PDA

View Full Version : Τριπλή Σύνοδος



super_lela
21-03-2007, 07:24 PM
:bigsmile: Καλησπέρα σε όλους,

υπέροχη η στοσελίδα με καταπληκτικά άρθρα και θέματα.

Έχω όμως μια μικρή ερωτησούλα. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να καταλάβω πώς λειτουργεί η τριπλή σύνοδος (στην οποία αν κατάλαβα σωστά υπάρχει ανοχή 9 μοιρών, αν δεν κατάλαβα σωστά, διορθώστε με!);

Επίσης αν οι πλανήτες που είναι σε τριπλή σύνοδο σχηματίζουν όψη με άλλο πλανήτη, θα πρέπει να ληφθούν υπ'όψιν ως μία "οντότητα" η οποία σχηματίζει την εν λόγω όψη με τον άλλο πλανήτη; Σωστά υποθέτω;

Και αν θα ήταν δυνατόν να με βοηθήσετε να ερμηνεύσω την τριπλή σύνοδο (αν είναι τέτοια) Αφροδίτης (18ο Ζυγού, στον 11ο Οίκο), Πλούτωνα (18ο Ζυγού, στον 11ο Οίκο) και Ερμή (22ο Ζυγού, στον 12ο Οίκο), η οποία εντελώς τυχαία (εδώ μεγαλώνει η μύτη μου) εμφανίζεται στον χάρτη μου; Έχω γεννηθεί 2 Οκτωβρίου 1979 (αλλά λέω ότι είμαι ακόμη 18 ετών) στις 09.15 πμ στην Θεσσαλονίκη.

Ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ!!!!!!:bigsmile:

Αργοναύτης
22-03-2007, 04:13 PM
Έχω όμως μια μικρή ερωτησούλα. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να καταλάβω πώς λειτουργεί η τριπλή σύνοδος (στην οποία αν κατάλαβα σωστά υπάρχει ανοχή 9 μοιρών, αν δεν κατάλαβα σωστά, διορθώστε με!);

Mεγάλη ανοχή. Δεν συμφωνούν όλοι οι Αστρολόγοι ότι είναι ασφαλές όριο αυτό για μια σύνοδο, αλλά αυτά είναι απόψεις.


Επίσης αν οι πλανήτες που είναι σε τριπλή σύνοδο σχηματίζουν όψη με άλλο πλανήτη, θα πρέπει να ληφθούν υπ'όψιν ως μία "οντότητα" η οποία σχηματίζει την εν λόγω όψη με τον άλλο πλανήτη; Σωστά υποθέτω;

Σωστά υποθέτεις. Καμμία όψη ξεκομένη από τις υπόλοιπες δεν βοηθά την ερμηνεία αποτελεσματικά.



Και αν θα ήταν δυνατόν να με βοηθήσετε να ερμηνεύσω την τριπλή σύνοδο (αν είναι τέτοια) Αφροδίτης (18ο Ζυγού, στον 11ο Οίκο), Πλούτωνα (18ο Ζυγού, στον 11ο Οίκο) και Ερμή (22ο Ζυγού, στον 12ο Οίκο), η οποία εντελώς τυχαία (εδώ μεγαλώνει η μύτη μου) εμφανίζεται στον χάρτη μου; Έχω γεννηθεί 2 Οκτωβρίου 1979 (αλλά λέω ότι είμαι ακόμη 18 ετών) στις 09.15 πμ στην Θεσσαλονίκη.

Και στον 12ο οίκο σου. Στα πολύ προσωπικά σου δεν αναφέρω τι μπορεί να σημαίνει αυτό, εκτός από έναν πολύ αισθησιακό τρόπο να μιλάς και να ασκείς αισθηματική επιρροή στο άλλο φύλο μέσω του λόγω, γραπτού ή προφορικού. Μπορεί να γράφεις δυνατά ποιήματα ή κείμενα σε κάποια φάση της ζωής σου
ή να επηρρεάζεσαι έντονα από ερωτικά λόγια άλλων, όσο λίγοι. Για σένα μπορεί να 'ναι πολύ αφροδισιακό ο ερωτικός λόγος. Αλλά μπορεί να έχεις και μια καλλιτεχνική φλέβα, ακόμα κι αν είναι ανεκμετάλευτη. Επιπλέον η Αφροδίτη κάνει εξάγωνο με Ποσειδώνα και Μεσουράνημα. 'Ισως να νοιώθεις κάποιες πολύ σημαντικές εμπνεύσεις όταν είσαι σε μοναξιά ή αποσυρμένη και να μην τους δίνεις την σημασία που θα έπρεπε. 'Εχεις ακόμα Σελήνη τρίγωνο Αφροδίτη, Σελήνη εξάγωνο Ποσειδώνα, και τον Δία στον 10ο οίκο σε όψη quintil με Ωροσκόπο. 'Ολα αυτά μαζί είναι αρκετές ενδείξεις που σε προτρέπουν να καλλιεργήσεις κάποια ταλέντα σου.

super_lela
22-03-2007, 05:18 PM
Στη συγγραφή κειμένων και ποιημάτων έπεσες διάνα! Και διανύω μια περίοδο που σκέφτομαι, αν θα πρέπει να δώσω μεγαλύτερη βαρύτητα στην συγγραφή "σοβαρών" κειμένων (δηλ. επιστημονικών) αλλά και πιο "χαβαλέ" (δηλ. μιας σούπερ-ντούπερ νουβέλας/μυθιστορήματος/χρονικογράφων/επιστημονικής φαντασίας, αναλόγως με το πως θα μου βγει) για την πλάκα μου.

Ευχαριστώ πολύ!

Περαιτέρω σχόλια είναι πάντα ευπρόσδεκτα!

Σούπερ-Λέλα