PDA

View Full Version : Τα καλα και συμφεροντα!!



starfish
19-05-2006, 01:22 PM
Ποιες αστρολογικες οψεις θεωρειτε πως δειχνουν ανθρωπους, των οποιων οι σχεσεις βασιζονται στο συμφερον; :blink:
Πιστευετε πως καποιο/α απο τα ζωδια ειναι πιο επιρρεπη;

Fotini Christodoulou
21-06-2006, 11:20 AM
χμμμ Ταυρος με ωροσκόπο Παρθένο ,σεληνη Παρθενο αφροδίτη χμμ Αιγόκερο;;;;:wondering

panther
21-06-2006, 12:01 PM
Παρθένος με ωροσκόπο Αιγόκερω ή Καρκίνο ή Ταύρο.
Γενικά, οι Παρθένοι είναι του συμφέροντος!!!
Επίσης, Ταύρος με ωροσκόπο Καρκίνο ή Αιγόκερω!!!
(Μόλις κατηγόρησα το ζώδιο μου :cry::cry::cry::cry:)

Αγγελικη
21-06-2006, 12:57 PM
Ο,τι κυκλοφορει και εχει αρωμα Αιγοκερω!!! :laugh:

kiaRRa
21-06-2006, 01:46 PM
Ο,τι κυκλοφορει και εχει αρωμα Αιγοκερω!!!
Βρε Αγγελική μου μας παρεξήγησες. Εγώ και ωροσκόπο και ηλιακό έχω αιγόκερω. Αλλά προς το παρόν δεν έχω δει δείγματα συμφεροντολογίας, ουτε σε
γνωστούς μου, ούτε στον εαυτό μου.

ScP
21-06-2006, 01:55 PM
Οι γνωρίζοντες έστω και λίγο αστρολογία βάζετε και κανένα χαμογελάκι για να φαίνεται ότι το τόπικ είναι ανάλογο γιατί θα μας πάρουν με τις κοτρώνες όταν φαίνεται ντεφάκτο μια άποψη. :toung:

STARDUSTANGIE66
22-06-2006, 10:11 AM
Παρθένος με ωροσκόπο Αιγόκερω ή Καρκίνο ή Ταύρο.

Θα συμφωνησω μαζι σου
Επισης οσοι εχουν πολλους πλανητες στον αιγοκερο:)

kiaRRa
22-06-2006, 10:20 AM
Οι γνωρίζοντες έστω και λίγο αστρολογία βάζετε και κανένα χαμογελάκι για να φαίνεται ότι το τόπικ είναι ανάλογο γιατί θα μας πάρουν με τις κοτρώνες όταν φαίνεται ντεφάκτο μια άποψη. :toung:



:idea: :idea: :idea: :idea: :cry: :cry: :cry: :embarrest :embarrest :embarrest

STARDUSTANGIE66
22-06-2006, 10:22 AM
Εγώ και ωροσκόπο και ηλιακό έχω αιγόκερω.

Συγνωμη kiara μπορει καποια αλλα στοιχεια του ωροσκοπιου σου να το εξισσοροπουν:embarrest

starfish
23-06-2006, 11:30 AM
Ξεκινησα αυτο το θεμα φιλοι και φιλες, επειδη ανακαλυψα εκπληκτη οτι ατομα που γνωριζω πολυ καλα οτι δρουν ετσι, ειναι Υδροχόοι!!! Δεν ξερω περισσοτερα αστρολογικα στοιχεια γι αυτους, εκτος απο την σοβαρη πιθανοτητα να εχουν σημαντικη επιρροη απο Καρκινο....Και δεν ξερω αν εχει σχεση, το οτι ειναι γυναικες! :smile1: :weird:

Κασσιόπη
07-07-2006, 04:35 PM
Αμφότεροι οι θηλυκοί του μεταβλητού σταυρού! :cheesy:

Επίσης, και όσοι Ζυγοί έχουν έντονο το στοιχείο του Παρθένου στο ωροσκόπιό τους! :toung:

Βασιλης Παπαδολιας
07-07-2006, 04:39 PM
Ο,τι κυκλοφορει και εχει αρωμα Αιγοκερω!!! :laugh:

Απίστευτο! Συμφωνούμε! :)

Βασιλης Παπαδολιας
07-07-2006, 04:43 PM
Πιστεύω άνδρες αιγόκεροι, άνδρες ιχθείς, γυναίκες ζυγοί, γυναίκες κριοί, γυναίκες τοξοτίνες, αλλά όλα αυτά είναι υποκειμενικά... :) τι εννοεί κανείς συμφέρον; Στις γυναίκες της φωτιάς αρέσουν π.χ. πολύ να ντύνονται, να ψωνίζουν και να ξοδεύουν... είναι αυτό συμφέρον; Ή είναι συμφέρον να μαζεύουν δραχμή δραχμή το χαρτζηλίκι τους για να βρεθούν πλούσιες μετά από είκοσι χρόνια όπως θα έκανε ίσως μία καρκίνος ή μία ταύρος;

panther
07-07-2006, 05:01 PM
Πιστεύω άνδρες αιγόκεροι, άνδρες ιχθείς, γυναίκες ζυγοί, γυναίκες κριοί, γυναίκες τοξοτίνες, αλλά όλα αυτά είναι υποκειμενικά... :) τι εννοεί κανείς συμφέρον; Στις γυναίκες της φωτιάς αρέσουν π.χ. πολύ να ντύνονται, να ψωνίζουν και να ξοδεύουν... είναι αυτό συμφέρον; Ή είναι συμφέρον να μαζεύουν δραχμή δραχμή το χαρτζηλίκι τους για να βρεθούν πλούσιες μετά από είκοσι χρόνια όπως θα έκανε ίσως μία καρκίνος ή μία ταύρος;

Δεν ξέρω πολλές καρκίνες που να είναι φραγκοφονιάδες ... αντίθετα είναι σπάταλες!!!! :toung::toung::toung:Το ίδιο και εγώ.
Αχ! η τσεπούλα μου το ξέρει:wacko::wacko::wacko:

tannia
09-07-2006, 01:27 AM
Η Αφροδίτη σε σύνοδο με τον ωροσκόπο (αυτό το έχω διαβάσει κάπου), ή γενικώς μια πολύ τονισμένη Αφροδίτη κάνει το άτομο να υπολογίζει και το συμφέρον του γιατί αυτά τα άτομα αγαπάνε τις ανέσεις - και καλά κάνουν ίσως;) Perfect

skorpion
10-07-2006, 12:22 AM
ολοι λιγο?- πολυ?:
τα καλα και συμφεροντα

starfish
10-07-2006, 12:01 PM
Πιστεύω άνδρες αιγόκεροι, άνδρες ιχθείς, γυναίκες ζυγοί, γυναίκες κριοί, γυναίκες τοξοτίνες, αλλά όλα αυτά είναι υποκειμενικά... :) τι εννοεί κανείς συμφέρον; Στις γυναίκες της φωτιάς αρέσουν π.χ. πολύ να ντύνονται, να ψωνίζουν και να ξοδεύουν... είναι αυτό συμφέρον; Ή είναι συμφέρον να μαζεύουν δραχμή δραχμή το χαρτζηλίκι τους για να βρεθούν πλούσιες μετά από είκοσι χρόνια όπως θα έκανε ίσως μία καρκίνος ή μία ταύρος;

Εννοω το να κανεις γνωριμιες και να διατηρεις σχεσεις -δεν εστιαζω στις ερωτικες- με γνωμονα το τι μπορεις να κερδισεις απο τον αλλο, το σε τι σου «χρησιμευει».

magikadespell
10-07-2006, 02:10 PM
Εγώ θα έλεγα ότι ο Καρκίνος διεκδικεί βραβείο όχι ακριβώς του τσιγγούνη αλλά σίγουρα του φιλοχρήματου Verneigung και μια σελήνη στον Αιγόκερω συμπληρώνει το πακετάκι. Τους Παρθένους επίσης έχω για σφιχτοχέρηδες. Ο Αιγόκερως (σε Ήλιο) θα έλεγα ότι είναι ακριβώς όπως πρέπει δηλαδή ούτε σπάταλος ούτε τσιγγούνης (αυτό που δεν έχω εγώ δηλαδή ως Δίδυμοι) αλλά ο Αιγόκερως μπορεί να είναι συμφεροντολόγος στο γάμο στην επιλογή νύφης δηλαδή να κάνει πέρα το συναίσθημα που μπορεί να έχει για κάποια άλλη. Ο Υδροχοός δεν μπορώ να καταλάβω πως προκύπτει. Σίγουρα και κάτι άλλο (πλανητικά) συμβαίνει αγαπητή strafish

magikadespell
10-07-2006, 02:14 PM
Αμφότεροι οι θηλυκοί του μεταβλητού σταυρού! :cheesy:

Επίσης, και όσοι Ζυγοί έχουν έντονο το στοιχείο του Παρθένου στο ωροσκόπιό τους! :toung:
Αχ καλή μου Κασσιόπη να ήξερες πόσο θα ήθελα να ήταν αλήθεια αυτό που λες:cry: να ήξερες πόσο θα προτιμούσα να με λέγανε τσιγγούνα (70% στο μεταβλητό σταυρό είναι οι πλανήτες μου και είμαι θηλυκό) από το να είμαι έτοιμη για οικονομική καταστροφή από τις σπατάλες μου. Όνειρο μου να με φωνάζουν .... Σκρούτζ!!!!

Ρένα
11-07-2006, 12:16 AM
Καλησπέρα,
κατά την ταπεινή μου άποψη ο τίτλος χαρακτηρίζει καθαρά όσους ανήκουν στο ζώδιο των Δίδυμων. Τους Αιγόκερους νομίζω ότι τους έχετε αδικήσει.

Λευκή
11-07-2006, 12:55 AM
Η Αφροδίτη (οικονομικά θέματα) στον δεύτερο οίκο (ανάγκη υλικής και συναισθηματικής καβάντζας) και σε ζώδια της γης πχ παρθένος(μπορώ να βάλω χέρι στο οτιδήποτε δικό σου) ή αιγόκερως (θα με βοηθήσεις να εξελιχτώ κοινωνικά/επαγγελματικά).Οι δυνατές όψεις του Κρόνου πιθανόν να επιδεινώσουν την κατάσταση.

Αγγελικη
11-07-2006, 01:08 AM
........:suspiciou

Λευκή
11-07-2006, 02:08 AM
νομίδω πωθ είδα μια πθιπθίνα...
:toung: :toung:

Αγγελικη
11-07-2006, 02:15 AM
Η Σεληνη κολλαει πουθενα;

blueyes
11-07-2006, 12:04 PM
Ο Ζυγός σε αγαπά και σε λατρεύει όσο έχει να πάρει κάτι απο σένα. Μόλις θα πάψεις να του είσαι χρήσιμος θα κάνει πως δεν σε βλέπει... :weird: :weird:
Νομίζω πως οι Ζυγοί κινούνται σε μεγάλο βαθμό με βάση το συμφέρον τους. :toung: :toung: :toung:

dungarees
11-07-2006, 03:47 PM
σαν ζυγός γυναίκα θα διαφωνήσω!
θα ρίξω την πέτρα στους παρθένους και συγκεκριμένα στις γυναίκες του ζωδίου αυτού!:scared:
πόσες θα μαζεψω όμως δεν ξέρω?:cheesy:

blueyes
11-07-2006, 11:04 PM
σαν ζυγός γυναίκα θα διαφωνήσω!
θα ρίξω την πέτρα στους παρθένους και συγκεκριμένα στις γυναίκες του ζωδίου αυτού!:scared:
πόσες θα μαζεψω όμως δεν ξέρω?:cheesy:

Δύο περιπτώσεις Ζυγών (άντρα και γυναίκας) που έχω υπ' όψιν μου αν και δεν είναι αρκετά, είναι αρκετά χαρακτηριστικά. :bigsmile:
Τουλάχιστον θα συμφωνήσεις πως εσείς οι Ζυγοί δεν θέλετε να σας χαλάνε την ησυχία. Στο πλαίσιο αυτό κοιτάτε τον εαυτούλη σας... και το συμφέρον σας. :toung: :toung: :toung:
Για τις γυναίκες Παρθένους, δεν έχω τέτοια άποψη... αν και δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά... :σφύριγμα :σφύριγμα

panther
12-07-2006, 09:19 AM
Δύο περιπτώσεις Ζυγών (άντρα και γυναίκας) που έχω υπ' όψιν μου αν και δεν είναι αρκετά, είναι αρκετά χαρακτηριστικά. :bigsmile:
Τουλάχιστον θα συμφωνήσεις πως εσείς οι Ζυγοί δεν θέλετε να σας χαλάνε την ησυχία. Στο πλαίσιο αυτό κοιτάτε τον εαυτούλη σας... και το συμφέρον σας. :toung: :toung: :toung:
Για τις γυναίκες Παρθένους, δεν έχω τέτοια άποψη... αν και δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά... :σφύριγμα :σφύριγμα

Οι γυναίκες Παρθένοι είναι χειρότερες από τους άνδρες!!!
Συνήθως, είναι ειλικρινή άτομα και ντόμπρες αλλά είναι εγωϊστριες και κοιτάνε πάντα να περνάνε εκείνες καλά (πάντα την βολή τους) για τους άλλους δεν τις πολύ ενδιαφέρει!!! 5 πάνω - 10 κάτω:wacko::wacko::wacko:
Ακριβώς ότι λέει ο τίτλος: τα καλά και συμφέροντα;)

Marlene
15-07-2006, 12:42 AM
Δεν ξέρω πολλές καρκίνες που να είναι φραγκοφονιάδες ... αντίθετα είναι σπάταλες!!!! :toung::toung::toung:Το ίδιο και εγώ.
Αχ! η τσεπούλα μου το ξέρει:wacko::wacko::wacko:
Aααααα πέστα πέστα :nuts: :laugh: :blink: :cry:

aries engineer
15-07-2006, 03:33 PM
Eίναι φοβερό αυτό που συμβαίνει!!Βλέπω ότι όλοι "λατρεύετε¨" τους Παρθένους..Νόμιζα οτι μόνο οι Κριοι είχαν αυτό το πλεονέκτημα...Όσο για τους Ζυγους θα διαφωνήσω..είναι οι καλύτεροι φίλοι και πιστεύω οι καλύτεροι του ζωδιακού γενικότερα.

Αγγελικη
15-07-2006, 03:48 PM
Ακουσα κατι καλο για μας;;;:bigsmile: :bigsmile:
Πω πω!!!
Με τοσο νερο που διαβασα κοντεψα να πνιγω!!:cheesy: :cheesy:

panther
17-07-2006, 09:11 AM
Aααααα πέστα πέστα :nuts: :laugh: :blink: :cry:

Τα λέω ... αλλά ποιός με ακούει:wacko::wacko::wacko:

Κασσιόπη
17-07-2006, 12:44 PM
Αχ καλή μου Κασσιόπη να ήξερες πόσο θα ήθελα να ήταν αλήθεια αυτό που λες:cry: να ήξερες πόσο θα προτιμούσα να με λέγανε τσιγγούνα (70% στο μεταβλητό σταυρό είναι οι πλανήτες μου και είμαι θηλυκό) από το να είμαι έτοιμη για οικονομική καταστροφή από τις σπατάλες μου. Όνειρο μου να με φωνάζουν .... Σκρούτζ!!!!

Όχι βρε, "θηλυκοί του μεταβλητού σταυρού" ονομάζονται οι ιχθείς και οι παρθένοι! Εσύ ανήκεις στους "αρσενικούς" του μεταβλητού σταυρού. ;)

levi
17-07-2006, 11:54 PM
Λοιπόν! Θα δώσω μια νέα οπτική στο θέμα: οι Λέοντες!:w00t: Ενώ έχουν τη φήμη γενναιόδωρου, στην ουσία σπαταλούν τα χρήματα για την πάρτη τους και αααν θυμηθούν και εσένα, σου κάνουν και κανένα δωράκι, κατώτερο βέβαια από αυτά που προορίζονται για την αφεντιά τους.Verneigung. Μιλάω εκ πείρας πολύχρονης. Επίσης την έχουν δει τόσο άρχοντες, που όντως κοιτάζουν το συμφέρον τους και πώς θα τους εξυπηρετήσει κάποιος άλλος, ώστε οι ίδιοι να μην κουραστούν και πάθουν τίποτα.
Αντίθετα, οι Τοξότες ήταν από τους πιο γενναιόδωρους άντρες που έχω γνωρίσει, (για να μην πω σπάταλους). Έξω καρδιά βρε παιδί μου..

panther
18-07-2006, 09:07 AM
Λοιπόν! Θα δώσω μια νέα οπτική στο θέμα: οι Λέοντες!:w00t: Ενώ έχουν τη φήμη γενναιόδωρου, στην ουσία σπαταλούν τα χρήματα για την πάρτη τους και αααν θυμηθούν και εσένα, σου κάνουν και κανένα δωράκι, κατώτερο βέβαια από αυτά που προορίζονται για την αφεντιά τους.Verneigung. Μιλάω εκ πείρας πολύχρονης. Επίσης την έχουν δει τόσο άρχοντες, που όντως κοιτάζουν το συμφέρον τους και πώς θα τους εξυπηρετήσει κάποιος άλλος, ώστε οι ίδιοι να μην κουραστούν και πάθουν τίποτα.
Αντίθετα, οι Τοξότες ήταν από τους πιο γενναιόδωρους άντρες που έχω γνωρίσει, (για να μην πω σπάταλους). Έξω καρδιά βρε παιδί μου..


Αναλόγως τα λιοντάρια, εξαρτάται από πολλούς παράγοντες (ωροσκόποι, πλανήτες κλπ). Έχω γνωρίσει Λέοντες που είναι απίστευτα τσιγγούνηδες και Λέοντες που είναι απίστευτα γενναιόδωροι με όλους. Είναι καθαρά στον χαρακτήρα του ανθρώπου;)

Marina 7771
18-07-2006, 02:50 PM
Ο Ζυγός σε αγαπά και σε λατρεύει όσο έχει να πάρει κάτι απο σένα. Μόλις θα πάψεις να του είσαι χρήσιμος θα κάνει πως δεν σε βλέπει... :weird: :weird:
Νομίζω πως οι Ζυγοί κινούνται σε μεγάλο βαθμό με βάση το συμφέρον τους. :toung: :toung: :toung:
Συμφωνώ απολύτα για τους Ζυγούς. Δεν είναι τσιγγούνιδες, είναι σπάταλοι αλλά με τα λεφτά των άλλων. Πάντως άμα μιλήσουμε για καθαρό συμφέρον στις σχέσεις, προσωπικά πιστεύω εκτός από το Ζυγό, άμα υπάρχει στη μέση Ταύρος ή Παρθένος, κάπου σίγουρα παίζει και το συμφέρον στις επιλογές.

Αγγελικη
18-07-2006, 03:00 PM
Τι ειναι αυτα που διαβαζω επιτελους!!!!
Σοφες απαντησεις για σοφους ανθρωπους!!!:bigsmile: :bigsmile:

LULU
19-07-2006, 09:13 PM
Δεν είναι η πρώτη φορά που βλέπω να συνδέουν το ζώδιο του Αιγόκερω με το συμφέρον. Μπορεί η απάντησή μου να είναι λίγο υποκειμενική επειδή είμαι Αιγόκερως, όμως νομίζω ότι το συμφέρον μπορεί να βρεθεί σε όλα τα ζώδια μιας και κίνητρο όλων των ανθρώπων για οποιαδήποτε πράξη τους είναι η άντληση ικανοποίησης, η ευχαρίστηση από την πράξη που κάνουν. Ο καθένας αντλεί ικανοποίηση από διαφορετικά πράγματα και οι άνθρωποι κρίνουν τις πράξεις και όχι τα κίνητρα. Ε, το ότι ο Αιγόκερως είναι στις πράξεις του ορθολογικός και μεθοδικός δεν σημαίνει ότι ωθείται από το συμφέρον περισσότερο από οποιονδήποτε άλλον.

Μαργαρίτα!
20-07-2006, 12:53 AM
Κατά προσωπική εμπειρία Υδροχόοι και Ταύροι!:nuts: Αλλά τώρα που το σκέφτομαι...και οι Παρθένοι δεν πάνε πίσω.... (για ηλιακό ζώδιο πάντα!)

giorgosb71
10-10-2006, 02:34 PM
Ωπα παιδιά!!!!!!!!!!!!!!1
Να πω κάτι γιατί βλέπω κάποια πράγματα λίγο περίεργα

Οταν ένας άνθρωπος έχει ήλιο στο Ταύρο ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να έχει αφροδίτη στον Αιγόκερω(γιατί οι βασικές πιθανότητες είναι ταύρος διδυμος κριος καρκίνος και ιχθυς...δύο ζώδια πριν δύο μετά) και ερμή(κριος δίδυμος ταυρος ...ένα ζώδιο πριν ένα μετά),είναι οι κινήσεις των πλανητών σε σχέση με τον ήλιο αυτές.Αυτό είναι νόμος παιδιά οπότε μην κάνετε σενάρια μη πραγματικά.

Τώρα εγώ έχω μια εντύπωση πως οι Ταύροι και οι Αιγόκεροι περισσότερο βλέπουν την οικονομική άνεση σαν ασφάλεια παρά σαν κριτήριο επιλογής.Δηλαδή ένας Ταύρος άντρας πχ θα ήθελε η γυναίκα του να έχει προίκα αλλά κάλιστα θα μπορούσε να ερωτευθεί και μια τραγουδίστρια που δεν έχει στον ήλιο μοίρα,επειδή εντυπωσιάστηκε απο την φωνή της ας πούμε.Μία δίδυμος θα δει τον παράγοντα συμφέρον αλλά θα τον παραβλέψει αν ο άλλος την φτιάξει εγκεφαλικά και μπορεί να επικοινωνήσει.
Πιστεύω οτι το ζώδιο που πραγματικά είναι πολύ του συμφέροντος σε σημείο εμετικό αλλά που το καλύπτουν έυκολα μέσα απο την κλαψο...μπιπ μπιπ ειναι οι ΙΧΘΥΣ.

giorgosb71
10-10-2006, 02:38 PM
Δεν είναι η πρώτη φορά που βλέπω να συνδέουν το ζώδιο του Αιγόκερω με το συμφέρον. Μπορεί η απάντησή μου να είναι λίγο υποκειμενική επειδή είμαι Αιγόκερως, όμως νομίζω ότι το συμφέρον μπορεί να βρεθεί σε όλα τα ζώδια μιας και κίνητρο όλων των ανθρώπων για οποιαδήποτε πράξη τους είναι η άντληση ικανοποίησης, η ευχαρίστηση από την πράξη που κάνουν. Ο καθένας αντλεί ικανοποίηση από διαφορετικά πράγματα και οι άνθρωποι κρίνουν τις πράξεις και όχι τα κίνητρα. Ε, το ότι ο Αιγόκερως είναι στις πράξεις του ορθολογικός και μεθοδικός δεν σημαίνει ότι ωθείται από το συμφέρον περισσότερο από οποιονδήποτε άλλον.

Συμφωνώ απολυτα εγώ είχα σχέση με γυναίκα Αιγόκερω και ήμουν άνεργος εκείνη την περίοδο δεν είχα δικό μου σπίτι και αυτοκίνητο και περάσαμε υπέροχα παιδιά,μας κατηγορείτε άδικα.

Απο τα ζώδια της γης οι Παρθένοι είναι ασύγκριτα οι πιο συμφεροντολόγοι

giorgosb71
10-10-2006, 02:41 PM
σαν ζυγός γυναίκα θα διαφωνήσω!
θα ρίξω την πέτρα στους παρθένους και συγκεκριμένα στις γυναίκες του ζωδίου αυτού!:scared:
πόσες θα μαζεψω όμως δεν ξέρω?:cheesy:

Μπράβο κορίτσι μου...........είναι ελεεινές μέχρι και σε μένα που είμαι Ταύρος φαντάσω τι κάνουν στα υπόλοιπα ζώδια

zeta1987
09-07-2007, 08:26 PM
Από προσωπική μου άποψη είναι οι Ταύροι, οι Λέοντες και οι Παρθένοι!:toung: :laugh: Αλλά και όσοι έχουν τονισμένο τον δεύτερο οίκο...:blink: Μακραααν!!:bigsmile:

S+S
10-07-2007, 02:43 PM
Δ Ι Δ Υ Μ Ο Ι!!!! ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΓΕΦΥΡΩΝΕΤΑΙ!!!!!!!

august-10
10-07-2007, 03:48 PM
Ξεκινησα αυτο το θεμα φιλοι και φιλες, επειδη ανακαλυψα εκπληκτη οτι ατομα που γνωριζω πολυ καλα οτι δρουν ετσι, ειναι Υδροχόοι!!! Δεν ξερω περισσοτερα αστρολογικα στοιχεια γι αυτους, εκτος απο την σοβαρη πιθανοτητα να εχουν σημαντικη επιρροη απο Καρκινο....Και δεν ξερω αν εχει σχεση, το οτι ειναι γυναικες! :smile1: :weird:


ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΟΙ ΥΔΡΟΧΟΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΠΑΡΘΕΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΙΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΟΛΟΓΟΙ ΣΤΟ ΖΩΔΙΑΚΟ ΚΥΚΛΟ.Τόσο από επαγγελματικές όσο και από ερωτικές ή φιλικές σχέσεις.Ο παρθένος σκοτώνει , παντρεύεται , ψεύδεται ,πασχίζει για το συμφέρον τους ο δε υδροχόος τα ίδια αλλά ίσως σε μικρότερο βαθμό.
Φιλιά σε όλους

Dell Piero
10-07-2007, 04:30 PM
¶ρχισαν τα όργανα....:toung:

S+S
10-07-2007, 04:35 PM
Ασφαλώς και κάνεις λάθος!

Ευτυχώς που δεν γεννήθηκα 3 μέρες πρίν στο Λέοντα!!

Οι Λέοντες και Υδροχόοι του απίστευτου συμφέροντος πατούν επι πτωμάτων κυριολέκτικα για να πετύχουν αυτό που θέλουν και νομίζουν οτι είναι οι άρχοντες του κόσμου!!

Ε! Οχι και οι Παρθένοι συμφεροντολόγοι! Αν μη τι άλλο! Βοηθούμε τόσο κόσμο!

Αν δεν είμασταν εμείς θε περιμένατε ατέλειωτες ώρες στην ούρα !!!!!!

kiaRRa
10-07-2007, 04:43 PM
Μήπως γινόμαστε λίγο ακραίοι γενικεύοντας τόσο αδικαιολόγητα?:cry:

Dell Piero
10-07-2007, 04:48 PM
Mήπως να ρωταμε τα ζώδια που τα χώνουν στα άλλα αν έχουν φάει ερωτικΟΝ σουτάκι; :toung:

Καθαγιάστικα

S+S
10-07-2007, 05:07 PM
Ακριβώς!!!!

Και ειδικά μετά από μια διέλευση του Κρόνου στο Λέοντα που δείχνει οτι δεν πήραν το μάθημά τους;;;;;;;

Όλοι έχουν μερίδιο στο συμφέρον απλά το δείχνουν με διαφοερετικό τρόπο!

¶λλοι πολύ έντονα που ενοχλεί και άλλοι με μεγαλύτερο τακτ και δεν φαίνεται!!!


Λέω τώρα εγώ!!!!!

Ευχαριστώ που με ανεχτήκατε!!!

emmalene
10-07-2007, 08:06 PM
χμμμ Ταυρος με ωροσκόπο Παρθένο ,σεληνη Παρθενο αφροδίτη χμμ Αιγόκερο;;;;:wondering
Κακιουλες.....:love:και επισης αν ειναι δυνατον να υπαρχει ΟΛΟ αυτο...μην μου πεις...ημαρτον!!!!και τετραγωνο Κρονου με αφροδιτη και πλουτωνα αντιθεση σεληνη εεεεεε?????:nuts::nuts:

emmalene
10-07-2007, 08:09 PM
Πιστεύω άνδρες αιγόκεροι, άνδρες ιχθείς, γυναίκες ζυγοί, γυναίκες κριοί, γυναίκες τοξοτίνες, αλλά όλα αυτά είναι υποκειμενικά... :) τι εννοεί κανείς συμφέρον; Στις γυναίκες της φωτιάς αρέσουν π.χ. πολύ να ντύνονται, να ψωνίζουν και να ξοδεύουν... είναι αυτό συμφέρον; Ή είναι συμφέρον να μαζεύουν δραχμή δραχμή το χαρτζηλίκι τους για να βρεθούν πλούσιες μετά από είκοσι χρόνια όπως θα έκανε ίσως μία καρκίνος ή μία ταύρος;

Ενστασηηηηηη...ειμαι Ταυρος με ωροσκοπο καρκινο και δεν εχω ΜΙΑ στην τραπεζα φιλε Βασιλη!!!!:bigsmile:

Dell Piero
10-07-2007, 08:13 PM
Κάτω από το στρώμα μήπως τα καταχωνιάζεις;

Maroulita
10-07-2007, 08:15 PM
Κάτω από το στρώμα μήπως τα καταχωνιάζεις;

Στο πουγγί, στο πουγγί. :toung:
Καρκίνος είναι αυτός!!! :embarrest

emmalene
10-07-2007, 08:16 PM
Κάτω από το στρώμα μήπως τα καταχωνιάζεις;

Δεν αποκλειεται...δεν κοιτας μηπως ειναι κατω απο το δικο σου Dell γιατι απο το δικο μου τςςςςςςς....ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΣΙΓΓΟΥΝΗΔΕΣ!!!ευχαριστω...:l ove:

Fotini Christodoulou
10-07-2007, 08:25 PM
emmalene εισαι η ανάποδή μου;;;; :nuts:(εγω καρκίνος με ωροσκόπο ταυρο:bigsmile: )

Ανανεώνω την άποψη μου:όλοι είναι τσιγγούνηδες ΕΚΤΟΣ απο τους Καρκίνους.:nuts:
Oι τσέπες μου είναι αδειες,το στρώμα δεν εχει τιποτα απο κατω...τωρα που το σκεφτομαι λίγο σκόνη πρέπει να εχει :embarrest και ....ξεχασα τι θα έλεγα...:unsure:

emmalene
10-07-2007, 08:30 PM
emmalene εισαι η ανάποδή μου;;;; :nuts:(εγω καρκίνος με ωροσκόπο ταυρο:bigsmile: )

Ανανεώνω την άποψη μου:όλοι είναι τσιγγούνηδες ΕΚΤΟΣ απο τους Καρκίνους.:nuts:
Oι τσέπες μου είναι αδειες,το στρώμα δεν εχει τιποτα απο κατω...τωρα που το σκεφτομαι λίγο σκόνη πρέπει να εχει :embarrest και ....ξεχασα τι θα έλεγα...:unsure:

ΝΑιιιιι...και απο οτι διαβαζω παρακατω βρηκα συμμαχο!!!!παρακαλω να μην κανουμε γενικα σχολια...και οι παρθενοι μαι χαρα παιδια ειναι...ΜΟΝΟ οι ζυγοι ειναι συμφεροντολογοι.ΟΛΟΙ ομως...:bigsmile::cheesy:

Fotini Christodoulou
10-07-2007, 08:32 PM
ΝΑιιιιι...και απο οτι διαβαζω παρακατω βρηκα συμμαχο!!!!παρακαλω να μην κανουμε γενικα σχολια...και οι παρθενοι μαι χαρα παιδια ειναι...ΜΟΝΟ οι ζυγοι ειναι συμφεροντολογοι.ΟΛΟΙ ομως...:bigsmile::cheesy:

Ευτυχώς που δεν εκανες γενικό σχολιο:laugh::laugh

Και τώρα θυμήθηκα τι θα έλεγα περι


Κακιουλες.....:love:και επισης αν ειναι δυνατον να υπαρχει ΟΛΟ αυτο...μην μου πεις...ημαρτον!!!!και τετραγωνο Κρονου με αφροδιτη και πλουτωνα αντιθεση σεληνη εεεεεε?????:nuts::nuts:

Αν υπάρχει όλο αυτό καλύτερα να μην το συναντήσω!:toung:

emmalene
10-07-2007, 08:41 PM
αααα θα εσκαγα αν δεν το ελεγα....και επειδη θελω να τονισω την ανιδιοτελεια των Ταυρων....κανενας Ζυγος ελευθερος????:bigsmile::bigsmile::love:

kiaRRa
10-07-2007, 09:11 PM
ΝΑιιιιι...και απο οτι διαβαζω παρακατω βρηκα συμμαχο!!!!παρακαλω να μην κανουμε γενικα σχολια...και οι παρθενοι μαι χαρα παιδια ειναι...ΜΟΝΟ οι ζυγοι ειναι συμφεροντολογοι.ΟΛΟΙ ομως...:bigsmile::cheesy:

Όχι, πλέον έχω ένσταση! Μια χαρά είναι οι Ζυγοί απλά στην προσπάθεια της αναζήτησης της ισορροπίας μπορεί να μας φανούν συμφεροντολόγοι.
Εμένα πάλι οι Παρθένοι μου κάνουν περισσότερο. Γενικά τα ζώδια της Γης είμαστε κάπως παρεξηγήσιμα σε αυτό το θέμα:embarrest

starfish
11-07-2007, 10:09 AM
Το θεμα .... αναζωπυρωθηκε!!! :nuts::toung:
Η αληθεια ειναι οτι ποτε δεν ειχε περασει απο το μυαλο μου οτι θα επεφταν τοσοι μυδροι πανω στους Παρθενους! Μεχρι και πετροκτιστο σπιτι μπορουμε να φτιαξουμε σε συνεργασια με τα καβουρακια και τα κρι-κρι!! :toung::toung:
Οταν το ξεκινησα, ηταν η απορια για ενα συγκεκριμενο τροπο συμπεριφορας που με εξεπληττε. Κι αυτη η συμπεριφορα ηταν η εξης: Ολες οι κοινωνικες σχεσεις αυτων των ατομων, ειχαν να τους "προσφερουν" πρακτικης φυσης βοηθεια. Και φαινοταν να υπαρχουν κυριως γι αυτον το λογο.

e k
11-07-2007, 10:58 AM
Παρθένος με ωροσκόπο Αιγόκερω ή Καρκίνο ή Ταύρο.
PerfectPerfectPerfectVerneigung
Καμένος από γούνα ΛΕΜΕ!

starfish
11-07-2007, 11:27 AM
Ενισταμαι!!!!!!!!!!!!:noworry::noworry:
Κυριοι δικασται, βρισκομαστε στο ελεος των συκοφαντων μας και ολων αυτων που απατωνται απο τα φαινομενα!!!:cry::cry:
Θ ασκησουμε εφεση, θα καταφυγουμε στο Ευρωπαϊκο δικαστηριο, οντας βεβαιοι οτι θα ΔΙΚΑΙΩΘΟΥΜΕ!!! :notrust: [Αρκει να εξαιρεθουν της διαδικασιας ολοι οι προκατειλλημενοι δικαστες!!];);)
**Αληθεια, το Καρκινακι που επιμενουν να το εμφανιζουν ως Λεοντα, τι ωροσκοπο εχει;:toung: [Μηπως βρουμε ραματα για τη γουνα του!:nuts::toung::toung:]

e k
11-07-2007, 11:59 AM
**Αληθεια, το Καρκινακι που επιμενουν να το εμφανιζουν ως Λεοντα, τι ωροσκοπο εχει;:toung: [Μηπως βρουμε ραματα για τη γουνα του!:nuts::toung::toung:] Και δεν σε έκοψα για Καστοριανή! Ένιγουέϊ, Δίδυμος.;)

starfish
11-07-2007, 12:04 PM
Και δεν σε έκοψα για Καστοριανή! Ένιγουέϊ, Δίδυμος.;)

Γιατι δεν ειμαι!!:toung:
Χμ!! Διδυμος ε; Δεν προλαβαινεις ν αποφασισεις τι σε συμφερει κι εχεις ηδη αλλαξει συμφεροντα;:toung::toung: Η, θελεις, αλλα δεν προλαβαινεις να γινεις συμφεροντολογος!:toung::toung:

Fotini Christodoulou
11-07-2007, 12:04 PM
Και δεν σε έκοψα για Καστοριανή! Ένιγουέϊ, Δίδυμος.;)

Μόλις αυτοκτόνησεςζζζζ:laugh:Ο χριστόοοοοοςςςςςςς:wacko:

Dell Piero
11-07-2007, 12:11 PM
Παρακαλώ μη χρησιμοποιείτε άκομψους χαρακτηρισμού ή βαριές βρισιές.

¶κου Δίδυμος.... :toung:

e k
11-07-2007, 12:17 PM
Παρακαλώ μη χρησιμοποιείτε άκομψους χαρακτηρισμού ή βαριές βρισιές.

¶κου Δίδυμος.... :toung:
:laugh::laugh:
Ε, τι να κάνουμε... δεν είχε τίποτε σε τρίδυμο....:laugh:

e k
11-07-2007, 12:20 PM
Γιατι δεν ειμαι!!:toung:
Χμ!! Διδυμος ε; Δεν προλαβαινεις ν αποφασισεις τι σε συμφερει κι εχεις ηδη αλλαξει συμφεροντα;:toung::toung: Η, θελεις, αλλα δεν προλαβαινεις να γινεις συμφεροντολογος!:toung::toung:
Διαβίου ένα συμφέρον και μόνον μου τριβέλιζε το μυαλό! Τα εξής δύο: Μουσική και Χαρούμενοι Συνοδοιπόροι-ες!;)

starfish
11-07-2007, 12:31 PM
Διαβίου ένα συμφέρον και μόνον μου τριβέλιζε το μυαλό! Τα εξής δύο: Μουσική και Χαρούμενοι Συνοδοιπόροι-ες!;)

Τα -διπλά- καλα και συμφεροντα!!
Στο "χαρουμενοι" ποια εννοια δινεις; Να τραγουδατε μαζι χαρουμενα τραγουδια;;):toung:
Κριτικαροντας καλοβουλα...:bigsmile:

e k
11-07-2007, 12:38 PM
Τα -διπλά- καλα και συμφεροντα!!
Στο "χαρουμενοι" ποια εννοια δινεις; Να τραγουδατε μαζι χαρουμενα τραγουδια;;):toung:
Κριτικαροντας καλοβουλα...:bigsmile:
Μπα, αυτό είναι εύκολο, στα καλά όλοι καλοί είναι!

Ας μην είχα αδιάτρητο κουστούμι…:laugh:




Επιστρέφω στα μπάνια μου και σας χαιρετώ!

*Astropeleki*
11-07-2007, 03:18 PM
:laugh::laugh:
Ε, τι να κάνουμε... δεν είχε τίποτε σε τρίδυμο....:laugh:
Ούτε καν τρίδυμο λαϊκό λαχείο :toung:

(έτσι δε λέγεται;;;;:embarrest)

starfish
12-07-2007, 09:41 AM
Ούτε καν τρίδυμο λαϊκό λαχείο :toung:

(έτσι δε λέγεται;;;;:embarrest)

Νομιζω πως το τριδυμο ειναι λαχειο του ιπποδρομου!!!:embarrest
:toung: ** Αυτο σημαινει οτι οι Υδροχοοι δεν ασχολουνται με την τυχη τους, ή οτι τσιγγουνευονται τα λαχεια;:toung:

Maroulita
12-07-2007, 09:46 AM
Νομιζω πως το τριδυμο ειναι λαχειο του ιπποδρομου!!!:embarrest
:toung: ** Αυτο σημαινει οτι οι Υδροχοοι δεν ασχολουνται με την τυχη τους, ή οτι τσιγγουνευονται τα λαχεια;:toung:

Οι υδροχόοι με τετράγωνο Ήλιου-¶ρη σε 5ο κα 2ο αντίστοιχα, μάλλον από το αντίθετο χαρακτηρίζονται!! Ξέρω τί λέω... :toung:

starfish
12-07-2007, 10:29 AM
Οι υδροχόοι με τετράγωνο Ήλιου-¶ρη σε 5ο κα 2ο αντίστοιχα, μάλλον από το αντίθετο χαρακτηρίζονται!! Ξέρω τί λέω... :toung:

Η καλη ζωη εχει και το τιμημα της!!:toung:

*Astropeleki*
12-07-2007, 02:41 PM
Νομιζω πως το τριδυμο ειναι λαχειο του ιπποδρομου!!!:embarrest
Έστω :cheesy:...Μη σου πω ότι με βολεύει και καλύτερα...λατρέυω (:love:) τα άλογα :laugh:

Οι υδροχόοι με τετράγωνο Ήλιου-¶ρη σε 5ο κα 2ο αντίστοιχα, μάλλον από το αντίθετο χαρακτηρίζονται!! Ξέρω τί λέω... :toung:
:σφύριγμα

Αδυναμίες είναι αυτές :embarrest

emmalene
12-07-2007, 02:46 PM
Έστω :cheesy:...Μη σου πω ότι με βολεύει και καλύτερα...λατρέυω (:love:) τα άλογα :laugh:

:σφύριγμα

Αδυναμίες είναι αυτές :embarrest


τετραγωνο ηλιου αρη σε 2ο και 5ο....μμμ....καπου τον εχω δει αυτον τον χαρτη αλλα που......Αυτη η οψη φερνει και εντονη διαθεση για σφυριγμα νομιζω εεε????:love:Κανω τον κινεζο δηλαδη...αυτο!

kiaRRa
13-07-2007, 01:12 AM
Οι υδροχόοι με τετράγωνο Ήλιου-¶ρη σε 5ο κα 2ο αντίστοιχα, μάλλον από το αντίθετο χαρακτηρίζονται!! Ξέρω τί λέω... :toung:

Εγώ θα έλεγα να εξετάσουμε πότε ένας Τοξότης δημιουργεί βαρύ πουγγί που το κρύβει σε συρτάρια! Τι όψεις θα θεωρούσες υπεύθυνες εδώ, ΑΡΧΙ μου?:toung:

starfish
13-07-2007, 09:46 AM
Εγώ θα έλεγα να εξετάσουμε πότε ένας Τοξότης δημιουργεί βαρύ πουγγί που το κρύβει σε συρτάρια! Τι όψεις θα θεωρούσες υπεύθυνες εδώ, ΑΡΧΙ μου?:toung:

Για καποιον χτυπαει η καμπανα μου φαινεται!!:weird::weird:Καρκινο ή Αιγωκερο στον δευτερο οικο με κανενα καλοστεκουμενο Κρονο εντος του ισως;

Maroulita
13-07-2007, 09:57 AM
Για καποιον χτυπαει η καμπανα μου φαινεται!!:weird::weird:Καρκινο ή Αιγωκερο στον δευτερο οικο με κανενα καλοστεκουμενο Κρονο εντος του ισως;

Ακμή 2ου στον Καρκίνο.... το πέτυχες Κυριακή μου!
Κι αν λάβεις υπόψη σου ότι ως Τοξότενα είμαι αναβλητικότατη... έτσι εξηγείται και το συρτάρι και το πουγγί... πού να τρέχω τώρα μέσα στη ζέστη...

Fotini Christodoulou
13-07-2007, 10:07 AM
Νομίζω πως παίζει ρόλο και η θέση της Σελήνης στο θέμα αυτό καθώς και η αφροδίτη.
Αν η σελήνη σου που κυβερνά τον 2ο οίκο βρίσκεται πχ στον ταυρο υπάρχει περίπτωση να εχεις αποθεματικά και πουγγιά αλφα αλφα.Αν όμως ειναι γενικά σε αέρινο ζώδιο η στην φωτιά...σου αφιερώνω ενα τραγουδάκι που λεει easy come easy go;)


Παντως για να επανέλθω στο αρχικό θέμα μιλώντας καθαρά απο προσωπική μου εμπειρία , ενας Υδροχόος με τον Ποσειδώνα σε περίοπτη θέση στον χάρτη είχε ακριβώς αυτη την συμπεριφορά.Τα καλά και συμφέροντα, οικονομικά αλλά και συναισθηματικά.

starfish
13-07-2007, 10:10 AM
Ακμή 2ου στον Καρκίνο.... το πέτυχες Κυριακή μου!
Κι αν λάβεις υπόψη σου ότι ως Τοξότενα είμαι αναβλητικότατη... έτσι εξηγείται και το συρτάρι και το πουγγί... πού να τρέχω τώρα μέσα στη ζέστη...

Λες να φταιει η αναβλητικοτητα του Τοξοτη και οχι το "δεν-παμε-παρα-περα-απο-την-εξωπορτα" του Καρκινου; Οπως και να το κανουμε, δεν συγκρινεται [ως προς την ανεση, και χμ!... την ασφαλεια] η τραπεζα με το σπιτι!!...:toung::toung:

Maroulita
13-07-2007, 10:21 AM
Νομίζω πως παίζει ρόλο και η θέση της Σελήνης στο θέμα αυτό καθώς και η αφροδίτη.
Αν η σελήνη σου που κυβερνά τον 2ο οίκο βρίσκεται πχ στον ταυρο υπάρχει περίπτωση να εχεις αποθεματικά και πουγγιά αλφα αλφα.Αν όμως ειναι γενικά σε αέρινο ζώδιο η στην φωτιά...σου αφιερώνω ενα τραγουδάκι που λεει easy come easy go;)

Παντως για να επανέλθω στο αρχικό θέμα μιλώντας καθαρά απο προσωπική μου εμπειρία , ενας Υδροχόος με τον Ποσειδώνα σε περίοπτη θέση στον χάρτη είχε ακριβώς αυτη την συμπεριφορά.Τα καλά και συμφέροντα, οικονομικά αλλά και συναισθηματικά.

Φω, τέτοια λέγε, τέτοια λέγε! Στον Ταύρο η Σελήνη, το παραδέχομαι... :embarrest Γι' αυτό δηλώνω προς τους υποψήφιους γαμπρούς που θα μου στείλουν pm ότι έχω πλούσιο εσωτερικό κόσμο, εκτός από πουγγιά... :laugh:


Λες να φταιει η αναβλητικοτητα του Τοξοτη και οχι το "δεν-παμε-παρα-περα-απο-την-εξωπορτα" του Καρκινου; Οπως και να το κανουμε, δεν συγκρινεται [ως προς την ανεση, και χμ!... την ασφαλεια] η τραπεζα με το σπιτι!!...:toung::toung:

Δεν έχεις άδικο... :laugh:

Κλείνω το οφ τόπικ! :embarrest