PDA

View Full Version : Συμβατότητα ζωδίων



ΜΑFY
01-03-2007, 05:07 PM
ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΜΑΙ ΚΡΙΟΣ ΜΕ ΩΡΟΣΚΟΠΟ ΣΚΟΡΠΙΟ ΚΑΙ ΣΕΛΗΝΗ ΣΤΟΥΣ ΙΧΘΕΙΣ. ΕΧΩ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΣΤΟ ΚΡΙΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΡΗ ΣΤΟΝ ΤΟΞΟΤΗ. ΕΚΕΙΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΔΥΜΟΣ ΜΕ ΩΡΟΣΚΟΠΟ ΤΑΥΡΟ ΚΑΙ ΣΕΛΗΝΗ ΣΤΟΝ ΔΙΔΥΜΟ. Η ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΤΟΥ ΚΑΙ Ο ΑΡΗΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΤΑΥΡΟ. ΕΡΩΤΗΣΗ¨"ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΜΕ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΡΜΙΚΑ Η ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΩ ΠΡΙΝ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΣΤΟ ΔΑΦΝΙ?

Βασιλης Παπαδολιας
01-03-2007, 05:42 PM
ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΜΑΙ ΚΡΙΟΣ ΜΕ ΩΡΟΣΚΟΠΟ ΣΚΟΡΠΙΟ ΚΑΙ ΣΕΛΗΝΗ ΣΤΟΥΣ ΙΧΘΕΙΣ. ΕΧΩ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΣΤΟ ΚΡΙΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΡΗ ΣΤΟΝ ΤΟΞΟΤΗ. ΕΚΕΙΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΔΥΜΟΣ ΜΕ ΩΡΟΣΚΟΠΟ ΤΑΥΡΟ ΚΑΙ ΣΕΛΗΝΗ ΣΤΟΝ ΔΙΔΥΜΟ. Η ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΤΟΥ ΚΑΙ Ο ΑΡΗΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΤΑΥΡΟ. ΕΡΩΤΗΣΗ¨"ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΜΕ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΡΜΙΚΑ Η ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΩ ΠΡΙΝ ΚΑΤΑΛΗΞΩ ΣΤΟ ΔΑΦΝΙ?

Υπάρχουν στοιχεία έλξης όπως το γεγονός ότι κατά πάσα πιθανότητα ο ¶ρης κι η Αφροδίτη του είναι στον 7ο οίκο σου καθώς και το γεγονός ότι ο ¶ρης σου πιθανόν να είναι σε αντίθεση με τον Ήλιο ή / και τη Σελήνη του. Αυτά τα στοιχεία σας φέρνουν σε μία πρώτη έλξη/ένταση, αλλά οι σχέσεις που βασίζονται μόνο σε θέσεις του ¶ρη και της Αφροδίτης δε διαρκούν πολύ. Για να διαρκέσει κάτι θα πρέπει να υπάρχει όψη και στον Ήλιο και τη Σελήνη. Ο Ήλιος σου με τον Ήλιο του μπορούν να συνεργαστούν αλλά όχι αμέσως, χρειάζεται κάποιος χρόνος. Οι σελήνες σας δεν είναι και τόσο συμβατές μεταξύ τους και σε σχέση με τον Ήλιο επίσης δε δείχνουν να κάνουν όψεις. Γενικά δείχνει ότι είναι μία σχέση ερωτική, αλλά δεν ξέρουμε αν θα κρατήσει. Όλα αυτά πάντως θα πρέπει να επιβεβαιωθούν κι από τις ακριβείς θέσεις των πλανητών στο γενέθλιο χάρτη σου. Καλό είναι να καταφύγεις σε κάποιο site όπως το www.astro.com που βγάζει χάρτες συναστρίας και να διαβάσεις τι σου βγάζει για τις μεταξύ σας όψεις.

Maroulita
01-03-2007, 06:46 PM
Μπορείς βέβαια, MAFY, να ρωτήσεις και στις Θέσεις Πλανητών (http://myhoroscope.gr/showthread.php?t=1499) για χάρτη συναστρίας και πίνακα με τις όψεις που δημιουργούνται, δίνοντας τα απαραίτητα στοιχεία.
Υπάρχουν και κάποια άρθρα στο φόρουμ που θα μπορέσουν να σε βοηθήσουν να πάρεις μία πρώτη ιδέα, αν και γενικώς η ερμηνεία της συναστρίας είναι για "γερούς λύτες"! :toung:

nikolet21
02-03-2007, 01:10 PM
γεια σας..θα ηθελα να μαθω ιχθεις με ωροσκοπο παρθενο ταιριαζει με καρκινο(δε ξερω τον ωροσκοπο του)???

Fotini Christodoulou
02-03-2007, 01:13 PM
Αγαπητό μέλος,

δείτε στο πόστ ακριβώς πάνω από το δικό σας:bigsmile: οπου θα βρείτε τους συνδέσμους που σας ενδιαφέρουν.:bigsmile:

GELLO
03-03-2007, 11:06 PM
καλησπέρα.όποιος/α μπορεί να με βοηθήσει και έχει τη θέληση και τη διάθεση ας το κάνει..γεννήθηκα στις 27/09/78 στις2.00πμ και εκείνος στις 26/06/1966 στις 5.30 πμ. αστρολογικά ως ζευγάρι πως είμαστε; υπάρχει λόγος που ρωτάω. ευχαριστώ προκαταβολικά όποιον/α ασχοληθεί με μας.

Βασιλης Παπαδολιας
12-03-2007, 09:40 AM
γεια σας..θα ηθελα να μαθω ιχθεις με ωροσκοπο παρθενο ταιριαζει με καρκινο(δε ξερω τον ωροσκοπο του)???

Γενικά υπάρχει μία συγγένεια, αλλά πρέπει να δεις πιο αναλυτικά τους χάρτες σας...

Βασιλης Παπαδολιας
12-03-2007, 09:56 AM
καλησπέρα.όποιος/α μπορεί να με βοηθήσει και έχει τη θέληση και τη διάθεση ας το κάνει..γεννήθηκα στις 27/09/78 στις2.00πμ και εκείνος στις 26/06/1966 στις 5.30 πμ. αστρολογικά ως ζευγάρι πως είμαστε; υπάρχει λόγος που ρωτάω. ευχαριστώ προκαταβολικά όποιον/α ασχοληθεί με μας.

Γενικά υπάρχουν στοιχεία συγγένειας. Αν οι ώρες είναι σωστές το ζώδιο του συντρόφου σου συμπληρώνει τον ωροσκόπο σου κι αυτό είναι μία πολύ ισχυρή ένδειξη για τη σύναψη σχέσης. Ο Ήλιος σου με τον Ήλιο του δεν είναι πολύ συμβατοί, αλλά η Σελήνη σου με τη Σελήνη του είναι. Πρακτικά αυτό μπορεί να σημαίνει ότι μοιράζεστε αρμονικές στιγμές στο σπιτικό σας ή σε κάποιο οικείο χώρο τέλος πάντων, αλλά η υπόλοιπη ζωή σας στο κοινωνικό γίγνεσθαι (εργασία, κοινωνικές σχέσεις, κλπ) δεν έχουν ιδιαίτερη σχέση κι ίσως και να συγκρούονται. Ερωτικά ο σύντροφος σου δείχνει να έλκεται από σένα, αλλά υπάρχει μία μικρή ασυμβατότητα, καθώς εσύ δίνεις περισσότερη σημασία στην αφοσίωση και τη συναισθηματική εμβάθυνση από την πρόκληση και τη δοκιμή ερωτικών παιχνιδιών. Σε άλλους χώρους πιο κοινωνικούς πάλι μπορεί να συμβαίνει και το αντίθετο. Εσένα να σου αρέσει το φλερτ κι εκείνος να σε θέλει πιο σοβαρή.

Στο σύνθετο ωροσκόπιο σας παρουσιάζεται διέλευση του Κρόνου αυτή την εποχή ακριβώς πάνω από τον Ήλιο σας. Επίσης αντίθεση με τον Ποσειδώνα. Η σχέση σας αυτή την περίοδο δηλαδή έχει δυσκολίες, όνειρα αλλά και εξιδανικεύσεις. Ο Κρόνος θα συνεχίσει ανάδρομος για λίγο και θα επανέλθει κι ως τότε θα συνεχίσει να υπάρχει κάποιου είδους συσχέτιση μεταξύ σας. Για κάποιο διάστημα θα συνεχίσετε και κάποια επαφή και επικοινωνία και μετά από αυτό, αλλά μετά οι διελεύσεις ηρεμούν στο σύνθετο χάρτη σας. Τότε θα δείτε κι αν η σχέση σας πρόκειται να διατηρηθεί ή ήταν μία περαστική κατάσταση μέσα από την οποία προοριζόαστε απλά να πάρετε μερικά μαθήματα (Κρόνος).

Αυτά είναι μερικά στοιχεία που θα μπορούσε να δει κανείς από τα αστρολογικά σας στοιχεία, αλλά πρέπει να ξέρουμε πάντα ότι η αστρολογική συμφωνία δεν εγγυάται και μακροημέρευση στη σχέση. Χρειάζεται να θέλουν οι άνθρωποι να προχωρήσουν μαζί και να το επιλέξουν ελεύθερα. Η σχέση θέλει πολλή δουλειά στο ψυχολογικό επίπεδο για να διατηρηθεί. Επιπλέον η αστρολογία είναι μία τέχνη που κανείς για να είναι σίγουρος ότι θα πάρει το σωστό αποτέλεσμα είναι καλό πέρα από την ανταλλαγή απόψεων που κάνουμε εδώ να καταφεύγει και σε πιο ειδικούς.

Ελπίζω να βοήθησα...

GELLO
20-03-2007, 11:58 PM
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, ΒΑΣΙΛΗ.. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΑΙΤΗΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΘΩΡΑΚΙΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΟΙΝΟΥ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΟ ΜΟΥ.. ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΤΟΝΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΓΙ'ΑΥΤΟ... ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΔΙΑΡΚΕΙΑ.. ΓΝΩΡΙΣΤΗΚΑΜΕ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΙΔΙΑΙΤΕΡΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΚΑΙ ΕΝΙΟΤΕ ΜΕ ΚΑΤΑΒΑΛΛΟΥΝ ΦΟΒΙΕΣ ΚΑΙ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ.. Η ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΠΙΜΕΡΟΥΣ ΜΟΡΦΗ ΕΓΓΥΗΣΗΣ... ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ''ΒΟΗΘΗΣΕ''.. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ, ΚΑΙ ΟΦΕΙΛΩ ΝΑ ΟΜΟΛΟΓΗΣΩ ΟΤΙ ΤΑ ΓΡΑΦΟΜΕΝΑ ΣΟΥ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ...

MISTER
22-03-2007, 10:05 PM
ΗΜΕΡΟΜΙΝΙΑ ΓΕΝΙΣΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 04/03/1972 ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 05/09/1979 ΜΠΟΡΟ ΝΑ ΞΕΡΟ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΟΝ ΤΙΣ ΣΚΕΣΙΣ ΜΑΣ ΠΕΡΝΑΜΕ ΠΟΛΙ ΔΙΣΚΟΛΑ ΤΟΡΑ.

MISTER
22-03-2007, 10:08 PM
ΗΜΕΡΟΜΙΝΙΑ ΓΕΝΙΣΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 04/03/1972 ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 05/09/1979 ΜΠΟΡΟ ΝΑ ΞΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΟΝ ΤΙΣ ΣΚΕΣΙΣ ΜΑΣ

surgery
22-10-2008, 01:36 PM
ΓΥΝΑΙΚΑ ΖΥΓΟΣ ΜΕ ΩΡΟΣΚΟΠΟ ΣΚΟΡΠΙΟ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΜΒΑΤΟΤΗΤΑ ΜΕ ΑΝΤΡΑ ΣΚΟΡΠΙΟ ΜΕ ΩΡΟΣΚΟΠΟ ΣΚΟΡΠΙΟ

cancerian
22-10-2008, 01:55 PM
Αγαπητη surgery

Σε ενα βασικο και αρχικο επιπεδο δυο Ηλιακα και Ανατελωντα ζωδια μπορει να ειναι συμβατα αλλα το προβλημα που παρουσιαζεται ειναι οτι αυτη η συμβατοτητα ειναι εξαιρετικα επιφανειακη.
Θα πρεπει να μελετηθει εις βαθος η συναστρια σας ωστε να καταληξετε , περα απο ενα απλο ταιριαζουμε ή οχι .....

με εκτιμηση
Cancerian

Priss
22-10-2008, 02:02 PM
Καλησπέρα σας! Είμαι καινούργιο μέλος και έχω ενθουσιαστεί ιδιαίτερα. Αξίζουν μπράβο όσοι ασχολούνται και απαντάνε στο θέμα αν ταιριάζουμε ή όχι αστρολογικά με το ταίρι μας!
Παίρνω λοιπόν και εγω το θάρρος να κάνω μια ανάλογη ερώτηση.
Είμαι γεννημένη στις 17/03/1988, 15.45 δηλαδή Ιχθεις με ωροσκόπο Λέοντα.
Το άτομο που με ενδιαφέρει 29/08/1981, 9.30 το πρωι, Παρθένος με ωροσκόπο Ζυγό.
Εκ πρώτης όψεως, αταίριαστο, θαρρώ!
Ωστοσο, αν καποιος μπορεί να μου δώσει περισσότερες λεπτομέρειες ειλικρινά ευχαριστώ!!

Μητσάκος
22-10-2008, 02:20 PM
Καλησπέρα σας! Είμαι καινούργιο μέλος και έχω ενθουσιαστεί ιδιαίτερα. Αξίζουν μπράβο όσοι ασχολούνται και απαντάνε στο θέμα αν ταιριάζουμε ή όχι αστρολογικά με το ταίρι μας!
Παίρνω λοιπόν και εγω το θάρρος να κάνω μια ανάλογη ερώτηση.
Είμαι γεννημένη στις 17/03/1988, 15.45 δηλαδή Ιχθεις με ωροσκόπο Λέοντα.
Το άτομο που με ενδιαφέρει 29/08/1981, 9.30 το πρωι, Παρθένος με ωροσκόπο Ζυγό.
Εκ πρώτης όψεως, αταίριαστο, θαρρώ!
Ωστοσο, αν καποιος μπορεί να μου δώσει περισσότερες λεπτομέρειες ειλικρινά ευχαριστώ!!
Συνήθως ο ενθουσιασμός δεν μας επιτρέπει να δούμε κάποια πράγματα...:love:

vanhalia
23-10-2008, 11:28 AM
ειμαι τοξότης με ωροσκόπο ζυγό και το αγόρι μου είναι τοξότης με ωροσκόπο υδροχόο έχουμε σεληνη και άρη στον τοξότη. εχω αφροδίτη στο σκορπιό και αυτός στον υδροχόο. ταιριάζουμε?

giannas
23-10-2008, 05:01 PM
ειμαι τοξότης με ωροσκόπο ζυγό και το αγόρι μου είναι τοξότης με ωροσκόπο υδροχόο έχουμε σεληνη και άρη στον τοξότη. εχω αφροδίτη στο σκορπιό και αυτός στον υδροχόο. ταιριάζουμε?

Εσυ πως αισθανεσαι?Αν νιωθεις οτι κατι σε ενοχλει ,μπορουμε να το συζητησουμε αστρολογικα.Να βρουμε καποια σημεια που ισως δεν εχουν δουλευτει.

Njordin
23-10-2008, 09:42 PM
ΓΕΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΡΙΟΣ ΜΕ ΟΡΟΣΚΟΠΟ ΤΑΒΡΟ ΚΑΙ ΘΑΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΤΕΡΙΑΖΩ ΜΕ ΜΙΑ ΚΑΡΚΙΝΟ ΜΕ ΟΡΟΣΚΟΠΟ ΚΡΙΟ



Sorry,had to go with the flow:amuse:......

athinoula85
23-10-2008, 10:13 PM
ΓΕΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΡΙΟΣ ΜΕ ΟΡΟΣΚΟΠΟ ΤΑΒΡΟ ΚΑΙ ΘΑΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΤΕΡΙΑΖΩ ΜΕ ΜΙΑ ΚΑΡΚΙΝΟ ΜΕ ΟΡΟΣΚΟΠΟ ΚΡΙΟ



Sorry,had to go with the flow:amuse:......

Γεια σου Njordin . Βασικα σε μια σχεση ( ειτε ειναι σχεση γονεα-παιδιου , ειτε διδασκομενου-διδασκοντος , ειτε ανδρα-γυναικας / προσωπικη σχεση , ειτε και φιλικη ... ) δεν κοιταμε μονο τα ηλιακα ζωδια και τους ωροσκοπους . Ειναι συνθεση πολλων .
Μπορεις να διαβασεις το ακολουθο αρθρο περι συναστριων :
http://www.myhoroscope.gr/69-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%DF%E1-%EA%E1%E9-%E5%F1%F9%F4%E9%EA%DD%F2-%F3%F7%DD%F3%E5%E9%F2/116-%F3%F5%ED%E1%F3%F4%F1%DF%E5%F2.html
επισης και αυτο , αν σε ενδιαφερει η ερωτικη συναστρια βεβαια :embarrest
http://www.myhoroscope.gr/69-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%DF%E1-%EA%E1%E9-%E5%F1%F9%F4%E9%EA%DD%F2-%F3%F7%DD%F3%E5%E9%F2/1022-%E5%F1%F9%F4%E9%EA%DE-%F3%F5%ED%E1%F3%F4%F1%DF%E1-%E3%E5%ED%E9%EA%EF%DF-%EA%E1%ED%FC%ED%E5%F2-%E1%ED%DC%EB%F5%F3%E7%F2.html
(Αυτα ειναι για να παρεις μια ιδεα του τι ειναι συναστρια )

Ακομη , σε μια συναστρια , σημαντικοτερα ή τουλαχιστον σε αρχικο επιπεδο εξεταζουμε τον Ηλιο και την Σεληνη του ενος και του αλλου ατομου ( τα ''φωτα'' δηλαδη ) Τα ακολουθα αρθρα , πιστευω πως θα σε κατατοπισουν για τη λεγομενη σχεση Ηλιου - Σεληνης .
http://www.myhoroscope.gr/69-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%DF%E1-%EA%E1%E9-%E5%F1%F9%F4%E9%EA%DD%F2-%F3%F7%DD%F3%E5%E9%F2/6800-t%EF-%E7%EB%E9%EF%F3%E5%EB%E7%ED%E9%E1%EA%FC-%E4%DF%F0%EF%EB%EF-%F3%F4%E9%F2-%F3%F7%DD%F3%E5%E9%F2-1-a.html
http://www.myhoroscope.gr/69-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%DF%E1-%EA%E1%E9-%E5%F1%F9%F4%E9%EA%DD%F2-%F3%F7%DD%F3%E5%E9%F2/7051-%F4%EF-%E7%EB%E9%EF%F3%E5%EB%E7%ED%E9%E1%EA%FC-%E4%DF%F0%EF%EB%EF-%F3%F4%E9%F2-%F3%F7%DD%F3%E5%E9%F2-2-a.html

Και για να μην στα παραθετω ενα-ενα τα αρθρα θα μπορουσες να ριξεις μια ματια εδω και να βρεις οτι ψαχνεις ( γιατι σιγουρα ολο και κατι θα βρεις :bigsmile: )
Αστρολογία και ερωτικές σχέσεις - Αστρολογία για όλους (http://www.myhoroscope.gr/69-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%DF%E1-%EA%E1%E9-%E5%F1%F9%F4%E9%EA%DD%F2-%F3%F7%DD%F3%E5%E9%F2)

Ελπιζω καπως να βοηθησα :love:

Λευκή
23-10-2008, 10:25 PM
Εγώ που είμαι κόκκινη, ταιριάζω με τους ματατζήδες;:toung:

:nuts::nuts:

Μητσάκος
23-10-2008, 10:41 PM
Εγώ που είμαι κόκκινη, ταιριάζω με τους ματατζήδες;:toung:

:nuts::nuts:
Κόκκινο από αίμα ή κόκκινο από αγάπη; :nuts:

Λευκή
23-10-2008, 10:43 PM
Και τα δύο:nuts:

Μητσάκος
23-10-2008, 10:47 PM
Και τα δύο:nuts:

Ε, τότε υπάρχει συμβατότητα. :bigsmile:

Dell Piero
24-10-2008, 12:09 AM
Για να είναι ουσιαστική η απάντηση - πρόβλεψη πρέπει να δώσεις και άλλα δεδομένα.
π.χ.

η συμβατότητα αφορά την ώρα που τρέχετε;
όταν σε πιάσουν (κακομοίρα μου ΜΠΟΟΥΥΥΥ) και θα σε κάνουν μπλε μαρεν;
όταν ανταλλάσσετε δώρα (πέτρες, ξύλα κ.λπ.) ;


Αν ήταν έτσι εύκολη η αστρολογία τότε με μισογεμάτο ή μισοάδειο 7ο θα είχαν παντρευτεί πολλές :toung:
Και μετά βουΡ για Όψεις επανασύνδεσης :embarrest


Εγώ που είμαι κόκκινη, ταιριάζω με τους ματατζήδες;:toung:

:nuts::nuts:

Λευκή
24-10-2008, 12:59 AM
Μιλάμε για...εκτός πορείας...:cheesy:

¶σε που εμείς οι κόκκινοι ΔΕΝ ανταλλάσουμε δωράκια με τους ματατζήδες!(το πολύ πολύ να μας προσφέρουν αυτοί κανένα αλλά ποτέ δε δηλώνουμε πρόθυμοι να το "γιορτάσουμε":bigsmile: )

Μωρέ και πιο δύσκολη που γίνεται πάντα βρίσκουν τρόπο να παντρευτούν.Όσο πιο πολλά πράγματα ανακατέψεις,τόσο το καλύτερο:toung:

Δείμων
24-10-2008, 01:18 AM
...η ερμηνεία της συναστρίας είναι για "γερούς λύτες"! :toung:

Λογικό αφού η δημιουργία της συν-ανθρωπίας είναι για γερούς παίκτες! (http://www.myhoroscope.gr/15-%E1%ED%E8%F1%FE%F0%E9%ED%E5%F2-%F3%F7%DD%F3%E5%E9%F2/2779-%DD%F1%F9%F4%E1%F2-%E5%DF%ED%E1%E9-%ED%E1-%F1%E9%F3%EA%DC%F1%E5%E9%F2.html) :bigsmile:




(Ότι θυμάμαι χαίρομαι κι εγώ ενάμιση χρόνο μετά! :toung:)

Λευκή
24-10-2008, 01:27 AM
ποιος ακριβώς είναι ο γερός παίκτης...;

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ
24-10-2008, 01:51 AM
Εγώ που είμαι κόκκινη, ταιριάζω με τους ματατζήδες;:toung:

:nuts::nuts:

με τους μερακληδες ταιριαζεις Λευκουλα μου:bigsmile::bigsmile:

Δείμων
24-10-2008, 01:54 AM
Γενικά, γεροί παίκτες (θα έπρεπε τουλάχιστον να) είναι όλοι όσοι ξεκινάνε μία σχέση με όλα τα επακόλουθά της....! :wacko: Όπως δεν υπάρχει αστρολογικά η τέλεια συμβατότητα, ή και να υπάρχει βάλε πόσο σπάνια είναι, έτσι δεν υπάρχει και η τέλεια σχέση. Όπερ άπαντες θα κληθούν να περάσουν από το ταμείο του Ζορό σε κάποια φάση τους!

mariaaaa2727
04-12-2008, 06:09 PM
ΓΕΙΑ ΣΑΣ!ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑ8Ω ΠΩΣ 8Α ΠΑΕΙ Η ΣΧΕΣΗ ΜΟΥ Κ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΝΥΠΑΡΞΟΥΜΕ ΕΙΜΑΙ ΚΡΙΟΣ 28-3-1981 ΩΡΑ 7.10 ΤΟ ΠΡΩΙ.ΜΕ ΩΡΟΣΚΟΠΟ Η' ΚΡΙΟ Ή' ΤΑΥΡΟ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΚΡΙΟ ΚΑΙ ΣΕΛΗΝΗ ΑΙΓΟΚΕΡΟ.Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡ8ΕΝΟΣ ΜΕ ΩΡΟΣΚΟΠΟ ΑΙΓΟΚΕΡΟ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΣΤΟ ΖΥΓΟ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΝΗΜΕΝΟΣ 30-8-1978 ΩΡΑ 17.30.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Τίνα Ζαχαριάδου
05-12-2008, 09:51 AM
ΓΕΙΑ ΣΑΣ!ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑ8Ω ΠΩΣ 8Α ΠΑΕΙ Η ΣΧΕΣΗ ΜΟΥ Κ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΝΥΠΑΡΞΟΥΜΕ ΕΙΜΑΙ ΚΡΙΟΣ 28-3-1981 ΩΡΑ 7.10 ΤΟ ΠΡΩΙ.ΜΕ ΩΡΟΣΚΟΠΟ Η' ΚΡΙΟ Ή' ΤΑΥΡΟ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΚΡΙΟ ΚΑΙ ΣΕΛΗΝΗ ΑΙΓΟΚΕΡΟ.Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡ8ΕΝΟΣ ΜΕ ΩΡΟΣΚΟΠΟ ΑΙΓΟΚΕΡΟ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΣΤΟ ΖΥΓΟ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΝΗΜΕΝΟΣ 30-8-1978 ΩΡΑ 17.30.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!


Καλημερα για να παρεις ετσι απλα μια τετοια απαντηση δεν γινεται,πρεπει να δεις τους γενεθλιους σας χαρτες ,τι ο ψεις κανει ο καθενας απο μονος του και στην συνεχεια να κανεις την συναστρια σας .Τωρα με μια πρωτη ματια (ωροσκοπο κριο εχεις στις 26 και 54) τα θετικα που βλεπουμε ειναι η σεληνη στον αιγοκερο με τον ωροσκοπο του αλλα και με τον ηλιο του,(ειναι σε συμβατα ζωδια).Ο ηλιος και η αφροδιτη στον κριο ειναι σε αντιθετα ζωδια με την αφροδιτη του αυτο ομως μπορει να λειτουργησει και θετικα ως αλληλοσυμπληρωση του ενος με τον αλλον..Και φυσικα (για εμενα παντα)εφου εξετασεις ολα τα στοιχεια που ανεφερα πριν, θα πρεπει να δεις και τον συνθετο σας χαρτη για να δεις πως λειτουργειτε σαν ενα σωμα,μια μοναδα.:bigsmile:

KRIOS19
07-12-2008, 04:05 PM
ΓΕΙΑ ΣΑΣ, ΕΙΜΑΙ ΚΡΙΟΣ ΜΕ ΩΡΟΣΚΟΠΟ ΣΚΟΡΠΙΟ ΚΑΙ ΣΕΛΗΝΗ ΣΤΟΥΣ ΚΑΡΚΙΝΟ. ΕΧΩ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΣΤΟ ΤΑΥΡΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΡΗ ΣΤΟΝ ΑΙΓΟΚΕΡΟ (26/03/88 ΩΡΑ: 10.20 π.μ. ΑΘΗΝΑ). ΕΚΕΙΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΙΧΘΥΣ ΜΕ ΩΡΟΣΚΟΠΟ ΔΙΔΥΜΟ ΚΑΙ ΣΕΛΗΝΗ ΣΤΟΥΣ ΙΧΘΥΕΣ. Η ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΚΡΙΟ ΚΑΙ Ο ΑΡΗΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΤΟΞΟΤΗ (10/03/86 ΩΡΑ: 11.25 μ.μ. ΣΗΤΕΙΑ ΚΡΗΤΗΣ). ΕΡΩΤΗΣΗ: ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΜΕ ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΡΜΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΝΥΠΑΡΞΟΥΜΕ ΜΑΖΙ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!

Τίνα Ζαχαριάδου
08-12-2008, 11:26 AM
ΓΕΙΑ ΣΑΣ, ΕΙΜΑΙ ΚΡΙΟΣ ΜΕ ΩΡΟΣΚΟΠΟ ΣΚΟΡΠΙΟ ΚΑΙ ΣΕΛΗΝΗ ΣΤΟΥΣ ΚΑΡΚΙΝΟ. ΕΧΩ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΣΤΟ ΤΑΥΡΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΡΗ ΣΤΟΝ ΑΙΓΟΚΕΡΟ (26/03/88 ΩΡΑ: 10.20 π.μ. ΑΘΗΝΑ). ΕΚΕΙΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΙΧΘΥΣ ΜΕ ΩΡΟΣΚΟΠΟ ΔΙΔΥΜΟ ΚΑΙ ΣΕΛΗΝΗ ΣΤΟΥΣ ΙΧΘΥΕΣ. Η ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΚΡΙΟ ΚΑΙ Ο ΑΡΗΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟΝ ΤΟΞΟΤΗ (10/03/86 ΩΡΑ: 11.25 μ.μ. ΣΗΤΕΙΑ ΚΡΗΤΗΣ). ΕΡΩΤΗΣΗ: ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΜΕ ΓΕΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΡΜΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΝΥΠΑΡΞΟΥΜΕ ΜΑΖΙ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!


Καλημερα
μαλλον εχεις μπερδεψει τους Ωροσκοπους σας γιατι στους χαρτες που εβγαλα,εσυ

εχεις Διδυμο και εκεινος εχει Σκορπιο Ωροσκοπο.

Απο τα αλλα στοιχεια τωρα, εσυ με ηλιο στον κριο και εκεινος με ηλιο στους ιχθυς, βλεπουμε οτι σαν προσωπικοτητες ειστε αρκετα διαφορετικοι,εσενα για πχ. καποια πραγματα θα σου περνουν πιο ευκολα ενω εκεινος θα τα παιρνει πιο βαρια και θα απογοητευεται πιο ευκολα.
Η σεληνες τωρα αν και δεν κανουν οψη μεταξυ τους βρισκονται σε συμβατα ζωδια και δειχνουν οτι ο ενας καταλαβαινει ευκολα τις αναγκες του αλλου,εχετε ευαισθητο ψυχισμο και οι δυο και ισως ειστε λιγο υποκειμενικοι.
Απο τις αφροδιτες σας αυτο που προκυπτει ειναι οτι εσυ θα επιζητας την υλικη και συναισθηματικη ασφαλεια ενω εκεινος θα λειτουργει με αρκετη ανυπομονησια, παρορμητισμο και θα εκτιμα την ελευθερια.
Με τον αρη στο ζωδιο του αιγοκερω εσυ θα εισαι πιο φιλοδοξη και ισως με αρκετες αναστολες απο οτι εκεινος που εχει τον αρη του στον τοξοτη και θα του αρεσουν τα ταξιδια και η ελευθερια.
Αν οι Ωροσκοποι ειναι οπως τους εβγαλα εγω, εσυ εισαι πιο κοινωνικος και επικοινωνιακος τυπος απο εκεινον που μαλλον ειναι πιο εσωστρεφης και μυστικοπαθης .
Οσο για την καρμικοτητα στην σχεση σας ο ηλιος και η σεληνη του ειναι σε συνοδο με τον Β.Δεσμο σου και μπορει να δειχνει οτι μεσω αυτης της σχεσης ερχεσαι πιο κοντα στο να εκπληρωσεις αυτο που λεμε πεπρωμενο και επισης οτι λογω συντροφου ισως γνωριζεις ανθρωπους σημαντικους ενω παραλληλα βοηθας τον συντροφο σου να εκδηλωνει τον ψυχισμο του.Ο δικος του ο ΒΔεσμος ειναι σε στενη συνοδο με τον δια σου που ειναι ο κυβερνητης του 7ου σου οικου και μας δειχνει οτο μεσα απο την φιλοσοφια σου και τον δεσμο μαζι σου εκπληρωνει ως ενα μεγαλο βαθμο του Β Δεσμου του.:love::love:

Καλο ειναι να κοιταξεις και την υπολοιπη συναστρια σας για να παρεις περισσοτερες πληροφοριες.

KRIOS19
09-12-2008, 01:14 AM
Σας ευχαριστω πολυ για την απαντιση σας!!!
οφιλω να πω οτι ηταν ακριβεστατη!!! Οσο για τον ωροσκοπο πιθανων να εκανα λαθος την ωρα που σας εστειλα, γιατι ειναι τσεκαρισμενει οι ωροσκοποι μας!!
Σας ευχαριστω κ παλι κ καλες γιορτες!!!

hattie23
10-12-2008, 02:26 AM
να ρωτησω και εγω...ειμαι σκορπιος με ωροσκοπο λεωντα και σεληνη στον κριο.αρης στο σκορπιο και αφροδιτη στον τοξοτη.εκεινος ειναι διδυμος με σεληνη στον σκορπιο ,ωροσκοπο λεωντα επισης,αρης στους διδυμους και αφροδιτη στον καρκινο.ο ηλιος μου βρισκεται σε συνοδο με την σεληνη του και σε τριγωνο με την αφροδιτη του,ενω η σεληνη μου βρισκεται σε τετραγωνο με την αφροδιτη του και ο αρης μου σε αντιθεση με την αφροδιτη του.αυτη η σχεση με εχει ταλαιπωρησει πολυ γιατι ολο φευγει κα ξαναγυρναει ενω παντα αισθανομαι οτι κατι μου λειπει οταν δεν ειμαι σε σχεση μαζι του.ειναι φυσιολογικο?ειμαστε εντελως διαφορετικοι και ομως τον αισθανομαι σαν ενα κομματι μου.ειμαι καλα γιατρε μου?:toung:

giannas
10-12-2008, 06:10 AM
να ρωτησω και εγω...ειμαι σκορπιος με ωροσκοπο λεωντα και σεληνη στον κριο.αρης στο σκορπιο και αφροδιτη στον τοξοτη.εκεινος ειναι διδυμος με σεληνη στον σκορπιο ,ωροσκοπο λεωντα επισης,αρης στους διδυμους και αφροδιτη στον καρκινο.ο ηλιος μου βρισκεται σε συνοδο με την σεληνη του και σε τριγωνο με την αφροδιτη του,ενω η σεληνη μου βρισκεται σε τετραγωνο με την αφροδιτη του και ο αρης μου σε αντιθεση με την αφροδιτη του.αυτη η σχεση με εχει ταλαιπωρησει πολυ γιατι ολο φευγει κα ξαναγυρναει ενω παντα αισθανομαι οτι κατι μου λειπει οταν δεν ειμαι σε σχεση μαζι του.ειναι φυσιολογικο?ειμαστε εντελως διαφορετικοι και ομως τον αισθανομαι σαν ενα κομματι μου.ειμαι καλα γιατρε μου?:toung:

Λογικα ο αρης σου δεν μπορει να ειναι στον σκορπιο αν κανει αντιθεση με την αφροδυτη του.Πρεπει να ειναι στον αιγωκερο ή η αφροδυτη του να ειναι στον ταυρο.Πραγματικα ο τυπος σε εχει αποσυντονισει!!!!:bigsmile:
Ωστοσο αυτο που πρεπει να αναλογιστεις ειναι μηπως δεν ειναι ενα κομματι που σου λειπει οταν φευγει αλλα εγωισμος (ωροσκοπος λεοντας)και κτητικοτητα(ηλιος σκορπιος).Σαφως θα υπαρχει σεξουαλικη ελξη ,με τα τετραγωνα και τις αντιθεσεις και σαφως και η σεληνη σου στον κριο θελει εντονες και γρηγορες εναλλαγες αλλα σου αρκουν για να ταλαιπωρησε οπως λες?Εσυ θελεις πιο σταθερα πραγματα αυτος λογω διδυμων θα ειναι πιο ανυσηχως γενικα, με μια δοση ρομαντισμου και τρυφεροτητας(αφροδυτη στον καρκινο?).
Μηπως να αναθεωρησεις τα υπερ και τα κατα τις σχεσεις και να δεις τι πραγματικα σου προσφερει?

cancer0207
10-12-2008, 11:31 AM
Hello!

Είναι η πρώτη φορά που συμμετέχω στη συζήτηση και στην παρέα σας. Γενικά δεν γνωρίζω και πολλά για τα άστρα, αλλά θα ήθελα να μάθω τι λένε! Ταιριάζουμε τελικά; Λοιπόν, σύμφωνα με τα στοιχεία που μου δώσανε οι γενέθλιοι χάρτες μας (αν τα βρήκα σωστά δηλαδή) έχουμε και λέμε: Εγώ είμαι καρκινάκι 02/07/1985 (12:10 Θεσσαλονίκη) με ωροσκόπο Παρθένο, Αφροδίτη σε Ταύρο, ¶ρη σε Καρκίνο. Εκείνος 22/08/1981 (περίπου στις 9:00 Αθήνα) με ωροσκόπο Παρθένο, Αφροδίτη σε Ζυγό και ¶ρη σε Καρκίνο. Τι μας επιφυλάσσουν τα άστρα;

Ευχαριστώ πολύ!

Roxane
10-12-2008, 11:59 AM
Καλημέρα :) Θα ήθελα κι εγώ να ρωτήσω κάτι...
Όταν σε μια συναστρία, υπάρχουν ΠΟΛΛΕΣ όψεις "χιαστί", όπως:
Ηλιος χιαστί με Ερμή, Σελήνη χιαστί με Ηλιο, Ερμής Χιαστί με Ερμη, Αφροδίτη χιαστί με Ηλιο, Αφροδίτη και Αρη, ¶ρης χιαστί με Ηλιο, Ουρανός χιαστί με Ηλιο και Αφροδίτη και Μεσουράνημα, Ποσειδώνας χιαστί με Ηλιο, Αφροδίτη και ¶ρη, Πλούτωνας χιαστί με ήλιο και Αφροδίτη και Μεσουράνημα, Β. Δεσμός χιαστί με Ποσειδώνα.....
Και επίσης, όταν η Αφροδίτη του ενός είναι σε σύνοδο με τον Β. Δεσμό του άλλου και σε τετράγωνο με τη σελήνη του και η Σελήνη του ενός σε τετράγωνο με τη σελήνη του άλλου....
Ουφ.... τα έγραψα :) Τι σημαίνουν βρε παιδιά ΟΛΑ αυτά? Υπάρχει ελπίδα???
Ευχαριστώ πολύ, όποιον ασχοληθεί....

giannas
10-12-2008, 12:41 PM
Καλημέρα :) Θα ήθελα κι εγώ να ρωτήσω κάτι...
Όταν σε μια συναστρία, υπάρχουν ΠΟΛΛΕΣ όψεις "χιαστί", όπως:
Ηλιος χιαστί με Ερμή, Σελήνη χιαστί με Ηλιο, Ερμής Χιαστί με Ερμη, Αφροδίτη χιαστί με Ηλιο, Αφροδίτη και Αρη, ¶ρης χιαστί με Ηλιο, Ουρανός χιαστί με Ηλιο και Αφροδίτη και Μεσουράνημα, Ποσειδώνας χιαστί με Ηλιο, Αφροδίτη και ¶ρη, Πλούτωνας χιαστί με ήλιο και Αφροδίτη και Μεσουράνημα, Β. Δεσμός χιαστί με Ποσειδώνα.....
Και επίσης, όταν η Αφροδίτη του ενός είναι σε σύνοδο με τον Β. Δεσμό του άλλου και σε τετράγωνο με τη σελήνη του και η Σελήνη του ενός σε τετράγωνο με τη σελήνη του άλλου....
Ουφ.... τα έγραψα :) Τι σημαίνουν βρε παιδιά ΟΛΑ αυτά? Υπάρχει ελπίδα???
Ευχαριστώ πολύ, όποιον ασχοληθεί....

Γενικα η οψη χιαστι ειναι μια υπογεια και εμμεση συνεργασια των πλανητων.Αυτο σημαινει οτι οι πλανητες δεν εχουν κοινα σημεια ποιοτητας και ετσι δεν λειτουργουν σωστα.Τα αποτελεσματα της οψης αυτης δεν ειναι αμμεσα αντιληπτα και ετσι ερχετε φθορα χωρις να το καταλαβαινουν τα ατομα.Οταν φανει το αποτελεσμα τα ατομα αντιδρουν με δυσφορια και εναποθετουν το προβλημα στο αλλο ατομο.Οι οψεις αυτες θελουν πολυ προσοχη και προσπαθεια και απο τους δυο ,να κατανοηθουν και να φερουν το επιθυμητο αποτελεσμα και οχι την τελικη απομακρινση.
Οσο για το τετραγωνο αφροδυτης(Α) με σεληνη(Β) δεινει αρχικα μια ελξη συναισθηματικη και ψυχικη αλλα και ενταση που πρεπει να χαλιναγωγηθει τελικα.Το τετραγωνο σεληνης με σεληνη δεινει καθαρα ψυχικη ελξη αλλα δειχνει επισης οτι τα ατομα εχουν διαφορετικες καταβολες με δυσκολια προσεγγισης.Τελος η αφροδυτη συνοδο με ΒΔ δεινει μια τρυφεροτητα και εμπιστοσυνη καθως και συναισθηματικη ελξη.
Αυτο που θα σου προτεινα εγω ειναι πρωτα να δεις τους γεννεθλιους χαρτες για να δεις πως ενεργει γενικα το καθε ατομο χωριστα.Μπορει για πχ η αφροδυτη που ειναι συνοδο με ΒΔ να κανει τετραγωνο με ουρανο και ετσι αυτος που εχει το ΒΔ να εισπρατει και το τετραγωνο του ουρανου....Πρεπει να δεις τους οικους ,σε ποια θεματα αισθανοντε ανετα τα ατομα?Μπορει να εχετε μια καλη σεξουαλικη ελξη αλλα να μην υπαρχει επικοινωνια,αυτο θα το δεις απο τους οικους.Τα ζωδια των πλανητων δειχνουν τον τροπο που εκδηλωνοντε οι οψεις.....Ετσι λοιπον μην πιαστεις μονο απο τις οψεις που ηδη σου εχω πει αλλα απο το συνολο των χαρτων.

Roxane
10-12-2008, 01:04 PM
Gianna μου,
Σ΄ ευχαριστώ πάρα πολύ για όλα αυτά τα κατατοπιστικά που μου είπες :)
Η Αφροδίτη στον χάρτη του πρώτου ατόμου κάνει εξάγωνο με τον Ουρανό και τον Πλούτωνα και σύνοδο με τον Ποσειδώνα. Είναι στον 5ο οίκο (σκορπιός), όπως και η Σελήνη, ενώ του δευτέρου ατόμου είναι στους Διδυμους στον 11ο οίκο και η σελήνη στον κριό πάνω στην ακμή του 9 με 10ου οίκου....
Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα.... Αν ήθελες να με βοηθήσεις λίγο ακόμη.... :) επειδή είμαι ... αρχάριος...
Ευχαριστώ...

isida13
11-12-2008, 02:20 AM
Γεια σας !!...Θελω να ρωτησω κατι,
ειμαι γεννημενη 2/7/76(Dortmunt,Γερμανια 07:45 πρωι) κ εκεινος
στις 17/11/70(Αθηνα,08:00 πρωι)...μπορει να θεωρηθει αυτη η σχεση ταιριαστη ή καρμικη?

ευχαριστω πολυ εκ των πρωτερων !!!

agri0gata
11-12-2008, 02:49 AM
Γειά σας!!
Είμαι σχετικά καινούρια στο άθλημα αυτό.
Κοιτάω και ξανακοιτάω τους χάρτες αλλά δεν καταλαβαινω και πολλά
Θα μπορουσε να με βοηθήσει καποιος να δω αν η σχέση που έχω είναι ταιριαστή και αν μπορουμε να συνυπαρξουμε;
Εγώ έχω γεννηθεί στις 20/3/67 στις 05:15 και εκείνος στις 10/3/66 (ώρα δεν γνωρίζουμε) στην Αλεξανδρούπολη και οι δύο.

Σας ευχαριστώ εξ αρχής.

giannas
12-12-2008, 07:32 AM
Gianna μου,
Σ΄ ευχαριστώ πάρα πολύ για όλα αυτά τα κατατοπιστικά που μου είπες :)
Η Αφροδίτη στον χάρτη του πρώτου ατόμου κάνει εξάγωνο με τον Ουρανό και τον Πλούτωνα και σύνοδο με τον Ποσειδώνα. Είναι στον 5ο οίκο (σκορπιός), όπως και η Σελήνη, ενώ του δευτέρου ατόμου είναι στους Διδυμους στον 11ο οίκο και η σελήνη στον κριό πάνω στην ακμή του 9 με 10ου οίκου....
Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα.... Αν ήθελες να με βοηθήσεις λίγο ακόμη.... :) επειδή είμαι ... αρχάριος...
Ευχαριστώ...

Επειδη εισαι αρχαριος οπως λες(οχι οτι εγω ξερω πολλα περισσοτερα) καλυτερα να δεις εναν-εναν τους χαρτες.Καταλαβενω οτι "καιγεσε" αλλα η αστρολογια δεν λειτουργει με μεμονομενες οψεις.
Απο τις οψεις του Α ατομου που μας δεινεις φενετε ενα ατομο δημιουργικο,που ενδιαφερερετε αρκετα για την συναισθηματικη του ζωη(αφροδυτη-σεληνη στον 5), μπορει να ειναι λιγο κτητικο(σκορπιος) με μια νοτα ρομαντισμου(αφροδυτη συνοδο με ποσειδωνα).Ενω το δευτερο ατομο δειχνει πιο κοινωνικο ,να ταυτηζετε καλυτερα με ομαδες(αφροδυτη στους διδυμους στον 11) και με πιο ανεξαρτητο(σεληνη στον 10 κριο).
Αυτα ομως ειναι γενικοτητες και δεν ξερω κατα ποσο θα σε βοηθησουν.:bigsmile:

LAHTARA
13-12-2008, 12:01 AM
γεια χαρά σας,
αναρωτιέμαι αν εγώ που είμαι δίδυμοι με ωροσκόπο παρθένο αφροδίτη και αρη στους διδυμους, πόσο ταιριάζω με ζυγό με ωροσκόπο Παρθένο αφροδίτη στον τοξότη και άρη στον ταύρο και που από ό,τι είδα στη "συναστρία" μας ο ήλιος μου έιναι σε αντίθεση με την αφροδίτη του καιν ο ήλιος μου σε τετράγωνο με τον ωροσκόπο του΄, η σελήνη μου σε τρίγωνο με την αφροδίτη του αλλά και η αφροδίτη μου σε αντίθεση με την αφροδίτη του...δεν μου ακούγονται καλά...και δεν μπορώ άλλο "κάρβουνο" έχω κουραστεί πια...
Ευχαριστώ.

Τίνα Ζαχαριάδου
13-12-2008, 12:43 AM
γεια χαρά σας,
αναρωτιέμαι αν εγώ που είμαι δίδυμοι με ωροσκόπο παρθένο αφροδίτη και αρη στους διδυμους, πόσο ταιριάζω με ζυγό με ωροσκόπο Παρθένο αφροδίτη στον τοξότη και άρη στον ταύρο και που από ό,τι είδα στη "συναστρία" μας ο ήλιος μου έιναι σε αντίθεση με την αφροδίτη του καιν ο ήλιος μου σε τετράγωνο με τον ωροσκόπο του΄, η σελήνη μου σε τρίγωνο με την αφροδίτη του αλλά και η αφροδίτη μου σε αντίθεση με την αφροδίτη του...δεν μου ακούγονται καλά...και δεν μπορώ άλλο "κάρβουνο" έχω κουραστεί πια...
Ευχαριστώ.


Καλησπερα, μεταξυ Ηλιων υπαρχει συμβατοτητα και αρκετα κοινα χαρακτηριστικα,αφου και δυο βρισκονται ειναι σε ζωδια του αερα με αποτελεσμα να ειστε και οι δυο κοινωνικοι, επικοινωνιακοι και εγκεφαλικοι τυποι.
Ο Ωροσκοπος στο ζωδιο της Παρθενου σας κανει αρκετα αναλυτικους,τελειομανεις με μια ταση να κοιτατε τα πραγματα που σας απασχολουν με καθαρα ορθολογιστικο τροπο.
Οι Αφροδιτες σε αντιθεση δειχνουν για ενα ζευγαρι τα διαφορετικα γουστα που μπορει να εχουν αλλα και την αντιθετη ταση που εχουν ως προς τον τροπο που μοιραζονται τον εαυτο τους που ομως αλληλοσυμπληρωνει ο ενας τον αλλον με λιγη καλη θεληση.
Ο αρης στον ταυρο δεν ειναι στην καλυτερη του θεση, βρισκεται ομως σε καλη θεση για τον Ωροσκοπο στην Παρθενο, Οσο για τον Ηλιο που κανει Τετραγωνο με Ωροσκοπο του ,δεν πρεπει να σου ειναι πολυ δυσκολο να το δουλεψεις αφου το βιωνεις και στον προσωπικο σου χαρτη με την εννοια οτι ο Διδυμος για πχ ειναι επικοινωνιακος με αποτελεσμα να συγκρουεται με την εσωστρεφεια της Παρθενου.
Αν καταφερνεις και το παλευεις στον γενεθλιο σου να εισαι σιγουρη οτι θα το παλεψεις και στην συνα στρια με τον συντροφο σου.
Για την σεληνη που βρισκεται σε τριγωνο με την Αφροδιτη τι να πουμε ,αρκετα θετικη και σημαντικη οψη ειδικα για ζευγαρια αφου ο ψυχισμος του ενος βρισκεται σε μια πληρη αρμονια με τον τροπο που ο συντροφος του μοιραζεται τον εαυτο του, με το πως δηλ. αγαπαει,
Και να σου πω και κατι αλλο πολυ σημαντικο, για να λειτουργησει μια συναστρια,πρεπει να σχηματιζονται πολλες γωνιες και οχι απαραιτητα ολες θετικες γιατι πιθανον το ζευγαρι να μην μπορει να κατανοησει τα θετικα στοιχεια που μπορει να υπαρχουν με αποτελεσμα η σχεση να ατονει, ενω τις δυσκολες γωνιες αναγκαζεται να τις δουλεψει με αποτελεσμα να εξελισσεται και η σχεση αλλα και το ιδια τα ατομα:love::love:

LAHTARA
13-12-2008, 01:49 PM
Ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση. Καλό ΣΚ σε όλους...:bigsmile:

natife
18-12-2008, 03:56 PM
Καλησπερα σε ολους!!Είμαι νεο μελος και εχω ενθουσιαστει με αυτο το θεμα...Επειδη ομως ειμαι και αρχαρια στα αστρολογικα θεματα μηπως καποιος πιο εμπειρος θα μπορουσε να με βοηθησει οσον αφορα τη συναστρια με το φιλο μου??Προσπαθησα να βρω κατι απο τους χαρτες αλλα δυσκολευομαι...Εγω εχω γεννηθει 18-10-1987 (ωρα 06.30 Θεσσαλονικη) κι εκεινος 29-6-1983 (ωρα αγνωστη Πειραιας)...πως θα πανε τα πραγματα??

Δείμων
18-12-2008, 05:03 PM
Αστρολογία για όλους - View Single Post - πλουτωνας (http://www.myhoroscope.gr/74580-post34.html)

:)

natasama
21-12-2008, 12:39 PM
Καλησπέρα! Είμαι τάυρος 27-04-81 με ωροσκόπο δίδυμο. Ο σύντροφος μου είναι τοξότης 13-12-66 με ωροσκόπο Αιγόκερο. Θα ήθελα να μάθω πόσο ταιριάζουμε και αν η χρονιά που έρχεται ενδείκνυται για εμάς... Γιατί τα βλέπω λίγο σκούρα... Πολλές διαφορές σε ΟΛΑ...

ζουπιαρα
22-12-2008, 01:19 PM
Καλημέρα κι από μένα. Είμαι Τοξότης με ορωσκόπο Τοξότη και ο σύντροφός μου Κριός με ορωσκόπο Λέοντα. Οι ημερομηνίες γέννησής μας είναι αντίστοιχα 29/11/1982 και 12/04/1984, εγώ στα Ιωάννινα ώρα 07.30 και ο σύντροφός μου Φιλιάτες ώρα 15.35. Ταιριάζουμε; Υπάρχουν αρκετές διαφορές αλλά θα ήθελα να μου πεί κάποιος αν μπορούμε να τις αντιμετωπίσουμε σύμφωνα με την συναστρία μας...ευχαριστώ εκ των προτέρων.

strange
22-12-2008, 02:27 PM
γεια σε ολους προσπαθω και γω εδω και λιγο καιρο να ενταξω την αστρολογια στην καθημερινοτητα μου, αλλα θελω πολυ δουλεια ακομα. Μπορει κανεις να βοηθησει στο εξης Γεννηθηκα 02-05-1980 07.20 το πρωι στην ελλαδα και αυτός 24-08-1969 13.00 το μεσημερι στη Γερμανια υπαρχει καρμικοτητα στη σχεση μας Ευχαριστω προκαταβολικα

Μητσάκος
22-12-2008, 02:36 PM
γεια σε ολους προσπαθω και γω εδω και λιγο καιρο να ενταξω την αστρολογια στην καθημερινοτητα μου, αλλα θελω πολυ δουλεια ακομα. Μπορει κανεις να βοηθησει στο εξης Γεννηθηκα 2-5-1980 07.20 το πρωι στην ελλαδα και αυτός 24-12-1969 13.00 το μεσημερι στη Γερμανια υπαρχει καρμικοτητα στη σχεση μας Ευχαριστω προκαταβολικα

Εσύ πώς το νιώθεις; Βλέπεις να υπάρχει; Αισθάνεσαι ότι υπάρχει κάποιος βαθύς και όχι εύκολα εξηγήσιμος δεσμός μεταξύ σας; :unsure:

strange
22-12-2008, 02:46 PM
γενικα εχουν συμβει περιεργα πραγματα στη ζωη μου τουε τελευταιους μηνες και εχω αλλαξει ριζικα στον τροπο που αντιλαμβανομαι πραγματα και καταστασεις και αυτος είναι και ενα ς απο τους λογους που στραφηκα και στο θεμα αστρολογια σε μια προσπαθεια να κατανοησω λιγο καλυτερα τα περιεργα της ζωης

Δείμων
22-12-2008, 02:59 PM
Καλησπέρα! Είμαι τάυρος 27-04-81 με ωροσκόπο δίδυμο. Ο σύντροφος μου είναι τοξότης 13-12-66 με ωροσκόπο Αιγόκερο. Θα ήθελα να μάθω πόσο ταιριάζουμε και αν η χρονιά που έρχεται ενδείκνυται για εμάς... Γιατί τα βλέπω λίγο σκούρα... Πολλές διαφορές σε ΟΛΑ...



Καλημέρα κι από μένα. Είμαι Τοξότης με ορωσκόπο Τοξότη και ο σύντροφός μου Κριός με ορωσκόπο Λέοντα. Οι ημερομηνίες γέννησής μας είναι αντίστοιχα 29/11/1982 και 12/04/1984, εγώ στα Ιωάννινα ώρα 07.30 και ο σύντροφός μου Φιλιάτες ώρα 15.35. Ταιριάζουμε; Υπάρχουν αρκετές διαφορές αλλά θα ήθελα να μου πεί κάποιος αν μπορούμε να τις αντιμετωπίσουμε σύμφωνα με την συναστρία μας...ευχαριστώ εκ των προτέρων.


Επειδή μάλλον δεν διαβάσατε την προηγούμενή μου παράθεση, πηγαίνετε στην κορυφή της σελίδας εκεί που λέει Ωροσκόπιο και από το αναδυόμενο μενού επιλέξτε Ερωτική Συναστρία. Βάλτε τα στοιχεία σας και ψάξτε τις όψεις που σχηματίζουν οι χάρτες σας. Κοιτάξτε πρώτα τις δύσκολες και τις εύκολες ξεκινώντας από τα σημαντικότερα στοιχεία και προχωρώντας προς τα πιο δευτερεύοντα (Ήλιος > Σελήνη > Αφροδίτη > ¶ρης > Κρόνος κλπ) Όπου έχετε αμφιβολίες ή δεν μπορείτε να εξηγήσετε κάτι ρωτήστε στην ανάλογη συζήτηση στα Φορουμ > Συζητήσεις > Αστρολογία για Αρχαρίους > Συναστριακές όψεις: απορίες, σύντομη ανάλυση. (http://www.myhoroscope.gr/85-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%DF%E1-%E3%E9%E1-%E1%F1%F7%E1%F1%DF%EF%F5%F2/7529-%F3%F5%ED%E1%F3%F4%F1%E9%E1%EA%DD%F2-%FC%F8%E5%E9%F2-%E1%F0%EF%F1%DF%E5%F2-%F3%FD%ED%F4%EF%EC%E7-%E1%ED%DC%EB%F5%F3%E7.html)

Εννοείται πως εάν βάλετε ένα κατεβατό με ερωτήσεις για 20-30 όψεις σε κάθε μήνυμα θα είναι μάλλον απίθανο να σας απαντήσει κάποιος. Γενικότερα υποστηρίζουμε την προαγωγή της μελέτης και την απόκτηση γνώσης από τα ίδια τα μέλη μας και όχι την προσφορά μασημένης τροφής - γιατί να κάνουμε κάτι τέτοιο άλλωστε... :)

anail20
11-07-2009, 04:23 PM
Καλησπέρα,
Είμαι Ταύρος με Σεληνη στονΚριό και Αφροδιτη στον Κριό, Αρη στουσ διδυμο και ωροσκόπο καρκινο!
Εκείνος Τοξότης με Σεληνη στον καρκίνο και Αφροδιτη στο Σκορπιο ,Αρη στον αιγώκαιρο (ωροσκόπο δεν γνωριζω) και ερμή στον σκορπιο.
Είμαστε στα πρώτα στάδια τησ σχεσησ μας κα αναρρςτιέμαι αν ταιριαζουμε???
επειδή γνωρίζς οτι ενασ τοξότης ειναι δυσκολο να συνυπαρξει με εναν ταυρο...Ηelpppp..:unsure:

Μητσάκος
11-07-2009, 05:04 PM
Καλησπέρα,
Είμαι Ταύρος με Σεληνη στονΚριό και Αφροδιτη στον Κριό, Αρη στουσ διδυμο και ωροσκόπο καρκινο!
Εκείνος Τοξότης με Σεληνη στον καρκίνο και Αφροδιτη στο Σκορπιο ,Αρη στον αιγώκαιρο (ωροσκόπο δεν γνωριζω) και ερμή στον σκορπιο.
Είμαστε στα πρώτα στάδια τησ σχεσησ μας κα αναρρςτιέμαι αν ταιριαζουμε???
επειδή γνωρίζς οτι ενασ τοξότης ειναι δυσκολο να συνυπαρξει με εναν ταυρο...Ηelpppp..:unsure:
Με μια πρώτη ματιά, και χωρίς σκέψη, θα σου έλεγα ότι δεν ταιριάζετε, απλώς εσύ μπορεί να "ταιριάζεις" με πολλούς.
Με μια δεύτερη όμως, η οποία είναι και από αυτές που λένε ότι έχουν και κάποια ...σκέψη, θα σου έλεγα ότι δεν είναι σωστό να βγάζεις συμπεράσματα μόνο από από αυτά τα στοιχεία που δίνεις, είτε αστρολογικά, είτε γενικά.

Μόνο και μόνο από τις θέσεις στα ζώδια κάποιων πλανητών θα ήταν ανεγκέφαλο να αρχίζουμε να λέμε πράγματα, εκτός και αν δεν σε ενδιαφέρει η ουσία.
Επειδή όμως μπορεί να σε ενδιαφέρει (εκείνον σίγουρα τον ενδιαφέρει πάντως :cheesy: ), θα σου πρότεινα πριν ξεκινήσεις οποιαδήποτε αστρολογική ερμηνεία να πας σε αυτόν το σύνδεσμο http://www.myhoroscope.gr/?page=planets και να δεις πάνω κάτω πώς ερμηνεύεται η θέση του κάθε πλανήτη στα ζώδια.

Μετά, αν θες, πας σε αυτόν το σύνδεσμο http://www.myhoroscope.gr/?page=lovecomp για να δεις αυτό που ήδη σου έχουν πει, ότι δλδ ο Ταύρος με τον Τοξότη δεν ταιριάζουν, αλλά θα δεις και ότι κάτω από περιπτώσεις ταιριάζουν, πράγμα που ίσως δεν σου έχουν ξαναπεί.

Αφού όμως δεις τις ερμηνείες των πλανητών στα ζώδια, κάνε μια προσπάθεια να δεις πώς μπορεί και αν μπορεί να ταιριάζουν πχ μια Σελήνη στον Κριό με μια Σελήνη στον Καρκίνο. Στη συνέχεια, το ίδιο με μια Αφροδίτη στο Σκορπιό με έναν ¶ρη στους Δίδυμους, ένας ¶ρης στον Αιγόκερω με μια Αφροδίτη στον Κριό. Σκέψου λίγο και φαντάσου ότι αυτά δεν είναι παρά μόνο ελάχιστα σε αυτά που πρέπει να ελεγχθούν προκειμένου να εξαχθεί ένα ουσιαστικό αστρολογικό συμπέρασμα συμβατότητας μεταξύ δύο ατόμων.

Κανονικά πρέπει να γίνει πλήρης ανάλυση του καθενός χάρτη ξεχωριστά και μετά να γίνει η ανάλυση των στοιχείων και των δύο χαρτών μαζί, υπολογίζοντας όχι μόνο τα στοιχεία που δίνεις, αλλά όλους τους πλανήτες και μαζί και χώρια, όλες τις όψεις που κάνουν, την οικοθεσία και τη θέση τους σε ζώδιο, τη δυναμική των γωνιακών Οίκων και κάποια άλλα που είναι για προχωρημένους.
Σου φαίνονται πολλά; Αν ναι, είσαι μέσα :bigsmile:

Αν θες πάντως να πάρεις μια ιδέα, ρίξε μια ματιά σε αυτό το άρθρο, για να δεις πώς γίνεται μια συναστρία http://www.myhoroscope.gr/69-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%DF%E1-%EA%E1%E9-%E5%F1%F9%F4%E9%EA%DD%F2-%F3%F7%DD%F3%E5%E9%F2/116-%F3%F5%ED%E1%F3%F4%F1%DF%E5%F2.html αλλά και σε αυτό http://www.myhoroscope.gr/69-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%DF%E1-%EA%E1%E9-%E5%F1%F9%F4%E9%EA%DD%F2-%F3%F7%DD%F3%E5%E9%F2/1022-%E5%F1%F9%F4%E9%EA%DE-%F3%F5%ED%E1%F3%F4%F1%DF%E1-%E3%E5%ED%E9%EA%EF%DF-%EA%E1%ED%FC%ED%E5%F2-%E1%ED%DC%EB%F5%F3%E7%F2.html, φτιάξε τους δύο χάρτες πρώτα μεμονωμένους από εδώ Ππροσωπικό ωροσκόπιο, Γενέθλιος χάρτης, ωροσκόπος (http://www.myhoroscope.gr/natalchart.php) και προσπάθησε σιγά σιγά μόνη σου :bigsmile:.
Να είσαι καλά :bigsmile:

anail20
11-07-2009, 05:48 PM
aaa se euxaristw polu...idi katafera na tous kanw..mou menei i analusi :cheesy:
alli mia vasiki erwtisi: i sunodos -to tetragwno - i to xiasti fanerwnei isxurotero desimo i elksi?
me to sugkekrimeno sto koino xarti erwtikis symvatotitas prokuptoun polla xiasti k tetragwna..

se euxaristw polu gia tin voitheia..:bigsmile:

anail20
11-07-2009, 06:00 PM
δλδ. Ηλιος εκείνου χιαστι με σεληνη
σελήνη τετραγωνο με αφροδιτη
αρης συνοδο με ποσειδωνα
ωροσκόπος εξαγωνο με την αφροδίτη:blink:

Μητσάκος
11-07-2009, 06:00 PM
aaa se euxaristw polu...idi katafera na tous kanw..mou menei i analusi :cheesy:
alli mia vasiki erwtisi: i sunodos -to tetragwno - i to xiasti fanerwnei isxurotero desimo i elksi?
me to sugkekrimeno sto koino xarti erwtikis symvatotitas prokuptoun polla xiasti k tetragwna..

se euxaristw polu gia tin voitheia..:bigsmile:

http://www.myhoroscope.gr/21-%FC%F8%E5%E9%F2-%F3%F4%EF%E9%F7%E5%DF%E1-%F0%EF%E9%FC%F4%E7%F4%E5%F2/58-%EA%FD%F1%E9%E5%F2-%FC%F8%E5%E9%F2.html :bigsmile:

(παράκληση: μην γράφεις γκρίκλις, κουράζουν και είναι και ...απαίσια :love: )

anail20
11-07-2009, 06:13 PM
πολυ ενδιαφερον το αρθρο που μου εστειλες...:bigsmile:
μαλλον 8α χρειστει συμβιβασμος κ υπομονη με τον τοξοτη απο μια πρωτη ματια...:worried:

ix8eis22
09-08-2009, 02:20 AM
καλησπέρα!!!θα μπορούσατε να με βοηθήσετε καθώς ενδιαφέρομαι για τη συναστρία της σχέσης μου. Είμαι ιχθείς με ωροσκόπο δίδυμο,σελήνη σους ιχθείς,άρη στο ταύρο και αφροδίτη στον αιγόκερω. Ο φίλος μου είναι παρθένος με ωροσκόπο σκορπίο,σελήνη στο λέωντα,άρη στο τοξότη και αφροδίτη στο λέωντα.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Δείμων
09-08-2009, 03:26 AM
Καλησπέρα και καλωσόρισες! Δυστυχώς στο MyHoroscope δεν δίνουμε τέτοιες πληροφορίες, επειδή 1) πρόκειται για μία εξαιρετικά υπεύθυνη επίπονη και χρονοβόρα εργασία και 2) οι κάθε είδους προσωπικές προβλέψεις είναι τομέας των επαγγελματιών αστρολόγων τους οποίους εμείς δεν υποκαθιστούμε. Μπορείς να απευθυνθείς σε κάποιον της εμπιστοσύνης σου για να πάρεις τις απαντήσεις που ζητάς.

Στο MyHoroscope αντίθετα θα βρεις όλη την βοήθεια και συμπαράσταση που θα χρειαστείς για να μάθεις βήμα-βήμα τον τρόπο να καταστρώσεις τους χάρτες που σε ενδιαφέρουν μόνη σου, και να προχωρήσεις σταδιακά στην ερμηνεία τους. Πράγμα όμως που ίσως χρειαστεί αρκετό καιρό και μελέτη. :love: Πληροφοριακά πάντως, για να έχεις μία καλή απάντηση της συναστριακής και γεννέθλιας συμβατότητας με κάποιο άτομο χρειάζονται οι ακριβείς ημερομηνίες ώρες και τόποι γέννησης. Αλλοιώς όλα «βγαίνουν» στο περίπου...

lion_woman
11-09-2009, 11:17 PM
ΓΕΙΑ ΣΑΣ!! ΕΧΩ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΣΤΙΣ 20/08/1985 ΣΤΙΣ 9:15 ΣΤΗΝ ΛΕΜΕΣΣΟ ΤΗΣ ΚΥΠΡΟΥ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΕΧΕΙ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΑΘΗΝΑ ΣΤΙΣ 10/11/1979 ΣΤΙΣ 12:ΟΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ..ΕΠΕΙΔΗ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΚΛΙΜΑ ΤΗΣ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΕΔΩ,ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΜΕ??? ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΛΕΩΝ ΚΑΙ ΣΚΟΡΠΙΟΣ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΓΙΑ ΣΧΕΣΗ..ΜΕ ΤΙΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑ,ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ Η΄ΚΑΠΟΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΚΑ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!! :)

Δείμων
12-09-2009, 12:17 AM
Γεια σου!! Εκτός από όλα αυτά που έγραψα παραπάνω και αφορούν επακριβώς και το δικό σου μήνυμα έχω να προσθέσω άλλο ένα μικρό πραγματάκι: σε παρακαλώ να γράφεις με μικρά (πεζά) γράμματα ΓΙΑΤΙ ΣΤΟΝ ΓΡΑΠΤΟ ΛΟΓΟ ΤΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΣΗΜΑΙΝΟΥΝ ΟΤΙ ΜΑΣ ΦΩΝΑΖΕΙΣ και είμαστε ήσυχοι άνθρωποι εδώ. Εκτός φυσικά ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ :) Ευχαριστώ και καλή συνέχεια.

lion_woman
12-09-2009, 02:39 PM
Χαχαχαχαα!!Δεν θελω να μου φωναζετε καλεε..Θελω να ειστε καλοι μαζι μου.Ερωτευμενη ειμαι και τα εχω χαμενα κιολας.Απλα δεν ηξερα για ελληνικα και πεζα αλλα τωρα οκ!! :)

sas82
15-09-2009, 11:12 PM
γεια σας θα ηθελα να μου κανετε μια αναλυση συναστριας και να δουμε τη πορεια της σχεσης.αν θα εξελιχθει σε κατι πιο σοβαρο.
εγω 08/07/1982 08:30 αθηνα
αυτος 08/07/1982 10:30 brescia ιταλια
περιμενω απαντηση γιατι ανησυχω πολυ
ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ
16-09-2009, 12:21 AM
γεια σας θα ηθελα να μου κανετε μια αναλυση συναστριας και να δουμε τη πορεια της σχεσης.αν θα εξελιχθει σε κατι πιο σοβαρο.
εγω 08/07/1982 08:30 αθηνα
αυτος 08/07/1982 10:30 brescia ιταλια
περιμενω απαντηση γιατι ανησυχω πολυ
ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

αγαπητο μελος:love:
εδω δεν κανουμε αναλυσεις σε συναστριες
αν θελεις ομως να λυσεις τις αποριες σου
πηγαινε στην αναζητηση [πανω δεξια ειναι]
βαλε την λεξη συναστρια
και θα δεις πολλα θεματα που ειμαι σιγουρη πως θα σε βοηθεισουν καλη μου:love:


φιλικα :bigsmile:

sas82
16-09-2009, 12:37 AM
σας ευχαριστω πολυ πραγματι με βοηθησε:bigsmile:

Dion-DoubleDoor
19-09-2009, 09:00 PM
Καλησπέρα,
Είμαι Ταύρος με Σεληνη στονΚριό και Αφροδιτη στον Κριό, Αρη στουσ διδυμο και ωροσκόπο καρκινο!
Εκείνος Τοξότης με Σεληνη στον καρκίνο και Αφροδιτη στο Σκορπιο ,Αρη στον αιγώκαιρο (ωροσκόπο δεν γνωριζω) και ερμή στον σκορπιο.
Είμαστε στα πρώτα στάδια τησ σχεσησ μας κα αναρρςτιέμαι αν ταιριαζουμε???
επειδή γνωρίζς οτι ενασ τοξότης ειναι δυσκολο να συνυπαρξει με εναν ταυρο...Ηelpppp..:unsure:
Πού πας, πουλάκι μου, με τον Τοξότη; γη εσύ, φωτιά αυτός, θα σε κάψει. Από προσωπική εμπειρία σου λέω ότι ο αλλού πατώ αλλού βρίσκομαι Τοξότης δεν είναι το ιδανικό έτερον ήμισυ για σένα που έχεις τη γλυκύτητα του Ταύρου και την ευαισθησία και ανασφάλεια του Καρκίνου. Το πιο πιθανό είναι να πληγωθείς ανεπανόρθωτα. Αν πάλι πιστεύεις ότι αξίζει τον κόπο, πάλεψε. Θα πρέπει, όμως, να αναλάβεις και τις συνέπειες των επιλογών σου...
Καλή Τύχη στο "ταξίδι" σου με τον Τοξότη...

Υ.Γ. "Some dance to remember, some dance to forget"

Fotini Christodoulou
19-09-2009, 11:27 PM
Πού πας, πουλάκι μου, με τον Τοξότη; γη εσύ, φωτιά αυτός, θα σε κάψει. Από προσωπική εμπειρία σου λέω ότι ο αλλού πατώ αλλού βρίσκομαι Τοξότης δεν είναι το ιδανικό έτερον ήμισυ για σένα που έχεις τη γλυκύτητα του Ταύρου και την ευαισθησία και ανασφάλεια του Καρκίνου. Το πιο πιθανό είναι να πληγωθείς ανεπανόρθωτα. Αν πάλι πιστεύεις ότι αξίζει τον κόπο, πάλεψε. Θα πρέπει, όμως, να αναλάβεις και τις συνέπειες των επιλογών σου...
Καλή Τύχη στο "ταξίδι" σου με τον Τοξότη...

Υ.Γ. "Some dance to remember, some dance to forget"

Είναι νομίζω λιγάκι δύσκολο να καταλήξουμε σε συμπεράσματα μόνο απο τα Ηλιακά ζώδια.

Στην προκειμένη περίπτωση ο κύριος Τοξότης έχει Σελήνη στον Καρκίνο και λιγάκι σκορπιό και λιγάκι αιγόκερο ενώ η κυρία Ταυρίνα σελήνη στον Κριό (και αφροδίτη σε φωτιά επίσης!) και λιγάκι αέρα. Αν το δούμε έτσι οι όροι λιγουλάκι αλλάζουν. Ποιός ξέρει πως θα εξελιχθεί;:bigsmile:

Απο την άλλη σχετικό βιβλίο της ΛΙζ Γκρήν, έλεγε ακριβώς ότι ζώδια της γής έλκονται απο ζώδια της φωτιάς, ενώ ζώδια του νερού απο ζώδια του αέρα. Φέρνει και συγκεκριμένα παραδείγματα, αλλά δεν είναι της παρούσης. Ωστόσο το ζήτημα είναι ότι τις περισσότερες φορές η έλξη προέρχεται απο ένα τετράγωνο ή μία αντίθεση ανάμεσα στους σχετικούς παράγοντες(πλανήτες) και γι αυτό όλες οι σχέσεις όπου υπάρχει το στοιχείο αυτό απαιτούν κατανόηση του διαφορετικού και κάποιους συμβιβασμούς. Αν πάλι δεν είμαστε διατεθειμένοι για αμοιβαίες υποχωρήσεις και προσπάθεια, δεν θα μπορέσουν να αναπτυχθούν. Αλλιώς,με βάση τον νόμο των πιθανοτήτων(μη πώ και του Μέρφυ) θα πάμε στο επόμενο ..τετράγωνο:toung:

Γι αυτό και κατά την άποψή μου δεν μπορούμε να πούμε αν υπάρχει συμβατότητα απλά και μόνο με μεμονωμένα στοιχεία. Θα επρεπε να δούμε ξεχωριστά γενέθλιους και συναστρίες και πολλά άλλα. Και ακόμα και τότε, ακόμα κι αν φαίνεται λιγάκι ζόρικο το πράγμα, μπορεί μεταξύ τους να βρίσκουν ένα τρόπο να συνυπάρχουν με ικανοποιητικό τρόπο.

Αυτά απο μένα με μια δόση χιούμορ;)

ΥΓ Ποιός θα χορέψει για να θυμηθεί και ποιός για να ξεχάσει δεν ξέρω σε αυτή την περίπτωση:laugh: (Αλλά ελπίζω να μην ισχύει αυτό που λέει το τραγούδι περί τσεκ άουτ.:unsure: )

sas82
20-09-2009, 11:56 AM
γεια σας θα ηθελα να ρωτησω εχω σε συναστρια εχω ηλιοσ σε συνοδο με το β.δεσμο του φιλου μου και σεληνη χιαστι με τον ηλιο τι σημαινει αυτο?
ευχαριστω πολυ

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ
20-09-2009, 02:19 PM
Πού πας, πουλάκι μου, με τον Τοξότη; γη εσύ, φωτιά αυτός, θα σε κάψει. Από προσωπική εμπειρία σου λέω ότι ο αλλού πατώ αλλού βρίσκομαι Τοξότης δεν είναι το ιδανικό έτερον ήμισυ για σένα που έχεις τη γλυκύτητα του Ταύρου και την ευαισθησία και ανασφάλεια του Καρκίνου. Το πιο πιθανό είναι να πληγωθείς ανεπανόρθωτα. Αν πάλι πιστεύεις ότι αξίζει τον κόπο, πάλεψε. Θα πρέπει, όμως, να αναλάβεις και τις συνέπειες των επιλογών σου...
Καλή Τύχη στο "ταξίδι" σου με τον Τοξότη...

Υ.Γ. "Some dance to remember, some dance to forget"

Αγαπημενη μου:love::love::love:
καλε την τυχη στα ερωτικα κοβεις με αυτα που λες για το ζωδιο του τοξοτη:laugh:
θα βλεπουν τοξοτη και θα την κανουν ...χαχαχα!!
παντως για ολα τα ζωδια -ατομα-αξιζει να παλευουμε αν αξιζουν ε;


με πολυ πολυ αγαπη Δεσποινα κουκι:love::love::love:

ostrako
22-09-2009, 04:49 PM
Καλησπερα καπου ειδα οτι για να δουμε την συμβατοτητα θα πρεπει να υπαρχουν οψεις μεταξυ σεληνης και Ηλιου.... Εχετε να μου πειτε κατι για το παρακατω που ειναι βρηκα σε συναστρια μας?
Επισης..εγω Ιχθεις με ωροσκοπο Ζυγο..εκεινος Λεων με ωροσκοπο επισης Ζυγο
ημ. 25/02/69 21:30 Αθηνα, 01/08/65 12:01 Αργος.... Βοηθησα καθολου??? (Πολλα χιαστι βλεπω...)

Ήλιος Χιαστί Ήλιος 1.90
Ήλιος Χιαστί Σελήνη 3.41
Ήλιος Αντίθεση Ερμής 6.95
Ήλιος Αντίθεση Αφροδίτη 1.18
Ήλιος Αντίθεση Ουρανός 5.93
Ήλιος Αντίθεση Πλούτωνας 7.77
Ήλιος Τετράγωνο Β. Δεσμός 5.06
Ήλιος Τετράγωνο Βέρτεξ 2.30
Ήλιος Χιαστί Μεσουράνημα 6.47

Δείμων
22-09-2009, 09:14 PM
Ναι, οι αντιθέσεις είναι λιγότερες. :toung::bigsmile:

ostrako
24-09-2009, 08:52 AM
:laugh: Το προσεξα για τις αντιθεσεις..αλλα τα χιαστι βρισκονται στον Ηλιο και στηνΣεληνη που ειναι πιο σημαντικά? ισως?.....Μηπως να μου εξηγουσε καποιος...τι σημαινουν αυτα? :embarrest... Θα το εκτιμουσα γιατι μπερδευτηκα....

Μητσάκος
24-09-2009, 09:10 AM
:laugh: Το προσεξα για τις αντιθεσεις..αλλα τα χιαστι βρισκονται στον Ηλιο και στηνΣεληνη που ειναι πιο σημαντικά? ισως?.....Μηπως να μου εξηγουσε καποιος...τι σημαινουν αυτα? :embarrest... Θα το εκτιμουσα γιατι μπερδευτηκα....

Εντελώς συνοπτικά να σου πω ότι, αστρολογικά, διαφαίνεται μια σχέση η οποία έχει να αντιμετωπίσει πολλές προκλήσεις και τα μέλη της θα πρέπει να είναι αρκετά ευέλικτα στη διαχείρισή τους και να επιδεικνύουν ωριμότητα, καθώς κάποιες από αυτές τις προκλήσεις θα είναι μεγάλης διάρκειας και με αυξανόμενη ένταση. :bigsmile:

ostrako
25-09-2009, 09:37 AM
...Χιλια ευχαριστω!!!....Αν και μου εκανες την καρδια περιβολι!!!......και καλα οι προκλησεις...και καλα η διαρκεια...αλλα και αυξανομενη ενταση???? Μια φρικη δηλαδη.....αλλά μιας και ειμαστε ωριμοι ανθρωποι ...και ευελικτοι...θα το παλεψουμε και οπου μας βγαλει!!!:bigsmile: Ευχαριστω και πάλι!!!

anail20
09-11-2009, 04:22 PM
Είναι νομίζω λιγάκι δύσκολο να καταλήξουμε σε συμπεράσματα μόνο απο τα Ηλιακά ζώδια.

Στην προκειμένη περίπτωση ο κύριος Τοξότης έχει Σελήνη στον Καρκίνο και λιγάκι σκορπιό και λιγάκι αιγόκερο ενώ η κυρία Ταυρίνα σελήνη στον Κριό (και αφροδίτη σε φωτιά επίσης!) και λιγάκι αέρα. Αν το δούμε έτσι οι όροι λιγουλάκι αλλάζουν. Ποιός ξέρει πως θα εξελιχθεί;:bigsmile:

Απο την άλλη σχετικό βιβλίο της ΛΙζ Γκρήν, έλεγε ακριβώς ότι ζώδια της γής έλκονται απο ζώδια της φωτιάς, ενώ ζώδια του νερού απο ζώδια του αέρα. Φέρνει και συγκεκριμένα παραδείγματα, αλλά δεν είναι της παρούσης. Ωστόσο το ζήτημα είναι ότι τις περισσότερες φορές η έλξη προέρχεται απο ένα τετράγωνο ή μία αντίθεση ανάμεσα στους σχετικούς παράγοντες(πλανήτες) και γι αυτό όλες οι σχέσεις όπου υπάρχει το στοιχείο αυτό απαιτούν κατανόηση του διαφορετικού και κάποιους συμβιβασμούς. Αν πάλι δεν είμαστε διατεθειμένοι για αμοιβαίες υποχωρήσεις και προσπάθεια, δεν θα μπορέσουν να αναπτυχθούν. Αλλιώς,με βάση τον νόμο των πιθανοτήτων(μη πώ και του Μέρφυ) θα πάμε στο επόμενο ..τετράγωνο:toung:

Γι αυτό και κατά την άποψή μου δεν μπορούμε να πούμε αν υπάρχει συμβατότητα απλά και μόνο με μεμονωμένα στοιχεία. Θα επρεπε να δούμε ξεχωριστά γενέθλιους και συναστρίες και πολλά άλλα. Και ακόμα και τότε, ακόμα κι αν φαίνεται λιγάκι ζόρικο το πράγμα, μπορεί μεταξύ τους να βρίσκουν ένα τρόπο να συνυπάρχουν με ικανοποιητικό τρόπο.

Αυτά απο μένα με μια δόση χιούμορ;)

ΥΓ Ποιός θα χορέψει για να θυμηθεί και ποιός για να ξεχάσει δεν ξέρω σε αυτή την περίπτωση:laugh: (Αλλά ελπίζω να μην ισχύει αυτό που λέει το τραγούδι περί τσεκ άουτ.:unsure: )
ευχριστω για την βοηθεια σασ....axxx....να σας υπενθυμισω οτι σε χαρτη συναστριας που προσφατα εκανα με τον κύριο τοξοτη
προέκυψε ηλιος χιαστι με σεληνη 5.62
σελήνη τετράγωνο αφροδίτη 1.58
σεληνη συνοδος με ωροσκοπο 0.43 οπως και πολλεσ οψεισ δυνατες ποσειδωνα-πλουτωνα με την σεληνη μου και αφροδίτη.

μηπωσ απο αθτα εχοθμε καποιο αισιοδοξο μνμ για την συμβατοτητα.... ??????
γιατι ο τοξοτησ μου ειναι φωτιααααα...χααχ
helppppp αν κ κα8υστερημενα...

stabie
12-11-2009, 09:01 AM
Και η stabie ξαναχτυπά...:bigsmile:

Αν και όποιος θελήσει θέλω μια άποψη...

εγώ 13/6/1985 1:00πμ Αθήνα
εκείνος 4/3/1978 23:55 Αθήνα

η έλξη νομίζω πως υπάρχει λόγο κάποιων θέσεων απ'ότι μπορώ να καταλάβω αλλά υπάρχει περίπτωση για κάτι νορμάλ? Είμαι με το ένα πόδι να φύγω και με το άλλο να προχωρήσω σε κάποια σχέση μαζί του...εγώ πιστεύω πως οφείλεται στο πολύ νερό που έχουμε και θα πνιγούμε...δεν ξέρω...


σας ευχαριστώ...

Μητσάκος
12-11-2009, 09:14 AM
Και η stabie ξαναχτυπά...:bigsmile:

Αν και όποιος θελήσει θέλω μια άποψη...

εγώ 13/6/1985 1:00πμ Αθήνα
εκείνος 4/3/1978 23:55 Αθήνα

η έλξη νομίζω πως υπάρχει λόγο κάποιων θέσεων απ'ότι μπορώ να καταλάβω αλλά υπάρχει περίπτωση για κάτι νορμάλ? Είμαι με το ένα πόδι να φύγω και με το άλλο να προχωρήσω σε κάποια σχέση μαζί του...εγώ πιστεύω πως οφείλεται στο πολύ νερό που έχουμε και θα πνιγούμε...δεν ξέρω...


σας ευχαριστώ...
Ούτε κι εγώ...:embarrest

stabie
12-11-2009, 09:24 AM
Ούτε κι εγώ...:embarrest

αυτό είναι κακό μάλλον....ε?

Δημήτρης_Σ
12-11-2009, 09:46 AM
Και η stabie ξαναχτυπά...:bigsmile:

Αν και όποιος θελήσει θέλω μια άποψη...

εγώ 13/6/1985 1:00πμ Αθήνα
εκείνος 4/3/1978 23:55 Αθήνα

η έλξη νομίζω πως υπάρχει λόγο κάποιων θέσεων απ'ότι μπορώ να καταλάβω αλλά υπάρχει περίπτωση για κάτι νορμάλ? Είμαι με το ένα πόδι να φύγω και με το άλλο να προχωρήσω σε κάποια σχέση μαζί του...εγώ πιστεύω πως οφείλεται στο πολύ νερό που έχουμε και θα πνιγούμε...δεν ξέρω...


σας ευχαριστώ...

Προσωπική μου άποψη είναι να χρησιμοποιήσεις το ένα πόδι μόνο, και να προχωρήσεις χωρίς φόβο αλλά με πάθος, και το πάθος μάλλον δεδομένο το έχω γι'αυτή την περίπτωση.

skeletoula
12-11-2009, 11:42 AM
Μου άρεσε τό θέμα γι' αυτό θα κάνω και εγώ τη προσπάθειά μου..!!! Είμαι ζυγός 24/09/81 και είναι λέων 02/08/72. Τί λένε τα άστρα για μας????:unsure:

angeld
13-11-2009, 06:18 PM
καλησπέρα σε όλους. Είμαι κριαρίνα 23/3/73 και είναι Αιγόκερως 27/12/1970. Υπάρχει στεριά για μας;

Μητσάκος
15-11-2009, 06:33 AM
καλησπέρα σε όλους. Είμαι κριαρίνα 23/3/73 και είναι Αιγόκερως 27/12/1970. Υπάρχει στεριά για μας;
Για όλους υπάρχει μια στεριά :bigsmile: Το θέμα είναι αν αυτή είναι κοινή και την λένε Ιθάκη, ή άλλος για Χίο τράβηξε κι άλλος για Μυτιλήνη :bigsmile:

eleni_1990
15-11-2009, 07:38 PM
Γεια σας,θα ήθελα πολύ τη βοήθεια σας,αν μπορείτε κ θέλετε φυσικά,είμαι Ιχθύς,με Ωροσκόπο Καρκίνο,Αφροδίτη στον Αιγόκερω κ ¶ρη στον Αίγόκερω κ είναι δύο αγόρια που με ενδιαφέρουν.Ο ένας είναι Δίδυμος με Αφροδίτη στον Καρκίνο κ ¶ρη στο Λέων κ ο άλλος είναι Αιγόκερως με Ωροσκόπο Υδροχόο,Αφροδίτη στο Σκορπιό κ ¶ρη στον Τοξότη.Με ποιον ταιριάζω καλύτερα;Σας ευχαριστώ πάντως προκαταβολικά

Μητσάκος
16-11-2009, 11:27 AM
Γεια σας,θα ήθελα πολύ τη βοήθεια σας,αν μπορείτε κ θέλετε φυσικά,είμαι Ιχθύς,με Ωροσκόπο Καρκίνο,Αφροδίτη στον Αιγόκερω κ ¶ρη στον Αίγόκερω κ είναι δύο αγόρια που με ενδιαφέρουν.Ο ένας είναι Δίδυμος με Αφροδίτη στον Καρκίνο κ ¶ρη στο Λέων κ ο άλλος είναι Αιγόκερως με Ωροσκόπο Υδροχόο,Αφροδίτη στο Σκορπιό κ ¶ρη στον Τοξότη.Με ποιον ταιριάζω καλύτερα;Σας ευχαριστώ πάντως προκαταβολικά

Με τον 2ο :bigsmile:

angeld
16-11-2009, 05:11 PM
Για όλους υπάρχει μια στεριά :bigsmile: Το θέμα είναι αν αυτή είναι κοινή και την λένε Ιθάκη, ή άλλος για Χίο τράβηξε κι άλλος για Μυτιλήνη :bigsmile:

Με πέθανες. Tι απάντηση ήταν αυτή; Κάτι σε πιο συγκεκριμένο έχεις; Αστειεύομαι. Μερικές φορές από την σύναισθηματική φόρτιση ψάχνουμε απαντήσεις για να ηρεμήσουμε. Ευχαριστώ πάντως

Μητσάκος
16-11-2009, 09:44 PM
Με πέθανες. Tι απάντηση ήταν αυτή; Κάτι σε πιο συγκεκριμένο έχεις; Αστειεύομαι. Μερικές φορές από την σύναισθηματική φόρτιση ψάχνουμε απαντήσεις για να ηρεμήσουμε. Ευχαριστώ πάντως
Ε, αφού σε ..."πέθανα", είπα κι εγώ να σε ..."αναστήσω", ρίχνοντας μια ματιά στο χάρτη της συναστρίας σας, έστω και με τα ελλιπή στοιχεία που έδωσες :bigsmile:
Το πρώτο πράγμα που είδα ήταν ένα μεγαλοπρεπές Τ-τετράγωνο που στην κορυφή του έχει τη σύνοδο Ήλιου-Ερμή του, σε τετράγωνο με τη σύνοδό σου Ήλιου-Αφροδίτης, σε τετράγωνο με τη σύνοδο που κάνουν οι Πλούτωνές σας (άρα σύνοδος Πλούτωνα-Πλούτωνα σε αντίθεση με τη σύνοδο Ήλιου-Αφροδίτης σου).
Μετά είδα ότι (παρά την άγνωστη ώρα), υπάρχει μεγάλη πιθανότητα η Σελήνη του είτε να συμμετέχει στο Τ-τετράγωνο αυτό, ή να δημιουργεί ένα άλλο με κορυφή τον Ερμή σου και στη βάση του την αντίθεσή της με τον Κρόνο. Επιπλέον, η Σελήνη σου πιθανόν να κάνει αντίθεση με τον Κρόνο του.
Κάτι τρίγωνα ή εξάγωνα με προσωπικούς πλανήτες, στο δικό μου μυαλό τουλάχιστον, ψιλοακυρώνονται όσον αφορά τη θετικότητά τους εξαιτίας της συμμετοχής του Ποσειδώνα (σου ή του).
Φυσικά, όπως και να έχει, ούτε ειδικός είμαι ούτε ...λαμπρός, οπότε οτιδήποτε και να σου πω τελεί υπό αίρεση. Αλλά, αν μου λες ότι με την πρώτη σε πέθανα, αν καθήσω να σου αναλύσω (εγώ και όχι κάποιος άλλος της ...γούτσου γούτσου προσέγγισης) τα Τ-τετράγωνα όπου συμμετέχουν τα Φώτα σας και παίζει και ο Πλούτωνας ή ο Κρόνος, τότε θα ...μετρήσεις και τις διαστάσεις του τάφου :laugh:

anail20
18-11-2009, 11:29 AM
ευχριστω για την βοηθεια σασ....axxx....να σας υπενθυμισω οτι σε χαρτη συναστριας που προσφατα εκανα με τον κύριο τοξοτη
προέκυψε ηλιος χιαστι με σεληνη 5.62
σελήνη τετράγωνο αφροδίτη 1.58
σεληνη συνοδος με ωροσκοπο 0.43 οπως και πολλεσ οψεισ δυνατες ποσειδωνα-πλουτωνα με την σεληνη μου και αφροδίτη.

μηπωσ απο αθτα εχοθμε καποιο αισιοδοξο μνμ για την συμβατοτητα.... ??????
γιατι ο τοξοτησ μου ειναι φωτιααααα...χααχ
helppppp αν κ κα8υστερημενα...
axxx με ξεχασατε?? :sad2:
η μηπως δεν εχω δωσει καποιο στοιχειο σωστά?? :toung::love:

LAHTARA
19-11-2009, 11:27 AM
Καλημέρα σας..άκουσα σήμερα από μια αστρολόγο για τους ωροσκόπους..εγώ και ο συντροφός μου έχουμε ωροσκόπο Παρθένο ..είπε λοιπόν πως ψαχνουμε να βρούμε ταίρι να καλμάρει τα νεύρα μας και ότι πάντα έχουμε ένα αίσθημα ανικανοποίητου όσο αφορά τις σχέσεις!!αχ! αν συμφωνείται κι εσεις !!χαθήκαμε! Ασε που βρήκα στο ωροσκόποιο του συντρόφου μου Δυσαρμονικές όψεις Ηλιου-Κρόνου, Αφροδίτη - Κρόνου, Αρη - Κρόνου και Δία - Ποσειδώνα..Τον αγαπάω και νοιάζομαι πραγματικά..με στεναχωρεί όμως η συμπεριφορά του.. όπως περιγράφονται αυτές οι όψεις έτσι συμπεριφέρεται..έλεγα ότι φταίει "το τέλος" της ζωής του μπαμπά του που πλησιάζει αλλά ίσως έτσι ήταν αυτός ο άνθρωπος πάντα..απλά ελπιζα ότι θα αλλάξει όταν τελειώσουν τα "δύσκολα"..Δε θέλω να ρωτήσω κάτι..ίσως μια φιλική κουβέντα..μια συμβουλή..περνάω λίγο δύσκολα...του φέρομαι τόσο καλά σε σημείο που μου λένε πως δεν του αξίζει..μα τον αγαπώ..Ευχαριστώ..

Natalia10
28-01-2010, 11:25 PM
Καλησπερα Lathara
Ελπιζω να βρηκες λυση στο προβλημα σου,και να εχουν ξεδιαλυνει τα πραγματα με ολο αυτο που περνας.
Πιστευω πως η συζητηση μπορει ευκολα να σωσει μια σχεση (οχι μονο ερωτικη).Καθησες να του πεις οτι σε στεναχωρει αυτη του η συμπεριφορα?Τα καταλαβε αυτα που του ειπες?Εχει διαθεση να προσπαθησει για αυτην την σχεση?.....Και αν δεν εβγαλες ακρη απ ολα αυτα τοτε φανταζομαι πως δεν αξιζει να σπαταλας τον χρονο σου με εναν ανθρωπο που δεν κατανοει τις αναγκες σου.Το ξερω πως δεν ειναι ευκολο (γιατι τον αγαπας),αλλα μαζεψε την εσωτερικη σου δυναμη και προχωρα...ξερω δεν ειναι ευκολο,αλλα τουλαχιστον προσπαθησε το.
Απο αστρολογικης αποψεος συμφωνα με τις οψεις που δινεις για τον χαρακτηρα του (φυσικα πρεπει να εξεταστει ολος ο γεννεθλειος χαρτης του) πιστευω πως του δινουν μια σκληροτητα στον χαρακτηρα του, κλεισιμο στον εαυτο του, που ισως να προερχοντε απο "πληγες" που τον εχουν στιγματισει.
Ελπιζω μεχρι σημερα να ειχες ενα ικανοπιοιτικο αποτελεσμα, και να εχουνε διορθωθει ολα.


Φιλικα:bigsmile::bigsmile::bigsmile:

Κοραλλία Μόζορα
29-01-2010, 01:45 PM
Καλημέρα σας..άκουσα σήμερα από μια αστρολόγο για τους ωροσκόπους..εγώ και ο συντροφός μου έχουμε ωροσκόπο Παρθένο ..είπε λοιπόν πως ψαχνουμε να βρούμε ταίρι να καλμάρει τα νεύρα μας και ότι πάντα έχουμε ένα αίσθημα ανικανοποίητου όσο αφορά τις σχέσεις!!αχ! αν συμφωνείται κι εσεις !!χαθήκαμε! Ασε που βρήκα στο ωροσκόποιο του συντρόφου μου Δυσαρμονικές όψεις Ηλιου-Κρόνου, Αφροδίτη - Κρόνου, Αρη - Κρόνου και Δία - Ποσειδώνα..Τον αγαπάω και νοιάζομαι πραγματικά..με στεναχωρεί όμως η συμπεριφορά του.. όπως περιγράφονται αυτές οι όψεις έτσι συμπεριφέρεται..έλεγα ότι φταίει "το τέλος" της ζωής του μπαμπά του που πλησιάζει αλλά ίσως έτσι ήταν αυτός ο άνθρωπος πάντα..απλά ελπιζα ότι θα αλλάξει όταν τελειώσουν τα "δύσκολα"..Δε θέλω να ρωτήσω κάτι..ίσως μια φιλική κουβέντα..μια συμβουλή..περνάω λίγο δύσκολα...του φέρομαι τόσο καλά σε σημείο που μου λένε πως δεν του αξίζει..μα τον αγαπώ..Ευχαριστώ..

Είναι πολύ πιθανό με τις όψεις αυτές, ιδιαίτερα αν δεν έχει τονισμένο το στοιχείο του νερού στον χάρτη του, ο άντρας αυτός, από άμυνα, να έχει αποκοπεί από τα συναισθήματά του. Έτσι δεν έχει νόημα να απευθύνεσαι στα συναισθήματά του για να σε κατανοήσει γιατί δεν τα αναγνωρίζει και βλέπει με επιφυλακτικότητα τα δικά σου συναισθήματα.

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι, όσο παράξενο κι αν σου φαίνεται, να τονώσεις πολύ τον Ήλιο και τον ¶ρη του. Να τον κάνεις να νιώσει ότι τον θεωρείς σημαντικό, ότι τον σέβεται και τον αναγνωρίζεις ως άτομο. Να του δείξεις τον θαυμασμό σου όταν κάνει πράγματα που είναι σημαντικά γι' αυτόν. Και όταν εκδηλώνει σκληρότητα απέναντί σου να του δώσεις να καταλάβει (όχι με συναισθηματικό τρόπο αλλά με αποφασιστικότητα) ότι δεν ανέχεσαι αυτή την συμπεριφορά απέναντί σου κι ότι το εννοείς αυτό. Το καλοπροαίρετο χιούμορ επίσης εκτονώνει την διάθεση για σκληρότητα, αν είναι εντελώς απαλλαγμένο από την ειρωνεία.

zw_epimenontas
29-01-2010, 03:07 PM
να πω και εγω τα δδικα μου?:embarrest:embarrest λοιπον , εγω=ταυρος με υδροχοο σεληνη λεωντα ερμη στον ταυρο αφροδιτη κ διας στον κριο αρης δυδιμος β. δεσμος κριος !! τωρα για το 1ο ατομο ιχθυς την πρωτη μερα του ζωδιου με επιρεασμο υδροχοου ςροσκοπο δεν μπορω να μαθω σεληνη στον λεωντα εερμης στον υδροχοο αφροδιτη ιχθυς αρης καρκινος διας δυδιμος β.δεσμος ζυγος λιλιθ καρκινος οπως εγω !! παΜΕ ΣΤο 2ο ατομο ιχιχχιι ! τοξοτης με σκορπιο σεληνη παρθενος ερμης τοξοτης αφροδιτη σκορπιος διας λεωντασ αρης τοξοτης β.δεσμος παρθενος κ λιλιθ λιονταρι! για πεστε μου τι γινετε με καθενα ατομο ! ταιριαζουμε ? κ αν ναι με ποιον περισσοτερο ? πλιιιιζζ! ευχαριστω σε οποιον κανει τον κοπο να μ απαντησει

φιλικα

ειρηνη

LAHTARA
30-01-2010, 12:40 PM
Ευχαριστω πολύ κ. Ναταλια10 και κ. Κοραλλία, δυστυχώς εχουμε χωρίσει και αυτό με ποναει πολύ..ναι έχετε δίκιο η σκληρότητα του χρειαζόταν αποφασιστικότητα..αλλα αυτο δεν το εβλεπα τοτε που επρεπε παρά τώρα που εχω λίγο ηρεμήσει και τα βλέπω πιο ρεαλιστικά και καθαρα τα πράγματα..Ναι καθησα να του μιλήσω και επεμεινα να εχω απαντήσεις...μου ειπε πως προβληματίζεται για το αν 8α πρεπει να προχωρήσει η σχεση μας η οχι..εν ολιγοις καταλαβα ότι του ειναι πιο ευκολο να μη με αγαπά από το να με αγαπά..(βλέπετε εχω 2 παιδακια απο προηγούμενο γαμο)..κατι για το οποιο πριν ξεκινησει η σχεση του ειχα θέσει ως πιθανό εμπόδιο..αλλά εκεινος τωρα ειδε ό,τι εβλεπα εγω τότε..Μη σας ζαλίζω..Το παλεύω...ο χρόνος επουλώνει τις πληγές..αλλά δεν τις εξαγνίζει...Σας ευχαριστλω και πάλι.

Drone Chick Pink
13-02-2010, 02:36 AM
Καλησπερα,
Θα μπορουσατε παρακαλω να με βοηθησετε?
Ειμαι διδυμος με ωροσκοπο τοξοτη, σεληνη στον λεων και αφροδιτη στους διδυμους.
Ο φιλος μου ειναι ζυγος με ωροσκοπο ζυγο, σεληνη στην παρθενο και αφροδιτη στον ζυγο.
Ταιριαζουμε σαν ατομα?

Τίνα Ζαχαριάδου
13-02-2010, 03:09 AM
Καλησπερα,
Θα μπορουσατε παρακαλω να με βοηθησετε?
Ειμαι διδυμος με ωροσκοπο τοξοτη, σεληνη στον λεων και αφροδιτη στους διδυμους.
Ο φιλος μου ειναι ζυγος με ωροσκοπο ζυγο, σεληνη στην παρθενο και αφροδιτη στον ζυγο.
Ταιριαζουμε σαν ατομα?

Αγαπητή φίλη εάν δεν έχουμε μια ολοκληρωμένη συναστρία δεν μπορούμε να μιλήσουμε για ταίριασμα η όχι. Ωστόσο τα στοιχεία τα δικά σου που δίνεις είναι αρκετά συμβατά με αυτά του συντρόφου σου με εξαίρεση την Σελήνη του που βρίσκεται μεταξύ φωτιάς και αέρα. Ας πούμε ότι πέραν της εγκεφαλικότητας που διαθέτει, για σύντροφο του προτιμά μια γυναίκα που θα είναι σε θέση να ικανοποιεί στο έπακρο τις πρακτικές του ανάγκες και συχρόνως θα είναι έξυπνη, διπλωματική, όμορφη και γοητευτική και θα προκαλεί τον θαυμασμό τόσο τον δικό του όσο και τον άλλων.

scorpio_
14-02-2010, 06:03 PM
MISTER
Καταρχήν είσαι τελείως ανορθόγραφος. Μπορείς να μάθεις για το ωροσκόπιο σου με το σύστημα που υπάρχει για την αστρολογική ανάλυση. Δεν διάβασες το κείμενο με την επισήμανση πρίν ρωτήσεις??

Φιλικά scorpio

eleni123
14-02-2010, 08:27 PM
καλησπέρα κ από μενα σε όλους...
θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής :
υπάρχει συναστρία μεταξύ ήλιου μου κ σελήνης του εν λόγω ατόμου
επίσης στον 7ο οίκο του υπάρχει ανάδρομος κρόνος στον καρκίνο που είναι ο ήλιος μου. τι σημαίνει αυτό;
τα ζώδια μας τελείως αντίθετα καρκίνος εγώ - τοξότης εκείνος
στους χάρτες μας υπάρχουν απ'ολα αλλά θα έλεγα κ πολλά χιαστί
κ θα ήθελα να κάνω κ μία άλλη ερώτηση...
ο δίας μου είναι στον καρκίνο στον 10ο οίκο κ στον 4ο οίκο μου έχω τοξότη,ο ποσειδώνας μου είναι στον τοξότη στον 3ο οίκο
μπορεί κπ να μου εξηγήσει κπ πράγματα;κ βασικά μέσα από όλα αυτά τι να προσέξω περισσότερο στους χάρτες μας γιατλι μέχρι εδώ πολλά κολλάνε μεταξύ τους...
αυτό που θα ήθελα να καταφέρω είναι 1ευτυχισμένο κ δημιουργικό σπίτι με καλές σχέσεις μεταξύ ζευγαριού
δικός μου 7ος πλανήτης ποσειδώνας!!
ευχαριστώ εκ των

Μητσάκος
14-02-2010, 10:20 PM
καλησπέρα κ από μενα σε όλους...
θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής :
υπάρχει συναστρία μεταξύ ήλιου μου κ σελήνης του εν λόγω ατόμου
επίσης στον 7ο οίκο του υπάρχει ανάδρομος κρόνος στον καρκίνο που είναι ο ήλιος μου. τι σημαίνει αυτό;
τα ζώδια μας τελείως αντίθετα καρκίνος εγώ - τοξότης εκείνος
στους χάρτες μας υπάρχουν απ'ολα αλλά θα έλεγα κ πολλά χιαστί
κ θα ήθελα να κάνω κ μία άλλη ερώτηση...
ο δίας μου είναι στον καρκίνο στον 10ο οίκο κ στον 4ο οίκο μου έχω τοξότη,ο ποσειδώνας μου είναι στον τοξότη στον 3ο οίκο
μπορεί κπ να μου εξηγήσει κπ πράγματα;κ βασικά μέσα από όλα αυτά τι να προσέξω περισσότερο στους χάρτες μας γιατλι μέχρι εδώ πολλά κολλάνε μεταξύ τους...
αυτό που θα ήθελα να καταφέρω είναι 1ευτυχισμένο κ δημιουργικό σπίτι με καλές σχέσεις μεταξύ ζευγαριού
δικός μου 7ος πλανήτης ποσειδώνας!!
ευχαριστώ εκ των

http://www.myhoroscope.gr/69-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%DF%E1-%EA%E1%E9-%E5%F1%F9%F4%E9%EA%DD%F2-%F3%F7%DD%F3%E5%E9%F2/116-%F3%F5%ED%E1%F3%F4%F1%DF%E5%F2.html

http://www.myhoroscope.gr/69-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%DF%E1-%EA%E1%E9-%E5%F1%F9%F4%E9%EA%DD%F2-%F3%F7%DD%F3%E5%E9%F2/1022-%E5%F1%F9%F4%E9%EA%DE-%F3%F5%ED%E1%F3%F4%F1%DF%E1-%E3%E5%ED%E9%EA%EF%DF-%EA%E1%ED%FC%ED%E5%F2-%E1%ED%DC%EB%F5%F3%E7%F2.html :bigsmile:

eleni123
15-02-2010, 12:16 AM
ευχαριστώ πάρα πολύ για τα σάιτ
ομολογώ το δεύτερο δεν το είχα διαβάσει κ ήταν κατατοπιστικότατο
ωστόσο θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με το 7ο οίκο...
το να είναι ο κρόνος ανάδρομος στον καρκίνο στον 7ο οίκο
κ ο 7ος οίκος να είναι στους διδύμους τι σημαίνει αυτό;
ευχαριστώ κ πάλι:bigsmile:

Μητσάκος
15-02-2010, 06:27 AM
ευχαριστώ πάρα πολύ για τα σάιτ
ομολογώ το δεύτερο δεν το είχα διαβάσει κ ήταν κατατοπιστικότατο
ωστόσο θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με το 7ο οίκο...
το να είναι ο κρόνος ανάδρομος στον καρκίνο στον 7ο οίκο
κ ο 7ος οίκος να είναι στους διδύμους τι σημαίνει αυτό;
ευχαριστώ κ πάλι:bigsmile:

Ανάδρομοι πλανήτες - Αστρολογία για όλους (http://www.myhoroscope.gr/32-%E1%ED%DC%E4%F1%EF%EC%EF%E9-%F0%EB%E1%ED%DE%F4%E5%F2)
Έχει για όλους τους ανάδρομους πλανήτες.
Θα σου έλεγα όμως να διαβάσεις και αυτό http://www.myhoroscope.gr/114-%EF%E9-%E5%F1%E1%F3%F4%DD%F2-%F4%E7%F2-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%DF%E1%F2/9286-%F0%FE%F2-%F3%F5%E6%E7%F4%DC%EC%E5-%EA%E1%E9-%F4%DF-%F1%F9%F4%DC%EC%E5-%F3%F4%EF%F5%F2-%E5%F1%E1%F3%F4%DD%F2-%F4%E7%F2-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%DF%E1%F2.html#post96050
Εκτός από δύο συνδέσμους που θα σου δείξουν πώς μπορείς να φτιάξεις έναν γενέθλιο χάρτη, ο οποίος θα έχει και ερμηνείες για τα άλλα που ρωτάς, έχει και κάποιες οδηγίες για το πώς ρωτάμε και απαντάμε και για ποια θέματα, γενικότερα...
Επιπλέον, επειδή από ό,τι βλέπεις αυτά που ρωτάς έχουν την απάντησή τους, είτε επειδή έχουν ερωτηθεί ήδη απο κάποιον άλλο είτε επειδή καλύπτονται από κάποιο άρθρο, δεν θα ήταν άσχημη ιδέα να χρησιμοποιείς το εργαλείο της αναζήτησης, γράφοντας μια - δυο λέξεις κλειδιά στο πεδίο που βρίσκεται σε κάθε σελίδα επάνω και δεξιά και γράφει "Αναζήτηση στα Forums"
Kαλή συνέχεια :bigsmile:

eleni123
16-02-2010, 09:20 PM
ευχαριστώ πολύ:bigsmile:

zw_epimenontas
17-02-2010, 04:33 PM
εγω ακομα περιμενω καποιαν απαντηση στην ερωτηση μου που ειναι στην 10 σελιδα !!! καιγομαι φιλοι μου για το θεμα! μηπως μπορει να με απαντησει καποιος?

atrium
17-02-2010, 04:59 PM
Καλησπέρα σε όλους! Ηθελα να ρωτήσω όταν στον άξονα 4ο - 10ο ενός ζευγαριού υπάρχει αντιστροφή ζωδίων και πλανητών αυτό θα μπορούσε να λειτουργήσει συμπληρωματικά ή όχι? Για να γίνω πιο σαφής: ο ανδρας έχει Κρόνο στον 4ο οίκο (δίδυμος) και Ποσειδώνα στον 10ο (Τοξότης). Η γυναίκα έχει Ποσειδώνα στον 4ο (τοξότης) και Κρόνο στο 10ο (δίδυμος). Και επίσης, θεωρείτε ότι αυτή η αντίθεση μπορεί να λειτουργήσει και -ας μου επιτραπεί- και θεραπευτικά ή είναι σημάδι εμπόλεμης κατάστασης μεταξύ τους? Ευχαριστώ!

eleni123
19-02-2010, 01:12 AM
πολύ ωραία ερώτηση!
κ εγώ έχω μία ανάλογη έχω παρατηρήσει ότι κ στους 4γωνιακούς τύπους σ'εμένα και το άλλο άτομο τα ζώδια είναι τα ίδια απλά εναλλάσσονται...σημαίνει κάτι αυτό;
καλό βράδυ ή καλύτερα καλό ξημέρωμα!:cheesy:

Υδροζυγός
19-02-2010, 12:34 PM
Καλημέρα. Είμαι υδροχόος με ωροσκόπο ζυγό. Έχω Δία και Αφροδίτη στον υδροχόο, Κρόνο ¶ρη και Σελήνη στον Τοξότη. Είμαι γεννημένη στις 04 - 02 - 1986 και ώρα 22.50 Ο σύντροφός μου είναι Σκορπιός με ωροσκόπο Ταύρο. Έχει Δία Αφροδίτη και Κρόνο στον Ζυγό, ¶ρη στον Τοξότη. και Σελήνη στον Λέοντα. Είναι γεννημένος στις 30 - 10 - 1980 και 18.20 Είναι καρμική σχέση αυτή ?? Μπορούμε να συμβιώσουμε ??
Ευχαριστώ πολύ

Blue Phoenix
19-02-2010, 01:37 PM
Χαιρετώ!! :) Μου φαίνεται πολυ ενδιαφέρον το θέμα αυτό....αν και ψάχνομαι με τα ζώδια δεν ασχολούμαι πολύ καιρό...Κι έχω ορισμένες απορίες στο θέμα της συμβατότητας! Είμαι σκορπιός με ωροσκόπο ταύρο, σελήνη στους διδύμους, ερμ΄ή σε ζυγό , αφροδίτη σε παρθένο και....δεν ξέρω τι άλλα πρέπει να αναφέρω.Το πρόσωπο που με αφορά να μάθω , διότι πάντοτε υπήρχε μια πολύ περίεργη και μαγνητική σχέση μεταξύ μας,ένα απροσδιόριστο πράγμα είναι επίσης σκορπιός με ωροσκόπο αιγόκερω, σελήνη σε λέων , ερμή σε λέων, αφροδίτη Παρθένο κλπ. Όσες φορές έτυχε να κοιτάξω συναστρίες οι μισές έβγαζαν ότι είναι αδελφή ψυχή άλλες ότι είναι προς αποφυγήν...ξέρετε διάφορα αστρολογικά τεστ ειδικών. Και οι δυο μας που το συζητάμε απορούμε με αυτό.Εγώ δεν ξέρω πως να τα ερμηνεύω..μπορεί να μου το ερμηνεύσει κάποιος?αν χρειάζονται παραπάνω στοιχεία ας μου το πει

Μητσάκος
19-02-2010, 02:48 PM
εγω ακομα περιμενω καποιαν απαντηση στην ερωτηση μου που ειναι στην 10 σελιδα !!! καιγομαι φιλοι μου για το θεμα! μηπως μπορει να με απαντησει καποιος?


Χαιρετώ!! :) Μου φαίνεται πολυ ενδιαφέρον το θέμα αυτό....αν και ψάχνομαι με τα ζώδια δεν ασχολούμαι πολύ καιρό...Κι έχω ορισμένες απορίες στο θέμα της συμβατότητας! Είμαι σκορπιός με ωροσκόπο ταύρο, σελήνη στους διδύμους, ερμ΄ή σε ζυγό , αφροδίτη σε παρθένο και....δεν ξέρω τι άλλα πρέπει να αναφέρω.Το πρόσωπο που με αφορά να μάθω , διότι πάντοτε υπήρχε μια πολύ περίεργη και μαγνητική σχέση μεταξύ μας,ένα απροσδιόριστο πράγμα είναι επίσης σκορπιός με ωροσκόπο αιγόκερω, σελήνη σε λέων , ερμή σε λέων, αφροδίτη Παρθένο κλπ. Όσες φορές έτυχε να κοιτάξω συναστρίες οι μισές έβγαζαν ότι είναι αδελφή ψυχή άλλες ότι είναι προς αποφυγήν...ξέρετε διάφορα αστρολογικά τεστ ειδικών. Και οι δυο μας που το συζητάμε απορούμε με αυτό.Εγώ δεν ξέρω πως να τα ερμηνεύω..μπορεί να μου το ερμηνεύσει κάποιος?αν χρειάζονται παραπάνω στοιχεία ας μου το πει


Καλημέρα. Είμαι υδροχόος με ωροσκόπο ζυγό. Έχω Δία και Αφροδίτη στον υδροχόο, Κρόνο ¶ρη και Σελήνη στον Τοξότη. Είμαι γεννημένη στις 04 - 02 - 1986 και ώρα 22.50 Ο σύντροφός μου είναι Σκορπιός με ωροσκόπο Ταύρο. Έχει Δία Αφροδίτη και Κρόνο στον Ζυγό, ¶ρη στον Τοξότη. και Σελήνη στον Λέοντα. Είναι γεννημένος στις 30 - 10 - 1980 και 18.20 Είναι καρμική σχέση αυτή ?? Μπορούμε να συμβιώσουμε ??
Ευχαριστώ πολύ
http://www.myhoroscope.gr/114-%EF%E9-%E5%F1%E1%F3%F4%DD%F2-%F4%E7%F2-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%DF%E1%F2/9286-%F0%FE%F2-%F3%F5%E6%E7%F4%DC%EC%E5-%EA%E1%E9-%F4%DF-%F1%F9%F4%DC%EC%E5-%F3%F4%EF%F5%F2-%E5%F1%E1%F3%F4%DD%F2-%F4%E7%F2-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%DF%E1%F2.html :bigsmile:

Μητσάκος
21-02-2010, 08:59 PM
ΛΟΙΠΟΝ...ΕΙΜΑΙ ΓΕΝΝΗΜΕΝΗ ΣΤΙΣ 11 ΙΟΥΛΙΟΥ ΤΟΥ 1990 ΚΑΙ ΩΡΑ 23¨45 ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΣΤΙΣ 6 ΑΠΡΙΛΙΟΥ ΤΟΥ 1979 ΚΑΙ ΩΡΑ ΔΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΩΡΟΣΚΟΠΟ ΛΕΩΝ.....ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΝ ΕΧΕΙ ΜΕΛΛΟΝ Η ΝΑ ΤΟ ΑΦΗΣΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ??? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ..........

http://www.myhoroscope.gr/114-%EF%E9-%E5%F1%E1%F3%F4%DD%F2-%F4%E7%F2-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%DF%E1%F2/9286-%F0%FE%F2-%F3%F5%E6%E7%F4%DC%EC%E5-%EA%E1%E9-%F4%DF-%F1%F9%F4%DC%EC%E5-%F3%F4%EF%F5%F2-%E5%F1%E1%F3%F4%DD%F2-%F4%E7%F2-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%DF%E1%F2.html :bigsmile:

sf@krios
22-02-2010, 12:01 PM
καλημερα!!!!! αν μπορει καποιοσ να με βοηθησει.....ειμαι κριοσ με οροσκοπο περθενο σεληνη κριο,αφροδιτη ιχθεισ, αρη ταυρο κ βορειο δεσμο κριο αναδρομα.......αυτοσ αιγοκερος με οροσκοπο τοξοτη,σεληνη αιγοκερω,αφροδιτη αιγοκερο κ αρη σκορπιο.....τι γινεται????θα προχορισει η κατασταση??ταιριαζουμε??? εκδηλωθηκε κ μετα μαζευτικε...να περιμενω κατι,γιατι κοντεθς να φρικαρω!!!!!!!!!!!!!!

Μητσάκος
22-02-2010, 01:33 PM
καλημερα!!!!! αν μπορει καποιοσ να με βοηθησει.....ειμαι κριοσ με οροσκοπο περθενο σεληνη κριο,αφροδιτη ιχθεισ, αρη ταυρο κ βορειο δεσμο κριο αναδρομα.......αυτοσ αιγοκερος με οροσκοπο τοξοτη,σεληνη αιγοκερω,αφροδιτη αιγοκερο κ αρη σκορπιο.....τι γινεται????θα προχορισει η κατασταση??ταιριαζουμε??? εκδηλωθηκε κ μετα μαζευτικε...να περιμενω κατι,γιατι κοντεθς να φρικαρω!!!!!!!!!!!!!!
http://www.myhoroscope.gr/114-%EF%E9-%E5%F1%E1%F3%F4%DD%F2-%F4%E7%F2-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%DF%E1%F2/9286-%F0%FE%F2-%F3%F5%E6%E7%F4%DC%EC%E5-%EA%E1%E9-%F4%DF-%F1%F9%F4%DC%EC%E5-%F3%F4%EF%F5%F2-%E5%F1%E1%F3%F4%DD%F2-%F4%E7%F2-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%DF%E1%F2.html

anail20
28-03-2010, 08:37 PM
Θα μπορούσε καποιος να μου εξηγήσει την διαφορα μεταξύ χαρτη συναστριας και συν8ετου??
Και αν θέλουμε να ερευνήσουμε την ερωτικη συναστρια 2 ωροσκοπίων,ποιον χαρτη πρεπ ει να επιλέξουμε??

:love::unsure:

Μητσάκος
28-03-2010, 09:26 PM
Θα μπορούσε καποιος να μου εξηγήσει την διαφορα μεταξύ χαρτη συναστριας και συν8ετου??
Και αν θέλουμε να ερευνήσουμε την ερωτικη συναστρια 2 ωροσκοπίων,ποιον χαρτη πρεπ ει να επιλέξουμε??

:love::unsure:

Ο χάρτης της συναστρίας και ο σύνθετος χάρτης ουσιαστικά κάνουν το ίδιο πράγμα: υποδεικνύουν το πώς είναι (ή πώς θα μπορούσε να είναι) μια σχέση.
Η διαφορά τους έγκειται στη μεθοδολογία. Ο χάρτης συναστρίας ουσιαστικά δεν είναι ένας αλλά ..δύο, ο ένας μέσα στον άλλο έτσι ώστε να συμπίπτουν τα ζώδια, και αφορά τον τρόπο με τον οποίο δημιουργούνται διάφορες αλληλεπιδράσεις μεταξύ των δύο ατόμων και τους πιθανούς τρόπους έκφρασής τους. Βασίζεται δηλαδή στο "εγώ & ο άλλος".
Διάβασε και αυτό: http://www.myhoroscope.gr/69-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%DF%E1-%EA%E1%E9-%E5%F1%F9%F4%E9%EA%DD%F2-%F3%F7%DD%F3%E5%E9%F2/116-%F3%F5%ED%E1%F3%F4%F1%DF%E5%F2.html

Στον σύνθετο χάρτη έχουμε έναν συνδυασμό και των δύο χαρτών που φτιάχνουν έναν και εκλαμβάνει τα δύο άτομα ως μία οντότητα, ως ζευγάρι. Βασίζεται δηλαδή στο "εμείς είμαστε".
Διάβασε και αυτό: http://www.myhoroscope.gr/99-%E1%ED%E1%E4%E7%EC%EF%F3%E9%E5%FD%F3%E5%E9%F2-%EC%E5%F4%E1%F6%F1%DC%F3%E5%E9%F2/7413-%F0%FE%F2-%ED%E1-%E5%F0%E9%E2%E9%FE%F3%E5%F4%E5-%E1%F0%FC-%F4%E9%F2-%F3%F7%DD%F3%E5%E9%F2-%EF-%F3%FD%ED%E8%E5%F4%EF%F2-%F7%DC%F1%F4%E7%F2.html
:bigsmile:

anail20
28-03-2010, 09:37 PM
Ο χάρτης της συναστρίας και ο σύνθετος χάρτης ουσιαστικά κάνουν το ίδιο πράγμα: υποδεικνύουν το πώς είναι (ή πώς θα μπορούσε να είναι) μια σχέση.
Η διαφορά τους έγκειται στη μεθοδολογία. Ο χάρτης συναστρίας ουσιαστικά δεν είναι ένας αλλά ..δύο, ο ένας μέσα στον άλλο έτσι ώστε να συμπίπτουν τα ζώδια, και αφορά τον τρόπο με τον οποίο δημιουργούνται διάφορες αλληλεπιδράσεις μεταξύ των δύο ατόμων και τους πιθανούς τρόπους έκφρασής τους. Βασίζεται δηλαδή στο "εγώ & ο άλλος".
Διάβασε και αυτό: http://www.myhoroscope.gr/69-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%DF%E1-%EA%E1%E9-%E5%F1%F9%F4%E9%EA%DD%F2-%F3%F7%DD%F3%E5%E9%F2/116-%F3%F5%ED%E1%F3%F4%F1%DF%E5%F2.html

Στον σύνθετο χάρτη έχουμε έναν συνδυασμό και των δύο χαρτών που φτιάχνουν έναν και εκλαμβάνει τα δύο άτομα ως μία οντότητα, ως ζευγάρι. Βασίζεται δηλαδή στο "εμείς είμαστε".
Διάβασε και αυτό: http://www.myhoroscope.gr/99-%E1%ED%E1%E4%E7%EC%EF%F3%E9%E5%FD%F3%E5%E9%F2-%EC%E5%F4%E1%F6%F1%DC%F3%E5%E9%F2/7413-%F0%FE%F2-%ED%E1-%E5%F0%E9%E2%E9%FE%F3%E5%F4%E5-%E1%F0%FC-%F4%E9%F2-%F3%F7%DD%F3%E5%E9%F2-%EF-%F3%FD%ED%E8%E5%F4%EF%F2-%F7%DC%F1%F4%E7%F2.html
:bigsmile:
aaaa καταλαβα....:bigsmile:
ουσιαστικα 8α πρεπει να μελετησουμε και τα δυο ειδη χαρτων...για να εχουμε μια πιο ολοκληρωμενη αποψη!
ευχαριστω πολυυυυυυυυυυυυ:love::laugh:

scorpio_
29-03-2010, 10:11 AM
MISTER
Σου έχω ξαναπεί ότι είσαι τελείως ανορθόγραφος και συνεχίζεις!! Αν και υπάρχουν αρκετά μέλη που γνωρίζουν να απαντήσουν ("αστρολόγοι") θα έλεγα ότι σκοπός μας είναι η ανταλαγή απόψεων και όχι η ανάλυση προσωπικών θεμάτων. Δεν είναι μόνο ότι χρειάζεται αρκετό χρόνο κάποιος για να απαντήσει αλλά και εσύ μπορεί να επηρεαστείς και να καταλήξεις σε λάθος συμπεράσματα.

ΦΙλικά

anail20
10-04-2010, 03:38 PM
Σε χάρτη συναστριας
Η αφροδιτη χιαστι με τον ήλιο
αφροδιτη αντιθεση με την σελήνη και σε συνοδο με τον πλούτωνα
όπως και ουρανος σε αντιθεση με τον ήλιο και χιαστι με την σεληνη
,ο ποσειδωνας σε τρίγωνο με την σεληνη και χιαστι με τον ήλιο...(παρομοιες οψεις προσωπικων πλανητων με τον κρονο)
,8α μπορο΄σαν να μασ δείξουν ε
σεξουαλική ελξη και ερωτικη χωρις διαρκεια?? η' κεραυνοβολο ερωτα??

Helppppppppp

Μητσάκος
11-04-2010, 07:29 AM
Σε χάρτη συναστριας
Η αφροδιτη χιαστι με τον ήλιο
αφροδιτη αντιθεση με την σελήνη και σε συνοδο με τον πλούτωνα
όπως και ουρανος σε αντιθεση με τον ήλιο και χιαστι με την σεληνη
,ο ποσειδωνας σε τρίγωνο με την σεληνη και χιαστι με τον ήλιο...(παρομοιες οψεις προσωπικων πλανητων με τον κρονο)
,8α μπορο΄σαν να μασ δείξουν ε
σεξουαλική ελξη και ερωτικη χωρις διαρκεια?? η' κεραυνοβολο ερωτα??

Helppppppppp

Έλξη ίσως, όχι όμως σεξουαλική, σύμφωνα με αυτά τουλάχιστον...
Καλά, για "κεραυνοβόλο", δεν το συζητάμε καθόλου... (πάλι σύμφωνα μόνον με αυτά).

anail20
24-05-2010, 07:47 PM
Καλησπέρα,
τι εννοούμε οταν μιλαμε για "καρμικα ζ'ωδια" ??

π.χ Για τον ταύρο το πρωτο καρμικο ζώδιο ειναι ο τοξότης και μετά ο ζυγος απο οτι διαβασα...
τι ακριβως σημαινει αυτο????:love::embarrest

Μητσάκος
25-05-2010, 06:59 AM
Καλησπέρα,
τι εννοούμε οταν μιλαμε για "καρμικα ζ'ωδια" ??

π.χ Για τον ταύρο το πρωτο καρμικο ζώδιο ειναι ο τοξότης και μετά ο ζυγος απο οτι διαβασα...
τι ακριβως σημαινει αυτο????:love::embarrest

Aν αποδέχεσαι την έννοια του κάρμα, τα στοιχεία του βρίσκονται παντού: Σε όλα τα ζώδια, σε όλες σου τις σχέσεις, ακόμα και στον πρωινό καφέ που θα πιείς. Τίποτε δεν είναι περισσότερο ή λιγότερο καρμικό. :bigsmile:

smurff
25-05-2010, 09:38 AM
καλημερα ...:bigsmile: ειμαι αιγωκερος με ωροσκοπο τοξοτη και ο αντρας μου ειναι καρκινος με ωροσκοπο ζυγο, υπαρχει περιπτωση να τα βρουμε καποια στγμη?

odathi
05-06-2010, 11:33 AM
Kαλησπερα σας! Ειμαι ταυρος με ωροσκοπο στον καρκινο σεληνη στον λεοντα ερμη στον κριο αφροδιτη στον κριο και αρη στον λεοντα. Αυτος ειναι καρκινος με σεληνη στη παρθενο ερμη στον λεοντα αφροδιτη στον καρκινο και αρη στον ταυρο.Πως τα βλεπετε?Θα ηθελα να μαθω αν ταιριαζουμε..Μολις χωρισα

Μητσάκος
05-06-2010, 12:16 PM
Kαλησπερα σας! Ειμαι ταυρος με ωροσκοπο στον καρκινο σεληνη στον λεοντα ερμη στον κριο αφροδιτη στον κριο και αρη στον λεοντα. Αυτος ειναι καρκινος με σεληνη στη παρθενο ερμη στον λεοντα αφροδιτη στον καρκινο και αρη στον ταυρο.Πως τα βλεπετε?Θα ηθελα να μαθω αν ταιριαζουμε..Μολις χωρισα

http://www.myhoroscope.gr/69-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%DF%E1-%EA%E1%E9-%E5%F1%F9%F4%E9%EA%DD%F2-%F3%F7%DD%F3%E5%E9%F2/116-%F3%F5%ED%E1%F3%F4%F1%DF%E5%F2.html
http://www.myhoroscope.gr/69-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%DF%E1-%EA%E1%E9-%E5%F1%F9%F4%E9%EA%DD%F2-%F3%F7%DD%F3%E5%E9%F2/1022-%E5%F1%F9%F4%E9%EA%DE-%F3%F5%ED%E1%F3%F4%F1%DF%E1-%E3%E5%ED%E9%EA%EF%DF-%EA%E1%ED%FC%ED%E5%F2-%E1%ED%DC%EB%F5%F3%E7%F2.html
:bigsmile:

odathi
06-06-2010, 01:45 AM
πανω κατω δεν μπορειτε να μου πειτε?ετσι χονδρικα..εχω διαβασει αναλυσεις διαφορες..να συνεχισω να πιστευω σε αυτη τη σχεση η οχι?

gold soul
06-06-2010, 02:03 AM
πανω κατω δεν μπορειτε να μου πειτε?ετσι χονδρικα..εχω διαβασει αναλυσεις διαφορες..να συνεχισω να πιστευω σε αυτη τη σχεση η οχι?

Αν θες μπορείς να διαβάσεις τα σχετικά άρθρα στο forum και να βρεις τις απαντήσεις που ζητάς περί συμβατότητας, από αστρολογικής άποψης...
http://www.myhoroscope.gr/114-%EF%E9-%E5%F1%E1%F3%F4%DD%F2-%F4%E7%F2-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%DF%E1%F2/9286-%F0%FE%F2-%F3%F5%E6%E7%F4%DC%EC%E5-%EA%E1%E9-%F4%DF-%F1%F9%F4%DC%EC%E5-%F3%F4%EF%F5%F2-%E5%F1%E1%F3%F4%DD%F2-%F4%E7%F2-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%DF%E1%F2.html :love:

kiaRRa
06-06-2010, 02:47 AM
πανω κατω δεν μπορειτε να μου πειτε?ετσι χονδρικα..εχω διαβασει αναλυσεις διαφορες..να συνεχισω να πιστευω σε αυτη τη σχεση η οχι?

Τις σχέσεις τις κάνουμε εμεις, όχι οι πλανητες. Αν εμεις σε μια δεδομένη στιγμή κάνουμε κατι, όπου και να ειναι οι πλανήτες, τα αποτελεσματα των πράξεων μας δεν αλλάζουν. Οπότε, εν προκειμένω ή διατηρείς την "πίστη" σε μια σχέση βάσει αστρολογικών τάσεων και όχι δεδομένων ταιριάσματος.... ή αναλύεις τι πραγματικά θες και πορεύεσαι αναλόγως.

Η αστρολογία δεν θα σου πει αν ταιριάζεις με το τάδε ζώδιο και τον δεινα ωροσκόπο. Μακάρι να ήταν τόσο απλά! :embarrest

Κοραλλία Μόζορα
06-06-2010, 10:33 AM
Μια συναστρία μας δείχνει τα θετικά στοιχεία μιας σχέσης αλλά και τις δυσκολίες που θα χρειαστούν δουλειά από το ζευγάρι. Από εκεί και πέρα, εμείς αποφασίζουμε αν μια σχέση, έτσι όπως είναι, μας κάνει ή όχι.

anail20
16-09-2010, 10:16 PM
axxxx sos sos

Τοξότες μου καλοί ενωθείτε για να βοηθήσετε μια ταυρίνα με σελήνη και αφροδίτη στον κριο..:bigsmile:


Ποιο ειναι το μυστικό γιανα ηρεμήσει ενας τοξότης με σεληνη στον καρκινο και αφροδίτη στον σκορπιο???

Πωπω βρε παιδι μου ειστε πολυ δυσκολα τα τοξοτακια....
καμια ιδέα....γιατι ταυρινα υπομονη ναι ναι...αλλααααα:sad2::mad:

Helppppppp......

Χρυσάνθη
16-09-2010, 10:56 PM
axxxx sos sos

Τοξότες μου καλοί ενωθείτε για να βοηθήσετε μια ταυρίνα με σελήνη και αφροδίτη στον κριο..:bigsmile:


Ποιο ειναι το μυστικό γιανα ηρεμήσει ενας τοξότης με σεληνη στον καρκινο και αφροδίτη στον σκορπιο???

Πωπω βρε παιδι μου ειστε πολυ δυσκολα τα τοξοτακια....
καμια ιδέα....γιατι ταυρινα υπομονη ναι ναι...αλλααααα:sad2::mad:

Helppppppp......

Τι του έκανες κ τσαντίστηκε?? (πλακίτσα...) Από τι ακριβώς να τον ηρεμήσεις?? Κάνε του κανένα μουσακά λέω εγώ... κανένα μασάζ,.... Αν δεν ηρεμεί, έχει θιχτεί η Αφροδίτη του που είναι κτητική και θυμάται τα πάντα... εκεί θέλει συνεχείς διαβεβαιώσεις-σε συναισθηματικό επίπεδο-δεν ξέρω πως θα το κάνεις αυτό δεν μου έτυχε ποτέ Σκορπιός, καιρό, και να προσέξεις λίγο τον παρορμητισμό σου και το πείσμα σου. Έχετε από όλα πάντως σα ζευγάρι...
α! Και οι Τοξότες γενικά θέλουν την ησυχία τους, μην ασχολείσαι συνέχεια με την παρεξήγηση...άστο να περάσει λίγο.. μετά ευελπιστώ να είστε όπως πριν...

anail20
16-09-2010, 11:17 PM
Τι του έκανες κ τσαντίστηκε?? (πλακίτσα...) Από τι ακριβώς να τον ηρεμήσεις?? Κάνε του κανένα μουσακά λέω εγώ... κανένα μασάζ,.... Αν δεν ηρεμεί, έχει θιχτεί η Αφροδίτη του που είναι κτητική και θυμάται τα πάντα... εκεί θέλει συνεχείς διαβεβαιώσεις-σε συναισθηματικό επίπεδο-δεν ξέρω πως θα το κάνεις αυτό δεν μου έτυχε ποτέ Σκορπιός, καιρό, και να προσέξεις λίγο τον παρορμητισμό σου και το πείσμα σου. Έχετε από όλα πάντως σα ζευγάρι...
α! Και οι Τοξότες γενικά θέλουν την ησυχία τους, μην ασχολείσαι συνέχεια με την παρεξήγηση...άστο να περάσει λίγο.. μετά ευελπιστώ να είστε όπως πριν...
Οντως ειμαι και παρορμιτικη και πεισματαρα και αυτος οντως κτητικος,λιγο ξεροκεφαλος...
τι με την λογικη τον πηγα τιποτα...τι με το συναισθημα τιποτα.....

Καλα οι τοξοτες δεν ειναι χαλαροι ..χιουμοριστες ,ανεξαρτητοι????

ουτε ταυρος να ηταν :cheesy:

Ελεγα μηπως με το χιουμορ οι τοξοτεσ μαλακωνουν????
τοσα αρ8ρα για τα νευρα των ζωδιων...
πως περνουν τα νευρα ομως?? :bigsmile:

παλίρροια
17-09-2010, 01:15 AM
Οντως ειμαι και παρορμιτικη και πεισματαρα και αυτος οντως κτητικος,λιγο ξεροκεφαλος...
τι με την λογικη τον πηγα τιποτα...τι με το συναισθημα τιποτα.....

Καλα οι τοξοτες δεν ειναι χαλαροι ..χιουμοριστες ,ανεξαρτητοι????

ουτε ταυρος να ηταν :cheesy:

Ελεγα μηπως με το χιουμορ οι τοξοτεσ μαλακωνουν????
τοσα αρ8ρα για τα νευρα των ζωδιων...
πως περνουν τα νευρα ομως?? :bigsmile:

:bigsmile: Δεν ξέρω τι μπορεί να εκανες και εκνευρίστηκε:evil: αν και θεωρώ ότι δύσκολα εκνευρίζεται ένας τοξότης!!! Πολύ δύσκολα.....η μπορεί εγώ να μην έχω καταφέρει να το διακρίνω....:unsure:
Πάντως θα ήθελα να σου πώ πως συνήθως κάνουν καρμικές σχέσεις τοξότες με ταύρους!!!!:cheesy: Οι περισσότεροι τοξότες που ξέρω είναι μαζί με ταύρους και καρκίνους.....
Τωρα.....πως θα ηρεμήσει?????:embarrest
Εξαρτάται τι έκανες:toung::toung:
Και ...κάτι άλλο .....:embarrest δεν παίζουν ποτέ με καποιον που έχει Αφροδίτη στον Σκορπιό:nuts:
Δεν ξεχνα εύκολα.........

kiaRRa
17-09-2010, 01:23 AM
:bigsmile: Δεν ξέρω τι μπορεί να εκανες και εκνευρίστηκε:evil: αν και θεωρώ ότι δύσκολα εκνευρίζεται ένας τοξότης!!! Πολύ δύσκολα.....η μπορεί εγώ να μην έχω καταφέρει να το διακρίνω....:unsure:
Πάντως θα ήθελα να σου πώ πως συνήθως κάνουν καρμικές σχέσεις τοξότες με ταύρους!!!!:cheesy: Οι περισσότεροι τοξότες που ξέρω είναι μαζί με ταύρους και καρκίνους.....
Τωρα.....πως θα ηρεμήσει?????:embarrest
Εξαρτάται τι έκανες:toung::toung:
Και ...κάτι άλλο .....:embarrest δεν παίζουν ποτέ με καποιον που έχει Αφροδίτη στον Σκορπιό:nuts:
Δεν ξεχνα εύκολα.........

:blink::blink:

Καρμικές? Με την έννοια που ξέρουμε από το διάβασμα μας εδω?
Πώς να το πουμε αυτό όταν δεν εχουμε τπτ παρά ενα ηλιακό ζώδιο?:embarrest

παλίρροια
17-09-2010, 01:37 AM
:blink::blink:

Καρμικές? Με την έννοια που ξέρουμε από το διάβασμα μας εδω?
Πώς να το πουμε αυτό όταν δεν εχουμε τπτ παρά ενα ηλιακό ζώδιο?:embarrest

:bigsmile:Σε ευχαριστώ για την διόρθωση.....:bigsmile:
Δεν εννούσα βέβαια την συγκεκριμένη σχέση,γιατί ασφαλώς δεν έχουμε τα στοιχεία για να βγάλουμε τέτοια συμπεράσματα....:embarrest
Απλά το ανέφερα ως γενικότητα να για παράδειγμα "καρμικές σχέσεις" μπορεί να γίνουν ,"γενικότερα μιλαμε παντα "μεταξύ παρθένων και υδροχόων όμως πάντα η ολοκλήρωμένη μελέτη των ωροσκοπίων θα μπορούσε να δηλώσει κατι τετοιο ασφαλώς...:bigsmile:
Κοιτάζω γύρω μου και κάνω ........μελέτη και βλέπω πολλα ζευγάρια με ίδιους συνδιασμούς,αυτό μπορεί και να μην λέει τίποτα....:unsure:

Μητσάκος
17-09-2010, 09:11 AM
:bigsmile:Σε ευχαριστώ για την διόρθωση.....:bigsmile:
Δεν εννούσα βέβαια την συγκεκριμένη σχέση,γιατί ασφαλώς δεν έχουμε τα στοιχεία για να βγάλουμε τέτοια συμπεράσματα....:embarrest
Απλά το ανέφερα ως γενικότητα να για παράδειγμα "καρμικές σχέσεις" μπορεί να γίνουν ,"γενικότερα μιλαμε παντα "μεταξύ παρθένων και υδροχόων όμως πάντα η ολοκλήρωμένη μελέτη των ωροσκοπίων θα μπορούσε να δηλώσει κατι τετοιο ασφαλώς...:bigsmile:
Κοιτάζω γύρω μου και κάνω ........μελέτη και βλέπω πολλα ζευγάρια με ίδιους συνδιασμούς,αυτό μπορεί και να μην λέει τίποτα....:unsure:

Εγώ πάντως έχω καρμική σχέση με τον εαυτό μου, καθώς έχω Ήλιο στον Τοξότη και ωροσκόπο Ταύρο :cheesy:

anail20
17-09-2010, 11:21 AM
:bigsmile:Σε ευχαριστώ για την διόρθωση.....:bigsmile:
Δεν εννούσα βέβαια την συγκεκριμένη σχέση,γιατί ασφαλώς δεν έχουμε τα στοιχεία για να βγάλουμε τέτοια συμπεράσματα....:embarrest
Απλά το ανέφερα ως γενικότητα να για παράδειγμα "καρμικές σχέσεις" μπορεί να γίνουν ,"γενικότερα μιλαμε παντα "μεταξύ παρθένων και υδροχόων όμως πάντα η ολοκλήρωμένη μελέτη των ωροσκοπίων θα μπορούσε να δηλώσει κατι τετοιο ασφαλώς...:bigsmile:
Κοιτάζω γύρω μου και κάνω ........μελέτη και βλέπω πολλα ζευγάρια με ίδιους συνδιασμούς,αυτό μπορεί και να μην λέει τίποτα....:unsure:
Ήλιος Αντίθεση Ήλιος 6.99
Ήλιος Χιαστί Σελήνη 5.62
Αφροδίτη Χιαστί Ήλιος 5.36
Αφροδίτη Αντίθεση Σελήνη 3.98
Αφροδίτη Αντίθεση Ερμής 3.28
Αφροδίτη Εξάγωνο Ποσειδώνας 1.50
Αφροδίτη Σύνοδος Πλούτωνας
Αρης Χιαστί Ήλιος 6.23
Αρης Τρίγωνο Σελήνη 4.86
Αρης Τρίγωνο Ερμής 2.41
Αρης Σύνοδος Ποσειδώνας 0.63
Αρης Εξάγωνο Πλούτωνας 0.18
Ποσειδώνας Σύνοδος Ουρανός 4.88
Β. Δεσμός Τρίγωνο Αφροδίτη 0.59
Β. Δεσμός Εξάγωνο Αρης 0.90
Β. Δεσμός Αντίθεση Δίας 2.93

axxx Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντισεις σας...και εγω γνωριζα πως οι τοξοτες πολυ δυκολα εκνευριζοντα,,,οποτε αυτη η αφροδιτη μου τα χαλαει ολα???:toung: παραπανω σας παραθετω καποιες απο τισ οψεις συναστριας μασ...

Μπορουμε απο δς να πουμε κατι οσον αφορα την καρμικοτιτα η την επικοινωνια μασ σαν ζευγαρι??

Μας αναψε φωτιες αυτη η αφροδιτη και εχω ωροσκοπο καρκινο και 8α με πιασει το δακρυ..:embarrest:bigsmile:

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ
17-09-2010, 12:15 PM
ποιος σου ειπε οτι δεν εκνευριζονται οι τοξοτες;;;;;;;;:blink:
και εκνευριζονται
και δεν γουσταρουν τα πεισματα
και καθολου χαλαροι
αθυροστομοι ειναι
και ξυπνιο ταιρι θελει να εχει διπλα του..
να μιλαει με ουσια και πραξεις θελει
ασε λοιπον τα πεισμτα
και μην τον πιεζεις πολυ την εκανε με ελαφρεια...
τι νομιζες οτι βρικες τοξοτη και θα σου κανει χαρουλες;;;;
και αστειακια;
μμμμ....αλλαξε τακτικη
και ασε τα καρμικα και κοιτα τα πως θα τον φερεις στα ισα :love::bigsmile:

και ασε το δακρυ κατα μερος γιατι δεν τον συγκινουν και πολυ αυτα....



φιλικα:love:

παλίρροια
17-09-2010, 01:01 PM
Εγώ πάντως έχω καρμική σχέση με τον εαυτό μου, καθώς έχω Ήλιο στον Τοξότη και ωροσκόπο Ταύρο :cheesy:

:nuts:Φοβερός συνδιασμός!!!!:nuts: είμαι όμως πολύ περιεργη να μάθω σε ποιό ζώδιο βρίσκεται η Αφροδίτη....:cheesy:
Την θεωρώ απο το μέχρι τώρα διάβασμα που έχω κάνει πολύ σημαντική για έναν άνθρωπο!!!:bigsmile:

kinky_skorpina
17-09-2010, 01:13 PM
Η Αφροδίτη του Μητσάκου ή του δικού σου?Στον Αιγόκερω π.χ -τυχαίο το παραδειγμα,έτσι μου'ρθε τώρα...χιχι :cheesy: - ειναι...αστα να πανε!Υπολογίστρια και αυτοελεγχόμενη κ συγκρατημένη...Παναγία μου...πως αντέχουν ετσι (οι έχοντες αυτη την Αφροδίτη)???:love:

παλίρροια
17-09-2010, 01:17 PM
Η Αφροδίτη του Μητσάκου ή του δικού σου?Στον Αιγόκερω π.χ -τυχαίο το παραδειγμα,έτσι μου'ρθε τώρα...χιχι :cheesy: - ειναι...αστα να πανε!Υπολογίστρια και αυτοελεγχόμενη κ συγκρατημένη...Παναγία μου...πως αντέχουν ετσι (οι έχοντες αυτη την Αφροδίτη)???:love:

:laugh::laugh: Του Μητσάκου ασφαλώς!!!!! Την δική μου ξέρω που είναι ,:bigsmile:αλίμονο τόσο καιρό στο φόρουμ και να μην ξέρω???????:toung:
Η καλή μου ταλαιπωρημένη αφροδιτουλα μου :cheesy: βρίσκεται στον σκορπιό......:love:
Εχεις να πείς κάτι?

kinky_skorpina
17-09-2010, 01:34 PM
Η Αιγοκερίσιας φύσης Αφρο...εχει φυσικά και τα καλά της.Τώρα αν έπρεπε να διαλέξω ανάμεσα στις 2-στο Σκορπιο κ στον Αιγόκερω-μάλλον θα επέλεγα τη δευτερη επειδή όντας πιο "cool" βασανίζεται λιγότερο!!!Η δική μου πάλι στο Ζυγό είναι φιλάρεσκη,φιλήδονη και μου έχει δώσει κ μερικά παραπανίσια κιλάκια(και μαζι με τον πληθωρικό ωροσκόπο μου που κυβερνάται απο το Δία με ...στρογγυλεύουν!!!).Έμαθα όμως να με αγαπώ έτσι ακριβώς όπως είμαι και είμαι περήφανη για τον εαυτό μου,αν και όλο κ κάποιος τυχάρπαστος θα βρεθεί να θέλει να με προσαρμόσει στα μέτρα του(να με αδυνατίσει)....ενω το λογικότερον θα ήταν να αναζητήσει αλλού το προτυπό του!Συμφωνείς,Αννούλα μου?
Η Σκορπίσια Αφροδιτούλα σου...θέλει ενα ρομάντζο γεμάτο πάθος...είναι μαγνητική,κτητική,πολύ σεξουαλική και πολύ ζηλιάρα...τα θέλει ολα ή τίποτα μέσα σε μια σχέση.Κ όταν βρει τον εκλεκτό της καρδιάς της ελλοχεύει πάντα ο κίνδυνος,απο φόβο μη τον χάσει,να γραπωθεί πάνω του μη αφήνοντας τον να αναπνεύσει! :love:

anail20
17-09-2010, 01:38 PM
ποιος σου ειπε οτι δεν εκνευριζονται οι τοξοτες;;;;;;;;:blink:
και εκνευριζονται
και δεν γουσταρουν τα πεισματα
και καθολου χαλαροι
αθυροστομοι ειναι
και ξυπνιο ταιρι θελει να εχει διπλα του..
να μιλαει με ουσια και πραξεις θελει
ασε λοιπον τα πεισμτα
και μην τον πιεζεις πολυ την εκανε με ελαφρεια...
τι νομιζες οτι βρικες τοξοτη και θα σου κανει χαρουλες;;;;
και αστειακια;
μμμμ....αλλαξε τακτικη
και ασε τα καρμικα και κοιτα τα πως θα τον φερεις στα ισα :love::bigsmile:

και ασε το δακρυ κατα μερος γιατι δεν τον συγκινουν και πολυ αυτα....



φιλικα:love:
σΕ ευχαριστω πολυ .....
Αν και νομιζω πωςενας τοξοτης με σεληνη στον καρκινο...θελει λιγο χαρουλεσ και αγαπεσ και συναισθημα...
:embarrest

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ
17-09-2010, 01:54 PM
Η Αφροδίτη του Μητσάκου ή του δικού σου?Στον Αιγόκερω π.χ -τυχαίο το παραδειγμα,έτσι μου'ρθε τώρα...χιχι :cheesy: - ειναι...αστα να πανε!Υπολογίστρια και αυτοελεγχόμενη κ συγκρατημένη...Παναγία μου...πως αντέχουν ετσι (οι έχοντες αυτη την Αφροδίτη)???:love:

μια χαρα ειναι για εμας τους τοξοτες
η αφρο στον αιγωκερω!!!!

kinky_skorpina
17-09-2010, 01:59 PM
Με την έννοια οτι σας προσγειώνει κ σας γλιτώνει απο συναισθηματικές εξάρσεις και δακρύβρεχτες σκηνές...ναι..για σας μια χαρά είναι,Δεσποινιώ!!!Για τους άλλους στο περιβάλλον σας δε θα έπαιρνα και όρκο!!!:cheesy::love:

παλίρροια
17-09-2010, 05:01 PM
Η Αιγοκερίσιας φύσης Αφρο...εχει φυσικά και τα καλά της.Τώρα αν έπρεπε να διαλέξω ανάμεσα στις 2-στο Σκορπιο κ στον Αιγόκερω-μάλλον θα επέλεγα τη δευτερη επειδή όντας πιο "cool" βασανίζεται λιγότερο!!!Η δική μου πάλι στο Ζυγό είναι φιλάρεσκη,φιλήδονη και μου έχει δώσει κ μερικά παραπανίσια κιλάκια(και μαζι με τον πληθωρικό ωροσκόπο μου που κυβερνάται απο το Δία με ...στρογγυλεύουν!!!).Έμαθα όμως να με αγαπώ έτσι ακριβώς όπως είμαι και είμαι περήφανη για τον εαυτό μου,αν και όλο κ κάποιος τυχάρπαστος θα βρεθεί να θέλει να με προσαρμόσει στα μέτρα του(να με αδυνατίσει)....ενω το λογικότερον θα ήταν να αναζητήσει αλλού το προτυπό του!Συμφωνείς,Αννούλα μου?
Η Σκορπίσια Αφροδιτούλα σου...θέλει ενα ρομάντζο γεμάτο πάθος...είναι μαγνητική,κτητική,πολύ σεξουαλική και πολύ ζηλιάρα...τα θέλει ολα ή τίποτα μέσα σε μια σχέση.Κ όταν βρει τον εκλεκτό της καρδιάς της ελλοχεύει πάντα ο κίνδυνος,απο φόβο μη τον χάσει,να γραπωθεί πάνω του μη αφήνοντας τον να αναπνεύσει! :love:

:love::love::love: συμφωνώ σε όλα τα παραπάνω, εκτός απο την τελευταία πρόταση.......:cheesy:
Κι αυτό οχι γιατί δεν αισθάνομαι κάπως έτσι,:embarrest αλλά γιατί δεν το εκδηλώνω στόν άλλο,γιαυτό και ταλαιπωρούμαι....:cry:
Ξέρεις μέσα σε όλα τα στραβά και τα ανάποδα:wacko: που διαθέτω:nuts: έχω και ένα μεγάλο,μεγάλο:nuts: μα πάρα πολύ μεγάλο ΕΓΩΙΣΜΟ.....:weird: οπότε μου είναι αδύνατον να δουν την ζήλεια μου οι άλλοι,που ασφαλώς βέβαια υφίσταται...:bigsmile:
Ομως θέλω να πιστεύω πως μια αφροδίτη στον σκορπιό δεν την ξεχνά κανείς ποτέ,αλλα ούτε και εκείνη ξεχνά βέβαια.....:love::love::love:
Α! Να συμπληρώσω και κάτι άλλο..... Προσωπικα μ'αρέσει η αφρο στον Αιγόκερω.....είναι ξεκάθαρη και ξέρει γιατί αγαπά.....έτσι λοιπόν εκτιμώ πως δεν δημιουργεί και ανασφάλεια στον αλλο,εφόσον βέβαια και το άλλο μέλος την αντιμετωπίζει με την ίδια σοβαρότητα αλλιώς.....
Θα ήθελα όμως κάτι να ρωτήσω.....η σκορπίσια αφροδίτη εκφράζεται το ίδιο σε ενα γυναικείο και σε ένα ανδρικό ωροσκόπιο? Εχει τα ίδια χαρακτηριστικά?

kinky_skorpina
17-09-2010, 07:52 PM
Να σου πω γενικά οτι οι γυναίκες ταυτίζονται με την Αφροδίτη τους και οι αντρες με τον Αρη τους.Αρα μια γυναίκα θα προβάλλει περισσότερο τα χαρακτηριστικά της αφροδίτης της(οσον αφορά τον τρόπο που αγαπάει,που ντύνεται,που φλερτάρει,που συμβιώνει κτλ) ενω σε ένα αντρικό ωροσκόπιο η θέση της Αφροδίτης(και της Σελήνης που αντικατοπτρίζει το μητρικό πρότυπο) δείχνει τη σύντροφο που επιθυμεί να έχει δίπλα του.Σε ενα γυναικείο ωροσκόπιο αντίστοιχα εκείνος ο πλανήτης που θα δείξει τι σύντροφο επιθυμεί να έχει μια γυναίκα ειναι ο ¶ρης και φυσικά ο Ηλιος που αντιπροσωπεύει τον πατέρα,τα χαρακτηριστικά του οποίου συνθέτουν για εκείνη το πατρικό πρότυπο που θα ασυνείδητα θα αναζητά και στις σχέσεις της.ΟΚ,καλή μου ¶ννα?Σε κάλυψα?:love:

παλίρροια
17-09-2010, 08:06 PM
Να σου πω γενικά οτι οι γυναίκες ταυτίζονται με την Αφροδίτη τους και οι αντρες με τον Αρη τους.Αρα μια γυναίκα θα προβάλλει περισσότερο τα χαρακτηριστικά της αφροδίτης της(οσον αφορά τον τρόπο που αγαπάει,που ντύνεται,που φλερτάρει,που συμβιώνει κτλ) ενω σε ένα αντρικό ωροσκόπιο η θέση της Αφροδίτης(και της Σελήνης που αντικατοπτρίζει το μητρικό πρότυπο) δείχνει τη σύντροφο που επιθυμεί να έχει δίπλα του.Σε ενα γυναικείο ωροσκόπιο αντίστοιχα εκείνος ο πλανήτης που θα δείξει τι σύντροφο επιθυμεί να έχει μια γυναίκα ειναι ο ¶ρης και φυσικά ο Ηλιος που αντιπροσωπεύει τον πατέρα,τα χαρακτηριστικά του οποίου συνθέτουν για εκείνη το πατρικό πρότυπο που θα ασυνείδητα θα αναζητά και στις σχέσεις της.ΟΚ,καλή μου ¶ννα?Σε κάλυψα?:love:

:bigsmile:Σε ευχαριστώ πολύ΄......πάντως τουλάχιστον για μένα δεν.....παίζει καθόλου με Αρη στην παρθένο:unsure: να αναζητώ κάτι τέτοιο.....μία παρθένος είναι αρκετη.....:wacko:

Κοραλλία Μόζορα
18-09-2010, 11:23 AM
Ο ¶ρης δεν δείχνει το είδος του συντρόφου που ελκύει μια γυναίκα αλλά το τι θέλει στο σεξ. Το είδος του συντρόφου φαίνεται από τον Ήλιο και το 7ο σπίτι. Γι' αυτό συμβαίνει μερικές φορές να ελκύει μια γυναίκα ένας σύντροφος σε συναισθηματικό επίπεδο αλλά σεξουαλικά να μην την καλύπτει γιατί στον τομέα αυτό θα ήθελε κάτι διαφορετικό.

liontarouli
19-09-2010, 10:02 PM
γεια σας ειμαι λεων με ωροσκοπο τοξοτη κ σεληνη υδροχοο κ αυτος τοξοτης με ωροσκοπο κριο κ σεληνη ζυγο...ταιριαζουμε? η να φυγω τρεχοντας?

Δείμων
19-09-2010, 10:42 PM
...ΓιΆ αυτό ακριβώς εξατομικευμένα αιτήματα για παροχή συμβουλών ή προβλέψεων, ανάλυση χαρτών, συναστριών, κλπ, (π.χ. είμαι γεννημένη την .... και εκείνος την .... πείτε μου αν ταιριάζουμε, ή πείτε μου αν θα κάνω σχέση, βρω δουλειά κλπ) δεν συνάδουν με τους σκοπούς της κοινότητάς μας και θα διαγράφονται χωρίς προηγούμενη προειδοποίηση (http://www.myhoroscope.gr/114-%EF%E9-%E5%F1%E1%F3%F4%DD%F2-%F4%E7%F2-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%DF%E1%F2/9286-%F0%FE%F2-%F3%F5%E6%E7%F4%DC%EC%E5-%EA%E1%E9-%F4%DF-%F1%F9%F4%DC%EC%E5-%F3%F4%EF%F5%F2-%E5%F1%E1%F3%F4%DD%F2-%F4%E7%F2-%E1%F3%F4%F1%EF%EB%EF%E3%DF%E1%F2.html#post96050).