PDA

View Full Version : Πλανήτες στον 12ο οίκο



blueyes
11-06-2006, 12:19 AM
Καλησπέρα σε όλους,

Παρατηρώ... στρίμωγμα πλανητών στον 12 οίκο μου. Δίας, Ουρανός (στον Ζυγό και σε σύνοδο), Πλούτωνας και Νότιος Δεσμός. Τι μπορεί να σημαίνει; Όποιος γνωρίζει κάτι, παρακαλώ, να μου πει.

Ευχαριστώ πολύ,
Μαρίνα
5 Αυγούστου 1969, Αθήνα, 10:50 π.μ.

Αγγελικη
11-06-2006, 12:52 AM
Ο Διας ειναι σε καλη θεση και απο ζωδιο και απο οικο. Αυτο σημαινει ευχερεια και τυχη σε θεματα που απτονται του 12ου οικου.
Ο Ουρανος σε συνοδο με το Δια σημαινει οτι μπορεις να καινοτομησεις και να πρωτοπορησεις σε αυτα τα θεματα.
Ο Ουρανος και ο Πλουτωνας στον 12ο λειτουργουν περισσοτερο υποσυνειδητα και σου δινουν τη δυνατοτητα να οραματιζεσαι και να εχεις ξαφνικα προαισθηματα!
Παντως ευνοειται η αναπτυξη σχετικων με τον 12ο οικο θεματων.
Εχεις το χαρισμα που λεμε!!:blink1:
Ισως σ΄ενοχλει καπως η ταση απομονωσης και εσωστρεφειας που σε διακρινει που και που και ερχεται σε αντιδιαστολη με τον εξωστρεφη Ηλιο σου στον Λεοντα και τον ωροσκοπο στο Ζυγο, αλλα δεν ειναι κακο. Εκμεταλλευσου την ευκαιρια που εχεις!:)

blueyes
11-06-2006, 01:04 AM
Αγγελική, σ' ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντησή σου. Όντως, είμαι αρκετά ευχαριστημένη απο τη ζωή μου- μην είμαι και αχάριστη- αν και τα τελευταία χρόνια... έχουν έρθει τα πάνω κάτω, κυρίως στα επαγγελματικά μου τα οποία και με ταλαιπωρούν πολύ τελευταία. Αγαπώ πολύ τη δουλειά μου, αλλά αυτή σαν να μην με αγαπά πλέον και τόσο πολύ....
Να 'σαι καλά,
Μαρίνα

Αγγελικη
11-06-2006, 01:34 AM
Ειναι φυσικο να εχεις ανυσηχιες για τη δουλεια με Ηλιο στον 10ο οικο. Ακομη και τα πραγματα να πηγαινουν καλα, παντα θα εχεις ανασφαλεις. Ο Αρης στον 2ο, εντεινει τα παραπανω. Ο Κρονος θα σε ταλαιπωρησει λιγο ακομη τωρα που περασε στον Λεοντα (πριν τετραγωνιζε τον Δια σου) αλλα και θα σε βοηθησει σημαντικα στο τελος. Ολοι οι ανθρωποι τα περναμε αυτα.
Προσεχε κλοπες απο υπαλληλους, ειδικα γυναικειου φυλου (ο Ποσειδωνας του 6ου στον 2ο).
Το σημαντικο για σενα ειναι οτι δεν εχεις αντιθεσεις στο χαρτη σου. Τα τετραγωνα συνηθως δεν φερνουν εξωτερικες δυσκολιες (καταστασεις δηλαδη που χειριζονται οι αλλοι και προκυπτουν μπροστα μας καλωντας μας να τις αντιμετωπισουμε), αλλα εσωτερικες ανασφαλειες και συγκρουσεις.:)