PDA

View Full Version : Απορία για κενούς οίκους.



jasper
27-02-2007, 12:39 PM
Καλημερα!Ειμαι καινουργια στο φορουμ σας αλλα και γενικοτερα στην αστρολογια.Κοιταω τον χαρτη μου και βλεπω οτι οικοι 3(Αιγωκερω)εως και 8 ειναι αδειοι....Στον Ταυρο εχω τον αστεροειδη chiron....Μιας κ ο οικος του γαμου κ των σχεσεων ειναι αδειοι και αυτοι με ενδιαφερουν πολυ πως θα βγαλω καποια συμπερασματα;Σας ευχαριστω εκ προτερων

Marina 7771
27-02-2007, 03:41 PM
Γεια σου jasper.
Όταν έχουμε οίκο κενό πλανητών, κοιτάζουμε ποιός είναι ο κυβερνήτης του οίκου. Κατόπιν βλέπουμε που βρίσκεται ο κυβερνήτης και τί όψεις κάνει.
Ελπίζω να βοήθησα:cheesy:

Λίλιαν Σίμου
27-02-2007, 09:16 PM
Αγαπητή jasper

Όπως σας ανέφερε σωστά η Marina 7771, ένας κενός οίκος δεν σημαίνει πως δεν δίνει πληροφορίες. Κατ' αρχήν εξαρτάται από τον κυβερνήτη του και σε κάθε περίοδο της ζωής μας, τα προοδευτικά συστήματα, οι επιστροφές και οι διελεύσεις δίνουν ερέθισμα για να συμβούν τα θέματά του. Ο χάρτης δεν μένει στατικός, καθώς όλα στο σύμπαν κινούνται.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

jasper
01-03-2007, 12:32 PM
Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.Μπορειτε να μου δωσετε ενα παραδειγμα.Πχ ο 4ος οικος ειναι κενος και ανηκει στον υδροχοο...ο κυβεντητης του υδροχοου βρισκετε στον 9ο οικο.Περα απο τις οψεις που δημιουργει απο την θεση του και μονο υπαρχουν καποιες πληροφοριες που μπορουμε να παρουμε για τον 4ο μας οικο.Το παραδειγμα δεν ειναι δικο μου γιατι αυτην την στιγμη δεν εχω τον χαρτη μου.
Ευχαριστω πολυ