PDA

View Full Version : Μεγάλο τρίγωνο



blueyes
11-06-2006, 03:21 PM
Πριν απο κάμποσα χρόνια -όχι πολλά- ένας απο τους διασημότερους αστρολόγους μου είχε πει, μελετώντας τον χάρτη μου, οτι έχω δύο μεγάλα τρίγωνα. Το πρώτο είναι στα ζώδια του νερού μεταξύ Αφροδίτης-Ποσειδώνα-Βόρειου Δεσμού. Για το δεύτερο -που είναι στα ζώδια της φωτιάς- αναζητώ τον τρίτο πλανήτη! Οι δύο είναι ο ήλιος και ο Άρης. Μπορεί κανείς να μου τον ...βρει παρακαλώ;

Γεννήθηκα 5 Αυγούστου 1969, 10:50 π.μ, Αθήνα

Ευχαριστώ,
Την αγάπη μου :bigsmile: :laugh:
Μαρίνα

ScP
11-06-2006, 03:55 PM
Τον πλήρωσες τον έναν από τους διασημότερους;

blueyes
11-06-2006, 04:01 PM
Ελπίζω να μην είναι ειρωνική η ερώτησή σου...
Φυσικά και τον πλήρωσα. Δεν ξέρω και πολλούς να αφιερώνουν τον χρόνο τους τσάμπα στις μέρες μας... Το μόνο σίγουρο είναι πως φεύγοντας απο το γραφείο του γέμισα περισσότερες απορίες, παρά απαντήσεις στα ερωτήματά μου...
Τώρα αν η ερώτησή σου αφορά στο οτι δεν υπάρχουν τέτοιου είδους τρίγωνα στον χάρτη μου.... θα ήθελα, σε παρακαλώ να μου το διευκρινήσεις...
Ευχαριστώ,
Μαρίνα

ScP
11-06-2006, 04:20 PM
Ναι είναι ειρωνική ως προς τον διάσημο και γενικότερα ως προς τους περισσότερους "αστρολόγους" και αστρολογίσκους των τηλεοράσεων και των 911.
Σαφώς Όχι προς το πρόσωπό σου και όχι ως προς τους Αστρολόγους που εργάζονται με συνείδηση. Αλλά αυτά είναι θέμα για άλλο τόπικ συζήτησης.

blueyes
11-06-2006, 04:44 PM
Χωρίς καμία διάθεση να υπερασπιστώ την υστεροφημία του συγκεκριμένου αστρολόγου -τι όφελος θα είχα άλλωστε;- πρέπει να διευκρινήσω πως δεν έχει σχέση με επαγγελματίες της tv (πλέον) ή των γραμμών 911. Είναι όντως διάσημος όπως ανέφερα -με την έννοια του ικανού αστρολόγου- και όχι με την έννοια του απλώς επώνυμου επαγγελματία.
Εγώ εστιάζω πως δεν με βοήθησε τόσο πολύ και οτι γέμισα περισσότερες απορίες. Αυτά για την Ιστορία...

Αγγελικη
11-06-2006, 07:30 PM
Μαρινα,

Το τριγωνο του νερου δεν ισχυει καθως η Αφροδιτη σου βρισκεται στις 2 μοιρες του Καρκινου και ο Ποσειδωνας στις 25 μοιρες. Η αποκλιση ειναι μεγαλη οποτε δεν υφισταται τριγωνο. Επισης δεν ειμαι σιγουρη εαν στους πλανητικους σχηματισμους υπολογιζουμε και τα σημεια, οπως οι Δεσμοι.
Οσο για το τριγωνο της φωτιας, το πιθανοτερο ειναι να εννοουσε τον Χειρωνα ο οποιος ανηκει στους πλανητοειδης και οχι στους πλανητες.

blueyes
11-06-2006, 07:43 PM
Αγγελική,

Σκέψου μόνο πως λέγοντάς μου οτι έχω δύο μεγάλα τρίγωνα, ένα στο νερό και ένα στη φωτιά, μου ειπε -ο εν λόγω αστρολόγος- πως αυτά τα δύο μαζί κάνουν το "υγρό πυρ"! Καλά είναι δυνατόν να λέγονται τέτοιες ανεύθυνες κουβέντες; :notrust:
Τέλος πάντων...

panther
13-06-2006, 09:49 AM
Αγγελική,

Σκέψου μόνο πως λέγοντάς μου οτι έχω δύο μεγάλα τρίγωνα, ένα στο νερό και ένα στη φωτιά, μου ειπε -ο εν λόγω αστρολόγος- πως αυτά τα δύο μαζί κάνουν το "υγρό πυρ"! Καλά είναι δυνατόν να λέγονται τέτοιες ανεύθυνες κουβέντες; :notrust:
Τέλος πάντων...


Γιατί δεν ζητάς τον χάρτη σου για να το επιβεβαιώσεις και μόνη σου?
Δεν έχω δει τον χάρτη σου για να σου πω και εγώ την άποψή μου, αλλά η Αγγελική
πολύ σπάνια κάνει λάθος.

Αγγελικη
13-06-2006, 09:57 AM
Το φορουμ των γαλαζιων ματιων (αβαταρ)!!!:cheesy: :cheesy: :bigsmile:

blueyes
13-06-2006, 10:09 AM
Γιατί δεν ζητάς τον χάρτη σου για να το επιβεβαιώσεις και μόνη σου?
Δεν έχω δει τον χάρτη σου για να σου πω και εγώ την άποψή μου, αλλά η Αγγελική
πολύ σπάνια κάνει λάθος.

Όντως η Αγγελική κάνει σπάνια λάθος :idea:
Αλλά να κάνει τέτοιο λάθος και ο περίφημος αστρολόγος που μου είπε για τα δύο αυτά τρίγωνα...??? :huh: :huh: :huh:
Δεν συμπέρανα λοιπόν οτι το λάθος είναι της Αγγελικής... Απλώς είχα αυτή την απορία και ήθελα κάποιος να μου πει τη γνώμη του. Αν θες να δεις κι εσυ τον χάρτη μου, τα στοιχεία μου είναι στο προφίλ. Ωρα 10:50π.μ., Αθήνα
Φιλιά... :bigsmile:
Μαρίνα

panther
13-06-2006, 12:33 PM
Όντως η Αγγελική κάνει σπάνια λάθος :idea:
Αλλά να κάνει τέτοιο λάθος και ο περίφημος αστρολόγος που μου είπε για τα δύο αυτά τρίγωνα...??? :huh: :huh: :huh:
Δεν συμπέρανα λοιπόν οτι το λάθος είναι της Αγγελικής... Απλώς είχα αυτή την απορία και ήθελα κάποιος να μου πει τη γνώμη του. Αν θες να δεις κι εσυ τον χάρτη μου, τα στοιχεία μου είναι στο προφίλ. Ωρα 10:50π.μ., Αθήνα
Φιλιά... :bigsmile:
Μαρίνα


Αγγελική,
μπορείς να βάλεις τον χάρτη? Απλά, για να ρίξουμε μια ματιά.

sagimoon
13-06-2006, 02:45 PM
Και Μαρίνα, και γαλαζομάτα??? :blink1: Τυχερήηη

Ο κύριος αστρολόγος εννοούσε αυτό:

Τρίγωνο φωτιάς με άρη στις 7 τοξ-χείρων στις 7 κριού - ήλιο στις 12 λέων.

Τρίγωνο νερού με ποσειδ στις 25 σκορπ- Β.Δ στις 22 ιχθ-MC και κλήρο τύχης μαζί στις 20 καρκίνου.

φιλικά
Αντωνία

blueyes
13-06-2006, 04:09 PM
Και Μαρίνα, και γαλαζομάτα??? :blink1: Τυχερήηη

Ο κύριος αστρολόγος εννοούσε αυτό:

Τρίγωνο φωτιάς με άρη στις 7 τοξ-χείρων στις 7 κριού - ήλιο στις 12 λέων.

Τρίγωνο νερού με ποσειδ στις 25 σκορπ- Β.Δ στις 22 ιχθ-MC και κλήρο τύχης μαζί στις 20 καρκίνου.

φιλικά
Αντωνία



Φίλτατη Αντωνία

Σ' ευχαριστώ για τον κόπο. Αλλά, επειδή είμαι του νηπιαγωγείου σε γνώσεις αστρολογίας, μπορείς να μου πεις γιατρέ μου.... είμαι καλά; θα ζήσω; Κι αν είμαι τυχερή όπως λές... τότε γιατί τώρα τελευταία αισθάνομαι σαν πρωτοξαδέρφη του Μητσοτάκη?

Χιλια ευχαριστώ πάντως,
την αγάπη μου,:love: :smile1:
Μαρίνα

sagimoon
14-06-2006, 09:02 AM
Το τυχερή κόλαγε στον συνδιασμό όνομα Μαρίνα που πάντα μου άρεσε και στα μάτια μπλε. Τώρα αν ο συνδιασμός συγγένειας και Μητσοτάκη σε δυσκολεύει δύο θα σου πω.

1. Τρέξε για αιματολογικές εξετάσεις
2. Βρε μπας και βγαίνεις με κανένα Δημήτρη (Μήτσο) και κανένα Παναγιώτη (Τάκη)
ταυτόχρονα ;;; Είναι ο μόνος λίαν επικίνδυνος συνδιασμός. Για ψάξου, για ψάξου...!!!!

;) ;) ;)

panther
14-06-2006, 10:53 AM
Έστω και καθυστερημένα μπορώ να επιβεβαιώσω και εγώ τα τρίγωνα που αναφέρει η Sagimoon (πρέπει να έγραψα λάθος το όνομα, συγνώμη).
Δεν μπορώ να σκεφτώ τι άλλο θα μπορούσε να υποννοεί ο αστρολόγος, είναι αρκετά εμφανής τα τρίγωνα αυτά.

blueyes
14-06-2006, 11:49 AM
Έστω και καθυστερημένα μπορώ να επιβεβαιώσω και εγώ τα τρίγωνα που αναφέρει η Sagimoon (πρέπει να έγραψα λάθος το όνομα, συγνώμη).
Δεν μπορώ να σκεφτώ τι άλλο θα μπορούσε να υποννοεί ο αστρολόγος, είναι αρκετά εμφανής τα τρίγωνα αυτά.

Σ΄ευχαριστώ πολύ. Είναι όμως όντως τρίγωνα? Δηλαδή οι πλανήτες κάνουν όψεις? :) :)

panther
14-06-2006, 11:53 AM
Σ΄ευχαριστώ πολύ. Είναι όμως όντως τρίγωνα? Δηλαδή οι πλανήτες κάνουν όψεις? :) :)


Βέβαια, εάν δεις τον χάρτη σου αυτοί οι πλανήτες συνδέονται με μπλε γραμμή σε σχήμα τριγώνου, συν του ότι πάνω σε αυτές τις γραμμές φαίνεται και ένα τριγωνάκι που σου δείχνει τι είναι!

panther
14-06-2006, 11:56 AM
Βέβαια, εάν δεις τον χάρτη σου αυτοί οι πλανήτες συνδέονται με μπλε γραμμή σε σχήμα τριγώνου, συν του ότι πάνω σε αυτές τις γραμμές φαίνεται και ένα τριγωνάκι που σου δείχνει τι είναι!


Δες και εδώ Κύριες όψεις (http://www.myhoroscope.gr/showthread.php?t=58)

Αγγελικη
14-06-2006, 12:19 PM
Μονο που ο Β.Δ. και το Μ.C. δεν ειναι πλανητες!!

panther
14-06-2006, 12:43 PM
Μονο που ο Β.Δ. και το Μ.C. δεν ειναι πλανητες!!

Ναι σωστά!!! έχει δίκιο η Αγγελική!!!

blueyes
15-06-2006, 12:57 AM
Panther και Aγγελική, σας ευχαριστώ πολύ
Μαρίνα :love: :love:

maraki_1975
15-06-2006, 04:50 PM
καλησπέρα , εχω να παραθέσω τα στοιχεία ενός ατόμου του οποίου ο χάρτης νομίζω εχει αρκετά τρίγωνα και χιαστί αν δεν κάνω λάθος και νομίζω οτι θα ήταν αξιόλογο να σχολιαστεί αν πάλι κάνω κάτι που δεν πρέπει ξεχάστε το πείτε πως δεν το γραψα ποτέ ...
πάντως και εγω θα ήθελα να αναφερθούμε έστω και μέσα απο παράδειγμα σε αυτα τα μεγάλα τρίγωνα και χιαστί κ.λ.π.
τα στοιχεία που αν θέλετε μπορούμε ως παραδειγμα να το σχολιάσουμε ειναι

14/01/1959 Ρέθυμνο Κρήτης ώρα 8:30 , γυναίκα

Αγγελικη
15-06-2006, 10:18 PM
Μαρακι μου, τα τριγωνα δεν συνιστουν κατ΄αναγκην, Μεγαλο τριγωνο.
Εαν θελεις διαβασε εδω. (http://www.myhoroscope.gr/showthread.php?t=1552)

Zondag
16-06-2006, 08:47 AM
Μεγάλο τρίγωνο στο νερό δεν υπάρχει στο χάρτη σου σίγουρα.Η Αφροδίτη σου δεν σχηματίζει γωνία τριγώνου ούτε με τον Ποσειδώνα ούτε με τους Δεσμούς.

Οι κλήροι πάλι είναι νοητά σημεία στο χάρτη και η θέση τους καθορίζεται μέσω της εφαρμογής κάποιου είδου αριθμητικής φόρμουλας. Υπάρχουν δεκάδες τέτοιοι κληροι και εκατοντάδες παρόμοιου τύπου νοητά σημεία μεσα σε ένα οποιοδήποτε χάρτη. Αν θεωρούσαμε ότι αυτά τα σημεία θα πρέπει να υπολογίζονται σαν υπολογίσημοι παράγοντες σε πιθανές γωνιακές διαμορφώσεις τότε κάθε χάρτης θα περιείχε καμμιά εκατοστή μεγάλα τρίγωνα,κοσμικούς σταυρούς,μυστικά παραλληλόγραμμα κλπ...

Τώρα για το μεγάλο τρίγωνο στη φωτιά. Για μενα δεν υφίσταται ούτε αυτό. Εδώ θα πρέπει να γίνει μια διευκρίνηση όμως. Υπάρχουν αστρολογοι και αστρολογικοί συγγραφείς που δίνουν μεγάλη έμφαση στην επιρροή του Χείρωνα αποδίδοντας του σημαντικότητα ανάλογη των πλανητών. Εγώ δεν το έχω διαπιστώσει και δεν συμφωνώ με αυτό,αλλά ολες οι απόψεις είναι σεβαστες φυσικά. Είναι πιθανόν λοιπόν ο αστρολογος σου να ανήκει στην ομάδα αυτών που δίνουν μεγάλη σημαντικότητα στο χείρωνα,στους αστεροειδής,στους σταθερούς αστέρες κλπ Σε αυτή την περίπτωση λοιπόν αναφερθηκε στο Ηλιος-Αρης-Χείρων.

Συμπερασματικά. Μεγάλο τρίγωνο στο νερό δεν υπάρχει,μεγάλο τρίγωνο στη φωτιά για άλλους υπάρχει και για άλλους όχι...

Τώρα για το "υγρό πυρ" έχω μόνο μια λέξη: ανοησίες...

blueyes
17-06-2006, 11:15 AM
Μεγάλο τρίγωνο στο νερό δεν υπάρχει στο χάρτη σου σίγουρα.Η Αφροδίτη σου δεν σχηματίζει γωνία τριγώνου ούτε με τον Ποσειδώνα ούτε με τους Δεσμούς.

Οι κλήροι πάλι είναι νοητά σημεία στο χάρτη και η θέση τους καθορίζεται μέσω της εφαρμογής κάποιου είδου αριθμητικής φόρμουλας. Υπάρχουν δεκάδες τέτοιοι κληροι και εκατοντάδες παρόμοιου τύπου νοητά σημεία μεσα σε ένα οποιοδήποτε χάρτη. Αν θεωρούσαμε ότι αυτά τα σημεία θα πρέπει να υπολογίζονται σαν υπολογίσημοι παράγοντες σε πιθανές γωνιακές διαμορφώσεις τότε κάθε χάρτης θα περιείχε καμμιά εκατοστή μεγάλα τρίγωνα,κοσμικούς σταυρούς,μυστικά παραλληλόγραμμα κλπ...

Τώρα για το μεγάλο τρίγωνο στη φωτιά. Για μενα δεν υφίσταται ούτε αυτό. Εδώ θα πρέπει να γίνει μια διευκρίνηση όμως. Υπάρχουν αστρολογοι και αστρολογικοί συγγραφείς που δίνουν μεγάλη έμφαση στην επιρροή του Χείρωνα αποδίδοντας του σημαντικότητα ανάλογη των πλανητών. Εγώ δεν το έχω διαπιστώσει και δεν συμφωνώ με αυτό,αλλά ολες οι απόψεις είναι σεβαστες φυσικά. Είναι πιθανόν λοιπόν ο αστρολογος σου να ανήκει στην ομάδα αυτών που δίνουν μεγάλη σημαντικότητα στο χείρωνα,στους αστεροειδής,στους σταθερούς αστέρες κλπ Σε αυτή την περίπτωση λοιπόν αναφερθηκε στο Ηλιος-Αρης-Χείρων.

Συμπερασματικά. Μεγάλο τρίγωνο στο νερό δεν υπάρχει,μεγάλο τρίγωνο στη φωτιά για άλλους υπάρχει και για άλλους όχι...

Τώρα για το "υγρό πυρ" έχω μόνο μια λέξη: ανοησίες...


Σ' ευχαριστώ για την αναλυτική σου επεξήγηση. Με βοήθησες πολύ.
Μαρίνα

may
17-06-2006, 01:04 PM
Αγαπητή Μαρίνα,

αν θες να δείς οπτικά τα Μεγ. Τρίγωνα μπορείς να δεις την ημερομηνία 14/05/1977 12.10 (μεσημέρι) στην Αθήνα.

Φιλικά,

Βασιλική Κόντη
20-06-2006, 06:29 PM
Αγαπητή φίλη,
έχεις πραγματικά 2 μεγάλα τρίγωνα Ηλιου - Αρη - Χείρωνα, το ένα και Ποσειδώνα - Β.Δεσμό -Κλήρο Τύχης το άλλο. Βέβαια είναι ένα πολύ ενδιαφέρον Ωροσκόπιο όχι μόνο των 2 τριγώνων που έχει αλλά και λόγω των υπολοίπων σχηματισμών (πολλά ΤΑΥ και έναν μεγάλο σταυρό).
Για να μελετηθεί και να αποκρυπτογραφηθεί όμως χρειάζεται πολύ χρόνο και πολύ πολύ εμπειρία και θα είναι ένα εξαιρετικό μάθημα για τους ενδιαφερόμενους του Φόρουμ.

Φιλικά
Βασιλική Κόντη

blueyes
21-06-2006, 10:23 PM
Αγαπητή φίλη,
έχεις πραγματικά 2 μεγάλα τρίγωνα Ηλιου - Αρη - Χείρωνα, το ένα και Ποσειδώνα - Β.Δεσμό -Κλήρο Τύχης το άλλο. Βέβαια είναι ένα πολύ ενδιαφέρον Ωροσκόπιο όχι μόνο των 2 τριγώνων που έχει αλλά και λόγω των υπολοίπων σχηματισμών (πολλά ΤΑΥ και έναν μεγάλο σταυρό).
Για να μελετηθεί και να αποκρυπτογραφηθεί όμως χρειάζεται πολύ χρόνο και πολύ πολύ εμπειρία και θα είναι ένα εξαιρετικό μάθημα για τους ενδιαφερόμενους του Φόρουμ.

Φιλικά
Βασιλική Κόντη


Ευχαριστώ που θεωρείτε αξιόλογο τον χάρτη μου... :embarrest :embarrest . Αισθάνομαι σαν εθελοντής στο μάθημα Ανατομίας για φοιτητές Ιατρικής ... χε..χε..
Σοβαρά τώρα... Κυρία Κόντη ελπίζω αυτά τα δύο μεγάλα τρίγωνα να κάνουν τα "μαγικά" τους και να πάνε τα πράγματα καλύτερα...
Μαρίνα