PDA

View Full Version : Κουβεντούλα για βότανα και την χρήση τους.



sivila
18-04-2007, 06:35 PM
δεν ξέρω πως θα κάνω δικό μου ¶ρθρο…..
κάποιος να βοηθήσει…..!! :embarrest



Με βοτάνια και μαντζούνια

Αγαπητές φίλες για σας!
είμαι η sivila και θέλω να μοιρασθώ μαζί σας
της γνώσεις μου για τα βότανα.
Τα βότανα που τόσα πολλά μπορούν να μας δώσουν,
αν τα γνωρίζουμε και ξέρουμε να τα μεταχειριστούμε!

Μια φανταστική κρέμα προσώπου, και ένα ερωτικό φίλτρο
θα είναι το ξεκίνημα μας




Για ξηρό και αφυδατωμένο δέρμα αναμιγνύουμε :idea:

2 κουταλιές λάδι σπόρων σταφυλιού
1 κουταλάκι λάδι αβοκάντο
1 κουταλάκι σιτέλαιο
1 κουταλάκι λάδι νυκτολούλουδου

4-5 σταγόνες από αυτό το λάδι
σε καθαρό και υγρό πρόσωπο
το βράδυ, θα σας ενθουσιάσει.




το άρωμα του πόθου < εσθίρ > :love:

Υλικά
1/2 νεροπότηρο βότκα
10 σταγόνες γαρυφαλέλαιο
7 σταγόνες αιθέριο έλαιο γεράνι

Βάζετε τα υλικά σε ένα σκούρο μπουκάλι με βιδωτό καπάκι
την πανσέληνο και ανακινείστε καλά.
Αφήστε το να ησυχάσει για 14 μέρες μέχρι την νέα Σελήνη
και είναι έτοιμο να κατακτήσετε τον άντρα των ονείρων σας!
προσοχή μόνο έναν, την ώρα που θα το φτιάχνετε να τον έχετε
στο μυαλό σας έντονα.

Dell Piero
18-04-2007, 07:47 PM
Πάω να αγοράσω το υλικΟΝ..........................

kiaRRa
18-04-2007, 09:22 PM
Μην ανησυχείς θα σου στείλω εγώ αγνά παρθένα έλαια από τη Μητέρα Πατρίδα:bigsmile:

sivila
19-04-2007, 02:06 PM
Καλημέρα κορίτσια .

Αν σας ενδιαφέρει το θέμα, θα ήθελα να μου το πείτε…..

Να συνεχίσω !!!

e k
20-04-2007, 08:23 AM
... Αφήστε το να ησυχάσει για 14 μέρες μέχρι την νέα Σελήνη
και είναι έτοιμο να κατακτήσετε τον άντρα των ονείρων σας!
προσοχή μόνο έναν, την ώρα που θα το φτιάχνετε να τον έχετε
στο μυαλό σας έντονα.

Επειδή δεν είμαστε για πολλές περιπέτειες, μία διευκρίνιση παρακαλώ:
Κι εμείς τα αγοράκια αν με μέγιστη ακρίβεια και την δέουσα προσοχή παρασκευάσουμε το παραπάνω άρωμα του πόθου, πάλι άντρας θα μας βγεί ή το αντίστοιχο φυσιολογικό μας ταίρι? :embarrest



... :cheesy:

vivet
20-04-2007, 08:31 AM
φυσικα μας ενδιαφερει καλη μας sivila

Fotini Christodoulou
20-04-2007, 08:52 AM
Επειδή δεν είμαστε για πολλές περιπέτειες, μία διευκρίνιση παρακαλώ:
Κι εμείς τα αγοράκια αν με μέγιστη ακρίβεια και την δέουσα προσοχή παρασκευάσουμε το παραπάνω άρωμα του πόθου, πάλι άντρας θα μας βγεί ή το αντίστοιχο φυσιολογικό μας ταίρι? :embarrest



... :cheesy:


ek μου λογικά θα σκέφτεσαι το κορίτσι που θέλεις!
Κι αν γίνει μπερδεμα κι έρθει άντρας καταλάθος τον διώχνεις και κρατάς το γαρυφαλέλαιο το οποιο αν θυμάμαι καλά είναι ότι πρέπει για τον πονόδοντο!:cheesy:
Απ΄την άλλη φίλτατε Καρκίνε,δεν νομίζεις ότι είναι προτιμότερο να την κατακτήσεις χωρίς "σκευάσματα";Οι Καρκίνοι ξέρουμε να περιμένουμε και να επιμένουμε επίσης μέχρι να τα καταφέρουμε;)

Sivila παρακαλώ συνεχίστε!Αλλά προσωπικά ενδιαφέρομαι περισσοτερο για το θέμα της περιποίησης με βάση τα βότανα.:bigsmile:

e k
20-04-2007, 09:13 AM
... Απ΄την άλλη φίλτατε Καρκίνε,δεν νομίζεις ότι είναι προτιμότερο να την κατακτήσεις χωρίς "σκευάσματα";Οι Καρκίνοι ξέρουμε να περιμένουμε και να επιμένουμε επίσης μέχρι να τα καταφέρουμε
Μεγάλη μπουκιά τρώω, μεγάλη κουβέντα δεν λέω!...
Ποτέ δεν ξέρεις η απόγνωση τι θα σε βάλει να κάνεις...




Αν σας ενδιαφέρει το θέμα, θα ήθελα να μου το πείτε ... Να συνεχίσω !!!
Φυσικά! Περιμένουμε...

Fotini Christodoulou
20-04-2007, 09:30 AM
Μεγάλη μπουκιά τρώω, μεγάλη κουβέντα δεν λέω!...
Ποτέ δεν ξέρεις η απόγνωση τι θα σε βάλει να κάνεις...


Κι αυτό σωστό δε λέω....:unsure: :unsure:

*Astropeleki*
20-04-2007, 12:03 PM
..πάλι άντρας θα μας βγεί ή το αντίστοιχο φυσιολογικό μας ταίρι?

:laugh: :laugh: :laugh: έγραψες πάλι!!!!


Οι Καρκίνοι ξέρουμε να περιμένουμε και να επιμένουμε επίσης μέχρι να τα καταφέρουμε;)

Ναι, επιμονή έχεις γιατί σε βοηθά ο ωροσκόπος σου :toung: :laugh:

Fotini Christodoulou
20-04-2007, 12:09 PM
Ναι, επιμονή έχεις γιατί σε βοηθά ο ωροσκόπος σου :toung: :laugh:

Επιμονή ναί όντως βοηθάει ο Ταυρος....Υπομονή απ'την αλλη όμως όχι.. ΔΕΝ βοηθάει ο Ουρανός μου :toung:

*Astropeleki*
20-04-2007, 12:17 PM
Έλα πάμε να σπρώξουμε λίγο τον Ουρανό της Φωτεινής :laugh:

Και για να σώσω το θέμα από το οφ τόπικ, sivila να μας γράψεις πόσες φορές την μέρα και τι ώρες χρειάζεται να τα βάζουμε.

kiaRRa
20-04-2007, 12:22 PM
Πάντως πέρσι που το ειχα γυρίσει στα φυτικά έλαια για την προστασία της επιδερμίδας του προσώπου, οφειλω να πω ότι η διαφορά ήταν απιστευτη. Είχα σταματησει να χρησιμοποιώ ενυδατικές, μονο έλαια (και για την ακρίβεια μειγμα jojoba και αβοκάντο)


Μην ανησυχείτε για τον Ουρανό, κάλεσα μεταφορική...:bigsmile:

sivila
20-04-2007, 02:32 PM
Κι εμείς τα αγοράκια αν με μέγιστη ακρίβεια και την δέουσα προσοχή παρασκευάσουμε το παραπάνω άρωμα του πόθου, πάλι άντρας θα μας βγεί ή το αντίστοιχο φυσιολογικό μας ταίρι?


Αυτή που θα έχεις στο μυαλό σου φυσικά...! :blink:
καλή επιτυχία

sivila
20-04-2007, 02:43 PM
Έλα πάμε να σπρώξουμε λίγο τον Ουρανό της Φωτεινής :laugh:

Και για να σώσω το θέμα από το οφ τόπικ, sivila να μας γράψεις πόσες φορές την μέρα και τι ώρες χρειάζεται να τα βάζουμε.




Όταν συναντάς τον καλό σου !!:love:

το όλο θέμα θέλει και την μαγεία του…
αυτό συνκέντροση….αγάπη… έλξη…
φαντάσου, να το φορέσεις και να πας
σε έναν που δεν θέλεις να τον βλέπεις….
θα σε κυνηγά… και θα τρέχεις…. :toung:

emmalene
20-04-2007, 02:52 PM
Sivila προβλημα!
Ειπα να ξεκινησω απο το ερωτικο φιλτρο αλλα μηπως η βοτκα μου επεσε πολλη γιατι αυτο πραγμα που εφτιαξα βρωμαει και ειναι βεβαιο οτι δεν θα με πλησιαζει ΚΑΝΕΙΣ! Να προχωρησω με την μασκα προσωπου η λες να μην με θελει η βοτανολογια?:embarrest :embarrest

kiaRRa
20-04-2007, 02:53 PM
το όλο θέμα θέλει και την μαγεία του…
αυτό συνκέντροση….αγάπη… έλξη…
φαντάσου, να το φορέσεις και να πας
σε έναν που δεν θέλεις να τον βλέπεις….
θα σε κυνηγά… και θα τρέχεις…. :toung:

Nαι αλλά αφού υποτίθεται ότι θα γίνει για ένα συκγεκριμένο άτομο, πώς γίνεται να επηρεάζει άλλον;

Ειμαι λίγο σκεπτικιστρια γιατι πιστευω ότι όλα αυτά το μονο που κάνουν είναι να τονώνουν την αυτοπεποίθηση, και έτσι να εκπέμπει το άτομο περισσσότερο θετικά vibes. Κάποιος που στηρίζεται στα πόδια του δεν το έχει ανάγκη. Όταν μας αρέσει κάποιος υπάρχουν ένα σωρό τρόποι να τον προσελκύσουμε. Αν με κανέναν από αυτούς δεν του τραβήξουμε το ενδιαφέρον είναι κάπως εκβιαστικό να χρησιμοποιήσουμε φίλτρα και ματζούνια. Δηλαδη σα να του λέμε "δεν με θες, αλλά με το φίλτρο θα σου αλλάξω γνωμη." Σαν να μην υπολογίζουμε τα θέλω του άλλου ατόμου...

Fotini Christodoulou
20-04-2007, 03:02 PM
Αν με κανέναν από αυτούς δεν του τραβήξουμε το ενδιαφέρον είναι κάπως εκβιαστικό να χρησιμοποιήσουμε φίλτρα και ματζούνια. Δηλαδη σα να του λέμε "δεν με θες, αλλά με το φίλτρο θα σου αλλάξω γνωμη." Σαν να μην υπολογίζουμε τα θέλω του άλλου ατόμου...

Συμφωνώ απολύτως Kiarra!:bigsmile:
Αν κάποιος όντως μας θέλει και εχουμε δείξει κι εμεις ενδιαφέρον θα κάνει την κίνησή του...
Προσωπικά παρά το γεγονός ότι δεν πιστευω σε " σκευάσματα πόθου " ακόμα και αν δοκιμασμένα "επιανε"δεν θα το χρησιμοποιούσα πρώτα απ'ολα από εγωισμό.Προτιμώ να με θέλουν για μένα κι όχι επειδη τους "ξυπνησε το πάθος" κάποιο βότανο...

kiaRRa
20-04-2007, 03:07 PM
Προτιμώ να με θέλουν για μένα κι όχι επειδη τους "ξυπνησε το πάθος" κάποιο βότανο...


Αυτό πού το πας; Είναι σαν να παραδέχεται κανείς ότι δεν μπορεί να κατακτήσει κάποιον με θεμιτούς τρόπους. Σαν να λέει: "Εγώ υπολείπομαι των άλλων και για αυτό καταφεύγω σε αυτά τα μέσα".:suspiciou

sivila
20-04-2007, 03:26 PM
Το άρωμα του έρωτα

θα γίνεις ακαταμάχιτη/ος :love: :love:

ο φτερωτός θεός του έρωτα έδωσε το άρωμα αυτό στην Αφροδίτη
και έτσι αληλο ερωτεύτηκαν με τον θεό ¶ρη.

Υλικά

Αβοκάντο (λάδι)
Ακόνιτο (βότανο +λάδι)
Ιβίσκος (βότανο +λάδι)
Κάρδαμο(βότανο +λάδι)
Λεβάντα(βότανο +λάδι)

φτιάξε ένα βάμμα με τα βότανα


Βάζουμε τα βότανα σε αποστειρωμένο βάζο που να κλείνει καλά
και σκεπάστε το με οινόπνευμα.
Βάλτε το σε δροσερό μέρος, για 2 εβδομάδες
ανακινώντας το καλά 1 φορά την ημέρα.
Μετά σουρώστε το με λεπτό τουλπάνι.

Προσθέστε τα αιθέρια και ανακάτεψε

Αποθηκεύστε το σε αποστειρωμένα μπουκάλακια από σκούρο γυαλί
σε δροσερό μέρος, να ωριμάσει.

Σε νέα σελήνη το ξαστρίζουμε 3 βράδια, λέγοντας: Verneigung

(Χαρά γεμίζει η καρδιά μου με την νέα αγάπη που ήρθε κοντά μου.
Ο ρυθμός της καρδιάς μου είναι δικός του.
Είμαι έτοιμη.
Η αγάπη είναι δικιά μας. (3 φορές 3 νύχτες)

( να το παίρνετε μέσα το πρωί μην το δει ο ήλιος)

Μετά φοράς κάθε μέρα μερικές σταγόνες .

sivila
20-04-2007, 03:39 PM
Sivila προβλημα!
Ειπα να ξεκινησω απο το ερωτικο φιλτρο αλλα μηπως η βοτκα μου επεσε πολλη γιατι αυτο πραγμα που εφτιαξα βρωμαει και ειναι βεβαιο οτι δεν θα με πλησιαζει ΚΑΝΕΙΣ! Να προχωρησω με την μασκα προσωπου η λες να μην με θελει η βοτανολογια?:embarrest :embarrest



Αγαπητή emmalene μην βιάζεσαι άστο να ωριμάσει nuts:
κλεισμένο καλά, σε σκοτεινό μέρος.
Εξ΄αλλου δεν θα το λούζεσαι δύο σταγόνες θα φοράς.
Η αγάπη θέλει θυσίες !!!! Verneigung :

*Astropeleki*
20-04-2007, 03:49 PM
Όταν συναντάς τον καλό σου !!:love:

το όλο θέμα θέλει και την μαγεία του…
αυτό συνκέντροση….αγάπη… έλξη…
φαντάσου, να το φορέσεις και να πας
σε έναν που δεν θέλεις να τον βλέπεις….
θα σε κυνηγά… και θα τρέχεις…. :toung:

:laugh: :laugh: προπόνηση για τους Ολυμπιακκούς του Πεκίνο :nuts:


Ειπα να ξεκινησω απο το ερωτικο φιλτρο αλλα μηπως η βοτκα μου επεσε πολλη γιατι αυτο πραγμα που εφτιαξα βρωμαει και ειναι βεβαιο οτι δεν θα με πλησιαζει ΚΑΝΕΙΣ!

Προσοχή με το αλκοόλ γιατί μπορεί να λάβεις τίτλο που δεν ισχύει άδικα :toung:
Βέβαια το ότι δεν θα σε πλησιάζει ΚΑΝΕΙΣ μπορεί να σε βοηθήσει σε κάτι άλλο.... το καλοκαίρι για τα κουνούπια!!! :laugh: Σωστή;;;;;;


Nαι αλλά αφού υποτίθεται ότι θα γίνει για ένα συκγεκριμένο άτομο, πώς γίνεται να επηρεάζει άλλον;

Ειμαι λίγο σκεπτικιστρια γιατι πιστευω ότι όλα αυτά το μονο που κάνουν είναι να τονώνουν την αυτοπεποίθηση, και έτσι να εκπέμπει το άτομο περισσσότερο θετικά vibes. Κάποιος που στηρίζεται στα πόδια του δεν το έχει ανάγκη. Όταν μας αρέσει κάποιος υπάρχουν ένα σωρό τρόποι να τον προσελκύσουμε. Αν με κανέναν από αυτούς δεν του τραβήξουμε το ενδιαφέρον είναι κάπως εκβιαστικό να χρησιμοποιήσουμε φίλτρα και ματζούνια. Δηλαδη σα να του λέμε "δεν με θες, αλλά με το φίλτρο θα σου αλλάξω γνωμη." Σαν να μην υπολογίζουμε τα θέλω του άλλου ατόμου...

Θα συμφωνήσω απόλυτα.... Μπορεί αρχικά σαν ιδέα να λες "α τι ωραία, να το δοκιμάσω".... προσωπικά κάθομαι να το διαβάσω ή να το δω στην τηλεόραση που δείχνουν και όλη την διαδικασία (γενικά για διάφορα σκευάσματα) αλλά ποτέ δεν σημειώνω. Απλά τα βλέπω από περιέργεια :embarrest :laugh:

sivila
20-04-2007, 03:53 PM
Nαι αλλά αφού υποτίθεται ότι θα γίνει για ένα συκγεκριμένο άτομο, πώς γίνεται να επηρεάζει άλλον;

Ειμαι λίγο σκεπτικιστρια γιατι πιστευω ότι όλα αυτά το μονο που κάνουν είναι να τονώνουν την αυτοπεποίθηση, και έτσι να εκπέμπει το άτομο περισσσότερο θετικά vibes. Κάποιος που στηρίζεται στα πόδια του δεν το έχει ανάγκη. Όταν μας αρέσει κάποιος υπάρχουν ένα σωρό τρόποι να τον προσελκύσουμε. Αν με κανέναν από αυτούς δεν του τραβήξουμε το ενδιαφέρον είναι κάπως εκβιαστικό να χρησιμοποιήσουμε φίλτρα και ματζούνια. Δηλαδη σα να του λέμε "δεν με θες, αλλά με το φίλτρο θα σου αλλάξω γνωμη." Σαν να μην υπολογίζουμε τα θέλω του άλλου ατόμου...



Γιατί θα τον έχεις μελετήσει…?? :idea:


Είπαμε να φουντώσει λίγο το ενδιαφέρων…
να ανάψουν τα αίματα… :love:

Να γίνει η αρχή…!!!
Κανείς δεν ελέγχει κανέναν!!!!

Κι αν… για λίγο….. χρειάζονται πολλά για να δέσει το γλυκό!!!

Το άρωμα… θα δώσει την ώθηση !!!

Μετά εσείς ξέρετε…!!! ;)

Basilakis
20-04-2007, 04:05 PM
Μιας και οι άντρες συνηθως γινόμαστε πειραματόζωα της γυναικείας περιέργειας... το μόνο που ξέρω είναι ότι ούτε ωθηση ούτε επιρροή στον παραμικρό βαθμό θα ήθελα να βιώσω.:cry:

emmalene
20-04-2007, 06:48 PM
Παντως εχει βγει και βιβλιο απο την Μειμαριδη που εγραψε τις μαγισσες της Σμυρνης αρα τα μαντζουνια και τα ερωτικα φιλτρα πουλανε...
Φιλη Sivila θα ακολουθησω τη συμβουλη σου και θα το αφησω λιγο.Αν παλι δεν γινει κατι θα ακολουθησω τη συμβουλη της Kia και θα το χρησιμοποιω αντι για Autan!Παντως αχρηστο δεν θα παει....
:bigsmile:

emmalene
20-04-2007, 06:52 PM
Μιας και οι άντρες συνηθως γινόμαστε πειραματόζωα της γυναικείας περιέργειας... το μόνο που ξέρω είναι ότι ούτε ωθηση ούτε επιρροή στον παραμικρό βαθμό θα ήθελα να βιώσω.:cry:
Γιατι το λες οτι γινεστε πειραματοζωα της γυναικειας περιεργειας???δεν εχεις δικιο!
Αντικειμενο μελετης γινεστε για τις διαφορές αντίληψης των γεγονότων...Και εσυ μην κανεις ετσι...ενα φιλτρακι για το καλο της τυχης σου θα σου δωσουμε...και για να σε βοηθησουμε σε μια ορθη επιλογη συντροφου!!!:bigsmile: :bigsmile: :bigsmile:

*Astropeleki*
20-04-2007, 07:02 PM
Παντως εχει βγει και βιβλιο απο την Μειμαριδη που εγραψε τις μαγισσες της Σμυρνης αρα τα μαντζουνια και τα ερωτικα φιλτρα πουλανε...
Το ότι πουλάνε δεν σημαίνει απαραίτητα ότι λειτουργούν κιόλας... Περισσότερο σαν αυθυποβολή είναι :toung:


Φιλη Sivila θα ακολουθησω τη συμβουλη σου και θα το αφησω λιγο.Αν παλι δεν γινει κατι θα ακολουθησω τη συμβουλη της Kia και θα το χρησιμοποιω αντι για Autan!Παντως αχρηστο δεν θα παει....
:bigsmile:
:laugh: :laugh: :laugh: 2 σε 1

emmalene
20-04-2007, 07:12 PM
Παντως πραγματικα εχει γινει κανονικο εμποριο η αναγκη των ανθρωπων για αγαπη!τα φιλτρα αυτα και καλα για τον ερωτα πουλιουνται σε κατι παλαβες τιμες του στυλ 120 ευρω το μπουκαλακι στο internet..Ανησυχητικο δεν ειναι αυτο?:suspiciou

kiaRRa
20-04-2007, 07:35 PM
Παντως πραγματικα εχει γινει κανονικο εμποριο η αναγκη των ανθρωπων για αγαπη!τα φιλτρα αυτα και καλα για τον ερωτα πουλιουνται σε κατι παλαβες τιμες του στυλ 120 ευρω το μπουκαλακι στο internet..Ανησυχητικο δεν ειναι αυτο?:suspiciou

Kατά τη γνώμη μου πάντα, το ανησυχητικό δεν είναι ότι πωλούνται τόσο, αλλά το γεγονός ότι ο άνθρωπος έχει πια χάσει την εμπιστοσύνη στη δύναμη του και αγοράζει τέτοια ελπίζοντας να βρει το σύντροφο της ζωής του ή να επαναφέρει το ταίρι του. ¶λλωστε, οι τιμές εξαρτώνται από τη ζήτηση...:suspiciou

*Astropeleki*
20-04-2007, 07:40 PM
Παντως πραγματικα εχει γινει κανονικο εμποριο η αναγκη των ανθρωπων για αγαπη!τα φιλτρα αυτα και καλα για τον ερωτα πουλιουνται σε κατι παλαβες τιμες του στυλ 120 ευρω το μπουκαλακι στο internet..Ανησυχητικο δεν ειναι αυτο?:suspiciou
Είναι ιδιαίτερα ανησυχητικό και γίνεται ακόμη εντονότερο οταν πλέον μιλάμε για ΕΠΑΝΑΣΥΝΔΕΣΗ...:cheesy:

emmalene
20-04-2007, 07:47 PM
Εγω αυτο με την επανασυνδεση δεν το καταννοω!δηλαδη χωριζεις δεν σε θελει δεν τον θελεις αμα το ριξεις στα βοτανα και γυρισει λεω εγω, τι θα καταλαβεις?με το φυτό δίπλα σου δηλαδη...:toung:

*Astropeleki*
20-04-2007, 07:57 PM
Εγω αυτο με την επανασυνδεση δεν το καταννοω!δηλαδη χωριζεις δεν σε θελει δεν τον θελεις αμα το ριξεις στα βοτανα και γυρισει λεω εγω, τι θα καταλαβεις?με το φυτό δίπλα σου δηλαδη...:toung:

Εαν ο ένας δεν θέλει αλλά ούτε και ο άλλος, δεν μιλάμε για επανασυνδεση.
Εαν όμως ο ένας θέλει και ο άλλος δεν θέλει, τότε μιλάμε για επανασύνδεση από την μεριά του ατόμου που θέλει φυσικά! :bigsmile: Και αν το ρίξει στα μαντζούνια και τα βότανα και καλά θα μπορέσει να τον/την φέρει πίσω. :blink:

kiaRRa
20-04-2007, 08:00 PM
Και μετά σου λένε ελευθερία βούλησης...:sad:

ilav
20-04-2007, 08:42 PM
Έχω μα απορία
Αν υποθέσουμε πως κάποιος κάνει τέτοια μαντζούνια και άλλα ταχυδακτυλουργικά και πετύχουν, ο άλλος δε θα το καταλάβει? Και αν ας πούμε το καταλάβει δεν μπορεί να διώξει από πάνω του τα μαγικα?
:idea:

kiaRRa
20-04-2007, 08:47 PM
Έχω μα απορία
Αν υποθέσουμε πως κάποιος κάνει τέτοια μαντζούνια και άλλα ταχυδακτυλουργικά και πετύχουν, ο άλλος δε θα το καταλάβει? Και αν ας πούμε το καταλάβει δεν μπορεί να διώξει από πάνω του τα μαγικα?
:idea:

Τώρα αν εγώ αμφισβητήσω τον όρο (δεν πιστευω σε τέτοια);:embarrest
Αν είναι να μην μπορεί να "το" διώξει, γιατί να θέλουμε να τον δεσμεύσουμε με αυτό; Δεν είναι λίγο εγωιστικό; Κι αν μετά δεν τον θέλουμε και τον βαρεθούμε; Τι μας φταίει;:huh:


(Είμαι ο δικηγόρος του Διαβόλου:nuts: ...αλλά δεν φταίω!)

*Astropeleki*
20-04-2007, 08:56 PM
Κι αν μετά δεν τον θέλουμε και τον βαρεθούμε; Τι μας φταίει;
Τότε θα παρασκευάσουμε άλλο για την αποσύνδεση :laugh: :nuts:

:w00t: :w00t: :w00t:

kiaRRa
20-04-2007, 08:58 PM
Τότε θα παρασκευάσουμε άλλο για την αποσύνδεση :laugh: :nuts:

kia(ντάρμα μου:love: ) συγκεντρωσου, για άνθρωπο μιλάμε. Όχι για πρίζα....

*Astropeleki*
20-04-2007, 09:02 PM
Το φίλτρο της αποσυνδεσης καλέ να δεις πόσο τρελά θα πουλήσει....
Ιδιαίτερα οι άνδρες θα τρέξουν να το πάρουν... Ενώ το φίλτρο της επανασύνδεσης οι γυναίκες αχαχαχαχαχααχα :laugh::laugh:

sivila
21-04-2007, 09:28 AM
Όποια θέλει να τονώσει την αυτοπεποίθηση της, και έτσι να εκπέμπει περισσότερη θετική ενέργεια ας δοκιμάσει. :cheesy:

εξ άλλου δεν πιάνει αν δεν το πιστεύεις !!! τι ενέργεια θα στείλεις…? :sad:

Όσο για τους άντρες της παρέας, δεν θέλετε να σας αγαπούν..?

Ξέρετε πόσα ζευγάρια έζησαν ευτυχισμένα, γιατί έβαλαν λίγη μαγεία στην ζωή τους !!! :love:

Προσοχή!!!! με σύνεση και χωρίς να πειράζετε κανέναν!!!!
Γιατί τότε τα αποτελέσματα θα είναι εναντίον σας!!!!

Πάντα με λογική και σύνεση.

Την μεγάλη μαγεία θα την κάνουν τα αισθήματα σας!
Μπορείτε να το αγοράσετε…. πουλιέται στο διαδίκτυο… :idea:

Δεν θα είναι ώμος το ίδιο!!!! Δεν θα είναι ποτισμένο με τα αισθήματα σας!
Με το καρδιοκτύποι σας!!! Με τον έρωτα σας!!! :love:

sivila
21-04-2007, 09:41 AM
Μάσκα ;)

Κατάλληλη για όλα τα δέρματα!!!!!!!!
2 κουταλιές μέλι
½ πορτοκάλι (το ζουμί)
Ανακατεύουμε να ενωθούν και απλώνουμε
σε καθαρό πρόσωπο


ΠΟΜΑΔΑ :unsure:

Φτιάχνουμε μήλο πουρέ βρασμένο σε γάλα.
Απλώνουμε στο πρόσωπο μας χλιαρό.
Μετά 20 λεπτά αφαιρούμαι το μίγμα και ψεκάζουμε με ροδόνερο!!!!! Perfect

sivila
21-04-2007, 07:11 PM
:idea: Θεραπεία της ακμής

Τριήμερο πρόγραμμα της ακμής διαρκή όμως 3 εβδομάδες :amazed:

Το πρώτο πρωί τρίβετε το πρόσωπο με ντομάτα
Το δεύτερο πρωί με λεμόνι
Το τρίτο με αγγούρι
Επαναλαμβάνετε από την αρχή.


Το πρόσωπο θα είναι καθαρό εκτός από το καθημερινό
Καθαρισμό και με ΑΤΜΟΛΟΥΤΡΟ για να ανοίγουν οι πόροι.

Σε κατσαρόλα βράζουμε νερό και προσθέτουμε χαμομήλι
Η εσανς τριαντάφυλλου.

¶λλος βαθύς καθαρισμός του δέρματος είναι με ΚΟΜΠΡΕΣΕΣ

Βράζουμε θυμάρι, λεβάντα και μια φλούδα λεμόνι.
Το υγρό αυτό είναι αντισηπτικό.
Απλώνουμε πάνω στο πρόσωπο μας (βαμβάκι) που έχουμε
Βουτήξει στο υγρό πάνω από αυτή την κομπρέσα
απλώνουμε πλαστική μεμβράνη για να μην εξατμίζετε το υγρό. :cheesy:



:idea: Οι μηρμικγές - βερβερίτσες εξαφανίζονται όταν τις κατουρήσουν στη γιέμοση του φεγγαριού. :sick:

:idea: Οι κάλοι θεραπεύονται με κομμάτια ψημένης τομάτας που θα τοποθετήστε επάνω τους. :cry:

:idea: Στο έγκαυμα αλείφουμε ασβεστόνερο (αυτό που μένει πάνω καθαρό)και λάδι. Γνωστό είναι ότι στη φωτιά πρέπει κανείς να ρίχνει φωτιά. :mad:

*Astropeleki*
21-04-2007, 07:16 PM
:idea: Στο έγκαυμα αλείφουμε ασβεστόνερο (αυτό που μένει πάνω καθαρό)και λάδι.
Ασβεστόνερο;;;; Τι είναι αυτό ακριβώς;;; Δεν πιστεύω να είναι από πραγματικό ασβέστη και νερό γιατί θα κατακαούμε :toung:
Στα εγκαύματα επίσης να συμπληρώσω βάζουμε οδοντόκρεμα. Εγώ τουλάχιστον αυτό κάνω πάντα (και μάλιστα πολύ συχνά :laugh: )

Dell Piero
21-04-2007, 07:19 PM
Το φόρουμ αυτό έχει όνομα Chat & Fun Για συζητήσεις, χιούμορ και πειράγματα με θέματα γενικού ενδιαφέροντος

Οι επισκέπτες καλό είναι να αντιμετωπίζουν το θέμα με χιούμορ και σε καμία περίπτωση στα σοβαρά. Έχει γίνει αναφορά στον διαχειριστή του συστήματος ο οποίος και θα αποφασίσει για το αν θα παραμείνει το θέμα.

sivila
21-04-2007, 07:59 PM
η οδοντόκρεμα είναι πολύ πιο καυστική από το ασβεστόνερο…!!!


Ασβεστόνερο: ένα κομμάτι ασβέστη σαν το μπαλάκι
του τένις το διαλύουμε σε ½ λίτρο νερό.
αφήνουμε να κατακάτσει και να μείνει πάνω καθαρό διαφανές νερό.

Από αυτό το νερό παίρνουμε
1 κρασοπότηρο, το βάζουμε σε ένα μπουκάλι και προσθέτουμε
1 κρασοπότηρο ελαιόλαδο.
Ανακινούμε καλά και το έχουμε για ώρα ανάγκης.

Δοκιμασμένο!!!!!!

sivila
23-04-2007, 02:44 PM
Ευχαριστώ για την διευκρίνηση…..
Αλλά μιας και βρισκόμουν σε σελίδα
αστρολογικού ενδιαφέροντος…
παραπλανήθει.

Εγώ πάντως στο κουβεντούλα για τα βότανα, ομιλώ, σοβαρά !
Διαθέτω ένα παλιό χειρόγραφο βιβλίο
της οικογένειας μου, με σπάνια και αποτελεσματικά
γιατροσόφια, καλλυντικά, συνοδευόμενα από επωδές κ.τλ.
Που μεταχειρίσθηκαν πολλές γενιές πριν από μένα,
Με πολύ μεγάλη επιτυχία.

Δίνω πολύ προσεκτικά γραφές του βιβλίου,
για θέματα ερωτικά, και καλλυντικής χρήσης,
προσαρμοσμένα στο σήμερα.
Όσο για τα ιατροσόφια ελάχιστα, προς αποφυγή
παρανοήσεως.

Ευχαριστώ

kiaRRa
23-04-2007, 02:59 PM
Ακομα και τα καλλυντικής χρήσης όπως λες, μπορούν να δημιουργήσουν μεγάλο πρόβλημα σε κάποιον και θέλει εξαιρετική προσοχή:amuse: .

Δεν καταλαβαίνω γιατί σε παραπλάνησε η αστρολογική φύση της σελίδας:embarrest

sivila
23-04-2007, 04:32 PM
<<Ακομα και τα καλλυντικής χρήσης όπως λες, μπορούν να δημιουργήσουν μεγάλο πρόβλημα σε κάποιον και θέλει εξαιρετική προσοχή .

Δεν καταλαβαίνω γιατί σε παραπλάνησε η αστρολογική φύση της σελίδας

Όπως μπρος, έτσι και πίσω

Αγγελική η Παμμεγίστη >>





Ε…. Δεν πειράζει.

Έχω μάθει να λέω ότι εννοώ.

Τώρα για <<το κουβεντούλα για βότανα>>
Τα καλλυντικά δεν έχουν πρόβλημα,
εξάλλου αν κάτι πειράζει κάποιον,
θα το ξέρει.
Και του εμπορίου κρέμα να πάρεις,
μπορεί να σε πειράξει.

Αλλού είναι το πρόβλημα….. δεν θέλετε τέτοιου είδους
θέμα….

Όλα καλά . Δεν πειράζει .

Θα μπορούσατε να μου στείλετε μήνυμα,
να σταματήσω.

Σε ενήλικες απευθυνόμαστε.

Και τελικά όλα σας πειράζουν….
και το κλειδώσατε…… :bigsmile: :bigsmile: :bigsmile: :bigsmile:

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dell Piero
23-04-2007, 05:10 PM
Σε ενήλικες απευθυνόμαστε.

Και τελικά όλα σας πειράζουν….
και το κλειδώσατε…… :bigsmile: :bigsmile: :bigsmile: :bigsmile:

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ακριβώς επειδή απευθυνόμαστε σε ενήλικες μια σοβαρής αστρολογικής κατά βάση κοινότητας το θέμα κλείδωσε.
Το αν μας πειράζουν όλα καλύτερα να το υποβάλλετε ως ερώτημα στον εαυτό σας... που ενώ το θέμα κλειδώνει συνεχίζετε προφανώς ενοχλημένη να ποστάρετε αλλού ανταλλού.

Καλό θα είναι να μην δημιουργούμε εντυπώσεις και παρακαλώ το θέμα αν έχετε ενστάσεις να το συνεχίσετε στο φόρουμ Συζητήστε με ένα διαχειριστή ή απευθείας με τον ιδιοκτήτη με προσωπικά μηνύματα.