PDA

View Full Version : ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΑΦΡΟΔΙΤΗ!!!!



giorgosb71
25-10-2006, 11:57 AM
καλημέρα σας

Ακουσα απο κάποιον συνάδελφο σας αστρολόγο οτι μια Αφροδίτη σε εξορία στον δωδέκατο οίκο ενος χάρτη συνήθως (και τονίζω την λέξη συνήθως για να μην παρεξηγηθεί) "ανοίγει" μετά τα 40 χρόνια.Θα ήθελα την άποψη σας για κάτι τέτοιο!Αν αυτό ισχύει (συνήθως) τότε απο που μπορεί να προκύπτει αυτό?
Προφανώς πρόκειται για απενεργοποίηση κάποιων όψεων και ενεργοποίηση άλλων,αλλά για να αναφέρει την λέξη "συνήθως" σημαίνει πως υπάρχει κατι γενικό στο βαθμό βέβαια που η άποψη αυτή έχει μια ορθή βάση.

Θα ήθελα την άποψη σας!
Ευχαριστώ

panther
25-10-2006, 12:44 PM
καλημέρα σας

Ακουσα απο κάποιον συνάδελφο σας αστρολόγο οτι μια Αφροδίτη σε εξορία στον δωδέκατο οίκο ενος χάρτη συνήθως (και τονίζω την λέξη συνήθως για να μην παρεξηγηθεί) "ανοίγει" μετά τα 40 χρόνια.Θα ήθελα την άποψη σας για κάτι τέτοιο!Αν αυτό ισχύει (συνήθως) τότε απο που μπορεί να προκύπτει αυτό?
Προφανώς πρόκειται για απενεργοποίηση κάποιων όψεων και ενεργοποίηση άλλων,αλλά για να αναφέρει την λέξη "συνήθως" σημαίνει πως υπάρχει κατι γενικό στο βαθμό βέβαια που η άποψη αυτή έχει μια ορθή βάση.

Θα ήθελα την άποψη σας!
Ευχαριστώ

Τι ακριβώς εννούμε με το ανοίγει?

giorgosb71
25-10-2006, 12:50 PM
Εικάζω οτι εννοεί οτι έίναι λιγότερο αρνητική!!!!

panther
25-10-2006, 01:44 PM
Δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο, βέβαια είμαι σχετικά αρχάρια.:bigsmile:

levi
25-10-2006, 06:26 PM
καλημέρα σας

Ακουσα απο κάποιον συνάδελφο σας αστρολόγο οτι μια Αφροδίτη σε εξορία στον δωδέκατο οίκο ενος χάρτη συνήθως (και τονίζω την λέξη συνήθως για να μην παρεξηγηθεί) "ανοίγει" μετά τα 40 χρόνια.

Εμένα μου δημιουργήθηκε άλλη απορία. Πώς γίνεται η Αφροδίτη στο 12ο οίκο να είναι σε εξορία όταν η Αφροδίτη στους Ιχθείς είναι σε έξαρση;:amazed:
Ας μας διαφωτίσει κάποιος γνώστης..

*Astropeleki*
25-10-2006, 06:43 PM
Εμένα μου δημιουργήθηκε άλλη απορία. Πώς γίνεται η Αφροδίτη στο 12ο οίκο να είναι σε εξορία όταν η Αφροδίτη στους Ιχθείς είναι σε έξαρση;:amazed:
Ας μας διαφωτίσει κάποιος γνώστης..


Γιατί δεν είναι απαραίτητο ο 12ος οίκος να είναι στο ζώδιο των Ιχθύων.

Αν κατάλαβα καλά αυτό που εννοείς :bigsmile: :bigsmile:

Fotini Christodoulou
25-10-2006, 07:06 PM
Γιατί δεν είναι απαραίτητο ο 12ος οίκος να είναι στο ζώδιο των Ιχθύων.

Αν κατάλαβα καλά αυτό που εννοείς :bigsmile: :bigsmile:

Σωστά Kia:love:

Συμπληρώνω πώς από οτι θυμάμαι από προηγούμενο πόστ ,η Αφροδίτη του είναι στον Κριο γι'αυτό και σε "εξορια".

panther
26-10-2006, 09:25 AM
Στις 1 και 48 μοίρες του Κριού στον 12ο οίκο.

friary
26-10-2006, 10:24 AM
Θεωρώ πως εννοεί ότι ο 12ος Οίκος, είναι των Ιχθύων γενικά, ξέχωρα από τα προσωπικά μας ωροσκόπια. :love:

starfish
26-10-2006, 02:06 PM
Θεωρώ πως εννοεί ότι ο 12ος Οίκος, είναι των Ιχθύων γενικά, ξέχωρα από τα προσωπικά μας ωροσκόπια. :love:

Οποτε ειναι μεν εξορια λογω ζωδιου, πεφτει ομως στα μαλακά λογω οικου. Σωστα;

levi
26-10-2006, 02:25 PM
Οποτε ειναι μεν εξορια λογω ζωδιου, πεφτει ομως στα μαλακά λογω οικου. Σωστα;

Κάτι τέτοιο μάλλον. Η Αφροδίτη στον Κριό είναι σε εξορία ή αλλιώς αδυναμία. Το να είναι σε εξορία επειδή είναι στον 12ο οίκο και να πρέπει να περιμένεις μέχρι τα 40, δεν το έχω ξανακούσει, γι' αυτό παραξενεύτηκα. Αν ισχύει κάτι τέτοιο, ζήτω που καήκαμε!
Εκτός αν εννοεί ότι η Αφροδίτη του είναι σε εξορία και ταυτόχρονα πέφτει στο 12ο οίκο, οπότε ίσως ισχύει αυτό που είπε ο αστρολόγος. Ας μας πει πού το άκουσε αυτό.