PDA

View Full Version : Απορία για τον Κρόνο στον Αιγόκερο.



black_tulip
10-01-2007, 02:28 PM
Αν θυμάμε καλά ο Κρόνος είναι κυβερνήτης του ζωδίου μου (αιγόκερως).
Είχα διαβάσει μια φορά ότι όταν ο Κρόνος βρίσκεται στο ζωδιό μου φέρνει τα πάνω κάτω στη ζωή μου...Γιατι? :worried:

starfish
11-01-2007, 12:13 PM
Αν θυμάμε καλά ο Κρόνος είναι κυβερνήτης του ζωδίου μου (αιγόκερως).
Είχα διαβάσει μια φορά ότι όταν ο Κρόνος βρίσκεται στο ζωδιό μου φέρνει τα πάνω κάτω στη ζωή μου...Γιατι? :worried:

Οι ιδιοτητες ενος πλανητη, εκφραζονται πληρως μεσα απο το ζωδιο που κυβερναει. Η θεση αυτη ειναι θετικη, τουλαχιστον οσον αφορα τον γενεθλιο χαρτη.
Αν η πληροφορια που διαβασες, αφορουσε διελευση ή προοδο, τοτε αυτο σημαινει οτι εχεις ολοκληρωσει εναν κυκλο στην ζωη σου, και μπαινεις σε μια φαση ωριμοτητας. Επειδη αν θυμαμαι καλα, για να επανελθει ο Κρονος στο ιδιο ζωδιο, κανει περιπου 40 χρονια, αυτο σημαινει οτι καπου γυρω στα 40 σου, θα εχεις να αναλογιστεις την πορεια σου μεχρι τοτε το τι μαθηματα πηρες απο την ζωη και πως τα εμπεδωσες....
Δεν ξερω αν βοηθησα στην απορια σου!

black_tulip
11-01-2007, 12:32 PM
Σε ευχαριστώ πολύ starfish αν και νομιζω ότι πρέπει να διαβάσω πολύ μέχρι να αρχίσω να καταλαβαίνω τι ακριβώς συμβαίνει με τους πλανήτες.
Πρέπει μάλλον να δω και τον χάρτη μου.

Maroulita
11-01-2007, 12:33 PM
Απλά μόνο μία διορθωσούλα να κάνω σε όσα ενδιαφέροντα ανέφερε η starfish σχετικά με τον χρόνο πλήρους περιφοράς του Κρόνου γύρω από τον Ήλιο, ο οποίος είναι γύρω στα 30 χρόνια. Εκεί γύρω στα 30 μας όλοι βιώνουμε την Επιστροφή του Κρόνου.

Alien1
11-01-2007, 12:35 PM
Είχα διαβάσει μια φορά ότι όταν ο Κρόνος βρίσκεται στο ζωδιό μου φέρνει τα πάνω κάτω στη ζωή μου...Γιατι? :worried:

Δεν φερνει τα πανω κατω μονο στο δικο σου ζωδιο...

Χρησιμοποιησε το Search αμα θελεις να βρεις αρθρα με περισσοτερες πληροφοριες για το συγκεκριμενο πλανητη

Fotini Christodoulou
11-01-2007, 12:51 PM
Συμπληρωματικά στα οσα ανέφεραν οι προλαλήσαντες,η επιστροφή του διελαυνοντα Κρόνου στην γενέθλια θεση γινεται στα 28-30 μας.
Επιστροφή σημαίνει ότι επιστρέφει στην θέση που ήταν όταν γεννηθηκαμε.:bigsmile:
Στα 40 μας σχηματίζει αντίθεση με την γενέθλια θέση του.

Τωρα ο Κρόνος μένει περίπου στα 2 χρόνια σε κάθε ζώδιο.Αυτό σημαίνει ότι κάποια στιγμή θα περάσει πάνω από τον ήλιο μας.Αλλά το πότε εξαρτάται από τις γενέθλιες θέσεις.Πχ μας είπες οτι έχεις ήλιο στον Αιγόκερο.Ο Κρόνος βρίσκεται στον Λέων και από Σεπτέμβρη μπαίνει στην Παρθένο.Αρα αργεί ακόμα να έρθει στο ζωδιο σου.:bigsmile:

black_tulip
11-01-2007, 12:57 PM
ηρέμισα τώρα αν και έχω χρονο ακόμα μέχρι τα 30 μου είμαι μόλις 21:embarrest
ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

να ρωτήσω και κάτι άλλο;

το χάρτη μου πως μπορώ να τον δω;

Maroulita
11-01-2007, 01:00 PM
Μπορείς να πας στις Θέσεις πλανητών (http://myhoroscope.gr/showthread.php?t=1499) και να ακολουθήσεις τις οδηγίες που σου δίνονται, δηλαδή να δώσεις τα απαραίτητα στοιχεία!

Επίσης μπορείς να πας εδώ (http://myhoroscope.gr/index.php?page=natal-chart), όπου μόνη σου, βάζοντας πάλι τα απαραίτητα στοιχεία, μπορείς να δεις τον χάρτη σου.

starfish
11-01-2007, 01:03 PM
Απλά μόνο μία διορθωσούλα να κάνω σε όσα ενδιαφέροντα ανέφερε η starfish σχετικά με τον χρόνο πλήρους περιφοράς του Κρόνου γύρω από τον Ήλιο, ο οποίος είναι γύρω στα 30 χρόνια. Εκεί γύρω στα 30 μας όλοι βιώνουμε την Επιστροφή του Κρόνου.

Εχεςι δικιο, Μαρουλιτα κι εσυ Φωτεινη!! Ζητω συγνωμη Μαυρη τουλιπα!! Ευτυχως το ειδαν τα κοριτσια και με διορθωσαν...:embarrest :embarrest