PDA

View Full Version : Πολλοί Πλανήτες Στον 2ο Οίκο



BlackOrWhat
07-11-2006, 09:46 AM
Καλημέρα σας!!!
Παρατηρόντας το προσωπικό μου ωροσκόπιο, ειναι εμφανές οτι 5 Πλανήτες είναι συγκεντρωμένοι στον 2ο Οίκο μου, που ανήκει στον Τοξότη. Πιο συγκεκριμένα, εκεί βρίσκονται οι Ήλιος, Ποσειδώνας, Σελήνη, Ερμής, ¶ρης με αυτή την σειρα, όπότε και κάνουν και τις ανάλογες συνόδους.

Το θέμα είναι οτι δεν μπορώ να αξιολογίσω την παρουσία όλων αυτών τον Πλανητών στον συγκεκριμένο Οίκο, δεδομένου οτι είμαι ένα άτομο που δεν δίνει ιδιαίτερη σημασία στα υλικά αποκτήματα...όσο για τα συναισθηματικά αποκτηματα δεν μπορώ να βγάλω κάποιο συμπέρασμα...γιατί εάν οι Πλανήτες αυτοί δηλώνουν το τελευταίο...η παρουσία όλων αυτών με κάνει και αναρωτιέμαι απο που απέκτησα την πληθώρα συναισθημάτων όταν οι άλλοι Οίκοι είναι κενοί απο Πλανήτες και δεν δίνουν περισσότερες λεπτομέριες (ή έχει σχέση με τους Κυβερνήτες των Οίκων που στεγάζονται αλλού)...
επίσης διάβασα ότι οι Πλανήτες στον 2ο Οίκο ίσως δηλώνουν την πιθανή επαγγελματική ενασχόληση του ατόμου με θέματα που αφορούν σε αυτούς τους Πλανήτες, η κινητικότητα πολλών Πλαννητών σε αυτό τον Οίκο δηλώνει αστάθεια χρηματικών απολαβών ή απλα δηλώνει τα ταλέντα ενός ατόμου...πραγματικά δεν ξερω τι συμπέρασμα να βγάλω...

Με εκτίμηση,
Μαρία

Λίλιαν Σίμου
08-11-2006, 10:14 AM
Αγαπητή BlackOrWhat

Η συσσώρευση των πλανητών σε ένα οίκο κι η δημιουργία πολυαστρίας, φέρνει δυσκολία στην προώθηση των ενδιαφερόντων του οίκου και μία σύγχυση κάποιες φορές. Αυτό ως γενική προσέγγιση.
Ο δεύτερος οίκος έχει μείνει ως ο οίκος των υλικών αποκτημάτων, αλλά είναι κατ' εξοχήν ο οίκος της ασφάλειάς μας, υλικής και συναισθηματικής. Είναι πιθανόν να έχετε ανάγκη τέτοιας ασφάλειας, χωρίς να περιορίζεστε στο υλικό πεδίο. Επίσης, να έλκετε τις καταστάσεις των οίκων, των οποίων είναι κυβερνήτες οι πλανήτες, προς εσάς, για να νοιώσετε ασφαλής. Επιπρόσθετα, οι πλανήτες δηλώνουν ικανότητα να έχετε εισόδημα με κάποια από τα επαγγέλματα των συνδυασμών τους.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

BlackOrWhat
08-11-2006, 12:05 PM
Μούμπλε...μούμπλε...
μετά απο αρκετή σκέψη...και επειδή διαθέτω ΜΕΓΑΑΑΑΑΑΑΛΗ φαντασία (να 'ναι καλά ο Ποσειδώνας), νομίζω πως έβγαλα κάποιο συμπέρασμα :idea:, το οποίο βέβαια χρειάζεται περισσότερη μελέτη...

Σας ευχαριστώ Κυρία Σίμου για το χρόνο σας...πάντα εμπιστεύομαι τις απαντήσεις σας...

Με εκτίμηση και πάλι,
Μαρία

Υ.Γ. ¶ργησα να απαντήσω γιατι μου αρέσει να βλέπω να εμφανίζονται και άλλα ονόματα σε θέμα που έχω ανοίξει εκτός απο το δικό μου...