PDA

View Full Version : Πλανητες: Ουρανός,Ποσειδων και Πλουτων



divina
26-06-2006, 12:18 PM
Καλημερα. Στον αστρολογικο χαρτη του φιλου μου και μενα οι πλανητες Ουρανος, Ποσειδων και Πλουτων ειναι αναδρομοι και τα ζωδια ίδια δηλ (Ουρανος - Σκορπιος, Ποσειδων - Τοξοτης και Πλουτων - Ζυγος. Παρακαλω αν δεν ειναι ευκολο να μου το εξηγησει καποιος να με παραμπεψει σε καποιο αρθρο. Ευχαριστω!

Fotini Christodoulou
26-06-2006, 12:19 PM
Δείτε εδώ (http://myhoroscope.gr/forumdisplay.php?f=32)!

divina
26-06-2006, 12:51 PM
μηπως θα μπορουσατε να μου πειτε τι συμβαινει στην περιπτωση μου ομως? ειναι καλο η κακο που εχουμε τους 3 πλανητες ιδιους και αναδρομους?? Σας ευχαριστω για το αρθρο

Fotini Christodoulou
26-06-2006, 12:57 PM
Κακό δεν είναι!Απλά είναι σε αναδρομη φορά με ότι αυτό συνεπάγεται!
Το ότι και οι δυό τους έχετε σε κοινά ζώδια σημαίνει οτι θα έχετε καποιες κοινές αντιδράσεις συμφωνες με τα ζώδια οπου βρίσκονται, αλλα σε διαφορετικούς τομεις αναλογα με τους οικους στους οποιους βρισκονται, σε καθε γενέθλιο.

Η συναστρία πάντως είναι αρκετα περίπλοκη διαδικασία οποτε προτείνω να ξεκινησεις μελετώντας πρώτα τον χάρτη σου!

Ελπίζω να σε βοηθάω.:idea:

divina
26-06-2006, 02:05 PM
Ναι, πολυ. σε ευχαριστω πολυυυυυυυυ¨)

Λίλιαν Σίμου
28-06-2006, 02:33 AM
Αγαπητή φίλη

Είναι πολύ σύνηθες, άτομα της ίδιας περίπου ηλικίας, να έχουν του βαρείς πλανήτες κοντά. Στην συναστρία δεν παίζουν ιδιαίτερο ρόλο στην περίπτωση που συμπίπτουν του ενός στον άλλο.
Όσο για την ανάδρομη φορά, πολλοί τους έχουν έτσι, να σκεφθείτε πως ο Πλούτωνας είναι περίπου έξι μήνες τον χρόνο ανάδρομος. Ένας στους δύο που γεννιέται μέσα στο ίδιο έτος, τον έχει σε τέτοια φορά. Μας πληροφορεί για καρμικές καταβολές ολόκληρης γενιάς.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

divina
29-06-2006, 11:38 AM
Σε ευχαριστω Λιλιαν. Ναι οντως εχουμε μικρη διαφορα ηλικιας¨)

penmani
13-04-2009, 04:55 PM
Ακριβως το ιδιο εμφανιστηκε στη συναστρια του φιλου μου κι εμενα. Όμως υπαρχουν 2 χρονια διαφορα. Εχει καποια διαφορα? Η' ισχυει οτι και στα παραπανω σχολια??

Μητσάκος
14-04-2009, 01:06 AM
Ακριβως το ιδιο εμφανιστηκε στη συναστρια του φιλου μου κι εμενα. Όμως υπαρχουν 2 χρονια διαφορα. Εχει καποια διαφορα? Η' ισχυει οτι και στα παραπανω σχολια??
Εφόσον έχετε τις ίδιες ...προδιαγραφές, λογικό δεν είναι να ισχύουν και για εσάς;

hattie23
20-12-2010, 12:28 AM
Θα ηθελα να ρωτησω και εγω κατι σχετικα με αυτους τους τρεις πλανητες.Ειδα ενα χαρτη του 1987 ενος φιλου μου ο οποιος εχει ουρανο,ποσειδωνα ,και πλουτωνα αναδρομους.Αφου αυτοι οι πλανητες ειναι αργοι ηταν αναδρομοι απο το 1986-1989 για μια τριετια περιπου ενω ο πολουτωνας μεχρι το 1991-1992 νομιζω.

Γενικα τι μπορει να σημαινει για τα παιδια που γεννηθηκαν με αυτους τους πλανητες αναδρομους?

Πολυ παλιοτερα ειχα διαβασει οτι τα ατομα που γεννιουνται με τους εξωκρονιους τους αναδρομους ειναι ατομα που στην προηγουμενη ζωη τους δεν ειχαν καταφερει να δημιουργησουν καλο καρμα σε οτι αφορα το συλλογικη τους συνεισφορα στην κοινωνια

thallasinh
21-12-2010, 12:52 AM
ΟΙ ΒΡΑΔΕΙΣ ΠΛΑΝΗΤΕΣ ΑΝΑΔΡΟΜΟΙ Η. ΜΗ -ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΓΕΝΙΑ Η ΕΠΙΡΡΟΕΣ ΤΟΥΣ ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΩΡΟΣΚΟΠΙΟ- ΕΞΑΡΤΩΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΨΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΠΛΑΝΗΤΕΣ ΤΟΥ ΩΡΟΣΚΟΠΙΟΥ

kiaRRa
21-12-2010, 11:14 AM
ΟΙ ΒΡΑΔΕΙΣ ΠΛΑΝΗΤΕΣ ΑΝΑΔΡΟΜΟΙ Η. ΜΗ -ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΓΕΝΙΑ Η ΕΠΙΡΡΟΕΣ ΤΟΥΣ ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΩΡΟΣΚΟΠΙΟ- ΕΞΑΡΤΩΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΨΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΠΛΑΝΗΤΕΣ ΤΟΥ ΩΡΟΣΚΟΠΙΟΥ

Αγαπητή φίλη, θα σε παρακαλεσω να γράφεις με μικρά και όχι με κεφαλαία. Τα κεφαλαια στην διαδικτυακή γλώσσα υποδηλώνουν ότι φωνάζεις ενώ ειναι και κουραστικά στην ανάγνωση.:bigsmile: