PDA

View Full Version : ¶ρης - Ουρανός και επιρροές στα ατυχήματα - Απορία



Eva14
27-03-2006, 02:36 PM
Αχ δεν το πιστεύω! Να σας πω σας παρακαλώ.Εγώ που έχω Ήλιο , Αφροδίτη,Άρη,Ουρανό και Πλούτωνα σε σύνοδο τι συμβαίνεί;Και επίσης έχω όλους τους παραπάνω πλανήτες σε τετράγωνο με τον κρόνο.Ο ωροσκόπος μου είναι στους Διδύμους και έως στον 1ο Οίκο μου το Δίδυμο,στον 2ο Οίκο και 3ο Οίκο τον καρκίνο και στον Πέμπτο αν δεν κάνω λάθος την Παρθένο.
Δια του λόγου το αληθές είμαι γεννημένη στις 10-10-1974 και ώρα 20:45.

Λίλιαν Σίμου
27-03-2006, 11:19 PM
Αγαπητή φίλη

Προς Θεού, ένας συνδυασμός δεν πρέπει να μας πανικοβάλει. Ένας χάρτης προειδοποιεί, δεν υποχρεώνει. Είναι σοβαρό λάθος η αστρολογία να αντιμετωπίζεται μοιρολατρικά και χωρίς σοβαρότητα.
Κατ' αρχήν στα άρθρα όλα έχουν κάποιες γενικές ενδείξεις, γιατί δεν μπορούν να εστιαστούν στον ατομικό χάρτη. Κατ' επέκταση, είναι μόνο μία γενική εικόνα.
Πιο συγκεκριμένα σε σας, ο Ουρανός δεν κάνει κατ' ουσία όψη με τα υπόλοιπα, απέχει αρκετά κι είναι βαρύς πλανήτης. Εννέα μοίρες απόσταση, δεν αποτελεί σύνοδο με τα υπόλοιπα, ούτε τετράγωνο με τον Κρόνο. Μην ανησυχείτε λοιπόν.
Εξ άλλου ένας έντονος συνδυασμός, έχει τις περισσότερες φορές από κάπου αλλού μία στήριξη θετική, επομένως είναι καλό να μην μελετάται μεμονωμένα.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

Eva14
28-03-2006, 01:01 PM
Σας ευχαριστώ πολύ για την απαντησή σας.Θα ήθελα επιπλέον να μου πείτε πως μπορώ να καταλάβω αν ένας πλανήτης μου τετραγωνίζεται με κάποιον άλλον.

Ευχαριστώ!

Λίλιαν Σίμου
28-03-2006, 01:31 PM
Αγαπητή φίλη

Για τέτοιες λεπτομέρειες ίσως χρειάζεστε κάποια εκπαίδευση. Τετράγωνο είναι η γωνιακή απόσταση 90 μοιρών (ή περίπου τόσων), μεταξύ δύο πλανητών στον χάρτη.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

panther
28-03-2006, 01:38 PM
Σας ευχαριστώ πολύ για την απαντησή σας.Θα ήθελα επιπλέον να μου πείτε πως μπορώ να καταλάβω αν ένας πλανήτης μου τετραγωνίζεται με κάποιον άλλον.

Ευχαριστώ!

Αγαπητή Eva,

για δική σου βοήθεια δες εδώ Κύριες όψεις (http://www.myhoroscope.gr/showthread.php?t=58)

Φιλικά
Ιουλία