PDA

View Full Version : Τι σημαίνουν οι όροι εμπεριεχόμενα & διπλά ζώδια;



mirage
13-02-2007, 10:13 AM
moutro28, για να είμαι ειλικρινής, όπως βλέπω τον χάρτη σου, δεν μου μοιάζει και τόσο ο κακομοίρης ο Ουρανός στον 7ο ως υπαίτιος. Ναι μεν μπορεί να φέρνει απροσδόκητες καταστάσεις και συναισθηματική αναστάτωση (σε συνδυασμό με τη σύνοδό του με τη Σελήνη), αλλά νομίζω πως κυρίαρχα ευθύνεται ο τονισμένος άξονας Διδύμων - Τοξότη.

Τρεις πλανήτες στον φιλελεύθερο και συχνά επιπόλαιο Τοξότη (Ερμής, Αφροδίτη και ο "παραμυθάς" Ποσειδώνας) απέναντι από τον απαιτητικό Κρόνο, είναι μια κατάσταση που δυσκολεύει το να χειριστεί κανείς τις απροσδόκητες εκπλήξεις του Ουρανού.

Βοηθεια Κασσιοπη !!η καποιος αλλος..Τι ειναι διπλο ζωδιο ?τι ειναι εμπεριεχομενο ζωδιο??ευχαριστω..

panther
13-02-2007, 10:42 AM
Βοηθεια Κασσιοπη !!η καποιος αλλος.Τι ειναι διπλο ζωδιο? τι ειναι εμπεριεχομενο ζωδιο??ευχαριστω..

Διπλό ζώδιο είναι για παράδειγμα οι Δίδυμοι, οι Ιχθείς.:bigsmile:

Λίλιαν Σίμου
13-02-2007, 11:53 AM
Αγαπητό μέλος

Εμπεριεχόμενο, είναι το ζώδιο που βρίσκεται εγκλωβισμένο σε ένα οίκο και δεν βρίσκεται στην ακμή οίκου

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

nak
26-02-2008, 06:02 PM
τι σημαινει οτι ενα ζωδιο ειναι εγκλωβισμενο σε εναν οικο? πως το βρισκω αυτο?
εχω εβδομο οικο στον πλουτωνα και στον αστεροειδη ηρα και ακμη οικου στην παρθενο .
Εχει καποια σχεση αυτο?

ευαριστω..

Fotini Christodoulou
26-02-2008, 06:17 PM
Αγαπητή nak,

λέμε ότι ενα ζώδιο εμπεριεχεται σε κάποιον οίκο, οταν σε αυτό το ζώδιο δεν υπάρχει ακμή καποιου οίκου.
Ενα παραδειγμα.Εχω ακμή 5ου οίκου στον Λέων ενώ η ακμή του 6ου ειναι στον Ζυγό.Το ζωδιο της Παρθένου που ειναι ενδιάμεσο των ζωδίων αυτών είναι "εγκλωβισμένο"μέσα στον 5ο μου οίκο.


ελπίζω να σε βοηθησα.:bigsmile:

nak
27-02-2008, 12:09 PM
σας ευχαριστω πολυ

νακ

ntale8
29-02-2008, 09:53 AM
Τι εννοείς εγκλωβισμένο roadrunner? εννοείς ότι δε μπορεί να εκφραστεί ? και κάτι ακόμα… ας φέρουμε για παράδειγμα τους δικούς σου οίκους.. ο 5 οίκος.. σημαίνει ότι επηρεάζεται από το λέων και από τη παρθένο το ιδιο ? ποιο ζώδιο από τα 2 παίζει καθοριστικό ρόλο γiα τον 5 οίκο σου ? σε ρωτώ διότι και εγω έχω εγκλωβισμένο στον 4 οίκο το σκορπιό και στον 10 τον ταύρο … και δεν ξερω πως επηρεαζει...και τι μπορει να σημαίνει..

Fotini Christodoulou
29-02-2008, 10:10 AM
Τι εννοείς εγκλωβισμένο roadrunner? εννοείς ότι δε μπορεί να εκφραστεί ? και κάτι ακόμα… ας φέρουμε για παράδειγμα τους δικούς σου οίκους.. ο 5 οίκος.. σημαίνει ότι επηρεάζεται από το λέων και από τη παρθένο το ιδιο ? ποιο ζώδιο από τα 2 παίζει καθοριστικό ρόλο γiα τον 5 οίκο σου ? σε ρωτώ διότι και εγω έχω εγκλωβισμένο στον 4 οίκο το σκορπιό και στον 10 τον ταύρο … και δεν ξερω πως επηρεαζει...και τι μπορει να σημαίνει..


Απο τα λίγα σχετικά που έχω διαβάσει τα ζώδια που ειναι εμπεριεχόμενα σε έναν οίκο λειτουργούν σε ασυνείδητο επίπεδο.
Παντα κοιτάζουμε πρωτα τα ζώδια των ακμών και τους κυβερνητες τους καθώς αυτά ειναι τα οποία θα μας δώσουν τις βασικές πληροφοριες για τους οίκους.

Το εμπεριεχόμενο ζώδιο θα δώσει πληροφορίες σχετικά με την ασυνείδητη συμπεριφορά μας πανω στα θέματα του οίκου που βρίσκεται (όπως και το απέναντι του ζώδιο στον απέναντι οίκο- θα ειναι και το διπολικό του ζώδιο αναγκαστικά εμπεριεχόμενο, οπως στην δική σου περίπτωση το διπολο Σκορπιού - Ταυρου).

Πρακτικά αυτό σημαίνει ,με βαση πάντα τα όσα γνωρίζω καθότι επίσης αρχάρια, οτι ενώ στα θέματα 5ου οίκου για παράδειγμα εγω εχω βασικη επιρροή Λέοντα και λειτουργώ με βαση τα χαρακτηριστικά του,ασυνείδητα κάποιες στιγμές προβάλλω τις ποιότητες της Παρθένου(κριτική, αναλυση, προσοχη στην λεπτομέρεια κτλ).

Κάτι ακόμη σημαντικό που θυμάμαι είναι ότι οταν ενας πλανητης βρίσκεται σε ζώδιο που εμπεριέχεται σε κάποιον οίκο, τονίζει ακόμη παραπάνω την τάση να βγαίνουν ενστικτωδώς τα χαρακτηριστικά του εμπεριεχόμενου ζωδίου.
Ειναι σαν ο πλανητης επειδή δεν μπορεί να εκδηλώσει " ανοιχτά " την ενέργεια του, να βρίσκει τρόπο να εκδηλώνεται με "υπόγειο" τρόπο,χωρίς την επίγνωση μας.

Ελπίζω να βοηθησα:embarrest:bigsmile:

katerina2
29-02-2008, 12:57 PM
Για να θεωρείτε ένα ζώδιο ''εμπεριεχόμενο'' σε έναν οίκο, θα πρέπει να περιλαμβάνεται από την αρχή ως το τέλος του?
Δηλ πχ στη περίπτωση της Roadrunner που έχει ακμή του 5ου στον λέοντα. ο παρθένος περιλαμβάνεται ολόκληρος στον 5ο ή μονο ένα μέρος του? Και ο 6ος ξεκινάει αντίστοιχα από τον ζυγό ή τον παρθένο?

Fotini Christodoulou
29-02-2008, 12:59 PM
Για να θεωρείτε ένα ζώδιο ''εμπεριεχόμενο'' σε έναν οίκο, θα πρέπει να περιλαμβάνεται από την αρχή ως το τέλος του?
Δηλ πχ στη περίπτωση της Roadrunner που έχει ακμή του 5ου στον λέοντα. ο παρθένος περιλαμβάνεται ολόκληρος στον 5ο ή μονο ένα μέρος του? Και ο 6ος ξεκινάει αντίστοιχα από τον ζυγό ή τον παρθένο?

Ολοκληρο το ζώδιο θα πρέπει να ειναι.Γι'αυτο λεγεται και εμπεριεχομενο:bigsmile:
Συνεπώς εχω ακμή 5ου στον Λεων και 6ου στον Ζυγό.

για να ισχύει το ιδιο στον χαρτη σου θα πρέπει να εχεις ακμή 4ου στον ζυγό και 5ου στον τοξότη.:bigsmile:

katerina2
29-02-2008, 01:03 PM
Roadrunner σ'ευχαριστώ πολύ!!!:bigsmile:
Και εγώ έχω τότε εμπεριεχόμενο τον τοξότη στον 6ο (ακμή του 6ου στον σκορπιό)

Fotini Christodoulou
29-02-2008, 01:10 PM
Roadrunner σ'ευχαριστώ πολύ!!!:bigsmile:
Και εγώ έχω τότε εμπεριεχόμενο τον τοξότη στον 6ο (ακμή του 6ου στον σκορπιό)

Να εισαι καλα:bigsmile:
Τοτε θα πρέπει να έχεις ακμή 6ου στον σκορπιό και 7ου στον Αιγόκερο:bigsmile:

katerina2
29-02-2008, 01:13 PM
Ακριβώς!!!!Perfect

zeta1987
29-02-2008, 04:17 PM
Κάτι ακόμη σημαντικό που θυμάμαι είναι ότι οταν ενας πλανητης βρίσκεται σε ζώδιο που εμπεριέχεται σε κάποιον οίκο, τονίζει ακόμη παραπάνω την τάση να βγαίνουν ενστικτωδώς τα χαρακτηριστικά του εμπεριεχόμενου ζωδίου.
Ειναι σαν ο πλανητης επειδή δεν μπορεί να εκδηλώσει " ανοιχτά " την ενέργεια του, να βρίσκει τρόπο να εκδηλώνεται με "υπόγειο" τρόπο,χωρίς την επίγνωση μας.

Ελπίζω να βοηθησα:embarrest:bigsmile:

Θα μπορούσες να το εξηγήσεις λίγο αυτό;;Εννοείς ότι άμα πχ είναι εμπεριεχόμενο το ζώδιο του παρθένου και έχουμε και πχ ερμή στην παρθένο ότι γίνεται πιο υπόγεια η επικοινωνία;;Έχω και εγώ εμπεριεχόμενα ζώδια,στον πρώτο οίκο τον κριό όπου έχω και τον Δία εκεί και στον έβδομο τον ζυγό όπου έχω ¶ρη στον Ζυγό.Δηλαδή αλλάζει λιγάκι η ερμηνεία των πλανητών επειδή είναι σε εμπεριεχόμενα ζώδια;;
Σε ευχαριστώ πολύ!!:embarrest
:bigsmile:

Fotini Christodoulou
29-02-2008, 04:28 PM
Θα μπορούσες να το εξηγήσεις λίγο αυτό;;Εννοείς ότι άμα πχ είναι εμπεριεχόμενο το ζώδιο του παρθένου και έχουμε και πχ ερμή στην παρθένο ότι γίνεται πιο υπόγεια η επικοινωνία;;Έχω και εγώ εμπεριεχόμενα ζώδια,στον πρώτο οίκο τον κριό όπου έχω και τον Δία εκεί και στον έβδομο τον ζυγό όπου έχω ¶ρη στον Ζυγό.Δηλαδή αλλάζει λιγάκι η ερμηνεία των πλανητών επειδή είναι σε εμπεριεχόμενα ζώδια;;
Σε ευχαριστώ πολύ!!:embarrest
:bigsmile:

Δεν αλλάζει η φύση των πλανητων,απλώς δεν μπορούν να εκφραστούν ανοιχτά.
Ειναι αυτές οι ικανότητες/χαρακτηριστικά που εχουμε αλλα είτε δεν τις γνωρίζουμε ωστε να τις διαχειριστουμε,είτε μας βγαίνουν ενστικτωδώς.
Ειναι πολύ ενδιαφέρον κατα την αποψη μου το εμπεριεχόμενο στον 1ο ειδικά οίκο του ωροσκόπου.Γιατί δείχνει ότι εκτός απο την φύση του ωροσκόπου βρίσκεται μια άλλη βάση που ίσως δεν εχεις συνειδητοποιήσει.:bigsmile:

zeta1987
29-02-2008, 04:39 PM
Δεν αλλάζει η φύση των πλανητων,απλώς δεν μπορούν να εκφραστούν ανοιχτά.
Ειναι αυτές οι ικανότητες/χαρακτηριστικά που εχουμε αλλα είτε δεν τις γνωρίζουμε ωστε να τις διαχειριστουμε,είτε μας βγαίνουν ενστικτωδώς.
Ειναι πολύ ενδιαφέρον κατα την αποψη μου το εμπεριεχόμενο στον 1ο ειδικά οίκο του ωροσκόπου.Γιατί δείχνει ότι εκτός απο την φύση του ωροσκόπου βρίσκεται μια άλλη βάση που ίσως δεν εχεις συνειδητοποιήσει.:bigsmile:

Σε ευχαριστώ πολύ roadrunner για την απάντηση σου.Πραγματικά δεν το είχα ξανακούσει αυτό για πλανήτες σε εμπεριεχόμενα ζώδια!Αυτό που λές για τον πρώτο οίκο το νιώθω και εγώ κάποιες φορές αλλά ακόμα δεν το έχω ψάξει πολύ.Ίσως ή φύση του ιχθύ με τον κριό στον πρώτο μου οίκο,θέλουν λίγη δουλίτσα!Με την πάροδο των χρόνων ίσως τα καταφέρω!

ntale8
29-02-2008, 07:20 PM
Ευχαριστώ για την απάντηση roadrunner :)

maria-zoi
01-03-2008, 10:43 AM
Καλημέρα θα ήθελα και εγώ να ρωτήσω κάτι πάνω στο θέμα,
αν έχουμε έναν πλανήτη στο μεταίχμιο του 12<SUP>ου</SUP>-1<SUP>ου</SUP> τότε ο ωροσκόπος θεωρείται ως εμπεριεχόμενο ζώδιο ? :blink:

Fotini Christodoulou
01-03-2008, 11:02 AM
Καλημέρα θα ήθελα και εγώ να ρωτήσω κάτι πάνω στο θέμα,
αν έχουμε έναν πλανήτη στο μεταίχμιο του 12<SUP>ου</SUP>-1<SUP>ου</SUP> τότε ο ωροσκόπος θεωρείται ως εμπεριεχόμενο ζώδιο ? :blink:

Αγαπητή maria-zoi,

το ζώδιο του ωροσκόπου δεν μπορεί να είναι εμπεριεχομενο καθώς ο ωροσκόπος ειναι η ακμή του 1ου οίκου μας. Αν διαβάσεις όλα τα προηγούμενα πόστ των μελών στο θέμα νομίζω θα βοηθηθείς ιδιαίτερα.:bigsmile:



Υγ Σχετικά με τον πλανητη που αναφέρεις δεν καταλαβαίνω τι εννοείς. Εννοείς οτι ο πλανητης κανει συνοδο με τον ωροσκόπο σου;Μηπως να μας δώσεις τις θέσεις του ωροσκόπου, της ακμής του 12ου σου οίκου καθώς και την θέση του πλανητη;:unsure:

friary
01-03-2008, 11:43 AM
Καλημέρα θα ήθελα και εγώ να ρωτήσω κάτι πάνω στο θέμα,
αν έχουμε έναν πλανήτη στο μεταίχμιο του 12<SUP>ου</SUP>-1<SUP>ου</SUP> τότε ο ωροσκόπος θεωρείται ως εμπεριεχόμενο ζώδιο ? :blink:

Οποιοδήποτε ζώδιο βρίσκεται στην ακμή κάποιου Οίκου δεν είναι εμπεριεχόμενο. Εμπεριεχόμενο είναι αυτό το ζώδιο, καθώς και οι πλανήτες που βρίσκονται μέσα σε ένα ζώδιο που ΔΕΝ έχει ακμή. 'Αρα, ο ωροσκόπος δηλ. η ακμή του 1ου Οίκου, ΔΕΝ μπορεί να θεωρηθεί εμπεριεχόμενος.

maria-zoi
01-03-2008, 12:00 PM
Αγαπητή maria-zoi,

το ζώδιο του ωροσκόπου δεν μπορεί να είναι εμπεριεχομενο καθώς ο ωροσκόπος ειναι η ακμή του 1ου οίκου μας. Αν διαβάσεις όλα τα προηγούμενα πόστ των μελών στο θέμα νομίζω θα βοηθηθείς ιδιαίτερα.:bigsmile:



Υγ Σχετικά με τον πλανητη που αναφέρεις δεν καταλαβαίνω τι εννοείς. Εννοείς οτι ο πλανητης κανει συνοδο με τον ωροσκόπο σου;Μηπως να μας δώσεις τις θέσεις του ωροσκόπου, της ακμής του 12ου σου οίκου καθώς και την θέση του πλανητη;:unsure:

Ευχαριστώ και τις δύο για τις απαντήσεις!
αναφέρω αναλυτικά τις θέσεις γιατί με μπερδεύει το θέμα με τους πλανήτες στο μεταίχμιο των οίκων:wacko:

Ακμή του 12<SUP>ου</SUP> στις 23<SUP>ο</SUP> 16 του ταύρου
Ωροσκόπος στις 0ο και 28 του καρκίνου
Δίας στις 28<SUP>ο</SUP> και 34 του δίδυμου

τελικά ο Δίας είναι στον 12ο οίκο ή στον 1ο? :blink:

Fotini Christodoulou
01-03-2008, 12:16 PM
Ευχαριστώ και τις δύο για τις απαντήσεις!
αναφέρω αναλυτικά τις θέσεις γιατί με μπερδεύει το θέμα με τους πλανήτες στο μεταίχμιο των οίκων:wacko:

Ακμή του 12<SUP>ου</SUP> στις 23<SUP>ο</SUP> 16 του ταύρου
Ωροσκόπος στις 0ο και 28 του καρκίνου
Δίας στις 28<SUP>ο</SUP> και 34 του δίδυμου

τελικά ο Δίας είναι στον 12ο οίκο ή στον 1ο? :blink:


Αρα ο Δίας σου βρίσκεται στον 12ο σου οίκο και σχηματίζει στενή όψη συνόδου με τον ωροσκόπο σου:bigsmile:Το ζώδιο των Διδύμων εμπεριέχεται στον 12ο σου οίκο.:smile:

starfish
01-03-2008, 12:17 PM
Ευχαριστώ και τις δύο για τις απαντήσεις!
αναφέρω αναλυτικά τις θέσεις γιατί με μπερδεύει το θέμα με τους πλανήτες στο μεταίχμιο των οίκων:wacko:

Ακμή του 12<SUP>ου</SUP> στις 23<SUP>ο</SUP> 16 του ταύρου
Ωροσκόπος στις 0ο και 28 του καρκίνου
Δίας στις 28<SUP>ο</SUP> και 34 του δίδυμου

τελικά ο Δίας είναι στον 12ο οίκο ή στον 1ο? :blink:

Προφανως και ειναι στον 12ο, απλως κανει συνοδο με την ακμη του ωροσκοπου σου

maria-zoi
01-03-2008, 12:25 PM
ευχαριστώ για την απάντηση!! Perfect

ntale8
03-03-2008, 09:52 AM
Καλημέρα καλό μήνα… είχα επισκεφτεί ένα site … το οποίο έλεγε ότι Scorpio intercepted house 4 Taurus intercepted house in 10 (αυτό οκ το κατάλαβα μετά και την απάντηση της roadrunner )
1house is intercepted in Leo 7 house is intercepted in Aquarius (τι εννοεί :blink: ?)
έχει κάποια ιδιαίτερη σημασία που αυτοί οι 2 οίκοι εμπεριέχονται σε ένα ζώδιο ?

ed77
04-06-2008, 02:08 PM
Εγώ έχω Ωροσκόπο Αιγοκερω 20° 30' 47" και ακμή 2ου οίκου Ιχθύς 03° 00' 29". Τι συμβαίνει με τον Υδροχόο? Σε ποιον οίκο είναι εγκλωβισμένος και πώς επηρεάζει? Ωστόσο κανένας πλανήτης μου δεν είναι στον υδροχόο!

ZorZeta
04-06-2008, 03:24 PM
Εγώ έχω Ωροσκόπο Αιγοκερω 20° 30' 47" και ακμή 2ου οίκου Ιχθύς 03° 00' 29". Τι συμβαίνει με τον Υδροχόο? Σε ποιον οίκο είναι εγκλωβισμένος και πώς επηρεάζει? Ωστόσο κανένας πλανήτης μου δεν είναι στον υδροχόο!

O Υδροχόος σε σένα εμπεριέχεται στον 1ο σου οίκο, όπως λογικά και ο Λέων θα εμπεριέχεται στον 7ο σου οίκο. Τα εμπεριεχόμενα ζώδια δεν εκφράζουν τα του οίκου όπου βρίσκονται με την άνεση που έχει το ζώδιο που βρίσκεται στην ακμή. Εχει βέβαια και ο Υδροχόος στον 1ο τις ιδιοτητές του αλλά λειτουργεί πιο έμμεσα και πιο δύσκολα. Οταν υπάρχει πλανήτης σε εμπεριεχόμενο ζωδιο τονίζει περισσότερο τις ιδιότητες του ζωδίου αυτού αλλά και πάλι ο ίδιος αυτός πλανήτης δύσκολα εκφράζεται.

ed77
04-06-2008, 03:30 PM
Zorzeta, σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντησή σου :)
Από τα λεγόμενά σου να υποθέσω ότι ως προς τον ωροσκόπο έχω και "επιρροές" από Υδροχόο, αλλά πιο "ασυνείδητες"?

ZorZeta
04-06-2008, 03:54 PM
Zorzeta, σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντησή σου :)
Από τα λεγόμενά σου να υποθέσω ότι ως προς τον ωροσκόπο έχω και "επιρροές" από Υδροχόο, αλλά πιο "ασυνείδητες"?

Ο ωροσκόπος σου είναι Αιγόκερος, αυτό δεν αλλάζει. Δηλαδή ό τρόπος εκδήλωσης προσωπικότητας, το πως μας βλέπουν οι άλλοι, τι επιθυμούμε να δείχνουμε πως είμαστε και η κληρονομικότητα σε θέματα υγείας θα εκφράζονται Αιγοκερίσια. Μέσα σε όλα αυτά θα προσπαθεί και ο Υδροχόος να συμμετέχει αλλά θα δυσκολεύεται πολύ να το κάνει έκφραση. Αυτά τα λίγα από μένα και έτσι όπως τα κατάλαβα εγω. Ισως κάποιο άλλο μέλος που γνωρίζει περισσότερα θα σε βοηθούσε πιο πολύ.

ZorZeta
04-06-2008, 05:28 PM
Επανέρχομαι σε νέο post μιας και δεν μπορώ να κάνω πλέον διόρθωση.

Να συμπληρώσω για το μέλος ed77, ότι η roadrunner στο post 15, έχει δώσει μια πολύ καλή απάντηση σε ένα παρόμοιο ερώτημα με το δικό σου.
Και εγώ δεν το είχα προσέξει, τώρα το είδα:embarrest .sorry

ed77
05-06-2008, 07:39 AM
Zorzeta, σε ευχαριστώ πολύ και πάλι!!! :)

WHITE.HORSE
22-10-2008, 11:48 AM
.... καλημέρα !

βλέπω παλιό το θέμα αλλά μάλλον είμαι στο σωστό

έχω εμπεριεχόμενο ζώδιο στον 7ο οίκο μου μια και ακμή 7ου έχω στον Λεων και 8ου στον Σκορπιο .. σωστό ?

άρα εμπεριεχετε το ζώδιο της παρθένου

στο ζώδιο της παρθένου έχω Σελήνη , Αφροδίτη, πλούτωνα , β.δεσμό και βέρτεξ

.. τι πιθανον σημαίνει όλο αυτό ? και όσον αφορά της σταθερές μου σχέσεις .. κυρίως τον γάμο ? σημ. έχω και ωροσκόπο υδοροχόο και ο ουρανός είναι στον 7ο

:love:

leoma
22-10-2008, 12:01 PM
.... καλημέρα !

...

έχω εμπεριεχόμενο ζώδιο στον 7ο οίκο μου μια και ακμή 7ου έχω στον Λεων και 8ου στον Σκορπιο .. σωστό ?

άρα εμπεριεχετε το ζώδιο της παρθένου

...

:love:

Έτσι πως τα λες εμπεριέχεται και ο Ζυγός. Πόσο βόρεια έχεις γεννηθεί;:unsure:

WHITE.HORSE
22-10-2008, 12:07 PM
Έτσι πως τα λες εμπεριέχεται και ο Ζυγός. Πόσο βόρεια έχεις γεννηθεί;:unsure:

..με διορθώνω .. 7ος Λεων 8ος ζυγός

άρα ένα

WHITE.HORSE
10-03-2009, 02:27 PM
είπα να μην ανοίξω νέο θέμα και γιαυτό ρωτάω εδώ

αν ο 7ος και 8ος οίκος έχουν ακμή στους ιχθύες .. αντίστοιχα 1ος 2ος στην παρθένο αυτό πως λέγετε αστρολογικά .. !
δεν ξέρω πως να το βάλω στην αναζήτηση !:embarrest

Marisha
21-06-2009, 01:48 PM
είπα να μην ανοίξω νέο θέμα και γιαυτό ρωτάω εδώ

αν ο 7ος και 8ος οίκος έχουν ακμή στους ιχθύες .. αντίστοιχα 1ος 2ος στην παρθένο αυτό πως λέγετε αστρολογικά .. !
δεν ξέρω πως να το βάλω στην αναζήτηση !:embarrest


Νομιζω οτι λεμε οτι διαδοχικες ακμες οικων ειναι σε ιδιο ζωδιο. Καπως ετσι το εχω διαβασει και δεν ξερω πως ακριβως ερμηνευεται. Η αληθεια ειναι οτι το εψαχνα και εγω εδω και καιρο γιατι κοιτουσα ενα χαρτη οπου το ατομο ειχε ακμη 6ου στους διδυμους στις 2,08 και ακμη 7ου στους διδυμους στις 22,31 και μετα ακμη 8ου στον καρκινο στις 27,58 και υπεθεσα και δεν ξερω αν μπορει να σε βοηθησει αυτο, οτι αφου ξεκιναει η ακμη του 8ου στον καρκινο στις 27,58 και ο 7ος θα χρωματιστει λιγο απο ιδιοτητες καρκινου,περαν αυτων του διδυμου.