PDA

View Full Version : Ερώτηση για το θέμα Μαύρη Σελήνη ή Λίλιθ



fillenia
23-12-2004, 07:17 PM
Αγαπητή Λίλιαν,

Είναι η δεύτερη φορά που απευθύνομαι σε σένα. Η πρώτη ήταν πολύ εποικοδομιτική για μένα. Πρόσφατα ανακάλυψα την Λίλιθ. Ο,τι σχετικό διαβάζω γι αυτήν με τρομάζει. Στο φορουμ πληροφορήθηκα από την Valia ότι έχεις γράψει σχετικό βιβλίο και θα ήθελα να το προμηθευτώ. Η valia έκανε μια μικρή εκτίμηση για την Λίλιθ μου και αυτήν του φίλου μου. Μπορείς να με διαφωτίσεις περισσότερο? Η δική μου είναι στον Καρκίνο και στον 10 οίκο. Πως επηρεάζει τον οίκο μου? Του φίλου μου είναι στους Διδύμους και στον 7ο οίκο του. Ποια η επιρροή της στον συγκεκριμένο οίκο? Στην μεταξύ μας σχέση πως επιδρά? Καταλαβαίνω πως η απάντησή σου θα είναι περιεκτική αλλά ουσιαστική. Να δώσω πάλι τα στοιχεία μας.
Δικά μου: 3/6/1960 13.00 Aθήνα
Δικά του : 23/9/1977 12.00 Αθήνα

Σε ευχαριστώ και πάλι!

retrograde
23-12-2004, 09:22 PM
Αγαπητή Λίλιαν,

Είναι η δεύτερη φορά που απευθύνομαι σε σένα. Η πρώτη ήταν πολύ εποικοδομιτική για μένα. Πρόσφατα ανακάλυψα την Λίλιθ. Ο,τι σχετικό διαβάζω γι αυτήν με τρομάζει. Στο φορουμ πληροφορήθηκα από την Valia ότι έχεις γράψει σχετικό βιβλίο και θα ήθελα να το προμηθευτώ. Η valia έκανε μια μικρή εκτίμηση για την Λίλιθ μου και αυτήν του φίλου μου. Μπορείς να με διαφωτίσεις περισσότερο? Η δική μου είναι στον Καρκίνο και στον 10 οίκο. Πως επηρεάζει τον οίκο μου? Του φίλου μου είναι στους Διδύμους και στον 7ο οίκο του. Ποια η επιρροή της στον συγκεκριμένο οίκο? Στην μεταξύ μας σχέση πως επιδρά? Καταλαβαίνω πως η απάντησή σου θα είναι περιεκτική αλλά ουσιαστική. Να δώσω πάλι τα στοιχεία μας.
Δικά μου: 3/6/1960 13.00 Aθήνα
Δικά του : 23/9/1977 12.00 Αθήνα

Σε ευχαριστώ και πάλι!
Αγαπητή Φυλλένια καλωσόρισες στο Horoscope.
Δεν πληροφορήθηκες από τη Valia ότι η κα Σίμου έχει γράψει βιβλίο αλλά από κάποιον από του συντονιστές μας τον Bookseller :)
Μάλιστα σε παρέπεμψε σε μια θεματική ενότητα που έχουμε στο φόρουμ όπου κάνουμε διευκρινιστικές ερωτήσεις λέγοντας σου... "θα σου πρότεινα επίσης να πατήσεις ΕΔΩ (http://horoscope.gr/forumdisplay.php?f=71) και να ζητήσεις περισσότερες πληροφορίες"
Επειδή η αρχή του φόρουμ είναι συνήθως κάτω από ένα συγκεκριμένο άρθρο να απαντάμε σχολιάζοντάς το αλλα για δευκρινίσεις και απορίες έχουμε άλλη ενότητα γι' αυτό σε παρακαλώ την επόμενη φορά να τις ζητάς από εκεί.

Αν και για μας τους συντονιστές είναι εύκολη δουλειά να μεταφέρουμε ένα μήνυμα στη σωστή θεματική ενότητα καλό είναι τα μέλη μας να μαθαίνουν τον τρόπο να το κάνουν από μόνα τους.

Φιλικά

fillenia
24-12-2004, 06:41 PM
Καλησπέρα και συγνώμη για την αναστάτωση!

Αρχάρια βλέπετε.... Αλλα και το site είναι τόσο πλούσιο, δεν μπόρεσα να συγκρατήσω όλες τις οδηγίες εξ αρχής.
Ελπίζω την επόμενη φορά να μην σας " ανακατέψω".

