PDA

View Full Version : ΧΑΡΤΟΜΑΝΤΕΙΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΥΣ



Pages : [1] 2

CTT
01-06-2006, 01:05 PM
Καλημέρα σας,
Θα σας πω και εγω έναν αποτελεσματικο τρόπο ριξίματος χαρτιών, μόνο για ερωτευμένους.
Είναι αποτελεσματικός, είκοσι χρόνια που τα ρίχνω έτσι … πάντα βγαίνουν και πολύ γρήγορα.
Η ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΤΩΝ ΧΑΡΤΙΩΝ

ΣΠΑΘΙΑ

Α = σχέση – γάμος
2 = κρεβάτι ή βραδινή ώρα
3 = δρόμος
4 = σπίτι – προσωπικός χώρος
6 = αναστάτωση – ξεσήκωμα
7 = σύντομα – φτασμένα
8 = ψυχή
9 = σκέψη

ΚΟΥΠΕΣ
Α = έρωτας
2 = κρεβάτι ή βραδινή ώρα
3 = δρόμος
4 = σπίτι – προσωπικός χώρος
6 = αναστάτωση – ξεσήκωμα
7 = σύντομα – φτασμένα
8 = ψυχή
9 = σκέψη

ΚΑΡΩ
Α = χαρτί – υπόθεση που μας ενδιαφέρει - επάγγελμα
10 = χρήματα

ΜΠΑΣΑΤΟΥΝΙΑ
Α = χωρισμός
2 = στεναχώρια (μαζί με άλλο 2 = αρρώστια), αδιαθεσία
10 = λόγια στεναχωρημένα – καυγάς

πριν προχωρήσω στις φιγούρες θα ήθελα να πω ότι επειδή τα χαρτιά είναι μονο αισθηματικής σημασίας… τα κύρια χρώματα είναι τα σπαθιά και οι κούπες.
Αν το άτομο που μας ενδιαφέρει είναι πιο σκούρο από εμάς, τότε τα δικά του χαρτιά είναι τα σπαθιά και τα χαρτιά του ενδιαφερόμενου είναι οι κούπες.

Το ίδιο αντίστοιχα είναι και οι φιγούρες.
Π.χ. αν ο ενδιαφερόμενος είναι γυναίκα και ανοιχτόχρωμη τότε η Q κούπα είναι το κατάλληλο χαρτί.
Και για το άτομο που μας ενδιαφέρει θα χρησιμοποιήσουμε το Κ σπαθί.

ΟΙ ΦΙΓΟΥΡΕΣ.

Q καρό = μία ξανθιά γυναίκα, μεγάλης ηλικίας συνήθως μπορεί και η μητέρα (ανάλογα που θα πέσει)
Q σπαθί = καστανή σκούρα γυναίκα (αν η ενδιαφερόμενη είναι σκούρα καστανή, αντιπροσωπεύει εκείνη – αν είναι ανοιχτή τότε αντιπροσωπεύει μία φίλη και ανάλογα που θα πέσει μπορεί να είναι μία αντίζηλος).
Q κούπα = ανοιχτή καστανή γυναίκα ( ανάλογα με την ενδιαφερόμενη ισχύει ότι και για την Q σπαθί)
Q μπαστούνι = Γυναίκα κακοπροαίρετη, η μαυροφορεμένη (ανάλογα με τον τρόπο που θα πέσει)

Κ καρό = μεγάλο σε ηλικία άτομο, συνήθως ασπρομάλλης, μπορεί και ο πατέρας.
Κ σπαθί = ισχύει το αντίστοιχο με το Q σπαθί
Κ κούπα = ισχύει το αντίστοιχο με το Q κούπα
Κ μπαστούνι = μελαχρινό άτομο μεγάλης ηλικίας.

J καρό = νεαρό ανοιχτόχρωμο άτομο
J σπαθί = νεαρό καστανό σκούρο άτομο
J κούπα = νεαρό καστανό ανοιχτό άτομο
J μπαστούνι = νεαρό σκούρο άτομο

ΟΛΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΕΊΝΑΙ 34.

Q ή Κ μαζί με J = γυναίκα ή άντρας με παιδί.

ΤΡΟΠΟΣ ΡΙΞΙΜΑΤΟΣ
Ανακατεύει ο ενδιαφερόμενος τα χαρτιά και σκέφτεται το άτομο που τον ενδιαφέρει.
Κόβει στα 3 .
Παίρνουμε την μεσαία σειρά και την βάζουμε πάνω στην 3η και μετά όλα μαζί στην 1η.
Μετά ξανακόβει στα 2 και βάζουμε την δεύτερη σειρά πάνω στην πρώτη.
Αν βλέπουμε τα χαρτιά κάποιου άλλου και όχι τα δικά μας τότε όπως παίρνουμε τα χαρτιά για να τα ρίξουμε τα γυρνάμε προς τα εμάς (ελπίζω να το καταλαβαίνετε αυτό).

Υποθέτουμε ότι ο ενδιαφερόμενος είναι γυναίκα ανοιχτού χρώματος και ενδιαφέρεται για κάποιον πιο σκούρο

Στο κέντρο βάζουμε το 8 κούπα.
Ρίχνουμε μετά ένα από πάνω και ένα από κάτω
Ένα αριστερά και ένα δεξιά
Μετά ένα πάνω αριστερά και ένα κάτω δεξιά
Ένα πάνω δεξιά και ένα κάτω αριστερά
Κάνουμε το ίδιο ώστε να έχουμε τρεις σειρές από 7 χαρτιά.

Η ερμηνεία γίνεται με συνδιασμό χιαστί, σειρά και πάνω κάτω.
(αν έχετε κάποια απορία ρωτήστε).

stabie
01-06-2006, 08:27 PM
εγω ειμαι Q κουπα και το αλλο προσωπο ανοιχτοχρωμος επισης
τοτε πως θα τον συμβολισω?
ευχαριστω πολυ

Αγγελικη
01-06-2006, 08:41 PM
Μηπως με Παπα(Κ) κουπα;
Λεω εγω τωρα....:toung:

aigokeraki!
01-06-2006, 09:40 PM
Δεν κατάλαβα κάτι ή μήπως παίζει κ κάποιο άλλο φύλλο??:unsure:

Γιατί αν χρησιμοποιήσουμε μόνο τα χαρτιά που αναφέρεις, τότε στα χέρια μας έχουμε 33 κ όχι 34....

aigokeraki!
01-06-2006, 10:09 PM
Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω για το J...

Όταν λες νεαρό άτομο....Πώς το εννοείς σε σχέση με τον Κ (εκτός από τους 2 Κ για τους οποίους το προσδιορίζεις)?

Δηλαδή αν εγώ είμαι πχ. στα 23, ο J και ο Κ δεν απευθύνονται στις ίδιες ηλικίες?

aigokeraki!
01-06-2006, 10:11 PM
Ευχαριστώ!!!!:amuse:

ramonaki
02-06-2006, 01:10 AM
Θελω να κανω μια ερωτηση ή μαλλον δυο.Αφου κανουμε το ανοιγμα των φυλλων μετα ριχνουμε καποια χαρτια σε αυτα που μας ενδιαφερουν περισσοτερο?Επισης ποιο ειναι το παρελθον ποιο το παρον και ποιο το μελλον?:)

CTT
02-06-2006, 08:31 AM
Αν και οι δύο είναι ανοιχτοχρωμοι τότε επιλέγεις εσυ ποίος θα είναι ο καθένας.Κάποιος από τους 2 όμως θα είναι ο πιό ανοιχτόχρωμος

CTT
02-06-2006, 08:33 AM
Ναι, συγνωμη ξέχασα να πω ότι μετα βάζουμε 3 χαρτιά πάνω στο εντρικό χαρτί και μετά από 2 σε αυτά που μας ενδιαφέρουν.

CTT
02-06-2006, 08:35 AM
Τα χαρτιά αυτά είναι όλα στο κοντινό παρόν ή μελλον. δηλαδή το πολύ σε 2 βδομάδες βγαίνουν. Εχαι τύχει να βγουν και σε μία μέρα.

CTT
02-06-2006, 08:37 AM
Aigokeraki!!! έχεις δίκιο.. λείπει το 10 Κούπα που σημαίνει χαρούμενα λόγια, συζητήσεις και γενικά χαρά. Το καλύτερο χαρτί ξέχασα ....

CTT
02-06-2006, 08:40 AM
Μπορείς να βάλεις και το J αλλά θα ισχύει και το Κ. Μεγαλύτερη σημασία όμως εδω έχει το 8 που είναι το άτομο σαν ψυχή και όχι σαν υλική υπόσταση.

baby73
02-06-2006, 12:05 PM
καλημερα! τον ξερω και εγω αυτο τον τροπο ριξιματος , οντως πολυ αποτελεσματικος!! με την διαφορα οτι εγω ξερω αλλες ονομασιες στην τραπουλα!. Φυσικα τωρα θα ριξω με την ερμηνεια των χαρτιων που βλεπω εδω..
Μια ερωτηση θαθελα να κανω...αν ο ερωτων ριχνει τα χαρτια...και ειναι φορτισμενος αισθηματικα..δεν επιρεαζεται...η ερμηνεια?
θελω να πω..οτι καλυτερα δεν θα ήταν πχ. αντι να τα ριχνω στον εαυτό μου..να μου τα ριχνει τα χαρτια καποιος αλλος?

CTT
02-06-2006, 05:34 PM
ναι είναι πολυ καλύτερα να τα ρίχνει καποιος άλλος αντι για σένα, γι΄αυτό και εγω σας τα έμαθα για να τα ρίχνετε για μένα... :) (smile). Σπανια μπορεί κάποιος να δει τα χαρτια του από μονος του. Τις περισσότερες φορές τα βλέπουμε όπως θέλουμε να είναι και όχι όπως πραγματικά είναι.

aigokeraki!
03-06-2006, 12:05 AM
Ευχαριστώ CTT!!!...

Τώρα δηλαδή το μόνο που μένει είναι να βρω κάποιον να του μάθω τη μέθοδο σου....!!!:amuse: :amuse:

sissi
03-06-2006, 06:42 PM
Nα ρωτισω εγω κατι αλλο:

Αφου εχω καταστρωσει τα χαρτια κ δεν εχουν βγει τα προσωπα πως θα ριξω χαρτια απανω τους οπως ειπωθηκε παραπανω??

sissi
03-06-2006, 09:50 PM
Κατι πιο σημαντικο δηλ παντα βαζω στο κεντρο το 8 κουπα ειτε τα ριχνω για σκουρο ατομο ειτε ανοιχτοχρωμο?Η δε καταλαβα καλα?Ποιο ακριβως ειναι το κεντρικο χαρτι..??

sissi
03-06-2006, 09:59 PM
Σορι αλλα τα χαρτια που μου μενουν ειναι 37 κ οχι 34 που λετε εσεις εχω βαλει ολες τις φιγουρες κ ολα τα φυλλα οπως εχει ειπωθει γιατι?


Συγνωμη για τις μαζεμενες ερωτησεις..:embarrest

ScP
03-06-2006, 10:07 PM
sissi σε παρακαλώ ομαδοποίησε τις απορίες σου για να αποφύγουμε τα επαναλαμβανόμενα ποστ από σένα γιατί υπάρχει και ο κίνδυνος να σε σταματήσει το σύστημα του φόρουμ αυτόματα.

CTT
05-06-2006, 01:27 AM
Aν δεν βγουν προσωπα, μπορεις να βάλεις χαρτιά πάνω στε άλλα, όπως η σκέψη, το κρεβάτι, τα φτασμένα κ.λ.π.

ramonaki
06-06-2006, 10:12 PM
Υπαρχει καμια ερμηνεια με συνδυασμους χαρτιων?Επισης αυτο με με τους Βαλεδες μου φαινεται λιγο περιεργο και μπερδεμενο γιατι ετσι βγαινοθν πολλα προσωπα και γινεται μεγαλο μπερδεμα.Δεν ξερεις ποιος ειναι ποιος.Αν εχεις κι αλλες ερμηνειες που εχεις αφησει πες τες σε παρακαλω.

ΜΕΛΑΝΙ
07-06-2006, 01:06 PM
Kαλημέρα!!!όταν εννοείς χιαστί δηλαδή από την πάνω πλευρά ξεκινάμε ή από την κάτω?????

xrusa
08-06-2006, 08:47 AM
Π.χ. Πως θα δω αν το αγαπημένο μου πρόσωπο έχει άλλη αφού έχω βγάλει έξω όλες τι φιγούρες?
Εγώ πιστεύω ότι όλα τα χαρτιά πρέπει να μπουν για να έχεις μια ολοκληρωμένη εικόνα ...ακόμα και τα τζόκερ πρέπει να είναι μέσα... Ο τζόκερ είναι σαν τον Τρελό (0) της Μ.Αρκάνας στα ταρό. Γίνετε να τον βγάλεις έξω όχι...
Αυτοί οι τρόποι ριξίματος είναι για αυτούς που θέλουν να το παίζουν μέντιουμ έτσι στα καλά καθούμενα. Είναι σαν αυτούς που βγαίνουν στην τηλεόραση.
Το να μάθεις να λες τα χαρτιά δεν γίνετε από τη μια μέρα στην άλλη θέλει πάρα πολύ μελέτη και πάνω απ' όλα σεβασμό....

CTT
16-06-2006, 05:18 PM
xrysa, δεν βγαζουμε καμια φιγουρα εξω. Ολες τις χρισιμοποιούμε. ο καλος σου θα εχει άλλη αν εμφανιστει η Q στο χρώμα του στο κρεβατιτου στην σεψη του ή γενικά αν και στα 3 ριξιματα που κάνουμε είναι πάνω ή δίπλα στα δικατου προσωπικά χαρτιά (κρεβατι, φτασμενα, ξεσίκωμα, σπίτι κ.λ.π.) προσεξε όμως γιατι μπορει να είναι και απλά κάποια που τον γουστάρει ή απλό φλερτ.

CTT
16-06-2006, 05:26 PM
Παιδια πρέπει να σας πω πως η χαρτομαντεία δεν είναι ¨μαθαμε τι σημαινει ένα χαρτι" και μαθαμε και χαρτομαντεια. Πρέπει να δίνεις μεγαλη προσοχη σε όλα τα χαρτια γύρω. Να λειτουργεί καλα η διαίσθηση και η κρίση. Μερικά πραγματα δεν ειναι όπως τα βλέπουμε... πχ ένα κρεβατι δεν είναι απαραίτητα σεξ αλλά μπορεί να σημαίνει και βραδυνή ώρα. όλα είναι σχετικά σε ενα διάβασμα. και πολλά δεν μπορούμε να τα μάθουμε έτσι... μέσα από μια ιστοσελίδα.
και προσοχη όταν λετε τα χαρτια σε κάποιον-α άλλον-η. πολλες φορες κρατατε ακόμα και την ζωή του στα χερια σας.
μην σας φαίνετε περιέργο.

ScP
16-06-2006, 05:29 PM
και προσοχη όταν λετε τα χαρτια σε κάποιον-α άλλον-η. πολλες φορες κρατατε ακόμα και την ζωή του στα χερια σας.

Δεν εξυπηρετούν σε κάτι αυτές οι υπερβολές...

victoriageras
31-07-2006, 06:15 PM
Βλέπω ότι το θέμα δεν έχει ανανέωση ένα μήνα και αλλά εγώ θα το αναφέρω!τα έριξα με αυτόν τον τρόπο σε μια φίλη μου και όντως ότι της είπα βγήκε στο χρονικό διάστημα το οποίο λέει η κοπέλα ότι θα γίνει!!!

καταπληκτικό και ευχαριστώ πολύ που το μοιράστικες μαζί μας!

Marlene
06-09-2006, 12:46 PM
Δεν ειμαι σιγουρη αν τα εριξα σωστα..εχω μπερδευτει και δεν βγαζω ακρη.Δεν ξερω αν μπορει κανεις ή γινεται να με βοηθησει....
Μου βγηκαν τα χαρτια με αυτη την σειρα

Α σπαθι Q κουπα Q μπαστ. J σπαθι Κ μπαστ. 10 μπαστ. Α μπαστ.
9 σπαθι Κ κουπα Q kαρω 8 κουπα 2 σπαθι 10 καρω Κ καρω
8 σπαθι J μπαστ. Q σπαθι 2 μπαστ. 4 κουπα J κουπα Κ σπαθι


:worried: :unsure:

kymatenia
04-12-2006, 08:12 PM
Κακο αυτο!

kymatenia
04-12-2006, 08:19 PM
καλο αυτο!:bigsmile: :bigsmile: :bigsmile: :bigsmile: :bigsmile: :bigsmile:

draak
05-12-2006, 10:24 PM
Καλησπερα, στην παραθεση των χαρτιων και την ερμηνεια που γραφεις διπλα,τα χαρτια ειναι 33, παρακατω ομως γραφεις οτι εχουμε στα χερια μας 34.Μηπως ειναι απλα τυπογραφικο λαθος το 34, η εχεις παραλειψει καποιο απο τα χαρτια που θα πρεπει να ξεχωριστουν?Θαθελες σε παρακαλω να μου απαντησεις?Παντως ειναι πολυ ομορφο εκ μερους σου να μοιραζεσαι με ολους εμας κατι τοσο δικο σου!!!! Ευχαριστω, Αλεξ

magiclife
08-12-2006, 01:17 AM
πολυ ενδιαφερον το ριξιμο αλλα εχω καποιες αποριες!!οτανριχνουμε τα χαρτια πανω κατω δεξια κτλ εννοεις με τη σειρα που ειναι?η διαλεγουμε οποιο χαρτι θελουμε?επισης στο κεντρο βαζουμε λες 3 χαρτια-οποια θελουμε απο αυτα που εμειναν?η με τη σειρα που ειναι παλι?αυτα τα 3 χαρτια μαζι με το 8αρι ειναι τα πιο σημαντικα?και κατι τελευταιο..τα χαρτια τα ριχνουμε κλειστα κ τα ανοιγουμε στο τελος?συγνωμη για τις πολλες αποριες κ ευχαριστω!

butterfly7
28-12-2006, 09:26 AM
καλοοοοοοο
θα το δοκιμασω αμέσως

sevendays
22-01-2007, 01:20 PM
:love: γεια σασ.ειμαι η sevendays.εγω θα ηθελα να μαθω εναν απλο τροπο ριξιματοσ χαρτιων,καθωσ και ερωτευμενη.

may
22-01-2007, 01:28 PM
:love: γεια σασ.ειμαι η sevendays.εγω θα ηθελα να μαθω εναν απλο τροπο ριξιματοσ χαρτιων,καθωσ και ερωτευμενη.

Αν ξαναδιαβάσεις με υπομονή κ προσοχή το παραπάνω άρθρο, θα βρεις έναν πολύ εύκολο κ απλό τρόπο ριξίματος!!!

:bigsmile:

repose
24-01-2007, 03:29 AM
να πς κι εγω την αποψη μου! επειδη την χαρτομαντεια πολλοι την βλεπουν σαν αμεση λυση εχω να αναφερς τα εξης.
Χρησιμοποιομε ολα τα φυλλα της τραπουλας
πολλα χαρτια εχουν εννοιεσ σκεπσεων η καταστασεων που εμεις μπορει να αγνοουμε, π.χ.

Q κουπα 4 μπαστουνι 8 κουπα 3 καρο
το μπαστουνι δεν εχει απαρετητα την κακη ενοια (πορτα,χωρισμος,δικη και λοιπα) εδς το ατομο εχοντασ περασει ασχημεσ καταστασεισ στο παρελλθον εχει αποφασησει να ειναι πιο διαλακτικο στο μελλον πιστεωοντασ ετσι πως θα εχει μελλοντικη επιτυχια
το 4 μπαστουνι μπορει να αναφερετε μια δισκολι παιδικη ηλικια
αλλοι θα το κριναν ετσι.Η κουπα φερετε σαν μητερα του πρωσοπου εχει γινει σκληρη στο παρελλθον μαζι του
ωστοσο δεν πρεπει να λαμβανει τις αποψεις της στο μελλον και να κρινει μονο του τι ειναι θετικο για εκεινο..
Παντα να μην ατομικεβετε τις προβλεψεις σας αλλα να αφηνετε την διαισθησησας να λειτουργει εκτος των σταθερων ενοιων των φυλλων

CTT
15-02-2007, 03:06 PM
Τα χαρτια πανω κατω κ.λ.π. εννοώ στην μεση το 8, απο πανω το πρωτο χαρτι, απο κάτω το 2 αριστερα το 3 δεχια το 4, πανω αριστερα το 5 κατω δεξια το 6, πανω δεξια το 7, κατω αριστερα το 8. μετα παλι αριστερα το 9 κ.λ.π. με την ιδια σειρα.
μας μένουν κάποια χαρτια στα χερια.
τα πρωτα 3 τα βάζουμε πάνω στο κεντρικο 8
μετά από 2 βαζουμε όπου μας ενδιαφέρει.
τα ριχνουμε κλειστα και τα ανοιγουμε μια μια δυαδα και στο τέλος τα 3 κεντρικά.

AIANTAS
15-02-2007, 06:05 PM
kalispera. Endiaferon tropos riximatos. i treis seires na ypotheso einai parelthon, paron, mellon?An, nai me poia seira, apo pano pros ta kato i allios?

NATALY
16-02-2007, 06:18 PM
ap oti katalava ine g to kontino mellon..egw p ta rixa m bgikan ola..to simantikotero m bgike aspromalis megalos anastatwsi arwstia spiti stenaxwria..kt tetoio..k mia bdomada meta ema8a oti o pappous m arwstise k tlk ir8e a8ina spiti mas k menei twra..dn perimena na bgoun..

NATALY
16-02-2007, 07:31 PM
Exw k egw aporia..ti enoeis 3riximata mia fora den ginetai i diadikasia?? ti parapanw bimata xreiazontai dld?

ioni
16-02-2007, 07:44 PM
NATALYαν έγραφες και στα ελληνικά τη καλά που θα ήταν
συγνώμη:bigsmile: :embarrest

NATALY
16-02-2007, 08:08 PM
Ελληνικα τα εγραφα απλα με αγγλικουσ χαρακτ βρε! ρωταω αν την διαδικασια την κανουμε μια φορα..γιατι καπου ελεγε 3 ριξιματα και μπερδευτηκα..

ioni
16-02-2007, 08:51 PM
το κατάλαβα για αυτό στο είπα άλλωστε όλοι ειμαστε περείφανοι για την γλώσα ...άλλωστε η αστρολογία γεμάτοι ελληνικές λέξης είναι
όσο για της τρις φορές το κάνουμε για να δούμε το τελικό αποτέλεσμα.....αν και εγώ το κάνω μία και καλή τα πολλα με μπερδευουν και τα ρείχνω διαφορετικα΄αλλα μα πάνκάτω την είδια σημασία
προσωπική αποψη εκφράζω

NATALY
17-02-2007, 01:24 PM
Την 2η κ 3η φορα που τα ριχνουμε ξανακοβουμε η απλα μαζευουμε ολα τα φυλλα απο κατω κ ανακατευουμε?

ioni
17-02-2007, 02:39 PM
Συνήθως απλα τα ανακατεύουμε

CTT
23-02-2007, 08:23 AM
xanakovoume kai tin 2i kai tin 3i fora

CTT
23-02-2007, 08:31 AM
Στα χαρτια αυτά δεν υπάρχει παρελθόν - παρόν και μέλλον. ολλα είναι στο κοντινό διαστημα. Τα χαρτια βγαινουν πάρα πολυ γρήγορα.
Ριχνουμε 3 φορές.
την πρωτη φορά βάζουμε το 8 (που ειναι η ψυχή) που αφορά εμάς
τιν δευτερη φορά βάζουμε το 8 που αντιπροσωπεύει το ατομο που μας ενδιαφέρει. και την τρίτη φορά τον ΑΣΣΟ ΣΠΑΘΙ που αντιπροσωπεύει την σχέση.
οταν λέω βάζουμε ενοω στο κέντρο και κετά γυρω γύρω απλώνουμε τα υπόλοιπα χαρτιά.

CTT
23-02-2007, 08:35 AM
REPOSE
ΟΣυγκεκριμένος τρόπος ριξίματος δεν έχει 4 μπαστουνι και 3 καρό οπότε δεν μπορώ να απαντήσω.
Ο εν λόγω τρόπος ριξίματος είναι μόνο για ερωτευμένους και αφορά το τώρα.
τι θα συμβεί στο επόμενο διάστημα με αυτόν που μας ενδιαφέρει (ή αυτή)
Το χρονικό διάστημα είναι το πολύ ένα μήνα.
¨Αντε απο το παρελθόν να σου δείξει τι έκανες χθες το βράδυ.

migia
23-02-2007, 11:30 AM
και να κάνω και εγώ άλλη μια ερώτηση;Τι εννοείς χιαστί και μια σειρά πάνω κάτω; Δηλαδή ουσιαστικά διαβάζουμε όλα τα φύλλα;και πώς κάνεις τους συνδυασμούς;με το αριστερό ή το δεξί φύλλο;

victoriageras
25-02-2007, 04:22 PM
Στα χαρτια αυτά δεν υπάρχει παρελθόν - παρόν και μέλλον. ολλα είναι στο κοντινό διαστημα. Τα χαρτια βγαινουν πάρα πολυ γρήγορα.
Ριχνουμε 3 φορές.
την πρωτη φορά βάζουμε το 8 (που ειναι η ψυχή) που αφορά εμάς
τιν δευτερη φορά βάζουμε το 8 που αντιπροσωπεύει το ατομο που μας ενδιαφέρει. και την τρίτη φορά τον ΑΣΣΟ ΣΠΑΘΙ που αντιπροσωπεύει την σχέση.
οταν λέω βάζουμε ενοω στο κέντρο και κετά γυρω γύρω απλώνουμε τα υπόλοιπα χαρτιά.

Καλησπέρα και από εμένα!έχω κάποιες απορίες!
Η πρώτη είναι λες άσσο σπαθί που αντιπροσωπεύει την σχέση αλλά αυτός είναι ο άσσος κούπα σύμφωνα με τις ερμηνείες που έχεις δώσει στην αρχή άρα,τι βάζουμε τελικά?
Μετά ήθελα να ρωτήσω θεωριτικά το τελευταίο στάδιο είναι το τρίτο ε?και άμα έχουμε βάλει μέσα το χαρτί της σχέσης πώς θα καταλάβουμε να υπάρχει προοπτική για σχέση με εκείνον που μας ενδιαφέρει?:love:
Και τελευτάια ερώτηση για να μην σε :wacko: ΄(ζαλίζω!) περισσότερο,υπάρχουν κάποιοι άλλοι συνδυασμοί όπως πχ. τα 2άρια που αναφέρεις ή το Q ή Κ με το J μαζί που θα ήταν καλό να ξέρουμε?επίσης αν πέσουν ανάποδα σημαίνει κάτι ή είναι τελείως άσχετο με την ερμηνεία τους?

Σ'ευχαριστώ και sorry αν σε ζάλισα!απλά είναι φοβερός αυτός ο τρόπος!

CTT
12-03-2007, 03:41 PM
Ο ΑΣΣΟΣ κουπα είναι έρωτας και όχι σχέση, αν πέσει ανάποδα τοτε δεν τρελαινεται και πολυ για σένα (αν είναι στα δικα του χαρτιά) αν είναι στο δικόσου ρίξιμο (το πρώτο) τοτε ανάποδο δεν εισαι και τόσο ερωτευμένη ή δεν έχει και την ανταπόκριση που θέλεις.
ΤΟ ΤΡΙΤΟ στάδιο είναι το τελευταίο, για το αν υπάρχει προοπτική για σχέση το βλέπεις από τα 2 προηγούμενα στάδια. Αν στα προηγούμενα στάδια τα χαρτια είναι άσχετα (δηλαδή ή πολλές φιγούρες μαζι σε δικά του ή δικά σου χαρτιά ή πολλά δικά σου μαζι και πολλά δικά του μαζι) και επίσης ακόμα και αν στο τρίτο στάδιο πάλι τα χαρτιά είναι κάποσ άσχετα και αν πάνω στον ΑΣΣΟ σπαθι που θα βάλουμε τρία χαρτιά δεν πέσει αυτός ( το 8 ή φιγούρα) τότε δεν το βλέπω και πολύ για σχέση.

τα 2αρια δεν έχουν ανάποδο ούτε οι φιγούρες. Το αν θα σου αρέσει το κρεβάτι μαζί του ή αν θα το κάνετε εξαρτάτε απο τα διπλανά ή απο τα χιαστί χαρτιά.

CTT
12-03-2007, 03:53 PM
αριστερό ή δεξιό φύλο δεν έχει σημασία.
το ρίξιμο είναι: ενα πάνω ένα κάτω
ένα αριστερά - ένα δεξια
ενα εριστερά πάνω - ένα δεξιά κάτω
ένα δεξια πάνω - ένα αριστερά κάτω.
και γίνονται τρεις σειρές από 7 χαρτιά η κάθε σειρά.
το διαβασμα γίνεται απο αριστερά προς δεξια στην πάνω και κάτω σειρά
στην μεσαία από το κέντρο προς τα αριστερά και από το κέντρο προς τα δεξια.
επίσης χιαστί, δηλαδί όπως τα στρώνουμε.
επισης διαβασμα κάνουμε και σειρά αλλά εξήγηση χιαστί.
δώσε μου ενα ριξιμο να σου το εξηγήσω, γιατί είναι κάπως περίεργο το διάβασμα.
Αυτό που θέλω να πω είναι ότι τα χαρτιά είναι απλώς σύμβολα.
αυτός που τα ρίχνει παιζει μεγάλο ρόλο. δηλαδή η διαίσθηση και το πως αντιλαμβάνεται το γενικό τοπίο που έχει μπροστά του.
Πολλές φορές επίσης είναι δύσκολο να βγάλεις κάποιο νόημα. αυτό συμβαίνει γιατί ο ενδιαφερόμενος δεν έχει ξεκάθαρες σκέψεις. Π.χ. ρίχνει για κάποιον ενώ ενδιαφέρεται και για κάποιον άλλον.
Επίσης είναι δύσκολο να ερμηνεύσεις τα δικά σου χαρτιά. Δεν είσαι ποτέ αντικειμενικός -η. Καλό θα είναι να τα μάθεις σε κάποια-ο φίλη (-ο) σου και να τα ρίχνει η μία στην άλλη.

sexy
12-03-2007, 10:06 PM
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΖΑΛΙΣΤΙΚΑ ΛΙΓΑΚΙ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΟΥΝ 33 ΘΑ ΒΡΩ ΟΜΩΣ ΤΗΝ ΑΚΡΗ

maraki89
23-03-2007, 12:20 AM
ενας πολυ καλος τροπος ρειξιματος ειναι αυτοε που μας εστηλε το maraki72.
akoma ton mauainv alla moy bgainoyn polla pragmata.
εχετε μια συμαντικη διαφορα. γιατι συμφωνα με το δικο της τροπο ριξιματος οι βαλεδες αντιστοιχουν στις ψυχες και οχι σε προσωπα.

elfaki
27-03-2007, 09:55 AM
καλημέρα! την απλή τράπουλα την ρίχνουμε συγκεκριμένη μέρα όπως την τράπουλα της Κατίνας ή δεν έχει σημασία?

aleka
30-03-2007, 02:42 AM
ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ Η ΚΣΛΥΤΕΡΗ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΡΙΧΝΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΕΡΩΤΙΚΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΠΑΡΑΣΚΕΒΗ.ΥΣΧΙΕΙ?????

marcat
27-04-2007, 01:00 PM
απορία!αυτός που τα ρίχνω είναι πιο σκούρος απο μένα,άρα βάζω στο κέντρο το Κ τριφύλλι,αν βγει στα χαρτιά του Q τριφύλλι (που είναι το χρώμα μου),είμαι εγώ ή το φύλλο μου ειναι η Q κούπα?????

emmalene
27-04-2007, 01:34 PM
απορία!αυτός που τα ρίχνω είναι πιο σκούρος απο μένα,άρα βάζω στο κέντρο το Κ τριφύλλι,αν βγει στα χαρτιά του Q τριφύλλι (που είναι το χρώμα μου),είμαι εγώ ή το φύλλο μου ειναι η Q κούπα?????
Σορρυ και εγω τωρα τα εριξα πρωτη φορα αλλα αν διαβασεις πιο πανω νομιζω οτι τη μια φορα βαζεις το 8 με το χρωμα το δικο σου,την δευτερη με το δικο του και την τριτη τον ασο σπαθι για να δεις τη σχεση.:embarrest

emmalene
27-04-2007, 01:36 PM
Σορρυ και εγω τωρα τα εριξα πρωτη φορα αλλα αν διαβασεις πιο πανω νομιζω οτι τη μια φορα βαζεις το 8 με το χρωμα το δικο σου,την δευτερη με το δικο του και την τριτη τον ασο σπαθι για να δεις τη σχεση.:embarrest

Για την ακριβεια ειναι στην προηγουμενη σελιδα το post 47.

alice7
29-04-2007, 07:47 PM
Σορρυ και εγω τωρα τα εριξα πρωτη φορα αλλα αν διαβασεις πιο πανω νομιζω οτι τη μια φορα βαζεις το 8 με το χρωμα το δικο σου,την δευτερη με το δικο του και την τριτη τον ασο σπαθι για να δεις τη σχεση.:embarrest

Καλησπέρα emmalene , Κατάλαβες μήπως πως τα ρίχνουμε τα χαρτια ??? σαν μπερδεμενα να μας τα λεει η φιλη μας...:blink:

alice7
29-04-2007, 08:07 PM
Ευχαριστώ CTT!!!...

Τώρα δηλαδή το μόνο που μένει είναι να βρω κάποιον να του μάθω τη μέθοδο σου....!!!:amuse: :amuse:

Μήπως μπορείς να την μάθεις σε εμένα...?????:bigsmile:

emmalene
29-04-2007, 08:18 PM
Καλησπέρα emmalene , Κατάλαβες μήπως πως τα ρίχνουμε τα χαρτια ??? σαν μπερδεμενα να μας τα λεει η φιλη μας...:blink:

πες μου τι δεν καταλαβαινεις Alice μουκαι αν μπορω πολυ ευχαριστως να σου πω.Παντως και εγω που δεν κατεχω πολυ απο χαρτια μου φανηκαν σχετικα απλα.Το διαβασες το θεμα απο την πρωτη σελιδα?γιατι λεει διαφορες διευκρινισεις σε πολλα σημεια.:bigsmile:

alice7
29-04-2007, 08:21 PM
πες μου τι δεν καταλαβαινεις Alice μουκαι αν μπορω πολυ ευχαριστως να σου πω.Παντως και εγω που δεν κατεχω πολυ απο χαρτια μου φανηκαν σχετικα απλα.Το διαβασες το θεμα απο την πρωτη σελιδα?γιατι λεει διαφορες διευκρινισεις σε πολλα σημεια.:bigsmile:

Μόλις σε έκανα add στο msn . Θέλεις να τα πούμε απο εκει?

alice7
30-04-2007, 11:15 PM
Δεν ειμαι σιγουρη αν τα εριξα σωστα..εχω μπερδευτει και δεν βγαζω ακρη.Δεν ξερω αν μπορει κανεις ή γινεται να με βοηθησει....
Μου βγηκαν τα χαρτια με αυτη την σειρα

Α σπαθι Q κουπα Q μπαστ. J σπαθι Κ μπαστ. 10 μπαστ. Α μπαστ.
9 σπαθι Κ κουπα Q kαρω 8 κουπα 2 σπαθι 10 καρω Κ καρω
8 σπαθι J μπαστ. Q σπαθι 2 μπαστ. 4 κουπα J κουπα Κ σπαθι


:worried: :unsure:

Και εγω το δοκιμασα αλλα δεν βγαζω νοημα....εσυ τελικα εβγαλες???:weird:

katrina_1!
03-05-2007, 10:36 AM
Η ερμηνεία των χαρτιών είναι λίγο περίπλοκη έχει σημασία ποιό χαρτι είναι δίπλα , ποιό είναι απο πάνω και πάει λέγοντας
Οταν λές τα χαρτιά προσπάθησε να δεις τι βλέπεις και όχι απλά να ερμηνεύσεις...

:idea: :idea:

alice7
03-05-2007, 12:08 PM
Η ερμηνεία των χαρτιών είναι λίγο περίπλοκη έχει σημασία ποιό χαρτι είναι δίπλα , ποιό είναι απο πάνω και πάει λέγοντας
Οταν λές τα χαρτιά προσπάθησε να δεις τι βλέπεις και όχι απλά να ερμηνεύσεις...

:idea: :idea:


Καλημέρα Katrina , Μήπως μπορείς να με βοηθήσεις στην ερμήνεια ? τα έριξα αλλα δεν μπορεσα να βγαλω νοημα ..:sad2:

MELINA_MMM
04-05-2007, 02:16 AM
καλησπέρα, δοκίμασα να το κάνω, τα χαρτιά είναι 33 τελικά,το προβλημα μου δεν ειναι αυτό αλλά ότι χαθηκα κάπου στο θέμα της ερμηνείας.... :wacko: αν μπορείς σε παρακαλώ καποιά στιγμη να βοηθήσεις!ευχαριστώ!:laugh:

Unicorn_82
04-05-2007, 01:58 PM
Γειά σας! CTT, έχω ένα πρόβλημα, από χθες που μπήκα έχω ενθουσιαστεί πολύ με τον τρόπο που ρίχνεις τα χαρτια, αλλά δυσκολεύομαι πολύ στην ερμηνεία τους και κυρίως στον συνδυασμό των φύλλων μεταξύ τους.... :blink: Τα ρίχνω και τα ξαναρίχνω και ακόμα νόημα δεν μπορώ να βγάλω... μήπως επειδή τα ρίχνω για μένα και δεν είμαι αντικειμενική;;;;;; :unsure:

elena33
12-05-2007, 09:52 PM
Γεια σας

Επανω στο 8 κουπα, δηλαδη στην ψυχη του (ειναι πιο ανοιχτοχρωμος απο μενα) επεσαν τα φυλλα 8 σπαθι, Βαλες καρο και Ασος σπαθι.

Τι σημαινει?

Ευχαριστω για τη βοηθεια σας.2007 most impressive screensavers

myscreensavers.info

Unicorn_82
14-05-2007, 12:09 PM
Γεια σας

Επανω στο 8 κουπα, δηλαδη στην ψυχη του (ειναι πιο ανοιχτοχρωμος απο μενα) επεσαν τα φυλλα 8 σπαθι, Βαλες καρο και Ασος σπαθι.

Τι σημαινει?

Ευχαριστω για τη βοηθεια σας.2007 most impressive screensavers

myscreensavers.info

Χα! Αυτό το πρόβλημα έχω και εγώ.. Γενικά είναι πολύ δύσκολος στην ερμηνεία του αυτός ο τρόπος....
Λοιπόν ας κάνουμε υποθέσεις:
1) συζητάει τη σχέση του με σένα με κάποιον φίλο του ξανθό.
2) θέλει να κάνει σχέση με σένα και το συζητάει με ξανθό φίλο του..
3) Θα βοηθήσει να τα φτιάξετε κάποιος φίλος (ξανθός).

Τώρα τι να σου πω... Κι εγώ δυσκολεύομαι πολύ.. Αν σου βγει κάτι πες, μπας και καταλάβουμε περισσότερο την ερμηνεία.. :wacko:

marcat
14-05-2007, 12:35 PM
απορία!!!!!!!!!!!!!!
όταν στο 3ο ρίξιμο με τον άσο σπαθί μου βγαίνει κ ο άσος μπαστούνι στα τριγύρω χαρτιά σημαίνει ότι θα χωρίσω???
ή να θέσω αλλιώς τηω ερώτηση,πώς θα καταλάβω ότι θα χωρίσω???αρκεί να βγει ο άσος μπαστούνι?????????:wacko:

elena33
14-05-2007, 04:13 PM
Χα! Αυτό το πρόβλημα έχω και εγώ.. Γενικά είναι πολύ δύσκολος στην ερμηνεία του αυτός ο τρόπος....
Λοιπόν ας κάνουμε υποθέσεις:
1) συζητάει τη σχέση του με σένα με κάποιον φίλο του ξανθό.
2) θέλει να κάνει σχέση με σένα και το συζητάει με ξανθό φίλο του..
3) Θα βοηθήσει να τα φτιάξετε κάποιος φίλος (ξανθός).

Τώρα τι να σου πω... Κι εγώ δυσκολεύομαι πολύ.. Αν σου βγει κάτι πες, μπας και καταλάβουμε περισσότερο την ερμηνεία.. :wacko:

Ξανθο φιλο εχει. Αλλα αφου το 8 ειναι η ψυχη, τοτε λογικα δεν θα επρεπε να ειναι ενωμενες οι ψυχες, δηλαδη, οτι θελουμε και οι δυο να ειμαστε μαζι?
Λογικες οι υποθεσεις σου.
Δυσκολα τα πραγματα.
Θα κανουμε δηλαδη σχεση η απλα το σκεφτεται?2007 most impressive screensavers

myscreensavers.info

Unicorn_82
14-05-2007, 09:59 PM
Ξανθο φιλο εχει. Αλλα αφου το 8 ειναι η ψυχη, τοτε λογικα δεν θα επρεπε να ειναι ενωμενες οι ψυχες, δηλαδη, οτι θελουμε και οι δυο να ειμαστε μαζι?
Λογικες οι υποθεσεις σου.
Δυσκολα τα πραγματα.
Θα κανουμε δηλαδη σχεση η απλα το σκεφτεται?2007 most impressive screensavers

myscreensavers.info

Ναι νομίζω ότι κι αυτό μπορεί να είναι μια πιθανότητα!
Λοιπόν αυτή την τράπουλα τη ρίχνεις 3 φορές συνολικά.
Πρώτα για σένα με το δικό σου 8. Μετά γι' αυτόν με το δικό του και τέλος βάζεις τον ¶σσο σπαθί που δείχνει τη σχέση. Αν μέσα στα 3 φύλλα που θα ρίξεις πάνω του, βγει αυτός, δηλαδή ή το 8 του ή η φιγούρα του τότε σημαίνει ότι υπάρχει προοπτική για σχέση... ( δηλαδή αν το 8 του είναι 8 κούπα-ας πούμε ότι είναι πιο ανοιχτόχρωμος από σένα-η φιγούρα του θα είναι ο Κ κούπα ή και το αντίστροφο.)
Ρίξ' τα έτσι και πες μου γιατί αγχώθηκα κι εγώ μαζί σου.... :nuts:
οκ;:idea:

elena33
14-05-2007, 10:53 PM
Ναι νομίζω ότι κι αυτό μπορεί να είναι μια πιθανότητα!
Λοιπόν αυτή την τράπουλα τη ρίχνεις 3 φορές συνολικά.
Πρώτα για σένα με το δικό σου 8. Μετά γι' αυτόν με το δικό του και τέλος βάζεις τον ¶σσο σπαθί που δείχνει τη σχέση. Αν μέσα στα 3 φύλλα που θα ρίξεις πάνω του, βγει αυτός, δηλαδή ή το 8 του ή η φιγούρα του τότε σημαίνει ότι υπάρχει προοπτική για σχέση... ( δηλαδή αν το 8 του είναι 8 κούπα-ας πούμε ότι είναι πιο ανοιχτόχρωμος από σένα-η φιγούρα του θα είναι ο Κ κούπα ή και το αντίστροφο.)
Ρίξ' τα έτσι και πες μου γιατί αγχώθηκα κι εγώ μαζί σου.... :nuts:
οκ;:idea:

Λοιπον, τα εριξα με το 8 σπαθι για μενα και πανω μου βγηκαν τα
Ρηγας μπαστουνι, Βαλες μπαστουνι, 7 σπαθι.
Πανω απο μενα, δηλαδη στο κεφαλι μου βγηκε η καρτα Ασος σπαθι, στην οποια εριξα 2 φυλλα, τα 4 κουπα και 7 κουπα.

Στο ριξιμο για τη σχεση βγηκαν πανω στον Ασο τα ακολουθα 3 φυλλα
Ρηγας κουπα, 6 κουπα, Βαλες κουπα.

Τι να υποθεσω?

2007 most impressive screensavers

myscreensavers.info

Unicorn_82
15-05-2007, 12:07 PM
Λοιπον, τα εριξα με το 8 σπαθι για μενα και πανω μου βγηκαν τα
Ρηγας μπαστουνι, Βαλες μπαστουνι, 7 σπαθι.
Πανω απο μενα, δηλαδη στο κεφαλι μου βγηκε η καρτα Ασος σπαθι, στην οποια εριξα 2 φυλλα, τα 4 κουπα και 7 κουπα.

Στο ριξιμο για τη σχεση βγηκαν πανω στον Ασο τα ακολουθα 3 φυλλα
Ρηγας κουπα, 6 κουπα, Βαλες κουπα.

Τι να υποθεσω?

2007 most impressive screensavers

myscreensavers.info

Ο Ρήγας Κούπα είναι αυτός έτσι; ¶ρα σύμφωνα με τα χαρτιά θα κάνετε σχέση και μάλλον θα σας βοηθήσει κάποιος ανοιχτόχρωμος.... Πολύ καλό!!!!!! :love:

alexandra80
09-07-2007, 02:04 PM
να σε ρωτησω κατι το νουμερο 5 στο σπαθι και στη κουπα γιατι λειπει?δε το χρησιμοποιούμε?

august-10
09-07-2007, 02:38 PM
Παιδιά θα το δοκιμάσω σήμερα , αύριο και θα σας πω...τί προέκυψε ή αν έχω απορίες.Πάντως επειδή έχω ασχοληθεί αρκετά στα νιάτα μου , ακούγεται καλό .

alexandra80
10-07-2007, 08:12 AM
εριξα εχθες τα χαρτια και μου βγηκε το εξης,θα ηθελα αν μπορουσες να μου εξιγησεις τιην ερμηνει ατου...στο τριτο ριξιμο του χαρτιου(Ασπαθι κατω) ειχε βγει στο ριξιμο των φυλλων η φιγουρα τυο προσωπου που με ενδιαφερει,και διπλα του επεσε το χαρτι Ακουπα ορθια.οποτε εριξα πανω του δυο χαρτια και αλλα δυο πανω στον Ακουπα.Λοιπον,πανω του επεσαν τα εξης χαρτια ,το πρωτο χαρτι ημουνα εγω και ο δευτερα ο Αμπαστουνι αναποδο ενω πανω στο χαρτι το υΑκουπα επεσαν τα εξης χαρτια,ο Α σπαθι αναποδο και το 2μπαστουνι.τι σημαινουν αραγε?Σημειωνω οτι με το προσωπο αυτο μας χωριζει μια χιλιομε τρικη αποσταση και οτι εχει πεχτει κατι χωρις ομως ακοπμα να εχει δημιουργηθει καποια σχεση.Αν μπορεις σε παρακαλ ν μου το εξηγησεις:worried:....επισης σενα απο τα ριξηματα επεσαν το 8κουπα δικο μου και το 8 σπαθι δικο του διπλα διπλα.Σημειωνω οτι αυτον τον συμβολιζω με Κσπαθι και εμενα με νταμα κουπα.Ευχαριστω!!!!!11

EFINIO
03-09-2007, 03:42 AM
SOS!:cry:ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΕΨΑΧΝΑ ΜΙΑ ΠΑΣΙΕΝΤΖΑ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΗΚΑ ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΕΧΕΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ....:nuts:ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΩΣ ΣΤΗΝΕΤΑΙ...ΠΕΣΤΕ ΜΕ ΧΑΖΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ...:embarrest...ΕΙΔΙΚΟ ΤΕΡΑ ΠΩΣ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΤΑ ΔΙΠΛΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΑ??..ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙ ΑΝΟΙΧΤΑ 'Η ΟΧΙ??...ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΑ "ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ" ΧΙΑΣΤΗ??ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΑ ΤΑ ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΟΛΑ ΜΑΖΙ??....:wacko:....ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ...ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ...

skorpaki
04-09-2007, 09:52 PM
:nuts:Δεν το πιστεύω! Στον ουρανό σε έψαχνα στο internet σε βρήκα! Ευχαριστωωωωωω!

princesss
05-09-2007, 03:33 PM
Koριτσια και εγω καπου το εχω χασει..απο τις κουπες εχουμε και το 10 κουπα?που σημαινει τι??

christina
09-09-2007, 09:48 PM
Πολύ καλή μέθοδος! Ευχαριστώ ! Όπως όλα τα πράγματα στη ζωή θέλει εξάσκηση.

CTT
12-09-2007, 09:12 AM
Koριτσια και εγω καπου το εχω χασει..απο τις κουπες εχουμε και το 10 κουπα?που σημαινει τι??

to 10 koupa einai XARA. XAROYMENA LOGIA, EYTYXIA

CTT
12-09-2007, 09:14 AM
SOS!:cry:ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΕΨΑΧΝΑ ΜΙΑ ΠΑΣΙΕΝΤΖΑ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΗΚΑ ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΕΧΕΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ....:nuts:ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΩΣ ΣΤΗΝΕΤΑΙ...ΠΕΣΤΕ ΜΕ ΧΑΖΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ...:embarrest...ΕΙΔΙΚΟ ΤΕΡΑ ΠΩΣ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΤΑ ΔΙΠΛΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΑ??..ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙ ΑΝΟΙΧΤΑ 'Η ΟΧΙ??...ΚΑΙ ΠΩΣ ΤΑ "ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ" ΧΙΑΣΤΗ??ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΑ ΤΑ ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΟΛΑ ΜΑΖΙ??....:wacko:....ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ...ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ...

TA XARTIA EINAI ANOIKTA KATO.. OLA! DIABAZOUME TA KATO XARTIA PROTA KAI META RIXNOYME APO PANO APO 2 XARTIA. EKTOS APO TO KENTRIKO KARTI POY RIXNOYME 3 APO PANO.

CTT
12-09-2007, 09:16 AM
να σε ρωτησω κατι το νουμερο 5 στο σπαθι και στη κουπα γιατι λειπει?δε το χρησιμοποιούμε?

OXI TA 5ARIA DEN SYMMETEXOYN. OLA TA XARTIA PREPEI NA EINAI 34

MISSAGXOS
14-09-2007, 01:14 PM
καλημερα.βρισκω τη μεθοδο πολυ καλη,αλλα δε μπορω να καταλαβω πως ακριβως ερμηνευεις τα χαρτια χιαστη.μπορει καποιοσ να με βοηθησει καπωσ λεπτομερως?

argy29
14-09-2007, 02:36 PM
Θα δοκιμασω να τα ριξω αν και την ειδαμε την τυχη μας.........

argy29
15-09-2007, 09:05 AM
ξερει κανεις τι σημαινει αναποδος ασσος κουπα και απο πανω νταμα σπαθι και 7 κουπα????????????????
Πλιζ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:cry:

zeta1987
22-09-2007, 02:33 AM
ξερει κανεις τι σημαινει αναποδος ασσος κουπα και απο πανω νταμα σπαθι και 7 κουπα????????????????
Πλιζ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:cry:

¶ν τα έριχνες για εσένα σημαίνει ότι θα πάρεις κάποια στεναχώρια ή πίκρα από μελαχρινή γυναίκα αλλά τελικά θα μάθεις κάτι από αυτό. Ίσως μάλιστα η στεναχώρια να προέρχεται και από κάτι ερωτικό.

ioni
23-09-2007, 05:37 PM
αποφασησα να δοκιμάσω
να δω τη θα καταλάβω

*Astropeleki*
23-09-2007, 09:06 PM
¶ντε και καλή τύχη :toung:

lefteris3200
24-09-2007, 10:31 PM
Καλησπέρα σε όλους και όλες. Ενδιαφέρον αυτός ο τρόπος ριξίματος, έχω ρίξει τα χαρτιά αρκετές φορές τις δύο προηγούμενες βδομάδες αλλά ακόμα δε βγήκε τίποτα ή μάλλον έτσι νομίζω (μπορεί να μη τα διαβάζω σωστά).

Ωστόσο έχω μερικές απορίες : Ας υποθέσουμε ότι ρίχνω τα χαρτιά για μένα, είμαι το 8 τριφύλλι και η κοπελιά για την οποία ενδιαφέρομαι το 8 κούπα. Το 9 τριφύλλι είναι η δική μου σκέψη και το 9 κούπα είναι η δική της; Ή και τα δύο 9άρια είναι δικές μου σκέψεις;

Επίσης, επειδή λες ότι το J είναι ένα νεαρό άτομο αυτό σημαίνει ότι το άτομο αυτό μπορεί να είναι και κορίτσι ή μόνο αγόρι;

Με την πρώτη απορία που είχα (τα 9άρια) έχω και την ίδια απορία και με τα υπόλοιπα φύλλα. Ας πούμε το 4 τριφύλλι ο προσωπικός μου χώρος και το 4 κούπα ο δικός της ή όχι; Όπως και όλα τα υπόλοιπα νούμερα.

Ακόμα, CTT πες μας λίγο ποια χαρτιά έχουν σημασία όταν βγαίνουν ανάποδα και ποια έχουν την ίδια σημασία είτε πέσουν ανάποδα είτε όχι;

Και κάτι τελευταίο, πχ ρίχνω τα χαρτιά για μένα. Το 8 τριφύλλι το βάζω από την αρχή στο κέντρο και μετά ανακατεύω και κόβω τα χαρτιά ή το βάζω μετά αφού έχω ήδη ανακατέψει και κόψει;

¶μα ξέρει κάποιος ας κατατοπίσει λίγο την κατάσταση και αν μπορεί κάποιος ας κάνει ένα παράδειγμα ερμηνείας, να καταλάβουμε όλοι πάνω κάτω πως γίνεται.

ioni
26-09-2007, 10:09 PM
εγω πάντως μπερδευτηκα πολλες φυγούρες βρε παιδί μου
.............δεν κατάλαβα τοίποτα

Dell Piero
27-09-2007, 01:26 AM
Εμ η τέχνη θέλει θυσίες :cry:

emmalene
29-09-2007, 01:31 AM
Εμ η τέχνη θέλει θυσίες :cry:


Πσσσττ..μελλοντολογε τεχνιτη σας ψαχνει ο κοσμος στο θεμα σας...Αντε ηρθαμε και στην χαρτομαντεια τωρα....:laugh:

ioni
29-09-2007, 10:34 PM
δεν είναι μόνο η θυσία
ειναι και πόσο σου βγαίνει αύτος ο τρόπος
ξέρω και άλλο που μου βγαίνει

taurus_24
30-09-2007, 03:54 AM
αυτή είναι η πρώτη μου απάντηση στο forum αφού μόλις έγινα μέλος.Ηθελα να πω πως ξαφνιάστικα καθώςη μέθοδος αυτή μοιάζει αρκετά με μία που μου έμαθε μία φίλη της γιαγιάς μου πριν από κάποια χρόνια.Τρία ριξήματα έχει ιδιο στήσιμο μονο αλλάζουν κάποια φύλλα που χρησιμοποιούνται.Ριχνω αρκετό καιρό τα χαρτιά αλλα πάντα μία νέα μέθοδος θέλει εξάσκηση και ξεκουραστο μυαλό.Θα θελα να ρωτήσω σε περίπτωση που τη μία φορα απο της τρεις τα φύλλα ειναι ''κομμένα'' και μόνο ελάχιστα πράγματα φαίνονται γι αυτό που με απασχολεί,ισχύει το ρίξιμο ή πρεπει να τα ρίξω κάποια άλλη στιγμη?

silver_rain
01-10-2007, 05:21 PM
ΛΕΣ ΚΑΠΟΥ Q H K MAZI ME J ΓΥΝΑΙΚΑ Η ΑΝΤΡΑΣ ΜΕ ΠΑΙΔΙ.ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ Μ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΔΙΠΛΑ ΣΕ J .ΔΗΛΑΔΗ ΕΧΕΙ ΠΑΙΔΙ?(ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΛΛΑ ΓΙ ΑΥΤΟΝ ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΑ)

konteo
05-10-2007, 01:26 PM
ΛΟΙΠΟΟΟΟΝ, ΤΟ ΕΚΑΝΑ Κ ΕΓΩ Κ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ...ΒΓΑΙΝΕΙ!! ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟ. ΕΧΩ ΟΜΩΣ 2 ΑΠΟΡΙΕΣ Κ ΘΕΛΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΟΠΟΙΗΣΩ ΤΗΝ ΕΞΑΣΚΗΣΗ:
ΛΕΜΕ ΣΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ:
Ανακατεύει ο ενδιαφερόμενος τα χαρτιά και σκέφτεται το άτομο που τον ενδιαφέρει.
Κόβει στα 3 .
Παίρνουμε την μεσαία σειρά και την βάζουμε πάνω στην 3η και μετά όλα μαζί στην 1η.
Μετά ξανακόβει στα 2 και βάζουμε την δεύτερη σειρά πάνω στην πρώτη.

ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ.ΑΦΟΥ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΗ 2Η ΣΕΙΡΑ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ 1Η ΔΕΝ ΕΠΙΣΤΡΕΦΟΥΜΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΑΜΕ ΠΡΙΝ ΚΟΨΟΥΜΕ ΣΤΑ 2;;;;;;;; ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ;;;; ΜΗΠΩΣ ΓΡΑΦΤΗΚΕ ΑΝΑΠΟΔΑ;; ΔΗΛΑΔΗ, ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΗΝ 1Η ΣΕΙΡΑ ΠΑΝΩ ΣΤΗ 2Η;

ΑΠΟΡΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ: ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΑΝΟΙΓΜΑ ΤΩΝ ΦΥΛΛΩΝ,ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΠΑΝΩ. ΟΤΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΡΙΞΟΥΜΕ ΦΥΛΛΑ ΠΑΝΩ ΣΤΑ ΑΝΟΙΓΜΕΝΑ ΧΑΡΤΙΑ,ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ Η ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΤΩ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΣΤΟΙΒΑΣ;; - ΤΟ ΡΩΤΑΩ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΜΕΡΙΚΕΣ ΠΑΣΙΕΝΤΖΕΣ ΙΣΧΥΕΙ ΕΤΣΙ.

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ PLEASEEEEE :wacko: :cry:

taurus_24
06-10-2007, 03:23 AM
ΛΕΣ ΚΑΠΟΥ Q H K MAZI ME J ΓΥΝΑΙΚΑ Η ΑΝΤΡΑΣ ΜΕ ΠΑΙΔΙ.ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ Μ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΔΙΠΛΑ ΣΕ J .ΔΗΛΑΔΗ ΕΧΕΙ ΠΑΙΔΙ?(ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΛΛΑ ΓΙ ΑΥΤΟΝ ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΑ)

σε πολλές περιπτώσεις ο j στη χαρτομαντεία ειναι το παιδί.Γενικά ένα νεαρότερο άτομο.Μπορεί πάνω στο κρεββάτι να σημαίνει και εγκυμοσήνη.Το θέμα όμως είναι να κοιτάς όχι μόνο το δίπλα χαρτι αλλά το σύνολο.Τοτε θα σου ''μιλήσει'' από μόνο του και αυτό που θα σου πει το ενστικτό σου αυτό θα ναι.
Δεν ξέρω τόσο καλα αυτόν τον τρόπο οπότε αυτό που σου λέω αναφέρεται στη γενικότερη εμπειρία μου με τη χαρτομαντεία.
Αυτό που πρεπει να προσέξεις είναι να είσαι συγκεντρωμένη και ελεύθερη από σκέψεις που αφορούν αυτό που θες να δεις από τα χαρτιά.Για παράδειγμα αν σκέφτεσαι οτι αυτός έχει παιδί θα επηρεάσεις το ρίξιμο.Οπότε συγκέντρωση,''αδειασμα'' από σκέψεις που επηρεάζουν,καλή ψυχολογική κατάσταση και ηρεμία (όχι άγχος για το τι θα βγει.);)

m_leon
07-10-2007, 08:52 PM
Ρε παιδιά αφού δεν βγαινουν, τί το παιδεύετε;Ακόμα και η χαρτομαντεία είναι τέχνη-επιστήμη, και δεν μαθαίνεται τοσο απλά.

ΤΟΞΟΤΗΣ12
15-11-2007, 06:48 PM
Καλησπέρα!!!!
Θα ήθελα κι εγώ να κάνω τις ερωτήσεις μου για το ρίξιμο της αγαπητής φίλης CCT...
Λοιπόν: τι εννοεί όταν πέφτουν οι ψυχές μαζί (ή στο ρίξιμο μου, ή στο ρίξιμο του) και τι εννοεί όταν πάνω στην ψυχή του (8 σπαθί, κεντρικό) πέφτουν ¶σσος μπαστούνι, ¶σσος κούπα (όρθια) και ¶σσος σπαθί....
Συγγνώμη αν κουράζω, απλά ξεκίνησα να τα μαθαίνω και μερικά πράγματα θα ήθελα να τα είχα λίγο πιο ξεκάθαρα...
Ευχαριστώ προκαταβολικά...

ΤΟΞΟΤΗΣ12
15-11-2007, 06:56 PM
Ουπσ.....συγγνώμη ...έκανα λάθος πριν...
τα χαρτια της φίλης μας CTT ήθελα να πω.....Φιλιά!!!!!

nikoua_barbie
05-12-2007, 10:45 PM
Kalispera sas!!:) egw me ti seira mou 8a i8ela na kanw 2 poli simantikes erwtiseis sxetika me ton tropo riksimatos tis CTT.H prwti afora to diabasma me tin XIASTH...
Gnwrizontas oti ta xartia rixnontai opws parakatw(AN KAI DEN EIMAI SIGOURH ENTELWS):
17 11 5 1 7 13 19
15 9 3 psixi 4 10 16
20 14 8 2 6 12 18
[EAN AGAPHTH CTT EINAI SWSTH H SEIRA AUTH,ENHMERWSTE ME PLS!!]
Parola auta,an ipo8esoume oti einai swsta topo8etimena me tin sigkekrimeni seira opws ta exw grapsei,tote to diabasma tis xiastis mporei na paei kapws etsi?:

5-psixi-6 kai 7-psixi-8(ena oloklirwtiko noima mazi kai me ta 5 xartia), ...meta? exw mperdeutei ligo..mexri twra elpizw na ta egrapsa swsta..
EYXARISTW THN PROSOXH SAS PERIMENW ME ANYPOMONHSIA:)

εφη ταδε-ταδε εφη
07-12-2007, 02:24 PM
ξερει κανεις τι σημαινει αναποδος ασσος κουπα και απο πανω νταμα σπαθι και 7 κουπα????????????????
Πλιζ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:cry:

Νομίζω πως μάλλον η αγάπη σας είναι χλιαρή....μάλλον αυτό εννοεί..

mariosgr
07-12-2007, 08:50 PM
δεν έχω καταλάβει το τρόπο που ρίχνουμε τα χαρτία και το τρόπο που τα ερμηνεύουμε. παρακαλω, ζητω μια λεπτομερήσ απάντηση

allen
07-12-2007, 09:37 PM
Εάν διαβάσετε από την αρχή το θέμα, υπάρχει λεπτομερής ανάλυση καθώς και στα παρόμοια θέματα της συγκεκριμένης ενότητας, που λέγεται "Μαντικές τέχνες".
Επίσης, υπάρχουν πολλές απαντήσεις από μέλη.
Καλό είναι να διαβάζουμε από την πρώτη σελίδα κάθε θέμα.

φιλικά

nikoua_barbie
10-12-2007, 12:23 AM
Καλησπέρα σας και πάλι..Συγνώμη για τους λατινικους χαρακτηρες που εγραψα πριν..
Θα ήθελα να κάνω 2 σημαντικές ερωτήσεις σχετικά με τον τρόπο ριξίματος .Η πρώτη αφορά το θέμα με την χιαστή...
Γνωρίζοντας ότι τα χαρτιά ρίχνονται όπως παρακάτω(Αν και δεν είμαι σίγουρη εντελώς):
17 11 5 1 7 13 19
15 9 3 ψυχή 4 10 16
20 14 8 2 6 12 18
[Εαν είναι σωστό ή όχι ενημερώστε με παρακαλώ]
Αν υποθέσουμε ότι είναι σωστά τοποθετημένα με την συγκεκριμένη σειρά όπως τα έχω γράψει,τότε το διάβασμα της χιαστής μπορεί να πάει κάπως έτσι;:

5-ψυχή-6 και 7-ψυχή-8(ένα ολοκληρωτικό νόημα μαζί και με τα 5 χαρτιά), μετά; έχω μπερδευτεί λίγο..Μέχρι τώρα ελπίζω να τα είπα σωστά..
Ευχαριστώ για την προσοχή σας

εφη ταδε-ταδε εφη
10-12-2007, 02:10 PM
Καλησπέρα σας και πάλι..Συγνώμη για τους λατινικους χαρακτηρες που εγραψα πριν..
Θα ήθελα να κάνω 2 σημαντικές ερωτήσεις σχετικά με τον τρόπο ριξίματος .Η πρώτη αφορά το θέμα με την χιαστή...
Γνωρίζοντας ότι τα χαρτιά ρίχνονται όπως παρακάτω(Αν και δεν είμαι σίγουρη εντελώς):
17 11 5 1 7 13 19
15 9 3 ψυχή 4 10 16
20 14 8 2 6 12 18
[Εαν είναι σωστό ή όχι ενημερώστε με παρακαλώ]
Αν υποθέσουμε ότι είναι σωστά τοποθετημένα με την συγκεκριμένη σειρά όπως τα έχω γράψει,τότε το διάβασμα της χιαστής μπορεί να πάει κάπως έτσι;:

5-ψυχή-6 και 7-ψυχή-8(ένα ολοκληρωτικό νόημα μαζί και με τα 5 χαρτιά), μετά; έχω μπερδευτεί λίγο..Μέχρι τώρα ελπίζω να τα είπα σωστά..
Ευχαριστώ για την προσοχή σας

Μα εντελώς σωστά απ΄ότι έχω καταλάβει...δηλαδή κι εγώ έτσι το αντιλαμβάνομαι..:bigsmile:

reniar
12-12-2007, 12:39 PM
Μόλις ξεκίνησα και γω να μαθαινω αυτή τη μέθοδο... Ειλικρινά ενώ μου φάνηκε απλή μάλλον μπερδευτηκα όταν πήγα να τα εξηγήσω... Μάλλον θέλει πολύ εξάσκηση : unsure:

μαρια λεκακη
13-12-2007, 02:01 PM
Koριτσια και εγω καπου το εχω χασει..απο τις κουπες εχουμε και το 10 κουπα?που σημαινει τι??

το 10 κουπα ειναι το καλυτερο χαρτι βρε.. χαρουμενα λογια-συζητησεις χαρουμενες-γενικα χαρα..

μαρια λεκακη
13-12-2007, 02:04 PM
Koριτσια και εγω καπου το εχω χασει..απο τις κουπες εχουμε και το 10 κουπα?που σημαινει τι??
το 10 κουπα ειναι πολυ καλο χαρτι.. σημαινει χαρουμενα λογια-χαρουμενες συζητησεις και γενικα πολυ χαρα..

ANNEZINA
13-12-2007, 03:02 PM
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΑ ΕΡΡΙΞΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΑΚΡΗ Η ΔΕΝ ΤΑ ΕΡΜΗΝΕΥΩ ΚΑΛΑ Η ......

mariosgr
16-12-2007, 06:17 PM
Καλημέρα σας,
Θα σας πω και εγω έναν αποτελεσματικο τρόπο ριξίματος χαρτιών, μόνο για ερωτευμένους.
Είναι αποτελεσματικός, είκοσι χρόνια που τα ρίχνω έτσι … πάντα βγαίνουν και πολύ γρήγορα.
Η ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΤΩΝ ΧΑΡΤΙΩΝ

ΣΠΑΘΙΑ

Α = σχέση – γάμος
2 = κρεβάτι ή βραδινή ώρα
3 = δρόμος
4 = σπίτι – προσωπικός χώρος
6 = αναστάτωση – ξεσήκωμα
7 = σύντομα – φτασμένα
8 = ψυχή
9 = σκέψη

ΚΟΥΠΕΣ
Α = έρωτας
2 = κρεβάτι ή βραδινή ώρα
3 = δρόμος
4 = σπίτι – προσωπικός χώρος
6 = αναστάτωση – ξεσήκωμα
7 = σύντομα – φτασμένα
8 = ψυχή
9 = σκέψη

ΚΑΡΩ
Α = χαρτί – υπόθεση που μας ενδιαφέρει - επάγγελμα
10 = χρήματα

ΜΠΑΣΑΤΟΥΝΙΑ
Α = χωρισμός
2 = στεναχώρια (μαζί με άλλο 2 = αρρώστια), αδιαθεσία
10 = λόγια στεναχωρημένα – καυγάς

πριν προχωρήσω στις φιγούρες θα ήθελα να πω ότι επειδή τα χαρτιά είναι μονο αισθηματικής σημασίας… τα κύρια χρώματα είναι τα σπαθιά και οι κούπες.
Αν το άτομο που μας ενδιαφέρει είναι πιο σκούρο από εμάς, τότε τα δικά του χαρτιά είναι τα σπαθιά και τα χαρτιά του ενδιαφερόμενου είναι οι κούπες.

Το ίδιο αντίστοιχα είναι και οι φιγούρες.
Π.χ. αν ο ενδιαφερόμενος είναι γυναίκα και ανοιχτόχρωμη τότε η Q κούπα είναι το κατάλληλο χαρτί.
Και για το άτομο που μας ενδιαφέρει θα χρησιμοποιήσουμε το Κ σπαθί.

ΟΙ ΦΙΓΟΥΡΕΣ.

Q καρό = μία ξανθιά γυναίκα, μεγάλης ηλικίας συνήθως μπορεί και η μητέρα (ανάλογα που θα πέσει)
Q σπαθί = καστανή σκούρα γυναίκα (αν η ενδιαφερόμενη είναι σκούρα καστανή, αντιπροσωπεύει εκείνη – αν είναι ανοιχτή τότε αντιπροσωπεύει μία φίλη και ανάλογα που θα πέσει μπορεί να είναι μία αντίζηλος).
Q κούπα = ανοιχτή καστανή γυναίκα ( ανάλογα με την ενδιαφερόμενη ισχύει ότι και για την Q σπαθί)
Q μπαστούνι = Γυναίκα κακοπροαίρετη, η μαυροφορεμένη (ανάλογα με τον τρόπο που θα πέσει)

Κ καρό = μεγάλο σε ηλικία άτομο, συνήθως ασπρομάλλης, μπορεί και ο πατέρας.
Κ σπαθί = ισχύει το αντίστοιχο με το Q σπαθί
Κ κούπα = ισχύει το αντίστοιχο με το Q κούπα
Κ μπαστούνι = μελαχρινό άτομο μεγάλης ηλικίας.

J καρό = νεαρό ανοιχτόχρωμο άτομο
J σπαθί = νεαρό καστανό σκούρο άτομο
J κούπα = νεαρό καστανό ανοιχτό άτομο
J μπαστούνι = νεαρό σκούρο άτομο

ΟΛΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΕΊΝΑΙ 34.

Q ή Κ μαζί με J = γυναίκα ή άντρας με παιδί.

ΤΡΟΠΟΣ ΡΙΞΙΜΑΤΟΣ
Ανακατεύει ο ενδιαφερόμενος τα χαρτιά και σκέφτεται το άτομο που τον ενδιαφέρει.
Κόβει στα 3 .
Παίρνουμε την μεσαία σειρά και την βάζουμε πάνω στην 3η και μετά όλα μαζί στην 1η.
Μετά ξανακόβει στα 2 και βάζουμε την δεύτερη σειρά πάνω στην πρώτη.
Αν βλέπουμε τα χαρτιά κάποιου άλλου και όχι τα δικά μας τότε όπως παίρνουμε τα χαρτιά για να τα ρίξουμε τα γυρνάμε προς τα εμάς (ελπίζω να το καταλαβαίνετε αυτό).

Υποθέτουμε ότι ο ενδιαφερόμενος είναι γυναίκα ανοιχτού χρώματος και ενδιαφέρεται για κάποιον πιο σκούρο

Στο κέντρο βάζουμε το 8 κούπα.
Ρίχνουμε μετά ένα από πάνω και ένα από κάτω
Ένα αριστερά και ένα δεξιά
Μετά ένα πάνω αριστερά και ένα κάτω δεξιά
Ένα πάνω δεξιά και ένα κάτω αριστερά
Κάνουμε το ίδιο ώστε να έχουμε τρεις σειρές από 7 χαρτιά.

Η ερμηνεία γίνεται με συνδιασμό χιαστί, σειρά και πάνω κάτω.
(αν έχετε κάποια απορία ρωτήστε).
ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΠΡΩΤΑΡΗΣ ΠΕΡΙΓΡΑΨΤΕ ΜΟΥ ΜΕ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΠΩΣ ΕΡΜΗΝΕΥΟΥΜΕ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ. ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΚΟΥΡΟΣ ΜΕΛΑΧΡΟΙΝΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΣΥΜΒΟΛΙΖΩ ΜΕ ΤΟ ΡΗΓΑ ΣΠΑΘΙ.

anna__17
17-12-2007, 08:58 AM
γεια.... μπορείς μήπως να μ πείς πως θα ρίξω επιτέλους αυτή την πασιέντζα? γιατί ακόμα δεν έχω καταλάβει τίποτα... έγω είμαι ξανθιά κ ενδιαφέρομαι για έναν μελαχρινό ... πως θα το συμβολίσω?? βοηθησε με... please!



ευχαριστώ..

εφη ταδε-ταδε εφη
29-12-2007, 07:50 PM
γεια.... μπορείς μήπως να μ πείς πως θα ρίξω επιτέλους αυτή την πασιέντζα? γιατί ακόμα δεν έχω καταλάβει τίποτα... έγω είμαι ξανθιά κ ενδιαφέρομαι για έναν μελαχρινό ... πως θα το συμβολίσω?? βοηθησε με... please!



ευχαριστώ..

Γεια σου και χρόνια πολλά!!!Εσύ είσαι κούπα κι ο καλός σου είναι σπαθί...Τώρα διάβασε χαρακτηριστικά Βαλέ και Ρήγα (σπαθί) για να δεις ποιος είναι πιο κοντά...καλή επιτυχία!!!Perfect

anna__17
31-12-2007, 07:46 PM
wraia ola ayta alla pws 8a ermineysw ta xartia??? etsi opws a vlepw?

μαρια λεκακη
05-01-2008, 10:47 AM
γεια σας και χρονια πολλα!! μια απορια εχω γιατι γενικα μπορω να πω οτι εχω ψιλομαθει τον τροπο ριξιματος.Μη σου πω οτι μου εχουν βγει κιολας αρκετα και σε μενα και στις φιλες μου! Λοιπον εχω μπερδευτει με τους Ρηγαδες κ τους Βαλεδες ρε παιδια! Ποσο νεαροι ειναι δηλαδη αυτοι οι βαλεδες;; Γιατι εγω αντρες μεχρι 30 χρονων με βαλε τους συμβολιζω.. Έτσι το ενιωσα απο την αρχη.. Ας απαντησει καποιος σας παρακαλω..

εφη ταδε-ταδε εφη
05-01-2008, 11:20 AM
γεια σας και χρονια πολλα!! μια απορια εχω γιατι γενικα μπορω να πω οτι εχω ψιλομαθει τον τροπο ριξιματος.Μη σου πω οτι μου εχουν βγει κιολας αρκετα και σε μενα και στις φιλες μου! Λοιπον εχω μπερδευτει με τους Ρηγαδες κ τους Βαλεδες ρε παιδια! Ποσο νεαροι ειναι δηλαδη αυτοι οι βαλεδες;; Γιατι εγω αντρες μεχρι 30 χρονων με βαλε τους συμβολιζω.. Έτσι το ενιωσα απο την αρχη.. Ας απαντησει καποιος σας παρακαλω..

καλημέρα και χρόνια πολλά ά!!!έτσι μου φαίνεται και μένα... νομίζω πως ότι απ' την αρχή ορίσεις έτσι σου βγαίνει...Δεν είναι βέβαια δική μου μέθοδος και εύχομαι να μην ενοχλεί την CTT που απαντάω...Πάντως έτσι το βλέπω!!:pleasantry::respect:

Unicorn_82
07-01-2008, 09:21 AM
γεια σας και χρονια πολλα!! μια απορια εχω γιατι γενικα μπορω να πω οτι εχω ψιλομαθει τον τροπο ριξιματος.Μη σου πω οτι μου εχουν βγει κιολας αρκετα και σε μενα και στις φιλες μου! Λοιπον εχω μπερδευτει με τους Ρηγαδες κ τους Βαλεδες ρε παιδια! Ποσο νεαροι ειναι δηλαδη αυτοι οι βαλεδες;; Γιατι εγω αντρες μεχρι 30 χρονων με βαλε τους συμβολιζω.. Έτσι το ενιωσα απο την αρχη.. Ας απαντησει καποιος σας παρακαλω..


Καλημέρα παιδιά και χρόνια πολλά!
Καλή χρονιά να έχουμε!!!!!!! ...με πολύ love!!!!! :love: :embarrest
Λοιπόν κοίτα Μαρία γενικά έχω διαπιστώσει ότι όταν βγαίνουν πολλές φιγούρες δεν είναι και πολύ ευοίωνα τα πράγματα. Εγώ έχω διαπιστώσει ότι όταν μου βγαίνουν πολλοί άσχετοι σημαίνει ότι τα συναισθήματα γενικά δεν είναι και πολύ ξεκάθαρα....
Ή κάτι τέτοιο..

εφη ταδε-ταδε εφη
07-01-2008, 10:46 AM
wraia ola ayta alla pws 8a ermineysw ta xartia??? etsi opws a vlepw?

αν διαβάσεις όλο το άρθρο θα βρέις όόόλες τις απαντήσεις!!!καλημέέέρα!!!:w00 t:

doritta
07-01-2008, 05:57 PM
Δηλαδή να βλέπουμε τους αριθμους?

doritta
07-01-2008, 06:03 PM
ναι βρε παιδι αλλα τα χαρτια τα μετραω παλι και παλι και ειναι 33 και οχι 34 ποιο λειπει?????????

μαρια λεκακη
08-01-2008, 09:03 AM
Γεια σας και παλι!! Ντοριτα, τα χαρτια ειναι σιγουρα 34! Στην αρχη ολοι την πατησαμε..!Θα σου πω ποια χαρτια κραταμε:απο τα σπαθια:Α, 2,3, 4, 6, 7, 8, 9
Απο τις κουπες:Α, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9, 10.
Επίσης: απο καρο κραταμε τον Ασσο, και το 10.
Απο μπαστουνια κραταμε:Α, 2, 10 (τα μπαστουνια καθολου δε τα συμπαθω!).
Και τελος κραταμε ολες τις φιγουρες Νταμες-Ρηγαδες-Βαλεδες!!
Αυτα.. ελπιζω να σε βοηθησα λιγάκι.. Παντως ειναι σχετικα ευκολη μεθοδος, αν και οι φιγουρες ειναι το μπερδεμα λιγουλακι.Και οτι βγαινουν, βγαινουν.. Εγω παντως εχω ξεφυγει εντελλως..Ολο με τετοια ασχολουμαι τελευταια μιας κ ερωτευτηκα.. Ολο με καφεδες και χαρτια.. Φιλακια..
:love::embarrest

mageo
10-01-2008, 11:42 AM
Γεια σας, καλή χρονιά! Αν σας πω ένα ρίξιμο ,μπορεί να μου τα εξηγήσει κάποιος γιατί εγώ είμαι επηρεασμένη και δεν μπορώ να τα εξηγήσω;

casper551
10-01-2008, 02:52 PM
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ SITE ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΛΙΓΟ . Π.Χ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΣΤΑΝΗ ΑΝΟΙΧΤΗ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΣΤΑΝΟΣ ΣΚΟΥΡΟΣ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ? ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ? ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΑΙ ΤΡΙΤΗ ΦΟΡΑ ΞΑΝΑ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΥΜΕ ΚΑΙ ΞΑΝΑΚΟΒΟΥΜΕ?ΤΑ ΧΩ ΧΑΣΕΙ ΛΙΓΟ .PLEASE............................:blink::blink:

Unicorn_82
10-01-2008, 05:38 PM
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΤΟ SITE ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΠΕΡΔΕΥΤΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΛΙΓΟ . Π.Χ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΣΤΑΝΗ ΑΝΟΙΧΤΗ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΣΤΑΝΟΣ ΣΚΟΥΡΟΣ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ? ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ? ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΑΙ ΤΡΙΤΗ ΦΟΡΑ ΞΑΝΑ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΥΜΕ ΚΑΙ ΞΑΝΑΚΟΒΟΥΜΕ?ΤΑ ΧΩ ΧΑΣΕΙ ΛΙΓΟ .PLEASE............................:blink::blink:


..Μην μπερδεύεσαι!!!!! :wacko: Αφού εσύ είσαι πιο ανοιχτόχρωμη από αυτόν τα φύλλα σου θα είναι οι κούπες και τα δικά του τα σπαθιά! Όλες τις φορές που θα τα ρίξεις ξανανακατεύεις και ξανακόβεις!!!!! :bigsmile:

Unicorn_82
10-01-2008, 05:40 PM
Γεια σας, καλή χρονιά! Αν σας πω ένα ρίξιμο ,μπορεί να μου τα εξηγήσει κάποιος γιατί εγώ είμαι επηρεασμένη και δεν μπορώ να τα εξηγήσω;


Οκ! για ρίξτα.. γράψε τα.... και για τις εξηγήσεις, αναμονή να τα αναλύσω...:blink:
Ελπίζω να τα καταφλερω.....:unsure:

μαρια λεκακη
14-01-2008, 09:36 AM
καλημερα σας! θα ηθελα να ρωτησω κάτι μιας κ στην προηγουμενη μου ερωτηση προς μεγαλη μου εκπληξη πήρα απαντηση αμέσως!!!!Ο Ασσος μπαστουνι όταν πέσει ανάποδα μήπως αλλάζει η ερμηνεία του και δεν είναι χωρισμός σίγουρος αλλά ίσως λίγο μπορεί να αποφευχθεί;;;
Αν μπορεί ας μου απαντήσει κάποιος.. δεν είμαι σίγουρη οτι έχει αποτελεσματα αυτη η μεθοδος τελικά..ευχαριστώ εκ των προτέρων..

mageo
14-01-2008, 09:41 AM
Ευχαριστώ που απάντησες τόσο γρήγορα!!!!

Νόμιζα ότι δεν θα απαντούσε κανείς. Θα τα ρίξω το απόγευμα και θα τα γράψω.

Ευχαριστώ και πάλι.

μαρια λεκακη
14-01-2008, 01:23 PM
Γεια σου!Νομιζω οτι εχεις δικιο με τις φιγούρες!Γενικώς πάντως ενω στην αρχη είχα την εντύπωση οτι πράγματι τα χαρτιά βγαίνουν τώρα εχω μπερδευτεί για τα καλα!
Η αλήθεια ειναι βέβαια οτι σε αλλους που τα εριξα κάτι ψιλοβγήκε, σε μένα όμως δεν εχει βγει κάτι συγκεκριμένο.. Λες να φταίει που τα ρίχνω καθημερινά;;:embarrestΤι να κάνω.. είμαι ανυπόμονη..γιατι υπάρχει πρόβλημα και θέλω να ξερω τι θα γίνει..:cry: Τι είμαστε όμως εμείς οι γυναίκες βρε παιδί μου..

zeta1987
14-01-2008, 05:52 PM
Γεια σου!Νομιζω οτι εχεις δικιο με τις φιγούρες!Γενικώς πάντως ενω στην αρχη είχα την εντύπωση οτι πράγματι τα χαρτιά βγαίνουν τώρα εχω μπερδευτεί για τα καλα!
Η αλήθεια ειναι βέβαια οτι σε αλλους που τα εριξα κάτι ψιλοβγήκε, σε μένα όμως δεν εχει βγει κάτι συγκεκριμένο.. Λες να φταίει που τα ρίχνω καθημερινά;;:embarrestΤι να κάνω.. είμαι ανυπόμονη..γιατι υπάρχει πρόβλημα και θέλω να ξερω τι θα γίνει..:cry: Τι είμαστε όμως εμείς οι γυναίκες βρε παιδί μου..

Καταλαβαίνω την ανυπομονησία σου απόλυτα, αλλά ο λόγος που δεν βγαίνουν τα χαρτιά είναι σαφώς επειδή τα ρίχνεις κάθε μέρα συνέχεια(και πιστεύω γιατί περιμένεις να σου βγεί αυτό ακριβώς που θέλεις,ε;;).Για να βγούν τα χαρτιά όταν τα ρίχνεις εσύ,πρέπει να είσαι απόλυτα χαλαρή και συγκεντρωμένη.Όταν είσαι πιεσμένη,άφηνε καλύτερα κάποιον άλλον να στα λέει. Και προσοχή,όταν λές τα χαρτιά πρέπει να είσαι απόλυτα προετοιμασμένη και για τα καλά και για τα κακά που θα βγούν.Καλύτερο δεν είναι τα χαρτιά να σου πούν αυτό που πραγματικά θα γίνει και όχι αυτό που θές να ακούσεις;; ¶σε που κάποιες φορές ίσως βγεί και αυτό που θές όχι μόνο επειδή το είπαν τα χαρτιά,αλλά γιατί το θέλησες εσυ να γίνει.Περισσότερη υπομονή λοιπόν και θετική ενέργεια.


Φιλικά,
Γεωργία.

mageo
14-01-2008, 08:44 PM
Οκ! για ρίξτα.. γράψε τα.... και για τις εξηγήσεις, αναμονή να τα αναλύσω...:blink:
Ελπίζω να τα καταφλερω.....:unsure:


Γεια σου, στα γράφω με τη σειρά που βγήκαν:

2(κούπα) 3(σπαθί) 4(κούπα) ντάμα(κούπα) 2(σπαθί) ντάμα(μπαστούνι) 9(σπαθί)
10(μπαστ) 6(σπαθί) 9(κούπα) 8(σπαθί) 8(σπαθί) άσος(καρό) 6(κούπα)
10(κούπα) βαλές(σπ.) βαλ(κούπ) βαλ.(καρό) 4(σπαθί) άσος(σπαθί) 2(μπαστ)

Εγώ είμαι πιο ανοιχτή από αυτόν και έριξα στο 8κούπα (3κούπα, παπάς μπαστούνι, 7κούπα), στον άσσο σπαθί (παπάς σπαθί και 10καρό) και τέλος στην ντάμα κούπα (παπάς κούπα και άσσος μπαστούνι).

Ευχαριστώ και πάλι απλά δεν μπορώ να τα ερμηνέψω!!!!!!:bigsmile:

ScP
14-01-2008, 09:12 PM
Για τις φίλες του φόρουμ που δεν είχαν τον απαραίτητο χρόνο να διαβάσουν προηγούμενες συστάσεις, ξαναγράφω ότι οι ενότητες των μαντικών τεχνών βρίσκονται μέσα στα φόρουμ ΜΟΝΟ για όσους ενδιαφέρονται να ενημερωθούν.

Δεν προσφέρονται επουδενί για εξάσκηση online και ειδικά για ερμηνείες.

mageo
15-01-2008, 10:17 AM
Για τις φίλες του φόρουμ που δεν είχαν τον απαραίτητο χρόνο να διαβάσουν προηγούμενες συστάσεις, ξαναγράφω ότι οι ενότητες των μαντικών τεχνών βρίσκονται μέσα στα φόρουμ ΜΟΝΟ για όσους ενδιαφέρονται να ενημερωθούν.

Δεν προσφέρονται επουδενί για εξάσκηση online και ειδικά για ερμηνείες.


Με συγχωρείται πολύ έχετε απόλυτο δίκιο.

Επειδή τώρα άρχισα να προσπαθώ να τα ερμηνεύω μπορώ να ρωτήσω κάποια πράγματα;

Συγνώμη και πάλι.

Unicorn_82
18-01-2008, 01:32 PM
Με συγχωρείται πολύ έχετε απόλυτο δίκιο.

Επειδή τώρα άρχισα να προσπαθώ να τα ερμηνεύω μπορώ να ρωτήσω κάποια πράγματα;

Συγνώμη και πάλι.


Τελικά, μάλλον δεν θα στην κάνω την ανάλυση....... :nuts: :embarrest

kiaRRa
18-01-2008, 01:55 PM
Με συγχωρείται πολύ έχετε απόλυτο δίκιο.

Επειδή τώρα άρχισα να προσπαθώ να τα ερμηνεύω μπορώ να ρωτήσω κάποια πράγματα;

Συγνώμη και πάλι.

Αγαπητή mageo,

Όποιες ερωτήσεις έχετε θα πρέπει να αναφέρονται σε γενικά θέματα και να είναι ενημερωτικού περιεχομένου όπως σαφώς αναφέρει ο ScP.
Για την περίπτωση που θέλετε κάτι πιο συγκεκριμένο, όπως κάποια τυχόν ερμηνεία θα πρέπει σεβόμενοι τους κανόνες λειτουργίας του ιστοχώρου αυτού να θέσετε την απορία σας σε κάποιο μέλος είτε με pm είτε με όποιον άλλο τρόπο επιθυμείτε εφόσον δεν επηρεάζει τη λειτουργία του site.


Φιλικά:bigsmile:

faykyr
09-02-2008, 05:01 PM
Καλημέρα σας,
Θα σας πω και εγω έναν αποτελεσματικο τρόπο ριξίματος χαρτιών, μόνο για ερωτευμένους.
Είναι αποτελεσματικός, είκοσι χρόνια που τα ρίχνω έτσι � πάντα βγαίνουν και πολύ γρήγορα.
Η ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΤΩΝ ΧΑΡΤΙΩΝ

ΣΠΑΘΙΑ

Α = σχέση � γάμος
2 = κρεβάτι ή βραδινή ώρα
3 = δρόμος
4 = σπίτι � προσωπικός χώρος
6 = αναστάτωση � ξεσήκωμα
7 = σύντομα � φτασμένα
8 = ψυχή
9 = σκέψη

ΚΟΥΠΕΣ
Α = έρωτας
2 = κρεβάτι ή βραδινή ώρα
3 = δρόμος
4 = σπίτι � προσωπικός χώρος
6 = αναστάτωση � ξεσήκωμα
7 = σύντομα � φτασμένα
8 = ψυχή
9 = σκέψη

ΚΑΡΩ
Α = χαρτί � υπόθεση που μας ενδιαφέρει - επάγγελμα
10 = χρήματα

ΜΠΑΣΑΤΟΥΝΙΑ
Α = χωρισμός
2 = στεναχώρια (μαζί με άλλο 2 = αρρώστια), αδιαθεσία
10 = λόγια στεναχωρημένα � καυγάς

πριν προχωρήσω στις φιγούρες θα ήθελα να πω ότι επειδή τα χαρτιά είναι μονο αισθηματικής σημασίας� τα κύρια χρώματα είναι τα σπαθιά και οι κούπες.
Αν το άτομο που μας ενδιαφέρει είναι πιο σκούρο από εμάς, τότε τα δικά του χαρτιά είναι τα σπαθιά και τα χαρτιά του ενδιαφερόμενου είναι οι κούπες.

Το ίδιο αντίστοιχα είναι και οι φιγούρες.
Π.χ. αν ο ενδιαφερόμενος είναι γυναίκα και ανοιχτόχρωμη τότε η Q κούπα είναι το κατάλληλο χαρτί.
Και για το άτομο που μας ενδιαφέρει θα χρησιμοποιήσουμε το Κ σπαθί.

ΟΙ ΦΙΓΟΥΡΕΣ.

Q καρό = μία ξανθιά γυναίκα, μεγάλης ηλικίας συνήθως μπορεί και η μητέρα (ανάλογα που θα πέσει)
Q σπαθί = καστανή σκούρα γυναίκα (αν η ενδιαφερόμενη είναι σκούρα καστανή, αντιπροσωπεύει εκείνη � αν είναι ανοιχτή τότε αντιπροσωπεύει μία φίλη και ανάλογα που θα πέσει μπορεί να είναι μία αντίζηλος).
Q κούπα = ανοιχτή καστανή γυναίκα ( ανάλογα με την ενδιαφερόμενη ισχύει ότι και για την Q σπαθί)
Q μπαστούνι = Γυναίκα κακοπροαίρετη, η μαυροφορεμένη (ανάλογα με τον τρόπο που θα πέσει)

Κ καρό = μεγάλο σε ηλικία άτομο, συνήθως ασπρομάλλης, μπορεί και ο πατέρας.
Κ σπαθί = ισχύει το αντίστοιχο με το Q σπαθί
Κ κούπα = ισχύει το αντίστοιχο με το Q κούπα
Κ μπαστούνι = μελαχρινό άτομο μεγάλης ηλικίας.

J καρό = νεαρό ανοιχτόχρωμο άτομο
J σπαθί = νεαρό καστανό σκούρο άτομο
J κούπα = νεαρό καστανό ανοιχτό άτομο
J μπαστούνι = νεαρό σκούρο άτομο

ΟΛΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΕΊΝΑΙ 34.

Q ή Κ μαζί με J = γυναίκα ή άντρας με παιδί.

ΤΡΟΠΟΣ ΡΙΞΙΜΑΤΟΣ
Ανακατεύει ο ενδιαφερόμενος τα χαρτιά και σκέφτεται το άτομο που τον ενδιαφέρει.
Κόβει στα 3 .
Παίρνουμε την μεσαία σειρά και την βάζουμε πάνω στην 3η και μετά όλα μαζί στην 1η.
Μετά ξανακόβει στα 2 και βάζουμε την δεύτερη σειρά πάνω στην πρώτη.
Αν βλέπουμε τα χαρτιά κάποιου άλλου και όχι τα δικά μας τότε όπως παίρνουμε τα χαρτιά για να τα ρίξουμε τα γυρνάμε προς τα εμάς (ελπίζω να το καταλαβαίνετε αυτό).

Υποθέτουμε ότι ο ενδιαφερόμενος είναι γυναίκα ανοιχτού χρώματος και ενδιαφέρεται για κάποιον πιο σκούρο

Στο κέντρο βάζουμε το 8 κούπα.
Ρίχνουμε μετά ένα από πάνω και ένα από κάτω
Ένα αριστερά και ένα δεξιά
Μετά ένα πάνω αριστερά και ένα κάτω δεξιά
Ένα πάνω δεξιά και ένα κάτω αριστερά
Κάνουμε το ίδιο ώστε να έχουμε τρεις σειρές από 7 χαρτιά.

Η ερμηνεία γίνεται με συνδιασμό χιαστί, σειρά και πάνω κάτω.
(αν έχετε κάποια απορία ρωτήστε).

:bigsmile:basika den katalaba ton tropo ermeinias.. auto to xiasti me emplexe kapws..

faykyr
11-02-2008, 08:41 PM
mporeis se parakalw na mou eksigiseis ligo kalitera ton tropo pou ta ermineuoyme giati exw mperdeutei kapws...

KRISTOULINA
14-02-2008, 10:23 AM
νομιζω οτι για να ριξεις τα χαρτια χρειαζεται να εχεις εμφυτο ταλεντο. καλη η θεωρια αλλα μηπως να βλεπαμε και κανενα παραδειγμα?να παρουμε μια ιδεα για το πως ερμενευεις τα φυλλα χιαστι κτλ?

starfish
14-02-2008, 08:18 PM
Κοριτσια, το αρθρο γραφτηκε πριν απο 1 1/5 χρονο ή και παραπανω. Απ οτι ισως προσεξατε, οι αποριες και οι απαντησεις καταλαμβανουν ποοοοολλές σελιδες!
Ειμαι σιγουρη οτι αν δειξετε λιγη υπομονη και τις διαβασετε, πολυ πιθανο να λυθουν και οι δικες σας!
Φιλικα...:bigsmile:

katty83
28-02-2008, 11:01 AM
Kalimera!!
eida to forum sas tuxaia k psilokollisa h alitheia einai :) an k exei dimosieutei polu palaiotera ap'oti blepw elpizw kapoios na mou apantisei!! Exw mia aporia loipon...sto trito riksimo mou bgike panw mou autos pou eixa riksei ta xartia k mazi o bales koupa,dipla mou omws bgike to kapa koupa k apo panw tou 9koupa kai assos koupa...Erwtisi loipon...afou dipla mou bgike erwtas me ton kapa koupa alla panw mou autos pou ithela k mazi o bales ti simainei? ? ? Ki afou epese Q+J panw mou alla kai K+J simainei paidi m'auton?????? (den kserw an exei simasia na anaferw oti panw ston asso spathi to kentriko xarti diladi bgike 8spathi,2spathi kai Q karo) Tha to ektimousa an mporousate na me boithisete,euxaristw!!!!

faykyr
28-02-2008, 08:30 PM
exw kai egw mia aporia... to trito riksimo pote proekipse?????

zeta1987
29-02-2008, 01:59 AM
exw kai egw mia aporia... to trito riksimo pote proekipse?????

Ίσως να εννοεί ότι την τρίτη φορά που τα έριξε...:wacko:

katty83
29-02-2008, 10:37 AM
Δεν εννοω την τριτη φορά που τα έριξα...αν διαβάσετε όλες τια απορίες κάπου λέει ότι τα ρίχνεις 2 φορες βάζοντας στο κέντρο το 8 κούπα κ είναι το πρώτο ρίξιμο για'μένα,το δεύτερο γι'αυτον κ στο τρίτο ρίξιμο βάζουμε στη μέση τον άσσο σπαθί κ είναι το ρίξιμο που αφορά τη σχέση μας..:cheesy: Εκτός βέβαια κ αν τα έχω καταλάβει όλα λάθος οπότε εκεί έχω περισσότερες απορίες απ'ότι νόμιζα!!! :unsure:

ΧΑΝΙΑ
03-03-2008, 02:34 PM
ΓΕΙΑ ΣΑΣ,ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΕΙΝΑΙ=Αν βλέπουμε τα χαρτιά κάποιου άλλου και όχι τα δικά μας τότε όπως παίρνουμε τα χαρτιά για να τα ρίξουμε τα γυρνάμε προς τα εμάς.
ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ??

roze
03-03-2008, 04:00 PM
:weird::weird::weird::weird:
Kalimera!!
eida to forum sas tuxaia k psilokollisa h alitheia einai :) an k exei dimosieutei polu palaiotera ap'oti blepw elpizw kapoios na mou apantisei!! Exw mia aporia loipon...sto trito riksimo mou bgike panw mou autos pou eixa riksei ta xartia k mazi o bales koupa,dipla mou omws bgike to kapa koupa k apo panw tou 9koupa kai assos koupa...Erwtisi loipon...afou dipla mou bgike erwtas me ton kapa koupa alla panw mou autos pou ithela k mazi o bales ti simainei? ? ? Ki afou epese Q+J panw mou alla kai K+J simainei paidi m'auton?????? (den kserw an exei simasia na anaferw oti panw ston asso spathi to kentriko xarti diladi bgike 8spathi,2spathi kai Q karo) Tha to ektimousa an mporousate na me boithisete,euxaristw!!!!

roze
03-03-2008, 04:07 PM
ta xartia vgenoun se 2 meroules

roze
03-03-2008, 04:08 PM
vgenoun se dio meres

katty83
04-03-2008, 12:45 AM
vgenoun se dio meres

kapou elege oti bgainoun to polu se 3 bdomades oxi 2 meres...mporei na mou apantisei to melos ctt na baloume telos s'autin tin asunennoisia? ? :)

starfish
04-03-2008, 02:30 PM
kapou elege oti bgainoun to polu se 3 bdomades oxi 2 meres...mporei na mou apantisei to melos ctt na baloume telos s'autin tin asunennoisia? ? :)

Απο μια προχειρη ματια που εριξα, το μελος που ανοιξε το θεμα δεν εχει απαντησει σε κανεναν στις 7 τελευταιες -τουλαχιστον!!- σελιδες με απαντησεις.

katty83
04-03-2008, 04:15 PM
Απο μια προχειρη ματια που εριξα, το μελος που ανοιξε το θεμα δεν εχει απαντησει σε κανεναν στις 7 τελευταιες -τουλαχιστον!!- σελιδες με απαντησεις.

δικιο εχεις κ που να το βρουμε :) ας ελπίσουμε οτι καποια στιγμή θα απαντήσει...

konteo
06-03-2008, 09:26 AM
ναι βρε παιδια!!! κ γω παρολο που δεν μου εχουν λυθει καποιες μικροαποριες συνεχιζω την προσπαθεια.. θελει επιμονη κ χαλαροτητα, οι φιγουρες ειναι πολλες κ με πολλες ερμηνειες..

roze
12-03-2008, 01:06 PM
geia sas exv vgali k gw ta xartia k moy einai kapos dyskolo na ta erminefso

roze
12-03-2008, 01:10 PM
otan thelo na vgalo ta xartia tou antithetoy filou k einai anixtoxromos ti na valo?

roze
12-03-2008, 01:14 PM
gia sas exw paratirisi kapia xartia opos 10 mapastouni ota ta erixna paratirisa oti vgainan se 2 meres to polu

roze
12-03-2008, 01:16 PM
gia sas exw paratirisi kapia xartia opos 10 mapastouni ota ta erixna paratirisa oti vgainan se 2 meres to polu

opos diavasa stin erminia einai logia stanachorimena i kavgas,loipon paratirisa oti meta to riximo se gio meroules akouga gia tsakomo

roze
12-03-2008, 01:17 PM
gia sas exw paratirisi kapia xartia opos 10 mapastouni ota ta erixna paratirisa oti vgainan se 2 meres to polu exei kanenas alli apopsi?

Fotini Christodoulou
12-03-2008, 01:18 PM
Παρακαλώ γράφετε με ελληνικούς πεζούς χαρακτήρες.

Οσο για τις ερμηνείες και τον τροπο ριξίματος διαβαστε την πρώτη σελίδα του θέματος.:bigsmile:


Φιλικά,

Φωτεινή

roze
12-03-2008, 01:54 PM
γεια σου φωτηνη μου μπωρεις να μου πεισ αν τα χαρτια τα ριχνουμε τρεισ φορεσ επηδι καπου το διαβασα

roze
13-03-2008, 03:59 PM
εδω ειμαι........................

roze
14-03-2008, 04:59 PM
μα που πηγαν ολοι?

εφη ταδε-ταδε εφη
15-03-2008, 11:24 AM
γεια σου φωτηνη μου μπωρεις να μου πεισ αν τα χαρτια τα ριχνουμε τρεισ φορεσ επηδι καπου το διαβασα

Καλημέρα!Λέει πως τα ρίχνεις 3 φορές: 1η φορά η ψυχή του ενός, 2η φορά η ψυχή του άλλου και 3η φορά η σχέση...όμως αν διαβάσεις όόόόλα θα βρεις όλες τις απαντήσεις...:bigsmile:

karkinakimng
17-03-2008, 07:51 PM
γενικά μήπως θα μπορούσατε να μου πείτε και άλλους τρόπους χαρτομαντείας?

εφη ταδε-ταδε εφη
17-03-2008, 08:24 PM
γενικά μήπως θα μπορούσατε να μου πείτε και άλλους τρόπους χαρτομαντείας?

Αν μπεις "Μαντικές τέχνες" θα βρεις κι άλλους τρόπους...!:banana

ΑRISA
18-03-2008, 06:15 PM
καλησπερα σε ολους....η αληθεια ειναι οτι κ εγω λιγο δυσκολευομαι...αλλα αν εχετε λιγη υπομονη κ διαβασετε αυτα που εχουν γραφτει θα καταλαβετε κατι παραπανω...απο οτι διαβασα το ριξιμο θα γινει 3 φορες...την πρωτη για τον αμεσα ενδιαφερομενο την δευτερη για το προσωπο που μας ενδιφερει κ τν τριτη για την σχεση μας...:bigsmile:

ESTW
20-03-2008, 02:38 PM
Καλημέρα σε όλους όντως οι απορίες πολλές και οι απαντήσεις λίγες..............

colibri
20-03-2008, 02:51 PM
Καλημέρα σε όλους όντως οι απορίες πολλές και οι απαντήσεις λίγες..............

17 σελίδες απαντήσεις δεν είναι και λίγες.... Και γύρω στις 7 απαντήσεις η κάθε σελίδα κανε τον πολλαπλασιασμό.. Πάντως το θέμα έχει απαντηθεί πλήρως απλά ίσως θα έπρεπε να ξεδιαλυθούν οι απαντήσεις.

silver_rain
02-04-2008, 06:33 PM
μπορει καποιος να βοηθησει please :bigsmile:
λεει καπου "ΤΡΟΠΟΣ ΡΙΞΙΜΑΤΟΣ
Ανακατεύει ο ενδιαφερόμενος τα χαρτιά και σκέφτεται το άτομο που τον ενδιαφέρει.
Κόβει στα 3 .
Παίρνουμε την μεσαία σειρά και την βάζουμε πάνω στην 3η και μετά όλα μαζί στην 1η.
Μετά ξανακόβει στα 2 και βάζουμε την δεύτερη σειρά πάνω στην πρώτη."
Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι και στα τρεια ριξιματα θα επαναλαμβανω αυτη τη διαδικασια ή στο δευτερο και στο τριτο αρκει να κοψω μονο μια φορα στα 2?:blink:
ελπιζω να ειναι κατανοητη η ερωτηση.οποιος γνωριζει ας απαντησει βρε παιδια
thanks

εφη ταδε-ταδε εφη
07-04-2008, 09:54 PM
μπορει καποιος να βοηθησει please :bigsmile:
λεει καπου "ΤΡΟΠΟΣ ΡΙΞΙΜΑΤΟΣ
Ανακατεύει ο ενδιαφερόμενος τα χαρτιά και σκέφτεται το άτομο που τον ενδιαφέρει.
Κόβει στα 3 .
Παίρνουμε την μεσαία σειρά και την βάζουμε πάνω στην 3η και μετά όλα μαζί στην 1η.
Μετά ξανακόβει στα 2 και βάζουμε την δεύτερη σειρά πάνω στην πρώτη."
Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι και στα τρεια ριξιματα θα επαναλαμβανω αυτη τη διαδικασια ή στο δευτερο και στο τριτο αρκει να κοψω μονο μια φορα στα 2?:blink:
ελπιζω να ειναι κατανοητη η ερωτηση.οποιος γνωριζει ας απαντησει βρε παιδια
thanks

Κάθε φορά την ίδια διαδικασία κάνεις..:love:

joannita
14-04-2008, 10:55 AM
Κατ'αρχας τα φυλλα που αναφερεις ειναι 33 και οχι 34 αρα κατι λειπει και εχω και μια απορια.....!
Οτροπος που τα "διαβαζουμε" οταν λες χιαστι και πανω κατω λιγο με μπερδευει αν μπορεις εξηγησε το μου! ευχαριστω προκαταβολικα

silver_rain
15-04-2008, 05:19 PM
Κατ'αρχας τα φυλλα που αναφερεις ειναι 33 και οχι 34 αρα κατι λειπει και εχω και μια απορια.....!
Οτροπος που τα "διαβαζουμε" οταν λες χιαστι και πανω κατω λιγο με μπερδευει αν μπορεις εξηγησε το μου! ευχαριστω προκαταβολικα

κι ομως ειναι 34!!! καποιο θα ξεχασες..μηπως το 2 μπαστουνι?

may
22-04-2008, 08:01 PM
Κατ'αρχας τα φυλλα που αναφερεις ειναι 33 και οχι 34 αρα κατι λειπει και εχω και μια απορια.....!
Οτροπος που τα "διαβαζουμε" οταν λες χιαστι και πανω κατω λιγο με μπερδευει αν μπορεις εξηγησε το μου! ευχαριστω προκαταβολικα


εννοείται ότι διαβάζεις τις στήλες (δηλαδή κάθετα), τις γραμμές (οριζόντια) κ το διαγώνια ή χιαστί είναι από την κάθετη πλευρά στην οριζόντια κ το αντίστροφο. Σκέψου πως αν διαβάσεις οριζόντια, διαβάσεις κ κάθετα, τι άλλο μένει;; το διαγώνια... δεν μπορώ να σου δείξω... άπλωσέ τα κ θα σου έρθει μόνο του το διαγώνια.

may
22-04-2008, 08:06 PM
νομίζω επίσης πως εξ αρχής είχε κάποιο λάθος η καταχώρηση σχετικά με κάποιο 10άρι.

MARDI
23-04-2008, 06:09 PM
Μπορείς να δώσεις ένα παράδειγμα ερμηνείας πχ. ΚΟΥΠΕΣ
Α = έρωτας με κούπα 6 και ρήγα μπαστούνι? λίγο πιο αναλυτικά αν είναι εύκολο. :)

may
23-04-2008, 07:31 PM
Μπορείς να δώσεις ένα παράδειγμα ερμηνείας πχ. ΚΟΥΠΕΣ
Α = έρωτας με κούπα 6 και ρήγα μπαστούνι? λίγο πιο αναλυτικά αν είναι εύκολο. :)

Δεν είναι κ τόσο ξεκάθαρο αυτό που ρωτάς ή τουλάχιστον εγώ δεν το καταλαβαίνω. Αλλά εν πάσει περιπτώσει σαν συνδυασμός είναι καλός ή σχεδόν καλός. Υπάρχει κάποιο ανοικτό καστανό πρόσωπο που ενδιαφέρεται για κάποιο σκούρο, αλλά από όσο θυμάμαι ο Ρήγας μπαστούνι κοιτάει δεξιά, όχι κ τόσο καλό. Αν κοιτάει αριστερά κ κάνω λάθος τώρα που σου γράφω, τότε είναι μάλλον καλό. Και λέω μάλλον γιατί πολύ σπάνια παίρνουμε τις ερμηνείες των χαρτιών μεμονωμένα και συνήθως κοιτάμε το γενικό σύνολο.

thalozi
12-06-2008, 08:26 PM
Στο κέντρο βάζουμε το 8 κούπα.
Ρίχνουμε μετά ένα από πάνω και ένα από κάτω
Ένα αριστερά και ένα δεξιά
Μετά ένα πάνω αριστερά και ένα κάτω δεξιά
Ένα πάνω δεξιά και ένα κάτω αριστερά
Κάνουμε το ίδιο ώστε να έχουμε τρεις σειρές από 7 χαρτιά.

τι εννοείτε? πώς δηλαδή κάνουμε το ίδιο? πχ στο από πάνω απο το 8 κούπα θα βάλουμε κι αλλο χαρτί???

pitsiriko_2
22-06-2008, 03:36 PM
Ευχαριστώ αν και μου φαίνεται λίγο δύσκολο στην τελική εξήγηση..Τεσπα οτι προκύψει.. :bigsmile:

aggelikoula
18-07-2008, 08:37 PM
Καλησπέρα κ από μένα! Είμαι καινούρια εδώ, έχω ενθουσιαστεί με τον τρόπο ριξίματος, δεν έχω ξαναρίξει χαρτιά και έχω κ εγώ μερικές αποριούλες:

Μία απορία που δεν έχει απαντηθεί καθόλου απότι είδα, είναι όταν κόβουμε στα 2, γιατί πρέπει να βάλουμε τη δεύτερη στοίβα πάνω στη πρώτη εφόσον θα επιστρέψουμε εκεί που είμασταν πριν???

Χιαστί διαβάζουμε τα χαρτιά που είναι γύρω απτο κεντρικό χαρτί το 8 κούπα ή το 8 σπαθί, ή και τα υπόλοιπα και αν ναι με ποιον τρόπο??

Οταν έχουμε όλα τα ανοιχτά χαρτιά κάτω σε ποια χαρτιά ρίχνουμε τα 2 κλειστά φύλλα μόνο στα γύρω χαρτιά απτο κεντρικό χαρτί ή σε όλα όσα μας ενδιαφέρουν??

Επίσης τι σημαίνει αν δίπλα στο κεντρικό χαρτί 8 κούπα που είμαι εγώ, βγει το δικό του το 8 σπαθί δηλαδή?

Σας παρακαλώ αν μπορεί ας με βοηθήσει κάποιος!!!

kronia
22-07-2008, 11:21 PM
ta 5 aria ti shmainoun:(..aporia

Ishtarte
23-07-2008, 06:40 PM
ta 5 aria ti shmainoun:(..aporia
σου κανω paste τιν απαντηση ενος αλλου μελους kronia:
κραταμε:
απο τα σπαθια:Α, 2,3, 4, 6, 7, 8, 9
Απο τις κουπες:Α, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9, 10.
Επίσης: απο καρο κραταμε τον Ασσο, και το 10.
Απο μπαστουνια κραταμε:Α, 2, 10

τα χαρτια πρεπει να ειναι 34, δεν τα κρατας ολα.
Καλη αρχη, και γω τωρα ξεκιναω

kronia
23-07-2008, 08:36 PM
hey..se euxaristw..

σκορπιος_87
28-07-2008, 12:20 PM
καλιμερα! θα ηθελα μια βοηθεια γιατι εχω μπερδευτει λιγο.......το κεντρικο φιλο το τοποθετουμε πριν ή μετα το ανακατεμα?!!! τα φυλα τα εχουμε ανοιχτα οταν τοποθετουμε? και τελος οταν τοποθετουμε φυλα πανω σε αυτα που μας ενδοιαφερουν ισχυει μονο για φιγουρες ή δεν εχει σχεσει? ευχαριστω ακ των προτερων και sorry για τις πολλες ερωτησεις!!!

brillant
07-08-2008, 12:55 PM
καλημερα και απο εμενα, εγω με τη σειρα μου θελω να ρωτησω εαν ξερει κανενας να μου πει εαν οι βαλεδες εκτος απο προσωπα μπορει να ειναι και σκεψεις...... πολλα προσωπα ρε παιδια...... και επισης τα κοκκινα φυλλα ειναι για το ανοιχτοχρωμο ατομο και τα μαυρα για το σκουροχρωμο? λιγο μπερδεμενα ειναι.... ακομα στον ευατο μου δεν βγαινουν ξεκαθαρα.... μαλλον δεν μορω να τα διαβασω για μενα ε? τελος παντων, οπως και να χει οποιος εχει εξεικοιωθει με την πασιεντζα ας μας δωσει καποιες πληροφορίες παραπανω......οτι ξερει ο καθενας καλο ειναι....

brillant
07-08-2008, 12:57 PM
καλιμερα! θα ηθελα μια βοηθεια γιατι εχω μπερδευτει λιγο.......το κεντρικο φιλο το τοποθετουμε πριν ή μετα το ανακατεμα?!!! τα φυλα τα εχουμε ανοιχτα οταν τοποθετουμε? και τελος οταν τοποθετουμε φυλα πανω σε αυτα που μας ενδοιαφερουν ισχυει μονο για φιγουρες ή δεν εχει σχεσει? ευχαριστω ακ των προτερων και sorry για τις πολλες ερωτησεις!!!

το κεντρικο φυλλο το βγαζουμε πριν το ανακατεμα, ετσι πιστευω τουλαχιστον.... και τα φυλλα τα βαζουμε ανοιχτα.... επισης βαζουμε φυλλα απο πανω σε κατι που θελουμε να διευκρινησουμε ανεξαρτητα απο το εαν ειναι φιγουρες η οχι πχ το σπιτι σου το σπιτι του, η σκεψη του κτλ κτλ κτλ....

brillant
07-08-2008, 12:58 PM
επι την ευκαιρια να ρωτησω η γυναικα που μας εβαλε στο τρυπακι αυτο που χαθηκε??????? γιατι εχει χρονο να γραψει..... γιατι μας αφησε ετσι?

*Astropeleki*
07-08-2008, 02:19 PM
Μπορεί η κοπέλα που έγραψε το θέμα να μην μπορεί να συνδεθεί, αλλά και τα υπόλοιπα μέλη του φόρουμ είναι πρόθυμα να βοηθήσουν όταν μπορούν και φυσικά γνωρίζουν ;)

illuminati
07-08-2008, 02:47 PM
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΘΑ ΤΗΝ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

brillant
09-08-2008, 09:36 PM
εγω παντως παιδια τα ριχνω τα ξαναριχνω στον ευατο μου, ακρη δεν βγαζω, μαλλον δεν μπορουμε να τα διαβασουμε στον ευατο μας ε? η δεν εχω την απαιτουμενη διαισθηση..... εσεις πως τα πατε?

lenianti
10-08-2008, 01:30 AM
χμ.. ενδιαφέρον αλλά επειδή οι ερμηνείες είναι τόσο λιτές δεν έχω βγάλει άκρη για το τι σημαίνουν τα χάρτιά που μου έπεσαν.. αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει..

2 μπαστούνι, 8 κούπα, Q καρώ, Κ καρώ, 7 σπαθί, 6 κούπα, 10 μπαστούνι
3 σπαθί, J κούπα, Κ κούπα, 8 σπαθί, Κ μπαστούνι, 6 σπαθί, Κ σπαθι
Α μπαστούνι, 2 σπαθί, 7 κούπα, Q μπαστούνι, 2 κούπα, J σπαθί, A σπαθί

ΝΙΟΒΗ
12-08-2008, 02:21 PM
Καλησπέρα σε όλους.Καταρχήν ένα ευχαριστώ για την κοπέλα που μοιράστηκε το θέμα μαζί μας.Ασχολούμαι αρκετό καιρό με τράπουλες (ερασιτεχνικά)και βρήκα αυτό τον τρόπο εύκολο και γρήγορο.Πιστεύω ότι τον έχω καταλάβει καλά,από το γεγονός ότι μου βγαίνουν και τα δικά μου και των άλλων,από 1-2 ημέρες εώς το πολύ σε 2 εβδομάδες.Πιστέυω ότι παίζει ρόλο η διάθεση γιατί εάν π.χ.είμαι ανχωμένη ή φοβάμαι κάτι θα δω αυτό στα χαρτιά.Γνώμη μου είναι ότι όλες οι τράπουλες απλά μας βοηθούν να αποκωδικοποιήσουμε κάποια πράγματα και να τα ερμηνεύσουμε με βάση τη διαίσθησή μας,είναι απλά εργαλεία δεν έχουν από μόνα τους δύναμη.Δύναμη έχει η θέλησή μας και η πίστη μας σε κάτι.
Σημείωση:άποψή μου είναι ότι οι προβλέψεις που γίνονται ενημερώνουν για τις πιθανές εξελίξεις και όχι για κάτι που δεν μπορεί να αλλάξει.Αυτός είναι και ο σκοπός.
Φιλικά

annou
12-08-2008, 09:27 PM
γεια σας ! λοιπον αυτο ειναι και το πρωτο μου ποστ !
εχω κι εγω καποιες αποριες...στη μεση (στο πρωτο ριξιμο) ειναι ΠΑΝΤΑ το 8 κουπα;
η επειδη εγω ειμαι σκουρα καστανη πρεπει να βαλω το 8 σπαθι ;
και κατι αλλο ! αυτος ειναι ανοιχτος καστανος δηλαδη ριγας κουπα...ο,τι χαρτι ειναι κουπα ειναι για εκεινον κ ο,τι χαρτι ειναι σπαθι ειναι για εμενα που ειμαι σκουρα καστανη;

σας παρακαλω απαντηστε ! :bigsmile:

*Μαίρη*
20-08-2008, 10:01 PM
Γεια σας! Προσπάθησα κι εγώ να ρίξω έτσι τα χαρτιά αλλά 8α χρειαζόμουν κάποια βοήθεια. Έριξα μια δοκιμαστική μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου την ερμηνεύσει ώστε τόσο εγώ όσο και τα υπόλοιπα μέλη να κατανοήσουμε πώς ερμηνεύονται?? Η εικόνα των χαρτιών έτσι όπως τα έριξα είναι η εξής:

ΠΑΝΩ ΣΕΙΡΑ
Q σπαθί – 3 σπαθί – Q μπαστούνι – 6 σπαθί - 3 κούπα – 10 καρό – 9 κούπα

ΜΕΣΑΙΑ ΣΕΙΡΑ
Α καρό - 2 σπαθί - Q καρό - ψυχή (ΕΓΩ 8 σπαθί) - 10 μπαστ. - J κούπα - Α μπαστ.

ΚΑΤΩ ΣΕΙΡΑ
Κ σπαθί - 4 σπαθί - J σπαθί - 7 σπαθί - 10 κούπα - Α σπαθί - Α κούπα

Τα 3 φύλλα που τοποθετούμε πάνω στο κεντρικό είναι: 8 κούπα (η ψυχή του αγοριού μου γιατί είναι πιο ανοιχτός από εμένα)- 2 κούπα - 4 κούπα

Επίσης επειδή ήθελα να ξεκαθαρίω περισσότερο 3 από τα φύλλα που βγήκαν άνοιξα: πάνω στο Q μπαστούνι τα φύλλα 9 καρό και Κ καρό, πάνω στο Κ σπαθί το Κ κούπα και το Q κούπα και τέλος πάνω στο Α μπαστούνι το Κ μπαστούνι και το 6 κούπα.

Εγώ είμαι πιο σκούρα από το αγόρι μου. Μπορείτε να μας κάνετε μια ερμηνεία σύμφωνα με αυτά τα χαρτιά για να καταλάβουμε πώς τα ερμηνεύουμε και να τα διαβάζουμε μόνοι μας??? Θεωρώ ότι είναι πολύ χρήσιμο για όλους.... Ευχαριστώ πολύ!

korinaaki
21-08-2008, 10:53 PM
ρε παιδια το διαβασμα οταν λετε χιαστι τι εννοειτε; δλδ πχ ξεκιναμε απο το κεντρο υποθετω και μετα;; και τα χαρτια οταν λεμε 3 σειρες απο 7 χαρτια το ενα πανω στο αλλο; και παλι δεν βγαινει ο αριθμος των χαρτιων! ευχαριστω πολυ οποιον απαντησει

korinaaki
22-08-2008, 01:13 AM
η αν μπορει καποιος να κανει ενα σχεδιγραμμα πχ





628
415
937


που 1 το πρωτο χαρτι οπυ 2 το 2ο και παει λεγοντας μετα το 10 πως θα παει; μεχρι το 21ο;;;;

korinaaki
22-08-2008, 11:26 PM
λοιπον παιδια οκ το καταλαβα νομιζω!:nuts::nuts:και τωρα αυτο που μένει ειναι να τα ριξω και να δω εαν βγαινουν!!!!!!!!!! καλη μου επιτυχια !και το μόνο που επρεπε να κανω ήταν να διαβαζω το θεμα απο την αρχη ως το τελος και λυνονται ολες οι αποριες!!!!!!!!

εφη ταδε-ταδε εφη
29-08-2008, 08:46 PM
λοιπον παιδια οκ το καταλαβα νομιζω!:nuts::nuts:και τωρα αυτο που μένει ειναι να τα ριξω και να δω εαν βγαινουν!!!!!!!!!! καλη μου επιτυχια !και το μόνο που επρεπε να κανω ήταν να διαβαζω το θεμα απο την αρχη ως το τελος και λυνονται ολες οι αποριες!!!!!!!!

¨αντε βρε,καλή επιτυχία!!!Καλά μαντικά νέα σου εύχομαι!!!!!!!:bigsmile::bigsmile:

anti30
02-09-2008, 11:00 AM
Μήπως κάποιος μπορεί να με βοηθείσει μ τις φιγούρες ; εγώ είμαι ξανθιά δηλαδή όλες οι κούπες είναι δικά μου άτομα (συγγενικά);;;Αυτόν τον βάζω σπαθί ... Όλα τα σπαθία είναι άτομα δικά του;Οι άλλες φιγούρες είναι άσχετα πρόσωπα;;
Ας μου απαντήσει κάποιος...please!!

anorexia
06-09-2008, 07:33 PM
teloio...............

magous 20
08-09-2008, 07:32 PM
γεια σας,εχω καταλαβει πως γινεται η ολη διαδικασια αλλα κολαω λιγακι στο να τα ερμινευσω!μπορει καποιος που ξερει να δωσει ενα παραδειγμα??thanks!!

imo
13-09-2008, 12:24 PM
γεια σας παιδιά! φαίνεται πολύ καλός αυτός ο τρόπος,αλλά έχω την ίδια απορία με το Κορινακι, δηλαδή πως στο καλό τα βάζουμε τα χαρτιά και βγαίνουν 3 σειρές από 7 χαρτιά, αφού φάζουμε μετά πάνω δεξιά, πάνω αριστερά κλπ. Αν μπορεί κάποιος ας κάνει ένα σχεδιάγραμμα με αριθμούς ή κάτι παρόμοιο.. Ευχαριστώ πολύ!!

roze
24-09-2008, 12:41 PM
κανεις σταυρο 1,2,3,4 δηλαδη πανω κατω δεξια αριστερα μετα μετα κανεις χειαστι οπωσ το χ και προχωρας.

NEVE
29-09-2008, 04:20 PM
Καλημέρα σας,
Θα σας πω και εγω έναν αποτελεσματικο τρόπο ριξίματος χαρτιών, μόνο για ερωτευμένους.
Είναι αποτελεσματικός, είκοσι χρόνια που τα ρίχνω έτσι … πάντα βγαίνουν και πολύ γρήγορα.
Η ΕΡΜΗΝΕΙΑ ΤΩΝ ΧΑΡΤΙΩΝ

ΣΠΑΘΙΑ

Α = σχέση – γάμος
2 = κρεβάτι ή βραδινή ώρα
3 = δρόμος
4 = σπίτι – προσωπικός χώρος
6 = αναστάτωση – ξεσήκωμα
7 = σύντομα – φτασμένα
8 = ψυχή
9 = σκέψη

ΚΟΥΠΕΣ
Α = έρωτας
2 = κρεβάτι ή βραδινή ώρα
3 = δρόμος
4 = σπίτι – προσωπικός χώρος
6 = αναστάτωση – ξεσήκωμα
7 = σύντομα – φτασμένα
8 = ψυχή
9 = σκέψη

ΚΑΡΩ
Α = χαρτί – υπόθεση που μας ενδιαφέρει - επάγγελμα
10 = χρήματα

ΜΠΑΣΑΤΟΥΝΙΑ
Α = χωρισμός
2 = στεναχώρια (μαζί με άλλο 2 = αρρώστια), αδιαθεσία
10 = λόγια στεναχωρημένα – καυγάς

πριν προχωρήσω στις φιγούρες θα ήθελα να πω ότι επειδή τα χαρτιά είναι μονο αισθηματικής σημασίας… τα κύρια χρώματα είναι τα σπαθιά και οι κούπες.
Αν το άτομο που μας ενδιαφέρει είναι πιο σκούρο από εμάς, τότε τα δικά του χαρτιά είναι τα σπαθιά και τα χαρτιά του ενδιαφερόμενου είναι οι κούπες.

Το ίδιο αντίστοιχα είναι και οι φιγούρες.
Π.χ. αν ο ενδιαφερόμενος είναι γυναίκα και ανοιχτόχρωμη τότε η Q κούπα είναι το κατάλληλο χαρτί.
Και για το άτομο που μας ενδιαφέρει θα χρησιμοποιήσουμε το Κ σπαθί.

ΟΙ ΦΙΓΟΥΡΕΣ.

Q καρό = μία ξανθιά γυναίκα, μεγάλης ηλικίας συνήθως μπορεί και η μητέρα (ανάλογα που θα πέσει)
Q σπαθί = καστανή σκούρα γυναίκα (αν η ενδιαφερόμενη είναι σκούρα καστανή, αντιπροσωπεύει εκείνη – αν είναι ανοιχτή τότε αντιπροσωπεύει μία φίλη και ανάλογα που θα πέσει μπορεί να είναι μία αντίζηλος).
Q κούπα = ανοιχτή καστανή γυναίκα ( ανάλογα με την ενδιαφερόμενη ισχύει ότι και για την Q σπαθί)
Q μπαστούνι = Γυναίκα κακοπροαίρετη, η μαυροφορεμένη (ανάλογα με τον τρόπο που θα πέσει)

Κ καρό = μεγάλο σε ηλικία άτομο, συνήθως ασπρομάλλης, μπορεί και ο πατέρας.
Κ σπαθί = ισχύει το αντίστοιχο με το Q σπαθί
Κ κούπα = ισχύει το αντίστοιχο με το Q κούπα
Κ μπαστούνι = μελαχρινό άτομο μεγάλης ηλικίας.

J καρό = νεαρό ανοιχτόχρωμο άτομο
J σπαθί = νεαρό καστανό σκούρο άτομο
J κούπα = νεαρό καστανό ανοιχτό άτομο
J μπαστούνι = νεαρό σκούρο άτομο

ΟΛΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΕΊΝΑΙ 34.

Q ή Κ μαζί με J = γυναίκα ή άντρας με παιδί.

ΤΡΟΠΟΣ ΡΙΞΙΜΑΤΟΣ
Ανακατεύει ο ενδιαφερόμενος τα χαρτιά και σκέφτεται το άτομο που τον ενδιαφέρει.
Κόβει στα 3 .
Παίρνουμε την μεσαία σειρά και την βάζουμε πάνω στην 3η και μετά όλα μαζί στην 1η.
Μετά ξανακόβει στα 2 και βάζουμε την δεύτερη σειρά πάνω στην πρώτη.
Αν βλέπουμε τα χαρτιά κάποιου άλλου και όχι τα δικά μας τότε όπως παίρνουμε τα χαρτιά για να τα ρίξουμε τα γυρνάμε προς τα εμάς (ελπίζω να το καταλαβαίνετε αυτό).

Υποθέτουμε ότι ο ενδιαφερόμενος είναι γυναίκα ανοιχτού χρώματος και ενδιαφέρεται για κάποιον πιο σκούρο

Στο κέντρο βάζουμε το 8 κούπα.
Ρίχνουμε μετά ένα από πάνω και ένα από κάτω
Ένα αριστερά και ένα δεξιά
Μετά ένα πάνω αριστερά και ένα κάτω δεξιά
Ένα πάνω δεξιά και ένα κάτω αριστερά
Κάνουμε το ίδιο ώστε να έχουμε τρεις σειρές από 7 χαρτιά.

Η ερμηνεία γίνεται με συνδιασμό χιαστί, σειρά και πάνω κάτω.
(αν έχετε κάποια απορία ρωτήστε).
πως επιλεγω τα 34 χαρτια,στην τυχη?κ πωσ ειναι δυνατον να σχηματιστουν οι τρεις σειρεσ των 7 φυλλων.μπορεις να στειλεις σχεδιαγραμμα?

natassa9
12-10-2008, 08:19 PM
ρε παιδιά, ας απαντήσει κάποιος σε μερικές απο τις απορίες που διάβασα, να συννενοηθούμε τέλος πάντων.
Καταρχάς το 8 (ψυχή), σίγουρα πρέπει να το βγάλω πρίν τα ανακατέψω;
Επίσης όλα τα χαρτία που είναι σπαθιά αφορούν εμένα (καθ΄ότι μελαχρινή) και όοοοολες οι κούπες για τον ενδιαφερόμενο (που είναι ανοιχτόχρωμος).
Τελευταία ερώτηση μην σας κουράσω...γιατί αφού κόψω τρεις φορές μετά πρέπει να κόψω στα δύο και να βάλω τη δεύτερη σειρά πάνω στη πρώτη;;; Είναι σαν να τα κόβω και απλά να τα ξαναβάζω στη θέση τους, σωστά;;;
Ας μας πει κάποιος που ξέρει (όπως βλέπετε καίγομαι να μάθω σύντομα το ρημαδομέλλον μου...)

ioni
12-10-2008, 08:58 PM
συνήθως απο γνωστές που ασχολούνται ερασιτεχνικά με το ρίξημο κούπα είναι τα δικά σου σπαθί το πρόσωπο ας είσαι μελαχρινή
εγώ προσωπικά αυτόν τον τρόπο δεν τον κατάλαβα ποτέ
προτημώ όλα τα χαρτια

εφη ταδε-ταδε εφη
14-10-2008, 09:58 PM
ρε παιδιά, ας απαντήσει κάποιος σε μερικές απο τις απορίες που διάβασα, να συννενοηθούμε τέλος πάντων.
Καταρχάς το 8 (ψυχή), σίγουρα πρέπει να το βγάλω πρίν τα ανακατέψω;
Επίσης όλα τα χαρτία που είναι σπαθιά αφορούν εμένα (καθ΄ότι μελαχρινή) και όοοοολες οι κούπες για τον ενδιαφερόμενο (που είναι ανοιχτόχρωμος).
Τελευταία ερώτηση μην σας κουράσω...γιατί αφού κόψω τρεις φορές μετά πρέπει να κόψω στα δύο και να βάλω τη δεύτερη σειρά πάνω στη πρώτη;;; Είναι σαν να τα κόβω και απλά να τα ξαναβάζω στη θέση τους, σωστά;;;
Ας μας πει κάποιος που ξέρει (όπως βλέπετε καίγομαι να μάθω σύντομα το ρημαδομέλλον μου...)

καλά το πας κοριτσάκιμου!!!!!!
το 8 το αφήνεις έξω..αφού είσαι μελαχροινή τα δικά σου είναι τα σπαθάτα καιτου καλού σου τα κούπα..
τα ανακατεύεις και τα κόβεις μ'αυτόν τον τρόπο γιατί η μάντισσα που τα επιννόησε έτσι ήθελε..
αν τώρα βάλεις το 8 στη μέση και πάνω κάτω αριστερά δεξιά από το 8 ό,τι φύλλο πέσει έχεις έναν σταυρό..σωστά?

κοιτάζοντας τον σταυρό βάζεις ένα πάνω αριστερά ένα κάτω δεξιά ένα πάνω δεξιά κι ένα κάτω αριστερά...τώρα έχεις τρεις σειρές από τρία φύλλα..σωστά?συνεχίζοντας με τον ίδιο τρόπο σταματάς όταν έχεις τρεις σειρές από φύλλα...

σπαρμένα με ρόδα όχι ριμαδομέλλον ζουζούνα...καλή επιτυχία σε όλους!!!!!!!!!!!!!:nuts:

εφη ταδε-ταδε εφη
14-10-2008, 10:00 PM
καλά το πας κοριτσάκιμου!!!!!!
το 8 το αφήνεις έξω..αφού είσαι μελαχροινή τα δικά σου είναι τα σπαθάτα καιτου καλού σου τα κούπα..
τα ανακατεύεις και τα κόβεις μ'αυτόν τον τρόπο γιατί η μάντισσα που τα επιννόησε έτσι ήθελε..
αν τώρα βάλεις το 8 στη μέση και πάνω κάτω αριστερά δεξιά από το 8 ό,τι φύλλο πέσει έχεις έναν σταυρό..σωστά?

κοιτάζοντας τον σταυρό βάζεις ένα πάνω αριστερά ένα κάτω δεξιά ένα πάνω δεξιά κι ένα κάτω αριστερά...τώρα έχεις τρεις σειρές από τρία φύλλα..σωστά?συνεχίζοντας με τον ίδιο τρόπο σταματάς όταν έχεις τρεις σειρές από επτά φύλλα...

σπαρμένα με ρόδα όχι ριμαδομέλλον ζουζούνα...καλή επιτυχία σε όλους!!!!!!!!!!!!!:nuts:

έκανα μια διόρθωση γιατί ξέχασα το νούμερο 7 στα φύλλα (στην παραπάνω απάντηση)

φανουλα
17-10-2008, 12:02 AM
και εγω και αυτος ειμαστε μελαχρινοι...τι χρησιμοποιω στη συγκεκριμενη περιπτωση?

Pirate Jenny
17-10-2008, 09:39 AM
και εγω και αυτος ειμαστε μελαχρινοι...τι χρησιμοποιω στη συγκεκριμενη περιπτωση?

Μια καλή βαφή σε ανοιχτή απόχρωση :bigsmile:

εφη ταδε-ταδε εφη
18-10-2008, 12:09 PM
και εγω και αυτος ειμαστε μελαχρινοι...τι χρησιμοποιω στη συγκεκριμενη περιπτωση?

επιλέγεις ποιόν απ' τους δυο σας θα βάλεις κουπάτο...:bigsmile:

MARGO38
18-10-2008, 08:12 PM
ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΟΤΑΝ ΠΕΦΤΕΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ 8 ΚΟΥΠΑ ΝΤΑΜΑ ΚΟΥΠΑ ΑΣΣΟΣ ΣΠΑΘΙ ΚΑΙ ΝΤΑΜΑ ΚΑΡΩ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

natassa9
20-10-2008, 03:56 PM
καλά το πας κοριτσάκιμου!!!!!!
το 8 το αφήνεις έξω..αφού είσαι μελαχροινή τα δικά σου είναι τα σπαθάτα καιτου καλού σου τα κούπα..
τα ανακατεύεις και τα κόβεις μ'αυτόν τον τρόπο γιατί η μάντισσα που τα επιννόησε έτσι ήθελε..
αν τώρα βάλεις το 8 στη μέση και πάνω κάτω αριστερά δεξιά από το 8 ό,τι φύλλο πέσει έχεις έναν σταυρό..σωστά?

κοιτάζοντας τον σταυρό βάζεις ένα πάνω αριστερά ένα κάτω δεξιά ένα πάνω δεξιά κι ένα κάτω αριστερά...τώρα έχεις τρεις σειρές από τρία φύλλα..σωστά?συνεχίζοντας με τον ίδιο τρόπο σταματάς όταν έχεις τρεις σειρές από φύλλα...

σπαρμένα με ρόδα όχι ριμαδομέλλον ζουζούνα...καλή επιτυχία σε όλους!!!!!!!!!!!!!:nuts:

σ΄ευχαριστώ πολύ, πολύ. Τώρα που το έκανα όπως το είπες λύθηκαν οι απορίες...βέβαια τα αποτελέσματα δεν καταφέρνω ακόμα να τα διαβάσω καλά, αλλά...ελπίζω στα καλύτερα. Φιλάκια πολλά και μ΄αρέσει που έχεις θετική οπτική. Συνέχισε έτσι....:bigsmile:

KALIANA
22-10-2008, 03:05 PM
καλησπέρα σε όλους
διάβασα το θέμα και το βρήκα πολύ ενδιαφέρον!
προσπαθώ ακόμα να το κατανοήσω.μπορεί κάποιος να με βοήθησει στην ερμηνεία ?
στο τελευταίο κομμάτι που βγάζουμε τετράδες ποια μπορει να ειναι η ερμηνεια οταν βγαίνει το 2 μου δίπλα στον ασσο σπαθί και το 3μου με το 3 του συντρόφου μου δηλαδή(2 κουπα 1 σπαθι 3 κουπα 3 σπαθι) και οταν βγαίνει 1 κούπα 2 σπαθί 1 σπαθί 2 κούπα?
ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας και την οποια βοήθεια σας
φιλιά

εφη ταδε-ταδε εφη
26-10-2008, 09:57 AM
καλησπέρα σε όλους
διάβασα το θέμα και το βρήκα πολύ ενδιαφέρον!
προσπαθώ ακόμα να το κατανοήσω.μπορεί κάποιος να με βοήθησει στην ερμηνεία ?
στο τελευταίο κομμάτι που βγάζουμε τετράδες ποια μπορει να ειναι η ερμηνεια οταν βγαίνει το 2 μου δίπλα στον ασσο σπαθί και το 3μου με το 3 του συντρόφου μου δηλαδή(2 κουπα 1 σπαθι 3 κουπα 3 σπαθι) και οταν βγαίνει 1 κούπα 2 σπαθί 1 σπαθί 2 κούπα?
ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας και την οποια βοήθεια σας
φιλιά

μα δεν υπάρχει "τρίτο μέρος "με τετράδες σ'αυτόν τον τρόπο...διάβασε στην αρχή τον τρόπο ριξίματος...υποθέτω ότι μπερδεύτηκες με κάποιον άλλον τρόπο ριξίματος...όπως και να έχει μια χαρά ακούγονται!!!!!!!!!μέσα στην "καρδούλα" με το μωρό σου:love::love:!!!!!!!

KALIANA
26-10-2008, 12:25 PM
[QUOTE=εφη ταδε-ταδε εφη;68193]μα δεν υπάρχει "τρίτο μέρος "με τετράδες σ'αυτόν τον τρόπο...διάβασε στην αρχή τον τρόπο ριξίματος...υποθέτω ότι μπερδεύτηκες με κάποιον άλλον τρόπο ριξίματος...όπως και να έχει μια χαρά ακούγονται!!!!!!!!!μέσα στην "καρδούλα" με το μωρό σου:love::love:!!!!!!!



ουπς! σορυ έχεις δίκιο μπερδεύτηκα με άλλο τρόπο:embarrest:embarrest
χίλια συγγνώμη!!! πάω τώρα να χαθώ στο καβούκι μου:embarrest

kunelaki
31-10-2008, 11:49 PM
ego leo na mazeutume mia mera oooooli mazi k na mas ta dixi kapios...

korinaaki
01-11-2008, 03:10 AM
ε μα θα τρελαθω! δεν μου βγαινουν αυτα που βρισκω!:cry::cry::cry::wacko:

kunelaki
03-11-2008, 03:04 AM
παιδια κοβουμε τα χαρτια κ τις 3 φορες που τα ριχνουμε???κ αν ναι πως?οπως την πρωτη???που πηγε η CTT????

TZOYLI@freemail.gr
04-11-2008, 03:32 AM
Ειναι δυνατον? υπαρχει? δηλ. ριχνουμε τα ταρω και βγαινει το μελλον? καφεδακι μηπωs τα λεει καλυτερα?

Λευκή
04-11-2008, 05:27 AM
Μη μπερδεύεσαι!Το μέλλον ΜΟΝΟ των ερωτευμένων.Για αυτούς που δεν είναι ερωτευμένοι το μέλλον διαφαίνεται σκοτεινό(ή μπορείς να πεις πως δε φαίνεται καθόλου)

repose
11-11-2008, 06:10 AM
ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΟΤΑΝ ΠΕΦΤΕΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ 8 ΚΟΥΠΑ ΝΤΑΜΑ ΚΟΥΠΑ ΑΣΣΟΣ ΣΠΑΘΙ ΚΑΙ ΝΤΑΜΑ ΚΑΡΩ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Εγω το εχω τα λογια της κουπα(8 κουπα) για γαμο η σχεση(αν ειναι ορθιο) σε φιλη η γυναικα επιπολαια(καρο) η απο την οποια περιμενει υποστηριξη.

repose
11-11-2008, 06:15 AM
καλησπέρα σε όλους
διάβασα το θέμα και το βρήκα πολύ ενδιαφέρον!
προσπαθώ ακόμα να το κατανοήσω.μπορεί κάποιος να με βοήθησει στην ερμηνεία ?
στο τελευταίο κομμάτι που βγάζουμε τετράδες ποια μπορει να ειναι η ερμηνεια οταν βγαίνει το 2 μου δίπλα στον ασσο σπαθί και το 3μου με το 3 του συντρόφου μου δηλαδή(2 κουπα 1 σπαθι 3 κουπα 3 σπαθι) και οταν βγαίνει 1 κούπα 2 σπαθί 1 σπαθί 2 κούπα?
ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας και την οποια βοήθεια σας
φιλιά


Προφανος τωρα που σου γραφω να εχει συμβει ηδη,αλλα!
Ως προς στην σχεση(αν υπαρχει) σκοπευεις συντομα να κανεις σε συναντηση μαζι του κατι σταθερο.
Σε περιπτωση που δεν υπαρχει βλεπω ενα ενδιαφερον συντνομα για σχεση σοβαρ με
αντρα(3 σπαθι).

KALIANA
11-11-2008, 02:03 PM
ΣΕ ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια σου!!!!
φιλιά πολλά:love:

zoumbourloudaki
23-11-2008, 11:59 PM
sorry re paidia giati kai egw exw 33 xaria sta xeria mou kai oxi 34?

aastart1
30-11-2008, 03:39 PM
Καλησπερα ! Ειναι γιατι εχει ξεχαστει το 10 κουπα , που ειναι χαρα- χαρουμενα λογια .

sugarzd
22-12-2008, 03:02 PM
Καλησπέρα παιδιά και καλές γιορτές να έχουμε! Θα ήθελα μια γνώμη...
'Οταν πέφτει ¶σσος καρό δίπλα ή απέναντι (χιαστί) απο κρεβάτι, πως το ερμηνευεται; Επίσης πως ερμηνεύεται το 10 καρό με κρεβάτι; Αυτοί οι 2 συνδυασμοί με έχουν μπερδέψει πολυ, και μου τυχαίνουν συχνά!
Επίσης, αν θεωρήσουμε ότι εγώ είμαι κούπα, στο δικο μου το ρίξημο (με 8 κούπα στη μέση) όπου πέφτει χαρτί σπαθί π.χ 6 σπαθί ή 4 σπαθί, είναι δικό μου ξεσήκωμα και το δικό μου σπίτι επείδη είναι δικό μου ρίξημο, ή του καλού μου επειδή τον αντιπροσωπεύει το σπαθί; Τέλος, ¶σσος μπαστούνι (χωρισμός) όταν πέσει ανάποδα τι σημαίνει; Εύχαριστω εκ των προταιρων!!!

εφη ταδε-ταδε εφη
22-12-2008, 06:00 PM
Εγω το εχω τα λογια της κουπα(8 κουπα) για γαμο η σχεση(αν ειναι ορθιο) σε φιλη η γυναικα επιπολαια(καρο) η απο την οποια περιμενει υποστηριξη.

Αν διαβάσεις την ερμηνεία των χαρτιών του συγκεκριμένου ριξίματος θα δεις ότι είναι τελείως άλλο...:love:διάβασε την πρώτη σελίδα..:love:
Χρόνια ππππππππολλάάάάάάάάά!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!

εφη ταδε-ταδε εφη
22-12-2008, 06:03 PM
ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΟΤΑΝ ΠΕΦΤΕΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ 8 ΚΟΥΠΑ ΝΤΑΜΑ ΚΟΥΠΑ ΑΣΣΟΣ ΣΠΑΘΙ ΚΑΙ ΝΤΑΜΑ ΚΑΡΩ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

νομίζω πως κάποια μεγάλη γυναίκα (μητέρα σου ή μητέρα του) σε πιέζει για γάμο στην πρώτη περίπτωση ή σε θέλει για νυφούλα στη δεύτερη!!!!!!!!!!!!νομίζω:love:

εφη ταδε-ταδε εφη
22-12-2008, 06:07 PM
Καλησπέρα παιδιά και καλές γιορτές να έχουμε! Θα ήθελα μια γνώμη...
'Οταν πέφτει ¶σσος καρό δίπλα ή απέναντι (χιαστί) απο κρεβάτι, πως το ερμηνευεται; Επίσης πως ερμηνεύεται το 10 καρό με κρεβάτι; Αυτοί οι 2 συνδυασμοί με έχουν μπερδέψει πολυ, και μου τυχαίνουν συχνά!
Επίσης, αν θεωρήσουμε ότι εγώ είμαι κούπα, στο δικο μου το ρίξημο (με 8 κούπα στη μέση) όπου πέφτει χαρτί σπαθί π.χ 6 σπαθί ή 4 σπαθί, είναι δικό μου ξεσήκωμα και το δικό μου σπίτι επείδη είναι δικό μου ρίξημο, ή του καλού μου επειδή τον αντιπροσωπεύει το σπαθί; Τέλος, ¶σσος μπαστούνι (χωρισμός) όταν πέσει ανάποδα τι σημαίνει; Εύχαριστω εκ των προταιρων!!!

κάτι "παίζει" στη δουλειά σου νομίζω!!!!!!!!!!!!!κάποιος που σε θέλει και έχετε επαγγελματική συνεργασία ίσως...ο ¨Ασσος μπαστούνι ανάποδα δεν ξέρω...μήπως όχι τελειωμένος χωρισμός?έχει εξαφανιστεί και το κορίτσι που ξεκίνησε το θέμα!!!!!!!!φτου!!!!!!

sugarzd
22-12-2008, 10:47 PM
κάτι "παίζει" στη δουλειά σου νομίζω!!!!!!!!!!!!!κάποιος που σε θέλει και έχετε επαγγελματική συνεργασία ίσως...ο ¨Ασσος μπαστούνι ανάποδα δεν ξέρω...μήπως όχι τελειωμένος χωρισμός?έχει εξαφανιστεί και το κορίτσι που ξεκίνησε το θέμα!!!!!!!!φτου!!!!!!
µ
Ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση! :bigsmile: Για τον ¶σσο μπαστούνι αυτό που λες έχω καταλάβει και γω....χωρισμός που ίσως να μην είναι οριστικός. Όσο για το κρεβάτι μαζί με επάγγελμα/χρήματα δυστηχώς πέφτει στα δικά του χαρτιά!!!:cry: Όσο για τα χρώματα μπορεί κανείς να μου το διευκρινήσει ;;;;; Δηλαδή, στο ρίξημο του καλού μου οι κούπες αντιπροσωπεύουν εμένα και στο δικό μου ρίξημο τα σπαθιά εκέινον π.χ στο δικό του ρίξημο 9 σπαθί και 2 κούπα σημαίνει οτι σκέφτεται κρεβάτι μαζί μου ή γενικά κρεβάτι ;;;; Αχ CTT γιατί μας άφησες; Φτου και ξανα φτου!

repose
23-12-2008, 12:02 PM
Αν διαβάσεις την ερμηνεία των χαρτιών του συγκεκριμένου ριξίματος θα δεις ότι είναι τελείως άλλο...:love:διάβασε την πρώτη σελίδα..:love:
Χρόνια ππππππππολλάάάάάάάάά!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!



ειπα οτι εγω το εχω!
ο καθενας ξερει οπως ξερει τα χαρτια,κι εγω ξερω την δουλεια μου!
ευχαριστω!!

εφη ταδε-ταδε εφη
23-12-2008, 05:37 PM
ειπα οτι εγω το εχω!
ο καθενας ξερει οπως ξερει τα χαρτια,κι εγω ξερω την δουλεια μου!
ευχαριστω!!

θα ήθελες να μας πεις τον δικό σου τρόπο?μάθε μας και τον δικό σου τρόπο!!!!!!

εφη ταδε-ταδε εφη
23-12-2008, 05:41 PM
µ
Ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση! :bigsmile: Για τον ¶σσο μπαστούνι αυτό που λες έχω καταλάβει και γω....χωρισμός που ίσως να μην είναι οριστικός. Όσο για το κρεβάτι μαζί με επάγγελμα/χρήματα δυστηχώς πέφτει στα δικά του χαρτιά!!!:cry: Όσο για τα χρώματα μπορεί κανείς να μου το διευκρινήσει ;;;;; Δηλαδή, στο ρίξημο του καλού μου οι κούπες αντιπροσωπεύουν εμένα και στο δικό μου ρίξημο τα σπαθιά εκέινον π.χ στο δικό του ρίξημο 9 σπαθί και 2 κούπα σημαίνει οτι σκέφτεται κρεβάτι μαζί μου ή γενικά κρεβάτι ;;;; Αχ CTT γιατί μας άφησες; Φτου και ξανα φτου!

το δικό σου σκέφτεται βέβαια!!!!τα σπαθιά δικά του οι κούπες δικά σου....άλλη μια φτου!!!!

sugarzd
23-12-2008, 06:48 PM
θα ήθελες να μας πεις τον δικό σου τρόπο?μάθε μας και τον δικό σου τρόπο!!!!!!

Εφη ταδε - ταδε εφη, στην ενότητα Μαντικές τέχνες υπάρχει και το "Εύκολη χαρτομαντεία για ερωτευμένους". Είναι πολύ πιο απλός τρόπος απο αυτόν εδώ, αλλα καλό φαίνεται! Λιγότερο μπέρδεμα :wacko: ! Δυστηχώς όμως έχουν κλειδώσει το θέμα οπότε αν προκύψει καμία απορία...με αυτήν θα μείνουμε!!! :toung:

mirloon
26-02-2009, 12:35 AM
με ολα τα χαρτια ή καποια τα βγαζουμε?

mirloon
26-02-2009, 12:52 AM
στα σπαθια κ νστις κουπες εχεισ την ιδια ερμηνεια ..μηπως ειναι λαθος γιατι δεν το θυμαμαι ετσι,για δωσε μας τα φωτα σου

tromaras
26-02-2009, 10:47 AM
ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΟ ΑΝΑΚΑΤΑΙΜΑ ΑΚΡΙΒΩΣ?

εφη ταδε-ταδε εφη
01-03-2009, 04:35 PM
με ολα τα χαρτια ή καποια τα βγαζουμε?

τα λέει όόόλα στην αρχή..δεν τα βάζεις όλα τα χαρτιά..στα χαρτιά που σου λέει να κρατήσεις έχει ξεχάσει το 10 κούπα που σημαίνει χαρά..διάβασέ το απ την αρχή και θα δεις και τις ερμηνείες του κάθε φίλου:love::love:

εφη ταδε-ταδε εφη
01-03-2009, 04:40 PM
κανονικά..όπως θα ανακάτευες κάθε τράπουλα..όχι όπως ο τέλειος χαρτοπαίκτης!!!!!!ξέρεις τώρα!!!:love::love:


DEN KATALABA PVS GINETAI TO ANAKATEMA AKRIBOS?

water
20-03-2009, 03:09 PM
Καλησπέρα!
Θα ήθελα να επισκεφτώ, κάποια/ον που να ξέρει καλά απο χαρτομαντεία. Δεν ξέρω όμως κανέναν.
Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να ζητήσω δημοσίως κατι τέτοιο, αλλά δεν μπορώ να απευθυνθώ αλλού.
Γνωρίζει να μου συστήσει κάποιος που να εχει πάει σε κάποιον και να έχει μεινει ικανοποιημένος/η??

single_ele
25-03-2009, 02:51 PM
Γεια σας,ειμαι καινουρια εδω.Εδω και καποια χρονια ριχνω τα χαρτια και λεω τον καφε.Και τα 2 τα αρχισα απο μια πλακα,για να κοροιδεψω λιγο τις φιλες μου!:bigsmile:Οταν ομως ολα αυτα βγηκαν....:amazed:Εγω τα χαρτια τα ριχνω με εναν πολυ απλο και "κοριτσιστικο"τροπο.Κοβουμε 3 φορες,
αναλογα το ονομα του προσωπου(τα γραμματα)μοιραζουμε εξισου,τελειωνουμε την τραπουλα και οπου σταματαμε,μαζευουμε και παλι και παλι μεχρι το τελος.Μετα ανοιγουμε ενα ενα φυλο και οπου διπλα χαρτια μαζευουμε.Πανω κατω ετσι τα ριχνω.Αυτο που 8ελω να ρωτησω ειναι: εχω διαφορετικο τροπο ριξιματος,εχω διαφορετικες ερμηνειες πως γινεται να βγαινουν ολα?ο τροπος μπορει να αλλαξει αλλα η ερμηνεια των χαρτιων ομως?αν αλλαξω τον τροπο και εχω τις δικες μου ερμηνειες θα βγουν?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ...:cheesy:

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ
25-03-2009, 04:13 PM
Γεια σας,ειμαι καινουρια εδω.Εδω και καποια χρονια ριχνω τα χαρτια και λεω τον καφε.Και τα 2 τα αρχισα απο μια πλακα,για να κοροιδεψω λιγο τις φιλες μου!:bigsmile:Οταν ομως ολα αυτα βγηκαν....:amazed:Εγω τα χαρτια τα ριχνω με εναν πολυ απλο και "κοριτσιστικο"τροπο.Κοβουμε 3 φορες,
αναλογα το ονομα του προσωπου(τα γραμματα)μοιραζουμε εξισου,τελειωνουμε την τραπουλα και οπου σταματαμε,μαζευουμε και παλι και παλι μεχρι το τελος.Μετα ανοιγουμε ενα ενα φυλο και οπου διπλα χαρτια μαζευουμε.Πανω κατω ετσι τα ριχνω.Αυτο που 8ελω να ρωτησω ειναι: εχω διαφορετικο τροπο ριξιματος,εχω διαφορετικες ερμηνειες πως γινεται να βγαινουν ολα?ο τροπος μπορει να αλλαξει αλλα η ερμηνεια των χαρτιων ομως?αν αλλαξω τον τροπο και εχω τις δικες μου ερμηνειες θα βγουν?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ...:cheesy:


γιατι να αλλαξεις τον τροπο ριξιματος;
Αφου οπως λες μια χαρα σου βγαινουν!!!
:nuts:

toniats
26-03-2009, 04:40 AM
Γεια σας,ειμαι καινουρια εδω.Εδω και καποια χρονια ριχνω τα χαρτια και λεω τον καφε.Και τα 2 τα αρχισα απο μια πλακα,για να κοροιδεψω λιγο τις φιλες μου!:bigsmile:Οταν ομως ολα αυτα βγηκαν....:amazed:Εγω τα χαρτια τα ριχνω με εναν πολυ απλο και "κοριτσιστικο"τροπο.Κοβουμε 3 φορες,
αναλογα το ονομα του προσωπου(τα γραμματα)μοιραζουμε εξισου,τελειωνουμε την τραπουλα και οπου σταματαμε,μαζευουμε και παλι και παλι μεχρι το τελος.Μετα ανοιγουμε ενα ενα φυλο και οπου διπλα χαρτια μαζευουμε.Πανω κατω ετσι τα ριχνω.Αυτο που 8ελω να ρωτησω ειναι: εχω διαφορετικο τροπο ριξιματος,εχω διαφορετικες ερμηνειες πως γινεται να βγαινουν ολα?ο τροπος μπορει να αλλαξει αλλα η ερμηνεια των χαρτιων ομως?αν αλλαξω τον τροπο και εχω τις δικες μου ερμηνειες θα βγουν?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ...:cheesy:


1) δεν κατάλαβα πως ακριβώς ρίχνεις τα χαρτιά....και τι χαρτιά είναι, απλή τράπουλα ή ταρώ, χαλλ ( ή χολλ κάπως έτσι μου φαίνεται τα λένε)

2) δοκίμασε και τις άλλες ερμηνείες να δεις τι ψάρια πιάνουν

3) εφόσον βγαίνουν ΟΛΑ, προτείνω να αφήσεις τους προβληματισμούς.... δε μας λες και εμάς τι κάνεις παιδί μου....:embarrest

coincidence
23-04-2009, 07:59 PM
το κατάλαβα για αυτό στο είπα άλλωστε όλοι ειμαστε περείφανοι για την γλώσα ...άλλωστε η αστρολογία γεμάτοι ελληνικές λέξης είναι
όσο για της τρις φορές το κάνουμε για να δούμε το τελικό αποτέλεσμα.....αν και εγώ το κάνω μία και καλή τα πολλα με μπερδευουν και τα ρείχνω διαφορετικα΄αλλα μα πάνκάτω την είδια σημασία
προσωπική αποψη εκφράζω

οταν λες δευτερη και τριτη φορα,εννοεις πως κανουμε την ολη διαδικασια που γραφεις στην αρχη 3 φορες?

veatriki
02-05-2009, 08:13 AM
καλημερα, θελω να ρωτησω αν και πως φαινετε μια εγκυμοσυνη.

Pirate Jenny
02-05-2009, 10:54 AM
καλημερα, θελω να ρωτησω αν και πως φαινετε μια εγκυμοσυνη.

Απ' την κόκκινη βούλα που θα εμφανιστεί στο τεστ εγκυμοσύνης.:)

marianne
02-05-2009, 07:49 PM
Μπορούμε να βάλουμε σε ολα τα χαρτια δυο επιπλεον χαρτια απο πανω? Δεν το εχετε επισυναψει αυτο. εγω τη προηγουμενη που τα ρηξα και εκανα λαθος, δηλ εβαλα σε 4 χαρτια της χιαστης 3 επιπλεον στο καθε ενα μου βγηκαν ολα σχεδον. θα με βοηθουσατε πολυ αμα μου απαντάγατε, ευχαριστώ εκ των προτέρων!

pennyboss
19-05-2009, 10:14 PM
θα ηθελα να ρωτησω κατι...με βαση τις οδηγιες τα χαρτια βγαινουν 33.Ποιο χαρτι λειπει?Καποιος εκανε αναφορα για 10 κουπα..ειναι αυτο ομως που λειπει?

Litsa75
14-07-2009, 05:31 PM
Καλησπερα και απο εμενα.... Η μονη ερωτηση που θελω να κανω ειναι η εξης...Οταν ριχνω τα χαρτια ΠΑΝΤΑ ειναι η ψυχη μου το 8κουπα (που βαζω στο κεντρο) και επομενως και ολες οι κουπες ειναι τα δικα μου φυλλα ή τα φυλλα μου ειναι οτι ταιριαζει στο καστανο χρωμα μου? Το ιδιο και για τον αντρα που θελω να τα ριξω...
Ευχαριστω πολυ...να εχετε ενα ομορφο απογευμα...

Litsa75
14-07-2009, 05:33 PM
:QUOTE=pennyboss;84084]θα ηθελα να ρωτησω κατι...με βαση τις οδηγιες τα χαρτια βγαινουν 33.Ποιο χαρτι λειπει?Καποιος εκανε αναφορα για 10 κουπα..ειναι αυτο ομως που λειπει?[/QUOTE]

ΝΑΙ αυτο ειναι το 34ο!!!!!:cheesy: