PDA

View Full Version : Ο Δίας στον Τοξότη κι εγώ



MELINE
16-04-2007, 11:46 PM
Κατατοπιστικότατο όπως όλα τα άρθρα σας (http://myhoroscope.gr/showthread.php?t=3019) και εστιάζει εκεί ακριβώς που πρέπει. Να ρωτήσω κάτι?? όντως απο τότε που μπήκε ο Δίας στον Τοξότη είχα μια απίστευτη θετική εξέλιξη όσον αφορά φιλίες - σχέσεις, κάτι που είναι ιδιαίτερα σημαντικό για μένα. Φεύγοντας ο Δίας απο τον Τοξότη , θα αλλάξει αυτό και θα νοιώθω πάλι ότι κυνηγάω κόσμο για να με κάνουν παρέα???? έχω μια πολύ μεγάλη ανάγκη για κόσμο γύρω μου η οποία πρώτη φορά ικανοποιήθήκε τόσο πολύ και δεν θα ήθελα να το χάσω!!! Είμαι δίδυμος με ωροσκόπο Τοξότη, ο Δίας μου είναι στον 7 οίκο, στους διδύμους, μαζί με τον ήλιο, τον ερμή και την Τύχη. Επισης δεν ξέρω αν χρειάζεται, αλλά συμπληρώνω ότι βρίσκεται σε σύνοδο ο Δίας με τον Ερμή, σε τετράγωνο με τον Πλούτωνα (ανάδρομος) και σε τρίγωνο με τον Ουρανό (ξανα μανά ανάδρομος..) Αχ...να μην φύγει η θετική επίδραση! ¶σε που πιστεύω ότι επιτέλους συναντήθηκα με τον άντρα της ζωής μου φέτος!!! Ευχαριστώ πολύ.

emmalene
18-04-2007, 07:22 PM
Κατατοπιστικότατο όπως όλα τα άρθρα σας (http://myhoroscope.gr/showthread.php?t=3019) και εστιάζει εκεί ακριβώς που πρέπει. Να ρωτήσω κάτι?? όντως απο τότε που μπήκε ο Δίας στον Τοξότη είχα μια απίστευτη θετική εξέλιξη όσον αφορά φιλίες - σχέσεις, κάτι που είναι ιδιαίτερα σημαντικό για μένα. Φεύγοντας ο Δίας απο τον Τοξότη , θα αλλάξει αυτό και θα νοιώθω πάλι ότι κυνηγάω κόσμο για να με κάνουν παρέα???? έχω μια πολύ μεγάλη ανάγκη για κόσμο γύρω μου η οποία πρώτη φορά ικανοποιήθήκε τόσο πολύ και δεν θα ήθελα να το χάσω!!! Είμαι δίδυμος με ωροσκόπο Τοξότη, ο Δίας μου είναι στον 7 οίκο, στους διδύμους, μαζί με τον ήλιο, τον ερμή και την Τύχη. Επισης δεν ξέρω αν χρειάζεται, αλλά συμπληρώνω ότι βρίσκεται σε σύνοδο ο Δίας με τον Ερμή, σε τετράγωνο με τον Πλούτωνα (ανάδρομος) και σε τρίγωνο με τον Ουρανό (ξανα μανά ανάδρομος..) Αχ...να μην φύγει η θετική επίδραση! ¶σε που πιστεύω ότι επιτέλους συναντήθηκα με τον άντρα της ζωής μου φέτος!!! Ευχαριστώ πολύ.

συγγνωμη και με ολο το θαρρος...Ποτε εμεινες τελευταια φορα μονη με τετοιο χαρτη???Ενας Διδυμος δεν μενει ποτε μονος εκτος και αν το θελει φιλη μου!και γιατι αλλωστε?εμενα οι περισσοτεροι φιλοι μου ειναι Διδυμοι και ειναι μια χαρα παιδια μεσα στην χαρα.Προχωρα και μην ανησυχεις καθολου.Προσεχε λιγο μονο με τον Κρονο στην Παρθενο.Μπορει να σε στριμωξει λιγο.

MELINE
18-04-2007, 09:58 PM
μμμ.....emmalene....πολύ σωστά το θέτεις το θέμα! με τέτοιο χάρτη, όντως δεν στέκουν αυτά που λέω, εκτός αν το ήθελα εγώ (όπως και εσύ η ίδια πολύ εύστοχα αναφέρεις) ή εκτός αν είχα τραγικά υπερβολικές απαιτήσεις και ήθελα να έχω για παρέα ΟΛΗ την υφήλιο, ξεχνώντας να βάλω όρια....μάλλον το δεύτερο ίσχυε..τέλος πάντων, το θέμα θα σήκωνε πολύ φιλοσοφική συζήτηση σχετικά με φιλίες ! Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. θα τον προσέχω τον μίστερ Κρόνο, αν και από τότε που έκανε την παρουσία του στους διδύμους....αγαπηθήκαμε πολύ!!!! Να σαι καλά.

emmalene
19-04-2007, 10:00 AM
μμμ.....emmalene....πολύ σωστά το θέτεις το θέμα! με τέτοιο χάρτη, όντως δεν στέκουν αυτά που λέω, εκτός αν το ήθελα εγώ (όπως και εσύ η ίδια πολύ εύστοχα αναφέρεις) ή εκτός αν είχα τραγικά υπερβολικές απαιτήσεις και ήθελα να έχω για παρέα ΟΛΗ την υφήλιο, ξεχνώντας να βάλω όρια....μάλλον το δεύτερο ίσχυε..τέλος πάντων, το θέμα θα σήκωνε πολύ φιλοσοφική συζήτηση σχετικά με φιλίες ! Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. θα τον προσέχω τον μίστερ Κρόνο, αν και από τότε που έκανε την παρουσία του στους διδύμους....αγαπηθήκαμε πολύ!!!! Να σαι καλά.

Κατοπιν πολλης ταλαιπωριας μεσα στους φιλικους μου κυκλους τελευταια εχω να πω οτι οι ανθρωποι για να κανουν παρεα πρεπει να μοιαζουν τουλαχιστον οι εμπειριες τους. παντως οι φιλοι ειναι παρα παρα πολυ σημαντικο κομματι στη ζωη μας και μετα απο χρονια νομιζω οτι μπορω χωρις δεσμο αλλα χωρις φιλους οχι.Και επισης καλυτερα να δινεις χωρις να περιμενεις ανταποδοση γιατι αλλιως απογοητευεσαι.Αυτα περι φιλων...

zeta1987
19-04-2007, 05:47 PM
Γλυκιά μου διδιμούλα :love: (με όλο το θάρρος μάλιστα!!!) θα ήθελα και εγώ να σου δώσω μία απάντηση σε όλες αυτές τις ανησυχίες που έχεις!! Διαβάζοντας αυτά που γράφεις μου θύμισες μία παλιά μου κολλητή φίλη, δίδυμάκι και αυτή κλασσικό! Εγώ θέλω να σου πω, πως το ζώδιο σου το λατρεύω! Ίσως επειδή έχω σελήνη και αφροδίτη στον τοξότη αλλά και γιατί μου αρέσουν οι ανθρωποι που έχουν κινητικότητα! Παρόλο που είστε λίγο άστατοι, μοιάζετε να είστε σαν μία μαγική αστρική σκόνη που εμφανίζεται ξαφνικά και μας εκτυφλώνει με την λάμψη της.. Και με όλα αυτά ανησυχείς μήπως είτε μείνεις μόνη από φίλους είτε οτιδήποτε αλλο;;;;;;;:amuse: Ααααα! Δεν κάνεις καθόλου καλά! Ίσα ίσα που οι άνθρωποι δίδυμοι είναι περιζήτητοι! Επίσης αφού έχεις ωροσκόπο τοξότη και βρίσκεται ο ευεργέτης Δίας στον πρώτο οίκο, ότι μα ότι σου φέρει θα μείνει για πολύ καιρό και δεν θα φύγει έτσι απλά..:amuse: Ακόμη αφού έχεις Δία στους διδύμους θα σχηματίζει αντίθεση με τον τωρινό Δία και ο Δίας έχω διαβάσει οτί ακόμα και με τις αρνητικές όψεις βοηθά!! Για αυτό ζήσε αυτήν την υπέροχη περίοδο και βγάλε όλες τις αρνητικές σκέψεις! Αυτή είναι η συμβουλή μου! :nuts:

MELINE
20-04-2007, 12:10 AM
zeta....Ακολουθώ τη συμβουλή σου και της emmenele, προχωράω ακάθεκτη, έχω εμπιστοσύνη στον Δία αλλά πάνω από όλα στον εαυτό μου και......φύγαμε! Πολύ ωραία η παρομοίωση των διδύμων με μαγική αστρική σκόνη....θα συμπληρώσω ότι τα ποιο προσγειωμένα ζώδια έχουν το χάρισμα τη σκόνη αυτή να την πλάσουν σε πηλό και να μην την αφήσουν να σκορπίζεται στους 10 ανέμους άσκοπα. Φαίνεται πως ξέρεις απο αστρολογία κάποια πράγματα και εύχομαι από ζωή ακόμα περισσότερα. Σ ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή σου, να ξέρεις ότι της δίνω όλη την σημασία που της αξίζει. και τώρα........ φιλαααααααααααααάκια ;)

zeta1987
20-04-2007, 12:33 AM
Αυτό που είπες για τον εαυτό σου είναι πάρα πολύ σημαντικό! Γιατί πιστεύω πως κάποια πράγματα είναι πέρα από τη μοίρα κ τα άστρα!:cheesy: όσο για την παρομοίωση,αυτή η μαγική σκόνη δύσκολα κρατιέται στο χέρι αλλά έχεις την ευκαιρία να χαρείς την λάμψη της έστω και για λίγο αν δεν καταφέρεις να την κρατήσεις για πάντα! χαίρομαι που σε ενθάρρυνα! Φιλααααακια!:bigsmile::bigsmile:

emmalene
20-04-2007, 02:41 PM
zeta....Ακολουθώ τη συμβουλή σου και της emmenele, προχωράω ακάθεκτη, έχω εμπιστοσύνη στον Δία αλλά πάνω από όλα στον εαυτό μου και......φύγαμε! Πολύ ωραία η παρομοίωση των διδύμων με μαγική αστρική σκόνη....θα συμπληρώσω ότι τα ποιο προσγειωμένα ζώδια έχουν το χάρισμα τη σκόνη αυτή να την πλάσουν σε πηλό και να μην την αφήσουν να σκορπίζεται στους 10 ανέμους άσκοπα. Φαίνεται πως ξέρεις απο αστρολογία κάποια πράγματα και εύχομαι από ζωή ακόμα περισσότερα. Σ ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή σου, να ξέρεις ότι της δίνω όλη την σημασία που της αξίζει. και τώρα........ φιλαααααααααααααάκια ;)

Αγαπητη Meline ενα τοσο ομορφο πραγμα οσο η αστρικη σκονη δεν χρειαζεται πλασιμο...το ωραιο ειναι οτι αιωρειται στον αερα.Εγω ειμαι Ταυρος με σεληνη στον Τοξοτη και Αρη Δια στον Υδροχοο.σε διαβεβαιω οτι τον σταθερο Ταυρο θα τον αλλαζα τα υπολοιπα οχι! μια χαρα χαρουμενη Διδυμινα εισαι.Αν σου λειπει λιγη σταθεροτητα ε βρες και κανενα φιλο η φιλη σε πιο σταθερο και οσο αντεξεις!:bigsmile: :bigsmile: :bigsmile: