PDA

View Full Version : 7ος οίκος σε αρνητική θέση;



Marlene
04-07-2006, 03:43 AM
Έχω διαβάσει διάφορα για τον 7ο οίκο και απ'ότι έχω δει,ο δικός μου πέφτει στον Υδροχόο,αλλά υποτίθεται ότι είναι μια πολύ δύσκολη θέση.Εκτός κι αν κάνω κάτι λάθος.:unsure:

Θα πρέπει να απελπιστώ;:cry: :amazed:

Αγγελικη
04-07-2006, 05:20 AM
Εξαρταται απο το τι εχεις διαβασει...
Πινω καφε αγαπητη μου και κοντεψα να πνιγω!!!:wacko: :wacko:
Ηρεμα...Ηρεμα....:cheesy:
Αντε και καλημερα μιας και μας βρηκε η μερα!!!:bigsmile: :bigsmile:

Αγγελικη
04-07-2006, 05:23 AM
Και απο τωρα και στο εξης, απαξιω να απαντησω σε μελη που δεν εχουν διαβασει τους ΚΑΝΟΝΕΣ ΕΡΜΗΝΕΙΑΣ!:toung: :toung:

Βασιλης Παπαδολιας
04-07-2006, 10:07 AM
Δεν υπάρχουν αρνητικές θέσεις. Υπάρχουν καταστάσεις που πρέπει να ζήσουμε και άνθρωποι που μπορούμε να τις ζήσουμε μαζί. Δεν ξέρω για το υπόλοιπο ωροσκόπιο σου, αλλά αν έχεις Υδροχόο στον 7ο οίκο δοκίμασε να κάνεις σχέσεις / συνεργασίες με Λέοντες ή Υδροχόους ή άτομα που έχουν Σελήνη σε αυτά τα ζώδια. Αν κηνυγάς σχέσεις πάθους, Σελήνη ή Άρης στα ίδια ζώδια θα σε εξυπηρετήσουν επίσης. Δοκίμασε σχέσεις με ανθρώπους που δεν είναι συμβατικοί ή σχέσεις με μεγάλο βαθμό ανεξαρτησίας (π.χ. να μη μένετε στην ίδια πόλη).

Φιλικά,
Βασίλης

Marlene
04-07-2006, 10:28 AM
Δεν υπάρχουν αρνητικές θέσεις. Υπάρχουν καταστάσεις που πρέπει να ζήσουμε και άνθρωποι που μπορούμε να τις ζήσουμε μαζί. Δεν ξέρω για το υπόλοιπο ωροσκόπιο σου, αλλά αν έχεις Υδροχόο στον 7ο οίκο δοκίμασε να κάνεις σχέσεις / συνεργασίες με Λέοντες ή Υδροχόους ή άτομα που έχουν Σελήνη σε αυτά τα ζώδια. Αν κηνυγάς σχέσεις πάθους, Σελήνη ή Άρης στα ίδια ζώδια θα σε εξυπηρετήσουν επίσης. Δοκίμασε σχέσεις με ανθρώπους που δεν είναι συμβατικοί ή σχέσεις με μεγάλο βαθμό ανεξαρτησίας (π.χ. να μη μένετε στην ίδια πόλη).

Φιλικά,
Βασίλης
Με τους Υδροχόους όμως διατηρώ σχέσεις μίσους όμως,φανταστείτε και στο "σχεσικό" :sick: :wacko: :unsure: :weird: :worried:

panther
04-07-2006, 10:36 AM
Με τους Υδροχόους όμως διατηρώ σχέσεις μίσους όμως,φανταστείτε και στο "σχεσικό" :sick: :wacko: :unsure: :weird: :worried:

Ποιόν πλανήτη έχεις στον 7ο οίκο? Υπάρχει κάποιος ή είναι κενός?
Ρωτάω, γιατί δεν μπορώ να καταλάβω τι σχέση έχει το ότι δεν τα πας καλά με τους Υδροχόους με το ότι στον 7ο οίκο σου πέφτει ο Υδροχόος.


Φιλικά
Ιουλία

Βασιλης Παπαδολιας
04-07-2006, 10:46 AM
Με τους Υδροχόους όμως διατηρώ σχέσεις μίσους όμως,φανταστείτε και στο "σχεσικό" :sick: :wacko: :unsure: :weird: :worried:

Θα πρέπει να δείτε συνολικά το ωροσκόπιο σας. Μπορεί π.χ. να έχετε Άρη σε κάποιο ζώδιο μη συμβατό με Υδροχόο ή το ζώδιο σας να μην είναι συμβατό με Υδροχόο. Από ό,τι είδα τυχαία σε άλλες καταχωρήσεις σας θα πρέπει να είστε Καρκίνος. Αν αυτό ισχύει, έχετε όντως μεγάλη δυσκολία να σχετιστείτε με Υδροχόους. Δε φταίει σε αυτό ο 7ος οίκος σας όμως, αλλά κυρίως η σχέση Ήλιου - Ωροσκόπου. Οι άνθρωποι που το ζώδιο τους και ο Ωροσκόπος τους είναι σε συνεχόμενα ζώδια (μεταξύ αυτών και ο γράφων) έχουν γενικά προβλήματα στις σχέσεις τους γιατί οι δύο φύσεις (ζωδίου και Ωροσκόπου) είναι ασύμβατες και δεν μπορούν να "παντρευτούν" σε ένα άνθρωπο. Έτσι οδηγούνται συχνά στο να έχουν διπλές σχέσεις, άλλες που να τους ικανοποιούν σεξουαλικά κι άλλες που να τους ικανοποιούν συναισθηματικά. Παρόλα αυτά μην απελπίζεστε. Αν είστε όντως Καρκίνος, δοκιμάστε ανθρώπους με τους συνδυασμούς:

Λέων -> Ωροσκόπος ή Σελήνη Καρκίνος
Αιγόκερως -> Ωροσκόπος ή Σελήνη Υδροχόος

Ίσως να έχετε κάτι καλύτερο από αυτές τις σχέσεις...

Marlene
04-07-2006, 10:53 AM
Θα πρέπει να δείτε συνολικά το ωροσκόπιο σας. Μπορεί π.χ. να έχετε Άρη σε κάποιο ζώδιο μη συμβατό με Υδροχόο ή το ζώδιο σας να μην είναι συμβατό με Υδροχόο. Από ό,τι είδα τυχαία σε άλλες καταχωρήσεις σας θα πρέπει να είστε Καρκίνος. Αν αυτό ισχύει, έχετε όντως μεγάλη δυσκολία να σχετιστείτε με Υδροχόους. Δε φταίει σε αυτό ο 7ος οίκος σας όμως, αλλά κυρίως η σχέση Ήλιου - Ωροσκόπου. Οι άνθρωποι που το ζώδιο τους και ο Ωροσκόπος τους είναι σε συνεχόμενα ζώδια (μεταξύ αυτών και ο γράφων) έχουν γενικά προβλήματα στις σχέσεις τους γιατί οι δύο φύσεις (ζωδίου και Ωροσκόπου) είναι ασύμβατες και δεν μπορούν να "παντρευτούν" σε ένα άνθρωπο. Έτσι οδηγούνται συχνά στο να έχουν διπλές σχέσεις, άλλες που να τους ικανοποιούν σεξουαλικά κι άλλες που να τους ικανοποιούν συναισθηματικά. Παρόλα αυτά μην απελπίζεστε. Αν είστε όντως Καρκίνος, δοκιμάστε ανθρώπους με τους συνδυασμούς:

Λέων -> Ωροσκόπος ή Σελήνη Καρκίνος
Αιγόκερως -> Ωροσκόπος ή Σελήνη Υδροχόος

Ίσως να έχετε κάτι καλύτερο από αυτές τις σχέσεις...Ναι όντως έχω Άρη,Ήλιο,Σελήνη στον Καρκίνο,και ωροσκόπο Λέων:suspiciou

Ευχαριστώ πολύ :)

Marlene
04-07-2006, 04:17 PM
Ποιόν πλανήτη έχεις στον 7ο οίκο? Υπάρχει κάποιος ή είναι κενός?
Ρωτάω, γιατί δεν μπορώ να καταλάβω τι σχέση έχει το ότι δεν τα πας καλά με τους Υδροχόους με το ότι στον 7ο οίκο σου πέφτει ο Υδροχόος.


Φιλικά
Ιουλία
Τώρα με βάλατε σε σκέψη και θα αρχίσω να αμφισβητώ το τί έχω καταλάβει από τον χάρτη μου.

Μπορεί κάποιος να τον κοιτάξει;:worried:
http://img150.imageshack.us/img150/2950/schart9xl.gif

Βασιλης Παπαδολιας
04-07-2006, 04:25 PM
Τώρα με βάλατε σε σκέψη και θα αρχίσω να αμφισβητώ το τί έχω καταλάβει από τον χάρτη μου.

Μπορεί κάποιος να τον κοιτάξει;:worried:
http://img150.imageshack.us/img150/2950/schart9xl.gif

Μην αναστατώνεσαι marlene... Θα δώσει και η panther και όποιος άλλος επιθυμεί τη δική του ερμηνεία και στο τέλος θα βρεθεί η συνισταμένη... Take it easy... Η αστρολογία είναι μεταξύ άλλων και διαλεκτική επιστήμη...

Αγγελικη
04-07-2006, 04:27 PM
Με μια προχειρη ματια,
Θα ελεγα να ψαχνεις για Κριους ή Σκορπιους..

Βασιλης Παπαδολιας
04-07-2006, 04:30 PM
Με μια προχειρη ματια,
Θα ελεγα να ψαχνεις για Κριους ή Σκορπιους..

Από ενδιαφέρον και για να κάνουμε και ανταλλαγή απόψεων. Μήπως θα μπορούσες να εξηγήσεις λίγο την επιλογή των ζωδίων;

Αγγελικη
04-07-2006, 04:34 PM
Διαισθηση...:cheesy: :cheesy:

Marlene
04-07-2006, 04:57 PM
Με μια προχειρη ματια,
Θα ελεγα να ψαχνεις για Κριους ή Σκορπιους..Πλάκα πλάκα,όταν το βουλώνω και τους αφήνω να μιλάνε και να κουμαντάρουν εκείνοι,τα πάμε φίνα :laugh: :laugh: *συγνώμη,off topic*

Ο 7ος οίκος στον Υδροχόο μήπως δείχνει κάποια φοβία για ευθύνες που έχουν οι σχέσεις;

Αγγελικη
04-07-2006, 05:02 PM
Γιατι βλεπεις το ποτηρι μισοαδειο και οχι μισογεματο;;:bigsmile:
Ο Υδροχοος στον 7ο (γενικολογοντας), σημαινει σχεση που θα στηριζεται
στη φιλια.

panther
05-07-2006, 11:32 AM
Βλέπω ότι στον 1ο σου οίκο έχεις τον Ερμή, που σημαίνει ότι είσαι κοινωνική και σου αρέσει γενικά η επικοινωνία στη σχέση (το επιβεβαιώνει και ο Υδροχόος στον 7ο οίκο σου), στην φιλία γενικά παντού. Παρόλα αυτά, δεν νομίζω ότι σου ταιριάζει κάποιος με τα "αυθεντικά" χαρακτηριστικά του Υδροχόου, αλλά κάποιος με τα στοιχεία του νερού (ρομαντισμός/ τρυφερότητα, λίγο ευαισθησία κλπ), για να αισθάνεσαι ασφάλεια και γενικά ηρεμία.

Αυτή είναι η προσωπική μου άποψη.

Φιλικά
Ιουλία

Marlene
05-07-2006, 12:11 PM
Αν και όχι πολύ κοινωνική,μάλλον αντι-κοινωνική θα έλεγα:embarrest ,η επικοινωνία είναι πολϋυυ σημαντική :)

panther
05-07-2006, 12:16 PM
Αν και όχι πολύ κοινωνική,μάλλον αντι-κοινωνική θα έλεγα:embarrest ,η επικοινωνία είναι πολϋυυ σημαντική :)

Είσαι αντικοινωνική??? Άλλο εάν ανοίγεσαι και συζητάς τα προσωπικά σου και άλλο δεν μιλάω σε κανέναν και δεν θέλω να βλέπω κανέναν.
Τι από τα δύο ισχύει? Πάω πίσω να δω τον χάρτη σου!!! Με προβλημάτισες!!!

panther
05-07-2006, 12:22 PM
Τώρα που ξαναβλέπω τον χάρτη σου υπάρχουν 2 τετράγωνα
Ερμής - Αναδ. Κρόνος &
Ερμής - Αναδ. Ποσειδώνα
οπότε πολύ πιθανό να είσαι κλειστή σαν χαρακτήρα και προσεκτική σε αυτά που λες!!!

Αγγελικη
05-07-2006, 12:25 PM
Και το πασιφανες:
Ηλιος-Αρης στο 12ο! Και που; Στον Καρκινο;:cheesy:

Marlene
05-07-2006, 12:28 PM
δεν μιλάω σε κανέναν και δεν θέλω να βλέπω κανέναν.


Τώρα που ξαναβλέπω τον χάρτη σου υπάρχουν 2 τετράγωνα
Ερμής - Αναδ. Κρόνος &
Ερμής - Αναδ. Ποσειδώνα
οπότε πολύ πιθανό να είσαι κλειστή σαν χαρακτήρα και προσεκτική σε αυτά που λες!!!
Διάνα!!!:nuts: :embarrest

Σασ ευχαριστώ όλους για την βοήθεια :love: