PDA

View Full Version : Απορίες για την Σελήνη



DANAE58
23-04-2007, 04:47 PM
Πολυ ωραιο το αρθρο σας!!..Θα η 8ελα να ρωτησω το εξης,ειμαι λεων με ωροσκοπο σκορπιο και η σεληνη μου βρισκεται στη 14η του Καρκινου οπως βγαινει στον αστρολογικο χαρτη.Ομως σε καποιους πινακες Σεληνης βρισκω οτι εχω τη σεληνη μου στο λιονταρι.Οταν η Σεληνη ειναι εκτος πορειας οταν γεννιομαστε αυτο σημαινει οτι εχουμε τη σεληνη στο επομενο ζωδιο?..Παντως απο χαρακτηρα και οι 2 σεληνες μου ταιριαζουν.Και εχω πολυ εντονο μητρικο ενστικτο,ειμαι πολυ τρυφερη,προστατευτικη,κυκλ ο8υμικη,αλλα και πολυ περηφανη,πεισματαρα,κλπ..Πω ς μπορω ναμαι σιγουρη τελικα αν ειναι στον καρκινο η στο λιονταρι?Δε ξερω αν εχει σημασια αλλα ο μπαμπας μου ηταν Λιονταρι(ενας τελειος μπαμπας)και η μαμα μου ειναι Ιχ8εις.(παρα πολυ χαδιαρα και τρυφερη και προστατευτικη,κλπ).Επισης ο συζυγος μου ειναι Ιχ8εις με ωροσκοπο Υδροχοο και Σεληνη στον Ταυρο..Υπαρχει βαθυ ψυχικο δεσιμο μεταξυ μας και ηατν ερωτας κεραυνοβολος..Αρα αν εχω σεληνη στο λιονταρι ειναι καρμικη σχεση μαζι του?Και αν εχω σεληνη στον καρκινο κανει τριγωνο με τον Ηλιο του.Ειμαστε 10 χρονια μαζι βεβαια,αρα εννοω ετσι κι'αλλιως η σχεση ειναι καρμικη απ'οτι ξερω..(πανω απο 5 εχω ακουσει ειναι οι καρμικες..?)

Λίλιαν Σίμου
25-04-2007, 01:47 AM
Αγαπητή φίλη DANAE58

Εκείνο που πρέπει να απαντήσω, είναι πως δεν γίνεται η Σελήνη να βρίσκεται σε δύο ζώδια. Αποκλείεται. Μην ακολουθείτε πίνακες, αλλά υπολογιστικά προγράμματα και τις θέσεις πλανητών. Αν ένας χάρτης (υπολογιστικά) την δείχνει στις 14 Καρκίνου, δεν είναι επ' ουδενί Λέων. Με την ώρα γέννησης, η θέση της Σελήνης είναι ακριβής. Θα πρέπει να βιώνετε να στοιχεία του Λέοντα από τον Ήλιο σας.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

DANAE58
25-04-2007, 07:03 PM
Αγαπητή φίλη DANAE58

Εκείνο που πρέπει να απαντήσω, είναι πως δεν γίνεται η Σελήνη να βρίσκεται σε δύο ζώδια. Αποκλείεται. Μην ακολουθείτε πίνακες, αλλά υπολογιστικά προγράμματα και τις θέσεις πλανητών. Αν ένας χάρτης (υπολογιστικά) την δείχνει στις 14 Καρκίνου, δεν είναι επ' ουδενί Λέων. Με την ώρα γέννησης, η θέση της Σελήνης είναι ακριβής. Θα πρέπει να βιώνετε να στοιχεία του Λέοντα από τον Ήλιο σας.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

Σας ευχαριστω πολυ για την απαντηση σας!..Ναι οντως 14η Καρκινου βγαζουν τα προγραμματα..Διαβαζω χρονια μονη μου αστρολογια και ειναι λογικο καποια πραγματα να τα συγχεω!..Απλως ειχα μπερδευτει λιγακι με το αν η Σεληνη ειναι εκτος πορειας..Αλλα οπως πολυ σωστα λετε ετσι κι'αλλιως η 14η μοιρα ειναι πολυ μακρια και απτην 21η-30η για παραδειγμα για να πει κανεις οτι 8αταν και εκτος πορειας..
Οταν η γενεθλια Σεληνη μας(οπως η δικη μου στον καρκινο)τριγωνιζεται απτο διελαυνοντα Ουρανο αυτο σημαινει μετακομισεις?ξαφνικη εγκυμοσυνη?Η ολα αυτα μαζι?..Επισης ο διελαυνων ουρανος στα ψαρια βρισκεται τωρα στον πεμπτο οικο μου..Η ακμη του πεμπτου μου ειναι η 12η ιχ8υων..Και ο κυβερνητης του πεμπτου μου(ο ποσειδωνας) ειναι στο δευτερο-στον τοξοτη..Τι να υπο8εσω με το Δια τωρα εκει?..Συγγνωμη αν εκανα πολλες ερωτησεις!..

Λίλιαν Σίμου
26-04-2007, 10:52 AM
Αγαπητή DANAE58

Μπορεί να είναι σε κενό πορείας ένας πλανήτης, ακόμη και στις 14 Καρκίνου. Αυτό φαίνεται από τις όψεις στον χάρτη. Δεν είναι συχνό, αλλά μπορεί να συμβεί. Όσο για τα άλλα, όντως όλα μαζί δηλώνει η διέλευση του Ουρανού και πολλά άλλα. Συμπέρασμα για πρόγνωση, δεν προκύπτει από μία ή δύο διελεύσεις, αλλά από τις επιστροφές των πλανητών, τα προοδευτικά συστήματα και τέλος τις διελεύσεις. ¶ρα ό,τι ρωτάτε, θα διευκρινιστεί έτσι μόνο.

Για ιδέες, βέβαια, στη στήλη αυτή, τα μέλη μπορούν να απαντήσουν. Είναι στήλη ανταλλαγής ιδεών μεταξύ μελών και οι αστρολόγοι παρεμβαίνουν μόνο διευκρινιστικά σε λεπτομέρειες.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου