PDA

View Full Version : Ο παρθένος του ζωδιακού;



tannia
03-07-2006, 02:24 PM
Ποιό ζώδιο έχει τάσεις παρθενίας και γενικά το χαρακτηρίζει η αγνότητα, η εγκράτεια κλπ;:bigsmile: :toung:
Εγώ λέω Ταύρος..

stabie
03-07-2006, 03:34 PM
ταυρος;;;;;;:laugh:
μπααααα τα σιγανα ποταμια να φοβασαι!!!!!!
προσωπικη αποψη!
ωστοσο δεν νομιζω πως είναι καποιο ζωδιο που βγαζει κατι τετοιο...

Marlene
03-07-2006, 08:28 PM
Εεεμμμμ..κάπως ο Καρκίνος?:embarrest :unsure:

ζουζούνα1977
04-07-2006, 08:45 AM
Θεωρώ ότι ο "παρθένος" του ζωδιακού είναι ο καρκίνος και συνεχίζουμε με παρθένο (ιδιαίτερα σε άνδρα). Φιλιά...

Βασιλης Παπαδολιας
04-07-2006, 09:53 AM
Θεωρώ ότι ο "παρθένος" του ζωδιακού είναι ο καρκίνος και συνεχίζουμε με παρθένο (ιδιαίτερα σε άνδρα). Φιλιά...

Πιθανόν να έχετε δίκιο. Από προσωπική πείρα και από βιβλία που έχω διαβάσει πάντως καταγράφεται ότι μετά τα 30 η κατάσταση αλλάζει τελείως. Οι Καρκίνοι γίνονται πολύ θερμοί και έμπειροι άνδρες. Από προσωπική μου πείρα μπορώ να πω ότι "παρθένος" μπορεί να είναι συχνά και ο Ιχθύς αλλά καμιά φορά και ο Ζυγός, που επιμένει περισσότερο στο φλερτ παρά στην ολοκλήρωση.

ζουζούνα1977
04-07-2006, 11:23 AM
Πιθανόν να έχετε δίκιο. Από προσωπική πείρα και από βιβλία που έχω διαβάσει πάντως καταγράφεται ότι μετά τα 30 η κατάσταση αλλάζει τελείως. Οι Καρκίνοι γίνονται πολύ θερμοί και έμπειροι άνδρες. Από προσωπική μου πείρα μπορώ να πω ότι "παρθένος" μπορεί να είναι συχνά και ο Ιχθύς αλλά καμιά φορά και ο Ζυγός, που επιμένει περισσότερο στο φλερτ παρά στην ολοκλήρωση.

Προφανώς θα είστε καρκίνος και μετά τα 30....χιχι....:bigsmile:

Fotini Christodoulou
04-07-2006, 11:27 AM
Δλδ οι Καρκίνοι δεν;;;;

Χμ.Καπου κανουμε λαθος νομίζω!:blink:

Να γράφαμε τις όψεις και όλα στοιχεία που σας οδηγησαν στα συμπεράσματά σας;;;Γιατι πχ μην μου πειτε πως πχ ενας Καρκίνος η και παρθενος με ωροσκόπο Σκορπιο η ..η. η.. δεν κανει τίποτα!

Βασιλης Παπαδολιας
04-07-2006, 12:28 PM
Προφανώς θα είστε καρκίνος και μετά τα 30....χιχι....:bigsmile:

Ναι, πράγματι είμαι, αλλά ο αυτοθαυμασμός οφείλεται μάλλον στη Σελήνη μου στο Λέοντα... :)

Μιλώντας σοβαρά, τώρα, αυτό είναι κάτι που είχα δει σε άλλους Καρκίνους και είχα διαβάσει από τότε που ήμουν πολύ μικρότερος. Δε θα το απαντούσα αν βασιζόταν αποκλειστικά στη δική μου εμπειρία...

Βασιλης Παπαδολιας
04-07-2006, 12:32 PM
Δλδ οι Καρκίνοι δεν;;;;

Χμ.Καπου κανουμε λαθος νομίζω!:blink:

Να γράφαμε τις όψεις και όλα στοιχεία που σας οδηγησαν στα συμπεράσματά σας;;;Γιατι πχ μην μου πειτε πως πχ ενας Καρκίνος η και παρθενος με ωροσκόπο Σκορπιο η ..η. η.. δεν κανει τίποτα!

Δεν είναι απόλυτο αυτό που γράφω... Απλά ο Καρκίνος είναι πολύ συνεσταλμένος μικρός και γι' αυτό έχει τάση να είναι "παρθένος"... Το αν θα "ξεβγεί" ένας Καρκίνος σε νεαρή ηλικία, επιτρέψτε μου να πω ότι εξαρτάται από το αν θα βρεθεί μία ώριμη γυναίκα να τον εκπαιδεύσει "έγκαιρα". Ο ίδιος σπάνια θα πάρει την πρωτοβουλία σε νεαρή ηλικία γιατί φοβάται την απόρριψη. Επομένως, ναι, μπορεί να είναι ώριμος και καθόλου "παρθένος", αρκεί να έχει βρεθεί κάποια γυναίκα που να θεώρησε ότι αξίζει αρκετά τον κόπο για να τον "εκπαιδεύσει"...

panther
04-07-2006, 12:41 PM
Δεν είναι απόλυτο αυτό που γράφω... Απλά ο Καρκίνος είναι πολύ συνεσταλμένος μικρός και γι' αυτό έχει τάση να είναι "παρθένος"... Το αν θα "ξεβγεί" ένας Καρκίνος σε νεαρή ηλικία, επιτρέψτε μου να πω ότι εξαρτάται από το αν θα βρεθεί μία ώριμη γυναίκα να τον εκπαιδεύσει "έγκαιρα". Ο ίδιος σπάνια θα πάρει την πρωτοβουλία σε νεαρή ηλικία γιατί φοβάται την απόρριψη. Επομένως, ναι, μπορεί να είναι ώριμος και καθόλου "παρθένος", αρκεί να έχει βρεθεί κάποια γυναίκα που να θεώρησε ότι αξίζει αρκετά τον κόπο για να τον "εκπαιδεύσει"...

Νομίζω ότι στην περιγραφή αυτή ταιριάζουν περισσότερο οι Ιχθείς, και λιγότεροι οι Καρκίνοι.

Marlene
04-07-2006, 04:01 PM
Ο ίδιος σπάνια θα πάρει την πρωτοβουλία σε νεαρή ηλικία γιατί φοβάται την απόρριψη. Επομένως, ναι, μπορεί να είναι ώριμος και καθόλου "παρθένος", αρκεί να έχει βρεθεί κάποια γυναίκα που να θεώρησε ότι αξίζει αρκετά τον κόπο για να τον "εκπαιδεύσει"...
Διάνα!!! *για μένα*:cheesy: :love: :embarrest :nuts: :laugh: :bigsmile:

skorpion
04-07-2006, 04:36 PM
Παρθενος με ωροσκοπο σκορπιο, υδροχοος με ωροσκοπο υδροχοο εχω δυο γνωστες γι αυτο το λεω αν και δεν ειναι τοσο θεμα ζωδιου.Τωρα για αντρες δε ξερω δεν μου ετυχε κανενας τετοιος αλλα ταυροι σιγουρα οχι:bigsmile: :bigsmile: :laugh: :laugh:

stabie
04-07-2006, 04:41 PM
αλλα ταυροι σιγουρα οχι:bigsmile: :bigsmile: :laugh: :laugh:

οταν μιλάω εγώ...
μέσα στο σπίτι τον εχω λετε να μην ξέρω;;;:toung: :toung: :bigsmile:

tannia
05-07-2006, 02:08 PM
Επίσης υποψιάζομαι τάσεις παρθενίας και για τους σκορπιούς (κάποιες περιπτώσεις), λίγο ανατρεπτικό αλλά...
Εντάξει, για να είμαι ακριβής και ειλικρινής όταν λέω ταύρος εννοώ περισσότερο ωροσκόπος ταύρος ή πολλοί πλανήτες στον ταύρο. Ίσως γι' αυτό δεν το είδατε κι εσείς:bigsmile:
Οι παρθένοι μου φαίνονται πιο πολύ επιφανειακά αγνοί και απλά συντηρητικοί, και ίσως στο βάθος να είναι κολασμένοι τελικά:laugh:

Λευκή
06-07-2006, 06:18 PM
Η παρθένος γιατί φοβάται μην κολλήσει καμιά αρρώστια και ο ζυγός γιατί δεν είναι ποτέ ικανοποιημένος...:cheesy: όσο για τους καρκίνους,μην τους εμπιστεύεστε γιατί είναι οι μεγαλύτερες σιγανοπαπαδιές ... :toung: τέλος οι τοξότες ναι μεν είναι αγνοί με την ευρύτερη έννοια αλλα σίγουρα όχι πολύ εγκρατείς σ αυτο το ζήτημα αλλα και γενικώς :cheesy:
μια ακόμα αναζήτηση που μπορούμε να κάνουμε επίσης είναι για θετικές ποσειδώνιες γωνίες...

skorpion
07-07-2006, 03:43 AM
[QUOTE=tannia]Επίσης υποψιάζομαι τάσεις παρθενίας και για τους σκορπιούς (κάποιες περιπτώσεις), λίγο ανατρεπτικό αλλά...
[QUOTE]
πολυ ανατρεπτικο και πολυ λαθος:bigsmile: :nuts: :nuts:

Κασσιόπη
07-07-2006, 03:14 PM
Παρθένοι φυσικά. Έχουν τη φήμη των υποχόνδριων. :worried:

ScP
07-07-2006, 03:20 PM
Παρθένοι φυσικά. Έχουν τη φήμη των υποχόνδριων. :worried:
Κακοήθιες... Αυτά τα λένε άλλα "βρώμικα" ζώδια που φοβούνται το σαπούνι :bigsmile:

Κασσιόπη
07-07-2006, 03:54 PM
Κακοήθιες... Αυτά τα λένε άλλα "βρώμικα" ζώδια που φοβούνται το σαπούνι :bigsmile:

Είστε σίγουρος πως φοβούνται το σαπούνι και όχι τον κλίβανο;;;;:cheesy:

Αλλά για να μην είμαστε και μονολιθικοί, ας πάρει η μπάλα και τους Ιχθείς σχετικά με το θέμα της ενότητας.

tannia
09-07-2006, 01:58 AM
Κακοήθιες... Αυτά τα λένε άλλα "βρώμικα" ζώδια που φοβούνται το σαπούνι :bigsmile:
Ωωω, ένας άντρας που ασχολείται με την καθαριότητα, πολύ chic το βρίσκω:bigsmile: Perfect

tannia
09-07-2006, 02:03 AM
Το λιγότερο αγνό και παρθένο ζώδιο είναι ο Δίδυμος κατά τη γνώμη μου..

stabie
09-07-2006, 10:32 AM
σωστηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη ηηη:bigsmile: :embarrest :toung: ;)

panther
10-07-2006, 12:31 PM
Το λιγότερο αγνό και παρθένο ζώδιο είναι ο Δίδυμος κατά τη γνώμη μου..


Γκούχου γκούχου!!!:toung::toung::toung:

magikadespell
10-07-2006, 01:45 PM
Για Καρκίνο με ωροσκόπο Σκορπιό που αναφέρθηκε σε ένα post δεν θέλετε να ξέρετε για αυτό και δεν σας λέω. Έχουν όλα τα προσόντα σεξουαλικά και συναισθηματικά να είναι οι τέλειοι άντρες αλλά κατόπιν.... ψυχανάλυσης! Για τον Ταύρο μην το ξαναπείτε πως είναι "παρθένος", είναι πολύ ηδονιστής και αισθησιακός για να τον χαρακτηρίσεις έτσι και υποθέτω πως από μικρός μπαίνει στα .... βάσανα! Ο Καρκίνος γενικά (ανεξαρτήτως ωροσκόπου) είναι τελικά πολύ καλός εκεί που πρέπει (με εννοείται ελπίζω) και μάλιστα απρόβλεπτα καλός θα έλεγα αφού δεν του φαίνετε συνήθως! Θα τολμούσα να πω πως ένας Παρθένος όταν και άλλες όψεις ή θέσεις τονίζουν τον Ήλιο του έχει χαρακτηριστικά που μπορούν να τον κάνουν κάπως άτολμο κυρίως από τις εμμονές του (καθαριότητα, συντηρητισμός, άγχος κ.λ.π.)

skorpion
10-07-2006, 06:05 PM
Νομιζω πως θα συμφωνησω μαζι σου!

*Astropeleki*
10-07-2006, 10:04 PM
Ο Παρθένος μπορεί να δείχνει άτολμος, ίσως και ψυχρός σε τέτοια θέματα. Κατά βάθος όμως διαθέτει ισχυρή λίμπιντο και έχει ενεργητι6κότατη σεξουαλική ζωή. Δεν είναι κρίμα να συνδέουμε την σημασία παρθένος με το ζώδιο Παρθένος?
Εγώ θα έλεγα τους Δίδυμους ως τους "παρθένους" του ζωδιακού, μιας και προτιμούν την πνευματική επικοινωνία....αλλά και πάλι μπορούν να κάνουν την έκπληξη!

Αγγελικη
10-07-2006, 10:09 PM
Τους Διδυμους;;;:nuts: :w00t: :w00t:

*Astropeleki*
10-07-2006, 10:30 PM
...προτιμούν την πνευματική επικοινωνία....αλλά και πάλι μπορούν να κάνουν την έκπληξη!

Ναι, γι΄αυτό και τόνισα ότι κάνουν την έκπληξή τους! Αυτό που ζητούν οι Διδυμοι καταρχάς είναι η πνευματική επικοινωνία. Στην αρχή δεν τους πολυενδιαφέρει η σεξουαλική πράξη...περισσότερο το φαντασιώνονται παρά το πράττουν! Αλλά μπορούν να κάνουν την έκπληξη και να γίνουν ΟΙ καταπληκτικοί εραστές.

Επίσης συμπληρώνω ότι και οι Υδροχόοι θα μπορούσαν άνετα να ενταχθούν στους παρθένους του ζωδιακού, μιας και είναι οι εγκεφαλικοί τύποι...μέχρι να φτάσουν στο θέμα σεξ μπορεί να έχουν εξωθήσει τον άλλο στα άκρα! :nuts:

Αγγελικη
10-07-2006, 10:39 PM
Για τους Διδυμους επικοινωνια ειναι η οποιαδηποτε επικοινωνια.:bigsmile:
Και το σεξ το βλεπουν απλως σαν επικοινωνια και χωρις ταμπου, γι΄αυτο και ειναι απο τα αγαπημενα τους σπορ:bigsmile: :cheesy:

ζουζούνα1977
11-07-2006, 08:00 AM
Για τους Διδυμους επικοινωνια ειναι η οποιαδηποτε επικοινωνια.:bigsmile:
Και το σεξ το βλεπουν απλως σαν επικοινωνια και χωρις ταμπου, γι΄αυτο και ειναι απο τα αγαπημενα τους σπορ:bigsmile: :cheesy:

Ως γνήσιος δίδυμος συμφωνώ με τα "λεγόμενα" της Αγγελικής. Φιλάκια :toung: :toung: :toung: :toung:

tannia
13-07-2006, 02:45 AM
σωστηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη ηηη:bigsmile: :embarrest :toung: ;)
Κατάλαβα, πρέπει να 'χεις πολλή πείρα σε Διδύμους:bigsmile:

tannia
13-07-2006, 02:58 AM
χωρις ταμπου
Συμφωνώ και επαυξάνω:bigsmile: Δίδυμοι και ταμπού;μπα..

Απλά ήθελα να πω για τους Ταύρους και τους Σκορπιούς ότι παρόλο που είναι σέξυ κλπ έχουν και κάποια αγνότητα, είναι πιστοί και συναισθηματικοί.
Ο παρθένος όμως μπορεί να έχει φοβίες και τέτοια αλλά κατά βάθος δεν είναι και τόσο αγνός. Οπότε μπορεί στην πράξη να μην κάνει τίποτα αλλά τί να το κάνεις αν το μυαλό του είναι ~διεφθαρμένο~:cheesy: :bigsmile:

starfish
13-07-2006, 10:44 AM
Εχω την εντυπωση για να μην πω την βεβαιοτητα, οτι αυτη η αναθεματισμενη ονομασια του ζωδιου [περι Παρθενων το αναγνωσμα] μας εχει καταδικασει!!
Ως Παρθενος, οφειλω να σχολιασω τα λεγομενα. :cry:
Λοιπον, μια χαρα παιδια ειμαστε σας βεβαιωνω!! Η αγνοτητα που λετε, εχει να κανει περισσοτερο με μια ιδεατη / επιθυμητη εικονα του κοσμου των ανθρωπων και μια απεχθεια προς την χυδαιοτητα, οχι με ανυπαρκτη σεξουαλικη επιθυμια. Ναι ειναι πιο αργοι στο να αποφασισουν και σχετικα ανασφαλεις [διοτι δεν ειναι τελειοι οπως θα ηθελαν], αλλα οπως ολοι, απλως, χρειαζονται το ή τα καταλληλα ατομα για να λυθουν. Και μπορουν να επιβληθουν στα ενστικτα τους. Αυτο δεν σημαινει οτι δεν εχουν ενστικτα. Ειναι πιο επιλεκτικοι και εχουν αναγκη να νιωθουν ανετα με τον αλλο. Συνηθως δεν επιδεικνυουν το σωμα τους στα «πληθη». Το σεξ και η προκληση ειναι καθαρα ιδιωτικου χαρακτηρα. Ο αλλος πρεπει να τους ανακαλυψει, και αυτο σημαινει οτι πρεπει να επιμεινει, αρα να ενδιαφερεται...
Οσο για τα περι απολυμανσης, η ψυχαναγκαστικη καθαριοτητα δεν θα ελεγα οτι ειναι «προνομιο» των Παρθενων, την εχω «πετυχει» και σε Τοξοτες και σε Σκορπιους.
Συνηθως ειναι απλη απαιτητση στοιχειωδους καθαριοτητας και υγιεινης. Σε ποσους αλλωστε αρεσει να ειναι στο κρεβατι με καποιον που βρωμαει;

ScP
13-07-2006, 11:04 AM
Έτσι ακριβώς είναι. Απέχθεια προς τη χυδαιότητα και υπερ-αίσθηση της ηθικής.
Όσον αφορά την αργοπορία των αποφάσεων να δεις Παρθένους να αποφασίζουν και κάποια άλλα ζώδια "φουριόζικα" και "πολυλογούδικα" ή άλλα τεμπέλικαα και ξεχασιάρικα να κάνουν μέρες να εκτελέσουν προφασιζόμενα δεκάδες δικαιολογίες.
Τι να λέμε τώρα. :toung:

Fotini Christodoulou
13-07-2006, 01:05 PM
Παρθένοι:το ζώδιο-σούπερμαν της ηθικής!:toung:
Τι να λέμε τώρα.

Νομιζω πως ειναι γενικά καλύτερα να μην καταλήγουμε σε κρίσεις βασιζόμενοι και μόνο σε ένα ηλιακό ζώδιο!
όλα τα ζώδια με προυποθέσεις και καταλληλες συνθηκες, θα μπορούσαν να τηρήσουν την "παρθενία".;)

ScP
13-07-2006, 01:35 PM
To σύνολο του προσωπικού ωροσκοπίου θα μας δώσει συμπέρασμα είναι η πρόφαση των υπόλοιπων ζωδίων να σώσουν τα μη σωζόμενα. :toung:

starfish
13-07-2006, 01:36 PM
Παρθένοι:το ζώδιο-σούπερμαν της ηθικής!:toung:
Τι να λέμε τώρα.

Νομιζω πως ειναι γενικά καλύτερα να μην καταλήγουμε σε κρίσεις βασιζόμενοι και μόνο σε ένα ηλιακό ζώδιο!
όλα τα ζώδια με προυποθέσεις και καταλληλες συνθηκες, θα μπορούσαν να τηρήσουν την "παρθενία".;)





Ειμαστε, ειμαστε αλλα ... αποφευγουμε να το διατυμπανιζουμε και δεν τρελαινομαστε να μας ταυτιζουν μ αυτην! :nuts:
Περα ομως απο τα αστειακια, η ηθικη ειναι ενα τεραστιο θεμα προς συζητηση και οπωσδηποτε δεν «χωραει» απο αστρολογικης αποψεως σε ενα ζωδιο...:suspiciou
Και βεβαια, αν θελουμε να ειμαστε και καπως σοβαροι, δεν θα εστιασουμε στο ηλιακο ζωδιο, ουτε καν σε συνδυασμο με τον ωροσκοπο....
Υπαρχουν φορες που φανταζει εντελως ασκοπο να κανουμε αστρολογικης φυσης σχολια για τετοια θεματα. Ειναι εξαιρετικα πιο πολυπλοκο!! Τοσοι διαφορετικοι συνδυασμοι που μπορουν να εχουν παρομοια αποτελεσματα..... Τι νοημα έχει; :sad:
Μονο χιουμοριστικο ... και για να βγαζουμε τα απωθημενα μας...:blink:

Marlene
14-07-2006, 10:28 PM
Εχω την εντυπωση για να μην πω την βεβαιοτητα, οτι αυτη η αναθεματισμενη ονομασια του ζωδιου [περι Παρθενων το αναγνωσμα] μας εχει καταδικασει!!

E ο Καρκίνος τι να πει περί τούτου:cry:

skorpion
15-07-2006, 05:09 PM
Συμφωνώ και επαυξάνω:bigsmile: Δίδυμοι και ταμπού;μπα..

Απλά ήθελα να πω για τους Ταύρους και τους Σκορπιούς ότι παρόλο που είναι σέξυ κλπ έχουν και κάποια αγνότητα, είναι πιστοί και συναισθηματικοί.
Ο παρθένος όμως μπορεί να έχει φοβίες και τέτοια αλλά κατά βάθος δεν είναι και τόσο αγνός. Οπότε μπορεί στην πράξη να μην κάνει τίποτα αλλά τί να το κάνεις αν το μυαλό του είναι ~διεφθαρμένο~:cheesy: :bigsmile:


Αχ ποσο συμφωνω μαζι σου:bigsmile:

zeta1987
27-07-2007, 03:53 AM
Θεωρώ ιχθείς,ΠΑΡΘΕΝΟΥΣ,και καρκίνους!! Περαστικά τους!!!:bigsmile:

elenikol
27-07-2007, 12:23 PM
Νομίζω οι Αιγόκεροι.

Agxos
27-07-2007, 07:35 PM
νομιζω οι καρκινοι και οι διδυμοι...λεω τωρα εγω....

zeta1987
28-07-2007, 01:14 AM
νομιζω οι καρκινοι και οι διδυμοι...λεω τωρα εγω....

Για τους καρκίνους κάτι πάει και έρχεται... Το στοιχείο του παρθένου στους διδύμους, που το είδες πουλάκι μου;;;:blink::love::toung: Αυτοί μόνο...παρθένοι δεν είναι...:laugh: Η προσωποποίηση της αταξίας και της σκανταλιάς!!! (με την καλή έννοια πάντα, γιατί έχω ξαναεκφράσει την αδυναμία μου στο ζώδιο αυτό,:love:;))

Agxos
28-07-2007, 09:12 AM
ναι τωρα που το λες και μενα δεν μου κολλαει τελικα....για δευτερο ζωδιο θα ελεγα τον ζυγο...παλι λαθος?

zeta1987
28-07-2007, 02:29 PM
ναι τωρα που το λες και μενα δεν μου κολλαει τελικα....για δευτερο ζωδιο θα ελεγα τον ζυγο...παλι λαθος?

Χμμμ... Έτσι και έτσι...:rolleyes: Πιστεύω ότι υπάρχουν 2 πλευρές... :bigsmile: Η μία πλευρά είναι οι ζυγοί ισορροπιστές που μάλλον για αυτούς λές και οι ζυγοί οι τρελοί γυναικάδες...:toung: Το λέω από προσωπική εμπειρία...:bigsmile: