PDA

View Full Version : Αφροδίτη και Σελήνη: Πώς προσεγγίζουμε στον έρωτα



Ζωή και Ζώδια
12-11-2006, 12:12 PM
Πολλές φορές λέμε ότι ο έρωτας δεν είναι τελικά αρκετός για να κρατήσει μια σχέση. Υπερβολή; Μεγάλη κουβέντα; Πραγματικότητα; Τί συμβαίνει τελικά; Είναι γεγονός ότι η φύση και ο χαρακτήρας των σύγχρονων ανθρώπινων σχέσεων έχει μεταλλαχθεί και αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι οι ρόλοι που καλούμαστε να παίξουμε είτε έχουν αυξηθεί, είτε έχουν αλλάξει: στους πάλαι καθορισμένους ρόλους του εραστή και του γονέα, που ο άνδρας και η γυναίκα έπρεπε να ανταποκριθούν, προστέθηκε και ο ρόλος του συνεργάτη και του φίλου. Μπαίνουμε σε μια σχέση γιατί πρωταρχικά αγαπάμε, δεν αρκεί όμως μόνο αυτό. Θέλουμε να μοιραζόμαστε όνειρα και φιλοδοξίες, να δημιουργούμε, να εμπνεόμαστε και να προχωράμε, να γινόμαστε καλύτεροι.

Γράφει η Μαρία Φέρρη

Ο τρόπος που αγαπάμε, αλλά και το βάθος των συναισθημάτων που μπορούμε να εκφράσουμε και να μοιραστούμε δηλώνονται μέσα από τις ποιότητες της Αφροδίτης και της Σελήνης αντίστοιχα. Και σ' αυτό το σημείο θα επιχειρήσουμε να δούμε πώς η ζωδιακή θέση της Αφροδίτης και της Σελήνης στο γενέθλιο ωροσκόπιο μπορεί να μας δώσει κάποια στοιχεία γι' αυτό το τόσο σημαντικό κομμάτι της ύπαρξης μας, δηλαδή της συνύπαρξής μας με τους άλλους.

Η Αφροδίτη, πέρα από ένδειξη της προσωπικής μας αισθητικής και του τρόπου που ορίζουμε την τέχνη και την ομορφιά, είναι ο κατεξοχήν πλανήτης του έρωτα και η επιρροή της στο γενέθλιο χάρτη εστιάζεται κυρίως στο πώς εκφραζόμαστε στις προσωπικές αισθηματικές μας σχέσεις. Σχετίζεται ιδιαίτερα με την ικανότητά μας ν' αγαπάμε, να μοιραζόμαστε και να ελκύουμε τους άλλους. Ιδιαίτερα σε έναν γυναικείο χάρτη, η θέση της Αφροδίτης δηλώνει τη φύση της αγάπης που τη χαρακτηρίζει, ενώ στο χάρτη ενός άνδρα δηλώνει τον τύπο της γυναίκας που τον έλκει. Επειδή ακριβώς δεν απέχει περισσότερο από 45 μοίρες από τον Ήλιο, βρίσκεται ως επί το πλείστον στο ίδιο ζώδιο με το ηλιακό μας, πράγμα που σημαίνει ότι υπάρχει συνέπεια στη συμπεριφορά μας τόσο στις συναναστροφές, όσο και στις πιο προσωπικές μας σχέσεις. Αν η Αφροδίτη βρίσκεται σε διαφορετικό ζώδιο από το ηλιακό μας, υπάρχει ένα στοιχείο ξαφνιάσματος των άλλων ως προς τη συμπεριφορά και προσέγγισή μας, καθώς δείχνουμε εκ πρώτης όψεως κάτι διαφορετικό από τα βασικά χαρακτηριστικά της προσωπικότητάς μας.

Ο ρόλος λοιπόν που αναλαμβάνουμε να «παίξουμε», όταν θέλουμε όχι μόνο να φλερτάρουμε, αλλά και να προχωρήσουμε σε μια σχέση, φαίνεται μέσα από τη ζωδιακή θέση της Αφροδίτης. Είναι αναμφισβήτητα ένα βήμα προς το μεγαλύτερο βαθμό οικειότητας που μπορούμε να αποκτήσουμε με κάποιο άλλο άτομο, είναι θα λέγαμε ο μαγνητισμός που όλοι μας νιώθουμε όταν ένα νέο πρόσωπο μπαίνει στη ζωή μας ή που εκπέμπουμε στους άλλους.



Η Αφροδίτη στον Κριό δίνει μια παρορμητική και ανυπόμονη έκφραση σε ό,τι έχει να κάνει με τις ρομαντικές καταστάσεις, ενώ αυτό που επιθυμεί είναι η προσοχή. Για το λόγο αυτό μπορεί να γίνει ιδιαίτερα ανταγωνιστική, επειδή ακριβώς βλέπει την ερωτική προσέγγιση ως ένα παιχνίδι, από το οποίο πρέπει να βγει νικητής. Είναι εύθυμη, θετική και έχει την τάση να αναζητά την ευχαρίστηση.


Η Αφροδίτη στον Ταύρο είναι μια εξαρτημένη, ταυτόχρονα σταθερή, πρακτική και τρυφερή Αφροδίτη. Η προσέγγιση του έρωτα είναι απλή και άμεση, ταυτόχρονα όμως και ιδιαίτερα σοβαρή. Αυτό που απαιτεί αλλά και αυτό που η ίδια δίνει στο σύντροφο είναι η δέσμευση. Γι' αυτό και μπορεί να γίνει ιδιαίτερα κτητική και ζηλιάρα, όταν απειλείται η συναισθηματική της ασφάλεια.


Η Αφροδίτη στους Διδύμους είναι γοητευτική και φιλική, με μία τάση να φλερτάρει χωρίς τέλος, έχοντας τεράστια αποθέματα αισιοδοξίας. Διακρίνεται για την αστάθεια των συναισθημάτων της, ενώ επιθυμεί να έχει μια ποικιλία από εμπειρίες και να γνωρίζει νέα άτομα, είτε αυτό σημαίνει ότι ανήκουν στο φιλικό είτε στο πιο οικείο περιβάλλον της.


Η Αφροδίτη στον Καρκίνο επιθυμεί κυρίως τη συναισθηματική ασφάλεια, ενώ χαρακτηρίζεται από βαθιά και ευαίσθητα συναισθήματα, με το ρίσκο βέβαια ότι μπορεί εύκολα να πληγωθεί. Η προσέγγιση στον έρωτα έχει πάντοτε αυτό τον χαρακτήρα της ευαισθησίας και της «μητρικής» φροντίδας, μπορεί όμως και να δείξει σημάδια κτητικότητας, σε στιγμές συναισθηματικής ανασφάλειας ή αλλαγής διάθεσης.


Η Αφροδίτη στο Λέοντα αποζητά τον θαυμασμό, είναι ιδιαίτερα γενναιόδωρη, ερωτική, ίσως και θεατρικά δραματική, ταυτόχρονα όμως και απαιτητική. Έχει ανάγκη του να είναι στο κέντρο της προσοχής και να εκφράζεται. Και το καταφέρνει εύκολα, λόγω του μαγνητισμού που αποπνέει και συγκινεί τους άλλους.


Η Αφροδίτη στην Παρθένο επιθυμεί την τελειότητα και αυτό λόγω της τάσης της να αναλύει σε υπέρμετρο βαθμό ό,τι νιώθει, αναζητώντας πάντα αυτό που θα την πληρώσει συναισθηματικά. Δεν θα μπορούσε να χαρακτηριστεί ως μια ντροπαλή Αφροδίτη, αλλά ως ιδιαίτερα προσεκτική και επιφυλακτική, με βαθιά συναισθήματα τα οποία προτιμά να τα κρατά «σε αναμονή» μέχρι να νιώσει ασφαλής να τα εκφράσει.


Η Αφροδίτη στο Ζυγό είναι ιδιαίτερα κοινωνική, γοητευτική, ρομαντική στα λόγια και στις πράξεις, αλλά και επιρρεπής στις απολαύσεις. Έχει την ικανότητα να κατανοεί τα συναισθήματα των άλλων, ενώ αρέσκεται στο να περιβάλλεται από ομορφιά και αρμονία. Δεν επιδιώκει τις αντιπαραθέσεις, αλλά προσπαθεί να κάνει τους ανθρώπους γύρω της να νιώσουν άνετα.


Η Αφροδίτη στον Σκορπιό, στο ζώδιο του φυσικού μαγνητισμού, είναι μια έντονη και παθιασμένη Αφροδίτη, όπου ο ερωτισμός φτάνει στο ζενίθ. Είναι ιδιαίτερα άμεση, αποφασιστική, ενώ συχνά παρουσιάζει συναισθηματικές εξάρσεις με τη μορφή κτητικότητας ή ζήλιας. Η φύση της βασίζεται στην απόλυτη δέσμευση και εστίαση στο σύντροφο, γι' αυτό απαιτεί το ίδιο και από τον άλλον.


Η Αφροδίτη στον Τοξότη είναι μια θέση όπου χαρακτηρίζεται από κοινωνικότητα και φιλική διάθεση. Αυτό που κυρίως αποζητά είναι η ανεξαρτησία της, γι' αυτό και είναι δύσκολο να μείνει μέσα σε μια περιοριστική σχέση. Νιώθει άνετα όταν τα πράγματα πηγαίνουν αργά, αλλά και όταν ο σύντροφος μοιράζεται τις ίδιες απόψεις και ιδεώδη.


Η Αφροδίτη στον Αιγόκερω είναι ιδιαίτερα προσεκτική σε ό,τι αφορά τον έρωτα. Θα μπορούσε να χαρακτηριστεί ως συνεσταλμένη απέναντι στις ερωτικές σχέσεις και αρκετά επιφυλακτική και ψυχρή στην έκφραση των συναισθημάτων της, ακόμα και αν μέσα της νιώθει ακριβώς το αντίθετο. Αυτό ίσως να οφείλεται στο γεγονός ότι έχει συναισθηματικές ανασφάλειες και το φόβο της απόρριψης.


Η Αφροδίτη στον Υδροχόο επιθυμεί την ελευθερία, αλλά ταυτόχρονα την συντροφικότητα. Παρόλο που είναι ιδιαίτερα φιλική, δεν εκφράζει εύκολα τα συναισθήματά της. Η θέαση που έχει για τις προσωπικές σχέσεις μπορεί να αντίκειται στα κοινωνικά πρότυπα και αντιλήψεις, γι' αυτό και έλκεται από αντισυμβατικούς τύπους.


Η Αφροδίτη στους Ιχθείς είναι ιδιαίτερα ρομαντική, ευαίσθητη και πονόψυχη, με μια δυσκολία ωστόσο να διαχωρίσει το πάθος από την αγάπη. Έχει ανάγκη από πολλή αγάπη και κατανόηση, ενώ νιώθει χαμένη, αν δεν έχει κάτι τέτοιο. Δίνεται στον υπέρτατο βαθμό σε μία σχέση και εξαρτιέται άμεσα από αυτήν, θυσιάζοντας πολλά.


Παρόλο που η Αφροδίτη σχετίζεται με την ερωτική προσέγγιση, δεν αντανακλά απαραίτητα τις βαθύτερες ανάγκες που θέλουμε να πληρωθούν μέσα από μια σχέση. Στο μονοπάτι που ακολουθούμε προς την άκρατη και ολοκληρωτική οικειότητα και το συναισθηματικό δόσιμο μέσα σε μία σχέση, ο ρόλος της Σελήνης είναι ιδιαίτερα καταλυτικός.



Η Σελήνη στην αστρολογία είναι το πρωταρχικό αρχέτυπο του θηλυκού και δηλώνει τη σχέση που έχουμε με τη μητέρα μας, τη βάση δηλαδή για κάθε μέλλουσα σχέση που θα κάνουμε. Κυβερνά λοιπόν, λόγω της θηλυκής της έκφρασης, τα ισχυρά συναισθήματα και τη θέρμη που νιώθουμε για ένα πρόσωπο. Αν ο Ήλιος θεωρείται το ατομικό μας κέντρο και η προσωπική μας ταυτότητα, η Σελήνη θα λέγαμε ότι είναι η αντανάκλαση του Ήλιου, δηλώνει τον τρόπο που αφομοιώνουμε πράγματα, νοιώθουμε ασφαλείς και εκφράζουμε την εμπιστοσύνη και ό,τι άλλο νιώθουμε.

Η οικειότητα, η οποία επιτυγχάνεται μέσα από την αναγνώριση και τη συνειδητοποίηση των βαθύτερων αναγκών που έχουμε μέσα από μία σχέση, αλλά και η διάθεση και το ρίσκο που παίρνουμε να τις μοιραστούμε με το πρόσωπο που αγαπάμε είναι άμεσα συνυφασμένες με τη Σελήνη. Αυτή ίσως η αδυναμία, το ρίσκο που παίρνουμε δηλαδή, είναι και η λέξη-κλειδί για κάθε προσωπική σχέση. Σε αντίθετη περίπτωση, όταν ουσιαστικά δε μοιραζόμαστε τα θέλω, τις επιθυμίες και τα όνειρά μας με το σύντροφό μας, ζούμε απλά παράλληλες ζωές.



Η Σελήνη στον Κριό αισθάνεται ασφαλής μέσα από την άμεση έκφραση των προσωπικών της θέλω και αναγκών της. Πρόκειται για μια συναισθηματικά δυνατή, παρότι εγωκεντρική, Σελήνη, που επιζητά το θαυμασμό και την επιβράβευση.


Η Σελήνη στον Ταύρο είναι μια ιδιαίτερη προστατευμένη και οχυρωμένη Σελήνη κι αυτό γιατί αυτό που κυρίως επιδιώκει είναι οι σταθερές συναισθηματικές καταστάσεις και η ασφάλεια. Μπορεί να γίνει κτητική, ενώ αρέσκεται στο να φέρνει την όποια συναισθηματική σχέση μέσα στο οικογενειακό πρότυπο.


Η Σελήνη στους Διδύμους θέλει να μάθει όσο το δυνατόν περισσότερα, να υπεραναλύει και να εκλογικεύει ό,τι έχει σχέση με τη συναισθηματική κατάσταση στην οποία βρίσκεται. Χαρακτηρίζεται από ευελιξία, αλλά και ευμεταβλητότητα, επιθυμεί όμως και να μοιραστεί τα όνειρα που έχει με το σύντροφο.


Η Σελήνη στον Καρκίνο (καθώς είναι και κυβερνήτης του ζωδίου) θέλει να φροντίζει, αλλά και να την φροντίζουν όσοι σχετίζονται μαζί της σε προσωπικό επίπεδο. Είναι ιδιαίτερα τρυφερή, ωστόσο συναισθηματικά ευάλωτη και με πολλές εναλλαγές διάθεσης.


Η Σελήνη στο Λέοντα αναζητά την αμέριστη προσοχή του συντρόφου στη συναισθηματική της έκφραση, ενώ συχνά δραματοποιεί καταστάσεις και εκφράζεται με πάθος.


Η Σελήνη στην Παρθένο επιδιώκει την οργάνωση και την τάξη μέσα σε μία σχέση. Προσπαθεί να αναλύσει αυτό που νιώθει κάθε φορά, ακόμα κι αν αυτό σημαίνει ότι καταλήγει σε μια δριμεία αυτοκριτική. Έτσι, όμως, έχει ξεκαθαρισμένο μέσα της τί συμβαίνει στην πραγματικότητα.


Η Σελήνη στο Ζυγό επιδιώκει την αποδοχή των άλλων, την ευχαρίστηση και την ανατροφοδότηση για να φτάσει σε ισορροπία. Είναι μια Σελήνη συναισθηματικά εξαρτημένη από τους άλλους, η οποία αποφεύγει τις αντιπαραθέσεις.


Η Σελήνη στον Σκορπιό είναι μια μυστικοπαθής Σελήνη που έχει μια τάση να συγκρατεί τα συναισθήματά της, ακόμα και για μεγάλο χρονικό διάστημα, ελπίζοντας ότι έτσι θα καταφέρει όταν νιώσει έτοιμη να τα αντιμετωπίσει ή και να τα αλλάξει. Είναι έντονη, παρορμητική και δεν μπορεί να αντέξει την απόρριψη.


Η Σελήνη στον Τοξότη αισθάνεται ασφαλής, μέσα από την ανησυχία, όταν δηλαδή έχει τη δυνατότητα, σαν ελεύθερο πνεύμα που είναι, να μετακινείται και να εξερευνά. Μέσα από αυτή την πορεία της στα φιλοσοφικά μονοπάτια αναζητά την προσέγγιση και των δικών της συναισθημάτων.


Η Σελήνη στον Αιγόκερω προσπαθεί πάντα να ελέγξει και να διαμορφώσει με συγκεκριμένο τρόπο τα συναισθήματά της. Είναι συναισθηματικά ανασφαλής, γιατί νιώθει άνετα όταν δεν εκφράζει αυτά που νιώθει, ενώ αντιθέτως τα κρύβει περισσότερο μέσα της.


Η Σελήνη στον Υδροχόο έχει ανάγκη από διανοητική σύνδεση, να καταλάβει πρώτα τί είναι αυτό που αισθάνεται, πριν φθάσει στο σημείο να το πραγματώσει λεκτικά ή με άλλο τρόπο. Πρόκειται για μια συναισθηματικά απρόβλεπτη Σελήνη, που χαρακτηρίζεται πρωτίστως από ανεξαρτησία και την ενδιαφέρει περισσότερο η φιλική, παρά η πιο οικεία σχέση.


Η Σελήνη στους Ιχθείς θέλει κι εκείνη να φροντίζει τους άλλους (σε γενικότερο επίπεδο), μπορεί επίσης να αφομοιώσει την ενέργεια που βρίσκεται γύρω της και να γίνει ένα με το συναίσθημα. Διακρίνεται από πάθος, αλλά και από ευάλωτες στιγμές.


Γνωρίζοντας λοιπόν τις ζωδιακές θέσεις της Αφροδίτης και της Σελήνης και λαμβάνοντας βέβαια υπόψη ότι δεν αποτελούν τον μοναδικό παράγοντα προσέγγισης τόσο πολύπλοκων ζητημάτων, όπως είναι οι ανθρώπινες σχέσεις (παίζει επίσης ρόλο η οικοθεσία, οι όψεις που σχηματίζονται κ.λπ.), μπορείτε να πάρετε μια ιδέα για το πώς προσεγγίζετε, αγαπάτε, αλλά και δίνεστε σε μια σχέση.

*Astropeleki*
12-11-2006, 01:00 PM
Πολύ ευανάγνωστο άρθρο και ιδιαίτερα κατατοπιστικό ως προς τον συνδυασμό και της Αφροδίτης και της Σελήνης.

Όντως, τουλάχιστον προσωπικά με αντιπροσωπεύουν οι πλανητικές θέσεις ως ερμηνεία. Επειδή όμως παίζουν σημαντικό ρόλο και οι όψεις που σχηματίζονται αλλά και η οικοθεσία, βγάζω το συμπέρασμα ότι ίσως το τετραγωνάκι ανάμεσα στην Αφροδίτη μου και τη Σελήνη μου έχουν ως αποτέλεσμα αυτό το αντικρουόμενο άτομο που είμαι :nuts:

Συγχαρητήρια για την όμορφη προσέγγιση του θέματος!

kiaRRa
12-11-2006, 01:09 PM
Πολύ ωραίο άρθρο και συγχαρητήρια,
αλλά τι να κάνω με αφροδίτη στον υδροχόο και σελήνη στον ιχθύ? Εκ προοιμίου καταδικασμένη:cry: :cry:

:love: :love: :love: :love:

Marina 7771
12-11-2006, 02:21 PM
Πολύ ωραίο άρθρο και συγχαρητήρια,
αλλά τι να κάνω με αφροδίτη στον υδροχόο και σελήνη στον ιχθύ? Εκ προοιμίου καταδικασμένη:cry: :cry:

:love: :love: :love: :love:
Γιατί κλαις?
Μια χαρά μου φαίνονται η Αφροδίτη σου και η Σελήνη σου. Ωραίος συνδιασμός. Σύμφωνα με το πολύ ωραίο αυτό άρθρο, και πάθος και συντροφικότητα και όλα τα καλά. Χωρίς κολλήματα και τρομερές ανασφάλειες.:bigsmile:
Τί να πω και εγώ με Αφροδίτη στον Καρκίνο και Σελήνη στον Αιγόκερω?:cry: :cry: :cry:
Της (συναισθηματικής) φυλακής τα σίδερα είναι για τους λεβέντες:toung:

gia_pep
12-11-2006, 04:36 PM
Α πολύ ωραία...Αφροδίτη στον Ταύρο και Σελήνη στο Σκορπιό και πρόκοψα...:dizzy:

may
12-11-2006, 09:19 PM
Ότι ειπώθηκε για Σελήνη στον Κριό κ Αφροδίτη στον Κριό είναι 100% μέσα!!! :love:

Deodonus
12-11-2006, 10:17 PM
Αφροδήτη στον Καρκίνο και Σελήνη στους Διδύμους...τι προκύπτει από αυτό; Ατελείωτες ερωτήσεις τύπου "μ'αγαπάααας;", "νιώθεις ωραίααα;", "γιατί με κοιτάς έτσι;", "αχ πες μου τί νιώθεις!" και λοιπές ανακρίσεις περί συναισθημάτων... Η αποθέωση της ανασφάλειας και της επιβεβαίωσης μέσω του μπλα-μπλα! :bigsmile: :toung:

Λευκή
12-11-2006, 11:10 PM
Σελήνη στον καρκίνο κι αφροδίτη στον κριό.Δεν κάνουν τετράγωνο,αλλά παρόλα αυτά νομίζω πως δεν ξέρω τι μου γίνεται:blink:

panther
13-11-2006, 09:43 AM
Και η Σελήνη μου στον Ζυγό αλλά και η Αφροδίτη μου στους Διδύμους, καμένες είναι. Αχχχχχχχ!!!!:bigsmile:

starfish
13-11-2006, 10:52 AM
Η Αφροδιτη μου στον Ζυγο μοναχουλα -χωρις σημαντικες οψεις- η Σεληνη μου στον Σκορπιο σε συνοδο με Ποσειδωνα και Αρη, στον 5ο οικο...... Μαλλον εχει το πανω χερι [οτι και να σημαινει αυτο]. Απλως, καταπιεζεται απο την αναγκη για αρμονια και συντροφικοτητα... :nuts:
Μια ερωτησουλα: αν σε μια συναστρια, η Αφροδιτη και η Σεληνη εχουν αντιστροφες θεσεις, και ο Αρης και των δυο ειναι σε ζωδια της ιδιας τετραπλοτητας, πως λειτουργει αυτο;

Fotini Christodoulou
13-11-2006, 11:07 AM
Σελήνη στον Καρκίνο και Αφροδίτη στον Λέων!:weird: Συνεννόηση μηδέν!:laugh:

Καταπληκτικό το άρθρο!Perfect

ζουζούνα1977
13-11-2006, 11:42 AM
Αφροδίτη στον Ταύρο και Σελήνη στους Διδύμους. Μια χαρά!!! (και δυο τρομάρες) χιχι...:toung:

magikadespell
13-11-2006, 11:52 AM
Και για μένα ότι γράφει το άρθρο είναι ακριβώς έτσι και ως προς την Αφροδιτούλα μου στον Ταύρο, που αγαπώ πολύ αφού μου δίνει σταθερότητα και ξεκάθαρα "θέλω" σε πολύ σημαντικό τομέα της ζωής μου, αλλά και ως προς τη Σελήνη στους Διδύμους. Αυτή δεν είναι και η καλύτερη θέση αφού αυτή μου χαλάει τη "σούπα" :wacko: πάντως η τοποθέτηση του άρθρου ήταν ακριβής:toung:

Marlene
13-11-2006, 12:59 PM
Α πολύ ωραία...Αφροδίτη στον Ταύρο και Σελήνη στο Σκορπιό και πρόκοψα...:dizzy:

Πρέπει να είσαι δύσκολος άνθρωπος..:embarrest :cheesy: στον τομέα "έκφραση συναισθημάτων" πως τα πας;


Η Αφροδίτη στους Διδύμους είναι γοητευτική και φιλική, με μία τάση να φλερτάρει χωρίς τέλος, έχοντας τεράστια αποθέματα αισιοδοξίας. Διακρίνεται για την αστάθεια των συναισθημάτων της, ενώ επιθυμεί να έχει μια ποικιλία από εμπειρίες και να γνωρίζει νέα άτομα, είτε αυτό σημαίνει ότι ανήκουν στο φιλικό είτε στο πιο οικείο περιβάλλον της.
Εμένα πάλι που πιο πολύ με εκφράζει η οικοθεσία της Αφροδίτης μου παρά η ίδια η Αφροδίτη; (στους Διδύμους,10ο οίκο)Τι τρέχεει εδώ;Δεν φλερτάρω,δεν έχω τεράστια αποθέματα αισιοδοξίας και δεν έχω αστάθεια συναισθημάτων,ούτε ξετρελαίνομαι με την ιδέα απόκτησης πολλλλλών εμπειριών:wacko:

Μηπως τα φταίει η Καρκινίσια Σελήνη μου;:unsure:

panther
13-11-2006, 01:01 PM
Πρέπει να είσαι δύσκολος άνθρωπος..:embarrest :cheesy: στον τομέα "έκφραση συναισθημάτων" πως τα πας;


Εμένα πάλι που πιο πολύ με εκφράζει η οικοθεσία της Αφροδίτης μου παρά η ίδια η Αφροδίτη; (στους Διδύμους,10ο οίκο)Τι τρέχεει εδώ;Δεν φλερτάρω,δεν έχω τεράστια αποθέματα αισιοδοξίας και δεν έχω αστάθεια συναισθημάτων,ούτε ξετρελαίνομαι με την ιδέα απόκτησης πολλλλλών εμπειριών:wacko:

Μηπως τα φταίει η Καρκινίσια Σελήνη;:unsure:

Μήπως δημιουργείται κάποια όψη με τον Κρόνο?

gil
13-11-2006, 01:01 PM
[quote=ζωή και ζώδια;23189]

Αφροδίτη στον υδροχόο (άουτσ!) και σελήνη στου διδύμους (ουάου!)

GIL

Marlene
13-11-2006, 01:06 PM
Μήπως δημιουργείται κάποια όψη με τον Κρόνο?

Τσου,έχω όμως ένα τετράγωνο της Αφροδίτης με τον ωροσκόπο μου στην Παρθένο..ίσως να υπάρχει ένα ζήτημα έκφρασης ή πρώτων εντυπώσεων...δεν ξέρω:blink: :unsure:

panther
13-11-2006, 01:07 PM
Τσου,έχω όμως ένα τετράγωνο της Αφροδίτης με τον ωροσκόπο μου στην Παρθένο..ίσως να υπάρχει ένα ζήτημα έκφρασης ή πρώτων εντυπώσεων...δεν ξέρω:blink: :unsure:

Μα με ωροσκόπο παρθένο, και Αφροδίτη στον 10ο οίκο και αναρωτιέσαι ακόμη??? Τι να σου κάνει η καημένη η Αφροδιτούλα, τη στριμώξατε για τα καλά!!!:toung:

Marina 7771
13-11-2006, 01:12 PM
Μα με ωροσκόπο παρθένο, και Αφροδίτη στον 10ο οίκο και αναρωτιέσαι ακόμη??? Τι να σου κάνει η καημένη η Αφροδιτούλα, τη στριμώξατε για τα καλά!!!:toung:
Είναι πολύ κακό αυτό?:scared: Γιατί και εγώ ωροσκόπο Παρθένο έχω και Αφροδίτη στον 10ο, και κάπως μου ήρθε τώρα αυτό:wacko:

Marlene
13-11-2006, 01:13 PM
Μα με ωροσκόπο παρθένο, και Αφροδίτη στον 10ο οίκο και αναρωτιέσαι ακόμη??? Τι να σου κάνει η καημένη η Αφροδιτούλα, τη στριμώξατε για τα καλά!!!:toung:

Στρίμωγμα λέει..άσε πίκρα:cry: και η αυτοπεποίθηση στο μηδέν:unsure:

panther
13-11-2006, 01:14 PM
Είναι πολύ κακό αυτό?:scared: Γιατί και εγώ ωροσκόπο Παρθένο έχω και Αφροδίτη στον 10ο, και κάπως μου ήρθε τώρα αυτό:wacko:


Τίποτα δεν είναι κακό!
Τα ζώδια σας μπορώ να τα μάθω???

Marlene
13-11-2006, 01:14 PM
Είναι πολύ κακό αυτό?:scared: Γιατί και εγώ ωροσκόπο Παρθένο έχω και Αφροδίτη στον 10ο, και κάπως μου ήρθε τώρα αυτό:wacko:

Tι ειδους Αφροδίτη όμως;

Εγώ είμαι Καρκίνος (με σελήνη στον Καρκίνο βεβαίως βεβαίως)

Marina 7771
13-11-2006, 01:18 PM
Tι ειδους Αφροδίτη όμως;

Εγώ είμαι Καρκίνος (με σελήνη στον Καρκίνο βεβαίως βεβαίως)
Και εγώ Καρκίνος είμαι και με Αφροδίτη επίσης στον Καρκίνο.

panther
13-11-2006, 01:21 PM
Tι ειδους Αφροδίτη όμως;

Εγώ είμαι Καρκίνος (με σελήνη στον Καρκίνο βεβαίως βεβαίως)

Είσαι Καρκίνος με ωροσκόπο Παρθένο (μαμά!) και Αφροδίτη στον 10ο οίκο στους Διδύμους!
Ωροσκόπος τετράγωνο με Αφροδίτη! Δεν μπορεί η Αφροδιτούλα σου θα θέλει να ξεφύγει αλλά θα την σταματάει ο Παρθένος! Μέσα από τις δυσκολίες (του να το κάνω ή να μην το κάνω) θα καταφέρει η Αφροδίτη να λειτουργήσει σωστά!

Marlene
13-11-2006, 01:21 PM
Και εγώ Καρκίνος είμαι και με Αφροδίτη επίσης στον Καρκίνο.

Αχούυυ:love: :love: :love:

Marlene
13-11-2006, 01:23 PM
Είσαι Καρκίνος με ωροσκόπο Παρθένο (μαμά!) και Αφροδίτη στον 10ο οίκο στους Διδύμους!
Ωροσκόπος τετράγωνο με Αφροδίτη! Δεν μπορεί η Αφροδιτούλα σου θα θέλει να ξεφύγει αλλά θα την σταματάει ο Παρθένος! Μέσα από τις δυσκολίες (του να το κάνω ή να μην το κάνω) θα καταφέρει η Αφροδίτη να λειτουργήσει σωστά!

Κι όχι μόνο αυτό αλλά κι ένα τετράγωνο Ερμή με Κρόνο κόβει -σχετικά- την φόρα στον λιονταρίσιο Ερμή μου:weird: :sad::offtopic:

panther
13-11-2006, 01:25 PM
Κι όχι μόνο αυτό αλλά κι ένα τετράγωνο Ερμή με Κρόνο κόβει -σχετικά- την φόρα στον λιονταρίσιο Ερμή μου:weird: :sad:

off topic! και θα μας κυνηγάνε!!!:bigsmile:

maria76
13-11-2006, 02:11 PM
Ελεος! Για παρηγοριά σας λέω ότι έχω σελήνη στο σκορπιό,αφροδίτη στους ιχθείς,όπως και ήλιο στους ιχθείς.Μάλλον δεν θα βρω ποτέ ότι ψάχνω.Αλλά ο καθένας από μας είναι αξιαγάπητος για κάτι,και να στε σίγουροι ότι οι άλλοι δεν θυμούνται πως ήμασταν,αλλά πως τους κάναμε να νιώσουν..

Dell Piero
13-11-2006, 02:15 PM
Μάλλον δεν θα βρω ποτέ ότι ψάχνω.

Μας λες κι εμάς τι ψάχνεις όταν σχεδόν έχεις προκαθορίσει ότι δεν θα το βρεις :bigsmile: ;

laziali
13-11-2006, 03:20 PM
θα συμφωνήσω και για τη θέση της Αφροδίτης μου στον Κριό και για τη Σελήνη μου στον Τοξότη. Μπορεί να είμαι λίγο ανυπόμονη αλλά όταν την έχω σε ένα τόσο παρορμητικό ζώδιο είναι να μην απαιτώ άμεση προσοχή; Η αδιαφορία με εξοργίζει...τι να κάνω; :embarrest Γενικότερα βεβαια ψάχνομαι και προσπαθώ να κατανοήσω τα συναισθηματα μου έτσι ώστε να μπορέσω να τα εκφράσω όσο το δυνατόν πιο γρήγορα μιας και είμαι τόσο αυθόρμητη :bigsmile: Λογικά το τρίγωνο Σελήνης Αφροδίτης που έχω, μάλλον με ευνοεί σε τέτοια θέματα. Δεν ξέρω κατά πόσο είναι σωστό αυτό που λέω (δυσκολεύομαι να κατανοήσω τις όψεις, αφού δεν έχω ασχοληθεί με το αντικείμενο όσο πρέπει :embarrest Συγχωρεστε με αν κάνω λάθος)

katrin82
20-11-2006, 03:59 PM
Η Αφροδίτη καλά μας τα λεέι αλλά αυτη η σελήνη όχι και τόσο......
Πως είναι δυνατόν εγώ, ένα γνήσιο ψαράκι, να κρύβω τα συναισθήματα μου?????

Λευκή
24-11-2006, 12:17 AM
Πως είναι δυνατόν εγώ, ένα γνήσιο ψαράκι, να κρύβω τα συναισθήματα μου?????
Γίνεται,γιατί στην αντίθετη περίπτωση δεν θα ήσουν γνήσιο ψαράκι...;) :toung:

nota
24-11-2006, 08:39 AM
Καλημέρα :bigsmile:
Αφροδίτη στον Αιγόκερω (4ο οίκο + ζώδιό μου) Σελήνη στον Υδροχόο (5ο οίκο).
Έχω αναρωτηθεί πολλές φορές εάν έχω αγαπήσει πραγματικά και απάντηση δεν έχω ! :sad2: Στην αρχή ενθουσιασμός ( ο τέλειος άντρας ! ) και μετά του βρίσκω ένα σωρό "κουσούρια" και...την κάνω!:blink: Τελικά μήπως τα "κουσούρια" τα έχω εγώ?:embarrest

levi
24-11-2006, 10:13 PM
Η Σελήνη μου είναι στο Σκορπιό (σε πτώση) και κάνει τεράγωνο με την Αφροδίτη μου στο Λέοντα. Αυτό που έχω διαπιστώσει είναι ότι με τράβάω αρχικά τους Λέοντες αλλά δεν μπορούν να με ικανοποιήσουν ψυχικά. Δεν ξέρω πώς αλλιώς θα μπορούσε να ερμηνευτεί αυτό το τετράγωνο. Συγχαρητήρια πάντως για το άρθρο!

celin
25-11-2006, 12:31 PM
Εγώ που έχω ήλιο στους Ιχθύς, Αφροδίτη στον Υδροχόο και Σελήνη στον Ζυγό; ¶ντε γεια! Από την μια αντισυμβατική, και από την άλλη εξαρτημένη. Πώς γίνεται αυτό; ¶σε που σε όποιον πώ οτι έχω Αφροδίτη στον Υδροχόο εκτός ότι πάει ένα βήμα πίσω, με ρωτάει 'Έχεις αγαπήσει εσύ ποτέ;' Έλεος!

kiaRRa
25-11-2006, 12:54 PM
Για την Αφροδίτη στον Υδροχόο μην ανησυχεις, και εγω τα ίδια ακούω. Αλλά για το αντισυμβατική μεν εξαρτημένη δε γίνεται, αν επιδιώκεις αντισυμβατικές καταστάσεις και τελικά όταν τις βρίσκεις προσκολλάσαι πάνω τους αγνοώντας τα καθαρά δικά σου θέλω!:bigsmile:

skorpion
26-11-2006, 05:36 PM
Και η Σελήνη μου στον Ζυγό αλλά και η Αφροδίτη μου στους Διδύμους, καμένες είναι. Αχχχχχχχ!!!!:bigsmile:

εγω τα χω αναποδα αφροδιτη στο ζυγο(5ος) και σεληνη στους διδυμους (12 προς 1ο) αλλα κανουν και ενα τριγωνακι που βοηθαει καπως την κατασταση:cheesy:
και κατι που ειναι εμφανες ηλιο στο σκορπιο(6ος).Αντε γεια...

ikouak
09-01-2007, 01:40 AM
Γιατί μήπως δεν πέφτει μέσα η Αφροδίτη στον Τοξότη και η Σελήνη στον Αιγόκερω; Διχασμένη προσωπικότητα ε?

Λίλιαν Σίμου
14-01-2007, 03:44 PM
Γιατί μήπως δεν πέφτει μέσα η Αφροδίτη στον Τοξότη και η Σελήνη στον Αιγόκερω; Διχασμένη προσωπικότητα ε?


Αγαπητή φίλη

Θα το έλεγα "εμπλουτισμό της προσωπικότητας". Κάθε αντίθεση ή μεγάλη διαφοροποίηση μας εμπλουτίζει και θα ήταν καλό να το θεωρούμε ένα δώρο της ζωής. Μέσα από τις προκλήσεις γινόμαστε καλύτεροι.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

SKYLOROCK
14-01-2007, 05:39 PM
Νομίζω ότι το άρθρο τα είπε όλα...Πάντως σε μένα έπεσε μέσα 100% :clapping:
Ήλιο στο Λέοντα,Αφροδίτη στην Παρθένο και Σελήνη στο Σκορπιό...
Θέλω και το τέλειο αλλά αν δε μου το δώσεις θα περιμένω όσο χρειαστεί για να το πάρω μόνη μου...;)
Η αλήθεια είναι ότι μπορώ να περιμένω όσο χρειαστεί για να κερδίσω τελικά αυτό που θέλω...;) Και είμαι της άποψης ότι ο έρωτας είναι τροχός και γυρίζει συνέχεια...:pleasantry:

nora
14-01-2007, 06:08 PM
Έχω και τους δύο πλανήτες, Αφροδίτη και Σελήνη στους Ιχθύς. Ό,τι διάβασα πιο πάνω ισχύουν 101%. Όμως, εμπειρικά καθαρά, έχω διαπιστώσει πως τα χαρακτηριστηκά των συγκεκριμένων πλανητών όταν βρίσκοναι στο ζώδιο των ιχθυών είναι κακά για μένα αλλά καλά για "τον άλλο" :love:

pala
14-01-2007, 06:54 PM
οτι θεωρεις κακο φροντισε να το διορθωσεις κι οτι θεωρεις καλο καλλιεργησε το.στην πορεια της ζωης σου βρες ανθρωπους που σε καταλαβαινουν και σ αγαπουν και καλλιεργησε τις σχεσεις μαζι τους.μην σε ενδιαφερει τι σεληνη εχουν και που εχουν την αφροδιτη τους.φτιαξε τον κοσμο σου και ζησε εκει που λεει κι ο μπουσκαλια.

leila
14-01-2007, 07:41 PM
Ωραία....Καλά πάω..Και μετά λέω γιατί είμαι μονη μου..:bigsmile: Με Αφροδίτη στον Τοξότη και Σελήνη στον Υδροχόο θα ανακυρυχθώ ή θεά της ανεξαρτησίας για να μη πω ασυναρτησίας.:cheesy:

ikouak
14-01-2007, 11:58 PM
Αγαπητή φίλη

Θα το έλεγα "εμπλουτισμό της προσωπικότητας". Κάθε αντίθεση ή μεγάλη διαφοροποίηση μας εμπλουτίζει και θα ήταν καλό να το θεωρούμε ένα δώρο της ζωής. Μέσα από τις προκλήσεις γινόμαστε καλύτεροι.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου
Χαιρομαι και σας ευχαριστώ για την απαντησή σας γιατί έχω κάποιες τέτοιες βασικές διαφοροποιήσεις...

iro82
17-01-2007, 06:03 PM
οντος!!!πω πω!!με αφροδητη στουσ διδυμου και σεληνη στον κρυο!!και ο γλυκος μου σεληνη στον τοξοτη και αφροδητη στην παρθενο!!!τα παμε μια χαρα!!:)

gia_pep
17-01-2007, 07:19 PM
Εγώ με Αφροδίτη στον Ταύρο και Σελήνη στο Σκορπιό, είμαι να με κλαιν' οι ρέγγες παιδιά...Συγχίστηκα τώρα πάλι.Πέφτει μέσα το άτιμο :toung:

snowflake
23-02-2007, 09:41 AM
με αφροδιτη στον τοξοτη και σεληνη στο σκορπιο πως να βγαλω ακρη? πιο αντιθετα δε γινοταν....:wacko:

Λίλιαν Σίμου
25-02-2007, 01:01 PM
με αφροδιτη στον τοξοτη και σεληνη στο σκορπιο πως να βγαλω ακρη? πιο αντιθετα δε γινοταν....:wacko:


Αγηπητό μέλος

Δεν θα πρέπει να νοιώθετε άβολα. Εκείνο που χρειάζεται προσοχή, είναι ο ψυχισμός που δέχεται βιωματικά κάθε συγκίνηση και αυτό τον κουράζει. Αλλά ο τρόπος που απολαμβάνεται τη ζωή, είναι ευχάριστος κι αισιόδοξος. Αυτό θα σας βοηθήσει να προχωράτε.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

ioni
25-02-2007, 09:09 PM
τι να πω και έγω με σελήνη στον ζυγό και αφροδίτη στον τοξότη
άστα να πάνε

jasper
27-02-2007, 12:30 PM
ΣΥγχαρητιρια!!!Παρα πολυ καλο το αρθρο σας!!!

Coconut
27-02-2007, 11:36 PM
Αφροδίτη στον Αιγόκερω και σελήνη στο σκορπιό... Μάλλον παραείμαι σοβαρή .. :blink:

astria1969
09-03-2007, 07:07 PM
ειμαι σκορπιος με αφροδιτη στον σκορπιο και σεληνη στους ιχθεις.......να κοψω φλεβες?

kardia27
10-03-2007, 03:56 AM
Συγχαρητήρια για το αρθρο!!100% μεσα:)))

Basilakis
11-03-2007, 07:37 PM
Μου αρεσε πολυ το αρθρο και ηταν πολυ επεξηγηματικο. Συγχαρητηρια

ZorZeta
21-03-2007, 06:19 PM
και εγω με αφροδιτη στο λεοντα στον 8ο και σεληνη στο ζυγο στισ αρχες του 10ου δεν μου εχουν παει ολα κατευχήν.

Toksotaki
22-03-2007, 11:19 PM
Μαλλον έχω τον χειρροτερο συνδυασμο!Αφροδιτη κ σεληνη στον Αιγοκαιρω!!!!ειμαι και πολυ γκαντεμα!!!

chemy
03-05-2007, 04:26 AM
sigxaritiria poly kalo athro!100% swsta gia tin selini stous didimous! alla ligo me tin afroditoyla ston krio xalieme ... sygnomi gia ta greeklish yparxei problima ypologhsth!

emmalene
03-05-2007, 09:58 AM
Μαααλιστα..Τωρα Αφροδιτη στον Ταυρο=σταθεροτητα και σεληνη στον Τοξοτη=ανεξαρτησια πως ταιριαζει???Δεν ταιριαζει και ολα εξηγουνται!!!:bigsmile:

nti
04-06-2007, 09:30 PM
Παρα πολυ καλο το αρθρο σας!!!!!!!!!!Πραγματικα ισχυουν οσα λετε και για την αφροδιτη στο λιονταρι και για τη σεληνη στην παρθενο...Ομως αυτη η υπεραναλυση των συναισθηματων μου με κανει πολυ κυνικη πολλες φορες....Αχ!αυτοι οι πλανητες....:(:(:sick::sick:

zeta1987
05-06-2007, 12:20 AM
Πολύ καλό το άρθρο και από άτομα που γνωρίζω, έχετε πέσει μέσα στην περιγραφή των πλανητών! :love: Εγώ πάλι έχω σελήνη και αφροδίτη στον τοξότη, μέσα στην ανεξαρτησία δηλαδή... Ευτυχώς που είμαι σκορπιός :love: και με προσγειώνει κάποιες φορές...:wacko: Βέβαια άμα είχα και άλλους πλανήτες στον σκορπιο (αν και έχω και τον ερμή) δεν θα μαρεσε γιατί κλείνουν πολύ το άτομο από ότι κατάλαβα και ειδικά η αφροδίτη... :blink:

elenikol
06-06-2007, 10:15 AM
Αφροδίτη στο σκορπιό και σελήνη στον ταύρο. Παλεύω με την κτητικότητα. Προσπαθώ να μην το δείξω στον εκάστοτε σύντροφο μου ούτε στο ελάχιστο γιατί δεν μπορώ τη δική του κτητικότητα (την οποία δεν αποφεύγω). Τελικά δεν ξέρω αν κάνω καλά ή όχι. Ισως αν εγώ δείξω λίγο περισσότερο κτητική ίσως εκείνος να κάνει πίσω. Τί λέτε?

kritikia
07-06-2007, 03:18 PM
Αφροδίτη στο σκορπιό και σελήνη στον ταύρο. Παλεύω με την κτητικότητα. Προσπαθώ να μην το δείξω στον εκάστοτε σύντροφο μου ούτε στο ελάχιστο γιατί δεν μπορώ τη δική του κτητικότητα (την οποία δεν αποφεύγω). Τελικά δεν ξέρω αν κάνω καλά ή όχι. Ισως αν εγώ δείξω λίγο περισσότερο κτητική ίσως εκείνος να κάνει πίσω. Τί λέτε?


Νομίζω αγαπητή elenikol, ότι γνωρίζοντας τον άνθρωπο που έχεις δίπλα σου όσο περνάει ο καιρός, καταλαβαίνεις όλο και περισσότερο τα "θέλω" του, τις αντοχές του και γενικότερα τα όρια του.. Το να βγάζεις κτητικότητα στην εκάστοτε σχέση σου τις περισσότερες φορές υποδηλώνει ανασφάλεια. Κανείς δεν ανήκει σε κανένα, μην το ξεχνάς. Ο άλλος θέλει να είναι μαζί σου, δεν του το επιβάλλεις! (Τα ίδια ισχύουν και για σένα που όπως λες δεν την αποφεύγεις από τους άλλους).
Ωστόσο θεωρώ ότι καλά κάνεις και αναγνωρίζεις την κτητικότητα ως λάθος στάση και νομίζω ότι όσο θα περνάνε τα χρόνια και θα συλλέγεις εμπειρίες, κάποια στιγμή θα την ελαχιστοποιήσεις, οπότε και δεν θα σε απασχολεί!

elenikol
07-06-2007, 03:25 PM
............. Το να βγάζεις κτητικότητα στην εκάστοτε σχέση σου τις περισσότερες φορές υποδηλώνει ανασφάλεια. ..............

Το θέμα μου είναι ότι απλώς την αισθάνομαι. Δεν την εκφράζω.Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να δημιουργείται η εντύπωση ότι δεν ενδιαφέρομαι καθόλου για το σύντροφο μου και τα αποτελέσματα τα ανέφερα πιο πάνω.

Και η ερώτηση μου είναι μήπως πρέπει να τη βγάλω ώστε να θεωρηθεί ως εκδήλωση ενδιαφέροντος??

kritikia
07-06-2007, 03:38 PM
Το θέμα μου είναι ότι απλώς την αισθάνομαι. Δεν την εκφράζω.Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να δημιουργείται η εντύπωση ότι δεν ενδιαφέρομαι καθόλου για το σύντροφο μου και τα αποτελέσματα τα ανέφερα πιο πάνω.

Και η ερώτηση μου είναι μήπως πρέπει να τη βγάλω ώστε να θεωρηθεί ως εκδήλωση ενδιαφέροντος??

Μα υπάρχουν και άλλοι (πιο κομψοί) τρόποι να δείξεις ότι ενδιαφέρεσαι για τον άνθρωπο που έχεις δίπλα σου. Το να εκδηλώσεις κτητικότητα, τουλάχιστον όπως αντιλαμβάνομαι εγώ την έννοιά της, δεν νομίζω ότι δείχνει ενδιαφέρον.. το πλέον σίγουρο αποτέλεσμα είναι να "πνίξεις" τον άλλο και να εξαφανιστεί πριν καλά καλά το καταλάβεις!

Fotini Christodoulou
07-06-2007, 03:39 PM
Αγαπητά μέλη,

θα σας παρακαλέσω να μην προσωποιήσετε άλλο το θέμα του άρθρου.

Φιλικά:bigsmile:

kritikia
07-06-2007, 03:52 PM
Αγαπητά μέλη,

θα σας παρακαλέσω να μην προσωποιήσετε άλλο το θέμα του άρθρου.

Φιλικά:bigsmile:

Έχεις δίκιο.. ομολογώ ότι παρασύρθηκα...:embarrest

Πάντως για την ιστορία, για να είμαι και μέσα στο θέμα του άρθρου, εγώ έχω Αφροδίτη στην Παρθένο και Σελήνη στον Υδροχόο.

libraD
23-07-2007, 06:29 PM
Και καλά να νοιώθεις κτητικά για κάποιον κάποια στιγμή μπορεί να βρείς κάποιον που να νοιώθει το ίδιο.Εγώ που είμαι Ζυγός, έχω Σελήνη στον Αιγόκερω και Αφροδίτη στο Σκορπιό?Δεν το ανοίγω το ρημάδι το στόμα μου ούτε με ατομική βόμβα!¶σε μια χαρά είσαι!:sad:

HRISA76
25-07-2007, 04:08 AM
Πολύ ωραίο άρθρο και συγχαρητήρια,
αλλά τι να κάνω με αφροδίτη στον υδροχόο και σελήνη στον ιχθύ? Εκ προοιμίου καταδικασμένη:cry: :cry:

:love: :love: :love: :love:

ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΕΧΩ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΟΥ...

δελφινι
03-09-2007, 11:28 AM
Έχεις δίκιο.. ομολογώ ότι παρασύρθηκα...:embarrest

Πάντως για την ιστορία, για να είμαι και μέσα στο θέμα του άρθρου, εγώ έχω Αφροδίτη στην Παρθένο και Σελήνη στον Υδροχόο.

και εγω το ιδιο. Αφροδιτη στη παρθενο και σεληνη στο δευτερο δεκαημερο του υδροχοου τι προσεγγιση να κανω με αφροδιτη που ειναι σε πτωση και με σεληνη καπως ιδιορυθμη...?

skorpaki
03-09-2007, 02:08 PM
:love:Axxxxx Eρωτας...... Η Αφροδίτη μου στον Σκορπιό και η Σελήνη μου στον Αιγώκερο......αχχχχχχχ Νομίζω ότι ο έρωτας είναι η "μπαταρία" της ζωής!!!!!

Λίλιαν Σίμου
03-09-2007, 02:28 PM
Αγαπητά μέλη

Επειδή βλέπω πως αντιμετωπίζετε με χιούμορ τις ιδιαιτερότητες των ενδείξεων για τα αισθηματικά σας, θα ήθελα να σας επισημάνω, πως οι δυσκολίες μας κάνουν πιο μαχητικούς.
Μία δύσκολη θέση της Σελήνης ή της Αφροδίτης, είναι στοιχεία που πρέπει να μας βάλουν σε σκέψεις. Μήπως πνίγουμε το συναίσθημα; Μήπως δεν επιτρέπουμε στον εαυτό μας να χαρεί ανέμελα; Και στην ουσία, αυτό το ερώτημα θα είναι καλό να γίνει οδηγός μας, ώστε να ρυθμίσουμε ανάλογα την συμπεριφορά μας. Να βελτιώσουμε την εικόνα και να εκφραζόμαστε, μετά από προσωπική εργασία, καλύτερα.

Η αστρολογική γνώση είναι χρήσιμη μόνο όταν αποσκοπεί στην αυτογνωσία και στην αυτοβελτίωση. Διαφορετικά, δεν υπάρχει λόγος να μας απασχολεί. Κάθε χαρακτηριστικό μας, που μας κάνει να διαφέρουμε από το σύνολο, έχει την ομορφιά του. Απλά, συχνά, βλέπουμε την δυσάρεστη πλευρά και δεν αναγνωρίζουμε τα δώρα του!
Καλή συνέχεια στις αναζητήσεις σας!

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

CALCIDICA
20-11-2007, 11:36 PM
Λυπάμαι αλλά Σελήνη στον καρκίνο και αφροδίτη στον Κριό κάνουν τετράγωνο και είναι και οι δύο παρορμητικές. Η Σελήνη στον καρκίνο θέλει σπίτι και οικογένεια και η Αφροδίτη στον κριό θέλει βουνά και πουρνάρια.
:bigsmile:


Σελήνη στον καρκίνο κι αφροδίτη στον κριό.Δεν κάνουν τετράγωνο,αλλά παρόλα αυτά νομίζω πως δεν ξέρω τι μου γίνεται:blink:

CALCIDICA
20-11-2007, 11:38 PM
Όταν ο ήλιος είναι στην Παρθένο, η Σελήνη στον Λέοντα και η Αφροδίτη στο Ζυγό τι γίνεται;

Πολύ ωραία γραμμένο το κομμάτι για τη διαφορετική θέση της Αφροδίτης απο τον ήλιο η οποία ξαφνιάζει τους άλλους!

am1981
21-11-2007, 12:09 AM
o άρησ έχει να κανει με την σεξοθαλικότητα ενώ η αφροδιτη κ η σελήνη με τον τρόπο που προσεγγίζουμε τισ σχλεσεισ και που χειριζλομαστε τιο συναίσθημα?

Λευκή
21-11-2007, 12:56 AM
Λυπάμαι αλλά Σελήνη στον καρκίνο και αφροδίτη στον Κριό κάνουν τετράγωνο και είναι και οι δύο παρορμητικές. Η Σελήνη στον καρκίνο θέλει σπίτι και οικογένεια και η Αφροδίτη στον κριό θέλει βουνά και πουρνάρια.
:bigsmile:
Ε εντάξει...σελήνη στις τελευταίες μοίρες του καρκίνου και αφροδίτη κι άρης στις πρώτες του κριου...δεν πιάνει για τετράγωνο:toung:
Μέχρι στιγμής υπερισχύει η σελήνη πάντως και δυστυχώς δεν είναι και πολύ βολικό:toung::cry:
Σελήνη στον λέοντα κι αφροδίτη στον ζυγό...πιο πολύ σε "διασκεδάσεις" μου φέρνει:toung::toung:

Μαρία_Δ
21-11-2007, 06:01 PM
αφροδίτη στο ζυγό, σελήνη στον υδροχόο και ήλιο στην παρθένο....νομιζω ότι όσα περιγράφησαν μου ταιριάζουν...!! τρέχω να δω και τισ όψεις μου.........θα δούμε ποτέ άσπρη μέρα???

GIRL
27-11-2007, 12:02 PM
Αφροδίτη στον Ταύρο σε σύνοδο με MC και αντίθεση με Ποσειδώνα στην ακμή του 4ου και Σελήνη στους Διδύμους στον 10ο

ευτυχώς που με γειώνει ο Ταύρος διότι ως Ιχθύς μπορώ και χωρίς τη βοήθεια του Ποσειδώνα

christina20
29-11-2007, 02:02 PM
Καλησπέρα σας και από εμένα. Πρώτη φορά γράφω αν και σας έχω διαβάσει εκατομμύρια φορές. Διαβάζω το παράπονο για τις θέσεις των πλανητών σας και θέλω να συμμετάσχω και εγώ...

Λοιπόν Σελήνη στον σκορπιό (10ος οίκος) τουτέστιν σοβαρότητα μέχρι εκεί που δεν πάει παραπέρα....
και Αφροδίτη στον Υδροχόο (1ος οίκος) ......γιούχα....
Σας κούφανα????? Διχασμένη προσωπικότητα το λιγότερο.....Ευαίσθητη και σοβαρή τη μια, τρελάρα και μαχητική την άλλη... Για αυτό δε με αντέχουν.

ΑΠΟΡΙΑ:Είχα διαβάσει ότι η Αφροδίτη στον Υδροχόο ότι είναι από τις πιο περίεργες και βρίσκει ταίρι μόνο με αντίστοιχη (άντε στην καλύτερη στους διδύμους) ισχύει;;;

avrilllll
01-12-2007, 05:08 PM
[I]με αφροδιτη στον αιγοκερω και σεληνη στους διδυμους πολλες φορες νοιωθω μπερδεμενη.:worried:

adora
01-12-2007, 11:36 PM
εχω αφροδιτη στους διδυμους και σεληνη στον αιγοκερω...παντα ενιωθα οτι εχω μεγαλα συναισθηματα μεσα μου που μπλοκαρονται ...αε αυτο συμβαλουν και οι 5 αναδρομοι πλανητες που εχω ;;; μπορειτε να μου πειτε πως να ξεμπλοκαρω τους ερωτικους μου φοβους ;πως να απελευθερωθω απο το παρελθον και να ζησω ευτυχισμενη; τι ακριβως να κοιταξω στο χαρτη μου; ευχαριστω

*Astropeleki*
02-12-2007, 02:12 AM
εχω αφροδιτη στους διδυμους και σεληνη στον αιγοκερω...παντα ενιωθα οτι εχω μεγαλα συναισθηματα μεσα μου που μπλοκαρονται ...αε αυτο συμβαλουν και οι 5 αναδρομοι πλανητες που εχω ;;; μπορειτε να μου πειτε πως να ξεμπλοκαρω τους ερωτικους μου φοβους ;πως να απελευθερωθω απο το παρελθον και να ζησω ευτυχισμενη; τι ακριβως να κοιταξω στο χαρτη μου; ευχαριστω
Η Σελήνη στον Αιγόκερω είναι αυτή που σε συγκρατεί. Λόγω του ότι ο Κρόνος, κυβερνήτης του Αιγόκερω, είναι αυτός που μας περιορίζει, γι' αυτό νιώθεις και ότι τα συναισθήματά σου μπλοκάρονται. Η Σελήνη συνδέεται άμεσα με τον ψυχισμό του ατόμου και στην θέση αυτή σε κρατάει κάπως. Σαν να μην σε αφήνει να εκφραστείς με τον τρόπο που πραγματικά θέλεις. Επιπλέον, ή Σελήνη στον Αιγόκερω είναι σε αδυναμία, οπότε ενισχύεται ακόμη περισσότερο αυτό το μπλοκάρισμα.

adora
02-12-2007, 02:18 AM
Η Σελήνη στον Αιγόκερω είναι αυτή που σε συγκρατεί. Λόγω του ότι ο Κρόνος, κυβερνήτης του Αιγόκερω, είναι αυτός που μας περιορίζει, γι' αυτό νιώθεις και ότι τα συναισθήματά σου μπλοκάρονται. Η Σελήνη συνδέεται άμεσα με τον ψυχισμό του ατόμου και στην θέση αυτή σε κρατάει κάπως. Σαν να μην σε αφήνει να εκφραστείς με τον τρόπο που πραγματικά θέλεις. Επιπλέον, ή Σελήνη στον Αιγόκερω είναι σε αδυναμία, οπότε ενισχύεται ακόμη περισσότερο αυτό το μπλοκάρισμα.


σε ευχαριστω πολυ kia ...να σαι καλα ...

fkab
02-12-2007, 04:43 PM
Kαλησπέρα θα ήθελα να μου πείτε τι σημαίνει να είναι η σελήνη δυο ατόμων στο Ζυγο η Αφροδίτη τους στους Ιχθείς και ο Εros στον καρκίνο και στα δυο ζώδια.Ευχαριστώ και ελπίζω να έχω αναζητήση την απάντηση στην σωστή ενότητα.:wacko::worried:

*Astropeleki*
02-12-2007, 04:48 PM
Εάν εννοείς σε γενέθλιο ωροσκόπιο, υπάρχει στο άρθρο εξήγηση κάθε πλανητικής θέσης. Επίσης στο φόρουμ Πλανήτες και Πλανητοειδείς (http://www.myhoroscope.gr/16-%F0%EB%E1%ED%DE%F4%E5%F2-%EA%E1%E9-%F0%EB%E1%ED%E7%F4%EF%E5%E9%E4%E5%DF%F2) υπάρχουν επίσης πολλά παρομοια άρθρα που θα σε βοηθήσουν.

fkab
02-12-2007, 05:56 PM
Ευχαριστώ για την βοήθεια.:bigsmile:

NEFELI1971
03-12-2007, 02:46 PM
Eχω Αφροδιτη κ Σεληνη στον Αιγοκερο κ αν κ διαβαζω οτι σε αυτο το ζωδιο δυσκολευεται να εκφραστει,εγω παρατηρω οτι ειμαι πολυ παρορμητικη κ ερωτευομαι,αλλα κ ξεχνω πολυ ευκολα.
Αν κ Ιχθεις με ωροσκοπο σκορπιο κ Αρη κ Δια καθως κ Ποσειδωνα στον Τοξοτη,ακομα δεν μπορω να καταλαβω γιατι οι σχεσεις μου παντα οδηγουνται στην αποτυχια.Μηπως φταιει ο Ουρανος στο Ζυγο?Μηπως ο Κρονος μου που ειναι στον Ταυρο? Μηπως ο Πλουτωνας που ειναι στην Παρθενο?Μηπως ο Ερμης στον Υδροχοο?

Marlene
02-01-2008, 07:29 PM
Eχω Αφροδιτη κ Σεληνη στον Αιγοκερο κ αν κ διαβαζω οτι σε αυτο το ζωδιο δυσκολευεται να εκφραστει,εγω παρατηρω οτι ειμαι πολυ παρορμητικη κ ερωτευομαι,αλλα κ ξεχνω πολυ ευκολα.
Αν κ Ιχθεις με ωροσκοπο σκορπιο κ Αρη κ Δια καθως κ Ποσειδωνα στον Τοξοτη,ακομα δεν μπορω να καταλαβω γιατι οι σχεσεις μου παντα οδηγουνται στην αποτυχια.Μηπως φταιει ο Ουρανος στο Ζυγο?Μηπως ο Κρονος μου που ειναι στον Ταυρο? Μηπως ο Πλουτωνας που ειναι στην Παρθενο?Μηπως ο Ερμης στον Υδροχοο?

Ποια είναι η οικοθεσία και ποιες οι όψεις που σχηματίζουν ο 'Ηλιος/Σελήνη/Αφροδίτη σου;

*Astropeleki*
02-01-2008, 08:19 PM
Eχω Αφροδιτη κ Σεληνη στον Αιγοκερο κ αν κ διαβαζω οτι σε αυτο το ζωδιο δυσκολευεται να εκφραστει,εγω παρατηρω οτι ειμαι πολυ παρορμητικη κ ερωτευομαι,αλλα κ ξεχνω πολυ ευκολα.
Δυσκολεύεται να εκφραστεί, εννοούμε πως απλά είναι περισσότερο προσεκτική στις κινήσεις της. Μην ξεχνάς πως ο Αιγόκερως ανήκει στα παρορμητικά ζώδια.

avrilllll
02-01-2008, 09:39 PM
εγω παλι που εχω αφροδιτη στον αιγοκερω και σεληνη στους διδυμους ειμαι πολυ ανοιχτη αλλα δεν το προχωράω ευκολα.

penguin
02-01-2008, 10:35 PM
Eχω Αφροδιτη κ Σεληνη στον Αιγοκερο κ αν κ διαβαζω οτι σε αυτο το ζωδιο δυσκολευεται να εκφραστει,εγω παρατηρω οτι ειμαι πολυ παρορμητικη κ ερωτευομαι,αλλα κ ξεχνω πολυ ευκολα.
Αν κ Ιχθεις με ωροσκοπο σκορπιο κ Αρη κ Δια καθως κ Ποσειδωνα στον Τοξοτη,ακομα δεν μπορω να καταλαβω γιατι οι σχεσεις μου παντα οδηγουνται στην αποτυχια.Μηπως φταιει ο Ουρανος στο Ζυγο?Μηπως ο Κρονος μου που ειναι στον Ταυρο? Μηπως ο Πλουτωνας που ειναι στην Παρθενο?Μηπως ο Ερμης στον Υδροχοο?


Ψαξε τον ωροσκοπο στο Σκορπιο...Ειναι ατιμος!!! Κι εγω εκει εχω ωροσκοπο και νομιζω οτι κυριαρχει στο χαρτη οταν υπαρχει...:cry:

aneliv
22-05-2009, 10:17 PM
καλησπερα!!ειμαι νεα στο site και θα ηθελα να με βοηθησει καποιος σχετικα με το πως βρισκω που εχω σεληνη!!

giannas
23-05-2009, 05:40 AM
καλησπερα!!ειμαι νεα στο site και θα ηθελα να με βοηθησει καποιος σχετικα με το πως βρισκω που εχω σεληνη!!

Αστρολογία Δωρεάν προσωπικό ωροσκόπιο - Γενέθλιος χάρτης (http://www.myhoroscope.gr/natalchart.php)
Για την σελήνη ....και οχι μόνο....:love:

Alaia
24-05-2009, 01:27 PM
Καμιά ιδέα για το πώς συνεργάζπνατι αφροδίτη στην παρθένο στον 1ο και σελήνη στον κριό στον 7ο? γιατί η μεν πρώτη δεν εκδηλώνεται παρά μόνο όταν είναι σίγουρη, η δε σελήνη τα θέλει όλα τώρα! Ψυχασθένεια? και τι γίνεται όταν ο άλλος έχει Αφροδίτη επίσης στην παρθένο κ Σελήνη στον αιγόκερο????

afroditi03
15-07-2009, 12:53 PM
Γειά σας! Να ρωτήσω κάτι σχετικό. Σε συναστρία σύνοδος Σελήνης (άνδρα στον Σκορπιό στον 7ο) με Αφροδίτη (γυναίκας στον Σκορπιό στον 8ο) τι σημαίνει?

Μητσάκος
15-07-2009, 02:13 PM
Γειά σας! Να ρωτήσω κάτι σχετικό. Σε συναστρία σύνοδος Σελήνης (άνδρα στον Σκορπιό στον 7ο) με Αφροδίτη (γυναίκας στον Σκορπιό στον 8ο) τι σημαίνει?
Από τις πολύ καλές όψεις, δείχνει συναισθηματικό δέσιμο και ερωτισμό, συν τοις άλλοις :bigsmile:

stabie
24-09-2009, 11:22 AM
Σελήνη Κριός Αφροδίτη Ταύρος...σύγκρουση και σύγχυση και σε αυτό πια???? έλεος...

loukiana
24-09-2009, 12:58 PM
Γεια χαρά!

πολύ ωραίο άρθρο, αλλά τί σημαίνει σύνοδος αφροδίτης και σελήνης στον γενέθλιο χάρτη? με αφροδίτη και σελήνη ταυτόχρονα στον κριό και στον 7ο οίκο, όπως επίσης και λίλιθ στον κριό και 8ο οίκο? :huh:

pavlina79
26-09-2009, 12:47 PM
αφροδίτη στους ιχθείς ΣΕ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ με Σελήνη στον Κριό τι σημαίνει????

astrotrella
06-10-2009, 03:12 PM
Αφροδιτη στον Κριο και σεληνη στον ζυγο οπως τα λεει ειναι..Η αφροδιτη ειναι στον 11ο οικο και τεραγωνα με Δια και Ουρανο και η σεληνη στον 5ο και τετραγωνο με Πωσειδωνα..Ειναι αντικρουομενα στοιχεια ετσι?Παντως ειναι μες στην παρορμηση..

fairiesexist
14-11-2009, 09:17 PM
αφροδιτη και σεληνη στον κριο και τον 7ο οικο δειχνει ατομο δυνατο αλλα και εγωκεντρικο... και λιλιθ στον κριο? πολυ παρορμητικος χαρακτηρας loukiana. Προσοχη στις αποφασεις που περνετε γιατι καποιες μπορει να ειναι λαθος. Πρεπει να αναπτυξετε την σωστη εξωτερικη επικοινωνια εκτος της εσωτερικης. Ατομα που αξιζουν στη ζωη σας και σας αγαπουν μην τα παραμερισετε γιατι δεν θα βρειτε ευκολα ανθρωπους να σας υποστηριξουν και να σας καταλαβουν. Ο ερωτας για σας ειναι ενας και μοναδικος! Με τετοια συνοδο στο γενεθλιο χαρτη... ελπιζω να βοηθησα

wind*1
14-11-2009, 09:40 PM
Αφροδίτη στον Αιγόκερω (10ος οίκος)... σοβαρή και μετρημένη Αφροδίτη, την "κυβερνάει" ο Κρόνος! Αλλά τι να κάνει η καημένη; Είναι επιφυλακτική γιατί τις φορές που χαλάρωσε "έφαγε τα μούτρα της":cry:, οπότε προσέχει για να έχει την ψυχική της ηρεμία :toung:! Και από πάνω, υπάρχει και μια Σελήνη στον Καρκίνο, γλυκιά κι ευαίσθητη, που δέχεται τρίγωνο από Κρόνο (7ος) αντίθεση από Ήλιο (10ος). Όλα της λενε "συμμαζέψου" σ'αυτό το ωροσκόπιο!!!:bigsmile:

παλίρροια
15-11-2009, 07:39 PM
Το λιγότερο "Διφορούμενη" θα μπορούσα να με χαρακτηρίσω με τις λίγες αστρολογικές μου γνώσεις μια και έχω Αφροδίτη στο Σκορπιό και Σελήνη στον Υδροχόο!!

vanhalia
16-11-2009, 06:34 PM
σελήνη στον τοξότη και αφροδίτη στον σκορπιο...τι σημαίνει αυτο?

Μητσάκος
16-11-2009, 09:47 PM
σελήνη στον τοξότη και αφροδίτη στον σκορπιο...τι σημαίνει αυτο?

http://www.myhoroscope.gr/?page=planets :bigsmile:

whisperer
16-11-2009, 09:49 PM
Είσαι σαμαρείτης τι να λέμε τώρα.....:toung:



http://www.myhoroscope.gr/?page=planets :bigsmile:

charoulini
22-12-2009, 06:15 PM
Κι εγω εχω Αφροδιτη και Σεληνη στα ιδια ζωδια με εσενα kiaRRa. Πραγματι βιωνω κι εγω οτι ειναι λιγο περιεργος αυτος ο συνδιασμος!

Astronautissa
25-12-2009, 04:57 PM
Ωραιότατο άρθρο!
Εγώ που έχω τα δύο αντίθετα (Σελήνη στην Παρθένο και Αφροδίτη στους Ιχθύς) είμαι σαν τον Dr. Jekyll and Mr. Hyde :blink:

moutro28
28-12-2009, 11:32 AM
Με αφροδίτη στον τοξότη και σελήνη στο ζυγό ..... σκούρα τα πράγματα.

UltraViolet
02-12-2010, 02:16 AM
Με αφροδίτη στον τοξότη και σελήνη στο ζυγό ..... σκούρα τα πράγματα.
μια χαρά σε βρίσκω :bigsmile:
εγώ με Σελήνη στον Αιγόκερω κι Αφροδίτη στον Κριό είμαι να πάω να φουντάρω καλύτερα..:toung:

Ariete79
02-12-2010, 03:05 PM
Ας δώσω κι εγώ το στίγμα μου...Κατέχω μια Σελήνη στα ΙΙμια & μια Αφροδίτη στα γατόψαρα....:wacko:
Τις παραδίδω στα χέρια της επιστήμης προς πειραματισμό & ανάλυση για το καλό της ανθρωπότητος!:weird:

Όσοι πιστοί (τρελλογιατροί) προσέλθετε..:cheesy:

xoxo

panemorfi
02-12-2010, 06:14 PM
μια χαρά σε βρίσκω :bigsmile:
εγώ με Σελήνη στον Αιγόκερω κι Αφροδίτη στον Κριό είμαι να πάω να φουντάρω καλύτερα..:toung:

ακριβως το ιδιο κι εγω !:cheesy:

johnnyb
02-12-2010, 06:37 PM
Συνοδος Αφροδιτη και Σελήνη στο Ζυγο και στον 10ο οικο .Φυση καλλιτεχνική

μυσπ
02-12-2010, 10:32 PM
Σεληνη και αφροδιτη στον καρκινο! Τελειος συνδιασμος-)

a8nva888
02-12-2010, 10:56 PM
''Τρέχει τρέχει τρέχει το νερό''και στους δυο μου αυτούς πλανήτες... σελήνη σε σκορπιό (σε πτώση) πάντως την αγαπώ αυτή τη σελήνη είναι δυναμική και μόλις έμαθα και καλλιτεχνική(την έχουν πάρα πολύ σκηνοθέτες πχ.πέδρο αλμοδόβαρ και αρκετοί ηθοποιοί)και αφροδίτη στους ιχθείς σε έξαρση!!!Με λίγα λόγια το βασανίζω το δόλιο το έτερον ήμισυ!Αφού η σελήνη είναι στον 7ο(ακμή στο σκορπιό)οίκο και στον ίδιο οίκο βρισκεται και ένας πλούτωνας στο σκορπιό επίσης!!!!!Από τη μία δρώ τρυφερά,απαιτώ αφοσίωση,συνεχή εξωτερίκευση και επιβεβαίωση των συναισθημάτων(ιχθείς),απ' την άλλη κρατώ πράγματα για μένα ως άμυνα(σκορπιός)και δεν φτάνουν όλα αυτά θέλω να νιώθω ελεύθερη και να με πνίγει γιατι είμαι υδροχόος!Όπως λένε φίλοι εχώ κάψει κόσμο και κοσμάκη....:cheesy::amuse::laugh:

farie
05-12-2010, 08:29 AM
Ωραιότατο άρθρο!
Αφροδιτη κ Σεληνη στον Ζυγο.... εχω εγω
κ ο αντρας μου εχει Αφροδιτη στον Ζυγο(επισεις εχει Σεληνη στον Παρθενο ο οπιος ειναι κ ο οροσκοπος μου)..θετικο η αρνητικο :love:

Μητσάκος
05-12-2010, 09:36 AM
Ωραιότατο άρθρο!
Αφροδιτη κ Σεληνη στον Ζυγο.... εχω εγω
κ ο αντρας μου εχει Αφροδιτη στον Ζυγο(επισεις εχει Σεληνη στον Παρθενο ο οπιος ειναι κ ο οροσκοπος μου)..θετικο η αρνητικο :love:

Θετικό :bigsmile:

jujuth
10-12-2010, 01:40 PM
αχχχχχ! σεληνη στο ταυρο και αφροδιτη στο λεοντα....α! και λιλιθ στον υδροχοο...σα να λεμε χαιρετισματα ισως σε μια αλλη ζωη!!!

taurine
10-12-2010, 05:38 PM
Διάβασα και τις 12 σελίδες, αλλά πουθενά δεν βρήκα το συνδυασμό:
Αρη/Αφροδίτη στον Κριό, Ποσειδώνα/Σελήνη σε Τοξότη, Κρόνο/βερτεξ στο Λέοντα! (και το ευχαριστιέμαι λέμε!!!!!!!!!!)
Επ΄ώμου! Αρμ! Οπλίσατε! Μπάααααααααααμ!!!!!!!!

spirosblah
10-12-2010, 06:53 PM
Αφροδίτη στο Λέοντα στον 7ο και Σελήνη στον Τοξότη στον 10ο! :)

taurine
12-12-2010, 01:28 PM
Αφροδίτη στο Λέοντα στον 7ο και Σελήνη στον Τοξότη στον 10ο! :)



Ουάου!

Πολύ γυναικομάνι βλέπω!
Μανούλα,αδελφή,φίλες, συνήθως δυναμικές, εντυπωσιακές, και ευχάριστες!
Μπράβο! Μπράβο! Να γεμίζει ο τόπος γυναίκες με Αφροδίτες και φωτα στις φωτιές!

skeletoula
16-12-2010, 11:29 PM
αφροδιτη στο σκορπιο και σεληνη στο λεοντα! φοβερος συνδιασμος?:weird:

TOKSOTINA K
18-12-2010, 03:12 PM
paides exw afroditi ston ydroxoo kai selii ston zygo kai mou exei kanei megali zimia ksenerono me olous tous andres eimai spastika epilektikh kai monaksia sto foul eimai katadikasmeni ...mporite na mou pite pws tha vrw poy exw ton asteroidi eros den mporw na to vrw pouthena

any_f
18-12-2010, 03:37 PM
paides exw afroditi ston ydroxoo kai selii ston zygo kai mou exei kanei megali zimia ksenerono me olous tous andres eimai spastika epilektikh kai monaksia sto foul eimai katadikasmeni ...mporite na mou pite pws tha vrw poy exw ton asteroidi eros den mporw na to vrw pouthena

Κατ' αρχήν καλύτερα από 'δω & μπρος να χρησιμοποιείς ελληνικους χαρακτήρες διότι γενικώς σο συγκεκριμένο site υπάρχει αντιπάθεια στα greeklish.
Για τον Ερως πας στους χάρτες σου, μετά γενέθλιος special, τικάρεις στον κατάλογο από κάτω τον Έρως & θα στον βγάλει στο σχεδιασμό.
Τέλος, καλύτερα τέτοιου είδους απορίες να τις κάνεις στα ανάλογα φόρουμ (Π.χ. "οι εραστές της Αστρολογιας" ). Εδώ γίνεται συζήτηση περί του συγκεκριμένου άρθρου & γενικώς δε θα σου απαντούν. Φιλιά!

TOKSOTINA K
19-12-2010, 03:37 PM
σε ευχαρισω πολυ το βρηκα να εσιαι καλα ..

xibalba
31-12-2010, 06:54 PM
Γιατί κλαις?
Μια χαρά μου φαίνονται η Αφροδίτη σου και η Σελήνη σου. Ωραίος συνδιασμός. Σύμφωνα με το πολύ ωραίο αυτό άρθρο, και πάθος και συντροφικότητα και όλα τα καλά. Χωρίς κολλήματα και τρομερές ανασφάλειες.:bigsmile:
Τί να πω και εγώ με Αφροδίτη στον Καρκίνο και Σελήνη στον Αιγόκερω?:cry: :cry: :cry:
Της (συναισθηματικής) φυλακής τα σίδερα είναι για τους λεβέντες:toung:
egw exw kai ta 2 ston ix8y..... katadikasmenh psyxoponiara...

nora
31-12-2010, 08:26 PM
Το μυστικό είναι να καταφέρεις να κάνεις "πράξη" τη Σελήνη και την Αφροδίτη στους Ιχθείς, βγάζοντας όμως τους 2 αυτούς πλανήτες στην καλύτερη μορφή τους. Αν δεν υπάρχουν άλλοι πλανήτες που με τις όψεις τους να ανακόπτουν τα χαρίσματα που έχουν αυτοί οι δύο πλανήτες στο συγκεκριμένο ζώδιο τότε, πιστεύω, το άτομο έχει καταφέρει πολλά.

mrsmakeitrain
01-01-2011, 01:32 PM
egw exo tin selini k tin afroditi ston zugo, k ime k zugos, genimeni ton oktombri...
katalaba, oti me auton ton sindiazmo, psaxno sinexia , kati perfect..pou den iparxi...

tsoureki
04-01-2011, 01:14 AM
ειμαι αιγοκερως με οροσκοπο υδροχοο.εγω εχω σεληνη στον λεοντα αφροδιτη στον τοξοτη κ αρη στον κριο..το αγορι που με ενδιαφερει ειναι υδροχοος με οροσκοπο σκορπιο εχει σεληνη στους διδυμους αφροδιτη στον αιγοκερω κ αρη στον σκορπιο..ταιριαζουμε??ειμαι λιγο αχρηστη...οποτε αν μπορει καποιος να με βοηθησει???ααα...κ εχοθμε κ οι 2 την σεληνη μας στον 7ο οικο

water
23-01-2011, 06:46 PM
Γεια σας! Επειδή το site δυστυχώς δεν με αφήνει να ανοίξω νεο θέμα (((δεν ξέρω γιατί)) θα ένταξω το ερώτημα μου εδω. Όταν μια νεα σελήνη κάνει σύνοδο με έναν γενέθλιο προσωπικό πλανήτη όπως η Αφροδίτη, ερμηνεύεται ως νεο ξεκίνημα στις ιδιότητες του συγκεκριμένου πλανήτη;

ευχααριστώ όποιον θελει να μου απαντησει

Water

venediktos
14-02-2011, 01:50 PM
Σεληνη στα ψαρια στον 6ο και Αφροδιτη στον Λεοντα στον 12ο τα περισσοτερα απο σεληνη τα εχω παρει λιγο Λιονταρι ζητω !!!!!!!

MARELED23
29-03-2011, 05:15 AM
εγω ειμαι μια σκορπινα (στον 10ο) με σεληνη στον ταυρο (5ο) και αφροδιτη ( 10ο ) στο ζυγο:love::love: καλο ε?
αυτη η χτυπημενη σεληνη μας τα χαλαει λιγο αλλα δε βαριεσαι.
Οψη απο οσο βλεπω δεν υπαρχει μεταξυ τους.( εχω επισης αρη και μεσουρανημα σε ζυγο ,καρμα και λιλιθ ταυρο)
πολυ αφροδιτη εχει πεσει:bigsmile:

farie
05-05-2011, 05:38 PM
ΒΟΗΘΕΙΑ! ΣΕΉΝΗ Κ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΣΤΟΝ ΖΥΓΟ.... ΝΙΟΘΩ ΦΟΒΕΡΗ ΣΥΝΑΙΣΘΙΜΑΤΙΚΗ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΣΗ....... ΚΑΠΟς ΠΡΕΠΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ! (ΛΕΩΝ ΜΕ ΟΡΟΣΚΟΠΟ ΠΑΡΘΕΝΟ)......ΟΛΑ ΟΣΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΤΟΝ ΧΑΡΤΗ ΜΟΥ...ΕΙΝΑΙ ΒΟΛΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥς....Κ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΚΟ ΣΕ ΜΕΝΑ. :(

taurine
05-05-2011, 06:17 PM
ΒΟΗΘΕΙΑ! ΣΕΉΝΗ Κ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΣΤΟΝ ΖΥΓΟ.... ΝΙΟΘΩ ΦΟΒΕΡΗ ΣΥΝΑΙΣΘΙΜΑΤΙΚΗ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΣΗ....... ΚΑΠΟς ΠΡΕΠΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ! (ΛΕΩΝ ΜΕ ΟΡΟΣΚΟΠΟ ΠΑΡΘΕΝΟ)......ΟΛΑ ΟΣΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΤΟΝ ΧΑΡΤΗ ΜΟΥ...ΕΙΝΑΙ ΒΟΛΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥς....Κ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΚΟ ΣΕ ΜΕΝΑ. :(
Βολικά για τους άλλους φαίνονται γιατί προφανώς, εσύ αφήνεις χώρο και οι άλλοι "απλώνονται".
Η θέση τους στο Ζυγό, ίσως και να σε προειδοποιούν να βρείς ισορροπία ανάμεσα στο δούναι και λαβείν.
Μελέτησε προσεκτικά τις θέσεις σε σχέση με τους υπόλοιπους πλανήτες και την οικοθεσία τους, και είμαι σίγουρη πως θα βοηθηθείς πολύ παραπάνω.

farie
05-05-2011, 06:47 PM
ΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΑΦΙΝΩ ΧΩΡΟ ΚΑΙ ΑΠΛΩΝΟΝΤΑΙ....ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΜΕ ΑΛΛΑΞΩ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΙ...ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΦΤΑΝΩ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ...ΛΕΩ..ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ.

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΛΙΟΝΤΑΡΙΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΠΟΣ ΤΗΝ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΟΝΤΑΙ...ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΣΚΛΗΡΗ Κ ΑΠΟΛΥΤΗ...............
ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ? ΗΛΙΟΣ ΣΤΟΝ 12ο? Ο ΟΡΟΣΚΟΠΟΣ ΜΟΥ?....Η ΟΛΑ ΜΑΖΙ... ΠΑΝΤΟΣ ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΠΟΛΕΜΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΡΙΝ

UltraViolet
10-06-2011, 04:28 PM
Παιδιά μία απορία! Μία φίλη μου που έχει κι αυτή όπως κι εγώ Σελήνη στον Αιγόκερω, μου είπε ότι η Σελήνη αυτή η συγκεκριμένη δίνει μόνο αρνητικά χαρακτηριστικά και κανένα θετικό. Δεν το πιστεύω, αλλά υπάρχει πιθανότητα να ισχύει κάτι τέτοιο...;

Lena Dim
11-06-2011, 10:41 AM
Τι να σου πω..εγώ έχω σελήνη και αφροδίτη στον αιγόκερω...όσο δεν αφήνεις κανέναν να πατάει στις ανασφάλειες σου θα είσαι μια χαρά...εγώ αυτό κάνω πάντως! Τουλάχιστον δεν με εκμεταλλεύεται κανένας συναισθηματικά...δέσ το κι έτσι!!! :bigsmile:

UltraViolet
13-06-2011, 10:13 AM
Αυτό προσπαθώ να κάνω κι εγώ αν και δεν μου είναι εύκολο καμιά φορά! Αντέ γιατί κρίμα να νομίζουμε μόνο αρνητικά για την κακομοίρα την Σελήνη στον Αιγόκερω! :laugh:

Κοραλλία Μόζορα
15-06-2011, 01:19 PM
Καμμιά θέση δεν έχει μόνο αρνητικά. Δυο θετικά της Σελήνης στον Αιγόκερω είναι ότι προσπαθεί να είναι αυτάρκης και να βασίζεται στις δικές της δυνάμεις και επίσης είναι καλή για επαγγελματικά θέματα.

UltraViolet
16-06-2011, 08:43 AM
Eυχαριστώ πολύ για την απάντηση! :)

kassy
16-06-2011, 01:37 PM
Επίσης πιστεύω ότι η σελήνη στον αιγόκερω βοηθά το άτομο να αντιμετωπίζει δύσκολες καταστάσεις με σωστή οργάνωση. Προσωπικά αν και είμαι συναισθηματικό άτομο πιστεύω πως η σελήνη στον αιγόκερω ήταν αυτή που με βοήθησε να αντιμετωπίσω τις δυσκολίες και να πάρω σημαντικές αποφάσεις.

venediktos
16-06-2011, 04:24 PM
H σεληνη στον Αιγοκερω δεν ειναι σε αδυναμια?????

UltraViolet
20-06-2011, 07:00 PM
H σεληνη στον Αιγοκερω δεν ειναι σε αδυναμια?????

Ναι, είναι.

kassy
20-06-2011, 11:57 PM
¶ρα με τη σελήνη μου στον αιγόκερω (σε αδυναμία) και με την αφροδίτη στην παρθένο (σε πτώση) πρέπει να είμαι η μεγαλύτερη παγοκολόνα που υπάρχει σε έκδοση γυναίκας.:bigsmile:

Ο 12ος οίκος που βρίσκεται η σελήνη και ο 7ος που βρίσκεται η αφροδίτη μου ίσως να σώζει λίγο την κατάσταση!:unsure:

farie
23-06-2011, 01:16 PM
Θετικό :bigsmile:


τελικα δεν ηταν κ τοσο θετικο..μιας και δεν ειχα τον σωστο χαρτη του!
εγω αφροδητη σεληνη στον ζυγο..
αυτος αφροδητη σεληνη στην παρθενο.. :sad2:

12th house
23-06-2011, 04:44 PM
Kαλησπερα απο μια σεληνη στον αιγοκερω σε τετραγωνο με αφροδιτη στον κριο. Και η σεληνη και η αφροδιτη αντιθετες απο το ζωδιο που κυβερνουν. Αν θελει κανεις ας σχολιασει...αντεχω....