PDA

View Full Version : Κρόνος σε συναστρία



ikouak
09-05-2006, 02:02 AM
Στο συνθετο ωροσκοπιο, δεν δινεται βαση στις θεσεις των πλανητων στα ζωδια, αλλα στην οικοθεσια και στις οψεις μεταξυ των πλανητων.
Το προοδευτικο και οι διελευσεις λειτουργουν πολυ καλα στο Συνθετο ωροσκοπιο για να εξετασουμε την πορεια της σχεσης.

Χαίρεται κι από μένα;
Επειδή με προβλημάτισε λίγο το σύνθετο ωροσκόπιο θα υποβάλω μια ερώτηση κι αν επιθυμεί κάποιος μου απαντά.
Αν σε ένα σύνθετο ωροσκόπιο βρίσκονται για παράδειγμα σε σύνοδο στον Υδροοχόο και 12ο οίκο ο Ηλιος, η Σελήνη και ο Ερμής, αυτό μπορεί να επηρεαστεί από τον Κρόνο που βρίσκεται απέναντι;
Αν στο ίδιο ωροσκόπιο είναι σε σύνοδο στον Αιγόκερω και τον 11ο ο Αρης με την Αφροδιτη η πορεία του Κρόνου προς την Παρθένο αργότερα μπορεί να είναι ωφέλιμη;
Ελπίζω να ...βρίσκονται ακόμα τα μαλλιά σας στη θέση τους και σας ευχαριστώ για την υπομονή

Ikouak

Fotini Christodoulou
09-05-2006, 05:41 PM
Αν σε ένα σύνθετο ωροσκόπιο βρίσκονται για παράδειγμα σε σύνοδο στον Υδροοχόο και 12ο οίκο ο Ηλιος, η Σελήνη και ο Ερμής, αυτό μπορεί να επηρεαστεί από τον Κρόνο που βρίσκεται απέναντι;
Αν στο ίδιο ωροσκόπιο είναι σε σύνοδο στον Αιγόκερω και τον 11ο ο Αρης με την Αφροδιτη η πορεία του Κρόνου προς την Παρθένο αργότερα μπορεί να είναι ωφέλιμη;
Ελπίζω να ...βρίσκονται ακόμα τα μαλλιά σας στη θέση τους και σας ευχαριστώ για την υπομονή

Ikouak

Αγαπητη ikouak,

Με εχεις λιγο μπερδέψει!

Μιλάμε για σύνθετο χάρτη αν κατάλαβα καλα;

Οταν λες οτι ο Κρονος βρισκεται απέναντι εννοεις οτι ειναι σε οψη αντιθεσης;

Δωσε μας περισσοτερα στοιχεία!

sagimoon
09-05-2006, 07:05 PM
Η φίλη εννοεί τον διερχ κρόνο που είναι τώρα στον λέοντα και κάνει αντίθεση με την σύνοδο πλανητών του σύνθετου ωροσκοπίου της και του φίλου της στον υδροχόο.

Παιδιά μπορείτε να φανταστείτε το πόσοι πολλοί παράγοντες μας επιρρεάζουν ?? Εκεί που δυσκολέβει το composite, μπορεί το ετήσιο να είναι π.καλό, το προοδευμένο χάλια και οι διελεύσεις υπέροχες. Ανακατεύουμε και έτοιμη η pottage claire. :toung:

ikouak
09-05-2006, 11:37 PM
Η φίλη εννοεί τον διερχ κρόνο που είναι τώρα στον λέοντα και κάνει αντίθεση με την σύνοδο πλανητών του σύνθετου ωροσκοπίου της και του φίλου της στον υδροχόο.

Παιδιά μπορείτε να φανταστείτε το πόσοι πολλοί παράγοντες μας επιρρεάζουν ?? Εκεί που δυσκολέβει το composite, μπορεί το ετήσιο να είναι π.καλό, το προοδευμένο χάλια και οι διελεύσεις υπέροχες. Ανακατεύουμε και έτοιμη η pottage claire. :toung:


Ω, ναι αυτό εννοώ. Τον διερχόμενο Κρόνο που 'ενοχλεί' (;) το composite.
Αν και ξέρω ότι τα συγκεκριμένα στοιχεία για ένα σύνθετο ωροσκόπιο είναι μάλλον καλά (;) προβληματίζομαι από το κατά πόσο είναι δυνατόν να επηρεαστούν από τον συγκεκριμένο -και όχι μόνο διερχόμενο- πλανήτη.

Μαθαίνω...
Ikouak

ikouak
09-05-2006, 11:48 PM
Ω, ναι αυτό εννοώ. Τον διερχόμενο Κρόνο που 'ενοχλεί' (;) το composite.
Αν και ξέρω ότι τα συγκεκριμένα στοιχεία για ένα σύνθετο ωροσκόπιο είναι μάλλον καλά (;) προβληματίζομαι από το κατά πόσο είναι δυνατόν να επηρεαστούν από τον συγκεκριμένο -και όχι μόνο- διερχόμενο πλανήτη.



Μαθαίνω...
Ikouak



Α, και βέβαια θα συμφωνήσω ότι όταν κάτι δεν ...προχωράει καλά, κάτι άλλο πιθανότατα θα προοδεύει.
Και προς Θεού, δεν αγχώνομαι. Αφορμές δίνω για να κατανοήσω απορίες που μου δημιουργούνται μελετώντας τα δικά μου ωροσκόπια, τα οποία μου είναι σαφώς πιο εύκολο να ερμηνεύσω απ' ότι άλλα...

Ikouak