PDA

View Full Version : Αστρολογικός χάρτης



stabie
27-02-2006, 06:45 PM
ενταξει νομιζω τωρα ειμαι στο σωστο forum

θα ήθελα την αναλυση του αστρολογικου μου χαρτη και του ατομου που με ενδιαφερει.Και κάποια εξήγηση γιατι ειμαι σχεδον άσχετη...αν γινεται και δεν ζηταω πολλά:embarrest

εγω γεννηθηκα 13/6/85 και εκεινος 2/11/80
δικη μου ωρα 1:00 τη νύκτα και δική του 10:16 το πρωι νομιζω...
ωροσκοπο ιχθυ και τοξοτη αντιστοιχα!



ευχαριστω παααααρα πολυ!!!

Αγγελικη
27-02-2006, 07:00 PM
Στην τριτη προσπαθεια...καιγεσαι!:nuts:

stabie
27-02-2006, 07:12 PM
ποιο ειναι το σωστο forum???????????:sad2: :sad: :sad: :sad:

Litsacorinth
28-02-2006, 12:20 PM
Αγαπητή φίλη, δε νομίζω να σου δώσουν απαντήσεις. Απλά, θα σε συμβούλευα να πας στις θέσεις πλανητών και ωροσκόπου, να ζητήσεις να σου στείλουν τους χάρτες σας και μετά ψάξε τα διάφορα που έχουν γράψει και βρες αυτά που σας αφορούν. Θέλει αρκετό χρόνο βέβαια, αλλά δύσκολα θα βρεθεί κάποιος να σου πει πράγματα, ειδικά όταν πρόκειται και για δύο άτομα. Κι εγώ αυτό έχω αρχίσει να κάνω. Αν πάλι, σου δημιουργηθούν απορίες κατά το "ψάξιμό" σου, τότε ρώτησέ τους.
Φιλικά
Λίτσα

Dell Piero
28-02-2006, 12:32 PM
Αγαπητή φίλη, δε νομίζω να σου δώσουν απαντήσεις. Απλά, θα σε συμβούλευα να πας στις θέσεις πλανητών και ωροσκόπου, να ζητήσεις να σου στείλουν τους χάρτες σας και μετά ψάξε τα διάφορα που έχουν γράψει και βρες αυτά που σας αφορούν. Θέλει αρκετό χρόνο βέβαια, αλλά δύσκολα θα βρεθεί κάποιος να σου πει πράγματα, ειδικά όταν πρόκειται και για δύο άτομα. Κι εγώ αυτό έχω αρχίσει να κάνω. Αν πάλι, σου δημιουργηθούν απορίες κατά το "ψάξιμό" σου, τότε ρώτησέ τους.
Φιλικά
Λίτσα

Γεια σου Λίτσα.
Νομίζω ότι δεν πρέπει να προδικάζεις τον τρόπο που θα αντιμετωπίσουν κάποιοι άνθρωποι το αίτημα - ερώτημα της φίλης μας. Γενικά αποτρέπονται τρόποι ερμηνείας από εκολλαπτόμενους αστρολόγους αντιγραφείς που προς χάρην εντυπωσιασμού αντιγράφουν βιβλία "πουλώντας" τα για δική τους γνώση και φυσικά για να μην πω γίνονται ρεζίλι και θεωρηθεί τραβηγμένο λέω ότι απλά εκτίθενται από το υγιές δυναμικό κομμάτι της κοινότητάς μας μας και τους επαγγελματίες του χώρου.
Ευτυχώς το φόρουμ αποτελείται από υγιή μέλη και σχεδόν πάντα έχουν αποδείξει ότι προσπαθούν χωρίς επάρσεις και κοσμπασμούς να βοηθούν.
Άρα ας παρακολουθήσουμε πρώτα το θέμα πριν γίνουμε Κασσάνδρες.

Litsacorinth
28-02-2006, 12:48 PM
Αν κρίνω απ' όσα διαβάζω στο site και απ'αυτά που γράψατε μόλις τώρα, το "νομίζω" που της έγραψα είναι πάρα πολύ σωστό. Δεν είπα "αποκλείεται". Πολύ σωστά όσα γράφετε πάντως, δε θα διαφωνήσω.

Dell Piero
28-02-2006, 12:59 PM
Πολύ καλά κάνεις και "νομίζεις" αλλά όπως παρακαλουθεί ο καθένας δεν υπάρχει ΟΥΤΕ ΜΙΑ ερώτηση που να μην έχει απαντηθεί από αστρολόγο και ΟΥΤΕ ΜΙΑ που δεν έχουν προσπαθήσει να βοηθήσουν όλα τα μέλη μας με σεβασμό στην αστρολογία και υπευθυνότητα στις ανησυχίες που έχει το κάθε μέλος. Υπευθυνότητα που δείχνουν όλα τα μέλη που σέβονται τον εαυτό τους και την μεγάλη μας αστρολογική κοινότητα.
Το νομίζω λοιπόν το εκλαμβάνω ως ποστ εντυπωσιασμού. Προσωπικά εσένα αν και ο λογαριασμός μέλους είναι για προσωπική χρήση σε βοήθησαν και σε θέματα άλλων μελών της οικογενείας σου.

Καλώς ή κακώς το myhoroscope είναι θεσμός και έχει αγαπηθεί.

Marilam
28-02-2006, 01:26 PM
ΟΥΤΕ ΜΙΑ που δεν έχουν προσπαθήσει να βοηθήσουν όλα τα μέλη μας με σεβασμό στην αστρολογία και υπευθυνότητα στις ανησυχίες που έχει το κάθε μέλος.

Βασικά υπάρχουν 2 ερωτήσεις δικές μου που δεν έχουν απαντηθεί χαχαχαχα....;)
Αλλά είναι γεγονός ότι εδώ τα μέλη είναι κάτι παραπάνω από πρόθυμα να βοηθήσουν...(yeah yeah I know πρέπει να πάρω και εγώ μπρος και να συμμετέχω πιο πολύ:cheesy: :cheesy: :cheesy: )

Dell Piero
28-02-2006, 01:35 PM
Μου αρέσουν οι έξυπνες γυναίκες. Έτσι είναι τα φόρουμ αγαπητή μου. Μια σχέση αγάπης. Σου δίνω μου δίνεις. Έρχομαι ρωτάω φεύγω και δεν βοηθάω κάνει τζιζζζ

Αγγελικη
01-03-2006, 02:11 AM
του 10:16 το πρωι νομιζω...

stadie
Η αμφιβολια εστιαζεται στη ακριβεια των 16 λεπτων ή στην πρωινη ή βραδυνη γεννηση;

Αγγελικη
01-03-2006, 02:25 AM
Αν κρίνω απ' όσα διαβάζω στο site και απ'αυτά που γράψατε μόλις τώρα, το "νομίζω" που της έγραψα είναι πάρα πολύ σωστό. Δεν είπα "αποκλείεται". Πολύ σωστά όσα γράφετε πάντως, δε θα διαφωνήσω.

Litsacorinth, για να ακριβολογουμε, εγραψες αυτο:


Αγαπητή φίλη, δε νομιζω να σου δώσουν απαντήσεις.

Litsacorinth
01-03-2006, 10:23 AM
Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί συνεχίζετε να μου τη "λέτε".
"Νομίζω" ή "δε νομίζω", αγαπητή Αγγελική, αν διάβαζε κάποιος τί είχα γράψει, θα έβλεπε το "δε" μπροστά από το νομίζω.
Λοιπόν, για να τελειώνουμε, διότι εδώ δεν είναι χώρος για αντιπαραθέσεις και συγκρούσεις, η κοπέλα έκανε μια πολύ πολύ γενική ερώτηση. Απαντάτε σε τέτοιες; Να κάνω κι εγώ τότε!
Ουσιαστικά τί της είπα; Αν της δημιουργηθούν απορίες κατά το ψάξιμο, να ρωτήσει. Π.χ. στους χάρτες που θα ζητήσει να της στείλετε, και η Αγγελική πολύ ευγενικά και πολύ σύντομα θα το κάνει, όπως έκανε και με μένα και την ευχαριστώ πολύ γι' αυτό, θα βρει πού είναι η Αφροδίτη της και η Αφροδίτη του, τί όψεις σχηματίζει με άλλους πλανήτες κτλ κι έτσι μπορεί να κάνει μια πολύ πιο σαφή ερώτηση.
Συμφωνώ ότι το καλύτερο είναι να βοηθάει ο ένας τον άλλο και όχι να ζητάμε μόνο να μας βοηθάνε, αλλά εγώ, για παράδειγμα τώρα αρχίζω να ανακαλύπτω πράγματα (π.χ. δεν είχα ιδέα για όψεις και τέτοια), πώς λοιπόν να βοηθήσω τον άλλο; Το ίδιο συμβαίνει και με πολλούς εδώ. Έχω εκτυπώσει πάρα πολλά άρθρα σας, αλλά δεν έχω βρει το χρόνο να τα μελετήσω. Επιπλέον, το σημαντικότερο για να κάνεις μια σωστή ερμηνεία νομίζω ότι είναι να έχεις την ικανότητα να συνδυάσεις τις διάφορες ερμηνείες που παίρνεις από τα άρθρα, αλλά αυτήν την ικανότητα την αποκτάς με την εμπειρία.
Α, τώρα που το θυμήθηκα, και σε μένα δεν έχει απαντηθεί ερώτηση, αν και την έχω κάνει εδώ και πολύ καιρό!

Fotini Christodoulou
01-03-2006, 10:33 AM
Ας αφησουμε τις αντιπαραθεσεις και να ασχοληθούμε με το θέμα που εθεσε το μέλος.

Συστάσεις και παρατηρησεις γινονται ΜΟΝΟ απο τον διαχειριστή και τους συντονιστές.

Η απαντηση των ερωτησεων,στην ενοτητα αυτή, εξαρταται καθαρα απο την διαθεση που εχει ο καθενας μας να απαντησει,αν έχει διάθεση να συμμετέχει ή ακομα και το αν καποιος εχει γνωσεις ωστε να απαντησει.Επομένως ναι,μπορει να υπαρξουν αναπαντητα ερωτηματα .

Φιλικά,

Φωτεινή

ilia
11-03-2006, 11:54 AM
Καλημέρα

Θα προσπαθήσω να κάνω μια ανάλυση των ωροσκοπίων σας και λίγο και της συναστρίας, όσο ξέρω, αλλά θα πρέπει να κάνεις λίγο υπομονή γιατί μου είναι αδύνατο να τα γράψω όλα μαζί.
Πρώτα όμως θα ήθελα να πω την γνώμη μου σχετικά με αυτά που έγραψε ο αγαπητός Del Piero παραπάνω περί εκκολαπτόμενων αστρολόγων που αντιγράφουν βιβλία και που γίνονται ρεζίλι.
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τα μέλη που φυσικά δεν είναι αστρολόγοι και που μοιράζονται τις πληροφορίες που βρίσκουν σε βιβλία και προγράμματα που διαθέτουν και που τις παραθέτουν σε αυτό το σαιτ να δέχονται τέτοια κριτική.
Είναι δεδομένο οτι δεν γνωρίζουμε πολλά πράγματα και φυσικά και αυτά τα λίγα που ξέρουμε ή μπορούμε να βρούμε δεν τα ξέρουμε απ' έξω. Το σάιτ μας δίνει την ελευθερία να ανταλλάσουμε πληροφορίες με άλλα μέλη, τα οποία προφανώς δεν έχουν ούτε και αυτά τα λίγα βιβλία που διαθέτουμε μερικοί απο εμάς.
Εξάλλου και οι επαγγελματίες απο κάπου μελέτησαν έτσι δεν είναι? Προσωπικά όταν διαβάζω κάτι απο κάποιο απλό μέλος το θεωρώ δεδομένο οτι απο κάπου το έχει αντιγράψει.
Θύμωσα όταν διάβασα αυτά που έχει γράψει το παραπάνω μέλος γιατί χρειάζεται κόπος χρόνος και χρήμα για να αντιγράψεις κάποια πράγματα και να δώσεις μια απάντηση σε κάποιον. 'Οταν το κάνω όμως χαίρομαι γιατί μαθαίνω και εγώ σιγά σιγά έτσι. Και πιστέψτε με καθόλου δεν αισθάνομαι οτι γελοιοποιούμαι.

Λοιπόν stabie θεώρησα δεδομένο οτι τόπος γέννησης και των δύο είναι η Αθήνα.
Εσύ έχει τον Ήλιο στους Διδύμους στις 21,52 στον 4ο οίκο
Ωροσκόπο Ιχθείς 5,37
Σελήνη στον Κριό 20,05 στον 1ο οίκο
Ερμή 28,24 Διδύμους στον 4ο οίκο
Αφροδίτη 6,07 Ταύρο στο 2ο
Άρη 2,20 Καρκίνο 4ο
Κρόνο 22,52 Σκορπιό 9ο
Δία 16,52 Υδροχόο 12ο
Ουρανό 15,44 Τοξότη 9ο
Ποσειδώνα 2,32 Αιγόκερω 10ο
Πλούτωνα 2,09 Σκορπιό 8ο
Βόρειος δεσμό 16,31 Ταύρο 2ο
νότιος 16,31 Σκορπιό 8ο

Ο σύντροφός σου

Ήλιο 10,05 Σκορπιό 11ο
Ωροσκόπο 20,49 Τοξότη 1ο
Σελήνη 10,03 Παρθένο 9ο
Ερμή 12,28 Σκορπιό 11ο
Αφροδίτη 3,30 Ζυγό 9ο
Άρη 15,17 Τοξότη 12ο
Κρόνο 5 Ζυγό 9ο
Δία 1,09 Ζυγό 9ο
Ουρανό 24,54 Σκορπιό 11ο
Ποσειδώνα 20,56 Τοξότη 1ο
Πλούτωνα 22,26 Ζυγό 10ο
Βόρειο δεσμό 15,41 Λέοντα 8ο
Νότιο 15,41 Υδροχόο 2ο

stabie
11-03-2006, 12:03 PM
δεν ξέρω πως να σε ευχαριστήσω για το χρόνο που διέθεσες σε αυτό!!!

θα προσπαθήσω να τα μελετήσω λίγο μόνη μου...
αν και είμαι σίγουρη ότι θα μου δημιουργηθούν πολλές απορίες!
ωστόσο με μια πρώτη ματιά βρήκα και την πρώτη απορία!!

γιατι τα δύο ωροσκόπια μου φαίνονται σχεδόν αντίθετα;
αυτό δεν πρέπει να είναι καλό
και κάτι τελευταίο!
η αφροδίτη που αναφέρθηκε τι ρόλο παίζει;

ευχαριστώ πάρα πολύ

Dell Piero
11-03-2006, 01:33 PM
Αγαπητή ilia
Μου δίνεις ένα καλό ερέθισμα για να γράψω κάποια πράγματα. Η κριτική μου δεν είναι μόνο προς τα μέλη αλλά είναι γενικότερη σε όλους. Θαυμάζω την κυρία Σίμου που μιλάει για σωστή χρήση της αστρολογίας, για ηθική και κώδικα δεοντολογίας και απορώ για τους άλλους αστρολόγους που δεν το πράττουν.

Δεύτερον: Στην κοινότητά μας υπάρχουν πολλά μέλη. Άλλοι ενδιαφέρονται απλά να διαβάζουν το ζώδιό τους. Άλλοι να κάνουν κουβεντούλα να περνάνε την ώρα τους. Άλλοι να λύσουν τις αστρολογικές τους απορίες και άλλοι να βοηθηθούν σε προσωπικούς προβληματισμούς και δη αισθηματικά θέματα.

Εκεί αρχίζει και η κριτική μου. 1ον είναι αδύνατο να δοθεί βοήθεια σε μια ψυχοπαθολογία που δημιούργησε ένα πρόβλημα χωρισμού μέσα σε ένα φόρουμ ρωτώντας είτε τους χαρτομάντεις είτε τους αστρολόγους μέσα σε ένα φόρουμ.

2ον. Είναι αδύνατον άνθρωποι που δεν γνωρίζουν καν τι είναι αστρολογία (οι εκκολαπτόμενοι όπως τους ονομάζω) να τολμούν αντιγράφοντας παρώχημένους αστρολογικούς οδηγούς του 50 και του 60 που γράφτηκαν για να εξυπηρετήσουν άλλες ανάγκες να παίζουν με την συναισθηματική ανάγκη κάποιων. Το ότι ξοδεύουν ώρες και χρήμα όπως λες για να γράφουν δεν τους δίνει ΚΑΝΕΝΑ δικαίωμα να καταπατούν την ηθική και να λειτουργούν ώς σύμβουλοι ή "μάντεις των πανηγυριών" και να κάνουν προγνώσεις ή διαγνώσεις για θανάτους.
Έχουν γραφτεί σημεία και τέρατα για χηρείες για θανάτους αγαπημένων προσώπων για διανοητική καθυστέρηση ερωτώντως. Οι ίδιοι άνθρωποι που χρησιμοποιούν τεράστια ποσά χρημάτων για να βοηθηθούν ή να συμβουλευτούν τις τράπουλες και τα 090 για το εάν επιστρέψει ο πριν 5 ή ακόμα περισσότερα χρόνια σύντροφός τους ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΘΡΑΣΣΟΣ και λειτουργούν ως σύμβουλοι.

Τέλος θα σου πω ότι κακώς θεωρείς δεδομένο ότι όλα τα μέλη αντιγράφουν από κάπου. Άλλο κάνω χρήση της γνώσης, την φιλτράρω και την παραθέτω και άλλο αντιγράφω.

Είμαι τεχνικός ηλκεκτρονικών υπολογιστών. Πρόσφατα η δουλειά μου εκτιμήθηκε και μου δόθηκε διευθυντική θέση. Πολλοί άνθρωποι έχουν έναν υπολογιστή στο σπίτι τους. Με την πρώτη βλάβη πρώτα ρωτούν ένα φίλο τους πιστεύοντας ότι ο τεχνικός θα τους πάρει πολλά χρήματα. Και ώχου ρε αδελφέ και ο φίλος κάτι ξέρει. Κάθε μέρα στην εταιρία που εργάζομαι έρχονται καμένοι υπολογιστές επειδή φίλος ή φίλος φίλου "ειδικός" "καθοδήγησε" κάποιον να επισκευάσει τον υπολογιστή του. Θα είχε τη υπεύθυνη λύση με λιγότερα χρήματα. Δεν το έκανε και τώρα πληρώνει τα διπλά.

Ποιος όμως θα πληρώσει την ταραχή στις καρδούλες και τις ψυχούλες που επιφέρουν οι ανόητοι εκκολαπτόμενοι αντιγραφείς στους ανθρώπους που έχουν μια συναισθηματική δυσλειτουργία της στιγμής;

Ας μοιραστούμε λοιπόν τα βιβλία μας αλλά ας υπάρχει μέτρο και συνείδηση. Κατασταλτικά όπως έχω ξαναπεί δεν μπορείς να πετύχεις πολλά πράγματα. Όμως μπορείς να πετύχεις πάρα πολλά προτάσοντας ως θωράκιση την ευσυνειδησία. Και αυτός ο δικτυακός τόπος έχει πολλούς σαν και μένα και έναν ιδιαοκτήτη με ιδιαίτερη ευαισθησία.

ilia
11-03-2006, 02:03 PM
Aφού σε ενδιαφέρει περισσότερο η συναστρία θα σου γράψω τι έχω βρεί και αν έχεις κάποια απορία μπορείς να ρωτήσεις τους αστρολόγους. Εκεί που σου γράφω δύο ερμηνείες σημαίνει οτι δεν γνωρίζω την ακριβή ερμηνεία της όψης.
Εκεί που θα γράφω ίσως μπροστά απο κάποια όψη είναι γιατί δεν ξέρω αν αυτή λειτουργεί. Καλό θα είναι να ρωτήσεις τους αστρολόγους σχετικά με την σημασία των οίκων στους οποίους γίνεται μια όψη γιατί δυστυχώς το αγνοώ.

Ήλιος του τρίγωνο με τον Ωροσκόπο σου και ο Ήλιος σου σε όψη αντίθεσης με τον ωροσκόπου του. Αυτές οι όψεις είναι ενδείξεις για μια πολύ καλή σχέση.
Ο Πλούτωνας του σε όψη τριγώνου με τον Ήλιο σου είναι ένδειξη βαθιάς ισχυρής καταπιεστικής σχέσης. Το ίδιο όσον αφορά τον Πλούτωνά σου που βρ΄σκεται σε σύνοδο με τον Ήλιο του αλλά έχουν 8 περίπου μοίρες ανοχή και δεν ξέρω αν λειτουργεί η όψη. Η αντίθεση του Ήλιου του με την Αφροδίτη σου είναι ένδειξη αγάπης μεταξύ σας.
Η Σελήνη του κάνει τρίγωνο με την Αφροδίτη σου αυτή η όψη αυξάνει τον συναισθηματισμό σε μια σχέση ενώ η όψη αντίθεσης της Σελήνης του με τον ωροσκόπό σου είναι ένδειξη για κατανόηση ή διχόνοια.
ο Ερμής κάνει όψη αντίθεσης με τον Αρη του και αυτό δείχνει οτι υπάρχει ένταση μεταξύ σας είστε μερικές φορές εριστικοί. Η σύνοδος Ερμή Κρόνου δείχνει οτι η σχέση δεν είναι εύκολο να σταθεροποιηθεί - αυτό με κάθε επιφύλαξη.
Η αντίθεση του Αρη του με τον Ήλιο σου δείχνει οτι υπάρχει μέγάλη σεξουαλική έλξη μεταξυ σας και υψηλά συναισθήματα ενώ η σύνοδος που κάνει με τον Ουρανό προσδίδει συναρπαστική ένταση στην σχέση.
Η αντίθεση του Ήλιου και του Ποσειδώνα του δείχνει οτι υπάρχει ρομαντισμός και συναίσθημα αλλά προσοχή γιατί υπάρχει και μια τάση για εξαπάτηση.
Η σύνοδος που κάνει ο ουρανός σου με τον Ωροσκόπο του δείχνει οτι η σχέση είναι δυναμική και έντονη.
Σημαντικοί είναι και οι δεσμοί της Σελήνης. Ο Βόρειος δεσμός σου βρίσκεται στον ίδιο οίκο με τον νότιο δεσμό του σε όψη τετραγώνου και αντίστροφα. Γνωρίζω οτι είναι καρμική μια τέτοια σχέση αλλά δεν ξέρω η όψη τετραγώνου τι σημαίνει.

stabie
11-03-2006, 02:20 PM
με έχεις σκλαβώσει!!!!
σε χιλιοευχαριστώ!!!
θα το ψάξω και εγώ περισσότερο και είμαι σίγουρη πως θα τα ξαναπούμε!!!

ευχαριστώ και πάλι!

SONIA64
11-03-2006, 10:20 PM
Αγαπητέ Dell Piero πολύ ωραία τα είπες.Έχεις λιτό και ευχάριστο τρόπο γραφής και εύχομαι να γίνονται κατανοητά και αποδεκτά τα όσα γράφεις.Χαίρομαι ειλικρινά που έχω την χαρά να τα διαβάζω κι εγώ.

ilia
18-03-2006, 11:35 AM
Γεια σου stabie,

προσπάθησα να σου απαντήσω το προηγούμενο Σαββατοκύριακο αλλά κάτι πάτησα λάθος και χάθηκε το κείμενο. Επειδή σε ενδιαφέρει πρωτίστως η συναστρία γι' αυτό και ξεκινώ πρώτα με αυτή. Δεν μπορώ να δώσω απάντηση σε όλες τις απορίες σου θα σου γράψω τα λίγα που μπορώ να βρω και αν κάτι σε προβληματίζει ρώτα τους αστρολόγους.
Καταρχήν στην συναστρία οι αντιθέσεις είναι κατά κανόνα ευνοικές απο όσο ξέρω.
Η αντίθεση του Ήλιου σου με τον Ωροσκόπο του είναι ευνοική όψη και είναι δείκτης για μια καλή σχέση. Ο ωροσκόπος του κάνει τρίγωνο με την Σελήνη σου ένδειξη οτι υπάρχει κατανόηση στην σχέση και το ίδιο δείχνει και η αντίθεση του Ωροσκόπου σου με την Σελήνη του από όσο ξέρω. Η αντίθεση ερμή σου με τον ωροσκόπο του σημαίνει οτι υπάρχει καλή επικοινωνία μετάξύ σας.
Υπάρχει μεταξύ σας έντονη σεξουαλική έλξη και υψηλά συναισθήματα (αντίθεση Ηλιου- Αρη) αλλά και ένταση (τετράγωνο Αφροδίτης - Άρη). Ένταση προσδίδει και η σύνοδος Άρη- Ουρανού, ενώ το τετράγωνο Αρη- Κρόνου του φανερώνει οτι πολλές φορές ο σύντροφος σου αποτελεί μια πηγή ενόχλησης και απογοήτευσης για σένα.
Δεν ξέρω αν η σύνοδος του Κρόνου σου με τον Ουρανό του δημιουργεί ανταγωνισμό για δύναμη και κυριαρχία ή συντροφικότητα στην σχέση σας. Αυτό θα πρέπει να το ψάξεις.
Οι όψεις που κάνει η Αφροδίτη σου (αντίθεση με τον ήλιο του, τρίγωνο με την σελήνη του) δείχνουν οτι υπάρχει αγάπη μεταξύ σας που εκφράζεται θετικά άν και με κάποια υπερβολή μερικές φορές, ενώ η αντίθεσή της με τον Ερμή φανερώνει οτι υπάρχει και φιλία μεταξύ σας.
Το τρίγωνο Ηλιου Πλούτωνα είναι ένδειξη οτι η σχέση σας είναι βαθιά ισχυρή αλλά καταπιεστική. Το τετράγωνο Ηλιου Ποσειδώνα δείχνει οτι πρέπει να προσέχεις γιατί πιθανόν να υπάρξει εξαπάτηση.
Τέλος οι όψεις που κάνουν οι δεσμοί σας δηλαδή ο βόρειος δικός σου τετράγωνο με τον νότιο δικό του στον 2ο οίκο και ο νότιος δικόσου τετράγωνο με τον βόρειο δικό του στον 8ο ΄δεν ξέρω τι σημαίνουν πρέπει να το ρωτήσεις.

Φιλικά

ilia

stabie
18-03-2006, 04:14 PM
το ψάχνω και εγω σιγα σιγα...
ευχαριστω

ilia
19-03-2006, 01:39 PM
Γειά σου ,

Συνεχίζω με το δικό σου ωροσκόπιο.
Ο Ήλιος είναι σε σύνοδο με τον Ερμή στο ζώδιο των Δίδύμων. Επομένως είνα πολύ τονισμένα σε σένα τα χαρακτηριστικά των διδύμων δηλαδή η ανάγκη για επικοινωνία, η γρήγορη σκέψη, η ευστροφία, η ικανότητα διαφυγής απο τις δύσκολες καταστάσεις, η εύκολη αλλαγή της γνώμης σου, η επιπολαιότητα και ο εγωισμός. Η σύνοδος αυτή που λαμβάνει χώρα στον 4ο οίκο ίσως σε κάνει να αισθάνεσαι οτι πνίγεσαι κάποιες φορές από το οικογενειακό σου περιβάλλον, παρόλο που η θέση των πλανητών στον 4ο οίκο δηλώνει οτι είναι για σένα πολύ σημαντική. Πολύ σημαντική είνα για σένα η δημιουργία μιας ευτυχισμένης οικογένειας και η απόκτηση παιδιών.
Το τρίγωνο Ήλιου- Δία θεωρείται μια απο τις τυχερές όψεις, σε προικίζει με εξαιρετικές διανοητικές ικανότητες και φιλοδοξία. Πρέπει να προσέξεις λίγο το πείσμα, την ισχυρογνωμοσύνη και μια κάποια δυστροπία που προκαλεί η αντίθεση Ήλιου- Ουρανού.
Η Σελήνη στον Κριο δείχνει οτι είσαι ένα άτομο παρορμητικό, με γρήγορες ενστικτώδεις αντιδράσεις και ανάγκη για δράση, αποφασιστικό και ανεξάρτητο με τονισμένο εγωισμό. Ενώ η θέση της στον 1ο οίκο απαλύνει τον χαρακτήρα σου, σε κάνει προστατευτική με ενισχυμένη διαίσθηση και συναισθήματα γεμάτη αγάπη και στοργή για τους ανθρώπους.
Το ίδιο και ο ωροσκόπος σου στους Ιχθείς. Το τρίγωνο Σελήνης -Δία φανερώνει οτι είσαι γεμάτη καλσύνη ενσυναίσθηση και κατανόηση και μπορείς να ταυτίζεσαι με ανθρώπους απο άλλες χώρες και κουλτούρες, ενώ το τρίγωνο με τον Ουρανό δημιουργεί συναισθηματική ένταση που πρέπει να χρησιμοποιείται θετικά και δημιουργικά.
Η Αφροδίτη βρίσκεται στον Ταύρο που είναι και κυβερνήτης της στο 2ο σπίτι. Είσαι άτομο ζεστό τρυφερό γεμάτο πάθος και ρομαντισμό, αλλά και κτητικό με αυτούς που αγαπάς. Λατρεύεις την πολυτέλεια την τέχνη και την ομορφιά της ζωής και τα χρήματα είνα πολύ σημαντικά για σένα τόσο για να αισθάνεσαι ασφάλεια όσο και για να μπορείς να χαίρεσαι τις ομορφιές της ζωής. Η Αφροδίτη σε αυτήν την θέση και ζώδιο ανεβάζει το συναισθηματικό επίπεδο των διδύμων, πρέπει να μην φοβάσαι να εξωτερικεύεις τα συναισθήματα σου και να μην λειτουργείς μόνο με την λογική. Είσαι και πολύ καλός επιχειρηματίας.
Το εξάγωνο Αφροδίτης- Αρη ενισχύει την ανάγκη σου για ασφάλεια, ενώ η αντίθεση Αφροδίτης- Πλούτωνα εμποδίζει την ροή των συναισθημάτων παρόλο που έχεις πάθος και έντονα συναισθήματα. Μια άλλη όψη που δείχνει οτι γεμάτη τρυφερότητα και καλοσύνη είναι και το τρίγωνο Αφροδίτης- Ποσειδώνα, ενώ το έξάγωνο με τον Ωροσκόπο δείχνει οτι μαθαίνεις απο τα λάθη σου.
Ο Πλούτωνας βρίσκεται στο 8ο σπίτι που είναι το σπίτι του και στην θέση αυτή προσδίδει αυξημένη διαίσθηση, συναισθηματισμό, επιχειρηματικό δαιμόνιο.Το ότι η θέση του Πλουτωνα είναι στο Σκορπιό είναι ένα δυνατό στοιχείο στο χάρτη σου ενώ το τρίγωνο Πλούτωνα-Ωροσκόπου σε βοηθά να δέχεσαι τις αλλαγές στην ζωή σου. Να προσέχεις να μην υπερενθουσιάζεσαι.
Ο Δίας στον Υδροχόο σε προικίζει με πρωτοτυπία και μεγάλη κοινωνικότητα, ανεξαρτησία και αίσθημα δικαιοσύνης. Η κοινωνικότητά σου ίσως περιορίζεται όμως απο την σύνοδο του Κρόνου με τον Ν. δεσμό.
Αυτά μπόρεσα να βρω. Θα τα ξαναπούμε.

Φιλικά

ilia

marilyn9
10-07-2007, 09:02 AM
καλημέρα!!!πώς θα βρω τον αστρολογικό μου χάρτη?:wacko:

Fotini Christodoulou
10-07-2007, 09:05 AM
Αγαπητό μέλος,

μπορείτε να πατήσετε εδώ (http://myhoroscope.gr/showthread.php?p=35870#post35870) και δίνοντας όλα τα στοιχεία σας(ημερομ.γέννησης,ώρα και τόπο γέννησης ) θα σας παραθέσουν τον χάρτη σας.