PDA

View Full Version : Φαίνεται διαζύγιο στο χάρτη μου;



mastixa
07-11-2006, 09:54 PM
Еίμαι γεννημένη στις 8 Δεκεμβρίου 1958 στη Χϊο ώρα 6.40 το πρωί.....Σας παρακαλώ να μου πείτε αν φαίνεται στο χάρτη μου διαζύγιο

Σας ευχαριστώ πολύ

mastixa

Λίλιαν Σίμου
08-11-2006, 10:07 AM
Αγαπητή mastixa

Ενδεχόμενα σας δημιούργησαν την ανησυχία, κάποιες επιπόλαιες απόψεις περί διαζυγίου, καθώς έχετε την ακμή του γάμου σε διπλό ζώδιο. Αυτό, σαν γενική θεώρηση, υπάρχει. Αλλά, μην αντιμετωπίζετε την αστρολογία τόσο απλοϊκά. Ο κυβερνήτης του γάμου σας, είναι σε καλή όψη με τον Ουρανό και μάλιστα σε σχηματισμό μεγάλου τριγώνου. Αυτό δεν είναι διαλυτικό, παρά μόνο αν το επιθυμήσετε και μάλιστα με ευχέρεια για σας. Είναι στην δική σας πρωτοβουλία κατ' εξοχήν.

Η αστρολογία, δεν προδιαγράφει παρά τάσεις και ο άνθρωπος έχει την ελεύθερη επιλογή στις περισσότερες από αυτές.. Αλλίμονο αν την αντιμετωπίζαμε μοιρολατρικά και με φόβο. Αντίθετα, η γνώση απελευθερώνει από αυτά τα αρνητικά στοιχεία και μας δίνει το περιθώριο των σωστών κινήσεων.

Και για να ολοκληρώσω, το διαζύγιο θα φανεί με τα προγνωστικά συστήματα κάθε χρόνου, αν συμβουλεύεστε ένα αστρολόγο. Εκεί θα διαπιστωθεί αν η τάση τείνει να εκπληρώσει τον στόχο.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

filitsa
26-07-2007, 12:54 PM
Γειά σας,

Είμαι νέο μέλος και θα ήθελα αν μπορείτε να μου απαντήσετε στο εξής :

Είμαι γεννημένη στις 26/4/1980, ώρα 11:10 π.μ. στην Αθήνα. Έχω πάρει ήδη ένα διαζύγιο. Μπορείτε να μου πείτε αν από τον χάρτη μου φαίνεται αν θα κάνω άλλους γάμους και αν θα πάρω ξανά διαζύγιο. Ελπίζω να έγινα κατανοητή.

Θα σας παρακαλούσα πολύ αν γίνετε να μου απαντήσετε. Ευχαριστώ

nak
27-02-2008, 12:39 PM
θα ηθελα να ρωτησω το εξης¨

αν καποιος εχει στο γενεθλιο χαρτη του την αφροδιτη σε τετραγωνο με τον πλουτωνα τοτε ολες οι σχεσεις το ειναι καταδικασμενες?
υπαρχουν αλλες οψεις που μπορει ωα διορθωσουν μια τοσο ''κακη'' οψη?

ευχαριστω

Λίλιαν Σίμου
27-02-2008, 10:49 PM
Αγαπητά μέλη

Θα ήθελα να διαβάσετε λίγο με προσοχή όσα ανέφερα σχετικά με το διαζύγιο στο μέλος που έθεσε την ερώτηση πρώτο.

Έχω επίσης να προσθέσω πως είναι στο χέρι μας να χωρίσουμε ή να μην χωρίσουμε. Αυτό προκύπτει από το αν θα επιλέξουμε να παλέψουμε για μία σχέση ή όχι. Φυσικά η συναστρία με τον σύντροφό μας θα το ενδυναμώσει θετικά ή αρνητικά. ¶ρα πρέπει να συνυπολογίζεται αυτό. Επιλογές έχουμε, αλλά πάντα δεν τις κάνουμε.

Όσο για το τετράγωνο Αφροδίτης/ Πλούτωνα δείχνει έντονα πάθη και ζήλια ή κτητικότητα στον έρωτα. Αλλά δεν είναι καταδικαστική η σχέση αυτή. Αυτό μπορεί να φέρνει κοντά σας άτομα που θα τα εμπνέουν έντονα συναισθήματα. Αλλά συνυπολογίζονται οι οίκοι των σχέσεων (5ος και 7ος) οι πλανήτες τους και οι κυβερνήτες τους. Επίσης υπάρχουν κι άλλα σημεία ενδιαφέροντα για τα αισθηματικά μας, όπως μεσοδιαστήματα, πλανητοειδείς κλπ

Αν θέλουμε να λειτουργήσουμε θετικά ένα χάρτη, σίγουρα υπάρχουν σημεία να σταθούμε. Ο άνθρωπος δεν είναι ένα άβουλο ον με κάποιες προδιαγραφές απαγορευτικές. Μπορεί και έχει τη θέληση να πετύχει τα μέγιστα ή τα χείριστα.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

nak
28-02-2008, 10:04 AM
Σας ευχαριστω πολυ κα Σιμου,

η απαντηση σας με βοηθησε αρκετα και εβαλε καποια πραγματα στη θεση τους εκει που ειχα αρχισει να ''χανω τη μπαλα''