PDA

View Full Version : Ποιό ζώδιο επιμένει μετά απο έναν χωρισμό???



_memi_
21-06-2006, 10:58 AM
Γεια σας
Υπάρχει μια ερώτηση που με έχει προβληματίσει κατά καιρούς.
Ποιο ζώδιο κατά την άποψη σας παίρνει βαριά έναν χωρισμό????
Ποιο είναι το ζώδιο που κάνει την ζωή δύσκολη στον/ην πρώην του???
Θα χαρώ πολύ να μάθω τις απόψεις σας :)

Αγγελικη
21-06-2006, 01:00 PM
Ταυρος, Σκορπιος!

panther
21-06-2006, 01:03 PM
Λένε και ο Κριός, γιατί δεν γίνονται όλα έτσι όπως τα θέλει!!!
Για τον Σκορπιό είναι σίγουρο!!!
Βασικά, εάν δεν ενδιαφέρεται ότι ζώδιο και να είναι το ίδιο αποτέλεσμα θα έχει!!!

Fotini Christodoulou
21-06-2006, 01:11 PM
Ο Ταυρος ίσως ναι αλλα για τον Σκορπιό διαφωνώ.
Ψηφίζω τον Ιχθύ.
Νομίζω πως σκληρές όψεις των φώτων με Ποσειδώνα και Πλουτωνα θα δημιουργούσαν την αισθηση εξάρτησης και εμμονης.

friary
21-06-2006, 01:27 PM
Ταύρος!!!
Αν έχουν βάλει κάτι στο μυαλό τους δεν τους το ξεκολάς με τίποτα. Κι αν αυτο το κάτι είναι οτι εσύ κι αυτός είστε ζευγάρι.....Δεν θα αλλάξουν την αποψή τους εύκολα.
Ασε που θα σου κάνουν δύσκολη τη ζωή με την επιμονή τους. Μπορεί να περάσουν χρόνια κι αυτός εκει....να ρωτάει μήπως άλλαξες γνώμη.
Καρκίνος.
Πιστεύω πως θα ξεπερνάνε πολύ δύσκολα το χωρισμό. Δάκρυ, πίκρα και πόνος. Ασε που μπορεί να μην το ξεπεράσουν ποτέ.
Σκορπιός
Ζήλια και εκδικητικότητα? Μπορεί και να σε κυνηγάει μετά, απλά και μόνο για να πάρει τη ρεβάνς στο τέλος. Ασε που απο τη ζήλια του και μόνο αν τον χωρίσεις, μπορεί να μην το ξεπεράσει ποτέ και να τρώγεται μια ζωή με τον ευατό του...και με τον άλλον.

Γενικά όμως, κάθε άνθρωπος είναι διαφορετική οντότητα και πέρα από το ζώδιο, υπάρχουν πολλοί πλανήτες, όψεις και βιώματα, που διαμορφώνουν συμπεριφορές και αντιδράσεις. Λίγα παραπάνω ψυχολογικά να έχει κάποιος, λίγο ξεροκέφαλος και μονόχνωτος να είναι, λίγο πιο πολύ εκδικητικός και ζηλιάρης, αντε να ξεκολήσει μετά και άντε να ξεμπερδεύεις κι εσύ.

_memi_
21-06-2006, 01:45 PM
Θα συμφωνήσω μαζί σου friary .
Η μοναδικότητα του καθένα μας ορίζει και διαφορετικές αντιδράσεις
Νομίζω ότι ο Κριός αν δεν έρθουν τα πράγματα όπως τα έχει σκεφτεί επιμένει πολύ έως και «Τρίπολη» χι!χι!


Σκορπιός αν θελήσει εκδικείται ίσως και αιώνες μετά.
Ταύρος ??? τωρα τι να πω??? Πρεπει να υπερασπιστω το ζωδιο μου …….
Αλλά η επίμονη, η υπομονή, και βέβαια η ξεροκεφαλιά μάλλον είναι «χαρακτηριστικά» του Ταύρου χι!χι! :huh:

SONIA64
21-06-2006, 09:47 PM
Kαλησπέρα,
Συμφωνώ μαζί σας για το Σκορπιό και την ρεβάνς του όπως επίσης για τον Ιχθεί που δεν εννοεί να καταλάβει οτι τελείωσε μια κατάσταση.Για τον Κριό θα έλεγα πως επειδή ειναι φαντασιόπληκτος φτιάχνει τόσο πολύ την κατάσταση στο μυαλό του που δύσκολα ξεκολάει απο μία σχέση.

blueyes
21-06-2006, 10:11 PM
Ταύρος, ταύρος, ταύρος, ταύρος α... και ταύρος! Θα σου κάνει τη ζωή δύσκολη και θα επιμείνει τόοοοοσο πολύ, που κάποια στιγμή θα αναρωτηθείς μήπως τελικά έχει δίκιο που εκείνος θέλει κι εσύ άδικο που δεν θέλεις. οεο???
Μιλάω εκ πείρας.

kiaRRa
22-06-2006, 12:14 AM
Ταύρος, ταύρος, ταύρος, ταύρος α... και ταύρος! Θα σου κάνει τη ζωή δύσκολη και θα επιμείνει τόοοοοσο πολύ, που κάποια στιγμή θα αναρωτηθείς μήπως τελικά έχει δίκιο που εκείνος θέλει κι εσύ άδικο που δεν θέλεις. οεο???
Μιλάω εκ πείρας.

δεν υπάρχει άλλο ζώδιο τόσο επίμονο.Πρώτα θε πεθάνουν οι κατσαρίδες σε πυρηνικό όλεθρο, και ύστερα θα αποφασίσει ένας ταύρος να εγκαταλείψει τις προσπάθειες.:nuts:

stabie
22-06-2006, 10:20 AM
παιδια διάβασα τις απαντήσεις όλων και αγχώθηκα...
δεν με πειράζει να το πω στο forum μια και για μένα είναι τελειωμένο αλλά θα είναι πολύ δύσκολο να πω στον Ταύρο να χωρίσουμε;
η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω τον τρόπο...
τι άνθρωποι και αυτοί...σε κάνουν να νομίζεις ότι είναι οι ιδανικοί...

_memi_
22-06-2006, 10:29 AM
Aα πα πα νομίζω ότι πρέπει να αλλάξω ζώδιο τώρα!!!!!!!!.
Αλήθεια stabie δοκίμασες να πάρεις την πιστωτική ενός Ταύρου και απλά να ξεχαστείς ψωνίζοντας ??? ?????? χι!χι!

Fotini Christodoulou
22-06-2006, 10:37 AM
αλλά θα είναι πολύ δύσκολο να πω στον Ταύρο να χωρίσουμε;
η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω τον τρόπο...


Ωροσκόπος Ταυρος speaking!
Μας έχετε παρεξηγήσει!Μια χαρά καταλαβαίνουμε τα ελληνικά!
Νομιζω πως αν πεις "χωρίζουμε και δεν θελω να έχουμε καμια επαφή" θα το καταλάβει:)

Ολα τα ζωδια στεναχωριούνται απο εναν χωρισμό, οταν ετρεφαν πραγματικά αισθήματα για το ταίρι τους.

kiaRRa
22-06-2006, 10:45 AM
Aα πα πα νομίζω ότι πρέπει να αλλάξω ζώδιο τώρα!!!!!!!!.
Αλήθεια stabie δοκίμασες να πάρεις την πιστωτική ενός Ταύρου και απλά να ξεχαστείς ψωνίζοντας ??? ?????? χι!χι!

Αυτό είναι σχέδιο εκδίκησης!:idea:

_memi_
22-06-2006, 10:58 AM
Δεν θα το έλεγα σχέδιο εκδίκησης ……….
Σχέδιο Απαλλαγής ίσως
Από τα λίγα που γνωρίζω οι Ταύροι επιθυμούν οικονομική και συναισθηματική ασφάλεια ……..
Αν δουν ότι ο/η σύντροφος τους είναι σπάταλοι μάλλον θα χάσουν και την υλική αλλά και την συναισθηματική τους ασφάλεια χι!χι!
Τώρα γιατί όλα αααααα τα παραπάνω που γράφω δεν έχουν καμία σχέση με μένα
Δεν ξέρω …………….
Μάλλον δεν είμαι χαρακτηριστικό δείγμα του ζωδίου μου χι!χι!

friary
22-06-2006, 11:02 AM
παιδια διάβασα τις απαντήσεις όλων και αγχώθηκα...
δεν με πειράζει να το πω στο forum μια και για μένα είναι τελειωμένο αλλά θα είναι πολύ δύσκολο να πω στον Ταύρο να χωρίσουμε;
η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω τον τρόπο...
τι άνθρωποι και αυτοί...σε κάνουν να νομίζεις ότι είναι οι ιδανικοί...

Να μην σε αγχώσω :toung: , αλλά δεν πρόκειτε να τον ξεφορτωθείς. Πες ότι σου χάρησαν ένα κακότροπο ζωάκι (χεχε) και θα πρέπει να το αναθρέψεις γιατί δεν μπορείς να κάνεις αλλοιώς :laugh:
Πέρα απο την πλάκα, κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός. Π.χ. ο δικός σου Ταύρος να είναι μια χαρά παιδί και να καταλαβαίνει ή να έχει πολύ απο Δίδυμο και να είναι απλά τα πράγματα. Συνήθως οι άνθρωποι όταν τους μιλάς καταλαβαίνουν. Επειδή όμως μου έχει τύχει Η περίπτωση Ταύρου, το φυσάω ακόμη και δεν κρυώνει. Και να φανταστείς δεν είχα ποτέ σχέση μαζί του. Απλά αυτός θέλει. Απο μόνος του. Νόμιζα πως όταν μιλήσεις σε κάποιον, όταν εξηγηθείς, θα καταλάβει. ΕΛΑ ΜΟΥ ΝΤΕ ΠΟΥ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. Ούτε με το καλό, ούτε με το κακό. Εχουν περάσει σχεδόν 3 χρόνια και ακόμα πιάνει συναδέλφους και λέει τον πόνο του και γνωστούς να με πιάσουν μπας και έχω αλλάξει γνώμη.
Οπότε, αγαπητή stabie, έχε το νού σου :bigsmile:
Μερικά tips για να τον ξεφορτωθείς πιο εύκολα:
1.Ακολούθησε την συμβουλή της _memi_
2.Σταμάτα να του μαγειρεύεις, ακόμα καλύτερα το φαϊ να είναι χάλια.
3.Μην καθαρίζεις το σπίτι
4.Σταμάτα να είσαι "διαθέσιμη" :blink1: Θα του στοιχήσει. Που θα πάει θα στραφεί αλλού.
5.Να είσαι αγενής, πολυλογού, αδιάφορη
6.Πρόσβαλέ τον μπροστά στους φίλους του και στους δικούς σου για την τάδε κοτσάνα που είπε, για την βλακεία που έκανε.
7. Γύρνα συνέχεια
Και το καλύτερο αν δεν πιάσει τίποτε απο τα παραπάνω
8.Να κατηγορείς συνέχεια τη μαμά του και ρίξε έναν γερό καυγά μαζί της.(Αυτό ισχύει για όλους τους άντρες)
Δεν υπάρχει περίπτωση άντρας να υποστηρίξει εσένα και όχι τη μανούλα του (εκτός αν είναι περίπτωση), πόσο μάλιστα αν έχεις άδικο.
Αυτά :toung:
P.S Ξανασκέψου το όμως βρε παιδάκι μου. Αλλες να κάνουν κρα για να βρουν αντρα κι εσυ κλωτσάς έτσι τα καλά παιδιά :laugh:

panther
22-06-2006, 11:14 AM
Άκουσα για τους Ταύρους!!! Α!!! ρε ωροσκόπε ...μας κατέστρεψες:cheesy::cheesy::cheesy::che esy:
έλατε ρε παιδιά κόψτε λίγο. Δεν είμαστε και τόσο χάλια!!!
Είμαστε λίγο .. λιγουλάκι .. να τόσο δα... επίμονοι ... αλλά δεν πιάνουμε τον άλλον από το λαιμό να τον ταρακουνάμε. Όπως π.χ. οι Σκορπιοί!!! :cheesy::cheesy::cheesy:

Μίλα ρε Φωτεινή!!!

_memi_
22-06-2006, 11:16 AM
Friary υπέροχα tips …….
Αναρωτιέμαι αν έχουν αποτελέσματα και σε αλλά ζώδια π.χ Ζυγός ???
Κριός ????
Ότι αναφέρεις παραπάνω το έχω αντιμετωπίσει με Κριό ………….
Και χωρίς λόγο κόλλημα μέχρι απελπισίας και από εφευρετικότητα «βουνό» χι!χι!………και μετά αναρωτιέμαι ο Ταύρος είναι επίμονος ??? χι!χι!

sagimoon
22-06-2006, 11:17 AM
Μια διαφωνία ...????

Ο σκορπιός όχι δύσκολα, πανδύσκολα(νέα λέξη) χωρίζει.
Αλλά αν αποφασίσει να χωρίσει ποτέ δεν γυρνάει ούτε βλέφαρο πίσω.
Τι γράμματα να στέλνεις εσύ, τι τηλέφωνα, τι emails , δεν απαντά.
Η εκδίκηση είναι άλλο καπέλο. Όμως από την στιγμή που χάραξε πορεία, παιδιά, να σκίσω τα πτυχεία που δεν έχω...ΔΕΝ ΓΥΡΙΖΕΙ ΠΙΣΩ. Κάτι που έχει τελιώσει, γιαυτόν, τέλιωσε.

Fotini Christodoulou
22-06-2006, 11:21 AM
Αντωνία με κάλυψες!:love: Ετσι ακριβώς με τους Σκορπιούς!

Τι να σας π.Εγω είχα προβλημα με έναν Ζυγό και με εναν Κριο που δεν δεχόντουσαν το ΟΧΙ οσες φορές και να το ειπα.Βεβαια τα πράγματα είναι απλά.Κλεινεις κινητο(η αλλαζεις νουμερο) κλειδώνεις πόρτες παράθυρα και κάποια στιγμή..γλυτώνεις!:toung:

_memi_
22-06-2006, 11:23 AM
Χαίρομαι που υπάρχει υπεράσπιση για τον Ταύρο γιατί είχα αρχίσει να σκέφτομαι να αλλάξω ζώδιο. Χι!χι! :amuse:

kiaRRa
22-06-2006, 11:26 AM
Γιατί να μην κάνουμε ό,τι και οι άντρες?Τους αναγκάζουμε να μας χωρίσουν.Ξέρω και έναν ταύρο που οι παραπάνω 8 συμβουλές είναι άκρως αποδοτικές.Όποια έχει αδυναμία σε αυτό το ζώδιο,ας παρουσιαστεί!:idea:
Αλλαγές... δεν γίνονται δεκτές!:cheesy: :cheesy: :cheesy:

friary
22-06-2006, 11:33 AM
Friary υπέροχα tips …….
Αναρωτιέμαι αν έχουν αποτελέσματα και σε αλλά ζώδια π.χ Ζυγός ???
Κριός ????
Ότι αναφέρεις παραπάνω το έχω αντιμετωπίσει με Κριό ………….
Και χωρίς λόγο κόλλημα μέχρι απελπισίας και από εφευρετικότητα «βουνό» χι!χι!………και μετά αναρωτιέμαι ο Ταύρος είναι επίμονος ??? χι!χι!

Τα tips αυτά πιάνουν σε όλους τους άντρες.
Πως νομίζεις πως ξεφορτώνομαι τους ανεπιθήμητους;;;;;
Ο Παρθένος δεν άντεξε που γύρναγα όλο το βράδυ, μου πε μια το παληκάρι δεν μ΄αρέσει να γυρνάς στα clubs μέχρι τις 6 το πρωι κι εγώ να δουλεύω, δεν θέλω να κάνεις παρέα με άντρες,(και το μεσαίωνα αυτά λέγανε) μια, δυό, εεε στην επόμενη (στραβή) αντε γεια.....
Οι Κριοί είναι ζηλιάρηδες. Αλλα το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να τον απατήσεις και να το μάθει φυσικά. Όσο και να σε αγαπάει και να στο συγχωρήσει ακόμα, δεν θα αντέξει το οτι το γνωρίζει ο περίγυρός σας. Αν το ξέρει μόνο ο ίδιος μπορεί και να κάνει την πάπια.
Πάντως έχεις απόλυτο δίκιο για τους Κριούς. Είχα σοβαρή σχέση με Κριό, αλλα ήταν πανέξυπνος. Με έπιασε στην αρχή με το καλό, μου φορτώθηκε σπίτι χωρίς να να προλάβω να πω κιχ και μετά μου άλλαξε τα πετρέλαια. Ούτε με τις φίλες στο τηλέφωνο δεν με άφηνε να μιλάω.Άπο το σπίτι έβγαινα μόνο με τη συνοδεία του. Στη δουλειά με πηγαινοέφερνε μπας και με κλέψουν στο δρόμο και μου έκανε εντατική πάχυνση για να μην με κοιτάει κανείς!!!
Ναι, ναι, πίστεψέ το. Το έλεγε κιόλας. Σε προτιμώ παχουλή για να μην σε κοιτάνε!!!!! ΑΚΟΥΣΟΝ! (Οχι οτι δεν μου άρεσε που σαβούριαζα κι εγώ)
Οσο για το Ζυγό, αν είναι αυθεντικός Ζυγός, τα πράγματα είναι εύκολα. Τον χωρίζεις με συνοπτικές διαδικασίες. Αν έχει Σκορπιό τώρα μέσα του, πιο δύσκολα τα πράγματα. Θα σου κάνει τον καλό μέχρι να υποκύψεις και μετά θα σου αλλάξει τα πετρέλαια. Οπότε να είσαι προσεκτική και σίγουρη. Ούτε ένα καλημέρα απο εκεί και πέρα :nuts:
Αυτάαααααααααα :amuse:

_memi_
22-06-2006, 11:44 AM
Με τον Κριό δεν είχα ποτέ σχέση ……φαντάσου και να είχα χι!χι!
Επέμενε επέμενε γιατί δεν ξέρω ………πάντως όλα αυτά που γράφεις σε φιλικό επίπεδο τα είχε κάνει …………..
Δίκιο βουνό έχεις!!!!!!!!!!
Όσο για τον ζυγό έχεις δίκαιο ξανά!!!!!
Εχει πάρει πολλά χαρακτηριστικά από παρθένο και φυσικά με πηγαίνει με το καλό σιγά σιγά και σπρώχνοντας κάθε φορά από λίγο ……………χι!χι!

stabie
22-06-2006, 02:11 PM
λετε να ειναι πιο ευκολα τα πραγματα επειδη εχει ωροσκοπο ζυγο, και αφροδιτη στους διδυμους;
παιδια ξέρω ατομα ποθ κανουν κρα να βρουν Ταύρο...είναι λένε οι καλύτεροι άντρες του ζωδιακου...
τι να πω...

Αγγελικη
22-06-2006, 02:15 PM
λετε να ειναι πιο ευκολα τα πραγματα επειδη εχει ωροσκοπο ζυγο, και αφροδιτη στους διδυμους;
παιδια ξέρω ατομα ποθ κανουν κρα να βρουν Ταύρο...είναι λένε οι καλύτεροι άντρες του ζωδιακου...
τι να πω...

Ειναι γυναικες...για σπιτι!:nuts:

Dell Piero
22-06-2006, 05:58 PM
Μετά το χωρισμό τα ζώδια που επιμένουν είναι, η βουβάλα και το βόδι.

kiaRRa
22-06-2006, 06:07 PM
Μετά το χωρισμό τα ζώδια που επιμένουν είναι, η βουβάλα και το βόδι.
Aντρικη απαντηση.Τι να πεις?Οι αιγοκεροι εχουμε εγωισμο.

skorpion
22-06-2006, 06:18 PM
Για τον ταυρο,το σκορπιο και τον κριο συμφωνω αλλα εμενα μ αρεσει αρκει να μη γινει αρρωστημενο:bigsmile: Γενικα μου αρεσουν οι αντρες που διεκδικουν και παλευουν για κατι που θεωρουν σημαντικο και αξιολογο και οχι που με την πρωτη δυσκολια σκυβουν το κεφαλι.Και παλι ομως δε μιλαω για αρρωστημενες καταστασεις. :love: Τωρα οι κριοι ζηλιαρηδες τοσο πολυ δεν ηξερα οτι ειναι και εχω προσωπικες εμπειριες μηπως εφταιγε κατι αλλο στο χαρτη του ειναι βεβαια αλλα οχι και ετσι. οι ταυροι ειναι κτητικοι.Τωρα λιγο ζηλια και κτητικοτητα μ αρεσει εμενα σαν σκορπιος αλλα εντος οριων γιατι μετα μου βγαινει και ο ωροσκοπος μου ο διδυμος και καταλαβαινεται.Για τον ζυγο δεν ξερω ενας γνωστος που εχω δεν μου φαινεται για ζηλιαρης με τη σχεση του πιο πολυ ανεκτικος μου φαινεται.

:bigsmile: :bigsmile: :bigsmile: :bigsmile:

ζουζούνα1977
23-06-2006, 12:18 PM
Από προσωπική εμπειρία πιστεύω ο ταύρος και το "ψαράκι". :blink1:

BrokenRainbow
23-06-2006, 09:40 PM
Μια διαφωνία ...????

Ο σκορπιός όχι δύσκολα, πανδύσκολα(νέα λέξη) χωρίζει.
Αλλά αν αποφασίσει να χωρίσει ποτέ δεν γυρνάει ούτε βλέφαρο πίσω.
Τι γράμματα να στέλνεις εσύ, τι τηλέφωνα, τι emails , δεν απαντά.
Η εκδίκηση είναι άλλο καπέλο. Όμως από την στιγμή που χάραξε πορεία, παιδιά, να σκίσω τα πτυχεία που δεν έχω...ΔΕΝ ΓΥΡΙΖΕΙ ΠΙΣΩ. Κάτι που έχει τελιώσει, γιαυτόν, τέλιωσε.

Καλησπέρα στην όμορφη συντροφιά σας. Είμαι καινούρια και, κοιτάζοντας τα διάφορα... έπεσα στην περίπτωση! Εξ'ού και γράφω εδώ το πρώτο μου post!

Eίμαι Κριός (αν αυτό λέει κάτι!!!) αλλά δεν περίμενα ποτέ ότι, εδώ κι ένα εικοσαήμερο θα έκανα του κόσμου τις σαχλαμάρες για έναν Σκορπιό που, μετά από 4 χρόνια σχέσης... χάθηκε (ναι, ναι!) και δεν απαντά σε τηλεφωνήματα, emails, κλπ!!! Η μόνη εξήγηση την οποία δίνει είναι πως, η σχέση είχε γίνει ψυχοφθόρα και πως, πρέπει ν'αφήσουμε το χρόνο να δείξει αν η κατάσταση είναι αναστρέψιμη!!!
Φαντάζεστε τις αντιδράσεις της ανυπόμονης... Κριάρας?
Έχω καταστρώσει δε, χίλια-δυο σενάρια... στρατηγικής (μέχρι να βαρεθώ στο τέλος... γιατί εμείς οι Κριοί βαριόμαστε κι εύκολα, όταν χάσουμε το ενδιαφέρον και βέβαια, δεν θέλουμε να γίνουμε και τελείως "χαλιά να μας πατήσουν" αν δεν μας σηκώνει το κλίμα!!! Έχουμε και κάποιον εγωϊσμό!)
Άρα, πιστεύω ότι οι Κριοί μπορεί να επιμείνουν πεισματικά και, να μην ξεκολλάνε με τίποτα αλλά, για σύντομο χρονικό διάστημα.

nota
24-06-2006, 11:35 AM
Παιδια δεν μου έτυχε ερωτικός σύντροφος Ταύρος για να ξέρω τι μου γίνεται θα σας πω όμως για τον Ταύρο το αφεντικό μου...εννοώ πάντα στα πλαίσια της δουλειάς, πιό επίμονος άνθρωπος δεν υπάρχει αν δεν γίνει το δικό του δεν εγκαταλείπει με τίποτα τα όπλα! α πα πα...επιμονή? μέχρι θανάτου...μηπως πρέπει να τον σχολάσω ? χα χα χα...φιλακια σε όλους

moutro28
26-06-2006, 10:05 PM
Γειά σας. Πιστεύω ότι δεν ειναι θέμα απλώς ζωδίου. Διότι ένας Δίδυμος (ή Υδροχόος) που είναι τρεις λαλούν και δυό χορεύουν μπορεί να έχει έναν Άρη στον Σκορπιό και να τον πιάσει το πείσμα να γίνει το δικό του. Μπορεί δηλαδή να κάνει ότι είναι δυνατόν για να τα ξαναβρει με το έτερον ήμισι για να μπορέσει, στη συνέχεια, να του κάνει τη ζωή κόλαση και τελικά να το χωρίσει ΑΥΤΟΣ.
Ο Κριός είναι πολύ εγωιστής για να παραδεχθεί ότι πονάει και υποφέρει
Ο Ταύρος θα ξεχαστεί με ένα πιάτο καλό φαγητό
Ο Δίδυμος θα πνίξει τον πόνο του στα χάχανα με μια πολύ μεγάλη παρέα
Ο Καρκίνος θα κλειστεί στο καβούκι του - κάτι που το κάνει έτσι κι αλλιώς - για να κλάψει και θα τρέξει στη μανούλα του.
Ο Λέων είναι πολύ άρχοντας, πολύ βασιλιάς και θα αποχωρήσει μεγαλόπρεπα και δήθεν αδιάφορα.
Ο Παρθένος θα βρεί την ευκαιρία να κάνει γενική καθαριότητα στο σπίτι τώρα που δεν έχει να ασχολείται με την ... λεγάμενη
Ο Ζυγός θα το ρίξει στις καλές τέχνες (από γκαλερί μέχρι μπουζούκια)
Ο Σκορπιός θα καταστρώσει σχέδιο εκδίκησης συνεπώς θα ασχολείται με αυτό και όχι με το ... πρόσωπο.
Ο Τοξότης θα πάει ταξίδι στην Κούβα για να ξεπεράσει τον χωρισμό
Ο Αιγόκερως θα δουλέψει αντί για 18, 20 ώρες για να συνέλθει
Ο Υδροχόος θα το φιλοσοφήσει
Ο Ιχθύς θα κλάψει την μοίρα του, θα καταστρώσει σχέδιο αυτοκτονίας αλλά τελικά θα αποφασίσει να ακολουθήσει το ρεύμα και να βρεί αντικαταστάτρια, όπως και όλοι οι παραπάνω.

stabie
26-06-2006, 11:01 PM
απλα τέλειοοοοοοοοοοοοοοοο:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

μπράβο βρε moutro έχεις ψυχολογήσει όλα τα ζώδια! Συγχαρητήρια!!!!Πολύ κάλό!!!! και εύστοχο!!!

BrokenRainbow
27-06-2006, 01:20 AM
:laugh: Καταπληκτικό!!! Εύγε, moutro28!!!

panther
27-06-2006, 09:18 AM
Γειά σας. Πιστεύω ότι δεν ειναι θέμα απλώς ζωδίου. Διότι ένας Δίδυμος (ή Υδροχόος) που είναι τρεις λαλούν και δυό χορεύουν μπορεί να έχει έναν Άρη στον Σκορπιό και να τον πιάσει το πείσμα να γίνει το δικό του. Μπορεί δηλαδή να κάνει ότι είναι δυνατόν για να τα ξαναβρει με το έτερον ήμισι για να μπορέσει, στη συνέχεια, να του κάνει τη ζωή κόλαση και τελικά να το χωρίσει ΑΥΤΟΣ.
Ο Κριός είναι πολύ εγωιστής για να παραδεχθεί ότι πονάει και υποφέρει
Ο Ταύρος θα ξεχαστεί με ένα πιάτο καλό φαγητό
Ο Δίδυμος θα πνίξει τον πόνο του στα χάχανα με μια πολύ μεγάλη παρέα
Ο Καρκίνος θα κλειστεί στο καβούκι του - κάτι που το κάνει έτσι κι αλλιώς - για να κλάψει και θα τρέξει στη μανούλα του.
Ο Λέων είναι πολύ άρχοντας, πολύ βασιλιάς και θα αποχωρήσει μεγαλόπρεπα και δήθεν αδιάφορα.
Ο Παρθένος θα βρεί την ευκαιρία να κάνει γενική καθαριότητα στο σπίτι τώρα που δεν έχει να ασχολείται με την ... λεγάμενη
Ο Ζυγός θα το ρίξει στις καλές τέχνες (από γκαλερί μέχρι μπουζούκια)
Ο Σκορπιός θα καταστρώσει σχέδιο εκδίκησης συνεπώς θα ασχολείται με αυτό και όχι με το ... πρόσωπο.
Ο Τοξότης θα πάει ταξίδι στην Κούβα για να ξεπεράσει τον χωρισμό
Ο Αιγόκερως θα δουλέψει αντί για 18, 20 ώρες για να συνέλθει
Ο Υδροχόος θα το φιλοσοφήσει
Ο Ιχθύς θα κλάψει την μοίρα του, θα καταστρώσει σχέδιο αυτοκτονίας αλλά τελικά θα αποφασίσει να ακολουθήσει το ρεύμα και να βρεί αντικαταστάτρια, όπως και όλοι οι παραπάνω.

Δεν ισχύει απαραίτητα αυτό, το ξέρεις έτσι?
Στα βασικά χαρακτηριστικά όμως, πέφτεις μέσα:)

kritsinaki
27-06-2006, 01:07 PM
Πολύ πολύ καλό!!!
Κι εγώ τώρα ετοιμάζομαι... Κούβα βέβαια δεν θα πάω αλλά μια Ερυθρά θα την χτυπήσω...:nuts:

moutro28
27-06-2006, 08:23 PM
Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Πέραν από τις γενικότητες παίζουν πολλά πράγματα ρόλο και δεν εννοώ τους υπόλοιπους πλανήτες κλπ αλλά για το είδος της σχέσης και του χωρισμό.
Διαφορετικά χωρίζεις από μια φρέσκια σχέση ή μια χλιαρή σχέση, διαφορετικά από μια παθιασμένη, μια μακροχρόνια κλπ.
Αλλιώς αντιδράς σε έναν χωρισμό έντιμο και αλλιώς όταν έχει προηγηθεί κοροϊδία κ.λπ.

stabie
27-06-2006, 11:43 PM
Σαφώς!!!
και μήπως προεκτεινοντας το θέμα πρέπει να ανρωτηθούμε ποια ζώδια κάνουν σοβαρές σχέσεις(είναι αυτοί που λέμε για σπίτι) και ποια κοροιδεύουν και είναι ικανοί να το κάνουν για πάντα αν δεν τους πάρεις μυρωδιά;;;;

μήπως να ανοίξουμε άλλο topic γιατί θα βγούμε εκτός;;;;;:embarrest :embarrest :nuts: :bigsmile: :bigsmile: :bigsmile:

skorpion
28-06-2006, 12:48 AM
Αυτοι που λες δεν εχουν ζωδια ειναι ζωα :laugh: :laugh: :nuts:

stabie
28-06-2006, 09:28 AM
κατάλαβα...
πρέπει να το ρίξουμε στη ζωολογία γι'αυτούς...
χμμμ...:toung:

moutro28
28-06-2006, 02:27 PM
Δεν νομίζω ότι είναι μόνο θέμα αστρολογικού χάρτη η εντιμότητα, η πίστη κλπ. Δηλαδή οι Δίδυμοι δεν κάνουν σοβραρές σχέσεις; Οι Αιγόκεροι είναι όλοι πιστοί και αφοσιωμένοι; Αλλοίμονο αν πιστέψουμε κάτι τέτοιο. Αλλωστε οι συμπεριφορά των άλλων έχει άμεση σχέση με τη δική μας. Θέλω να πω ότι εμείς αφήνουμε πολλές φορές το δικαίωμα στον άλλον να είναι ανέντιμος ή τον αναγκάζουμε να δώσει μια έντιμη εξήγηση. Κι όπως λέει το τραγούδι: "Οποιος ξέρει να αγαπά, ξέρει και να χωρίζει" κι αυτό δεν είναι θέμα ζωδίου.

skorpion
28-06-2006, 10:08 PM
Δεν νομίζω ότι είναι μόνο θέμα αστρολογικού χάρτη η εντιμότητα, η πίστη κλπ. Δηλαδή οι Δίδυμοι δεν κάνουν σοβραρές σχέσεις; Οι Αιγόκεροι είναι όλοι πιστοί και αφοσιωμένοι; Αλλοίμονο αν πιστέψουμε κάτι τέτοιο.

Ο αστρολογικος-γενεθλιος χαρτης δεν περικλειει μονο τα ζωδια αλλα και τους οικους, τους πλανητες,τις οψεις που σχηματιζουν μεταξυ τους,επιρροες.Ειναι κατι σαν προσωπικο αποτυπωμα απο κει και περα και γω πιστευω πως ο καθενας μας μπορει να δουλεψει πανω σε αυτες και γενικοτερα πανω στον εαυτο του για να μπορεσει να γινει "καλυτερος ανθρωπος".Για αλλους ειναι πιο ευκολο και για αλλους πιο δυσκολο αυτο εξαρταται εκτος απο τις επιρροες που δεχεται κι απο το περιβαλλον του.



Αλλωστε οι συμπεριφορά των άλλων έχει άμεση σχέση με τη δική μας. Θέλω να πω ότι εμείς αφήνουμε πολλές φορές το δικαίωμα στον άλλον να είναι ανέντιμος ή τον αναγκάζουμε να δώσει μια έντιμη εξήγηση.

Ο καθε ανθρωπος μπορει να "προκαλει" και να "επιρρεαζει" τον αλλο ανθρωπο διαφορετικα αυτο φαινεται, απ οτι ξερω,ως ενα σημειο κι απο τις οψεις και την επιδραση που εχουν οι πλανητες του ενος ατομου πανω στο αλλο και αντιστροφα γενικα απο τη συναστρια.Απο κει και περα ομως παλι πιστευω οτι οι ανθρωποι μπορουν να δουλεψουν πανω στα κακως κειμενα ποσο μαλλον αν ξερουν απο την αρχη τι πρεπει να προσεξουν.Σε αλλους μπορει να αρεσει να μη ξερουν και να αφησουν τα πραγματα απλως να εξελιχθουν. Γενικα πιστευω ως ενα σημειο μπορουμε ακομα ισως και χωρις την αστολογια να βελτιωσουμε τον εαυτο μας και την σχεση.Η αστρολογια ειναι ενα μεσο για να μας βοηθησει



Κι όπως λέει το τραγούδι: "Οποιος ξέρει να αγαπά, ξέρει και να χωρίζει" κι αυτό δεν είναι θέμα ζωδίου.

Μεγαλη κουβεντα:bigsmile:

:love::love:

moutro28
29-06-2006, 02:33 PM
Το θέμα είναι να αποφασίσεις να γίνεις καλύτερος άνθρωπος. Δεν παίρνουν όλοι μια τέτοια απόφαση γιατί η αυτοβελτίωση είναι δύσκολη και πολλές φορές επώδυνη διαδικασία.

skorpion
29-06-2006, 04:32 PM
Σ αυτο συμφωνω!!!

Marlene
03-07-2006, 08:01 PM
Τι γίνεται εάν κάποιος έχει Αφροδίτη στον Ταύρο,Σελήνη στον Σκορπιό και Ήλιο στους Ιχθείς??:toung: Πολύ θα με ενδιέφερε να ξέρω :toung: :love: :laugh:

stabie
03-07-2006, 08:25 PM
αν εξαιρεσουμε την τρομερη ευαισθησια ειναι ιδανικος...:love:

Marlene
03-07-2006, 08:33 PM
αν εξαιρεσουμε την τρομερη ευαισθησια ειναι ιδανικος...:love:
Αααχχ φωτιά στα μπατζάκια μου:nuts: :toung: :laugh:
Αλλά σαν συνδυασμός,μου κάνει κολαούζος.Βασικά,ΘΕΛΩ να είναι κολαούζος:weird: :toung: :laugh:

stabie
03-07-2006, 09:10 PM
κατι πιο extreme τωρα...
αφροδιτη στον ταυρο,σεληνη στον κριο,ηλιο στους διδυμους!
ε; ε; ε;:nuts: :bigsmile: :toung: :laugh:

Marlene
03-07-2006, 09:13 PM
κατι πιο extreme τωρα...
αφροδιτη στον ταυρο,σεληνη στον κριο,ηλιο στους διδυμους!
ε; ε; ε;:nuts: :bigsmile: :toung: :laugh:
Θα ήταν πιο εξτρίμ αν η αφροδίτη ήταν στον Τοξότη ή Υδροχόο..
πωπώ:toung: :laugh: :nuts: :amazed: :blink:

stabie
03-07-2006, 09:32 PM
εμ αυτη εχουμε αυτην εμπιστευομαστε:toung: :toung: :embarrest
τι να κανω;;;(offtopic...)

moutro28
04-07-2006, 03:38 PM
αφροδίτη και ερμή στον τοξότη, σελήνη στο ζυγό, ωροσκόπο κριό, ήλιο στον αιγόκερω!

Αγγελικη
04-07-2006, 03:56 PM
Αρη στον Καρκινο
Δια στον Λεοντα
Κρονο στους Διδυμους
Ουρανο στον Υδροχοο
Ποσειδωνα στον Ταυρο
Πλουτωνα στον Σκορπιο
Β. Δεσμο στους Ιχθεις
Λιλιθ στην Παρθενο

Κασσιόπη
08-07-2006, 07:05 AM
Για χωρισμό συγκεκριμένα, δεν ξέρω. Πάντως όσον αφορα γενικότερα αλλαγές καταστάσεων, τα ζώδια του σταθερού σταυρού είναι τα πιο εκτεθειμένα, καθώς οι αντιδράσεις τους χαρακτηρίζονται έντονα από το αξίωμα της αδράνειας (αντίδραση στο αίτιο μεταβολής της κατάστασής τους).

Επιπλέον και για τους Καρκίνους είναι δύσκολη μια συναισθηματική αλλαγή , λόγω της έντονης τάσης προσκόλλησης σε πρόσωπα και καταστάσεις.

skorpion
09-07-2006, 04:17 PM
εδω θα διαφωνησω Κασσιοπη,
οτι δεν τους αρεσουν οι αλλαγες ειναι ενα χαρακτηριστικο τους αλλα η συμπεριφορα-αντιδραση που επιδεικνυει καθε ζωδιο του σταθερου σταυρου σε μια επικειμενη μη αναμενομενη ή απλως μη ευχαριστη αλλαγη ποικίλει σε καθε ενα απο αυτα και σιγουρα δεν ειναι μηδενικη


skorpion

:cheesy:

Κασσιόπη
09-07-2006, 05:56 PM
εδω θα διαφωνησω Κασσιοπη,
οτι δεν τους αρεσουν οι αλλαγες ειναι ενα χαρακτηριστικο τους αλλα η συμπεριφορα-αντιδραση που επιδεικνυει καθε ζωδιο του σταθερου σταυρου σε μια επικειμενη μη αναμενομενη ή απλως μη ευχαριστη αλλαγη ποικίλει σε καθε ενα απο αυτα και σιγουρα δεν ειναι μηδενικη


skorpion

:cheesy:


Είπα εγώ πουθενά πως είναι μηδενική; "Αντιτίθεται στο αίτιο που το προκαλεί" δε σημαίνει μηδενική αντίδραση. :cheesy:

skorpion
09-07-2006, 06:22 PM
ναι δηλαδη εθεσες την αδρανεια ως τροπο αντιδρασης οποτε ειναι σαν να μιλαμε για μηδενικη αντιδραση και εκει ηταν οι ενστασεις μου.Παιζουμε με τις λεξεις ή δεν καταλαβα κατι καλα νομιζω πως ειναι το πρωτο.:cheesy:

Κασσιόπη
13-07-2006, 11:34 AM
ναι δηλαδη εθεσες την αδρανεια ως τροπο αντιδρασης οποτε ειναι σαν να μιλαμε για μηδενικη αντιδραση και εκει ηταν οι ενστασεις μου.Παιζουμε με τις λεξεις ή δεν καταλαβα κατι καλα νομιζω πως ειναι το πρωτο.:cheesy:

Λυπάμαι, αλλά είναι το δεύτερο. Δεν μίλησα για "αδράνεια" αλλά για το "αξίωμα της αδράνειας" που αποτελεί όρο της φυσικής. Είναι αυτό που π.χ. κάνει το σώμα σου να γέρνει προς τα μπρος όταν φρενάρει το λεωφορείο.

katrin82
14-07-2006, 03:28 PM
Σκορπιός Σκορπιός Σκορπιός......
Εκ πείρας μιλάω!!!!!!!!

Marlene
14-07-2006, 10:24 PM
Σκορπιός Σκορπιός Σκορπιός......
Εκ πείρας μιλάω!!!!!!!!
Nα υποθέσω πως και η Σελήνη στον Σκορπιό είναι έτσι?!:cheesy: :embarrest

skorpion
15-07-2006, 05:06 PM
Λυπάμαι, αλλά είναι το δεύτερο. Δεν μίλησα για "αδράνεια" αλλά για το "αξίωμα της αδράνειας" που αποτελεί όρο της φυσικής. Είναι αυτό που π.χ. κάνει το σώμα σου να γέρνει προς τα μπρος όταν φρενάρει το λεωφορείο.


ok επειδη δεν εχω ενβαθυνει στην φυσικη δεν μπορω να καταλαβω τετοιους επιστημονικους ορους το εξελαβα οπως "ακουγεται"

Αγγελικη
15-07-2006, 05:28 PM
Ναι...
Εμβαθυνε περισσοτερο...
:love: :love:

skorpion
15-07-2006, 05:33 PM
Μπα δεν μου αρεσει η φυσικη ουτε στο σχολειο μου αρεσε ιδιαιτερα:bigsmile: Προτιμουσα την λογοτεχνια:bigsmile:

Αγγελικη
15-07-2006, 05:40 PM
Καλα εκανες γιατι αλλοι εχουν μπερδεψει την λογοτεχνια με τη φυσικη...:cheesy: :love:

skorpion
15-07-2006, 06:08 PM
:bigsmile: :bigsmile:

:love:

aries engineer
15-07-2006, 07:29 PM
Μάλλον τα μπερδέψαμε λίγο!Αν θυμάμαι καλά το παραδειγμα με τον άνθρωπο και το λεωφορείο αναφέρεται στην ορμή...:suspiciou

Κασσιόπη
16-07-2006, 11:20 AM
Μάλλον τα μπερδέψαμε λίγο!Αν θυμάμαι καλά το παραδειγμα με τον άνθρωπο και το λεωφορείο αναφέρεται στην ορμή...:suspiciou

Λυπάμαι, αλλά δεν το έχω μπερδέψει. Επειδή όμως εαν συνεχίσω οι συντονιστές μάλλον θα με βγάλουν εκτός θέματος, σου λέω απλά πως , εκτός των άλλων, μια μικρή έρευνα στις μηχανές αναζήτησης θα σε πείσει.

Μία ενδεικτική σελίδα είναι και η εξής:
http://www.sciencenews.gr/why/detail_why.asp?offset=20&why_id=15.

victoriageras
20-07-2006, 07:13 PM
κοιτα να δεις!εγω ειμαι τοξοτης και κατα γενικη ομολογια δεν πολυπαιρνω σοβαρα τουσ χωρισμουσ μου γιατι σε ατιθεση με το ζωδιο μου δεν ερωτευομαι καθολου αυκολα.μονο 2 εχω ερωτευτει μεχρι τωρα και αυτες ειναι οι σχεσεισ οι οποιες με πονεσαν.τωρα για πιο βαρια μαλλον θα συμφωνισω με τους προλαλησαντες.!!!!ο ταυρος

FIGHTER
22-07-2006, 05:28 PM
Συμφωνώ με τους περισσότερους ότι οι Ταύροι είναι οι πιο επίμονοι από όλα τα ζώδια και ιδιαίτερα μετά από ένα χωρισμό (είχε τύχει σε μια καημένη φίλη μου!). Μια άλλη φίλη μου ακόμα έχει προβλήματα με έναν Ταύρο που δεν έχουν καν σχέση γιατί από την αρχή ήθελε τον φίλο του (που είναι Τοξότης, αλλά με ωροσκόπο Ταύρο!) αλλά αυτός δεν λέει να το καταλάβει και συνέχεια μπαίνει με διάφορους τρόπους εμπόδιο ανάμεσα σε κείνη και τον φίλο του (εξαιτίας του δεν την έχει πλησιάσει γιατί του βάζει λόγια!)! Την θέλει μόνο για τον εαυτό του ενώ εκείνη έχει ξεκαθαρίσει ότι δεν της αρέσει καθόλου! Υπάρχει κάποιος τρόπος εκτός από το καλό φαγητό να ξεκολλήσουν επιτέλους οι Ταύροι;;;

panther
24-07-2006, 10:55 AM
Συμφωνώ με τους περισσότερους ότι οι Ταύροι είναι οι πιο επίμονοι από όλα τα ζώδια και ιδιαίτερα μετά από ένα χωρισμό (είχε τύχει σε μια καημένη φίλη μου!). Μια άλλη φίλη μου ακόμα έχει προβλήματα με έναν Ταύρο που δεν έχουν καν σχέση γιατί από την αρχή ήθελε τον φίλο του (που είναι Τοξότης, αλλά με ωροσκόπο Ταύρο!) αλλά αυτός δεν λέει να το καταλάβει και συνέχεια μπαίνει με διάφορους τρόπους εμπόδιο ανάμεσα σε κείνη και τον φίλο του (εξαιτίας του δεν την έχει πλησιάσει γιατί του βάζει λόγια!)! Την θέλει μόνο για τον εαυτό του ενώ εκείνη έχει ξεκαθαρίσει ότι δεν της αρέσει καθόλου! Υπάρχει κάποιος τρόπος εκτός από το καλό φαγητό να ξεκολλήσουν επιτέλους οι Ταύροι;;;


Οι Ταύροι έχουν το κακό συνήθειο να θεωρούν τους άλλους κτήμα τους:wacko::wacko::wacko: και μετά ακολουθούν οι Αιγόκεροι:scared::scared:

stabie
24-07-2006, 05:47 PM
ας με θεωρήσει ένας ταύρος κτήμα του και μια χαρά θα είμαι!!!:blink:

panther
25-07-2006, 10:06 AM
ας με θεωρήσει ένας ταύρος κτήμα του και μια χαρά θα είμαι!!!:blink:

:scared::scared::scared::scared:
Είσαι σίγουρη?????

stardustpv
27-07-2006, 08:59 PM
Σαφώς οι Ταύροι. Είναι απίστευτα επίμονοι και σε κουράζουν τόσο πολύ μέχρι που να το πάρουν απόφαση, που στο τέλος αναγκάζεσαι να του φερθείς πολύ άσχημα, άσχετα αν στην ουσία θα ήθελες να τελειώσουν όλα ήρεμα.

Βασιλης Παπαδολιας
01-08-2006, 07:48 PM
Το'χω ξαναγράψει; Νομίζω οι Ιχθείς... Δεν αποδέχονται το τέλος της σχέσης...

moutro28
01-08-2006, 08:50 PM
Το'χω ξαναγράψει; Νομίζω οι Ιχθείς... Δεν αποδέχονται το τέλος της σχέσης...


Εγώ πάλι νομίζω ότι όποιος έχει Αρη στο Σκορπιό δεν ξεκολάει με τίποτα. Μουλαρώνει!:laugh:

Marlene
01-08-2006, 08:59 PM
Εγώ πάλι νομίζω ότι όποιος έχει Αρη στο Σκορπιό δεν ξεκολάει με τίποτα. Μουλαρώνει!:laugh:
'Η Σελήνη στον Σκορπιό:unsure:

*Astropeleki*
01-08-2006, 09:32 PM
Εγώ πάλι νομίζω ότι όποιος έχει Αρη στο Σκορπιό δεν ξεκολάει με τίποτα. Μουλαρώνει!:laugh:

Χμ, σ' αυτό θα συμφωνήσω και γω....μη σου πω και ΕΠΑΥΞΑΝΩ :sad2:

stabie
01-08-2006, 09:49 PM
:scared::scared::scared::scared:
Είσαι σίγουρη?????


ναι καλέ γιατί να μην είμαι;;;
:weird: :weird: :weird:
γιατί τρομάζεις;;;;;;

panther
02-08-2006, 09:15 AM
ναι καλέ γιατί να μην είμαι;;;
:weird: :weird: :weird:
γιατί τρομάζεις;;;;;;

Γιατί μια φορά μου έτυχε ... και πραγματικά δεν θέλω να μου ξανατύχει;)
Πονοκέφαλος σε πιάνει!
Για αυτό αναρωτήθηκα...

cerry
02-08-2006, 10:34 AM
tauros,skorpios,leon

kritsinaki
07-08-2006, 03:13 PM
Αυτό που έχω να πώ για τους Ταύρους είναι οτι... ένα φεγγάρι έδιωχνα απο το σπίτι μου επί έναν ολόκληρο μήνα έναν Ταύρο και δεν έφευγε με τίποτα!!! Από το το σπίτι μου!!! Τελικά... έφυγα εγώ!!! Αυτό είναι επιμονή. Perfect

stabie
08-08-2006, 09:34 AM
Αυτό που έχω να πώ για τους Ταύρους είναι οτι... ένα φεγγάρι έδιωχνα απο το σπίτι μου επί έναν ολόκληρο μήνα έναν Ταύρο και δεν έφευγε με τίποτα!!! Από το το σπίτι μου!!! Τελικά... έφυγα εγώ!!! Αυτό είναι επιμονή. Perfect


ρε παιδια...
το κακο δεν ειναι οτι δεν ξεκολλανε το κακο ειναι οτι το παιζουν και αδιαφοροι...

ξερω περιπτωση Ταυρου με Αρη στον Σκορπιο...μήπως η Αφροδιτη στους Διδυμους το διαφοροποιει λιγάκι;;;
Λέω εγώ τωρα...

Παντως οι σκορπιοι δυσκολα φευγουν ειναι αληθεια απλα καλύτερα να τους αφήνουμε να φύγουν αυτοί γιατί αλλιώς ποιος ξέρει τι μας περιμένει στη στροφή...

Επίσης έχω να δηλώσω πως οι μόνοι που δεν έχουν πρόβλημα δηλάδή μιλάμε για πραγματική αναισθησία είναι οι αρσενικοι Δίδυμοι. Μπορεί να σε θέλουν τοσο πολύ τη μια στιγμή και την επόμενη να σου λεει ότι είναι καλύτερα να είστε φιλοι γιατί είναι ωραίος ο χαβαλές που κάνετε κτλ. Ακόμα παρηγορώ μια φίλη μου μόνο που είναι Σκορπίνα και μάλλον την πάτησε το Διδυμάκι...
Απλά μου φαίνεται πως οι Δίδυμοι δεν κολλάνε καθόλου...φλερτάρουν ή κάνουν οτιδήποτε απλά για να το κάνουν και να περάσουν καλα...

Βρε σεις χίλιες φορές ένας ταυρός...

weiβheit
08-08-2006, 10:43 PM
o σκορπιος κυνηγαει...αλλα μου αρεσει πολυ ολη η φαση του,ο χαρακτηρας του,η ζηλεια του...το μονο που με προβληματιζει ειναι αν πραγματι ζηλευει επειδη αγαπαει η ζηλευει επειδη δεν εχει εμπιστοσυνη στον εαυτο του;αλλα και ο λεων κυνηγαει για να παρει εκδικηση και γενικα ξε-θαβει παλιες ιστορις..μιλαω απο προσωπικη εμπειρια..και εγω λεων...θα το παρει βαρια και ενας ονειροπολος ιχθυς και ενας τρυφερος καρκινος..

kritsinaki
09-08-2006, 10:52 AM
Ο Σκορπιός νομίζω οτι κυνηγάει γιατί δεν δέχεται την απόρριψη, όχι γιατί αγαπάει. Και μέσα από αυτή την επιμονή προσπαθεί να πάρει εκδίκηση για τον πληγωμένο εγωισμό του.

BrokenRainbow
13-08-2006, 12:52 AM
Ο Σκορπιός νομίζω οτι κυνηγάει γιατί δεν δέχεται την απόρριψη, όχι γιατί αγαπάει. Και μέσα από αυτή την επιμονή προσπαθεί να πάρει εκδίκηση για τον πληγωμένο εγωισμό του.

Νομίζω ότι συμβαίνουν και τα δύο. Έχω... ατράνταχτες αποδείξεις και για τα δύο!

marian_music
13-08-2006, 05:49 PM
Ταύρος κ Σκορπιός.....Κ οι 2 επιμένουν μέχρι τέλος!!!Ζώδια που δεν δέχονται απόρριψη....Το ξέρω από προσωπική πείρα μιας κ ειμαι ταύρος κ εκείνος Σκορπιός.....

skorpion
16-08-2006, 02:31 PM
Ο σκορπιος επιμενει οσο πιστευει οτι αξιζει να επιμενει το χω ξαναρωτησει θα θελατε διπλα σας καποιον που με την οποια κριση περναει η σχεση την κανει αμεσως γι αυτο τον σκορπιο τον θελουν ολες/οι γιατι εκτος των αλλων πολλων προτερηματων που εχει δεν τα βαζει ευκολα κατω εξαλλου σε καποιους απο μας
αρεσει και λιγο η ενταση και το δραμα καποιες φορες και γι αυτο μπορει να επιμενουν λιγο παραπανω αλλα σιγουρα ειμαστε ολοι λατρεις των μπαχαρικων της ζωης :laugh: :laugh: :laugh:

gia_pep
17-08-2006, 04:05 AM
Θα συμφωνήσω με τους περισσότερους.Ταύροι,Σκορπ ιοί βρίσκονται στην πρώτη θέση κ για εμένα.Μετά τα Ψαράκια. (Εγώ πχ.με 3 Ταύρους και 2 Σκορπιούς στο χάρτη μου λυσσάω)

Marlene
18-08-2006, 09:51 AM
Θα συμφωνήσω με τους περισσότερους.Ταύροι,Σκορπ ιοί βρίσκονται στην πρώτη θέση κ για εμένα.Μετά τα Ψαράκια. (Εγώ πχ.με 3 Ταύρους και 2 Σκορπιούς στο χάρτη μου λυσσάω)Φαντάσου τι θα γίνεται με κάποιον με ηλιο Ιχθείς,σεληνη Σκορπίσια και αφροδιτη στον Ταύρο:weird: :unsure:

giorgosb71
09-10-2006, 04:48 PM
Γεια σας Ταύρος, Ωροσκόπος Ταύρος, Σελήνη Ταύρο ,Κρονος Ταυρος
Θαυμάστε με !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Λοιπόν ναι επιμένουμε αλλά το κάνουμε ρε παίδες γιατί αυτό που θέλουμε μας αρέσει να το έχουμε .δηλαδή οι Δίδυμοι είστε καλύτεροι που μπορεί να τα έχετε με πέντε ταυτόχρονα?
Πέρα απο πλάκα οι Ταύροι έχουμε μια τάση να παρερμηνευουμε διαθέσεις .Εσείς οι γυναίκες του ζωδιακού αν δεν γουστάρετε έναν Ταύρο μην τον "παίζεται" γιατί δεν μπορεί να καταλάβει το παιχνίδι του φλέρτ.είμαστε λίγο μπουταλάδες σε αυτό.Αμα μας κάνουν λίγο τα γλυκά μάτια νομίζουμε πως έγινε " το φονικό" και κολάμε αιώνια.:love: :love: :love:
και μετα οτα φάμε πίτα:sad: :sad: :sad:

Marlene
10-10-2006, 05:18 PM
Πέρα απο πλάκα οι Ταύροι έχουμε μια τάση να παρερμηνευουμε διαθέσεις .Εσείς οι γυναίκες του ζωδιακού αν δεν γουστάρετε έναν Ταύρο μην τον "παίζεται" γιατί δεν μπορεί να καταλάβει το παιχνίδι του φλέρτ.είμαστε λίγο μπουταλάδες σε αυτό.Αμα μας κάνουν λίγο τα γλυκά μάτια νομίζουμε πως έγινε " το φονικό" και κολάμε αιώνια.:love: :love: :love:


Ααα μ'αρεσουν τα Ταυρισια χουγια :love: :love:

εχμμ:unsure: :worried:

stabie
12-10-2006, 01:55 PM
ax ti eiste eseis mwre????

axxxxx pou einai oi tauroi oeo?????

Anastasy
09-12-2006, 06:04 PM
Εγώ πάλι νομίζω ότι όποιος έχει Αρη στο Σκορπιό δεν ξεκολάει με τίποτα. Μουλαρώνει!:laugh:

Αυτο ισχυει και για τις γυναικες??
Χμμμ...:unsure:

*Astropeleki*
09-12-2006, 06:24 PM
Αυτο ισχυει και για τις γυναικες??
Χμμμ...:unsure:

Αααααα πως μου είχε ξεφύγει αυτόοοοο;;;;
Και όμως ισχύει :nuts:
Μπορώ να σε διαβεβαιώσω............. παράδειγμα εγώ! Με ¶ρη στο Σκορπιό :bigsmile: , άμα κολλήσω, μουλαρώνω χειρότερα και από τα γαϊδουράκια :embarrest :embarrest

Anastasy
09-12-2006, 07:02 PM
Αααααα πως μου είχε ξεφύγει αυτόοοοο;;;;
Και όμως ισχύει :nuts:
Μπορώ να σε διαβεβαιώσω............. παράδειγμα εγώ! Με ¶ρη στο Σκορπιό :bigsmile: , άμα κολλήσω, μουλαρώνω χειρότερα και από τα γαϊδουράκια :embarrest :embarrest

Πωπω!! Και εγω που με ειχα για αγνη ψυχη, με ανεξαντλητα συναισθηματα... τελικα ενα απλο απωθημενο λες να ειναι επειδη με χωρισε καποτε?? :cry:

panther
11-12-2006, 10:41 AM
Αυτό που έχω να πώ για τους Ταύρους είναι οτι... ένα φεγγάρι έδιωχνα απο το σπίτι μου επί έναν ολόκληρο μήνα έναν Ταύρο και δεν έφευγε με τίποτα!!! Από το το σπίτι μου!!! Τελικά... έφυγα εγώ!!! Αυτό είναι επιμονή. Perfect

Έφυγες εσύ από το σπίτι σου? :nuts::toung:

kiaRRa
11-12-2006, 11:45 AM
Ήξερα ότι οι ταύροι πεισμώνουν αλλά όχι και να υποστείς αυτο-έξωση!:cry: :cry:
Τελικά οι ταύροι επιμένουν να κυνηγούν ένα άτομο, επειδή το θέλουν (το άτομο) ή επειδή είναι βαρύ για το εγώ τους να τους απορρίπτουν?:embarrest

Fotini Christodoulou
11-12-2006, 11:51 AM
Ήξερα ότι οι ταύροι πεισμώνουν αλλά όχι και να υποστείς αυτο-έξωση!:cry: :cry:
Τελικά οι ταύροι επιμένουν να κυνηγούν ένα άτομο, επειδή το θέλουν (το άτομο) ή επειδή είναι βαρύ για το εγώ τους να τους απορρίπτουν?:embarrest

Νομίζω ότι εξαρτάται από τον Ταυρο που θα πετύχεις!

Παρά το ότι εχω Ταυρο ωροσκόπο σπάνια κυνήγησα κάτι(που να τρέχεις τωρα με την σφεντόναααα :toung: )Και κατά δευτερον φευγω πανευκολα, αλλά δεν επιστρέφω με τίποτα.Μου βγηκε προφανώς ανάποδα!:cheesy:
Οσο για το αν δέχεται την απορριψη...την δέχεται όπως και οι υπόλοιποι 11.:toung:

gwrgina25
11-12-2006, 03:43 PM
Ήξερα ότι οι ταύροι πεισμώνουν αλλά όχι και να υποστείς αυτο-έξωση!:cry: :cry:
Τελικά οι ταύροι επιμένουν να κυνηγούν ένα άτομο, επειδή το θέλουν (το άτομο) ή επειδή είναι βαρύ για το εγώ τους να τους απορρίπτουν?:embarrest

Σαν γνήσιος ταύρος μπορώ να πω ότι επιμένουμε να κυνηγούμε ένα άτομο μέχρι τελικής πτώσεως μόνο όταν είμαστε full ερωτευμένοι και μας απορρίπτουν..:love:
Στην περίπτωση που απλά μας απορρίπτει κάποιος ο οποίος δεν μας κάνει ούτε κρύο ούτε ζέστη τότε ακρίβως επειδή θίγεται ο εγωισμός μας ξεχνάμε ακόμα και το όνομα του σε διάστημα ωρών :toung:

kiaRRa
11-12-2006, 03:50 PM
6 χρόνια κυνήγι απο ταύρο ξέρετε τί θα πεί???:cry: Ουτε τα φαλαινοθηρικά τέτοια επιμονή!!!! Και το κακό είναι πως συνήθως με πιάνει!!!!:kiss:
Δικαιολογημένα λοιπόν πιστεύω ότι οι ταύροι πρέπει να εκπληρώνετε και τα απωθημένα σας κατά καιρούς!!:toung:

Fotini Christodoulou
11-12-2006, 04:00 PM
6 χρόνια κυνήγι απο ταύρο ξέρετε τί θα πεί???:cry: Ουτε τα φαλαινοθηρικά τέτοια επιμονή!!!! Και το κακό είναι πως συνήθως με πιάνει!!!!:kiss:
Δικαιολογημένα λοιπόν πιστεύω ότι οι ταύροι πρέπει να εκπληρώνετε και τα απωθημένα σας κατά καιρούς!!:toung:

Ειδες οι Ταυροι;;;!:blink: Γεγονός είναι ότι θα το εξαντλήσουν το "θέμα" πρίν το παρουν απόφαση ότι δεν..!Αλλά βέβαια πρέπει να είναι πολύυυυυ ερωτευμενοι για να επιμείνουν τόσο πολυ.:cheesy:

Σε αυτό συμφωνώ απόλυτα!Και το επεκτείνω για όλα τα ζώδια!Επικινδυνο πράγμα τα απωθημένα!:toung:

giorgosb71
11-12-2006, 04:16 PM
Σαν γνήσιος ταύρος μπορώ να πω ότι επιμένουμε να κυνηγούμε ένα άτομο μέχρι τελικής πτώσεως μόνο όταν είμαστε full ερωτευμένοι και μας απορρίπτουν..:love:
Στην περίπτωση που απλά μας απορρίπτει κάποιος ο οποίος δεν μας κάνει ούτε κρύο ούτε ζέστη τότε ακρίβως επειδή θίγεται ο εγωισμός μας ξεχνάμε ακόμα και το όνομα του σε διάστημα ωρών :toung:

ΜΠΡΑΒΟ !!!!!ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ
Δεν υπάρχει πιο βαρια χυλόπιτα απο αυτή που μπορεί να φας απο Ταυρο που δεν σε γουστάρει μιλάμε γινόμαστε εντελώς ωμοί:clapping:

FIGHTER
15-12-2006, 02:36 PM
Σαν γνήσιος ταύρος μπορώ να πω ότι επιμένουμε να κυνηγούμε ένα άτομο μέχρι τελικής πτώσεως μόνο όταν είμαστε full ερωτευμένοι και μας απορρίπτουν..:love:
Στην περίπτωση που απλά μας απορρίπτει κάποιος ο οποίος δεν μας κάνει ούτε κρύο ούτε ζέστη τότε ακρίβως επειδή θίγεται ο εγωισμός μας ξεχνάμε ακόμα και το όνομα του σε διάστημα ωρών :toung:

Μόνο όταν είναι full ερωτευμένοι και τους απορρίπτουν; :weird: Αμάν! Την βάψαμε! :toung: Αν δεν τους θέλεις δηλαδή τι θα κάνεις για να τους αποφύγεις πια; Να κάνεις ντε και καλά το δικό τους;:weird:

kiaRRa
15-12-2006, 02:41 PM
Aν τους χτυπήσουμε στον εγωισμό, ανακόπτεται μερικώς η πορεία τους και ανασυντάσσονται! Γενικότερα βλέπεις μετον καθένα που και πώς ενοχλείται και ανάλογα με το τί θες, δρας. Διαφορετικά δύσκολο το τοπίο.:love:

BlackOrWhat
18-12-2006, 01:09 PM
Ο σκορπιος επιμενει οσο πιστευει οτι αξιζει να επιμενει το χω ξαναρωτησει θα θελατε διπλα σας καποιον που με την οποια κριση περναει η σχεση την κανει αμεσως γι αυτο τον σκορπιο τον θελουν ολες/οι γιατι εκτος των αλλων πολλων προτερηματων που εχει δεν τα βαζει ευκολα κατω εξαλλου σε καποιους απο μας
αρεσει και λιγο η ενταση και το δραμα καποιες φορες και γι αυτο μπορει να επιμενουν λιγο παραπανω αλλα σιγουρα ειμαστε ολοι λατρεις των μπαχαρικων της ζωης :laugh: :laugh: :laugh:

Αχααααααα!!!!! Να και μια εκπρόσωπος του ζωδίου που κατατάσσει τους Σκορπιούς στα μπαχαρικά
(τι μπαχαρικό???!! Κόκκινο πιπέρι...γκλούπ :sick:...στην γλωσσίτσα???!!!):blink::toung:

Πάντως αυτό που εισχιρίζεσαι το έχω ξανακούσει...αλλά αν ο άλλος δεν???

skorpion
18-12-2006, 03:52 PM
Αν ο αλλος δεν.... αφου εσυ εχεις προσπαθησει (και μιλαμε παντα για κατι που πιστευεις οτι αξιζει) και οι προσπαθειες ειναι ακαρπες τοτε κακο του κεφαλιου του με το ζορι ουτε γινεται ουτε θελουμε να γινει. Αυτος θα χασει στην τελικη


Χωρις το αλατι και τα μπαχαρικα το φαι ειναι ανοστο :bigsmile:

gwrgina25
18-12-2006, 03:57 PM
Aν τους χτυπήσουμε στον εγωισμό, ανακόπτεται μερικώς η πορεία τους και ανασυντάσσονται! Γενικότερα βλέπεις μετον καθένα που και πώς ενοχλείται και ανάλογα με το τί θες, δρας. Διαφορετικά δύσκολο το τοπίο.:love:

Μπα δεν θα το έλεγα!
Ούτως η άλλως ο ταύρος δεν μπορεί τα πολλά πολλά!Ναι μεν προσπαθεί αλλά μέχρι ενός ορίου! Ότι του χαλάει την αρμονία και την γαλήνη το απομακρύνει χωρίς 2η σκέψη!:bigsmile:

kiaRRa
18-12-2006, 04:00 PM
Χωρις το αλατι και τα μπαχαρικα το φαι ειναι ανοστο :bigsmile:

Με το αλάτι και τα μπαχαρικά γίνεσαι και υπερτασικός.:dizzy:
Και τί γίνεται αν οσκορπιός ΝΟΜΙΖΕΙ πως αξίζει αυτό που κυνηγά, ή μετά την απόρριψη κατακλυστεί από εγωισμό? Ε δεν λέει για το "θύμα" να αλλάξει και χώρα μπαίνοντας σε πρόγραμμα προστασίας μαρτύρων:cry:

skorpion
18-12-2006, 04:28 PM
Αν ο αλλος δεν.... αφου εσυ εχεις προσπαθησει (και μιλαμε παντα για κατι που πιστευεις οτι αξιζει) και οι προσπαθειες ειναι ακαρπες τοτε κακο του κεφαλιου του με το ζορι ουτε γινεται ουτε θελουμε να γινει. Αυτος θα χασει στην τελικη


Χωρις το αλατι και τα μπαχαρικα το φαι ειναι ανοστο :bigsmile:


το παραπανω απανταει νομιζω και ειδικα η τελευταια προταση (πριν το αλατι:bigsmile:)

friary
19-12-2006, 08:44 AM
Επίσης το αλάτι βοηθάει και γι αυτούς που δεν φεύγουν με τίποτα. Μια πρέζα πίσω απο την πλάτη τους και μια σκούπα αναποδογυρισμένη μετά πίσω απο την πόρτα και αντε γειααααα :toung:

getzaki
20-12-2006, 02:31 PM
Ψηφίζω ανεπιφύλακτα Ταύρο...

Για να ΄τον ξοκόψω μου΄φαγε 2 χρόνια...

Ουφ...

Ανάσανα!!!!

Τι καταπίεση ήταν αυτή βρε παιδί μου???

Έχουν περάσει 9 μήνες από το ...γκόλ και νιώθω λες και ξαναγεννήθηκα!!!

kiaRRa
20-12-2006, 02:39 PM
Δεν μου δίνεις τα φώτα σου, γιατί ο δικός μου ταύρος με ξέρει καλά και δυστυχως ό,τι και να του κάνω το ξεπερνά με αντιβίωση!:embarrest
Απίστευτο το κόλλημα τους πάντως!

Fotini Christodoulou
20-12-2006, 02:40 PM
Δεν μου δίνεις τα φώτα σου, γιατί ο δικός μου ταύρος με ξέρει καλά και δυστυχως ό,τι και να του κάνω το ξεπερνά με αντιβίωση!:embarrest
Απίστευτο το κόλλημα τους πάντως!

Ληγμένη αντιβίωση με συνοδεία του νέου σου αμορε νομίζω θα κανει θαυματα!:toung:

kiaRRa
20-12-2006, 02:46 PM
το έχω δοκιμάσει και τίποτα. Κατά λέξη "εμάς δεν μας χωρίζουν τρίτοι(λέει) που απλά είναι περαστικοί". Μετά επιστρέφει δριμύτερος!SOS:dizzy:

Fotini Christodoulou
20-12-2006, 02:49 PM
Ταυρος σκέτος ορίτζιναλ δεν είναι:cheesy:τότε γιατί η ληγμενη αντιβίωση ΠΑΝΤΑ πιανει.Κατι σε Σκορπιό έχει ή Ψαρι ίσως;;

kiaRRa
20-12-2006, 02:54 PM
Μάλλον σε σάπιο ψάρι-δόλωμα για τον ΕΦΕΤ, αλλά κυριαρχεί ο κρίος και ο σκορπιός! Ωχ αμάν πάει, θα με κλάψετε!:cry:

getzaki
20-12-2006, 03:00 PM
Δεν μου δίνεις τα φώτα σου, γιατί ο δικός μου ταύρος με ξέρει καλά και δυστυχως ό,τι και να του κάνω το ξεπερνά με αντιβίωση!:embarrest
Απίστευτο το κόλλημα τους πάντως!

Αγαπητή μου KIARRA!
Για να σου πω τη γνώμη μου θα πρέπει να γνωρίζω στο περίπου πως είναι η σχέση σας. Επειδή όμως αυτό είναι πολύ προσωπικό και δε θέλω να είμαι αδιάκριτη θα σου πω το εξής:
Θα κάνεις πράγματα που σου αρέσουν και σε ευχαριστούν.. Να νιώθεις καλά μέσα σου. Να μην καταπιέζεσαι ούτε από ενέργειες αλλά ούτε και από σκέψεις..
Δεν υπάρχει άλλη λύση.. Το πιθανότερο είναι να μην του αρέσει..Τότε θ΄αρχίσουν να μην πιάνουν τα αντιβιοτικά..
Αν θέλεις στείλε μου προσωπικό μήνυμα για να σου απαντήσω.

Fotini Christodoulou
20-12-2006, 03:01 PM
Μάλλον σε σάπιο ψάρι-δόλωμα για τον ΕΦΕΤ, αλλά κυριαρχεί ο κρίος και ο σκορπιός! Ωχ αμάν πάει, θα με κλάψετε!:cry:


Ταυρος = επιμονή
Κριός= του αρέσει η κατάκτηση/θεμα εγωισμού η νίκη
Σκορπιός=δεν δέχεται όχι(σαν να το ηξερα!)
Αρα επιμένει να προσπαθεί να σε κατακτήσει και δεν δέχεται όχι.
Παραδίδεις τα όπλα,να θεωρήσει ότι κέρδισε τον αγώνα,ώστε να σε βαρεθεί και να φύγει!χεχεεεε:clapping: :toung:

Ομολογώ δύσκολη περίπτωση!Ειναι ίσως ο συνδυασμός ζωδίων που θεωρώ πώς δυσκολα μπορούν να δεχτούν την απόρριψη πράγματι,

kiaRRa
20-12-2006, 03:07 PM
Ταυρος = επιμονή
Κριός= του αρέσει η κατάκτηση/θεμα εγωισμού η νίκη
Σκορπιός=δεν δέχεται όχι(σαν να το ηξερα!)
Αρα επιμένει να προσπαθεί να σε κατακτήσει και δεν δέχεται όχι.
Παραδίδεις τα όπλα,να θεωρήσει ότι κέρδισε τον αγώνα,ώστε να σε βαρεθεί και να φύγει!χεχεεεε:clapping: :toung:

,

Και αυτό το στάδιο το πέρασε. Η κατάκτηση δεν τον άλλαξε καθόλου μπορώ να πω!
Αλλά είναι πολύ καλό παιδί για φίλος(και μέχρι εκεί).Δεν μου πάει να τον σφάξω με το βαμβάκι!:love:
Επέτυχα και εγω το συνδυασμό των ανάλογων επί του θέματος ζωδίων!

getzaki
20-12-2006, 03:15 PM
Έτσι ακριβώς..
Θα βαρεθεί και θα φύγει.. Ίσως αργήσει λίγο, όμως θα φύγει να είσαι σίγουρη..
Παίξτο κι εσύ βρε κορίτσι μου λίγο..
¶λλαξε λίγο συμπεριφορά..
Γίνε λίγο διαφορετική απέναντί του..
Δεν του αρέσουν του Ταύρου καθόλου οι αλλαγές..
Για να επιμένει τόσο κοντά σου, κάτι καλό θα βρίσκει..
Εκτός και αν δε θέλεις να φύγει απ τη ζωή σου.. Αυτό πάει αλλού..

ARTEMARA
02-01-2007, 07:12 PM
Γεια σας
Υπάρχει μια ερώτηση που με έχει προβληματίσει κατά καιρούς.
Ποιο ζώδιο κατά την άποψη σας παίρνει βαριά έναν χωρισμό????
Ποιο είναι το ζώδιο που κάνει την ζωή δύσκολη στον/ην πρώην του???
Θα χαρώ πολύ να μάθω τις απόψεις σας :)

ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΤΟ ΨΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΣΚΟΡΠΙΟΣ

valuable12
04-01-2007, 04:06 PM
Τελευταία διαβάζω αστρολογία. Αλλά παράλληλα κάνω και τις παρατηρήσεις μου στις ευμπεριφορές των διάφορων ζωδίων σε φίλους, συγγενείς, συνεργάτες και γνωστούς. Σας βεβαιώνω λοιπόν (με ποσοστό αποτυχίας μόνο 2% ίσως και λιγότερο) πως όταν διώξετε, δηλαδή απορρίψετε, έναν Λέοντα αυτό είναι κάτι που η αυτοκρατορική φύση του δεν πρόκειται να το ανεχτεί ποτέ. Και επειδή-ως βασιλιάς- δεν είναι εκδικητικός ώστε να σας βλάψει, επιλέγει να σας κυνηγάει μέχρι θανάτου ώστε να πετύχει τον στόχο του που είναι η αντιστροφή της απόρριψης. Να μετατρέψει την απόρριψη σε αποδοχή ή έρωτα.

Alien1
07-01-2007, 01:50 AM
Η γνωμη μου στο θεμα

Δεν ξερω τι ακριβως ισχυει για τα υπολοιπα ζωδια αλλα προσωπικα σαν Σκορπιος οπως με χαρακτηριζει πραγματι δυσκολα συγχωρω σε οτι αφορα αισθηματικες σχεσεις και δυσκολα δινω δευτερη ευκαιρια.

Μπορω να γινω ο καλυτερος << φιλος >>
η
ο χειροτερος εχθρος.

Ανταποδιδω με αναλογο τροπο (η τροπους) ακομα και αμα περασουν 100 χρονια.
Η μνημη μου δυσκολα με απατα.

nala
01-02-2007, 11:20 AM
Λένε και ο Κριός, γιατί δεν γίνονται όλα έτσι όπως τα θέλει!!!


Oooops...μας πιάσανε...:embarrest Έτσι είμαστε (είμαι μάλλον, για να μη γενικεύουμε...) Όταν χωρίζω (γκουχ, γκουχ...με χωρίζουν εννοώ) αν δεν μου το πεί ο άλλος τελείως ωμά δεν λέω να το πάρω χαμπάρι οτι finita la musica passata la fiesta...
Ένα από τα χειρότερα μου ελλάτώματα...

nala
01-02-2007, 12:12 PM
Κοινώς είναι να μη κατεβάσουμε το διακόπτη...Αργούμε λίγο αλλά αν κατεβάσουμε τα ρολλά, δεν μας γυρνάνε πίσω με ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ!

stabie
01-02-2007, 04:06 PM
εγώ γιατί βρε παιδιά επέμεινα εστω και λίγο???σε Δίδυμο.... μ@@@ Δίδυμος είμαι?:wacko:

επίσης γιατί ο Ταύρος δεν επέμεινε και όλοι οι άλλοι επιμένουν(Ταύροι) -κι ας μην έφυγε πρωτος...

Markella83
01-02-2007, 10:20 PM
γειά σας!
εγώ πάλι είμαι καρκινάκι και φεύγω εύκολα αν κάτι δεν μου αρέσει. και τότε δεν γυρίζω πίσω με τίποτα!
αν και είναι περίεργο, με κυνηγούσε ένας αιγόκερως επί 2 χρόνια! δεν το έπαιρνε απόφαση να χωρίσουμε! βρε με το καλό, τίποτα. βρε με το κακό, πάλι τίποτα. ευτυχώς το πήρε απόφαση στο τέλος.:cheesy:
γενικά πάντως οι ταύροι το παίρνουν δύσκολα απόφαση.
μία εμμονή έχουν και οι παρθένοι όμως. η κολλητή μου είναι παρθένος και της πήρε 4 ολόκληρα χρόνια να σταματήσει να ασχολείται με έναν κριό.
αχ, τι κάνει ο έρωτας...:toung:
:cheesy:

SKYLOROCK
03-02-2007, 01:07 PM
Ο Λέων και ο Σκορπιός πιστεύω ότι είναι αυτοί που το παίρνουν πιο δύσκολα απόφαση απ'όλους...Φαντάσου τώρα εγώ με Ήλιο στο Λέοντα και ωροσκόπο και Σελήνη στο Σκορπιό...:weird: :laugh:

stabie
03-02-2007, 01:09 PM
εδώ δεν το εχω πάρει εγω που είμαι Δίδυμος...:worried:

nala
05-02-2007, 12:24 PM
Να αλλάξω λιγο το θέμα;
Ποιό ζώδιο ζητάει να χωρίσει και το μετανιώνει και ξαναγυρνάει;

Υ.Γ. Αν μου πείτε ο ζυγός θα σας αγαπήσω πολυ...:love: αλλά θα προτιμήσω την εμπεριστατωμένη άποψη παρά αυτό που θα ήθελα να ακούσω...:embarrest

kiaRRa
05-02-2007, 12:31 PM
Και από ζυγό και από λέοντα έχω πάρα πολλά παραδείγματα.Ο Λέων λόγω εγωισμού

stabie
05-02-2007, 01:43 PM
εμπεριστατωμενη αποψη δεν μπορω να δωσω αλλά τον λέοντα και τον κριο δεν τους βαζω εδω γιατι ειναι αρκετα εγωιστες να ξαναγυρισουν πίσω...
τωρα τον σκορπιο και τον ταυρο τους αποκλειω γιατι απαξ και πουν το αντιο διαγραφουν πραγματα και καταστασεις από τη ζωή τους...
τα ψαράκια θα μπορούσαν να το πάθουν αυτό και οι καρκίνοι. Επίσης οι Δίδυμοι γιατί όλες τους αποφάσεις είναι πολύ επιπόλαιες για να είναι σίγουρες και βάση αυτού και οι ζυγοί αφού είναι γνωστό πως οι τελικές αποφάσεις δεν είναι και το καλύτερό τους. Τώρα δεν ξέρω για τον δικό σου ζυγό...δεν είμαι και ειδικη...εμπειρικα μιλάω...

kiaRRa
05-02-2007, 01:48 PM
Για τους καρκίνους έχω κάποιους ενδοιασμούς. Επειδή έχουν μανία να είναι πάντα αγαπητοί στους άλλους και να ταχταρίζονται, δύσκολα παίρνουν δρόμο. Αλλά φαντάζομαι αν το κάνουν, ο γυρισμός τους θα είναι φωσκολικό δράμα...:embarrest

panther
05-02-2007, 01:51 PM
Για τους καρκίνους έχω κάποιους ενδοιασμούς. Επειδή έχουν μανία να είναι πάντα αγαπητοί στους άλλους και να ταχταρίζονται, δύσκολα παίρνουν δρόμο. Αλλά φαντάζομαι αν το κάνουν, ο γυρισμός τους θα είναι φωσκολικό δράμα...:embarrest

Εγώ πάντως που είμαι Καρκίνα με ωροσκόπο Ταύρο, αργώ να αποχωρήσω από τη σχέση, αλλά έτσι και φύγω είναι οριστικό! Αντίος Αμίγκος:toung:

*Astropeleki*
05-02-2007, 01:54 PM
εμπεριστατωμενη αποψη δεν μπορω να δωσω αλλά τον λέοντα και τον κριο δεν τους βαζω εδω γιατι ειναι αρκετα εγωιστες να ξαναγυρισουν πίσω...

Να σου δώσω και την άλλη οπτική...Θα μπορούσε να συμβεί και το άλλο..... να γυρίσουν πίσω έτσι ώστε να σε χωρίσουν εκείνοι για να πουν ότι σε χώρισαν εκείνοι και όχι εσύ!!! Και αυτό εγωισμός είναι :laugh:


Τώρα δεν ξέρω για τον δικό σου ζυγό...δεν είμαι και ειδικη...εμπειρικα μιλάω...

Τώρα για Ζυγό.... νομίζω ότι εξαιτίας της αναποφασιστικότητάς του, λέει πράγματα που στο τέλος μετανιώνει (και που ξέρει ότι θα το μετανιώσει την ώρα που το πράττει) και ξαναγυρνάει πίσω....:embarrest

kiaRRa
05-02-2007, 01:55 PM
Εγώ πάντως που είμαι Καρκίνα με ωροσκόπο Ταύρο, αργώ να αποχωρήσω από τη σχέση, αλλά έτσι και φύγω είναι οριστικό! Αντίος Αμίγκος:toung:

Ταυρική αντίδραση μάλλον το να ξεκόψεις άμεσα:love: :love: :love:

Fotini Christodoulou
05-02-2007, 01:58 PM
Για τους καρκίνους έχω κάποιους ενδοιασμούς. Επειδή έχουν μανία να είναι πάντα αγαπητοί στους άλλους και να ταχταρίζονται, δύσκολα παίρνουν δρόμο. Αλλά φαντάζομαι αν το κάνουν, ο γυρισμός τους θα είναι φωσκολικό δράμα...:embarrest

Εξαρτάται από τον Καρκίνο ,δλδ από τον γενέθλιο χάρτη και επίσης από την συναστρία των ατόμων!Αν υπήρχε έντονος Πλούτωνας στην συναστρία ενδεχομένως ναι να υπήρχε εμμονή.

Καρκινος με ωροσκόπο Ταυρο, τρίγωνα σελήνης,ηλιου και δία (σε συνοδο)στον Καρκίνο με τον Ουρανό στον Σκορπιό και αντιστοιχα τετράγωνα με τον πλουτωνα στον ζυγο και η αφροδίτη μου στον Λεων σε συνοδο με κρόνο.
Πέρα από την φιλοσοφία μου πανω στις σχέσεις και μόνο από εγωισμό δεν υπήρχε περίπτωση όχι να επιστρέψω φυσικά αλλά ουτε καν να κανω σκηνη.Και εχω βιωματα να το στηρίξω αυτό.:bigsmile:

Συμπέρασμα:ΜΟΝΟ από το ηλιακό ή εστω και από τον ωροσκόπο, δεν μπορούμε να βγάλουμε συμπεράσματα.:cheesy:

stabie
05-02-2007, 02:00 PM
ναι ναι οι Ταυροι ενω είναι πιεστικοί και κτητικοί και θέλουν να σε κάνουν όπως εκείνοι θέλουν να είσαι...αν πουν το γεια πρώτοι θα πει πως όλα αυτά αναιρούνται για κάποιο σοβαρό λόγο οπότε είναι και οριστικο...

μπορούμε πάντως να προχωρήσουμε αυτό το topic λίγο παραπέρα συζητώντας
και τις δικαιολογίες χωρισμού και κατά πόσο αφήνουν ανοιχτό παραθυράκι...;)

stabie
05-02-2007, 02:00 PM
Εξαρτάται από τον Καρκίνο ,δλδ από τον γενέθλιο χάρτη και επίσης από την συναστρία των ατόμων!Αν υπήρχε έντονος Πλούτωνας στην συναστρία ενδεχομένως ναι να υπήρχε εμμονή.

Καρκινος με ωροσκόπο Ταυρο, τρίγωνα σελήνης,ηλιου και δία (σε συνοδο)στον Καρκίνο με τον Ουρανό στον Σκορπιό και αντιστοιχα τετράγωνα με τον πλουτωνα στον ζυγο και η αφροδίτη μου στον Λεων σε συνοδο με κρόνο.
Πέρα από την φιλοσοφία μου πανω στις σχέσεις και μόνο από εγωισμό δεν υπήρχε περίπτωση όχι να επιστρέψω φυσικά αλλά ουτε καν να κανω σκηνη.Και εχω βιωματα να το στηρίξω αυτό.:bigsmile:

Συμπέρασμα:ΜΟΝΟ από το ηλιακό ή εστω και από τον ωροσκόπο, δεν μπορούμε να βγάλουμε συμπεράσματα.:cheesy:


συμφωνω:clapping:

nala
05-02-2007, 02:01 PM
Τώρα για Ζυγό.... νομίζω ότι εξαιτίας της αναποφασιστικότητάς του, λέει πράγματα που στο τέλος μετανιώνει (και που ξέρει ότι θα το μετανιώσει την ώρα που το πράττει) και ξαναγυρνάει πίσω....:embarrest

Τότε τι να πώ...από το στόμα σου και στου...ζυγού τ'αυτί!:toung:

kiaRRa
05-02-2007, 02:03 PM
ε όχι και παραθυράκι, αυτό δεν ειναι χωρισμός αλλά κεντρικό δελτίο ειδήσεων.
Όποιος σοβαρά θέλει να χωρίσει και όχι να κάνει νάζια ή να πικάρει τον σύντροφο του, ούτε χαραμάδα δεν αφήνει.Τότε θα είναι σαν να αναρρώνεις μερικώς από ασθένεια, ποιο το νόημα...?:wacko:

stabie
05-02-2007, 02:34 PM
κι όμως συμβαίνει και αυτό....να λέει ο ένας από τους δύο μια χαζοδικαιολογία για να απομακρυνθεί για λίγο από τη σχέση αλλά πάντα με τη βεβαιότητα πως ο άλλος θα είναι εκεί και θα περιμένει...άλλωστε με αυτό τον σκοπό το κάνει. Ε, και μετά να ξαναγυρνά! Αυτό βέβαια είναι το χείριστο αλλά κάποιοι είναι αρκετά εγωιστές και ανεύθυνοι για να φτάνουν σε αυτό το σημείο ωστέ να κάνουν τα διαλειμματάκια τους...

panther
05-02-2007, 02:42 PM
κι όμως συμβαίνει και αυτό....να λέει ο ένας από τους δύο μια χαζοδικαιολογία για να απομακρυνθεί για λίγο από τη σχέση αλλά πάντα με τη βεβαιότητα πως ο άλλος θα είναι εκεί και θα περιμένει...άλλωστε με αυτό τον σκοπό το κάνει. Ε, και μετά να ξαναγυρνά! Αυτό βέβαια είναι το χείριστο αλλά κάποιοι είναι αρκετά εγωιστές και ανεύθυνοι για να φτάνουν σε αυτό το σημείο ωστέ να κάνουν τα διαλειμματάκια τους...

Τότε δεν μιλάμε για χωρισμό ... αλλά για πορτούλες που τις αφήνουμε ανοικτές για να μπαινοβγαίνει όποιος θέλει στη ζωή μας.
Αυτό δεν νομίζω ότι έχει καμία σχέση με τα ζώδια, όσο με το πόσο ενδιαφέρεται ο καθένας από εμάς για τον σύντροφό του.

stabie
05-02-2007, 02:48 PM
σαφώς απλά επείδη κάνουμε μια πιο εκτετεταμένη κουβέντα...:embarrest

panther
05-02-2007, 02:53 PM
σαφώς απλά επείδη κάνουμε μια πιο εκτετεταμένη κουβέντα...:embarrest


Εγώ και μόνο που το ακούω εκνευρίζομαι!:mad:
Δεν το λέω ποτέ στον άλλον, γιατί είναι σαν να δουλεύω τον ίδιο μου τον εαυτό, αλλά εάν μου το πούνε, είναι πολύ σημαντικός λόγος για να τελειώσω μια σχέση, που φυσικά είναι ήδη τελειωμένη.

kiaRRa
05-02-2007, 02:56 PM
Είναι η απολυτη εκμετάλλευση εκ μέρου ς ενός ατόμου που μοιραστήκατε στιγμές.
"Κάτσε να με περιμένεις, ώσπου να λύσω τα υπαρξιακά μου". Ήμαρτον:mad: :mad: :mad:

panther
05-02-2007, 03:02 PM
Είναι η απολυτη εκμετάλλευση εκ μέρου ς ενός ατόμου που μοιραστήκατε στιγμές.
"Κάτσε να με περιμένεις, ώσπου να λύσω τα υπαρξιακά μου". Ήμαρτον:mad: :mad: :mad:

Και όχι μόνο!!! Το χειρότερο είναι να ισχύει το άλλο:
"Κάτσε εσύ να με περιμένεις, γιατί γνώρισα κάποια άλλη και επειδή είμαστε τόσο καιρό μαζί ... ε ας κάνουμε μια αλλαγούλα! Φυσικά ... εάν βρεις κάποιον άλλον μπορείς να φτιάξεις την ζωή σου ... δεν θέλω να είμαι εμπόδιο στην ευτυχία σου"

stabie
05-02-2007, 03:04 PM
γιατί δεν υπάρχει η ατάκα "θέλω να μείνω λίγο μόνος/η"? βέβαια συνήθως αυτό σημαίνει "τελειώσαμε" αλλά δεν είναι λίγες οι φορές που επιστρέφει μετά από στραπάτσα...

και φυσικά όπως λέτε και εσείς μιλάμε για μια τελειωμένη σχέση αφού αν είσαι πραγματικά καλά με τον άλλον δεν χρειάζεσαι τη "μοναξια":mad:

panther
05-02-2007, 03:10 PM
γιατί δεν υπάρχει η ατάκα "θέλω να μείνω λίγο μόνος/η"? βέβαια συνήθως αυτό σημαίνει "τελειώσαμε" αλλά δεν είναι λίγες οι φορές που επιστρέφει μετά από στραπάτσα...

και φυσικά όπως λέτε και εσείς μιλάμε για μια τελειωμένη σχέση αφού αν είσαι πραγματικά καλά με τον άλλον δεν χρειάζεσαι τη "μοναξια":mad:


Πλάκα κάνεις τώρα? ¶μα, ενδιαφέρεσαι για τον άλλον τρέμεις στην ιδέα ότι μπορεί να τον χάσεις ... όχι να του λές τέτοιες βλακείες!

stabie
05-02-2007, 03:15 PM
πράγμα το οποίο πάλι δεν εξαρτάται από το ζώδιο φυσικά...

kiaRRa
05-02-2007, 03:20 PM
Από την ωριμότητα του ατόμου εξαρτάται.

stabie
05-02-2007, 03:29 PM
και από τον κυνισμό, εγωισμό, κακοήθεια...

SKYLOROCK
05-02-2007, 03:46 PM
Δεν ξέρω κατά πόσο κολλάει στην κουβέντα αλλά προσωπικά το βρίσκω λίγο εντός κλίματος :toung:
Τα είχα με έναν Ζυγό και χωρίσαμε πριν αρκετούς μήνες (βέβαια εγώ τον σκέφτομαι ακόμα...:love: ) και αυτός πρόσφατα τα ξαναβρήκε με την πρώην του...:(
Για να μην τα πολυλογώ,σεβάστηκα το γεγονός ότι είχε μια σχέση και εξαφανίστηκα...Δεν πέρασαν ούτε τρεις εβδομάδες και με πήρε τηλέφωνο να βρεθούμε...Ήξερα ότι αν πήγαινα θα γινόταν αυτό που δεν έπρεπε... :nana: :toung:
Πάντα τον είχα στο μυαλό μου ,όμως,σαν τον τέλειο και σωστό και γι'αυτό ήμουν τόσο καιρό κολημμένη μαζί του....Πήγα και όντως έγινε...Ξενέρωσα τόσο πολύ που το έκανε,που κεράτωσε δηλαδή,και πλέον τον έχω απομυθοποιήσει τελείως!!!!Σκέφτηκα ότι εφόσον το έκανε σε αυτή γιατί όχι και σε μένα...Εν τω μεταξύ έμαθε ότι εγώ στο ενδιάμεσο είχα κάνει έρωτα με κάποιον άλλον (όχι σχέση,απλά έρωτα) και γύρισε και μου είπε:"Δε με αγαπάς και τόσο καιρό που έλεγες ότι με αγαπάς έλεγες ψέμματα..Αν με αγαπούσες θα με περίμενες...." :blink:
Το διανοείστε;;;;Μου την είπε που δεν τον περιμένω ενώ έχει ήδη σχέση...Έπρεπε να βλέπατε τη φάτσα μου όταν τον άκουγα να μιλάει έτσι... :wacko:
Αυτά...Δεν ξέρω κατά πόσο κόλλαγε με το θέμα αλλά έπρεπε να το πω..Θα έσκαγα η γυναίκα :laugh:

Markella83
05-02-2007, 05:39 PM
αγαπητή skylorock,
καλά έκανες και το είπες αφού δεν άντεχες να το κρατάς μέσα σου.
εγώ θα σε συμβούλευα να τον ξεχάσεις και να πας για άλλα. μην κολλάς σε κάποιον που δεν σε αγαπάει πραγματικά ή δεν σου φέρθηκε καλά. άλλωστε καλύτερα να τελειώσεις κάτι όσο είναι νωρίς, πριν η αγάπη γίνει μίσος.
:love:

SKYLOROCK
05-02-2007, 06:50 PM
αγαπητή skylorock,
καλά έκανες και το είπες αφού δεν άντεχες να το κρατάς μέσα σου.
εγώ θα σε συμβούλευα να τον ξεχάσεις και να πας για άλλα. μην κολλάς σε κάποιον που δεν σε αγαπάει πραγματικά ή δεν σου φέρθηκε καλά. άλλωστε καλύτερα να τελειώσεις κάτι όσο είναι νωρίς, πριν η αγάπη γίνει μίσος.
:love:

Ξέρεις ποιο είναι το θέμα;Ότι αν κι έχουν γίνει πολύ άσχημα πράγματα μεταξύ μας,όπως για παράδειγμα άσχημοι τσακωμοί,πάντα μετά από καιρό αρχίζουμε να τα "ξαναλέμε" με δική του πάντα πρωτοβουλία...Όταν βλέπει ότι χάνομαι εμφανίζεται ξανά και με ξεσηκώνει...:embarrest
Τώρα θα μου πεις "εσύ γιατί τρέχεις πίσω του"...Κοίτα,πρώτον γιατί αν δεν το κάνω πιστεύω ότι πάντα θα με "τρώει" το γεγονός μήπως τώρα έχει αλλάξει και θέλει να κάνουμε μια καινούρια αρχή...Και δεύτερον δεν ξέρω γιατί αλλά δεν μπορώ να του πω "όχι".Δε θέλω να αισθανθεί άσχημα εξαιτίας μου...Ξέρω ότι ακούγεται περίεργο και μάλιστα μετά από το δικό του φέρσιμο να με νοιάζει ακόμα αν θα νιώσει άσχημα ή όχι αλλά τον αγαπάω τόσο πολύ που το σκέφτομαι κι έτσι...:love:

Marina 7771
05-02-2007, 06:59 PM
Όταν βλέπει ότι χάνομαι εμφανίζεται ξανά και με ξεσηκώνει...:embarrest

αν δεν το κάνω πιστεύω ότι πάντα θα με "τρώει" το γεγονός μήπως τώρα έχει αλλάξει και θέλει να κάνουμε μια καινούρια αρχή
Οπότε να υποθέσουμε ότι Ζυγοί και Λέοντες επιμένουν μετά το χωρισμό?:nuts:

nala
06-02-2007, 10:17 AM
Ξέρεις ποιο είναι το θέμα;Ότι αν κι έχουν γίνει πολύ άσχημα πράγματα μεταξύ μας,όπως για παράδειγμα άσχημοι τσακωμοί,πάντα μετά από καιρό αρχίζουμε να τα "ξαναλέμε" με δική του πάντα πρωτοβουλία...Όταν βλέπει ότι χάνομαι εμφανίζεται ξανά και με ξεσηκώνει...:embarrest
Τώρα θα μου πεις "εσύ γιατί τρέχεις πίσω του"...Κοίτα,πρώτον γιατί αν δεν το κάνω πιστεύω ότι πάντα θα με "τρώει" το γεγονός μήπως τώρα έχει αλλάξει και θέλει να κάνουμε μια καινούρια αρχή...Και δεύτερον δεν ξέρω γιατί αλλά δεν μπορώ να του πω "όχι".Δε θέλω να αισθανθεί άσχημα εξαιτίας μου...Ξέρω ότι ακούγεται περίεργο και μάλιστα μετά από το δικό του φέρσιμο να με νοιάζει ακόμα αν θα νιώσει άσχημα ή όχι αλλά τον αγαπάω τόσο πολύ που το σκέφτομαι κι έτσι...:love:

Αγαπητή skylorock,

Θα μπορούσα να τα έχω γράψει εγώ όσα λες...
Εγώ ήμουν με ένα ζυγό και αφού τη μία μέρα μου έλεγε να ζήσουμε μαζί την επόμενη (αλλά την ακριβώς επόμενη σου λεώ!) εξαφανιζόταν. Αν δεν τον έψαχνα μου την έλεγε κιόλας...Και αφού χωρίζουμε, δεν απάνταγε ούτε καν σε πρακτικά ζητήματα του στυλ "Πότε θα μου φέρεις τα πράγματά μου;" Καμία απάντηση για μέρες...Και σήμερα ας πούμε με ρωτάει σα να μη συμβαίνει τίποτα αν θέλω να βρεθούμε το απόγευμα τάχα μου για τα πράγματα αφού του έχω πει οτι δε θέλω να τον ξαναδώ και αν είναι για τα πράγματα να τα αφήσει έξω από το σπίτι μου για να μη βρεθούμε! Και δεν ξέρω τι να κάνω! Όπως λες κι εσύ, τον αγαπάω και δεν μπορώ μακρυά του αλλά από την άλλη έχω χάσει την εμπιστοσύνη μου και φοβάμαι. Φοβάμαι ότι αν βρεθούμε δεν θα αντισταθούμε και μπορεί μετά να γίνουν τα ίδια και απλά εγώ να παρατείνω τον πόνο μου...
Φοβερό δίλημμα...Any ideas από μια ομοιοπαθούσα;;;

panther
06-02-2007, 10:27 AM
Αγαπητή skylorock,

Θα μπορούσα να τα έχω γράψει εγώ όσα λες...
Εγώ ήμουν με ένα ζυγό και αφού τη μία μέρα μου έλεγε να ζήσουμε μαζί την επόμενη (αλλά την ακριβώς επόμενη σου λεώ!) εξαφανιζόταν. Αν δεν τον έψαχνα μου την έλεγε κιόλας...Και αφού χωρίζουμε, δεν απάνταγε ούτε καν σε πρακτικά ζητήματα του στυλ "Πότε θα μου φέρεις τα πράγματά μου;" Καμία απάντηση για μέρες...Και σήμερα ας πούμε με ρωτάει σα να μη συμβαίνει τίποτα αν θέλω να βρεθούμε το απόγευμα τάχα μου για τα πράγματα αφού του έχω πει οτι δε θέλω να τον ξαναδώ και αν είναι για τα πράγματα να τα αφήσει έξω από το σπίτι μου για να μη βρεθούμε! Και δεν ξέρω τι να κάνω! Όπως λες κι εσύ, τον αγαπάω και δεν μπορώ μακρυά του αλλά από την άλλη έχω χάσει την εμπιστοσύνη μου και φοβάμαι. Φοβάμαι ότι αν βρεθούμε δεν θα αντισταθούμε και μπορεί μετά να γίνουν τα ίδια και απλά εγώ να παρατείνω τον πόνο μου...
Φοβερό δίλημμα...Any ideas από μια ομοιοπαθούσα;;;

Οτιδήποτε μας χαλάει, πρέπει να το σταματάμε!
Δική σου η επιλογή;)

nala
06-02-2007, 10:36 AM
Οτιδήποτε μας χαλάει, πρέπει να το σταματάμε!
Δική σου η επιλογή;)

Δυστυχώς σε κάποιες περιπτώσεις ισχύει το άσμα..."I can't live with or without you"

kiaRRa
06-02-2007, 10:40 AM
Ξαποστειλε τον γρήγορα.
Είχα αφήσει σε σπίτι ζυγού το αγαπημένο μου δαχτυλίδι, πριν 2 χρόνια, άδειασα άπειρες κάρτες να του το ζητάω αλλά τπτ. Αδιαφορία! Οι ζυγοί έχουν δική τους νοοτροπία στους χωρισμούς, και μου σπάει τα νευρα αυτό.:mad:

Fotini Christodoulou
06-02-2007, 10:46 AM
Μια και βλεπω προτίμηση σε συγκεκριμένο ιρλανδικό γκρουπ θα σου αντιπροτείνω "You say when he hits you, you don't mind
Because when he hurts you, you feel alive "
Μεταφορικά φυσικά.

Αν αγαπάμε έστω και λίγο τον εαυτο μας δεν θα τον υποβάλλουμε σε κινέζικα βασανιστήρια,ουτε θα τον καταδικάσουμε να περιμένει για το "τιποτα"και τα ψίχουλα που θα μας αφήσει κάποιος.
Κατα δευτερον σε τελείως προσωπικό επίπεδο μιλώντας,η αναποφασιστικότητα & η αστάθεια -ειδικά σε έναν άνδρα- θα με απωθούσε φοβερά και το διαπίστωσα στην πράξη.:sick:Η μας θέλουν ή δε μας θέλουν.Απλά πράγματα.;)

nala
06-02-2007, 10:48 AM
Σε όλα έχουν δική τους νοοτροπία...αυτό που με εκνεύριζε πάντα σε αυτόν είναι πώς κατάφερνε τα δικά του λάθη να τα γυρνάει και να ζητάει και τα ρέστα...και μετά με μια συγνώμη να λύνονται όλα.
Απόψε θα πάω για να πάρω τα πραγματά μου...και ας ελπίσουμε οτι θα μπει επιτέλους μια τελεία.

Υ.Γ. Σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις και sorry αν σας "πρήζω"...:embarrest Έπρεπε να τα πώ να ξεθυμάνω... :nuts:

panther
06-02-2007, 10:48 AM
Μια και βλεπω προτίμηση σε συγκεκριμένο ιρλανδικό γκρουπ θα σου αντιπροτείνω "You say when he hits you, you don't mind
Because when he hurts you, you feel alive "
Μεταφορικά φυσικά.

Αν αγαπάμε έστω και λίγο τον εαυτο μας δεν θα τον υποβάλλουμε σε κινέζικα βασανιστήρια,ουτε θα τον καταδικάσουμε να περιμένει για το "τιποτα"και τα ψίχουλα που θα μας αφήσει κάποιος.
Κατα δευτερον σε τελείως προσωπικό επίπεδο μιλώντας,η αναποφασιστικότητα & η αστάθεια -ειδικά σε έναν άνδρα- θα με απωθούσε φοβερά και το διαπίστωσα στην πράξη.:sick:Η μας θέλουν ή δε μας θέλουν.Απλά πράγματα.;)

Συμφωνώ απόλυταPerfect

nala
06-02-2007, 10:55 AM
Μια και βλεπω προτίμηση σε συγκεκριμένο ιρλανδικό Η μας θέλουν ή δε μας θέλουν.Απλά πράγματα.;)

:bigsmile: Λατρευώ τους U2...
Αυτό ακριβως θα του πώ...ή με θες ή δε με θές...τέρμα τα παιχνίδια...

kiaRRa
06-02-2007, 10:56 AM
έλα όμως που μερικοί αδυνατούν να καταλάβουν πως σε μερικές στιγμές της ζωής χρειάζεται να λαμβάνεις μέτρα και όχι ημίμετρα. Και θέλουν ντε και καλά να έχουν παντού συναισθηματικές εκκρεμότητες, που ίσως αυτό τους κάνει να νιώθουν επιθυμητοί και αυξάνει τον δείκτη εγωισμού του...

¶ρα πατώντας πάνω σου ικανοποιούν τη ματαιοδοξία τους:mad:

SKYLOROCK
06-02-2007, 10:59 AM
Σε όλα έχουν δική τους νοοτροπία...αυτό που με εκνεύριζε πάντα σε αυτόν είναι πώς κατάφερνε τα δικά του λάθη να τα γυρνάει και να ζητάει και τα ρέστα...και μετά με μια συγνώμη να λύνονται όλα.
Απόψε θα πάω για να πάρω τα πραγματά μου...και ας ελπίσουμε οτι θα μπει επιτέλους μια τελεία.

Υ.Γ. Σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις και sorry αν σας "πρήζω"...:embarrest Έπρεπε να τα πώ να ξεθυμάνω... :nuts:

Ειλικρινά θα ήθελα πολύ να μάθω αν τελικά μπήκε η τελεία ή αν πάλι τα γύρισε τούμπα (πράγμα πολύ πιθανόν για έναν Ζυγό) και ξεκίνησε πάλι το παιχνίδι με δικούς του όρους πάντα...Αχ σε νιώθω απόλυτα όμως.... :( Και φαντάζομαι ότι αν σου ζητήσει κάτι θα είναι πολύ δύσκολο για σένα να αρνηθείς...

nala
06-02-2007, 11:07 AM
Ειλικρινά θα ήθελα πολύ να μάθω αν τελικά μπήκε η τελεία ή αν πάλι τα γύρισε τούμπα (πράγμα πολύ πιθανόν για έναν Ζυγό) και ξεκίνησε πάλι το παιχνίδι με δικούς του όρους πάντα...Αχ σε νιώθω απόλυτα όμως.... :( Και φαντάζομαι ότι αν σου ζητήσει κάτι θα είναι πολύ δύσκολο για σένα να αρνηθείς...

Αυτό ακριβώς φοβάμαι κι εγώ...ότι αυτό παέι να κάνει γιατί διαφορετικά θα δεχόταν τη δική μου πρόταση να μη συναντηθούμε για να μου τα δώσει...και τώρα εμφανίζεται σα να μη συμβαίνει τίποτα με αυτή την πρόφαση...Και φοβάμαι τον εαυτό μου οτι δε θα αντισταθώ...
Νεώτερα αύριο...
Ευχαριστώ για τη συμπαράσταση...I need it!

Fotini Christodoulou
06-02-2007, 11:09 AM
έλα όμως που μερικοί αδυνατούν να καταλάβουν πως σε μερικές στιγμές της ζωής χρειάζεται να λαμβάνεις μέτρα και όχι ημίμετρα. Και θέλουν ντε και καλά να έχουν παντού συναισθηματικές εκκρεμότητες, που ίσως αυτό τους κάνει να νιώθουν επιθυμητοί και αυξάνει τον δείκτη εγωισμού του...

¶ρα πατώντας πάνω σου ικανοποιούν τη ματαιοδοξία τους:mad:

Και που στεκόμαστε εμεις ;
Εκκρεμότητα υπάρχει όσο εμείς περιμένουμε και προφανώς μονο για εμάς.Ο αλλος με την δική του φιλοσοφία ή ανασφάλεια ειναι μια χαρα.:mad:
Αν ο άλλος δεν έχει το θαρρος να βάλει μία τελεία κάνουμε την "καλή πράξη" και την βάζουμε εμεις.Γλυτώνεις χρόνο,κόπο και κερδίζεις την ψυχική σου ηρεμία.:love:

Οι ζυγοί φημίζονται για τον διπλωματικό τρόπο τον οποίο χρησιμοποιούν για να ΜΗΝ χρειαστεί να αποφασίσουν.Καμιά φορά όμως και η μή λήψη απόφασης ειναι δράση.Μας προκαλεί να αντιδράσουμε εμεις.;)

nala
06-02-2007, 11:11 AM
Και θέλουν ντε και καλά να έχουν παντού συναισθηματικές εκκρεμότητες, που ίσως αυτό τους κάνει να νιώθουν επιθυμητοί και αυξάνει τον δείκτη εγωισμού του...

Tο δείκτη εγωισμού τους μπορεί να τον αυξάνουν...το δείκτη νοημοσύνης τους πάλι τον κατεβάζουν στα επίπεδα της αμοιβάδας...:laugh:

kiaRRa
06-02-2007, 11:18 AM
Kαι σε όλους τους προκαρυωτικούς οργανισμούς να κατεβάσουν το επίπεδο τους, εμάς ταλαιπωρούν. Όπως λοιπόν πολύ σωστα λέει η αξιότιμη roadrunner, βάζουμε εμείς τελεία άμεσα.

Όσο για τους διπλωματικούς χειρισμούς στο ΥΠΕΞ όχι σε εμάς. Και πάνω από όλα αξιοπρέπεια. Αν έχουμε αποφασίσει με 100% σιγουριά τον χωρισμό και όλες οι πρεσβείες να μας την πέσουν το ΟΧΙ δεν αλλάζει...:suspiciou

SKYLOROCK
06-02-2007, 11:55 AM
Όσο για τους διπλωματικούς χειρισμούς στο ΥΠΕΞ όχι σε εμάς. Και πάνω από όλα αξιοπρέπεια. Αν έχουμε αποφασίσει με 100% σιγουριά τον χωρισμό και όλες οι πρεσβείες να μας την πέσουν το ΟΧΙ δεν αλλάζει...:suspiciou

Ακριβώς αυτό...Πλέον νομίζω ότι δε μιλάω με έναν απλό άντρα άλλά με τη Ντόρα Μπακογιάννη :laugh:

nala
06-02-2007, 12:01 PM
Ακριβώς αυτό...Πλέον νομίζω ότι δε μιλάω με έναν απλό άντρα άλλά με τη Ντόρα Μπακογιάννη :laugh:

:laugh: :laugh: :laugh:

mpiskoto
05-03-2007, 05:00 PM
Πιστεύω πως σε αυτό το θέμα παίζει ρόλο και το είδος της σχέσης που μπορεί να είχε κάποιος..

Πάντως ναι μπορώ να πω ότι οι Ταύροι και οι Ζυγοί τους πέφτει κομματάκι βαρύς ένας χωρισμός ειδικά όταν δεν το περιμένουν...

meltemi
06-03-2007, 03:08 PM
Εκ πείρας αναφέρω τον υδροχόο. Απίστευτη επιμονή που ξεπέρασε κάθε όριο

mpiskoto
06-03-2007, 05:51 PM
επίσης να συμπληρώσω πως εκ πείρας οι Κριοί δεν δείχνουν να τους καίγεται καρφάκι όταν λήξει μια σχέση..Αντίθετα πάνε για άλλα με ευκολία αν και συνήθως τα άλλα είναι ακριβώς το αντίθετο από αυτό που τελείωσαν...