PDA

View Full Version : Όψεις ωροσκόπου



Litsacorinth
29-03-2006, 08:04 AM
Παρακαλώ μήπως θα μπορούσε να με βοηθήσει κάποιος σχετικά με την ερμηνεία των όψεων που παρουσιάζει ο ωροσκόπος σε ένα χάρτη; Υπάρχει κάποιο σχετικό άρθρο; Βρήκα τα άρθρα με τις όψεις, αλλά δεν είχε για ωροσκόπο κάτι.

Fotini Christodoulou
29-03-2006, 08:19 AM
Αγαπητη Litsacorinth,
καποιο αρθρο ή εφαρμογή που να κάνει ανάλυση οψης κάποιου συγκεκριμένου πλανητη ή σημειου δεν υπάρχει.

Αν θέλεις μπορεις να μας παραθεσεις την θέση του ωροσκοπου και τις οψεις και να προσπαθήσουμε να σε βοηθήσουμε!:)

Litsacorinth
29-03-2006, 11:00 AM
Δεν ενδιαφέρομαι για μία περίπτωση, αλλά για 5 διαφορετικά άτομα. Αν πιστεύετε ότι δε ζητάω πολλά, τότε να σας παραθέσω τα στοιχεία :

Λίτσα- εγώ (6/6/1973, 7 το πρωί Κόρινθος). Ωροσκόπος Καρκίνος
Όψεις : Δίας - Ωροσκόπος χιαστί

Στάθης-σύζυγός μου (11/5/1974, 6 το απόγευμα, Λευκωσία). Ωροσκόπος Σκορπιός
Όψεις :
Άρης - Ωροσκόπος, Δίας - Ωροσκόπος, Κλήρος τύχης - Ωροσκόπος : Τρίγωνα
Ήλιος - Ωροσκόπος : Αντίθεση

Μιχάλης- γιός μου (20/6/2004, 8:15 πρωί, Λευκωσία). Ωροσκόπος Λέων
Όψεις :
Σελήνη - Ωροσκόπος, Άρης - Ωροσκόπος : Σύνοδος
Ωροσκόπος - Έρως : Τρίγωνο
Β. Δεσμός - Ωροσκόπος, Ν.Δεσμός - Ωροσκόπος :Τετράγωνο

Γιώτα- αδερφή μου (10/1/1978, 9 το πρωί, Κόρινθος) Ωροσκόπος : Υδροχόος
Όψεις :
Σελήνη - Ωροσκόπος : Σύνοδος
Πλούτωνας - Ωροσκόπος : Τρίγωνο
Β.Δεσμός - Ωροσκόπος : Τρίγωνο
Ερμής - Ωροσκόπος : Ημιτετράγωνο
Άρης - Ωροσκόπος : Αντίθεση
Ουρανός - Ωροσκόπος : Τετράγωνο
Ν.Δεσμός - Ωροσκόπος : Εξάγωνο

Θοδωρής-αδερφός μου (11/1/1975, 9:50 το βράδυ, Κόρινθος) Ωροσκόπος Παρθένος
Όψεις :
Ωροσκόπος - Κλήρος τύχης : Σύνοδος
Σελήνη - Ωροσκόπος : Τρίγωνο
Ήλιος - Ωροσκόπος : Τρίγωνο
Δίας - Ωροσκόπος : Αντίθεση
Ποσειδώνας - Ωροσκόπος : Τετράγωνο
Μεσουράνημα-Ωροσκόπος : Τετράγωνο
Κρόνος - Ωροσκόπος : Εξάγωνο
Έρως-Ωροσκόπος : Ημιτετράγωνο

Με ενδιαφέρουν περισσότερο οι ερμηνείες που έχουν σχέση με τις όψεις που σχηματίζει ο ωροσκόπος με τους προσωπικούς πλανήτες και λιγότερο με μεσουράνημα, έρως κτλ (σε περίπτωση που δεν είναι δυνατόν να δοθούν για όλα)

Ευχαριστώ πολύ

ilia
01-04-2006, 08:36 PM
Γειά σου,

Δεν βρήκα όλες τις όψεις σου γράφω όσα ξέρω.

Στάθης

Τρίγωνο με τον Άρη : ανεβάζει το σωματικό ενεργειακό επίπεδο, πιθανές έντονες αθλητικές δραστηριότητες, ανάγκη για δράση, ανεξαρτησία, επιθυμία να ανήκει στους νικητές.
Ήλιος αντίθεση: δίνεται έμφαση στον 7ο οίκο. Ισχυρή ανάγκη για δημιουργία δεσμών με τους άλλους, πιστός σύντροφος, δίνει πολλά στον σύντροφό του συναισθηματικά και υλικά, πρέπει να προσέξει να μην επισκιαστεί η προσωπικότητά του απο αυτή του συντρόφου. Είναι πολύ σημαντική η θέση της Αφροδίτης γιατί ο 7ο είναι ο οίκος της. Πρέπει το άτομο να θαυμάζει και να είναι υπερήφανο για τον σύνροφό του, έχει υψηλές προσδοκίες απο αυτόν. Ο χωρισμός μπορεί να προκαλέσει ψυχολογικά προβλήματα. Με ήλιο στον Ταύρο και ωροσκόπο στον Σκορπιό, δύο σταθερά κτητικά και παθιασμένα ζώδια καταλαβαίνεις τι γίνεται.
Τρίγωνο με Δία : είναι ενθουσιώδης, ανοιχτός, δημοφιλής, φιλοσοφημένος τα πηγαίνει καλά με τους άλλους.

Μίχάλης

Σελήνη σύνοδος : πολύ σημαντική όψη. Τάση για μυστικοπάθεια και απομόνωση.
Άρης σύνοδος : αν είναι στον 1ο ισχυρή τάση για εγωισμό.
Αν ο Άρης είναι στον 12ο έχει τάση για μυστικοπάθεια άλλα βοηθά και κάνει θυσίες για τους άλλους.
γενικά προσοχή στα ατυχήματα λόγω βιασύνης.

Γιώτα

Άρης αντίθεση : προσοχή στην υπερκόπωση απο πολλή δουλειά. Είναι απαραίτητη για αυτήν μια έντονη, ζωντανή και ικανοποιητική σεξουαλική ζωή. Έχει εριστικές τάσεις και γενικά ενισχύεται πολύ ο άρης.
Ουρανός τετράγωνο: πηγή έντασης, μπορεί το άτομο να γίνει παράλογο και απρόβλεπτο κάποιες φορές, είναι λίγο νευρικό και έχει την τάση να μεγαλοποιεί τα προβλήματα.
Πλουτώνας τρίγωνο: βοηθά το άτομο να δέχεται τις αλλαγές στην ζωή του. Υπάρχει η τάση να θέλει να ξεκαθαρίζει καταστάσεις.

Θοδωρής

Δίας αντίθεση: τάση για υπερβολή και επίδειξη μπορεί αυτό να αποξενώσει τηνυλική του πρόοδο. Ωστόσο το εξάγωνο του Κρόνου με τον ωροσκ. είναι ένα σταθέροποιητικό στοιχείο στον χάρτη, καθώς τον κάνει πρακτικό ρεαλιστή με κοινή λογική και σύνεση.
το τετράγωνο του Ποσειδώνα του προσδίδει μια τάση να έχει αυταπάτες και να ψεύδεται ίσως κάποιες φορές ενώ το τρίγωνο του ήλιου με τον ωροσκοπο δείχνει οτι όλα τα ζητήματα του πέμπτου οίκου θα εκφραστούν θετικά και ικανοποιητικά.
Τέλος το τρίγωνο με την Σέλήνη αυξάνει την διαίσθηση και το ένστικτο, την κοινή λογική, την προσαρμοστικότητα, και την ικανότητα να τα πηγαίνει καλά με τους άλλους.

Φιλικά

ιlia

Litsacorinth
03-04-2006, 08:33 AM
ilia μου σε ευχαριστώ πολύ. Αρκετά από αυτά ισχύουν.
Λίτσα

astarth
11-11-2010, 04:49 AM
γεια σας μηπως μπορειτε να με βοηθησετε; τι δειχνει το τετραγωνο ωροσκοπου πλουτωνα;

panemorfi
12-11-2010, 12:23 PM
και το τριγωνο ωροσκοπου πλουτωνα ??

gold soul
12-11-2010, 12:43 PM
γεια σας μηπως μπορειτε να με βοηθησετε; τι δειχνει το τετραγωνο ωροσκοπου πλουτωνα;


και το τριγωνο ωροσκοπου πλουτωνα ??

Μπορείτε να βρείτε την απάντηση, στη γενέθλια ανάλυση του χάρτη σας..:bigsmile:

panemorfi
12-11-2010, 12:53 PM
Μπορείτε να βρείτε την απάντηση, στη γενέθλια ανάλυση του χάρτη σας..:bigsmile:

αυτην την οψη δεν την αναλυει η γενεθλια αναλυση του χαρτη μου , γι'αυτο..:bigsmile:

a8nva888
12-11-2010, 02:35 PM
γειά σε όλα τα μέλη του αγαπητού myhoroscope!:love:Θα ήθελα και εγώ με τη σειρά μου να ρωτήσω για κάποιες όψεις του ωροσκόπου μου(ταύρου) που δεν αναλύει ο γενέθλιος χάρτης όπως ωροσκόπος εξάγωνο αφροδίτη(στους ιχθείς και στον 11ο οίκο) και τρίγωνο ωροσκόπου με ουρανό και ποσειδώνα(στον αιγόκερω και στον 9ο οίκο). όταν μπορέσετε απαντήστε μου!ευχαριστώ πολύ!!!:love:

Μητσάκος
12-11-2010, 02:59 PM
γεια σας μηπως μπορειτε να με βοηθησετε; τι δειχνει το τετραγωνο ωροσκοπου πλουτωνα;
Συνήθως δείχνει κάποιες απογοητεύσεις σε θέματα του Οίκου που βρίσκεται ο Πλούτωνας, δηλαδή είτε στα επαγγελματικά είτε στην οικογένεια. Μπορεί βέβαια να "χτίσει" και έναν πολύ ισχυρό και επιβλητικό χαρακτήρα, καθώς ανεξάρτητα από τους κόπους, τον περιορισμό της εξέλιξης και ενίοτε κάποιες κάθετες πτώσεις ή απώλειες, η αναγεννητική φύση του Πλούτωνα ωθεί το άτομο στη δημιουργία μιας πολύ ισχυρής ασπίδας ενάντια στις προκλήσεις.

Βέβαια, αυτή η ισχυρή αυτοπεποίθηση και η αίσθηση δύναμης μπορεί να διοχετευτεί είτε με καλό είτε με κακό τρόπο στους άλλους. Μπορεί ακόμα να αποτελεί και "μαγνήτη" άλλων εξίσου ισχυρών προσωπικοτήτων, με αποτέλεσμα να εμπλέκεται το άτομο σε διαμάχες επιβολής, ή ακόμα και να μην έχει αντικειμενική κρίση, καθώς η σιγουριά που θα του προσδίδει η δύναμή του μπορεί να μην του επιτρέπει να βλέπει και το δίκιο των άλλων παρά μόνο το δικό του.


και το τριγωνο ωροσκοπου πλουτωνα ??
Και αυτή προσδίδει δύναμη στο άτομο, που όμως τη χρησιμοποιεί με δημιουργικό τρόπο, με σκοπό να επιφέρει σημαντικές αλλαγές στη ζωή του, ενίοτε όμως και στη ζωή των άλλων. Εύκολα μπορεί να ηγηθεί πολλών άλλων, χωρίς να επιβάλει με κυριαρχικό τρόπο την άποψή του, χάρη στην πειθώ και κυρίως την αποφασιστικότητά του. Αυτοπεποίθηση, σοβαρότητα και μετρημένες αλλά ουσιαστικές φιλίες. Γενικά οι σχέσεις του θα παίξουν καθοριστικό ρόλο στη ζωή του.
:bigsmile:

panemorfi
12-11-2010, 03:03 PM
Συνήθως δείχνει κάποιες απογοητεύσεις σε θέματα του Οίκου που βρίσκεται ο Πλούτωνας, δηλαδή είτε στα επαγγελματικά είτε στην οικογένεια. Μπορεί βέβαια να "χτίσει" και έναν πολύ ισχυρό και επιβλητικό χαρακτήρα, καθώς ανεξάρτητα από τους κόπους, τον περιορισμό της εξέλιξης και ενίοτε κάποιες κάθετες πτώσεις ή απώλειες, η αναγεννητική φύση του Πλούτωνα ωθεί το άτομο στη δημιουργία μιας πολύ ισχυρής ασπίδας ενάντια στις προκλήσεις.

Βέβαια, αυτή η ισχυρή αυτοπεποίθηση και η αίσθηση δύναμης μπορεί να διοχετευτεί είτε με καλό είτε με κακό τρόπο στους άλλους. Μπορεί ακόμα να αποτελεί και "μαγνήτη" άλλων εξίσου ισχυρών προσωπικοτήτων, με αποτέλεσμα να εμπλέκεται το άτομο σε διαμάχες επιβολής, ή ακόμα και να μην έχει αντικειμενική κρίση, καθώς η σιγουριά που θα του προσδίδει η δύναμή του μπορεί να μην του επιτρέπει να βλέπει και το δίκιο των άλλων παρά μόνο το δικό του.


Και αυτή προσδίδει δύναμη στο άτομο, που όμως τη χρησιμοποιεί με δημιουργικό τρόπο, με σκοπό να επιφέρει σημαντικές αλλαγές στη ζωή του, ενίοτε όμως και στη ζωή των άλλων. Εύκολα μπορεί να ηγηθεί πολλών άλλων, χωρίς να επιβάλει με κυριαρχικό τρόπο την άποψή του, χάρη στην πειθώ και κυρίως την αποφασιστικότητά του. Αυτοπεποίθηση, σοβαρότητα και μετρημένες αλλά ουσιαστικές φιλίες. Γενικά οι σχέσεις του θα παίξουν καθοριστικό ρόλο στη ζωή του.
:bigsmile:

ευχαριστω !:bigsmile:

Χρυσάνθη
12-11-2010, 03:12 PM
Συνήθως δείχνει κάποιες απογοητεύσεις σε θέματα του Οίκου που βρίσκεται ο Πλούτωνας, δηλαδή είτε στα επαγγελματικά είτε στην οικογένεια. Μπορεί βέβαια να "χτίσει" και έναν πολύ ισχυρό και επιβλητικό χαρακτήρα, καθώς ανεξάρτητα από τους κόπους, τον περιορισμό της εξέλιξης και ενίοτε κάποιες κάθετες πτώσεις ή απώλειες, η αναγεννητική φύση του Πλούτωνα ωθεί το άτομο στη δημιουργία μιας πολύ ισχυρής ασπίδας ενάντια στις προκλήσεις.

Βέβαια, αυτή η ισχυρή αυτοπεποίθηση και η αίσθηση δύναμης μπορεί να διοχετευτεί είτε με καλό είτε με κακό τρόπο στους άλλους. Μπορεί ακόμα να αποτελεί και "μαγνήτη" άλλων εξίσου ισχυρών προσωπικοτήτων, με αποτέλεσμα να εμπλέκεται το άτομο σε διαμάχες επιβολής, ή ακόμα και να μην έχει αντικειμενική κρίση, καθώς η σιγουριά που θα του προσδίδει η δύναμή του μπορεί να μην του επιτρέπει να βλέπει και το δίκιο των άλλων παρά μόνο το δικό του.


Και αυτή προσδίδει δύναμη στο άτομο, που όμως τη χρησιμοποιεί με δημιουργικό τρόπο, με σκοπό να επιφέρει σημαντικές αλλαγές στη ζωή του, ενίοτε όμως και στη ζωή των άλλων. Εύκολα μπορεί να ηγηθεί πολλών άλλων, χωρίς να επιβάλει με κυριαρχικό τρόπο την άποψή του, χάρη στην πειθώ και κυρίως την αποφασιστικότητά του. Αυτοπεποίθηση, σοβαρότητα και μετρημένες αλλά ουσιαστικές φιλίες. Γενικά οι σχέσεις του θα παίξουν καθοριστικό ρόλο στη ζωή του.
:bigsmile:

ΜΟυ άρεσε η προσέγγισή σου και αναρωτιόμουν εάν θα μπορούσες να την εφαρμόσεις και για το τετράγωνο Ωροσκόπου (Υδροχόος) με τον Κρόνο (Σκορπιός). Υποθέτω ότι φέρνει καθυστερήσεις σε επαγγελματικά ή οικογενειακά ζητήματα (αν πάρουμε γενικά την ερμηνεία του τετραγώνου). Εγώ βέβαια τον έχω στον 9ο οίκο και είχα πράγματι δυσκολίες στις σπουδές μου.. Κάτι άλλο θα μπορούσε να σημαίνει??

popininja
12-11-2010, 03:13 PM
και το τριγωνο ωροσκοπου πλουτωνα ??

Αυτή η όψη θα μπορούσε να κάνει το άτομο αρκετά σοβαρό, να μαγνητίζει τους άλλους
και να έχει ισχυρή διαίσθηση. Ακόμα θα μπορούσε να μην αποφεύγει
τις εντάσεις επειδή δεν τις φοβάται.

Αν κάνω λάθος... ξέρετε. Διορθώστε με.:bigsmile:

Σε σύνοδο με Ήλιο, Δία και Β.Δεσμό στον ίδιο χάρτη
πώς μεταφράζεται?

panemorfi
12-11-2010, 03:41 PM
Αυτή η όψη θα μπορούσε να κάνει το άτομο αρκετά σοβαρό, να μαγνητίζει τους άλλους
και να έχει ισχυρή διαίσθηση. Ακόμα θα μπορούσε να μην αποφεύγει
τις εντάσεις επειδή δεν τις φοβάται.

Αν κάνω λάθος... ξέρετε. Διορθώστε με.:bigsmile:

Σε σύνοδο με Ήλιο, Δία και Β.Δεσμό στον ίδιο χάρτη
πώς μεταφράζεται?

ισχυει:bigsmile:

a8nva888
12-11-2010, 03:49 PM
γειά σε όλα τα μέλη του αγαπητού myhoroscope!:love:Θα ήθελα και εγώ με τη σειρά μου να ρωτήσω για κάποιες όψεις του ωροσκόπου μου(ταύρου) που δεν αναλύει ο γενέθλιος χάρτης όπως ωροσκόπος εξάγωνο αφροδίτη(στους ιχθείς και στον 11ο οίκο) και τρίγωνο ωροσκόπου με ουρανό και ποσειδώνα(στον αιγόκερω και στον 9ο οίκο). όταν μπορέσετε απαντήστε μου!ευχαριστώ πολύ!!!:love:
Kαι για εμένα κάποιος?:bigsmile:

teetyna
12-11-2010, 08:13 PM
Μητσάκο θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι μιας κ μου αρέσει ο τρόπος που αποδίδεις τις ερμηνείες.. Η ακριβής σύνοδος που θα κάνει σε λίγο μόνο καιρό ο διελάυνων πλούτωνας με τον προοδευμένο ωροσκόπο μου (προοδευμένος ωροσκόπος σε 4,35 αιγόκερου) έχει κάποια ισχύ/επίδραση/ερμηνεία? please δώσε μου μια απαντησούλα..!

prima
13-11-2010, 05:06 PM
Καλησπέρα!
..Θα ήθελα μια γνώμη και για την συνοδο Πλούτωνα-Ωροσκόπου (σε γενέθλιο αναφέρομαι)..
Πέραν του προσωπικού ενδιαφέροντος,γιατί την έχω στο χάρτη μου,θα 'χε τρομερό ενδιαφέρον η διάκρισή της απο το τετράγωνο και τρίγωνο που περιγραφονται παραπάνω..(και ήδη μεταξύ τους διακρίνονται τέλεια)..

Ευχαριστώωωωωωωω!:)

kinky_skorpina
13-11-2010, 06:04 PM
Σε ενα επιφανειακό επίπεδο...προφανώς η σύνοδος σου δίνει πολλά Πλουτώνεια στοιχεία...ειναι σαν να εχεις Ωροσκόπο Σκορπιό, συνδυάζοντας τη μεταμόρφωση(Πλούτωνας) με το συναισθηματικό βάθος(Σκορπιός) και την προβολή αυτών στην εικόνα που δίνεις στους άλλους(Ωροσκόπος)!
Απο μια βαθύτερη οπτική...η οψη συμβολίζει την ελεύθερη βούληση, χαρίζει πλήρη διαύγεια(διορατικότητα,διε ισδυτικότητα) και σωστή χρήση του ενστίκτου.

popininja
13-11-2010, 09:28 PM
Καλησπέρα!
..Θα ήθελα μια γνώμη και για την συνοδο Πλούτωνα-Ωροσκόπου (σε γενέθλιο αναφέρομαι)..
Πέραν του προσωπικού ενδιαφέροντος,γιατί την έχω στο χάρτη μου,θα 'χε τρομερό ενδιαφέρον η διάκρισή της απο το τετράγωνο και τρίγωνο που περιγραφονται παραπάνω..(και ήδη μεταξύ τους διακρίνονται τέλεια)..

Ευχαριστώωωωωωωω!:)

Aυτή η σύνοδος θα μπορούσε να δίνει ένα άτομο που μοιάζει απειλητικό
και δεσποτικό ως προς τους άλλους, αλλά να του προσδίδει κύρος.
Ϊσως καποιο μοιραίο γεγονός να τον στιγματίσει -είτε σωματικά είτε ψυχικά-

υ.γ. Διορθώστε με.... :love:

popininja
13-11-2010, 09:40 PM
Kαι για εμένα κάποιος?:bigsmile:

¶ργησα αλλά δεν σε άφησα παραπονεμένη :bigsmile:
Καλύτερα βέβαια να συμβουλευτείς την ανάλυση που σου δίνει ο χάρτης σου -και κάποιον
με εμπειρία-
αλλά αυτά που μπόρεσα να σκεφτώ σου τα στέλνω.

Αφρο 6γωνο Ωροσκόπος Κοινωνικότητα, επιθυμία για πολυτέλεια, ευγένεια, αναζήτηση ομορφιάς.

Ουρανός 3γωνο Ωροσκοπος Δυναμικός χαρακτήρας, με πρωτότυπες ιδέες, ανοιχτό για νέες γνωσεις και ανεξάρτητο.

Ποσειδών 3γωνο Ωροσκοπος Κάνει το άτομο ευαίσθητο με πιθανότητα ύπαρξη για καλλιτεχνικού
ταλέντου αλλά δίνει και δημιουργική φαντασία.

υ.γ. Διορθώστε με πάλι αν κάνω λάθος.

teetyna
13-11-2010, 10:01 PM
Ποπη θα μπορουσες μηπως να απαντησεις κ σε αυτο που ρωτησα εγω αφου δεν πηρα απο καπου αλλου απαντηση?:unsure: Αν δηλαδη η συνοδος που εχει ξεκινησει να κανει, κ θα γινει συντομα ακριβειας, ο διελαυνων πλουτωνας με τον προοδευμενο ωροσκοπο μου (4,34 αιγοκερω) εχει καποια ισχυ,ερμηνευεται οπως μια αντιστοιχη σε γενεθλιο? Ευχαριστω!

prima
14-11-2010, 03:44 AM
Σας ευχαριστώ πάρα παρα πολύ kinky (τι άλλο lol) skorpina kai popininja!:)
Υγ.Δε διορθώνουμε,επιβεβαιωνουμ απολυτα!Και μάλιστα νωρίς-νωρίς!(ελπίζω να ισχύσει άπαξ/ευχαριστούμε,πηραμε)
Είστε εξαιρετικές κορίτσια!Να 'στε καλά!
(τελικά το τριγωνάκι και το τετραγωνο,καλύτερα μου ακούγονται:worried:)

a8nva888
14-11-2010, 09:38 PM
¶ργησα αλλά δεν σε άφησα παραπονεμένη :bigsmile:
Καλύτερα βέβαια να συμβουλευτείς την ανάλυση που σου δίνει ο χάρτης σου -και κάποιον
με εμπειρία-
αλλά αυτά που μπόρεσα να σκεφτώ σου τα στέλνω.

Αφρο 6γωνο Ωροσκόπος Κοινωνικότητα, επιθυμία για πολυτέλεια, ευγένεια, αναζήτηση ομορφιάς.

Ουρανός 3γωνο Ωροσκοπος Δυναμικός χαρακτήρας, με πρωτότυπες ιδέες, ανοιχτό για νέες γνωσεις και ανεξάρτητο.

Ποσειδών 3γωνο Ωροσκοπος Κάνει το άτομο ευαίσθητο με πιθανότητα ύπαρξη για καλλιτεχνικού
ταλέντου αλλά δίνει και δημιουργική φαντασία.

υ.γ. Διορθώστε με πάλι αν κάνω λάθος.
Eυχαριστώ πολύ!!!!!!!!!!!

mariage
09-02-2011, 02:18 AM
Γειά σας !

δεν βρήκα άλλο σχετικό άρθρο με τις όψεις του ωροσκόπου μας οπότε θα σας ρωτήσω εδώ αν μπορείτε να μου πείτε τι σημαίνει το τετράγωνο ωροσκόπου(καρκίνος) με αφροδίτη (ζυγός στον 4ο ) ....

επίσης στο ίδιο σπίτι έχω και τετράγωνο ωροσκόπου - πλούτωνα όμως διάβασα παραπάνω τι σημαίνει απλά το επισημαίνω για καλύτερη ερμηνεία εκ μέρους σας


Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων