PDA

View Full Version : 2006 ΧΑΠΑΚΙΑ!!!!!!



giorgosb71
10-10-2006, 11:59 AM
Όταν το 2005 τραγουδούσαμε χαρούμενα και χαρωπα το Δεκέμβριο το "γέρε χρόνε φύγε τώρα πάει η δική σου η σειρά ήρθε ο νέος με τα Δώρα,φαντάζομαι πως λέγοντας δώρα δεν εννοούσαμε καρτέλες ισχυρών ψυχοφαρμάκων.
Ετσι για μένα το 2006 μπορεί να συγριθεί μόνο με μια άλλη χρονιά λέλαπα το 1991(θεσπέσιο ήταν και αυτό).
Λοιπόν τα δωράκια του 2006 ήταν είδα πολλούς νέους ανθρώπους απο 35 - 45 χρονών να αποκτούν χρόνιες και βαριές ασθένειες, έχουν χωρίσει ζευγάρια τύπου Ρωμαίος και Ιουλίετα ,δεν άκουσα άνθρωπο να πέρασε ωραίες διακοπές,Φίλος τοξότης έπεσε σε χάπια ,φίλη τοξοτίνα έπεσε σε πιο σκληρά χάπια,φίλη ζυγός έπεσε σε χάπια,φίλη λιονταρίνα ακόμα δεν πήρε χόπια(που θα πάει??) αλλά δεν έχει λεφτά ούτε για τσιγάρα συν ότι χώρισε,φίλος ταύρος φοβάται και τον ίσκιο του(δεν οδηγεί, δεν βγαίνει βόλτα ,δεν κάνει σεξ γιατί θα πάθει κακό λέει), φίλη δίδυμος κατεβάζει 10 μπυρίτσες για πρωινό,φίλη κρίος(πια φίλη ..τσακωθήκαμε), ...........

Και τώρα η ερώτηση του εκατομμυρίου??
Αφού το 2006 έιναι σαν μια κακογυρισμένη τσόντα....(φίλος σκορπίος το είπε σαν ξινισμένο...μπιπ μπιπ) και αφού τον φάγαμε τον βιασμό ωραιότατα το κολητάρι το 2007 τι θα κάνει ...θα μας τα ανεβάσει τα παντελονάκια ή θα πει μιας και σας βρήκα σε ωραία στάση πάρτε να έχετε ...γιατί υποψιάζομαι ότι το 2007 είναι καρδιακός φίλος με το 2006


Θέλω γνώμες παιδιά ελάτε να υμνήσουμε το 2006 που τόσα καλά μας έφερε

Α να μην ξεχαστώ μια φίλη ιχθύς δεν πήρε πρέφα τίποτα, έμεινε έγκυος διπλασιάστηκε ο μισθός της.όλοι με το μέρος της....κλπ της λες 2006 και σου λέει ...ωραίο είναι

Deodonus
10-10-2006, 12:12 PM
Γενικά, αυτή η διετία με τον Κρόνο στον λέοντα, "χτηπάει" άσχημα τον εγωισμό και την περιφάνεια των ανθρώπων, "τσαλακόνοντάς" τους. Καλό είναι να μας έρχεται και καμιά δυσκολία, να εκτημάμαι μερικά πράγματα...

Marina 7771
10-10-2006, 12:30 PM
giorgosb71 δίκιο έχεις. Ψιλοχάλια ήταν το '06 και δεν τελείωσε ακόμα. Και γω είδα κόσμο να πέφτει σαν τις μύγες. Το Καλοκαίρι όμως ήταν λίγο πιο χαλαρό. Και τώρα μου φαίνεται πως τα πράγματα πάνε κάπως καλύτερα.

ζουζούνα1977
10-10-2006, 12:35 PM
Γειά σας και από εμένα. Ναι μεν συμφωνώ στο "Καλό είναι να μας έρχεται και καμιά δυσκολία, να εκτιμάμε μερικά πράγματα..." Ο Μ Ω Σ θα συμφωνήσω στο ότι αυτή τη χρονιά ήταν ζόρικα τα πράγματα από πολλές πλευρές.
Το βασικότερο η υγεία που "χτυπήθηκε" ανελλέητα..... Περίεργη έκφραση, αλλά έτσι μου "βγηκε". Πάρα πολλή αρρώστια, βρε παιδιά τί γίνεται???
Η οικονομία. Βασικότατο!!! Μας έχει "τσακίσει" το ευρώ.
Όσο για τις διακοπές τί να συζητάμε? Ήταν καλοκαίρι αυτό φέτος? ¶σε που ήταν οι διακοπές στην Ελλάδα πανάκριβες, γι΄αυτό και αρκετοί πήγαν στα χωριά τους. Επιστροφή στις ρίζες μας...
Εν πάσει περιπτώσει αστρολογικά δεν ξέρω τί "παίζει", όμως εγώ που είμαι αισιόδοξη, έχω αρχίσει να απελπίζομαι με όλα αυτά που συμβαίνουν.... Τί να πώ?
Περιμένουμε καλύτερες ημέρες. Ευελπιστώ!

panther
10-10-2006, 12:40 PM
Μετά από αυτά που πέρασα 2,5 χρόνια με τον Κρόνο στον Καρκίνο (Ηλιακό ζώδιο), αυτή η χρονιά ήταν παιχνιδάκι για εμένα. Πολύ καλύτερα τα πράγματα:toung:. Μου τα χάλασε βέβαια λίγο με τις εκλείψεις αλλά κατά τα άλλα, όλα οκ;)

Fotini Christodoulou
10-10-2006, 12:43 PM
Μετά τον Κρόνο που πέρασε απο τον Καρκίνο έχω την πρωτη μου επιστροφή του (δεν μπορώ να του ξεφύγω με τίποτα:cry: ),οποτε κάνω υπομονή και ελπίζω σε καλύτερα έτη και ωριμότερη σκέψη!:bigsmile:

kritsinaki
10-10-2006, 01:42 PM
Εγώ τι να πώ που μέχρι στιγμής έχω μετακομίσει 5 ολόκληρες φορές απο τον 2/2006 εως και τον 8/2006? Να πω για τα οικονομικά? Ταπί και (ευτυχώς) ψύχραιμη! Στη δουλειά? Ούτε ανάσα! Το καινούριο αίσθημα? Απο το κακό στο χειρότερο! Βέβαια συγκριτικά με το 2005 πολύ καλύτερο το 2006.

Pandwra
10-10-2006, 02:53 PM
Η κουβέντα αυτή μου θυμίζει ένα ρητό που διάβασα.... "Δεν υπάρχουν παλιές καλές μέρες ...μόνο κακή μνήμη!..."
Χμ... λοιπόν... είμαι παρθένος και όπως ακριβώς έγινε και στην προηγούμενη σειρά εκλείψεων ...και τούτη εδώ μου άλλαξε τελείως τη ζωή....
Τώρα για καλύτερα δεν ξέρω αλλά σίγουρα εμπεριέχει και θετικά η όλη κατάσταση ...

Marlene
10-10-2006, 05:00 PM
δεν άκουσα άνθρωπο να πέρασε ωραίες διακοπές



Εχεις δικιο,αυτες οι διακοπες ηταν σ****:suspiciou απ'ολες τις αποψεις (κυριως ψυχολογικα),και για εμενα και για φιλους.:wacko:

tsigana
10-01-2007, 07:22 PM
δε ξερω τι εγινε με αλλους Σκορπιους αλλα και εμενα το 2006 μου αλλαξε τα φωτα. Καλα και το 2005 δε το συζητω. ΤΑ χειροτερα!!!!!!!!!!
Αλλα και το 2006 μια ομορφιά...
ελα ομως που αναρωτιέμαι....και άντρας μου Σκορπιός ειναι, τριτου δεκαημέρου και εκεινος πως ολα του πήγαν μια χαρα μου λετε και εγω ειμαι ετοιμη για οικονομικη καταστροφη???(τελειωμένη με φιόγκο λεμε!)
Καλα να ειναι ο ανθρωπος και ολα καλα παντα να τα βρισκει αλλα αναρωτιέμαι..
Τι στο καλο φταιει ο ωροσκοπος, ο Διας, η Αμφιτριτη, ο Σείριος, το Α- Κενταυρου, το Εντερπαραϊζ που προσέκρουσε στο Black Star οταν ο Βεϊντερ κοιμοταν???
μα πως τελος παντων "στηθηκε" αυτο το σύμπαν οταν γεννηθηκα???

leila
10-01-2007, 08:23 PM
Τι να πω βρε παιδία, και γω μαζί σας...Ευχομαι αυτη η χρονιά να μας αποζημιώσει;) για ότι ταλαιπωρια έχουμε υποστεί στο παρελθόν. Βέβαια πέρα απο τα αστρολογικά δρώμενα, τίποτα δεν έρχεται απο μόνο του. "Συν Αθηνά και χείρα κείνη" λοιπόν.Καλή διάθεση, όσο γίνεται και που θα πάει, θα γυρίσει ο τροχός...:bigsmile:

nora
10-01-2007, 11:47 PM
Το 2006, με ισοπέδωσε από κάθε άποψη... Όσο για το 2007... άρχισε με το "χειρότερα δεν γίνεται", και διανύουμε μόλις τη 12η μέρα του. Αν είναι σωστό αυτό που λένε πως "η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται"... Ζήτω που κάηκα :sad:

omo
11-01-2007, 12:50 PM
Το 2006 ήταν βασανιστικό. Και δυστυχώς για τους Ταύρους η πρόβλεψη για το 2007 είναι ότι το 1ο εξάμηνό του θα είναι μια απο τα ίδια και τα καλά θα αρχίσουν να έρχονται στο τέλος του χρόνου. Είναι ακόμα Γενάρης. Πως θα τη βγάλουμε μέχρι το τέλος του χρόνου; ε;:nuts:

Maroulita
11-01-2007, 12:57 PM
... όπως την βγάλαμε και τις προηγούμενες χρονιές βρε omo μου! Ποιος μας είπε ότι η ζωή είναι εύκολη; Ας ανακτήσουμε τα κουράγιο μας και την κρυμμένη μας δύναμη και όλα θα πάνε καλά!

e k
11-01-2007, 01:07 PM
Δεν παίζει και η χειμερία νάρκη....
Τέσσερα Jack και μία ώρα σκάλισμα τον κήπο σε κάθε πρωϊνό ξύπνημα, ίσως μας ρεγουλάρουν :clapping:

Deodonus
11-01-2007, 05:04 PM
Το 2006 ήταν τελικά μια χρονιά μεταμόρφωσης και αναγέννησης για μένα. Όσο για το 2007, έχω ακούσει ότι θα είναι μια χρονιά που θα αρχίσουμε (κάπως) να στεκόμαστε πάλι στα πόδια μας (για τα καρκινάκια μιλάω κυριώς, αλλά νομίζω και για όλους). Όσον αφορά υγεία και οικονομία, να περιμένουμε τα χειρότερα! Τον Σεπτέμβρη ο Κρόνος μπάινει στην Παρθένο!!

v488
11-01-2007, 08:48 PM
Το 2006 μάλλον στα ίδια επίπεδα,όπως και το 2005 και το 2004, κτλ.....Με κάποιες αναπάντεχες φωτεινές εξαιρέσεις στα επαγγελματικά.Τα δυσάρεστα (υγεία,κτλ) είναι μέσα στη ζωή.Κάθε χρονιά έχει τις απώλειές της έτσι κι αλλιώς.
Χάπια ευτυχώς ακόμα όχι.Αλλά...όσα φέρνει η ώρα δεν θα φέρνει ο χρόνος.
:nuts:

kritikia
12-01-2007, 03:31 PM
Αν συγκρίνω το 2006 με τα δυο προηγούμενα χρόνια, για μένα προσωπικά ήταν παράδεισος..:clapping: Από υγεία είμαι μια χαρά, επαγγελματικά είμαι στα καλύτερα, τα οικονομικά έχουν ισορροπήσει, άσε που έκανα διακοπές μετά από δέκα χρόνια...:bigsmile:
Όσον αφορά τα αισθηματικά, νομίζω ότι το 2007 θα φέρει τις αλλαγές που έχω ανάγκη. Οπότε φίλε giorgosb 71 υπήρξαν και οι εξαιρέσεις στον κανόνα του 2006... THANK GOD!!!!!!

laziali
12-01-2007, 05:24 PM
Στα αισθηματικα δεν ηταν και οτι καλυτερο το προηγουμενο ετος. Αλλα θεωρω πως εστω και ενα καλό να έγινε και δέκα ασχημα καλύτερα να σκεφτόμαστε μόνο το θετικό και να δινουμε βαση σε αυτό σαν να ειναι ό,τι καλύτερο μας εχει συμβει. Προσωπικά μπορει αισθηματικα να μην πηγαν τα πραγματα οπως θα ηθελα, επαγγελματικά όμως ήταν όλα αρκετά καλά και σε επίπεδο συνεργασίας γενικότερα με πιο "καινούργιους" φίλους όλα ΤΕΛΕΙΑ!!!

zour
14-01-2007, 03:50 AM
Η κουβέντα αυτή μου θυμίζει ένα ρητό που διάβασα.... "Δεν υπάρχουν παλιές καλές μέρες ...μόνο κακή μνήμη!..."
Χμ... λοιπόν... είμαι παρθένος και όπως ακριβώς έγινε και στην προηγούμενη σειρά εκλείψεων ...και τούτη εδώ μου άλλαξε τελείως τη ζωή....
Τώρα για καλύτερα δεν ξέρω αλλά σίγουρα εμπεριέχει και θετικά η όλη κατάσταση ...

Να σε δω όταν θα έχεις από το σεπτέμβρη τον κρόνο σε σένα τι καλά που θα είναι.Δεν εύχομαι βέβαια να πάθεις κάτι κακό αλλά μάλλον θα είναι περίεργα.

Toksotaki
29-03-2007, 03:17 PM
το 2006 για εμενα ηταν μια κατασροφικη χρονια σε ολα τα επιπεδα...ευτυχως ολα τωρα καλυτερευσαν