PDA

View Full Version : Ερώτηση για τον 2ο οίκο των οικονομικών.



iasonas
09-03-2007, 02:16 PM
Καλησπέρα! Εχω μια απορία.. ο 2ος οίκος μου είναι κενός! Κυβερνήτης του είναι ο ήλιος ο οποίος βρίσκεται στην 24.25 του Ταύρου στον εντέκατο οίκο. Η μόνη όψη που κάνει ο ήλιος είναι ενα τρίγωνο με ανοχη μισής μοίρας με τη Σελήνη στην Παρθένο...
Πως μεταφράζονται όλα αυτα?
Ευχαριστώ!

Fotini Christodoulou
09-03-2007, 03:15 PM
Καλησπέρα! Εχω μια απορία.. ο 2ος οίκος μου είναι κενός! Κυβερνήτης του είναι ο ήλιος ο οποίος βρίσκεται στην 24.25 του Ταύρου στον εντέκατο οίκο. Η μόνη όψη που κάνει ο ήλιος είναι ενα τρίγωνο με ανοχη μισής μοίρας με τη Σελήνη στην Παρθένο...
Πως μεταφράζονται όλα αυτα?
Ευχαριστώ!


Να κανω μια προσπάθεια:embarrest
Ο 2ος οικος σου λοιπόν είναι στον Λέοντα και ο Ηλιος ,ο κυβερνήτης του δλδ ,ειναι στον Ταυρο και κανει τρίγωνο με την Σελήνη στην Παρθένο.
Μια χαρά θέση μου φαίνεται.Σταθερός,πειθαρχη μένος,οργανωμένος με τάση να αναλύσεις τις λεπτομέρειες, εργαζόμενος σε ...η απολαβές από συλλογους,ομάδες ή κάτι τετοιο υποθέτω.Το τρίγωνο στην γή σημαινει σταθερή άνοδο,πως γενικώς διαχειρίζεσαι με ευκολία και αξιοπιστία οικονομικά θέματα και μιά και ειναι ο Ηλιος σου εκει....ασχολεισαι μηπως με τα οικονομικα σαν επάγγελμα;;(ριχνω αδεια να πιάσω γεμάτα οπως καταλαβαινεις :embarrest :nuts: )Αν όχι τουλάχιστον διαχειρίζεσαι τα δικά σου με άριστο τρόπο(σε ζηλευω:cry: )

Καλά τα λέω;:love:

iasonas
09-03-2007, 03:32 PM
Να κανω μια προσπάθεια:embarrest
Ο 2ος οικος σου λοιπόν είναι στον Λέοντα και ο Ηλιος ,ο κυβερνήτης του δλδ ,ειναι στον Ταυρο και κανει τρίγωνο με την Σελήνη στην Παρθένο.
Μια χαρά θέση μου φαίνεται.Σταθερός,πειθαρχη μένος,οργανωμένος με τάση να αναλύσεις τις λεπτομέρειες, εργαζόμενος σε ...η απολαβές από συλλογους,ομάδες ή κάτι τετοιο υποθέτω.Το τρίγωνο στην γή σημαινει σταθερή άνοδο,πως γενικώς διαχειρίζεσαι με ευκολία και αξιοπιστία οικονομικά θέματα και μιά και ειναι ο Ηλιος σου εκει....ασχολεισαι μηπως με τα οικονομικα σαν επάγγελμα;;(ριχνω αδεια να πιάσω γεμάτα οπως καταλαβαινεις :embarrest :nuts: )Αν όχι τουλάχιστον διαχειρίζεσαι τα δικά σου με άριστο τρόπο(σε ζηλευω:cry: )

Καλά τα λέω;:love:

μπορώ να πώ οτι είμαι αρκετά σπάταλος αλλα συνηθως δεν ξεμένω απο χρήματα! όλο και καποια μικρά έσοδα προκύπτουν!

Marina 7771
09-03-2007, 04:55 PM
Για να κάνω μιά προσπάθεια κι εγώ.
Λοιπόν, η ακμή του 2ου οίκου σου είναι στον Λέοντα, δηλαδή επάγγελμα σχετικό με χρήματα, μπορεί να κερδίζεις χρήματα από εμπόριο χρυσού ή γενικά από πολύτιμα αντικείμενα και έχεις εύνοια της τύχης όσον αφορά τα οικονομικά θέματα.
Ο κυβερνήτης του Λέοντα ο Ήλιος είναι στον 11ο στον Ταύρο, δηλαδή είσαι ικανός να κάνεις σταθερούς φίλους οι οποίοι σε βοηθούν να επιτύχεις τους στόχους σου. Μπορεί ακόμα να ευεργετηθείς από φίλους ή συνεργασίες, και γενικότερα να έχεις κέρδη μέσα από ομάδες ή αν συνεταιριστείς με άλλους. Οι φίλοι σου μπορεί να έχουν υψηλές θέσεις και να σε βοηθούν με κάθε τρόπο.
Το τρίγωνο του Ήλιου με την Σελήνη ενισχύει τα παραπάνω μια και είναι μια θετική όψη. Φαίνεται πως κερδίζεις σχετικά εύκολα αυτό που θες, μια και έχεις καλή συμπεριφορά, είσαι αρκετά έξυπνος και αν χρησιμοποιήσεις σωστά τις αρετές σου, είναι βέβαιο πως θα επιτύχεις τους στόχους σου. Βέβαια επειδή είναι στην Παρθένο, φαίνεται ότι δεν επιθυμείς πολύ τις ηγετικές θέσεις, αλλά δουλεύεις καλύτερα υπό την καθοδήγηση άλλων.
Ελπίζω να μην έπεσα σε όλα έξω.:cheesy:

iasonas
09-03-2007, 09:58 PM
Σας ευχαριστώ παιδιά για τις άμεσες απαντήσεις σας...! Να είστε καλά!

starlight*
12-03-2007, 01:46 AM
Εισαι σπαταλος λογω του οτι η ακμη του 2ου ειναι στο λεοντα.Συνηθως εξοδα γιΑ "πολυτελεια" η "επιδειξη".Παντως δειχνει κ σταθεροτητα σε οτι αφορα τις αξιες σου.Θα σταθεροποιηθεις οικονομικα με αργο ρυθμο..