PDA

View Full Version : Όψη αδιακρισίας



Marilam
04-07-2006, 04:13 PM
Φαντάζομαι ότι δεν παραβαίνω τους κανόνες του φόρουμ γιατί η ερώτηση είναι πολύ συγκεκριμένη..
Μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε ΠΟΥ φαίνεται στο ωροσκόπιο αυτό η αδιακρισία του συγκεκριμένου ατόμου?
Πρόκειται για έναν άνθρωπο πολύ μυστικοπαθή όσον αφορά τον εαυτό του και τα προσωπικά του θέματα αλλά έτσι και του πει κάποιος κάτι προσωπικό τρέχει και το λέει σε όποιον βρεί και ενίοτε μπορεί και να προσθέσει λίγη σάλτσα. Επίσης κάποιες φορές του αρέσει να δημιουργεί καταστάσεις με αυτά που ξέρει για κάποιους με αποτέλεσμα να πληγώνει τους ανθρώπους...
Όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη
Σας ευχαριστώ

skorpion
04-07-2006, 04:45 PM
Και τι θελεις και το ψαχνεις???:laugh: εγω δε θα τον εκανα παρεα:nuts: :nuts:

Fotini Christodoulou
04-07-2006, 06:19 PM
Θα κανω μια προσπάθεια αν και λιγο θολός ο χάρτης ,ειμαι μύωψ και αρχάρια(στραβάδι)οποτε επιεικώς οι κρίσεις σας παρακαλώ!!!!:blink:

Σκορπιος με ωροσκόπο Σκορπιό και Σεληνη στους Ιχθείς .
Ηλιακο και ωροσκοπος αιτιολογουν την μυστικοπάθεια!
12ος-οικος που δειχνει το ασυνείδητο,τον περιορισμό ,φοβους κτλ όπου βρισκεται Ερμης και Ουρανός!Σε αρνητική οψη με Κρόνο και θετική με Αρη.
Σκεφτομαι πως η θετική όψη με Αρη τον κανει αρκετά παρορμητικό και στην σκέψη και στην έκφραση.Η αρνητική με Κρόνο τον κανει να περιορίζει την έκφραση των φόβων του,των δικών του προβλημάτων αν θελεις -και αρα ευκολοτερο να μιλάει για τα αντίστοιχα των άλλων.
Η δε Σελήνη στα ψαρια είναι μεν ευαίσθητη ,αλλά,μια και είναι διπλό ζώδιο μπορεί να δείχνει και κάποια διπλοπροσωπία.Σε συνδυασμό με τον κρυψίνους,λιγο ζηλιάρη και λιγάκι εκδικητικό Σκορπιό οριτζιναλ(ηλιακο +ωροσκόπος)μας δίνει πιστευω τον χαρακτήρα που περιέγραψες!:worried:

Ελπίζω να συμφωνείτε!

Φιλικά,
Φωτεινή

Αγγελικη
04-07-2006, 06:33 PM
Με τι αλλο θ΄ασχοληθει ενας Ερμης στον ωροσκοπο και στον Σκορπιο; Παρεπιπτοντως ερχεται απο τον 8ο. Μα με τα προσωπικα (και ειδικα τα ερωτικα) των αλλων!!! Τα δικα του δικα του, βεβαια!
Ο Ερμης κανει τη διαφορα!!:bigsmile: :bigsmile:
Και ο συγκεκριμενος, τα λεει μπαμ και κατω!!!
Η Σεληνη βοηθα στις σαλτσες...φαντασια να εχεις!:toung:

Αγγελικη
04-07-2006, 06:42 PM
Απο την αλλη, πιστευω οτι αντιλαμβανεται σωστα τα πραγματα, αλλα δεν τον διακρινει η κομψοτητα:bigsmile:

Marilam
05-07-2006, 01:13 AM
Πολύ καλές οι παρατηρήσεις από όλες σας..σας ευχαριστώ..
Εγώ προσπαθούσα να εντοπίσω αν κάτι τέτοιο το δείχνει ο Ποσειδώνας, κυρίως σε όψη με τον Ερμή (πράγμα που δεν υπαρχει στο συγκεκριμένο)...
Όντως έχει πολύ καλή αντίληψη των πραγμάτων και είναι πολύ έξυπνος...
Είναι πολύ σπαστικό πάντως να του έχω τόση πολύ αδυναμία αλλά να μην μπορώ με τίποτα να τον εμπιστευτώ....

panther
05-07-2006, 10:20 AM
Πολύ καλές οι παρατηρήσεις από όλες σας..σας ευχαριστώ..
Εγώ προσπαθούσα να εντοπίσω αν κάτι τέτοιο το δείχνει ο Ποσειδώνας, κυρίως σε όψη με τον Ερμή (πράγμα που δεν υπαρχει στο συγκεκριμένο)...
Όντως έχει πολύ καλή αντίληψη των πραγμάτων και είναι πολύ έξυπνος...
Είναι πολύ σπαστικό πάντως να του έχω τόση πολύ αδυναμία αλλά να μην μπορώ με τίποτα να τον εμπιστευτώ....


Ο Ποσειδώνας του είναι στον 1ο οίκο - στην ταυτότητα μας - που σημαίνει ότι έχει χαρακτηριστικά των Ιχθείων και πολύ πιθανά να κινείται έτσι. Πολύ νερό βρε κοπελιά!!! Μήπως είναι λίγο ασταθής και ονειροπόλος?

Φιλικά
Ιουλία

Marilam
05-07-2006, 11:36 AM
Τον διακρίνει όντως μια αστάθεια σε κάποια θέματα....Είναι πολύπλοκη προσωπικότητα και μαγνητική....
Ποτέ δεν ξέρεις πιστεύω που στέκεσαι όσον αφορά το άτομο αυτό...Πιστεύω ότι η υπερβολική, μυστικοπαθής, ΠΑΘΙΑΣΜΕΝΗ, ευαίσθητη και ζηλιάρα φύση του Σκορπιού που τον διακρίνει τον κάνει δύσκολο στις σχέσεις του με τους άλλους