Καλά Χριστούγεννα

retrograde
24-12-2004, 08:58 PM
Τέλος καλό όλα καλά μεταφέραμε τη ερώτηση στην σωστή θεματική ενότητα και περιμένουμε την απάντηση της Κυρίας Λ. Σίμου με ενδιαφέρον!
Καλά Χριστούγεννα και σε σένα fillenia

Λίλιαν Σίμου
25-12-2004, 01:57 AM
Αγαπητή Λίλιαν,

Είναι η δεύτερη φορά που απευθύνομαι σε σένα. Η πρώτη ήταν πολύ εποικοδομιτική για μένα. Πρόσφατα ανακάλυψα την Λίλιθ. Ο,τι σχετικό διαβάζω γι αυτήν με τρομάζει. Στο φορουμ πληροφορήθηκα από την Valia ότι έχεις γράψει σχετικό βιβλίο και θα ήθελα να το προμηθευτώ. Η valia έκανε μια μικρή εκτίμηση για την Λίλιθ μου και αυτήν του φίλου μου. Μπορείς να με διαφωτίσεις περισσότερο? Η δική μου είναι στον Καρκίνο και στον 10 οίκο. Πως επηρεάζει τον οίκο μου? Του φίλου μου είναι στους Διδύμους και στον 7ο οίκο του. Ποια η επιρροή της στον συγκεκριμένο οίκο? Στην μεταξύ μας σχέση πως επιδρά? Καταλαβαίνω πως η απάντησή σου θα είναι περιεκτική αλλά ουσιαστική. Να δώσω πάλι τα στοιχεία μας.
Δικά μου: 3/6/1960 13.00 Aθήνα
Δικά του : 23/9/1977 12.00 Αθήνα

Σε ευχαριστώ και πάλι!

Αγαπητή Φυλλένια

Η Μαύρη Σελήνη μας ενδιαφέρει κυρίως στη συναστρία δύο ατόμων. Είναι ένα δύσκολο σημείο του χάρτη, αλλά τίποτε δεν είναι ικανό να μας φοβίζει, πέρα από την άγνοια. Όλα δώθηκαν σαν γνώση, για να ακολουθήσουμε τον δρόμο της αυτογνωσίας. Ο κάθε σκόπελος δεν είναι παρά η αφορμή για να κάνουμε μία παράκαμψη ή υπέρβαση στη ζωή μας.
Το ίδιο κι η Λίλιθ. Δεν είναι μόνο αυτή που βγάζουν μερικά προγράμματα, έχει τρεις διαστάσεις/σημεία αντίληψης. Ωστόσο, θα σταθώ στην πλέον γνωστή κι εκείνη που κρατά το μεγαλύτερο στοιχείο δυσκολίας.
Στο δικό σας χάρτη, εν ολίγοις, δεν είναι πολύ αρνητική μέσα το ζώδιο που την έχετε. Ωστόσο, οι δυσμενείς όψεις, θα κάνουν τον αισθησιασμό της να εκφραστεί αρνητικά.Η φαντασία κι η ευαισθησία, σας κάνουν να συλλαμβάνετε τις δονήσεις του πάθους πολύ εύκολα και να συγκινείστε από αυτό. Χρειάζεστε προσοχή, γιατί ενδέχεται να έχετε πολλές ιδέες έμμονες πάνω σε πάθη που σας παρασύρουν ή μία σύγκρουση νοητική πάνω στην έννοια του πάθους, αλλά η φαντασία, είναι μία καλή διέξοδος για σας. Μέσα από ένα πάθος, μπορεί να κινδυνεύσει η κοινωνική σας εικόνα.
Στον φίλο σας, το μοιραίο πάθος της Λίλιθ εμφανίζεται μέσα από την σύγκρουση λογικής κι ενστίκτου. Το ίδιο το άτομο, κάνει κάποιες αρνητικές σκέψεις και παρασύρεται, αντί να στηρίζεται από την φαντασία (εν αντιθέσει με τη δική σας περίπτωση). Αν και προβάλει μία λεπτότητα στον αισθησιασμό, έχει μία τάση να έλκεται από άτομα που αντιφάσκουν στην ανάγκη του της αρμονίας και ταράζουν τις ισορροπίες του. Κάποιοι άνθρωποι θα είναι καθοριστικοί για την εξέλιξή του.
Στη μεταξύ σας σχέση, σε σας η ίδια σας η φύση έλκεται από την Λίλιθ (στοιχείο μοιραίου ή ανεξέλεγκτου συχνά πάθους) και αναδύει το ένστικτο σε όλη του την ένταση. Διαμορφώνει και μεταμορφώνει τις ιδέες σας για τη φιλοσοφία της ζωής, την ελευθερία του πνεύματος (η τη σκλαβιά του) και την προσωπική σας επέκταση. Εκείνος, παίρνει από εσάς, μία αύξηση του ερωτισμού του, μέσα από μία ζεστή φωλιά θα έλεγα, που του παρέχει την αίσθηση της ασφάλειας και την τρυφερότητα. Ωστόσο, μπορεί να φανεί απαιτητικός ή ανικανοποίητος. Θα εξαρτηθεί σε μεγάλο βαθμό το θετικό ή αρνητικό μήνυμα, από τη δική του ψυχολογική κατάσταση.

Σας εύχομαι να περάσετε όμορφα τις γιορτές και ελπίζω να μας επισκέπτεστε συχνά στο φόρουμ
φιλικά
Λίλιαν Σίμου