PDA

View Full Version : Εξήγηση συναστρίας



midheavens
11-03-2007, 05:59 PM
Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με μία σύντομη ανάλυση συναστρίας? κυρίως με ενδιαφέρει να έχει μέλλον η σχέση, αν έχει τις προοπτικές για να αντέξει στο χρόνο και αν ταιριάζουμε.
Προσπαθώ μόνη μου αλλά επειδή είμαι αρχάρια δεν τα καταφέρνω και πολύ καλά. Έχω και το χάρτη συναστρίας αλλά δεν μπορώ να τον εξηγήσω καλά...
Γεννήθηκα στην Κέρκυρα, 1-7-83 και ώρα 8.35 το πρωί και ο φίλος μου στην Αθήνα, 28-12-83 και ώρα 8.30 το πρωί.
Σας ευχαριστώ πολύ.:love:

Βασιλης Παπαδολιας
12-03-2007, 11:17 AM
Αν οι ώρες είναι σωστές, υπάρχει μία καλή σχέση μεταξύ του Ήλιου του και του Ωροσκόπου σου (Καρκίνος - Αιγόκερως), που δίνει διάρκεια στη σχέση. Και σα ζώδια επίσης συμπληρώνεστε (Καρκίνος - Αιγόκερως), αλλά η σχέση σας είναι έντονη, δεν είναι αρμονική. Δηλαδή υπάρχουν αντιθέσεις, αντιδικίες και διαφορετική οπτική γωνία στα πράγματα. Ο Αιγόκερως θα προσπαθήσει να σε τραβήξει να εξελιχθείς με πολύ πίεση - έως και εκβιασμούς - ενώ εσύ θες ασφάλεια και θαλπωρή. Μπορείτε να προχωρήσετε αν ο ένας μπει στη θέση του άλλου. Αν αρχίσεις να βλέπεις τα πράγματα όπως τα βλέπει κι εκείνος μπει στη θέση σου, μπορείτε να προχωρήσετε. Οι εντάσεις θα υπάρχουν πάντως και θα είναι συστατικό στοιχείο της σχέσης.

Αυτά μπορεί να δει κανείς με μία πρώτη ματιά. Για περισσότερα, μπορείτε να ρωτήσετε και κάποιο ειδικό αστρολόγο, εκτός αν έχουν φιλική άποψη και άλλα μέλη.

migia
12-03-2007, 12:24 PM
Θα ήθελα και γω αν γίνεται να μου πείτε τι γίνεται με μια σύντομη ανάλυση αν είναι δυνατόν. 28/12/1981 Λάρισα 07.05 και το αγόρι μου 26/09/1981 Αθήνα 12 πμ
Ευχαριστώ εκ των προταίρων:cheesy:

midheavens
15-03-2007, 08:56 PM
ok. Σας ευχαριστώ πολύ.