PDA

View Full Version : Απορία για γέννηση πάνω σε αλλαγή ηλιακού ζωδίου.



Pisces girl
16-05-2006, 11:24 AM
Αγαπητό μέλος

Αν εννοείται πως ο Ήλιος τους παίρνει χαρακτηριστικά του προηγούμενου ζωδίου, αυτό δεν ισχύει.
φιλικά
Λίλιαν Σίμου

Aν καποιος εχει γεννηθει τελευταια ημερα 20-03 (μαλιστα εγω εγω γεννηθει 1 ωρα και 37' πριν αλλαξει το ζωδιο την συγκεκριμενη χρονολογια), τοτε ειμαι Ιχθυες ή Κριος?

Γενικα οταν καποιος διαβαζει τις προβλεψεις κοιταει Ηλιο ή Ωροσκοπο?
Αν ενδιαφερεται για προσωπικα κοιταει καποιο αλλο ζωδιο που αφορα στην Αφροδιτη του πχ.?

Ευχαριστω πολυ πολυ

Λίλιαν Σίμου
16-05-2006, 11:09 PM
Αγαπητό μέλος

Δεν μου αναφέρετε όλα τα στοιχεία για να σας πω πού ακριβώς είναι ο Ήλιος σας τη συγκεκριμένη χρονιά. Χρειάζομαι τόπο, ημερομηνία πλήρη και ώρα. Η θέση του Ήλιου δεν αλλάζει ακριβώς τα μεσάνυχτα σε ένα τόπο. Επομένως πρέπει να τα έχουμε όλα αυτά για να την υπολογίσουμε.
Στις προβλέψεις γενικής φύσης, είναι προτιμότερο να βλέπετε το ζώδιο του Ωροσκόπου. Αλλά και με τον Ήλιο έχετε την γενική εικόνα. Φυσικά καμμία πρόβλεψη δεν μπορεί να υποκαταστήσει την προσωπική ανάλυση με ένα αστρολόγο της επιλογής σας. Εκεί γίνεται ακριβής εργασία.
Με τη λέξη "προσωπικά" τι εννοείτε?
Αν θέλετε, δώστε τα στοιχεία που σας ζητώ για να σας πω σε ποιο ζώδιο ανήκετε ως προς τον 'Ηλιο σας.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

Pisces girl
17-05-2006, 11:53 AM
Αγαπητό μέλος

. Χρειάζομαι τόπο, ημερομηνία πλήρη και ώρα. .
Με τη λέξη "προσωπικά" τι εννοείτε?

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

Καλημερα!

20 Μαρτιου 1972 , Αθηνα , 12.45

Εννοω οτι αν καποιος θελει να κοιταξει για παραδειγμα τα οικονομικα του, κοιταει το γενικο του ζωδιο ή τα οικονομικα του ανηκουν σε καποιο αλλο ζωδιο? Γενικοτερα, καθε τομεας της ζωης μας υπαγεται σε καποιο αλλο ζωδιο αναλογα με το που ειναι οι πλανητες στον χαρτη μας?

Ευχαριστω πολυ

*Astropeleki*
17-05-2006, 08:53 PM
Εννοω οτι αν καποιος θελει να κοιταξει για παραδειγμα τα οικονομικα του, κοιταει το γενικο του ζωδιο ή τα οικονομικα του ανηκουν σε καποιο αλλο ζωδιο? Γενικοτερα, καθε τομεας της ζωης μας υπαγεται σε καποιο αλλο ζωδιο αναλογα με το που ειναι οι πλανητες στον χαρτη μας?


Αυτό που μπορώ να σου πω εγώ Pisces girl είναι ότι κάθε οίκος στον χάρτη μας αντιπροσωπεύει και κάποιους τομείς. Και αναλόγως τους πλανήτες που βρίσκονται στον κάθε οίκο, βγάζουμε τα συμπεράσματα.

Λίλιαν Σίμου
17-05-2006, 11:00 PM
Αγαπητό μέλος

Κατ' αρχήν, με τα στοιχεία που παραθέτετε, άνήκετε στο ζώδιο των Ιχθύων, στην τελευταία μοίρα τους. Επομένως είστε Ιχθείς ως προς τον Ήλιο σας.
Σχετικά με την ερώτησή σας, μπορείτε να δείτε γενικά πώς αντιμετωπίζουν οι Ιχθείς τα οικονομικά τους, επομένως θα μελετήσετε την συμπεριφορά τους στον τομέα αυτό. Ωστόσο, το ωροσκόπιο έχει μία οικοθεσία, δηλαδή χωρίζεται σε τομείς ενδιαφέροντος. Κι αυτό εφ΄όσον ξέρουμε ώρα γέννησης. Ξεκινάμε με τον Ωροσκόπο, που για σας είναι στον Τοξότη. Υπάρχει ο τομέας των οικονομικών, όπως κι ο τομέας του γάμου, της εργασίας κλπ.
Κάθε τομέας μελετάται χωριστά, ανάλογα με τους πλανήτες που περιέχει, ή που τον κυβερνούν. Παράλληλα, ο φυσικός κυβερνήτης του χρήματος, η Αφροδίτη, προσθέτει πληροφορίες.
Η σωστή μελέτη ενός χάρτη, είναι σύνθεση πολλών παραγόντων.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

Pisces girl
18-05-2006, 10:30 AM
Αγαπητό μέλος

Ξεκινάμε με τον Ωροσκόπο, που για σας είναι στον Τοξότη. Υπάρχει ο τομέας των οικονομικών, όπως κι ο τομέας του γάμου, της εργασίας κλπ.
Κάθε τομέας μελετάται χωριστά, ανάλογα με τους πλανήτες που περιέχει, ή που τον κυβερνούν.

Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.

Ωροσκοπο Τοξοτη? Εχω Καρκινο απο οτι βρει μεσα απο προγραμματα αστρολογιας...

Ευχαριστω και παλι

Αγγελικη
18-05-2006, 11:05 AM
Στον Καρκινο ειναι ο ωροσκοπος σου.
Η κ. Σιμου μαλλον μπερδευτηκε και υπολογισε για πρωινη ωρα 00.45 :)

Pisces girl
18-05-2006, 12:02 PM
Στον Καρκινο ειναι ο ωροσκοπος σου.
Η κ. Σιμου μαλλον μπερδευτηκε και υπολογισε για πρωινη ωρα 00.45 :)


:bigsmile:

Αγγελικη

Ευχαριστω

Λίλιαν Σίμου
18-05-2006, 01:32 PM
Πράγματι, επειδή δεν διευκρινιζόταν πως η ώρα ήταν μεσημβρινή, θεώρησα πως είναι τα μεσάνυχτα. Λυπάμαι για την σύγχυση και ευχαριστώ την Αγγελική για την μεσολάβηση

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

oltremare
19-08-2011, 01:11 PM
γεια σας παιδιά. είμαι 17 χρονών και τόσα χρόνια διαβάζω και τα 2 ζώδια γιατί δεν είμαι σίγουρη...
γεννήθηκα στις 21 μαίου [πανω στην αλλαγή] το ΄94. ξέρει κανείς να μου τι είμαι τελικά??:laugh:

katiakiss
19-08-2011, 02:09 PM
γεια σας παιδιά. είμαι 17 χρονών και τόσα χρόνια διαβάζω και τα 2 ζώδια γιατί δεν είμαι σίγουρη...
γεννήθηκα στις 21 μαίου [πανω στην αλλαγή] το ΄94. ξέρει κανείς να μου τι είμαι τελικά??:laugh: Η αστρολογική εφημερίδα λέει ότι είσαι Δίδυμος, αλλά για ασφάλεια θα σου πρότεινα να χρησιμοποιήσεις στο πρόγραμμα του site την επιλογή «δωρεάν ανάλυση γενέθλιου χάρτη» και αν συμπληρώσεις σωστά την ώρα, θα σου δείχνει την θέση του Ήλιου σου , γιατί μπορεί να παίζει και η ώρα ρόλο. Αν ο Ήλιος σου είναι στους Δίδυμους είσαι Δίδυμος και αν είναι στον Ταύρο είσαι Ταύρος (στο διευκρινίζω σε περίπτωση που δεν ξέρεις ότι ανήκουμε στο ζώδιο στο οποίο βρίσκεται ο Ήλιος μας) :bigsmile: