PDA

View Full Version : Οι καλοκαιρινές διακοπές των ζωδίων



Μάνος Μαντάς
19-06-2006, 12:13 AM
Πες μου το ζώδιό του, να σου πω το στυλ των διακοπών σου...
Το καλοκαιράκι είναι εδώ! Κάποιοι τυχεροί απολαμβάνουν ήδη τις διακοπές τους, έχοντας αρχίσει εντατική κούρα ηλιοθεραπείας (παιδιά, προσοχή και με αντηλιακό, εντάξει; ). Οι περισσότεροι -και λιγότερο τυχεροί- καταστρώνουν σχέδια επί χάρτου, περιμένοντας πώς και πώς την πολυπόθητη ημέρα που θα αφήσουν πίσω τους έγνοιες, καθημερινότητα και πρόγραμμα, για να απολαύσουν τις χαρές των διακοπών. Ο υδράργυρος ανεβαίνει και μαζί του και η λίμπιντο (το λένε και οι γιατροί, δεν κάνουμε πλάκα!) και όσο και αν λέει το τραγούδι "πιο καλή η μοναξιά", οι καλοκαιρινές διακοπές για πολλούς είναι άμεσα συνυφασμένες με τους φίλους ή το ταίρι μας. Πόσο καλά τους ξέρουμε όμως; Γιατί άλλο να βρισκόμαστε για λίγες ώρες μετά τη δουλειά ή το μάθημα και άλλο να κολλήσουμε σε κανένα ερημονήσι, με καράβι κάθε 4 μέρες, και να μετανιώνουμε την ώρα και την στιγμή που σαλπάραμε παρέα. Για να μην βρεθείτε λοιπόν προ απροόπτου, σας ετοιμάσαμε έναν μικρό αστρολογικό οδηγό "πλεύσης", προκειμένου να αποφευχθούν "φουρτούνες" και να χειριστείτε κατάλληλα καταστάσεις που θα σας φέρουν σε αμηχανία ή σε ένταση!


Το πλήρες κείμενο μεταφέρθηκε εδώ: Οι καλοκαιρινές διακοπές των ζωδίων (http://php56.astrowin3.org/forum/%CE%B1%CF%83%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BB%CE%BF%CE%B3%C E%AF%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B6%CF%8E%CE%B4%CE%B9%CE%B1-158/%CE%BF%CE%B9-%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CE%BF%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%81%C E%B9%CE%BD%CE%AD%CF%82-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CF%80%CE%AD%CF%82-%CF%84%CF%89%CE%BD-%CE%B6%CF%89%CE%B4%CE%AF%CF%89%CE%BD-13626/)

*Astropeleki*
20-06-2006, 12:37 PM
Πολύ πολύ ωραίο το άρθρο σας κύριε Μαντά! Απαραίτητος οδηγός πριν ξεκινήσουμε τις διακοπές μας....:bigsmile:

Αν και σαν Υδροχόος έχω την τάση να είμαι τρομερά οργανωτική....εδώ θα συμφωνήσω με την ανοργανωσιά....Προφανώς θέλουμε να ξεφύγουμε από το πρόγραμμα που βάζουμε όλο τον χρόνο και για τις διακοπες μας προτιμούμε να τα κάνουμε όλα τελευταία στιγμή.

Άλλωστε...οι ΕΛΛΗΝΕΣ της τελευταίας στιγμής είμαστε, ούτως ή άλλως :laugh:...εδώ ταιριάζουμε απόλυτα!!!

Μάνος Μαντάς
21-06-2006, 11:50 PM
Σας ευχαριστώ και ανταποδίδω τα συγχαρητήρια δυο φορές για τις ωραίες δικές σας παρουσιάσεις θεμάτων :)

Yeshoda
22-06-2006, 02:57 PM
Θα συμφωνήσω με την Kia,ότι σαν Υδροχόος και 'γω είμαι σούπερ οργανωμένη.Σπάνια να μου ζητήσουν κάτι και να μη το έχω.!Άλλο αν αποφασίσω μια μέρα πριν που θα πάω, πώς και με ποιον!

Maraki29
03-07-2007, 12:41 PM
Τι καλά που μπορώ να συνδυάζω πολυτέλεια και χαλάρωση με περιπέτεια και πρωτοτυπία!

aeriko74
03-07-2007, 05:32 PM
Όντως ο Τοξότης πάει άνετα μόνος του διακοπές, αν αντιμετωπίσει αντιρρήσεις, απλά και μόνο γιατί αν θέλει να κανει κάτι και κάποιος τον εμποδίζει θα τον αφήσει στην άκρη για να μην του χαλάσει τη διάθεση και να κάνει αυτό που θέλει όπως θέλει....

μυσπ
04-05-2011, 02:10 AM
Συγκολνιστικο το αρθρο συμφωνω!

kassy
02-06-2011, 08:49 AM
Πολύ γλυκό άρθρο. Νομίζω ότι αυτή η περίοδος για να διαβαστεί ξανά είναι το κατάληλο timing. Όπως διάβαζα για όλα τα ζώδια και κατά καιρούς έχω πάει διακοπές ή εκδρομές με διάφορους από αυτούς τους τύπους των ζωδίων, εκδήλωναν πολλά χαρακτηριστικά που αναφέρονται στο άρθρο.

Εγώ και φέτος έχω το κριαράκι μου (τον άντρα μου) που ετοιμάζει τις διακοπές μας. Εγώ καθότι καρκίνος δεν είμαι και πολύ της οργάνωσης των διακοπών. Οπότε αφήνω σε αυτόν την χαρά για δράση. Φέτος έχουμε αποστολή σε νέες περιπέτειες!

Πάντως συμφωνώ με τους παραπάνω υδροχόους. Ο τρόπος με τον οποίο κάνουν τις διακοπές τους δεν έχει να κάνει με ανοργανωσιά, αλλά πρόκειται για οργάνωση της τελευταίας στιγμής που έχει τη δική της χάρη. Όταν το προγραμματίζεις καιρό πριν η χαρά των διακοπών χάνει την έντασή της. Οι διακοπές της τελευταίας στιγμής κρύβουν πάντοτε τις πιο συναρπαστικές εκπλήξεις (και ωραίες και άσχημες)

doukas
02-06-2011, 10:50 AM
Αθόρυβες διακοπές , βουνό , φύση , αγαπάμε το πράσινο χρώμα , αγαπάμε το νερό - και την θάλασσα , παρόλο που είμαι φελός και δεν ξέρω κολύμπι - αγαπάμε τους νέους τόπους !!

αγαπάμε και τα έξοδα , αλλά είναι καιροί που χρειάζεται σύνεση!