PDA

View Full Version : Τυρανικες σχεσεις



elena2165
24-04-2006, 08:32 AM
Καλημερα παιδια.Πολυ θα ηθελα τα αστρολογικα σας φωτα σε ενα θεμα που με ταλανιζει 25 χρονια.Ειμαι γεννημενη 21-3-65ωρα 12.00.03 μμ και αυτος 7 -1-61 περιπου 7-8 το απογευμα.Ζουμε μια τυρανικη σχεση εδω και τοσα χρονια και οσο και να μελεταω δεν μπορω να βρω τι γινεται,και πια θα ειναι η καταλληξη.
Με τις λιγες αστρολογικες γνωσεις που διαθετω βλεπω οτι μια ενδειξη διαζυγιου σε μεγαλη ηλικια ειναι οτι εχουμε και οι 2 αφροδιτη στους Ιχθεις.
Απο την αλλη εμενα η ακμη του 7 οικου μου πεφτει στον αιγοκαιρο που ειναι το ζωδιο του και το μεσουρανημα του πεφτει στον κριο που ειναι το δικο μου ζωδιο και απο τα λιγα που εχω διαβασει νομιζω οτι αυτα τα 2 θεωρουνται ιδανικα για καλες μακροχρονιες σχεσεις.
Ελα ομως που οι δικια μας ειναι μακροχρονια μεν Αλλα καθολου καλη δε.
Εχουμε κανει απειρες προσπαθειες να χωρισουμε αλλα παλι μαζι ειμαστε.
Μηπως κανεις μπορει να μου πει γιατι γινεται αυτο επιτελους και αν θα ελθει η λυτρωση ενος διαζυγιου.
Ευχαριστω οποιον ασχοληθει με την περιπτωση μου εκ των προτερων.
φιλια σε ολους και Χριστος Ανεστη

Αγγελικη
26-04-2006, 09:50 AM
Ελενα,
Χρονια πολλα!!!
Επειδη το εχεις ξαναγραψει, τι σημαινει η ωρα 12.00.03 μ.μ.;
Φιλικα :)

elena2165
05-05-2006, 07:41 AM
Καλη σου μερα.
Εννοω 12 το μεσημερι και τρια δευτερολεπτα.

sagimoon
05-05-2006, 09:11 AM
elena,

Αστρολόγος είναι ο μπαμπάς ή η μαμά και ξέρεις και το δευτερόλεπτο??
Εκτός αν ήταν Ελβετός ο γιατρός ή μόλις σας είχαν κάνει δώρο ελβετικό ρολόι και το εγκαινιάσατε στην γέννησή σου... :)

Fotini Christodoulou
05-05-2006, 10:07 AM
Αγαπητή φιλη,

Νομιζω οτι πρέπει να μελετήσεις το άρθρο σχετικά με το Διαζύγιο (http://myhoroscope.gr/showthread.php?t=1027&highlight=%C4%E9%E1%E6%FD%E3%E9%EF).

Εαν δεν κάνω λάθος καθότι αρχάρια,συνήθως ο Πλουτωνας σε όψεις με προσωπικους πλανητες δίνει την αίσθηση του να μην μπορεις να ξεφυγεις.

Ο Ουρανος ειναι ο πλανητης (κυριος δείκτης)σχετικά με το διαζύγιο/χωρισμο,αναλογα με την θεση,οψεις κτλ.
Βεβαια το ποτε ,πως και αν,ειναι μια περίπλοκη διαδικασια που μονο ενας επαγγελματίας μπορει να κανει εξεταζοντας την συναστρια,τους γενεθλιους και πολλα συστηματα προγνωσης,για να σου δώσει υπεύθυνα μια απαντηση στις αποριες/ανησυχίες σου.

Το πιο σημαντικό όλων-διοτι ειναι σοβαρό και λεπτό το θέμα και δεν μπορεί να επιλυθει στα πλαισια ενος αστρολογικού φόρουμ-να σκεφτείς τι θελεις εσύ και αν αυτή η σχέση δεν σε καλύπτει,να πράξεις αναλόγως.
Αυτή την απόφαση μόνο εσύ μπορεις να την πάρεις και κανενας άλλος για σένα.

Φιλικα,
Φωτεινή

elena2165
07-05-2006, 06:47 AM
Καλημερα και παλι παιδια και ευχαριστω για τις απαντησεις σας.Το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν περιμενω απο σας να μου πειτε αν θα πρεπει να χωρισω η οχι απλα επειδη καποια πραγματα ειναι καρμα θα ηθελα να ξερω .Διαβασα το αρθρο για το διαζυγιο αλλα επειδη ειμαι πολυ καινουργια μπερδευομαι.
Στο γενεθλιο μου ο Κρονος ειναι ο κυβερνητης του οικου του γαμου μια και πεφτει στον Αιγοκερο και ειναι σε αντιθεση με τον ουρανο.Επεισης ο Αρης κυβερνητης του Ζωδιου μου ειναι σε αντιθεση με τον Κρονο,και ο Πλουτωνας το ιδιο.
Αυτες σαν ενδειξεις σεσας τους πιο εμπειρους λενε κατι?
Και παλι ευχαριστω.
Φιλικα Ελενα

Αγγελικη
07-05-2006, 05:37 PM
Εδω, το μονο που μπορω να προσθεσω, ειναι οτι οι καρμικες σχεσεις δεν δηλωνουν μονιμοτητα...Εχουν σκοπο να μας διδαξουν αλλα σε καμμια περιπτωση να μας εγκλωβισουν και να μας μπλοκαρισουν...
Σε αυτο δεν συμμετεχει ο αλλος, αλλα ο ιδιος μας ο εαυτος...:)