PDA

View Full Version : Γέννηση με καισαρική και επίδραση σε ωροσκόπο



aries engineer
22-07-2006, 12:05 PM
Καλημέρα σε όλους:bigsmile:

Έχω κάποια απορία εδώ και καιρό και αποφάσισα να την αναφέρω.Για να γίνει πιο κατανοητη θα παραθέσω καποιο παράδειγμα.......και όποιος κατάλαβε κατάλαβε:sad: Όταν έρθει η ώρα και θελήσω να γίνω μάνα..:toung: θα ήθελα το παιδι μου να γεννηθει Κριός με ωροσκόπο Ζυγό...και να κανονίσω τη γέννα έτσι, ώστε να το καταφέρω..Με αυτο το τρόπο όμως δεν αναιρείται η έννοια της μοίρας και η "αυτόβουλη" επίδραση των πλανητών???Αυτά..

Υ.Γ Το Κριός με ωροσκόπο Ζυγό είναι τυχαίο:toung:

SONIA64
22-07-2006, 07:27 PM
Καλημέρα σε όλους:bigsmile:

Έχω κάποια απορία εδώ και καιρό και αποφάσισα να την αναφέρω.Για να γίνει πιο κατανοητη θα παραθέσω καποιο παράδειγμα.......και όποιος κατάλαβε κατάλαβε:sad: Όταν έρθει η ώρα και θελήσω να γίνω μάνα..:toung: θα ήθελα το παιδι μου να γεννηθει Κριός με ωροσκόπο Ζυγό...και να κανονίσω τη γέννα έτσι, ώστε να το καταφέρω..Με αυτο το τρόπο όμως δεν αναιρείται η έννοια της μοίρας και η "αυτόβουλη" επίδραση των πλανητών???Αυτά..

Υ.Γ Το Κριός με ωροσκόπο Ζυγό είναι τυχαίο:toung:

Γειά σου aries engineer,αν και δεν ειμαι Αστρολόγος θα έλεγα πως ειτε το προγραματίσεις ειτε οχι,τελικά όλα εχουν το σκοπό τους,αν και δεν πειστεύω ότι θα βρεθει γιατρός να σου κάνει προγραμματισμένη καισαρική στις 04:47:02 το πρωι για να πετύχεις εσυ τους πλανητικούς συνδιασμούς που θέλεις για το παιδί σου.
Α!και μην νομίζεις.Κριός με ωροσκόπο Ζυγό (όπως η υποφαινόμενη) δεν ειναι και ότι καλύττερο.Ακουμε εμένα:sad: :weird: :cry: :laugh:

aries engineer
22-07-2006, 11:04 PM
Μάλλον δεν το εξέφρασα σωστά..Παραμένει ωστόσο απορία πολλών φίλων μου,που γεννήθηκαν με καισαρικη:unsure: Σε ευχαριστώ πάντως:bigsmile:

Λευκή
23-07-2006, 02:41 AM
Σ' ένα βιβλίο αστρολογίας είχα διαβάσει ότι το προσωπικό ωροσκόπιο είναι κάτι σαν μια φωτογραφία του ουρανού τη στιγμή που γεννιόμαστε.Επομένως λογικά ό,τι ώρα και να το γεννήσεις θα γεννηθεί με μια συγκεκριμένη φωτογραφία που θα το εξουσιάζει :cheesy:
Όσο για το άλλο σχόλιο,μήπως είναι λίγο μοιρολατρικό? :) :cheesy:
Σκέψου ότι στους οργανισμούς υπάρχουν γονίδια "κοιμισμένα" τα οποία δεν εκδηλώνονται ποτέ,γιατι δεν χρειάστηκε να εκδηλωθούν.Αν όμως ο οργανισμός βρεθεί σε ένα περιβάλλον "ακατάλληλο" θα αναγκαστεί να "ξυπνήσει "το κοιμισμένο γονίδιο για να επιβιώσει.Κάτι ανίστοιχο συμβαίνει και με το προσωπικό ωροσκόπιο.Το αν θα εκδηλωθεί ή όχι μια ένδειξη και σε ποια έκταση,πολλές φορές έχει να κάνει με το περιβάλλον στο οποίο μεγαλώνει ή ζεί ο άνθρωπος που τη φέρει.Αλλωστε ο σκοπός της αστρολογίας δεν είναι οι μελλοντολογικές προβλέψεις αλλά η προσπάθεια κατανόησης του εαυτού μας,των δυνατοτήτων μας,των αδυναμιών μας και η καλλιέργεια ή η καταπολέμηση αυτών. :)

aries engineer
23-07-2006, 08:39 AM
'Εχετε δίκιο:bigsmile:
Απλά είναι η συχνότερη ερώτηση που μου γίνεται...Πιστεύω με κάλυψες Λευκή:bigsmile: Σε ευχαριστώ:bigsmile:

sammy
24-07-2006, 08:30 AM
Καλημερα

Εγω πιστευω οτι το καθε τι που κανουμε ειναι της μοιρας μας γραφτο ακομη και αυτο που προγραμματιζουμε αν ειναι να μην γινει ετσι να ξερεις οτι την τελευταια στιγμη το τελευταιο δευτερολεπτο θα γινει κατι που θα το αλλαξει αν δεν πρεπει να γινει ετσι οπως το προγραμματιζεις εσυ!