PDA

View Full Version : βοήθεια για την ερωτική σχέση λέοντα-κριού με κοινό ωροσκόπο σκορπιό!



leopio
07-06-2006, 11:20 AM
παιδιά γεια σας,

προσπαθώ να λύσω την απορία γιατί μια σχέση μεταξύ δύο ζωδίων της φωτιάς, ενω περιγράφεται ως ιδανική, δεν βγαίνει. εγώ είμαι γυναίκα, λιονταρίνα και αυτός κρίός. έχουμε και οι δύο ωροσκόπο σκορπιό.

παρατηρώ ότι σε μια τέτοια σχέση ισχύει περισσότερο το χώρια, παρά το μαζί, όμως και στις δύο περιπτώσεις τα άτομα έχουν μια ερωτική εμμονή το ένα με το άλλο. ενώ, εχουν μεσολαβήσει πολλοί χωρισμοί και νέες σχέσεις και για τους δυο μας, δεν εχουμε καταφέρει να ξεπεράσουμε αυτόν τον άρρηκτο δεσμό που μας δένει και που με κάνει να αντιλαμβάνομαι ποια μέρα θα τον δω, ακόμα κι αν έχουν περάσει δύο χρόνια και να πέφτω μέσα...!!! ο ίδιος άρρηκτος δεσμός μας κάνει κάθε φορά να ξαναερωτευόμαστε, όπως την πρώτη φορά: είμασταν δύο άγνωστοι και έγινε κεραυνοβόλα :love:

τι φταίει σε έναν τέτοιο συνδυασμό? είναι ο ωροσκόπος που μας έχει πάρει στο λαιμό του, ή κάτι άλλο στον αστρολογικό χάρτη που πρέπει να ψάξω? είναι μια τέτοια σχέση καρμική και ποια είναι η αιτία που δεν έχουμε καταφέρει να προχωρήσουμε (τρομερός εγωισμός, πάθος και ανασφάλεια), αλλά ουτε και να είμαστε μαζί?

η ερώτηση μου είναι περισσότερο...υπαρξιακή, γιατί με γεμίζει αγωνία. φοβάμαι δηλαδή, πως μια τέτοια σχέση είναι σαρωτική και ικανή να φέρει τα πάνω κάτω στη ζωή μου ανά πάσα στιγμή. και τώρα είναι καλά...δεν είμαι μάνα!!:)

τι προτείνετε?

sagimoon
07-06-2006, 11:25 AM
panadol extra και μια επίσκεψη σε καλό αστρολόγο. :idea:

Αγγελικη
07-06-2006, 11:17 PM
ποια είναι η αιτία που δεν έχουμε καταφέρει να προχωρήσουμε (τρομερός εγωισμός, πάθος και ανασφάλεια),

Την απαντηση και τη λυση στα ερωτηματα σου, την εχεις ηδη δωσει...
Οση μεταφυσικη εννοια και να προσπαθεις να δωσεις στην μονοπλευρη (για εμε) σχεση σας, δεν μπορεις ν΄αλλαξεις το αναποφευκτο (αυτο που στην πραγματικοτητα συμβαινει, δηλαδη).
Λυπαμαι, αλλα εχω την εντυπωση οτι μονο εσυ βλεπεις ετσι την ολη κατασταση.:love:
Γι΄αυτο και θα συμφωνησω με την αγαπημενη μου sagimoon!!

panther
08-06-2006, 05:01 PM
Την απαντηση και τη λυση στα ερωτηματα σου, την εχεις ηδη δωσει...
Οση μεταφυσικη εννοια και να προσπαθεις να δωσεις στην μονοπλευρη (για εμε) σχεση σας, δεν μπορεις ν΄αλλαξεις το αναποφευκτο (αυτο που στην πραγματικοτητα συμβαινει, δηλαδη).
Λυπαμαι, αλλα εχω την εντυπωση οτι μονο εσυ βλεπεις ετσι την ολη κατασταση.:love:
Γι΄αυτο και θα συμφωνησω με την αγαπημενη μου sagimoon!!


Μήπως να ψάξεις λίγο τον Ποσειδώνα σου και τις όψεις του, γιατί αυτός "δημιουργεί" οτιδήποτε ονειρικό, και απατηλό. Γιατί, και εγώ συμφωνώ με την Αγγελική και την Sagimoon, στο ότι μάλλον εσύ είσαι αυτή που τα βλέπεις έτσι τα πράγματα.