PDA

View Full Version : Η ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ



panther
03-05-2006, 12:44 PM
Είπα να ανοίξω ένα νέο θεματάκι για να πούμε την άποψή μας για το νέο φόρουμ γιατί δεν άλλαξε μόνο εμφάνιση, αλλά έχω την αίσθηση ότι εξελίχθηκε για τα καλά!

Εσείς τι λέτε?

ζουζούνα1977
03-05-2006, 12:49 PM
ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΡΥΒΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΩ...ΧΙΧΙ....
Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ. ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΛΑ ΚΑΙ ΕΝΤΟΝΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΝΑ ΣΕ ΚΟΥΡΑΖΕΙ.
ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΗ Η "ΠΛΟΗΓΗΣΗ" (ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΠΡΩΤΑ) ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΜΕ 1 ΛΕΞΗ: ΘΕΤΙΚΟ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!!!!

panther
03-05-2006, 12:56 PM
ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΡΥΒΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΩ...ΧΙΧΙ....
Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ. ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΛΑ ΚΑΙ ΕΝΤΟΝΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΝΑ ΣΕ ΚΟΥΡΑΖΕΙ.
ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΗ Η "ΠΛΟΗΓΗΣΗ" (ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΠΡΩΤΑ) ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΜΕ 1 ΛΕΞΗ: ΘΕΤΙΚΟ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!!!!

Λυπάμαι που σου πήρα την ιδέα :sad:. Συμφωνώ για το θετικό αποτέλεσμα! Βέβαια, και τα χρωματάκια (ειδικά το κοκκινάκι) μου άρεσαν, αλλά και αυτό μου αρέσει!
(ζουζούνα, γράφε σε παρακαλώ με πεζοκαφαλαία;))

Φιλικά
Ιουλία

panther
03-05-2006, 12:58 PM
Λυπάμαι που σου πήρα την ιδέα :sad:. Συμφωνώ για το θετικό αποτέλεσμα! Βέβαια, και τα χρωματάκια (ειδικά το κοκκινάκι) μου άρεσαν, αλλά και αυτό μου αρέσει!
(ζουζούνα, γράφε σε παρακαλώ με πεζοκαφαλαία;))

Φιλικά
Ιουλία

Εννοώ με πεζά!!!!

kiaRRa
04-05-2006, 11:35 AM
Μπορω να πω οτι με εξεπληξε ευχαριστα αυτη η αλλαγη του site.Εγινε πιστευω ακομα πιο ευχρηστο και θελκτικο.Συγχαρητηρια σε οσους βοηθησαν

evitaZ
04-05-2006, 03:36 PM
Μπράβο :bigsmile: μου αρέσει πάρα πολύ!
Είναι ποιο χαρούμενο σε χρώματα και σε τραβάει πολύ περισσότερο..

kotopoulo
05-05-2006, 10:56 AM
Χαίρομαι που ανοίξατε αυτο το θέμα....Λόγς φόρτου εργασίας ειχα πολύ καίρό να μπς στο Φορουμ. Παρόλα αυτά οφείλω να ομολογήσω, ότι η αλλαγή ήταν πολυ θετική και εντυπωσιακή. Συγχαρητήρια στουσ αρμόδιους.

raingirl
05-05-2006, 11:20 AM
Εγώ πάλι όταν άνοιξα να μπώ στο σάιτ, έπαθα πλάκα:sick:,
νόμιζα ότι είχα γράψει λάθος την διεύθυνση, μέτα είδα επάνω που έγραφε το όνομα και είπα εδώ είμαστε και μάλιστα ανανεωμένοι & ωραίοι!!!:blink1:
Πολύ καλή :idea: !!!!

nora
14-05-2006, 04:38 PM
Όσον αφορά στα θέματα του forum γεννικότερα, θα μπορούσα να πω πως δεν ξέρω τι να πρωτοδιαβάσω!!! Εύγε σε όλη την ομάδα :cheesy:

Μόνο ένα πράγμα θα προτιμούσα όπως ήταν στην πρώτη προσπάθεια ανανέωσης της εμφάνισης. Τα σημαδάκια δίπλα στο θέμα. τα προηγούμενα φακελλάκια ήταν πιο κατανοητά.

ScP
14-05-2006, 05:13 PM
Όπως λέμε τι μάρκα αυτοκίνητο έχεις σε μια γυναίκα και σου απαντάει ένα κοκκινο :toung: Όποια από τις συντονίστριες καταλάβει τι σημαίνει σημαδάκια και φακελάκια και που δίπλα και μετά μου το εξηγήσει ευχαρίστως να τα αλλάξουμε καλή μας Νόρα.

Όσον αφορά τα θέματα του φόρουμ ακόμη δεν είδες τίποτα. Υπάρχει τόσο υλικό που δίνουμε και στα άλλα έλληνικά σάιτ που μας έχουν κατακλέψει. Τουλάχιστον να είναι νόμιμοι :toung:

nora
14-05-2006, 07:05 PM
Όπως λέμε τι μάρκα αυτοκίνητο έχεις σε μια γυναίκα και σου απαντάει ένα κοκκινο :toung: Όποια από τις συντονίστριες καταλάβει τι σημαίνει σημαδάκια και φακελάκια και που δίπλα και μετά μου το εξηγήσει ευχαρίστως να τα αλλάξουμε καλή μας Νόρα.

Όσον αφορά τα θέματα του φόρουμ ακόμη δεν είδες τίποτα. Υπάρχει τόσο υλικό που δίνουμε και στα άλλα έλληνικά σάιτ που μας έχουν κατακλέψει. Τουλάχιστον να είναι νόμιμοι :toung:



Ευχαριστώ για την κακία. Θα τη θυμάμαι πάντα...

Και τώρα ας διευκρινήσω... πράγμα που μπορούσε να μου ζητηθεί... παρά που ένοιωσα να γίνομαι χώμα... Ξανά ευχαριστώ...

Μίλησα για την εμφάνιση του site -> forum. Μπαίνοντας λοιπόν εκεί κανείς, στο πλάι του κάθε τίτλου ή θέματος ή θεματικής ενότητας αν το προτιμάτε... υπάρχει ένα σύμβολο (κακώς έγραψα σημαδάκι) που δηλώνει αν υπάρχουν νέες δημοσιεύσεις... αν ειναι κλειδωμένο κ.λπ. Το σύμβολο λοιπόν αυτό ή εικονίδο αν το θέλετε έτσι... είναι (ήταν) συνήθως ένα φακελλάκι... απο αυτό παρασύρθηκα και χρησιμοποίησα τη λέξη..."φακελλάκι".

Ελπίζω να ήμουν σαφής...

Υ.Γ. Ξέρω να ξεχωρίζω τη μάρκα ενός αυτοκινήτου, το χρώμα του, αν έχει δισκόφρενα μπρος - πίσω.... κι άλλα πολλά...

Αγγελικη
14-05-2006, 07:28 PM
Υπαρχει ακομη γλυκεια μου!!
Μην τον παρεξηγεις τον ScP, χιουμορ κανει :bigsmile: :bigsmile:
Ελπιζω να μην μας θυμωσες και να σερφαρεις ανετα μαζι μας!!!:love: :love:

nora
14-05-2006, 07:34 PM
Υπαρχει ακομη γλυκεια μου!!
Μην τον παρεξηγεις τον ScP, χιουμορ κανει :bigsmile: :bigsmile:
Ελπιζω να μην μας θυμωσες και να σερφαρεις ανετα μαζι μας!!!:love: :love:



Δεν θύμωσα... πληγωμένη ένοιωσα... :sad2:

ScP
14-05-2006, 07:50 PM
Νόρα τι ζώδιο είσαι;

nora
14-05-2006, 07:53 PM
Νόρα τι ζώδιο είσαι;


Κριός, (με έντονα στοιχεία νερού) γεννημένη στις 16.4.1966 στις 10:45 (πρωί) στη Φραγκφούρτη, Δ. Γερμανία

ScP
14-05-2006, 08:06 PM
Νομίζω ότι σου αξίζει ένα δώρο μια γενέθλια ανάλυση αφού σε έφερα σε δύσκολη θέση. Θα επικοινωνήσουμε μαζί σου με προσωπικό μήνυμα σύντομα για τα υπόλοιπα.

blueyes
12-06-2006, 04:53 PM
θέλω να δώσω πολλά συγχαρητήρια στον σχεδιαστή αυτού του site. Δεν λέω να ξεκολλήσω απο προχθες που το ανακάλυψα. Μου αρέσει που είναι εύχριστο, γρήγορο και ανανεώνεται διαρκώς. Μπράβο...:cheesy:

kiaRRa
12-06-2006, 05:08 PM
θέλω να δώσω πολλά συγχαρητήρια στον σχεδιαστή αυτού του site. Δεν λέω να ξεκολλήσω απο προχθες που το ανακάλυψα. Μου αρέσει που είναι εύχριστο, γρήγορο και ανανεώνεται διαρκώς. Μπράβο...:cheesy:

Οτι ανανεωνεται διαρκως ειναι κατι παραπανω απο αληθεια.Το αφηνω το βραδυ,μπαινω στo site το πρωι και παλι εχει αλλαξει!Τι καλυτερο απο αυτο?Συνεχης ανανεωση :idea:

Αγγελικη
12-06-2006, 05:12 PM
Εσυ πρεπει να μου μοιαζεις...:bigsmile: :toung:

blueyes
12-06-2006, 05:20 PM
Βρε τι έπαθα η γυναίκα! Εχω να παραδώσω ένα κείμενο, κι όλο κάνω maximize στο site και περιδιαβαίνω τα φόρα... Πήρα φόρα που λένε... Κι έχω κι αυτό το ρημαδο-deadline...

kiaRRa
12-06-2006, 05:25 PM
Βρε τι έπαθα η γυναίκα! Εχω να παραδώσω ένα κείμενο, κι όλο κάνω maximize στο site και περιδιαβαίνω τα φόρα... Πήρα φόρα που λένε... Κι έχω κι αυτό το ρημαδο-deadline...

Δεν υπαρχει σωτηρια!:blink1:

skorpion
12-06-2006, 06:33 PM
να ξεκολλησω δε μπορω:weird:
τι πραγμα ειναι αυτο :blink:
εχω παθει εθισμο:wacko:
ω myhoroscope εισαι τρελο:nuts:
και στην καρδια μου το πρωτο και μοναδικο:amuse:
ο ο ο οο εισαι το σάιτ που αγαπω!!!!!!!!!!!!
ο ο ο οο εισαι το σάιτ π΄αγαπω:love: :love: :love: :love: :love:

kiaRRa
12-06-2006, 11:41 PM
τελικα γιναμε πολλοι!:wacko: Οι myhoroscope-μανεις εννοω.:cheesy: Και οσο εξελισσεται το site θα πολλαπλασιαστουμε σαν τον ιο της γριπης(sorry αυτο ειναι απο αλλου)!:love: :love: :love: :love:

blueyes
18-06-2006, 03:59 PM
Ανακάλυψα με μεγάλη μου χαρά -στην αρχή- ένα φόρουμ όπου θα μπορώ να εκφέρω ελεύθερα και χωρίς λογοκρισία την άποψή μου, όπου θα μπορώ να κάνω χιούμορ και να σατηρίζω ό,τι θεωρώ αστείο, περίεργο, εκτός πραγματικότητας, σχεδόν σουρεαλιστικό.
Όμως διαπίστωσα πως μόλις αστειεύτηκα με έναν συνομιλιτή μου, μού απαγορεύτηκε η είσοδος στο τόπικ. Μπράβο σας! Το τόπικ κινδυνεύει απο το χιούμορ.... :suspiciou :suspiciou :suspiciou
Μαρίνα

Dell Piero
18-06-2006, 04:44 PM
Ανακάλυψα με μεγάλη μου χαρά -στην αρχή- ένα φόρουμ όπου θα μπορώ να εκφέρω ελεύθερα και χωρίς λογοκρισία την άποψή μου, όπου θα μπορώ να κάνω χιούμορ και να σατηρίζω ό,τι θεωρώ αστείο, περίεργο, εκτός πραγματικότητας, σχεδόν σουρεαλιστικό.
Όμως διαπίστωσα πως μόλις αστειεύτηκα με έναν συνομιλιτή μου, μού απαγορεύτηκε η είσοδος στο τόπικ. Μπράβο σας! Το τόπικ κινδυνεύει απο το χιούμορ.... :suspiciou :suspiciou :suspiciou
Μαρίνα

Συμβαίνουν αυτά μέσα στα φόρουμς. Οι όροι χρήσης μιλάμε καθαρά για τις υποχρεώσεις και τα δικαιώματα των μελών μιας μεγάλης και σοβαρής κοινότητας. Προτρέπουν μάλιστα όσους διαφωνούν να μην κάνουν εγγραφή.

Επίσης σε ένα σωστά δομημένο φόρουμ υπάρχουν οι θεματικές του ενότητες. Για παράδειγμα υπάρχει η χιουμοριστική. Το τόπικ που αποκλειστήκατε αγαπητή μας φίλη είναι από φόρουμ μη χιουμοριστικό αλλά αρθογραφίας.

Τι λάθη κάνατε
1. Δεν σεβαστήκατε το συγγραφέα του κειμένου.
2. Δεν σεβαστήκατε τον ιδιοκτήτη του σάιτ που ζήτησε μετριοπάθεια όταν το "χιούμορ" άρχισε να γίνεται ανοησία και κατινιά.
3. Δεν σεβαστήκατε διαχειριστή που έγραψε όποιος συνεχίσει θα αποκλείεται από το θέμα συζήτησης.
4. Δεν σεβαστήκατε μέλος με διαφορετικότητα απόψεων από τη δικιά σας.

Με την ίδια λογική σας επιστρέφω το ΜΠΡΑΒΟ και με κεφαλαία.

Για το τέλος, διαβάστε τους όρους χρήσης προσεκτικά. Αν διαφωνείτε με αυτούς ζητήστε αδρανοποίηση του λογαριασμού σας πριν γίνει αυτό ως ποινή. Είστε μέλος μια ελεύθερης αστρολογικής κοινότητας εμπλουτισμένης και με άλλα θέματα και όχι πελάτισσα κομμωτηρίου.


Υ.Γ. Μαζί σας αποκλείστηκαν και άλλοι. Ζήτησαν συγγνώμη από την ομάδα διαχείρισης του φόρουμ σε προσωπικά μηνύματα και το θέμα έληξε. Εσείς πράξατε διαφορετικά.

Αγγελικη
18-06-2006, 04:47 PM
Ανακάλυψα με μεγάλη μου χαρά -στην αρχή- ένα φόρουμ όπου θα μπορώ να εκφέρω ελεύθερα και χωρίς λογοκρισία την άποψή μου, όπου θα μπορώ να κάνω χιούμορ και να σατηρίζω ό,τι θεωρώ αστείο, περίεργο, εκτός πραγματικότητας, σχεδόν σουρεαλιστικό.
Όμως διαπίστωσα πως μόλις αστειεύτηκα με έναν συνομιλιτή μου, μού απαγορεύτηκε η είσοδος στο τόπικ. Μπράβο σας! Το τόπικ κινδυνεύει απο το χιούμορ.... :suspiciou :suspiciou :suspiciou
Μαρίνα

Δεν εχεις δικιο Μαρινα.
Αυτο το φορουμ, εχει θεματα με χιουμοριστικο υφος. Απλως σχολιασαμε σε ακαταλληλο τοπικ.
Κι εγω εχω παρεκτραπει αρκετες φορες και μαλιστα εχω αποκλειστει (οπως και αυτη τη στιγμη).
Προσπαθω ομως να θυμαμαι το λογο που συμμετεχω. Ο λογος αυτος ειναι να διδαχτω Αστρολογια (κατι που εδω που ζω δεν εχω τη δυνατοτητα να το κανω) και μεσω αυτης της γνωσης, να κατανοησω και οποιες καταστασεις μου συμβαινουν.
Δεν περιμενω ετοιμες απαντησεις.

blueyes
18-06-2006, 05:16 PM
Έχω την αίσθηση πως ό,τι και να γράψω τώρα, προκειμένου να υπερασπιστώ τον εαυτό μου, θα βρεθούν κι άλλοι να μου πουν πως έχω άδικο.
Τέλος πάντων. Λυπάμαι που έγινε όλη αυτή η φασαρία. Επίσης λυπάμαι που εξέφρασα δημοσίως και όχι σε προσωπικό μήνυμα την απορία και έκπληξή μου για τον αποκλεισμό μου απο τόπικ, καθώς κάτι τέτοιο μού συνέβη για πρώτη φορά. Όσο για τον χαρακτηρισμό "πελάτισσα κομμωτηρίου" τον αγνοώ.
Μαρίνα

Anactaciia
04-09-2006, 03:44 PM
Εγώ παιδιά δεν ξέρω πως ήταν πριν αλλά προσωπικά μου αρέσει και ανακαλύπτω διάφορα πράγματα!!!

Alien1
04-09-2006, 05:43 PM
Φτου ρε !
Tα Χαλια του τα μαυρα εχει αυτο το φορουμ



Πλακα κανω :toung: :toung: :toung:

Alkis-Skorpion
04-09-2006, 10:46 PM
Δεν ξέρω αν έχει τα χάλια του σχεδιαστικά. Εξάλλου όλα τα φόρουμς ίδια εμφάνιση έχουν αλλά σίγουρα δεν τα έχει από άποψη θεμάτων και αυτό που εκτιμώ και φι' αυτό το επισκέπτομαι είναι η σοβαρότητα που αντιμετωπίζονται κάποιες καταστάσεις.

Διάβασα σήμερα αστρολόγο σε φόρουμ να "μαντεύει - προφητεύει - προβλέπει ; - το αποτέλεσμα της εθνικής μας ομάδας του μπάσκετ ως σίγουρη νίκη και κατόπιν να ζητάει συγγνώμη γιατί πρώτον δεν είχε τα σωστά αστρολογικά στοιχεία και δεύτερον έδειξε υπερβάλλοντα ζήλο ή κάτι παρόμοιο. Φαντάζομαι αν ψάξω περισσότερο τι θα διαβάσουν τα ματάκια μου;

Σε αυτές τις περιπτώσεις (που ευτυχώς δεν έχω δει εδώ μέσα) αν και ότι άρθρο διάβασα λίγο πολύ πάντα είναι μέσα στα γεγονότα έστω και κατά προσέγγιση επαγγελματίας που ονομάζεται αστρολόγος καλό θα είναι να τσεκάρει διπλά και τριπλά τα δεδομένα του γιατί ένα συγγνώμη και μια ελαφρύτητα αστεϊσμών κατόπιν με κάποια ποστ συμπάθειας από μέλη ή φίλους δεν "σώζουν".

Αυτή τη σημερινή διαφορά διακρίνω εδώ μέσα και την καταθέτω. Υπάρχουν και άλλες αλλά όταν θα βρω την κατάλληλη πλανητική ώρα θα τις γράψω :toung:

laziali
06-09-2006, 10:10 AM
Ούτε για αστείο δεν θα μπορούσα να κάνω αστείο για το φόρουμ αυτό. Είναι τόσο προσεγμένο, σοβαρό και έγκυρο και η εικόνα που βγαζει έξω είναι η καλύτερη. Δεν τολμώ να το συγκρινω με άλλα ίδιου περιεχομένου φόρουμ. Είναι Α Ξ Ι Ο Λ Ο Γ Ο :love:

Alien1
06-09-2006, 10:22 AM
Θα ηταν καλυτερα να κοιταμε και να κρινουμε τα δικα μας σχολια και οχι τον αλλωνων και του τι θα καναμε εμεις ... που δεν ειναι και του θεματος εξαλλου

Τωρα αμα θα το εφερνε καποιος στο αστειο (οπως εκανα εγω) η οχι ειναι παντελως δικο του θεμα...ας κοιταμε λιγακι τη δικια μας τη φωλια παρα να αφηνουμε υπονοουμενα στους αλλους μεσω της γνωμης μας

Μητσάκος
06-09-2006, 04:28 PM
Εμένα πάντως μου αρέσει το site. Προσωπικά δυσκολεύομαι με τις πολλές ενότητες που έχει αλλά φαντάζομαι ότι αφού τόσες χιλιάδες μέλη έχει λογικό είναι να έχει και πολλές ενότητες και θέματα. Εγώ δεν είμαι τόσο της αστρολογίας όσο του μεταφυσικού. Εχει και τέτοια. Πολύ μου αρέσαν τα άρθρα του Χείρωνα. Με τα αστρολογικά όσα είναι απλά τα πιάνω, κατί άλλα μου φαίνονται κινέζικα :wacko: . Ενπάση περιπτώση, νέοι είμαστε, χρόνο έχουμε θα μάθουμε :bigsmile:

Emmanole
05-10-2006, 11:37 PM
Το παρακολούθησα λίγες μέρες σαν επισκέπτης και για αρχή μου έχετε αφήσει πολύ καλή εντύπωση! Η πρώτη εντύπωση μετράει, λένε. Που σημαίνει ότι δεν πρόκειται να αλλάξει. Το περιβάλλον είναι πολύ φιλικό και αυτό έχει σημασία!

storm
30-12-2006, 11:54 PM
Το παρακολούθησα λίγες μέρες σαν επισκέπτης και για αρχή μου έχετε αφήσει πολύ καλή εντύπωση! Η πρώτη εντύπωση μετράει, λένε. Που σημαίνει ότι δεν πρόκειται να αλλάξει. Το περιβάλλον είναι πολύ φιλικό και αυτό έχει σημασία!

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου....Έτσι ξεκίνησα κι' εγώ. Η αλήθεια είναι ότι το site είναι άκρως ενδιαφέρον και κατατοπιστικότατο αν και δεν πολυκαταλαβαίνω:embarrest :wacko: τα πολύ εξειδικευμένα αστρολογικά κείμενα, αλλά που θα μου πάνε.... το 'χω ρίξει στη μελέτη και θα τα βολέψω (ούτε πανελλήνιες να έδινα στην ηλικία μου!!).
Όπως λέει και ο λαός "Νιά εισ' ακόμ... θα μάθς" :laugh:
Συγχαρητήρια φυσικά σε όλη τη δημιουργική ομάδα:love: :love:

*Astropeleki*
31-12-2006, 02:22 AM
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου....Έτσι ξεκίνησα κι' εγώ. Η αλήθεια είναι ότι το site είναι άκρως ενδιαφέρον και κατατοπιστικότατο αν και δεν πολυκαταλαβαίνω:embarrest :wacko: τα πολύ εξειδικευμένα αστρολογικά κείμενα, αλλά που θα μου πάνε.... το 'χω ρίξει στη μελέτη και θα τα βολέψω (ούτε πανελλήνιες να έδινα στην ηλικία μου!!).
Όπως λέει και ο λαός "Νιά εισ' ακόμ... θα μάθς" :laugh:
Συγχαρητήρια φυσικά σε όλη τη δημιουργική ομάδα:love: :love:

Τα καλά κόποις κτώνται λέει η παροιμία!
Οι περισσότεροι έχουμε ξεκινήσει από τα πολύ βασικά και κάθε τόσο προσθέτουμε ένα ακόμη λιθαράκι στις γνώσεις μας γύρω από το συγκεκριμένο αντικείμενο. :clapping: Επεκτείνουμε τις γνώσεις μας σιγά σιγά (τώρα και με τον Δία στον Τοξότη θα πέσει πολύ μελέτη και θα αποκτήσουμε πολλές γνώσεις :bigsmile: )

Καλή συνέχεια και καλή μελέτη! Περιμένουμε την συμμετοχή σου, τα σχόλια και τις απορίες σου ;)

e k
31-12-2006, 11:18 PM
Τα καλά κόποις κτώνται λέει η παροιμία! ...

Στα καλά σκοντάφτεις ακόμη και όταν δεν το επιδιώκεις !!! αν είσαι ο Γκαστόνε...

Εγώ σαν επαγγελματίας Ντόναλτ, ένιωσα Γκαστόνε όταν σκόνταψα από σπόντα του google στο :horoscope: και με αμείωτο ενδιαφέρον το επισκέπτομαι από τότε καθημερινά ;)

Thermoman
24-01-2007, 02:53 AM
όμορφο smouth και στα σωστά χρώματα... περισσότερα με τον καιρό

impulse
25-01-2007, 09:01 PM
Από τα καλύτερα που υπάρχουν. Συγχαρητήρια σε ολόκληρη της ομάδα του My Horoscope για το επίπεδο που έχουν διατηρήσει. Συγχαρητήρια και στα μέλη που σέβονται αυτόν τον χώρο συνάντησης, ανταλλαγής απόψεων, γνώσεων και ιδεών :bigsmile:

FIGHTER
25-01-2007, 09:29 PM
Μπορεί να μην έχω κάνει πολλές δημοσιεύσεις αν και έχω γραφτεί εδώ και μήνες στο site αλλά παρακολουθώ συχνά την κίνηση στο φόρουμ και τα ενδιαφέροντα άρθρα... Συγχαρητήρια για την καταπληκτική δουλειά! Θα συνεχίζω να παρακολουθώ το σοβαρό κι αξιόλογο έργο σας!!!

diml
26-01-2007, 03:57 PM
Εκπληκτική δουλειά!
Κρατά άσβεστο το ενδιαφέρον για ενημέρωση και παράλληλα η ποιότητα των μελών του σε προδιαθέτει να συμμετέχεις ενεργά ως θεματοθέτης και όχι μόνο!

Συγχαρητήρια και... keep going!:bigsmile:

ioni
03-02-2007, 05:01 PM
το ότι έχω κολήσει εδώ και σας ζαλήζω σημα'ινει πολλά και το ποιο ωραίο ειναι ότι μαθαίνω ή ποιο σωστά πέρνω πολλες απαντήσεις από ερωτήσεις άλλλων η δικές μου και λόγο παιδιων,δουλειας και άλλων όταν έχω χρόνο εδώ βρήσκομαι:bigsmile:

gia_pep
04-02-2007, 06:32 PM
forum ruuuulez!!!;)
keep up the good work παιδιά!
:nana1:

ΗΛΕΚΤΡΑ117
02-09-2008, 03:50 AM
Θελω να πω ενα μεγαλο ευχαριστω σ'ενα σπουδαιο ανθρωποκαι σε ολους οσους εκαναν αυτο το δημιουργημα καταθεση ψυχης..τα λογια τα πολλα ειναι περιτα νομιζω...υπαρχει ενα σπουδαιο εργο εδω μεσα απ'ολους οσους συμετειχαν και συμετεχουν με δυναμη ψυχης..αυτο ειναι αγαπη στο οραμα τους που βλεπω εγω τωρα..ευχαριστω που υπαρχεται..σας αγαπω.με εκτιμηση και σεβασμο στο εργο σας:love::love::love:

skorpion
02-09-2008, 05:04 PM
Πρωτο το φορουμ τελειο το φορουμ αλλα εχω μια ενστασουλα! μου εχετε αφησει ανοικτο το παροντες και παρουσες και εχετε κλεισει τα αγαπημενα στιχακια!!! Δεν το κανουμε αναποδα???:nuts::nuts:

Οτι να ναι! :laugh:

:love::love::love:

xry45
02-09-2008, 11:34 PM
Εξαιρετικο....το ανακαλυψα οταν αρχισα να ασχολουμε και να διαβαζω και αλλες σελιδες...(ναι το παραδεχομαι :bigsmile: εγω πατουσα συνεχεια πανω στο γενεθλιο χαρτη...ειχα πολλους γνωστους και φιλους...εγω φταιω? :σφύριγμα)

:love:

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ
08-09-2008, 03:09 PM
αγαπημενο μου φορουμ σ'αγαπω:love:
ναι!ναι!σ'αγαπω !! Σ΄αγαπω γιατι εχεις ωραια εμφανιση,σ'αγαπω γιατι εισαι ωραιο και μεσα σου ,σ'αγαπω γιατι δεν εξαντλεισαι ποτε,παντα κατι καινουργιο εχεις να μου δωσεις,ξερεις εσυ...οτι αγαπη μου θελει εκπληξεις για να ειναι παντα ζωντανη και εισαι παντα εκει με τοσο ωραια θεματα που ορεξη να εχω για διαβασμα δεν προκειται να σε βαρεθω ποτε....
Εσαι ο παραλληλος ερωτας μου:love: ,τι να κανω εμπλεξα τωρα μαζι σου :bigsmile:
και δεν μπορω να ξεκολλησω ,θελω συνεχως να σε διαβαζω να εχω επαφη μαζι σου ,σε λαχταραω τοσο που ανυπομονω να ερθει η ωρα να μπω μεσα .
Α...και κατι αλλο ..με εχεις κανει να μην εχω ματια για αλλο φορουμ ..για τοσο ερωτα μιλαμε...:love:
Οσο με προσεχεις τοσο θα σε αγαπω:bigsmile:
Συγνωμη αν ειμαι οφ τοπικ αλλα αγαπημενο μου φορουμ ηθελα να σου πω αυτο που αισθανομαι ....
Δεσποινα-Κουκι

leoma
08-09-2008, 03:28 PM
Φοβερή ερωτική εξομολόγηση, Δέσποινα! :laugh:

Να προσθέσω: Αγαπημένο μου Φόρουμ, είσαι σαν την οδοντόκρεμα, η πρώτη φροντίς το πρωί και η τελευταία το βράδυ. Και φυσικά στο ενδιάμεσο.:cheesy:

Δηλώνω κι εγώ ένα κόλλημα!

flame
08-09-2008, 11:55 PM
ακλά εγώ είμαι υπεράνω....:noworry:πως τα καταφέρατε και με κολλήσατε τόσο πολύ....ντροπή μου....(πλάκα κάνω) εξαιρετικό!!!:clapping:

libraD
12-09-2008, 03:52 AM
Κι εγώ κολλημένη με το forum είμαι....:love:
Ψάνχω, ψάχνω, σκάβω, σκάβω, σκάβω......θα βρω πετρέλαιο στο τέλος...χαχαχαχα:toung:

Μητσάκος
02-11-2008, 06:15 AM
Από χθες το myhoroscope.gr έσπασε άλλο ένα ρεκόρ, αυτό του αριθμού των μελών του :clapping:
Ξεπέρασε τις 24.000 μέλη, επιβεβαιώνοντας (για άλλη μια φορά) ότι πρόκειται για την μεγαλύτερη αστρολογική κοινότητα στην Ελλάδα (και όχι μόνο) και αποδεικνύοντας ότι βασικότερος "αντίπαλός" του είναι μόνο ο εαυτός του.
Θυμάμαι πώς πριν από ένα χρόνο και κάτι περίπου "γιορτάζαμε" το πέρασμα από τις 10.000 μέλη και το πώς μας φαινόταν αυτό πολύ μεγάλο σκαλοπάτι. Προφανώς και τα σκαλοπάτια είναι για να ανεβαίνουμε, έστω και αν κάποιες φορές ...λαχανιάζουμε :toung:
Αξίζουν συγχαρητήρια σε όλους όσοι κοπιάζουν νυχθημερόν, για να έχουμε τη δυνατότητα εμείς τα μέλη να τους ...λαχανιάζουμε :bigsmile:
Και εις ανώτερα Perfect

ailama_p
02-11-2008, 07:27 PM
Συγχαρητήρια . . .

nora
02-11-2008, 08:29 PM
Αν και δεν είμαι από τους συχνούς επισκέπτες του MyHoroscope (άτιμο 24ώρο, ακόμη να μεγαλώσεις;) όταν έλαβα e-mail σχετικό με το νέο ρεκόρ του, έσπευσα!

Συγχαρητήρια σε όλους όσους εργάστηκαν κι εργάζονται γι' αυτό και ο Δίας πάντα δίπλα σας με τις καλύτερες όψεις! :bigsmile:

silvestro
02-11-2008, 08:45 PM
Πολλα συγχαρητηρια σε ολους οσους δουλευουν για να κανουν το σαιτ ολο και καλυτερο!Η μεγαλη ανταποκριση απο τα μελη οφειλεται στο οτι βρηκαν μια ορθανοιχτη πορτα στη Γνωση που ριχνει φως στη κατανοηση και αναζητηση του εσωτερου Εαυτου.Προβλεπω λαμπρο μελλον![ετσι..χωρις προοδευτικα συστηματα]:toung:
Αληθεια με την ευκαιρια να ρωτησω γιατι εδω και μερες δεν μου βγαινει κατω δεξια η στηλη με τους on line? Εχω χασει καποιο επεισοδιο?:embarrest:cheesy:

Μητσάκος
02-11-2008, 09:46 PM
Πολλα συγχαρητηρια σε ολους οσους δουλευουν για να κανουν το σαιτ ολο και καλυτερο!Η μεγαλη ανταποκριση απο τα μελη οφειλεται στο οτι βρηκαν μια ορθανοιχτη πορτα στη Γνωση που ριχνει φως στη κατανοηση και αναζητηση του εσωτερου Εαυτου.Προβλεπω λαμπρο μελλον![ετσι..χωρις προοδευτικα συστηματα]:toung:
Αληθεια με την ευκαιρια να ρωτησω γιατι εδω και μερες δεν μου βγαινει κατω δεξια η στηλη με τους on line? Εχω χασει καποιο επεισοδιο?:embarrest:cheesy:

Μπορείς να βλέπεις και ποιοι είναι συνδεδεμένοι και ποιοι έχουν συνδεθεί μέσα στη μέρα έως τη στιγμή που κοιτάς στο κάτω μέρος της 1ης σελίδας των forums :bigsmile:

Μητσάκος
02-12-2008, 08:41 AM
Από χθες το myhoroscope.gr έσπασε άλλο ένα ρεκόρ, αυτό του αριθμού των μελών του :clapping:
Ξεπέρασε τις 24.000 μέλη, επιβεβαιώνοντας (για άλλη μια φορά) ότι πρόκειται για την μεγαλύτερη αστρολογική κοινότητα στην Ελλάδα (και όχι μόνο) και αποδεικνύοντας ότι βασικότερος "αντίπαλός" του είναι μόνο ο εαυτός του.
Θυμάμαι πώς πριν από ένα χρόνο και κάτι περίπου "γιορτάζαμε" το πέρασμα από τις 10.000 μέλη και το πώς μας φαινόταν αυτό πολύ μεγάλο σκαλοπάτι. Προφανώς και τα σκαλοπάτια είναι για να ανεβαίνουμε, έστω και αν κάποιες φορές ...λαχανιάζουμε :toung:
Αξίζουν συγχαρητήρια σε όλους όσοι κοπιάζουν νυχθημερόν, για να έχουμε τη δυνατότητα εμείς τα μέλη να τους ...λαχανιάζουμε :bigsmile:
Και εις ανώτερα Perfect
Ε, σήμερα ξεπέρασε τις 25.000 εγγραφές :nuts:
Μεγαλεία που πρέπει να προσγειώνουν...:love:

κρασακι
02-12-2008, 01:20 PM
μπράβο μπράβο μπράβο!Perfect

άντε και στις 50.000 γρήγορα, στα διπλά ή μάλλον καλύτερα εύχομαι και εις εκθετική αύξηση!!!

friary
02-12-2008, 01:21 PM
Ε, σήμερα ξεπέρασε τις 25.000 εγγραφές :nuts:
Μεγαλεία που πρέπει να προσγειώνουν...:love:

Ο άνθωπος counter :toung:


:love:

κρασακι
02-12-2008, 01:25 PM
Όντως ο άνθρωπος counter..ή τελάλης!:toung:

Μητσάκος
02-12-2008, 01:40 PM
Ο άνθωπος counter :toung:


:love:


Όντως ο άνθρωπος counter..ή τελάλης!:toung:

Ο ...άνθρωπος απλώς είδε στην 1η σελίδα τα νούμερα, πράγμα που προφανώς πολλοί άλλοι δεν βλέπουν, παρά το γεγονός ότι είναι εμφανή :toung:

κρασακι
02-12-2008, 02:06 PM
έλα μωρέ μητσάκο κι εμείς τα βλέπουμε!
απλώς είπαμε να πειράξουμε λιγάκι!:toung:

πάντως θα το συνεχίσω λιγουλάκι..:cheesy:και θα πω ότι όταν διάβασα να λες για τις 24.000 εγγραφές και μετά να ξαναλές για τις 25.000 μου ήρθε στο μυαλό μια διαφήμιση της vodafone με ενα κοριτσάκι που περιφερόταν ανάμεσα σε πολυκατοικίες και έλεγε τώρα η vodafone σε 25.000 σπίτια και μετά απο κάποιο καιρό..''η vodafone σε 50.000 σπίτια''..άσχετος συνειρμός θα έλεγα απλώς μου έσκασε! :wink2:

καλά κάνεις και τα τονίζεις βρε για να τα βλέπουμε! γιατί όντως θα το παραδεχτώ..όταν μπαίνω στο site το μάτι μου πάει προς τα αριστερά ..και χάνω μερικές φορές την δεξιά πλευρά..δεν ξέρω γιατί! δεν το έχω ψάξει!:bigsmile:
αλλά οοοο ναι τα μέλη φτάνουν αισίως τα 25.005 !!!
μπράβο και πάλι πέρα απο την πλάκα!

Μητσάκος
02-12-2008, 03:10 PM
έλα μωρέ μητσάκο κι εμείς τα βλέπουμε!
απλώς είπαμε να πειράξουμε λιγάκι!:toung:

πάντως θα το συνεχίσω λιγουλάκι..:cheesy:και θα πω ότι όταν διάβασα να λες για τις 24.000 εγγραφές και μετά να ξαναλές για τις 25.000 μου ήρθε στο μυαλό μια διαφήμιση της vodafone με ενα κοριτσάκι που περιφερόταν ανάμεσα σε πολυκατοικίες και έλεγε τώρα η vodafone σε 25.000 σπίτια και μετά απο κάποιο καιρό..''η vodafone σε 50.000 σπίτια''..άσχετος συνειρμός θα έλεγα απλώς μου έσκασε! :wink2:

καλά κάνεις και τα τονίζεις βρε για να τα βλέπουμε! γιατί όντως θα το παραδεχτώ..όταν μπαίνω στο site το μάτι μου πάει προς τα αριστερά ..και χάνω μερικές φορές την δεξιά πλευρά..δεν ξέρω γιατί! δεν το έχω ψάξει!:bigsmile:
αλλά οοοο ναι τα μέλη φτάνουν αισίως τα 25.005 !!!
μπράβο και πάλι πέρα απο την πλάκα!

Η διαφορά είναι ότι στην Vodafon άμα κάνεις αίτηση περιμένεις κάνα δίμηνο για ενεργοποίηση, ενώ εδώ γίνεσαι μέλος και έχεις πρόσβαση σε 2 λεπτά :laugh:
Εδώ δεν παίζει over sale :toung:

κρασακι
02-12-2008, 05:11 PM
δεν μπορώ να μη συμφωνήσω Μητσάκο.. και σε 2 λεπτάκια έχεις πρόσβαση σε ότι θέλεις στο site και περιμένεις και ένα 2μηνάκι και βάαααλε...αν δεν έχεις τα άστρα με το μέρος σου:cry:..για την ενεργοποίηση..

για να μην μπερδευτούμε δεν έχω vodafone ούτε κάνω διαφήμιση βεβαίως βεβαίως..απλώς έτυχε να αναφερθεί χαριτολογώντας!!!:σφύριγμα

πενυ
03-12-2008, 11:03 AM
Κρασάκι συμφωνώ με το συνειρμό σου και θα το τραβήξω λίγο....το αγοράκι που διαφημίζει σταθερή τηλεφωνία-δε θυμάμαι ποια-και λέει 5,10,15,20,25 χιλιάδες!Τι γλυκούλι!
Εγώ με τη σειρά μου εύχομαι σύντομα ο αριθμός να γίνει εξαψήφιος...και βάλε.....γιατί πραγματικά το αξίζετε!'Εχω μάθει πάρα πολλά από τα forum χωρίς να συμμετέχω(γαιδούρα),μόνο ως απλός παρατηρητής.Και αυτό που μου ταιριάζει πιο πολύ-με τόσο Υδροχόο και Ζυγό μέσα μου!-είναι η ευγένεια με την οποία αντιμετωπίζετε κάθε μέλος και κάθε ερώτηση,ακόμα κι αν έχει απαντηθεί δύο posts πιο πάνω.'Εχω επισκεφτεί και άλλα site οπού οι απαντήσεις στα forum είναι λακωνικές και πολλές φορές ειρωνικές.Ενώ εδώ πραγματικά νιώθει κανείς οτί βρίσκεται σε μια παρέα και συζητάει,όλοι σέβονται τις απόψεις όλων και κυριαρχεί το ομαδικό πνεύμα.Και πάλι συγχαρητήρια!:bigsmile:

ανναμαρια
03-12-2008, 12:13 PM
το βρισκω παρα πολυ ενδιαφερον.κ γενικα χρειαζομαι παρα πολυ χρονο για να διαβασω τα τοσο συμαντικα πραγματα που γραφονται εδω μεσα.....:bigsmile: θα σας παρακαλουσα ομως να μου πειτε πως μπορω να ανοιξω κενουριο θεμα????αν μπορει καποιος να με βοηθησει ?ευχαρηστω εκ των προτερων

Αρσινόη
03-12-2008, 03:06 PM
Θα ήθελα να σας ευχαριστησω και εγω αλλα και οι φιλεναδες μου για το παρα ποοολυ ενδιαφερον site.Εχω πραγματι βρει την χαρα μου,εχει τοσες πολλες πήροφοριες και τοσο ομορφα και κατανοητα γραμμενες και τοποθετημενες που μακαρι να ειχα χρονο να διαβαζω ολη μερα :blink: . Μου αρεσαν παρα πολυ δυο φρασεις,στο περιπου οτι τα αστρα πρεπει να τα ¨ιππευουμε εμεις και οχι αυτα ¨και επισης οτι το πρεπωμενο μας μπορουμε με τη δυναμη της θελησης να το κατευθηνουμε, να το διαφεντεψουμε και οχι να μας διαφεντευει, ειδικα με μαγεψε η φραση η δυναμη της θελησης , γιατι σκετη η δυναμη και σκετη η θεληση δεν οδηγουν πουθενα.Αυτο ειναι που πρεπει να καταλαβαινουν ορισμενοι ανθρωποι, και εσεις με βοηθησατε να ξαναπαλεψω γι'αυτο.Ευχαριστω απο μια καινουργια μονιμη πλεον θαμωνα σας :love:

Δείμων
03-12-2008, 03:31 PM
ανναμαρία για να ξεκινήσεις μια καινούργια συζήτηση πηγαίνεις στα FORUM (ταμπελάκι πάνω-πάνω δεξιά στην οθόνη) βρίσκεις κάποια θεματική ενότητα κατάλληλη για την ερώτησή σου π.χ. Συζητήσεις - Αστρολογία για αρχάριους, και εκεί πάνω και κάτω από τα υπάρχοντα θέματα υπάρχει ένα κουμπάκι που λέει Νέο Θέμα :)

Αρσινόη σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια, εύχομαι να μπορέσουμε να προσφέρουμε για τον (καινούργιο?) δρόμο σου όσο πιο αξιόλογα όπλα γίνεται!

dyon
26-03-2009, 09:03 PM
Νιώθω την επιθυμία να σας ευχαριστήσω, για την προσφορά σας σε όλους εμάς, μέσω αυτού του site.

kiaRRa
26-03-2009, 09:56 PM
Νιώθω την επιθυμία να σας ευχαριστήσω, για την προσφορά σας σε όλους εμάς, μέσω αυτού του site.

Οι καρποί της ομαδικής δουλειάς πάνω σε ένα αντικείμενο που αγαπάμε!:embarrest

ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΚΟΥΚΙ
26-03-2009, 10:09 PM
Νιώθω την επιθυμία να σας ευχαριστήσω, για την προσφορά σας σε όλους εμάς, μέσω αυτού του site.

Καλο ειναι που και που να ευχαριστουμε μερικους που προσφερουν εδω μεσα στο φορουμ!
Αυτους που μας δινουν τα λιγκ,αυτους που μας λενε τοσα πραγματα για τον χαρτη μας,
για τις αποριες μας ,αυτους που ακουνε τον πονο μας ,το αστειο μας,ΚΑΙ την σαχλαμαρα μας ακομα ε;
Ειναι ακουραστοι και ειναι πολλες ωρες μεσα ονλαιν και ομως εχουν την υπομονη ...και το κανουν μονο απο αγαπη για την αστρολογια και το φορουμ αυτο γιατι το αξιζει!!!.
Ναι ...καλα κανεις αγαπητο μελος και τους ευχαριστεις!!!
Να ξερεις οτι το αξιζουν!!:love:


Δ.Κ:love:

Matan
27-03-2009, 09:28 PM
Γειά σας. Το site είναι πάρα πολύ καλό αλλά όταν έχω απορίες δεν ξέρω πως να τις υποβάλω. Δηλ σε ποιον να απευθυνθώ πως γίνονται οι δημοσιευσεις. Μια προσπάθεια που έκανα μου απάντησαν πως η ερώτηση είναι άσχετη με το θέμα.Τι πρέπει να κάνω. Ευχαριστώ.

kiaRRa
27-03-2009, 09:40 PM
Γειά σας. Το site είναι πάρα πολύ καλό αλλά όταν έχω απορίες δεν ξέρω πως να τις υποβάλω. Δηλ σε ποιον να απευθυνθώ πως γίνονται οι δημοσιευσεις. Μια προσπάθεια που έκανα μου απάντησαν πως η ερώτηση είναι άσχετη με το θέμα.Τι πρέπει να κάνω. Ευχαριστώ.

Μπορείς να διαβάζεις τα επισημασμένα κάθε ενότητας προτού θέσεις την απορία σου και ετσι θα ξέρεις που να υποβάλλεις την ερώτηση σου!:bigsmile:

basikara6
29-03-2009, 01:21 AM
ΠΟΛΥ ΚΑΛH H ΑΛΛΑΓΗ!!!ΘΕΤΙΚΟ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΣΙΓΟΥΡΑ!!!Κ ΠΡΙΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!

Basilakis
29-03-2009, 01:40 AM
Όσο πάει γίνεται όλο και καλύτερο!

Ειδικά τα θεματα των συζητήσεων με εκπλήσσουν θετικά διαρκως.:bigsmile:

va-ra
29-03-2009, 01:41 PM
Πολύ καλό παιδιά το φόρουμ και πολύ χρηστικό.Ποιός από σας όμως μπορεί να μου πεί πού θα μπορούσα να παρακολουθήσω μερικά " μαθήματα" αστρολογίας, για αρχάριους??????:blink:

kiaRRa
29-03-2009, 01:50 PM
Πολύ καλό παιδιά το φόρουμ και πολύ χρηστικό.Ποιός από σας όμως μπορεί να μου πεί πού θα μπορούσα να παρακολουθήσω μερικά " μαθήματα" αστρολογίας, για αρχάριους??????:blink:

Καταρχήν ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια. Όσον αφορά τα μαθηματα τώρα, είχε γίνει μια συζήτηση επ'αυτού γιατί και άλλα μέλη ήθελαν να δηλώσουν συμμετοχές οποτε αυτό (http://www.myhoroscope.gr/80520-post22.html) πιστεύω θα σε ικανοποιήσει! :bigsmile:

va-ra
29-03-2009, 02:04 PM
Σ΄ευχαριστώ θα θα επικοινωνίσω αύριο κιόλας.:bigsmile:

sellana
30-03-2009, 12:12 PM
:tease1::tease1:ΤΕΛΕΙΟ

Delja
10-04-2009, 04:16 PM
Καλησπέρα και από εμένα ... :toung:
Παρακολουθώ καθημερινά το site και έχω μάθει πολλά γύρω από την αστρολογία και τον εαυτό μου,
Θέλω να σας ευχαριστήσω όλους για τα όμορφα και εποικοδομητικά σας άρθρα ,να συνεχίσετε να διαδίδεται τις γνώσεις σας γιατί βοηθάτε πολύ κόσμο :bigsmile:
Κα Λίλιαν Σύμου και Dell piero κα είστε απλά καταπληκτικοί :amuse:

jungle
10-04-2009, 10:47 PM
γεια σας. οι συζητησεις ειναι πολυ ενδιαφερουσες και τις
παρακολουθω γιατι διαβαζω πληροφοριες που δεν
εχω διαβασει μεχρι τωρα σε κανενα απο τα βιβλια
που εχω. και απαντατε ολοι σχετικα γρηρορα.
μπραβο!

zoze
10-04-2009, 11:19 PM
Διάβαζα με ενδιαφέρον το μεσημέρι κάποιες από τις γενικές συζητήσεις και off-topic θέματα!
σε δυο σημεία θέλω να εστιάσω:

α) στο επίπεδο που κρατιέται στις συζητήσεις ακόμα κι όταν υπάρχουν διαφωνίες και διαφορετικές αντιλήψεις και προσεγγίσεις. Τα περισσότερα μέλη γράφουν με μεγάλη ωριμότητα, κατανόηση, γνώση αλλά και χιούμορ...(...τα λεφτά αργότερα παιδιά....:bigsmile::bigsmile:)

β) οι απόψεις που διάβαζα ήταν τόσο πολλές και διαφορετικές μεταξύ τους-με τις περισσότερες να είναι αυθεντικές κι ανθρώπινες, εμπεριέχοντας η κάθε μια ένα τμήμα της Αλήθειας- που στο τέλος το μυαλό μου σταμάτησε να σκέφτεται και μπήκα σε μια κατάσταση θα έλεγα
...ΖΕΝ...!!! :bigsmile:

Εύα35
12-04-2009, 07:41 PM
:blink:ακομα ειμαι νεο μελος.ειναι παντος πολύ ενδιαφερων.....

DONNNIE
23-04-2009, 08:38 PM
Καλησπέρα μαθαίνω καθε μέρα όλο και πιο πολλά πράγματα για την αστρολογία απο αυτό το υπέροχο site,μακάρι να είχα περισσότερο ελεύθερο χρόνο να "βουτούσα" συχνοτέρα στη θάλασσα της γνώσης που βρίσκεται μπροστά μου.

giotagiotaki
08-06-2009, 05:09 PM
Είστε υπέροχη παρέα!!!

leen
09-06-2009, 12:37 PM
Είπα να ανοίξω ένα νέο θεματάκι για να πούμε την άποψή μας για το νέο φόρουμ γιατί δεν άλλαξε μόνο εμφάνιση, αλλά έχω την αίσθηση ότι εξελίχθηκε για τα καλά!

Εσείς τι λέτε?

Καλήμερα σε όλους :bigsmile:

Να υπενθυμίσω, πριν γράψω οτιδήποτε, ότι το θέμα «κάντε την κριτική σας» ή «πείτε την άποψή σας» είναι κατά κάποιο τρόπο ευαίσθητο γιατί όταν το θέτεις, πρέπει να είσαι προετοιμασμένος εκτός του να «δρέψεις δάφνες» και «αγαπούλες:love:» να ακούσεις και παράπονα ή στεγνή κριτική ή αν θέλετε να είσαι έτοιμος να ακούσεις και την Αλήθεια. Παρατηρώ λοιπόν ότι εδώ, ότι τα σχόλια πάνε προς το «χαϊδεμα»...
Την έχει ο λαός μας αυτή την ανασφάλεια στο DNA του, ακόμα κι όταν είναι με ψευδώνυμο ελοχεύει παντού ένας διαχυτός φόβος να πούμε τα πράγματα όπως έχουν, μήπως και μας απορρίψουν αυτοί οι «ΑΛΛΟΙ» και προριτμάμε τη χλιαρότητα του γλυψίματος :toung:
Έτσι όμως δεν βοηθάς κανέναν να αλλάξει προς το καλύτερο.
Λοιπόν:
Το συγκεκριμένο φόρουμ είναι άρτιο τεχνικά. Κάθε φορά που αλλάζει σημειώνεται μια αισθητική αλλάγή προς το καλύτερο και επίσης γίνεται πιο λειτουργικό.
Αυτό, προς τιμήν των παιδιών που το ίδρυσαν, το ξεκίνησαν και το λειτουργούν διότι έχουν καταφέρει να κρατούν με την interactive πρόσβαση με μεγάλη γκάμα θεμάτων τα μέλη τους σταθερά και πιστά.
Από την άλλη πλευρά, το σκοτεινό σημείο στο φόρουμ, που δεν αφορά σχεδόν καθόλου τα ιδρυτικά μέλη του - αλλά ωφείλεται καθαρά νοοτροπία των εγγεγραμένων μελων του - είναι ότι σε σύγκριση με τα αντίσοιχα φόρουμ του εξωτερικού το είδος της πληροφορίας που παίρνεις όταν ψάχνεις κάτι συγκεκριμένο (π.χ μια όψη συνστρίας) είναι μέτρια, δεν είναι ευρηματική είναι στεγνού ακαδημαΙκού τύπου (πχ copy-paste από βιβλία) σε τρίτο πρόσωπο, με το ύφος χιλίων καρδιναλίων όπου μπορεί να καταλήξει και στο χαβαλέ ενίοτε... Σχεδόν σπάνια βλέπεις να παραθέτει κάποιος την προσωπική του εμπειρία - ιστορία ή το παράδειγμα που έχει ακούσει προσωπικά σε σχέση με το αστρολογικό θέμα που τίθεται. Και είναι απορίας αξιον! Τόση επιφύλαξη γιατί ρε παιδιά! Θα σας φακελώσει κανένας και θα σας κυνηγάει? Χαλαρώστε λίγο με ψευδώνυμο έχετε γραφτεί όχι με ΑΦΜ και ταυτότητα :bigsmile: Και δεν μπαίνουμε εδώ στο στίβο να ανταγωνιστούμε στην «Ελληνική Ξερόλα» μπαίνουμε για την επικείμενη γνώση πού μπορεί να δώσουμε και να πάρουμε. Νομίζω? ...Αυτό κυρίως.

Το μείον αυτο, δεν είναι σπουδαίο ούτε μη αναστρέψιμο.
Η άποψή μου είναι ότι το site και τα μέλη έχουν να ωφεληθούν και να εξελιχθούν όταν το κλίμα των συζητήσεων αλλάξει προς το πιο ειλικρινές, προσωπικό, ευρηματικό ύφος. Πράγμα σχετικά δύσκολο γιατί έγκειται κυρίως στην νοοτροπία μας σαν κοινωνία παρά στις «πολύ καλές προθέσεις» των παιδιών που το ξεκίνησαν.

Σ' όλα τ' άλλα... ¶ριστα 10' :cheesy:

ScP
09-06-2009, 01:35 PM
Σπανίως απαντώ στις κριτικές τα τελευταία χρόνια (εκτός εάν είναι κατάφορα άδικες). Προτιμώ να βελτιώνω το ταχύτερο τις δυσλειτουργίες.

Εδώ όμως με συμφέρει να απαντήσω γιατί ξεκινώ από την ασφάλεια του άριστα 10 :toung:

Η ευθύνη δεν είναι απόλυτα των μελών και της νοοτροπίας μας (ελληνική). Έχουμε βάλει και εμείς το χεράκι μας με "όρους" του στυλ "είσαι σε δημόσιο χώρο βρε αδελφέ. Και μάλιστα σε χώρο που έρχεται κόσμος και διαβάζει. Πρόσεξε τα βιωματικά σου πώς θα τα εκλάβει ο άλλος".
Μια όψη σε σένα πιθανόν δεν θα δουλέψει το ίδιο στον άλλον οπότε σε ευάλωτους συναισθηματικά, αυτή την περίοδο, για παράδειγμα ίσως έχουμε αρνητικό αποτέλεσμα.

Η "εμμονή μας" σε περιγραφικούς τίτλους ίσως είναι επίσης ένα μείον για να απελευθερωθεί το μέλος και να συμμετέχει πιο χαλαρά.
"**μώ την κενωνία μου θα γυρίσει ο Μήτσος" που βλέπουμε σε συμπαθέστατα φόρουμ του εξωτερικού εδώ δεν τα βλέπουμε.

Για να μην το βαρύνω... το myhoroscope δεν έχει το χαρακτήρα που έχει ένα συμπαθέστατο φόρουμ του εξωτερικού, δηλαδή να είναι στέκι φίλων. Περισσότερο τείνει σε βιβλιοθήκη παρά σε στέκι καφέ.

Όσο για τους καρδινάλιους (με αυτό γέλασα πολύ) θα τους δούμε εγγεγραμμένους και στα συμπαθέστατα κατά τα άλλα φόρουμ του εξωτερικού.

Τέλος και επιστρέφω στα καθήκοντά μου θα έλεγα ότι δεν μπορούμε να "συγκρίνουμε" την καμαρούλα μια σταλιά 2Χ3 με μια ξενοδοχειακή μονάδα που έχει να εξυπηρετήσει πολλούς ενδιαφερόμενους.

Ευχαριστώ και πάλι για το όμορφο ποστ :bigsmile:


Καλήμερα σε όλους :bigsmile:

Να υπενθυμίσω, πριν γράψω οτιδήποτε, ότι το θέμα «κάντε την κριτική σας» ή «πείτε την άποψή σας» είναι κατά κάποιο τρόπο ευαίσθητο γιατί όταν το θέτεις, πρέπει να είσαι προετοιμασμένος εκτός του να «δρέψεις δάφνες» και «αγαπούλες:love:» να ακούσεις και παράπονα ή στεγνή κριτική ή αν θέλετε να είσαι έτοιμος να ακούσεις και την Αλήθεια. Παρατηρώ λοιπόν ότι εδώ, ότι τα σχόλια πάνε προς το «χαϊδεμα»...
Την έχει ο λαός μας αυτή την ανασφάλεια στο DNA του, ακόμα κι όταν είναι με ψευδώνυμο ελοχεύει παντού ένας διαχυτός φόβος να πούμε τα πράγματα όπως έχουν, μήπως και μας απορρίψουν αυτοί οι «ΑΛΛΟΙ» και προριτμάμε τη χλιαρότητα του γλυψίματος :toung:
Έτσι όμως δεν βοηθάς κανέναν να αλλάξει προς το καλύτερο.
Λοιπόν:
Το συγκεκριμένο φόρουμ είναι άρτιο τεχνικά. Κάθε φορά που αλλάζει σημειώνεται μια αισθητική αλλάγή προς το καλύτερο και επίσης γίνεται πιο λειτουργικό.
Αυτό, προς τιμήν των παιδιών που το ίδρυσαν, το ξεκίνησαν και το λειτουργούν διότι έχουν καταφέρει να κρατούν με την interactive πρόσβαση με μεγάλη γκάμα θεμάτων τα μέλη τους σταθερά και πιστά.
Από την άλλη πλευρά, το σκοτεινό σημείο στο φόρουμ, που δεν αφορά σχεδόν καθόλου τα ιδρυτικά μέλη του - αλλά ωφείλεται καθαρά νοοτροπία των εγγεγραμένων μελων του - είναι ότι σε σύγκριση με τα αντίσοιχα φόρουμ του εξωτερικού το είδος της πληροφορίας που παίρνεις όταν ψάχνεις κάτι συγκεκριμένο (π.χ μια όψη συνστρίας) είναι μέτρια, δεν είναι ευρηματική είναι στεγνού ακαδημαΙκού τύπου (πχ copy-paste από βιβλία) σε τρίτο πρόσωπο, με το ύφος χιλίων καρδιναλίων όπου μπορεί να καταλήξει και στο χαβαλέ ενίοτε... Σχεδόν σπάνια βλέπεις να παραθέτει κάποιος την προσωπική του εμπειρία - ιστορία ή το παράδειγμα που έχει ακούσει προσωπικά σε σχέση με το αστρολογικό θέμα που τίθεται. Και είναι απορίας αξιον! Τόση επιφύλαξη γιατί ρε παιδιά! Θα σας φακελώσει κανένας και θα σας κυνηγάει? Χαλαρώστε λίγο με ψευδώνυμο έχετε γραφτεί όχι με ΑΦΜ και ταυτότητα :bigsmile: Και δεν μπαίνουμε εδώ στο στίβο να ανταγωνιστούμε στην «Ελληνική Ξερόλα» μπαίνουμε για την επικείμενη γνώση πού μπορεί να δώσουμε και να πάρουμε. Νομίζω? ...Αυτό κυρίως.

Το μείον αυτο, δεν είναι σπουδαίο ούτε μη αναστρέψιμο.
Η άποψή μου είναι ότι το site και τα μέλη έχουν να ωφεληθούν και να εξελιχθούν όταν το κλίμα των συζητήσεων αλλάξει προς το πιο ειλικρινές, προσωπικό, ευρηματικό ύφος. Πράγμα σχετικά δύσκολο γιατί έγκειται κυρίως στην νοοτροπία μας σαν κοινωνία παρά στις «πολύ καλές προθέσεις» των παιδιών που το ξεκίνησαν.

Σ' όλα τ' άλλα... ¶ριστα 10' :cheesy:

Τίνα Ζαχαριάδου
09-06-2009, 01:38 PM
Από την άλλη πλευρά, το σκοτεινό σημείο στο φόρουμ, που δεν αφορά σχεδόν καθόλου τα ιδρυτικά μέλη του - αλλά ωφείλεται καθαρά νοοτροπία των εγγεγραμένων μελων του - είναι ότι σε σύγκριση με τα αντίσοιχα φόρουμ του εξωτερικού το είδος της πληροφορίας που παίρνεις όταν ψάχνεις κάτι συγκεκριμένο (π.χ μια όψη συνστρίας) είναι μέτρια, δεν είναι ευρηματική είναι στεγνού ακαδημαΙκού τύπου (πχ copy-paste από βιβλία) σε τρίτο πρόσωπο, με το ύφος χιλίων καρδιναλίων όπου μπορεί να καταλήξει και στο χαβαλέ ενίοτε... Σχεδόν σπάνια βλέπεις να παραθέτει κάποιος την προσωπική του εμπειρία - ιστορία ή το παράδειγμα που έχει ακούσει προσωπικά σε σχέση με το αστρολογικό θέμα που τίθεται. Και είναι απορίας αξιον! Τόση επιφύλαξη γιατί ρε παιδιά! Θα σας φακελώσει κανένας και θα σας κυνηγάει? Χαλαρώστε λίγο με ψευδώνυμο έχετε γραφτεί όχι με ΑΦΜ και ταυτότητα Και δεν μπαίνουμε εδώ στο στίβο να ανταγωνιστούμε στην «Ελληνική Ξερόλα» μπαίνουμε για την επικείμενη γνώση πού μπορεί να δώσουμε και να πάρουμε. Νομίζω? ...Αυτό κυρίως.


Aγαπητη leen κατανοω απολυτα τα γραφομενα σου κ δεν σου κρυβω οτι εν μερει συμφωνω, ομως θα ηθελα μια απαντηση να μας υποδειξεις στεγνου ακαδημαικου τυπου για να καταλαβουμε επακριβως τι εννοεις κ για να μην εχουμε κ αντιρρησεις κ ενστασεις απο καποια μελη,μπορεις να υποδειξεις καποια απο τις δικες μου.
Αυτο ομως που πρεπει να εχεις υποψιν σου ειναι οτι,στο φορουμ μπαινει καθε καρυδιας καρυδι,που σημαινει οτι ο καθενας απο εμας εχει διαφορετικη,παιδεια ,μορφωση,καλλιεργεια,ευθιξ α κ χιλια δυο αλλα χαρακτηριστικα.
Επισης ενας απο τους ορους του σαιτ ειναι -οχι προβλεψη,οχι προσωποποιηση- ,ο σκοπος εδω μεσα ειναι οι οποιοι εχουν καποιες γνωσεις να βοηθησουν τους αλλους να κατανοησουν την αστρολογια κ οχι να τους ερμηνευσουν τον χαρτη τους,κατι που λιγοι το εχουν εμπεδωσει κ για να γινει αυτο σαφως οι απαντησεις δινονται πιο ευκολα σε τριτο προσωπο.
οσο για την προσωπικη καταθεση του καθενος με παραδειγματα μεσα απο την ζωη του,νομιζω πως οι περισσοτεροι που απαντουν δινουν τετοια παραδειγματα ακριβως για να καταλαβουν κ οι υπολοιποι πως μπορει να λειτουργει η αστρολογια,οσοι παλι δεν δινουν ειναι δικαιωμα τους κ κανεις δεν ειναι σε θεση "να τους πιεσει"
Η επιφυλαξη ως προς τις απαντησεις αλλα κ η ανασφαλεια νομιζω πως ειναι λογικο να υπαρχουν, γιατι αυτο για εμενα τουλαχιστον δειχνει σοβαροτητα κ ωριμοτητα κατι που λειπει απο πολλους που βρισκονται στην θεση του "παραληπτη" ,εισαι σιγουρη πως ο καθενας που ρωτα ειναι σε θεση να ακουσει κ να κατανοησει τις απαντησεις οχι ακαδημαικου τυπου? απο την ερωτηση που θα θεσει καταλαβαινει ο αλλος κ τι πρεπει η οχι να απαντησει κ φυσικα εννοω για ερωτησεις τυπου,τι θα παθω τωρα με τον Κρονο,βοηθεια,εχω τρομοκρατηθει κτλ.
Με συχγωρεις αλλα σε τετοιου ειδους ερωτησεις,μονο σε τριτο προσωπο μπορεις να αναφερθεις,αν μπεις στην διαδιακσια βεβαια πρωτα να απαντησεις.
Κατα τα αλλα συμφωνω μαζι σου κ για το Καρδιναλιακο στυλ, κ για τον υποτιθεμενο ανταγωνισμο ξερολιασης, στο φορουμ κανεις δεν δινει εξετασεις κ τα λαθη επιτρεπονται καθως γινονται απο ανθρωπου κ οχι απο το δωδεκαθεο.

leen
09-06-2009, 02:24 PM
Ένα ΤΥΧΑΙΟ Παράδειγμα (ΟΧΙ απαραίτητα προς μίμιση :cheesy:)

«...I was wondering if anyone out there knows much about the whole venus-pluto phenomenom. I've read the whole cook book definitions and have not gleamed much from them. I met this guy (in a very strange situation) about 6 months ago and his pluto is conjunct my venus in my 5th house. We have fallen into an extremely obsessive relationship, and this is mutually obsessive. But I have never felt a connection like this with anyone before and I have never known love like this. He is much older than me and he already seems to be very jealous and a little controling. To make things more intense, he is also going through his t. pluto squaring his n. venus, started it around the time we met and he is highly plutonian to begin with. We both are actually...»
Μπλα,...μπλα..κλπ

Έχει κάποιο ενδιαφέρον έτσι δεν είναι?
Σου ανοίγει την όρεξη να διαβάσεις παρακάτω, να δεις τι της απαντούν, να συμμετέχεις αν γνωρίζεις κάτι...
Αν τώρα έμπαινε από κάτω ένας φιλόδοξος «νεόκοπος αστρολόγος» και της απάνταγε σε ξύλινο πολιτικό λόγο με το να αναλύσει πρώτα τον όρο «conjunct» μετά τον πλανήτη «pluto» και πάει λέγοντας... αν μη τι άλλο, η εν λόγω κοπέλα θα σερφάριζε για αλλού... Διότι απάντηση ουσιαστική δε θα'χε πάρει! Βιβλία προφανώς έχει και σπίτι της...
Αυτό ενοώ περίπου... Δεν ξέρω αν με κατανοείς

leen
09-06-2009, 02:27 PM
Σπανίως απαντώ στις κριτικές τα τελευταία χρόνια (εκτός εάν είναι κατάφορα άδικες). Προτιμώ να βελτιώνω το ταχύτερο τις δυσλειτουργίες.

Εδώ όμως με συμφέρει να απαντήσω γιατί ξεκινώ από την ασφάλεια του άριστα 10 :toung:

Η ευθύνη δεν είναι απόλυτα των μελών και της νοοτροπίας μας (ελληνική). Έχουμε βάλει και εμείς το χεράκι μας με "όρους" του στυλ "είσαι σε δημόσιο χώρο βρε αδελφέ. Και μάλιστα σε χώρο που έρχεται κόσμος και διαβάζει. Πρόσεξε τα βιωματικά σου πώς θα τα εκλάβει ο άλλος".
Μια όψη σε σένα πιθανόν δεν θα δουλέψει το ίδιο στον άλλον οπότε σε ευάλωτους συναισθηματικά, αυτή την περίοδο, για παράδειγμα ίσως έχουμε αρνητικό αποτέλεσμα.

Η "εμμονή μας" σε περιγραφικούς τίτλους ίσως είναι επίσης ένα μείον για να απελευθερωθεί το μέλος και να συμμετέχει πιο χαλαρά.
"**μώ την κενωνία μου θα γυρίσει ο Μήτσος" που βλέπουμε σε συμπαθέστατα φόρουμ του εξωτερικού εδώ δεν τα βλέπουμε.

Για να μην το βαρύνω... το myhoroscope δεν έχει το χαρακτήρα που έχει ένα συμπαθέστατο φόρουμ του εξωτερικού, δηλαδή να είναι στέκι φίλων. Περισσότερο τείνει σε βιβλιοθήκη παρά σε στέκι καφέ.

Όσο για τους καρδινάλιους (με αυτό γέλασα πολύ) θα τους δούμε εγγεγραμμένους και στα συμπαθέστατα κατά τα άλλα φόρουμ του εξωτερικού.

Τέλος και επιστρέφω στα καθήκοντά μου θα έλεγα ότι δεν μπορούμε να "συγκρίνουμε" την καμαρούλα μια σταλιά 2Χ3 με μια ξενοδοχειακή μονάδα που έχει να εξυπηρετήσει πολλούς ενδιαφερόμενους.

Ευχαριστώ και πάλι για το όμορφο ποστ :bigsmile:

Sorry ScP!
Oι προθέσεις μου είναι μόνο αγνές και η αυτοκριτική στο αίμα μου!:toung:

ScP
09-06-2009, 03:00 PM
Ε που αλλού. Σιγά τα πολλά φόρουμ που υπάρχουν στον κόσμο. Το πολύ πολύ σε κάποιον μπλόγκερ που έχει επισκεψιμότητα τα 2 ξαδέλφια του να έπαιρνε μια ασαφή απάντηση.

¶σε που στα φόρουμ συνήθως οι μέν ξέρουν τα μέλη των δε (ίδιοι είναι που γυρίζουν σε όλα) και θα της κολήσουν τη ρετσινιά τιου "ζήτουλα" :toung:

Πέραν της πλάκας. ένα μέλος που έχει διαβάσει 2-3 βιβλία συνήθως αποκτά ψυχολογία "αστρολόγου". Κοινώς ψωνίζεται και θέλει να φορέσει το στέμμα του Καίσαρα.

Ένας αστρολόγος, που έχει αναπτύξει έναν προσωπικό κώδικα δεοντολογίας δεν είναι ποτέ σίγουρος για τις γνώσεις του ερωτόντος. Ας δεχθούμε λοιπόν ότι ο/η ερωτών έχει βασικές γνώσεις.
Ξεκινάμε τα μπερδευτικά. Γνώσεις ποιας αστρολογίας. Αυτής της κλασικής; Της αυτοπραγμάτωσης και αυτογνωσίας; :sick: της αστροταιριαστικής; κ.λπ κ.λπ.

Εάν δεν είναι σε ισορροπία οι συμπαντικοί κραδασμοί του ερωτώντος με τον εξατάζοντα που θα απαντήσει το χάσαμε το έργο.

Ευθυμήσαμε πάλι :toung:

Υ.Γ. Πάντως εγώ θα μπορούσα, εάν επιθυμούν πλειοψηφικά τα μέλη μας, για μια εβδομάδα να δεχθώ να το κάνουμε ένα ωραίο πανηγυράκι σαν το astro.com. Καλοκαίρι είναι γιατί να μην αρχίζει το πάρτυ από τώρα.





αν μη τι άλλο, η εν λόγω κοπέλα θα σερφάριζε για αλλού...

Βασιλης Παπαδολιας
09-06-2009, 09:10 PM
Υ.Γ. Πάντως εγώ θα μπορούσα, εάν επιθυμούν πλειοψηφικά τα μέλη μας, για μια εβδομάδα να δεχθώ να το κάνουμε ένα ωραίο πανηγυράκι σαν το astro.com. Καλοκαίρι είναι γιατί να μην αρχίζει το πάρτυ από τώρα.

Τς, τς.. κύριε διαχειριστά... γιατί αξιολογείτε ονομαστικά; Μέχρι τώρα έχουμε κρατήσει όμορφους κανόνες συνύπαρξης έτσι δεν είναι; ¶ντε τώρα ν' αρχίσουν κι από κει να λένε για το myhorscope, ε; Το χάσαμε... πάει...

Επί του θέματος ας μην κρίνουμε ανόμοια πράγματα... το astro όπως και άλλα αστρολογικά φόρα του εξωτερικού (π.χ. node-o-rama) απευθύνονται κυρίως σε άτομα που ξέρουν κι έχουν αρκετή εμπειρία να λένε και μία κουβέντα παραπάνω αλλά και δε θα πάρουν τοις μετρητοίς μία δύσκολη πρόβλεψη. Το myhoroscope έχει πολύ μεγαλύτερο πλήθος μελών κι αυτό είναι βεβαίως η δόξα του αλλά συνάμα και ο περιορισμός του. Αναγκαστικά στρογγυλεύεις αυτά που λες για να είσαι σίγουρος ότι από την πολύ "γνώση" σου δε θα φέρεις κάποιον στα πρόθυρα της αυτοκτονίας...

black moon
09-06-2009, 09:19 PM
Με φώναξε κανείς??
Εγω οτι και να λέτε δεν το βγαζω :toung:

Μητσάκος
09-06-2009, 11:28 PM
Τς, τς.. κύριε διαχειριστά... γιατί αξιολογείτε ονομαστικά; Μέχρι τώρα έχουμε κρατήσει όμορφους κανόνες συνύπαρξης έτσι δεν είναι; ¶ντε τώρα ν' αρχίσουν κι από κει να λένε για το myhorscope, ε; Το χάσαμε... πάει...

Επί του θέματος ας μην κρίνουμε ανόμοια πράγματα... το astro όπως και άλλα αστρολογικά φόρα του εξωτερικού (π.χ. node-o-rama) απευθύνονται κυρίως σε άτομα που ξέρουν κι έχουν αρκετή εμπειρία να λένε και μία κουβέντα παραπάνω αλλά και δε θα πάρουν τοις μετρητοίς μία δύσκολη πρόβλεψη. Το myhoroscope έχει πολύ μεγαλύτερο πλήθος μελών κι αυτό είναι βεβαίως η δόξα του αλλά συνάμα και ο περιορισμός του. Αναγκαστικά στρογγυλεύεις αυτά που λες για να είσαι σίγουρος ότι από την πολύ "γνώση" σου δε θα φέρεις κάποιον στα πρόθυρα της αυτοκτονίας...
Είσαι σίγουρος για αυτό που λες; Δηλαδή, συγκρίνεις το astro με το node και επιπλέον ότι το astro απευθύνεται σε άτομα που ...ξέρουν;;;:nuts: Σε ποιο φόρουμ; Και υπονοείς ότι το myhoroscope δεν απευθύνεται και σε άτομα που ξέρουν;

zoze
10-06-2009, 12:50 AM
Θα συμφωνήσω εν μέρει με τη leen!
Χρειάζεται μια δόση χρώματος το φορουμ!
Εντάξει δεν λέω να γράφουμε αστρολογικά ρομάντζα όπως αναφέρθηκε ή να το γυρίσουμε στο πάρτυ και στο χαβαλε αλλά από την άλλη υπάρχουν φορές που θυμίζει ολίγον σάντουιτς χωρίς σαλάτα!:bigsmile:
Κατανοώ τη σκοπιμότητα του σάιτ και καλή η νοητική γνώση που προσφέρεται αλλά θα συμφωνήσω με τη leen ότι μαθαίνεις και από τις προσωπικές εμπειρίες των μελών κι από την αίσθηση που αυτές μεταφέρουν. Μαθαίνουμε και από τις δικές μας εμπειρίες αλλά και από αυτές των άλλων συνανθρώπων μας!
Δεν μιλάω για ακρότητες. Χρειάζεται μια ισορροπία.
Συγκεκριμένα χθες πήγα να παραθέσω μια προσωπική μου εμπειρία με σκοπό να μοιραστώ τη γνώση που αποκόμισα από αυτό το αστρολογικό γεγονός αλλά στο τέλος το μετάνιωσα και το διέγραψα πριν το δημοσιεύσω ώστε να μην το προσωποποιήσω.

απλά η άποψή μου:bigsmile:

leen
10-06-2009, 08:56 AM
[/QUOTE]Ευθυμήσαμε πάλι :toung:

Υ.Γ. Πάντως εγώ θα μπορούσα, εάν επιθυμούν πλειοψηφικά τα μέλη μας, για μια εβδομάδα να δεχθώ να το κάνουμε ένα ωραίο πανηγυράκι σαν το astro.com. Καλοκαίρι είναι γιατί να μην αρχίζει το πάρτυ από τώρα.[/QUOTE]

Πάλι γελάς...?:unsure:
Eίδες τώρα τι έκανες?:toung:

Είσαι πολύ σίγουρος όταν λες «πανηγυράκι», ότι μιλάς για το astro.com?
Είναι ένα από τα εγκυρότερα αστολογικά site στο internet - να μην πω το καλύτερο που υπάρχει. Οι άνθρωποι εκεί κάνουν σοβαρή δουλειά αλλά δεν πρόκειτε για ένα site κυρίως forum. Oπότε καλύτερα να μην συγκρίνουμε το «δικό μας» με εκείνο...

Ίσως έαν υπήρχε δυνατότητα για μια ξεχωριστή ενότητα στο forum της οποίας όμως η βιωσιμότητα θα κρινόταν από την ποιότητα του διαλόγου ανάμεσα στα μέλη γιατί είναι πολύ ευκολο να ξεφύγει το πράγμα και να πέσει στο γνωστό μας επίπεδο: «Να με πεις και μένα τη μοίρα μου και το ριζικό μου» &... «Δώσε μου και μένα μπάρμπα»!

Εδώ, είναι που γίνεται δύσκολο το πράγμα γιατί είναι θέμα παιδείας και νοοτροπίας κυρίως για το ΠΩΣ θέτεις και λές κάτι και αφορά πιο πολύ σ' αυτούς που συμμετέχουν αποκλειστικά και όχι στην ομάδα διαχείρησης.

Όσο για αυτό που λέει ο zoze, είναι αυτό που περιέγραψα πριν, για τη συστολή του να γίνει κάποιος ουσιαστικός και αληθινός ακόμα και με ψευδώνυμο. Και είναι καθρέφτης της κοινωνίας μας, το φαινόμενο αυτό, το συναντάς σε μεγάλο ποσοστό στην καθημερινότητα, στην δουλειά, στις συναλλάγές που κάνουμε, στον τρόπο που επικοινωνούμε: Eνοχοποιούμε την Αληθεια και βγάζουμε μπροστά ένα ξυλινο πρωτόκολλο καθωσπρέπισμου που μας περνάει μεν παντού αλλά μας αφήνει ουσιαστικά ανικανοποίητους και «ρέστους» ψυχολογικά.

Προφανώς ή θα ήταν καλό να υπάρξει ειδικό section για «Αστρολογία και Προσωπικές ιστορίες με διακριτικά όρια» ή να πάει το πράγμα ως έχει που δεν είναι καθόλου κακό, το είπαμε και πριν: το myhoroscope είναι το πιο καλό αστρολογικό ελληνικό site - μέχρι στιγμής...

Μητσάκος
10-06-2009, 09:13 AM
.....
Είναι ένα από τα εγκυρότερα αστολογικά site στο internet - να μην πω το καλύτερο που υπάρχει. Οι άνθρωποι εκεί κάνουν σοβαρή δουλειά αλλά δεν πρόκειτε για ένα site κυρίως forum. Oπότε καλύτερα να μην συγκρίνουμε το «δικό μας» με εκείνο...

........[/QUOTE]
Θες να μου εξηγήσεις, συνοπτικά εννοείται, πόθεν εξάγεις το συμπέρασμα αυτό;

leen
10-06-2009, 09:29 AM
Astrology and Horoscope Homepage - Astrodienst (http://www.astro.com)

Είμαι άνθρωπος της εμπειρίας...
αλλά και εκτιμώ απεριόριστα την ακαδημαϊκή γνώση.

Αυτή είναι η προσωπική μου άποψη μετά από σχετική έρευνα στον κυβερνοχώρο.
Ξέρω πάνω-κάτω τι λείπει, τι παρέχει..., τι ΔΕΝ έχει

Δεν είναι το φότρε μου να εξηγώ, ούτε να επιχειρηματολογώ γιατί δεν έχω πρόθεση να πείσω κάνενα για οτιδήποτε... ούτε να συμμετέχω σε κοντρίτσες.

Ψαξτό «ανεπηρέαστος» και θα δεις...

P.S> H «Ιnteractive» Υπηρεσία με τους αστρολογικούς χάρτες δεν είναι super...:bigsmile:?

Μητσάκος
10-06-2009, 11:25 AM
Astrology and Horoscope Homepage - Astrodienst (http://www.astro.com)

Είμαι άνθρωπος της εμπειρίας...
αλλά και εκτιμώ απεριόριστα την ακαδημαϊκή γνώση.

Αυτή είναι η προσωπική μου άποψη μετά από σχετική έρευνα στον κυβερνοχώρο.
Ξέρω πάνω-κάτω τι λείπει, τι παρέχει..., τι ΔΕΝ έχει

Δεν είναι το φότρε μου να εξηγώ, ούτε να επιχειρηματολογώ γιατί δεν έχω πρόθεση να πείσω κάνενα για οτιδήποτε... ούτε να συμμετέχω σε κοντρίτσες.

Ψαξτό «ανεπηρέαστος» και θα δεις...

P.S> H «Ιnteractive» Υπηρεσία με τους αστρολογικούς χάρτες δεν είναι super...:bigsmile:?
Ο δαίμων του διαδικτύου μου έφαγε ένα ποστ (καλό και ικανό να πάρει συγχαρητήρια για τη μεστότητα, την αρτιότητα και τον πλούτο των επιχειρημάτων, όπως και όλα όσα γράφω :toung: ).
Αν βρεθεί ανάμεσα στο χάος του κυβερνοχώρου από τους φίλτατους διαχειριστές, έχει καλώς. Αν όχι, πάλι έχει καλώς. Βασικά, βαριέμαι να το ξαναγράψω και δεν έχω και χρόνο τώρα. Μια άλλη φορά :love:

leen
10-06-2009, 11:46 AM
«Angel au Demon....»?

Kαλή όρεξη στο «Δαίμον» ή μήπως ήταν «¶γγελος»?

Aν πάλι το βρω εγώ... θα το κρατήσω για τη μεστότητα, την αρτιότητα και τον πλούτο των επιχειρημάτων, όπως όλα όσα γράφεις...

a toute a L'hour

Dion-DoubleDoor
10-06-2009, 01:03 PM
Αν και έχω εγγραφεί σε πολλά forums, επέλεξα να μείνω και να συμμετάσχω σε αυτό, διότι καλύπτει ένα ευρύ φάσμα θεμάτων που υπερβαίνουν τα όρια της αστρολογίας, ενώ παράλληλα κατορθώνει να συνδέσει άλλου είδους θέματα ειδικού ενδιαφέροντος, π.χ. φιλοσοφικά ή ιστορικά, με
την αστρολογία. Ακόμα, μ'αρέσει πολύ η παρέα αυτού του forum, ακριβώς επειδή πρόκειται για άτομα που ψάχνονται, αναζητούν και διερωτώνται. Μ'αρέσει να συμφωνώ ή να διαφωνώ μαζί τους!!!
Είστε ωραία παρεά!!!!:bigsmile:

Μητσάκος
10-06-2009, 01:27 PM
«Angel au Demon....»?

Kαλή όρεξη στο «Δαίμον» ή μήπως ήταν «¶γγελος»?

Aν πάλι το βρω εγώ... θα το κρατήσω για τη μεστότητα, την αρτιότητα και τον πλούτο των επιχειρημάτων, όπως όλα όσα γράφεις...

a toute a L'hour

à tout à l'heure:cheesy:

leen
10-06-2009, 01:33 PM
à tout à l'heure:cheesy:

To πρόσεξες βρε :embarrest, Σε πόσα dictionary έψαξες..?

Το πληκρολόγιό μου αρνείται να γράψει γαλλικά και αποδίδει τη γαλλική σε «αγγλιστή». Εσύ όμως κατάλαβες τι θέλω να πω...

Θα το επαναλάβω λοιπόν ορθογραφημένα στην αγγλική και ελεύθερη δική μου μετάφραση:

ΑΝΥ ΤΙΜΕ... my friend, Any time... :laugh:

elrojo
03-01-2013, 02:58 PM
Έχω να πω απλά : ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!! Δεν έχω βρει καλύτερο site από αυτό!
Είναι μοναδικό! Με καλύπτει απόλυτα!
Μπράβο σε όσους εργάζονται γι' αυτό!!!!

λιλλιαν
04-01-2013, 05:28 PM
εχω μια ερωτηση οταν καποιοσ δε θελει να ακουει ραδιο απο που κλεινει γιατι αλλαξανε τη σειρα κ δεν θελω να ακουω παντα ραδιο παρακαλω πειτε μου καποιος

gold soul
04-01-2013, 05:31 PM
Στο κάτω μέρος της σελίδας υπάρχει ένας player,
εκεί μπορείς να πατήσεις stop ή να χαμηλώσεις τη φωνή

HEALER
04-01-2013, 06:35 PM
Απο πολύ μικρή με γοήτευε η αστρολογία. Δυστυχώς δεν είχα κάποιον να το μοιραστώ αυτό το πάθος, κάποιον να βάλει σε μια σειρά τις ατέλειωτες απορίες μου, τις αναρίθμητες πληροφορίες που έρχονταν κάθε τόσο και είχαν κάνει το μυαλό μου μίξερ:o
Οφείλω λοιπόν ένα μεγάλο ευχαριστώ στην οικογένεια του my horoscope. Ένα τεράστιο μπράβο στους αρθρογράφους και όλα τα ενεργά μέλη για την εξαιρετική δουλειά τους. Έχω πάρει τόσα απ'όλους εσάς και νιώθω οτι επιτέλους κάπου ανοίκω.:):):)

centermariaka
07-09-2014, 11:02 AM
ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ SITE ΣΑΣ.

centermariaka
05-06-2015, 11:37 AM
Πάρα πολύ όμορφο. Μια ερώτηση για να γίνω συνδρομητής πως γίνετε και ποσο κοστίζει?