PDA

View Full Version : [Συζήτηση] Ετοιμαστείτε για τύχη



retrograde
27-12-2004, 10:05 PM
Μήπως η επιτυχία φαίνεται να είναι για σας κάπου πίσω από την άλλη γωνία; Ή μήπως μόλις τα παρατήσατε ελπίζοντας ότι δεν είναι ακόμη νωρίς; Δεν έχει σημασία ποιο πεδίο έχετε διαλέξει, η αστρολογία μπορεί να σας δώσει μεγάλη βοήθεια με το να σας πει που να κρατηθείτε, πότε να σταματήσετε το χάσιμο και ποτέ να εκμεταλλευτείτε τα πλεονεκτήματά. σας. Αυτό το άρθρο που απευθύνεται περισσότερο σε αστρολόγους προσδιορίζει χρονικά τα σημαντικά σημεία της ζωής μας με τον Ήλιο, το Δία και το Ζενίθ. Θεωρώ όμως ότι αν δεν γνωρίζετε από αστρολογία η συνάντησή σας με έναν επαγγελματία αστρολόγο (το myHoroscope διαθέτει ικανότατους) θα ήταν ενδιαφέρουσα και που ξέρετε... Μπορεί να είναι για εσάς η φετινή χρονιά της επιτυχίας.


Ακολουθούν απορίες κι συζήτηση επί του άρθρου: Ετοιμαστείτε για τύχη (http://php56.astrowin3.org/forum/%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B3%CE%BD%CF%89%CF%83%CF%84%C E%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%B1%CF%83%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%C E%AF%CE%B1-149/%CE%B5%CF%84%CE%BF%CE%B9%CE%BC%CE%B1%CF%83%CF%84%C E%B5%CE%AF%CF%84%CE%B5-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CF%8D%CF%87%CE%B7-12007/)

vickynaf2004
07-04-2005, 05:56 PM
Πολύ ενδιαφέρον το άρθρο μιας και όλοι μας αναζητούμε την επιτυχία. Οπότε παιδιά πάρτε μολύβι και χαρτί :flex:

glikoulinaa
28-09-2005, 04:52 PM
Πολύ καλό το άρθρο και πραγματικά αρκετά ενδιαφέρον!!!Ας ελπίσουμε ότι η επιτυχία θα είναι πάντα "δίπλα μας....."

anastazia
04-10-2005, 09:40 PM
Γειά σας!Πολύ ενδιαφέρον το συγκεκριμένο άρθρο, αν και μπερδεύτικα με τους υπολογισμούς...Απ' ότι γνωρίζω στο γενέθλιο ωροσκόπιο μου ο ήλιος σχηματίζει εξάγωνο με το Ζενίθ.Πως μπορώ να υπολογίσω τις ευνοικές χρονιές;
Σας ευχαριστώ.

Fotini Christodoulou
05-10-2005, 08:51 AM
Γειά σας!Πολύ ενδιαφέρον το συγκεκριμένο άρθρο, αν και μπερδεύτικα με τους υπολογισμούς...Απ' ότι γνωρίζω στο γενέθλιο ωροσκόπιο μου ο ήλιος σχηματίζει εξάγωνο με το Ζενίθ.Πως μπορώ να υπολογίσω τις ευνοικές χρονιές;
Σας ευχαριστώ.

Καλημέρα σας!
Νομιζω το κομματι του αρθρου, που αναφερεται στην δικη σας περιπτωση ειναι:
"Ιστορίες Επιτυχίας Ζενίθ - Ηλίου

Όταν το Ζενίθ προχωράει μπροστά σε πρόοδο μιας μοίρας το χρόνο για να έρθει σε επαφή με το γενέθλιο Ήλιο, μπορεί να είστε πολύ τυχεροί. Το ίδιο συμβαίνει όταν ο προοδευμένος Ήλιος προχωράει για να σχηματίσει εξάγωνο, τρίγωνο, ή σύνοδο με το Ζενίθ.Όταν η Grace Kelly γεννήθηκε στη Φιλαδέλφεια στις 12 Νοεμβρίου του 1929, η ώρα της ημέρας 5:31 π.μ. EST έβαλε το Ζενίθ στις 110 12΄ του Λέοντα και το γενέθλιο Ήλιο στις 190 34΄ του Σκορπιού. Θα παρατηρήσατε ότι, αν μετακινήσετε μπροστά 22 μοίρες αυτόν τον γενέθλιο Ήλιο, θα σχηματίσει τρίγωνο με το Ζενίθ.Όταν ήταν 22 ετών, η ηθοποιός πήρε τον πρώτο της κινηματογραφικό ρόλο. Το κοινό κατακτήθηκε αμέσως από το ταλέντο της και την προσωπικότητά της. Έγινε επιτυχημένη μέσα σε μια νύχτα. Το σχεδιάγραμμα για αυτή την επιτυχία - ο προοδευμένος Ήλιος σε τρίγωνο με το γενέθλιο Ζενίθ - διαφαίνονταν καθαρά από τις πρώτες της μέρες.
Ένας άλλος Σκορπιός, η Goldie Hawn, βρήκε επίσης της κινηματογραφική επιτυχία, όταν ο προοδευμένος Ήλιος της προχώρησε σε μια ευνοϊκή όψη με το Ζενίθ της, στην περίπτωσή τους ένα εξάγωνο. Το 1967 προσλήφθηκε για το ρόλο ενός γελωτοποιού στο τηλεοπτικό σόου των Rowan και Martin «Γελάστε». Δυο χρόνια αργότερα, προχώρησε στους κινηματογραφικούς ρόλους, κερδίζοντας ένα Όσκαρ δεύτερου γυναικείου ρόλου στο «Λουλούδι του Κάκτου».
Η βράβευση της ακαδημίας ήρθε σχεδόν ακριβώς στην ηλικία των 24 χρόνων. Εάν προσθέσετε αυτή την ηλικία στις μοίρες του Ήλιου της - 280 56΄ στο Σκορπιό - θα βρεθείτε στις 220 του Τοξότη. Και αυτό σχηματίζει εξάγωνο με το γενέθλιο Ζενίθ της στις 220 23΄ του Ζυγού."

Οπως αναφερεται και στο αρθρο, θα πρεπει να βγουν τα προοδευμενα(ηλιος )και να δουμε ποτε σχηματιζεται οψη ευνοικη(τριωνο-εξαγωνο),ωστε να καταληξουμε στο επιθυμητο αποτελεσμα.Αυτη η διαδικασια,ομως ειναι περιπλοκη και για να καταληξει σε ασφαλη αποτελεσματα πρεπει να γινει απο επαγγελματια.
Ελπιζω να βοηθησα!
Φιλικα,Φωτεινή

eddy
17-06-2006, 05:09 PM
στην περίπτωση που τα παραπάνω σημεία (ζενίθ, Δίας, Ηλιος κ.λ.π) σχηματίζουν όψεις τετράγωνο ή αντίθεση θεωρείται αρνητικό σημάδι ;;

leila
17-06-2006, 09:54 PM
Ενδιαφέρον το άρθρο αλλα κάπου μπερδεύτηκα με τρίγωνα, τετράγωνα, διελεύσεις κ.λ.π. Μάλλον κάποια στιγμή θα πρέπει να απευθυνθώ σε έναν αστρολόγο καθότι άσχετη!:amuse:

sst
06-07-2006, 10:37 AM
Συγχαρητια, υπέροχο άρθρο και πολύ συγκεκριμένο!!
Ελπίζω και εύχομαι να ακολουθήσουν και άλλα παρόμοια.

panther
06-07-2006, 10:42 AM
Ενδιαφέρον το άρθρο αλλα κάπου μπερδεύτηκα με τρίγωνα, τετράγωνα, διελεύσεις κ.λ.π. Μάλλον κάποια στιγμή θα πρέπει να απευθυνθώ σε έναν αστρολόγο καθότι άσχετη!:amuse:

Προτείνω να δεις εδώ Κύριες όψεις (http://php56.astrowin3.org/forum/%CE%B3%CE%B5%CE%BD%CE%AD%CE%B8%CE%BB%CE%B9%CE%B1-%CE%B1%CF%83%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%C E%AF%CE%B1-148/%CE%BA%CF%8D%CF%81%CE%B9%CE%B5%CF%82-%CF%8C%CF%88%CE%B5%CE%B9%CF%82-11902/)
Θα σε βοηθήσει ιδιαίτερα!

Φιλικά
Ιουλία

aries engineer
15-07-2006, 03:49 PM
Το ζενίθ πως φαινεται σε έναν αστρολογικό χάρτη¨?
Ευχαριστώ

Αγγελικη
15-07-2006, 04:03 PM
Το ζενιθ ειναι η ακμη του 10ου οικου (μεσουρανημα), αν και εξαρταται απο το συστημα που χρησιμοποιεις. Ειναι το υψηλοτερο σημειο στο χαρτη.

ioni
25-03-2007, 09:34 PM
αξίζει να κάνουνε πειράματα

emmalene
02-04-2007, 09:30 PM
Δηλαδη παιδια συγγνωμη για να καταλαβω, αν το προοδευμενο ζενιθ μου κανει συνοδο με τον ηλιο μου στον 11ο και ταυτογχρονα ο προοδευμενος Διας συνοδο με το Ζενιθ του γενεθλιου χαρτη ενω ο Διας και Ουρανος απο διελευση εχουν μπει στον 10ο,εγω θα γινω διασημη? και οχι τιποτε αλλο θα ειμαι και 38 τοτε...Αν ειναι να περιμενω..παντως σοβαρα το αρθρο για το ζενιθ ειναι αψογο γιατι τα σημεια αυτα χρειαζονται μελετη απο οτι καταλαβα.

ZorZeta
05-04-2007, 11:09 AM
συγχαρητήρια για το αρθρο σας. χρήσιμο, κατατοπιστικό και πολυ ενδιαφέρον.
Ευχομαι να ακολουθήσουν και αλλα παρόμοια.

Marianina
07-10-2007, 12:46 PM
Aν υπαρχουν πλανητες στο 10ο οικο(π.χ Διας και Ουρανος), αλλα το Μεσουρανημα κανει συνοδο με το Ν. Δεσμο,τοτε ακυρωνεται η ευεργετικη επιδραση των πλανητων;Η μηπως κατι ακομη χειροτερο;Επισης αν ο πλανητης του 10ου οικου ειναι αναδρομος οι καλες οψεις που θα σχηματισει θα εχουν καποια ισχυ;Κατι ακομη. Εκεινο το 1400 για τη Μ. Μitchell ειναι τυπογραφικο λαθος η εγω δεν καταλαβα τιποτε;Ευχαριστω.

Λίλιαν Σίμου
07-10-2007, 06:56 PM
Αγαπητή Marianina

Ο Ν. Δεσμός έχει να σας δώσει κυρίως καρμικά μηνύματα. Είναι ένα στοιχείο δυσκολίας, που μπορεί να αφορά την σχέση με την οικογένεια και την καριέρα. ΕΠίσης μπορεί να αναδείξει επάγγελμα που ήδη έχετε κάνει και ολοκληρώσει. Οι πλανήτες πάντα δίνουν τα καλά τους στοιχεία. Ο ανάδρομος ίσως δείξει, πέραν του καρμικού στοιχείου, την ανάγκη να προσπαθήσετε λίγο περισσότερο. Δεν αναιρεί την ώθηση όμως. Όλα είναι θέμα επιμονής, κυρίως τα θέματα του 10ου οίκου.

Το 1400 είναι τυπογραφικό λάθος, φυσικά:bigsmile:

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

GIRL
19-10-2007, 12:40 PM
Πολύ καλό και ενδιαφέρον άρθρο. Σε μια γρήγορη ματιά στο χάρτη μου βλέπω Ηλιο σε πρόοδο σε συνοδο με Ζενίθ και Αφροδίτη, δηλ. οι ευκαιρίες θα είναι στον άξονα 10ου - 4ου οίκου

Ιφιγένεια
19-10-2007, 12:51 PM
Όταν λέμε "προοδέυμένο ωροσκόπιο" τι εννοούμε??? Η αντίστοιχη αγγλική έκφραση ποια είναι??? Ευχαριστώ πολύ!

GIRL
19-10-2007, 01:17 PM
progress είναι η αντίστοιχη αγγλική

κρασακι
09-11-2009, 10:23 PM
Μου κάνει εντύπωση ακόμη και τώρα πως γίνεται να ανακαλύπτω άρθρα που μου έχουν ξεφύγει τόσο καιρό!:nuts:
Ενδιαφέρον..

mariage
10-11-2009, 12:16 AM
πολύ ενδιαφέρον το άρθρο σας χίλια μπράβο !!!

μόνο θα ήθελα μια μικρή βοήθεια :love:
το μεσουράνημα στον γενέθλιο μου είναι χιαστί με τον Ήλιο μου ενώ ο ¶ρης κυβερνήτης του 10ου είναι σε τρίγωνο με το μεσουράνημα
Σε πιο υπολογιστικό πρόγραμμα εδώ στο my horoscope θα μπορούσα να δω πότε ενεργοποιούνται αυτές οι όψεις ?
Γιατί φαντάζομαι οτι απ'το 2007 που γράφηκε το άρθρο έχει βελτιωθεί άρδην το σάιτ

Ευχαριστώ πολύ

ouranio tojo
10-11-2009, 12:41 AM
Καλησπερα και απο μενα
αρκετα ενδιαφερον το αρθρο αλλα ο δικος μου χαρτης δεν σχιματιζει τις προαναφερομενες οψεις..
συγκεκριμενα ο ηλιος μου (κριος) κανει χιαστι με τον δια (σκορπιο)
επισης ο ηλιος κανει χιαστι με το ζενιθ και ο διας δεν σχιματιζει καμια οψη με το ζενιθ
εδω θα πρεπει να πω οτι ο δεκατος οικος ειναι στον σκορπιο οπου εκει εχω τον δια!
τωρα τι γινεται που εμενα ο χαρτης μου δεν σχιματιζει τις παραπανω οψεις, δεν θα ειμαι τοσο τυχερη;
οποιος θελει ας μου απαντησει
ευχαριστω :cheesy:

ScP
10-11-2009, 01:04 AM
Αγαπητή mariage
Το άρθρο αρχικά λέει ότι απευθύνεται περισσότερο σε αστρολόγους με την έννοια ότι οι αρχάριοι ίσως δυσκολευτούν. Επίης σε περισσότερα από 10 σημεία γράφει ότι κοιτάμε το προοδευτικό ωροσκόπιο ή αλλιώς δευτευρεύουσες κατευθύνσεις και το σάιτ μας έχει τέτοιο.
Επίσης διευκρινίζει ότι εάν θέλουμε να βρούμε ακριβείς χρονικές περιόδους (χρονοδείκτες) ελέγχουμε τις διελεύσεις που ενεργοποιοούν προοδευτικές όψεις.

Αγαπητή ouranio tojo
Το άρθρο μιλάει για σημαντικές επιτυχίες στη ζωή μας και ειδικά σε θέματα καριέρας και φήμης.
Εσείς μπορεί να είστε επιτυχημένη σε ένα γάμο ή σε μια σχέση, ή ακόμα ακόμα επαγγελματικά επιτυχημένη χωρίς αυτό να σας φέρει σας φώτα της δημοσιότητας.

Και μια ακόμη παρατήρηση που είχα συζητήσει με τον φίλο μου τον κλαφιάρη τον Μητσάκο που θεωρεί γούρι να λέει συνεχώς ότι δεν έχει χρήματα.
Πολλές φορές μέσα σε μια χρονιά έχουμε συνεχή "πλανητική εύνοια". Δεν έχουμε δουλειά και ξαφνικά βρίσκουμε. είμαστε μόνοι και κάνουμε μια σχέση. Χρωστάμε και συνεχώς βρίσκουμε "από το πουθενά χρήματα" για να ξεχρεώνουμε.

Όμως αυτά δεν τα θεωρούμε τύχη, διότι πολλοί από εμάς επιθυμούμε την τέλεια δουλειά που θα μας αποφέρει χιλιάδες ευρώ το μήνα. Τον.την ιδανική σύντροφο που θα σέρνεται στα πατώματα για μας. Και τέλος ένα πορτοφόλι παραφουσκωμένο.
¶ρα, το ότι ξεχρεώσαμε και γλυτώσαμε πιθανούς μπελάδες δεν το θεωρούμε τύχη ή εύνοια γιατί στο μυαλό μας έχουμε την υπερβολή και τον μεγάλο πλούτο.

Το έχετε σκεφτεί; Πόσοι από εμάς είναι έτσι; :bigsmile:

mariage
10-11-2009, 02:30 AM
Σας ευχαριστώ πολύ Mr Admin:cheesy:

Μητσάκος
10-11-2009, 10:53 AM
........
Και μια ακόμη παρατήρηση που είχα συζητήσει με τον φίλο μου τον κλαψιάρη τον Μητσάκο που θεωρεί γούρι να λέει συνεχώς ότι δεν έχει χρήματα.
Πολλές φορές μέσα σε μια χρονιά έχουμε συνεχή "πλανητική εύνοια". Δεν έχουμε δουλειά και ξαφνικά βρίσκουμε. είμαστε μόνοι και κάνουμε μια σχέση. Χρωστάμε και συνεχώς βρίσκουμε "από το πουθενά χρήματα" για να ξεχρεώνουμε.

Όμως αυτά δεν τα θεωρούμε τύχη, διότι πολλοί από εμάς επιθυμούμε την τέλεια δουλειά που θα μας αποφέρει χιλιάδες ευρώ το μήνα. Τον.την ιδανική σύντροφο που θα σέρνεται στα πατώματα για μας. Και τέλος ένα πορτοφόλι παραφουσκωμένο.
¶ρα, το ότι ξεχρεώσαμε και γλυτώσαμε πιθανούς μπελάδες δεν το θεωρούμε τύχη ή εύνοια γιατί στο μυαλό μας έχουμε την υπερβολή και τον μεγάλο πλούτο.

Το έχετε σκεφτεί; Πόσοι από εμάς είναι έτσι; :bigsmile:
Φίλε, το θέμα "τύχη" το εντάσσω στο επίπεδο "Γκαστόνε". Αν δεν παίζει τέτοιο επίπεδο, δεν μιλάμε για "τύχη" αλλά για αποτέλεσμα που προέρχεται από δικές μου ενέργειες, και
τις περισσότερες φορές κοπιώδεις.
Για παράδειγμα, ο Γκαστόνε αν σκοντάψει θα πέσει μαλακά σε ένα κιούπι με λίρες, ενώ αν σκοντάψω εγώ το πιο πιθανό είναι, εκτός του ότι θα έχω πέσει στο λάκκο με τα φίδια, να έχω κτυπήσει πέφτοντας. Εμένα θα μου έρθουν λεφτά μετά από πιέσεις σε άλλους και αφού θα έχω τις ξεχάσει, γιατί θα έχει περάσει καιρός, ενώ ο Γκαστόνε θα πάρει λεφτά από τον Ουρανό.
Εγώ πρέπει να κάνω δίαιτα και να αθλούμαι 5 ώρες τη μέρα για να διατηρώ την αθλητική κορμάρα μου που σαγηνεύει τις γυναίκες, ενώ του Γκαστόνε του κάθονται οι γυναίκες και ενώ κοιμάται, και είναι και πάπια :nuts:

ScP
10-11-2009, 11:01 AM
Θα σου απαντήσω στο μπλογκ ΜΟΥ της μεταφυσικής..........

vickaki1982
10-11-2009, 11:35 AM
πραγματικά πολύ ωραίο άρθρο!αν και μου δημιούργησε πολλές απορίες....

Fotini Christodoulou
10-11-2009, 11:40 AM
Φίλε, το θέμα "τύχη" το εντάσσω στο επίπεδο "Γκαστόνε". Αν δεν παίζει τέτοιο επίπεδο, δεν μιλάμε για "τύχη" αλλά για αποτέλεσμα που προέρχεται από δικές μου ενέργειες, και...:

Πρόσεχε τι εύχεσαι Μητσάκο μου:bigsmile:

Ο κάθε "Γκαστόνε" μπορεί να είναι τυχερός αλλα΄για όλους έρχεται κάποια στιγμή που τα πράγματα πάνε στραβά. Ένας Γκαστονε μαθημένος να του έρχονται όλα βολικά, θα περάσει πάρα δυσκολα, σε αντίθεση με κάποιον που είχε λιγότερη πλανητική εύνοια στην ζωή του. Το πλεονέκτημα ενός...μη ...Γκαστόνε, είναι ότι έμαθε να αγωνίζεται σκληρά για όσα επιθυμεί. Και όταν κάποτε εδεήσει και ο Δίας, θα εκτιμήσει πραγματικά τα όσα δώρα θα του φέρει, σε αντίθεση με έναν Γκαστόνε που όλα τα θεωρεί δεδομένα.

Επιστρέφοντας στο θέμα του άρθρου για να μην βγούμε off topic...το βρήκα πολύ ενδιαφέρον και μου άρεσε ιδιαίτερα η αναφορά στην Μίτσελ, καθώς το όσα παίρνει ο άνεμος είναι απο τα αγαπημένα μου βιβλία.Απίστευτο το ότι δεν ειχε κάν προθεση να το εκδοσει!:bigsmile:

ouranio tojo
11-11-2009, 12:06 AM
Mr Admin

Σας ευχαριστώ που ασχοληθήκατε μαζί μου και με ενημερώσατε
Για να είμαι ειλικρινής δεν θα χαρακτήριζα τον εαυτό μου ιδιαιτέρα τυχερό άτομο…
Ανήκω στην κατηγορία τον ανθρώπων που ΠΑΝΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ και πολλές φορές να μην κατακτούν αυτά που επιδιώκουν…
Οπως καταλαβαινετε μετά από τόσες ήττες ήθελα να μάθω αν φταίνε η αστρολογικές όψεις του χάρτη μου ή η λανθασμένες επιλογές μου:unsure:

ScP
11-11-2009, 12:22 AM
Για να γίνει μια ληστεία από κάποιον κακοποιό, που ίσως τον κάνει πλούσιο ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ επίσης σκληρά.
Μια απάτη, η μια υπεξαίρεση επίσης.

Καλό είναι να βάλετε τον χάρτη σας στο φόρουμ "Οι εραστές της Αστρολογίας" να ρίξουμε μια ματιά

Και για να επανέλθω στο φίλο μου τον κλαψιάρη τον Μητσάκο. Μέχρι εχθές είχε μια οικονομική δυσκολία. Σήμερα το πρωί του ήρθαν χρήματα από το πουθενά χωρίς να έχει κοπιάσει καν. Αυτό όπως μου περιέγραψε δεν το θεωρεί τύχη αλλά αποτέλεσμα των προσπαθειών του (της κλάψας) :nuts:

¶ρα, μάλλον πρέπει να οριοθετήσουμε τι ο καθένας μας θεωρεί τύχη.

Ξέρετε τι αληθινά πιστεύω. Η καθημερινότητα και η συνήθεια, έχει μετατρέψει πολλούς από εμάς σε "μίζερους". Αναπόφευκτα εάν είμαστε χωρίς σύντροφο θα κλαψουρίζουμε και ας έχουμε καλή υγεία, φίλους και κάποια χρήματα.
Εάν έχουμε σύντροφο από την άλλη, θα κλαψουρίζουμε γιατί δεν μας δίνει αύξηση αυτός ο καπιτάλας ο διευθυντής μας στη δουλειά.

Και πάει λέγοντας....

Απλά κάποιες σκέψεις περί τύχης. Η τύχη είναι εσωτερική ισορροπία, χαμόγελο και εντιμότητα.

Προς Θεού όχι καρμικότητες και μεταφυσικές :toung:

ΑΛΙΚΗ
19-11-2009, 05:49 PM
Κατατοπιστικό. Συγχαριτήρια. Μου γεννήθηκε όμως η απορία όταν σ΄ενα χάρτη ο ήλιος είναι τρεις μοίρες μπροστα από το μεσουράνημα τι τύχη μπορεί να περιμένει σ΄ένα παιδί 3χρονο; Συγγεκριμένα το MC στις 12 και 47΄ του αιγόκερου και ο ήλιος στις 15 και 42΄. Επίσης το mc εξάγωνο με τον ουρανό στους ιχθείς. Αναφέρομαι σε υπαρκτό ωροσκόπιο. Μήπως έχει σχέση με κάποιον από τούς γονείς; Ευχαριστώ.

Κοραλλία Μόζορα
19-11-2009, 06:05 PM
Κατατοπιστικό. Συγχαριτήρια. Μου γεννήθηκε όμως η απορία όταν σ΄ενα χάρτη ο ήλιος είναι τρεις μοίρες μπροστα από το μεσουράνημα τι τύχη μπορεί να περιμένει σ΄ένα παιδί 3χρονο; Συγγεκριμένα το MC στις 12 και 47΄ του αιγόκερου και ο ήλιος στις 15 και 42΄. Επίσης το mc εξάγωνο με τον ουρανό στους ιχθείς. Αναφέρομαι σε υπαρκτό ωροσκόπιο. Μήπως έχει σχέση με κάποιον από τούς γονείς; Ευχαριστώ.

Ναι, οι όψεις του ηλιακού τόξου που ενεργοποιούνται στην παιδική ηλικία είναι συνήθως εμπειρίες που ζει το παιδί μέσα στην οικογένειά του. Ειδικά η όψη του MC με τον Ήλιο μπορεί κάλλιστα να αφορούσε τον πατέρα αλλά με κάποιο τρόπο την βίωσε και το παιδί.

ΑΛΙΚΗ
20-11-2009, 01:29 PM
Ευχαριστώ πολύ. Πάντως μέχρι στιγμής δεν ενεργοποιήθηκε ακόμη. Ελπίζουμε.

koritsii
28-11-2010, 07:49 PM
Πολύ καλογραμμένο και κατανοητό άρθρο, ειδικά για κάποιους σαν+εμένα που είναι ψιλοαρχάριοι... αυτό που διευκολύνει είναι η δεύτερη+τρίτη ανάγνωση του+όλες οι απορίες λύνονται αμέσως, πάντως είναι πολύ ωφέλιμο ο καθένας μας να γνωρίζει εκ των προτέρων τις περιόδους προσωπικής εύνοιας, για να καταβάλλει τις δέουσες ενέργειες+να έχει τα επιθυμητά αποτελέσματα καθώς τα καλά κόποις κτώνται!
Ευχαριστούμε