PDA

View Full Version : ΚΑΘΟΔΗΓΗΣΗ ΣΕ ΑΝΤΡΙΚΟ ΩΡΟΣΚΟΠΙΟ;



TEO
24-02-2006, 02:39 PM
Καλησπέρα σε όλους! Θέλω πραγματικά όποιος μπορεί και δε του κάνει πολύ κόπο να με βοηθήσει να καταλάβω, ν α ερμηνεύσω όσο μπορώ και γίνεται έναν άντρα που με δυσκολεύει αφόρητα!!Γεννημένος 28-4-1969, ώρα 23.30 Αγρίνιο.Βλέπεται κάτι που θα πρέπει να προσέχω ιδιαίτερα στις όψεις του;;Ευχαριστώ που μ ακούσατε

ScP
24-02-2006, 03:05 PM
Γεια σου TEO
Γιατί δεν ξεκινάς εσύ την ερμηνεία με τα δεδομένα που έχεις γνωρίζοντας τον άντρα αυτόν. Κατόπιν να δώσεις και τη δική σου ημερομηνία για να μπορέσουμε όσοι ασχοληθούμε να έχουμε καθαρότερη κρίση και όχι να γράφουμε μπούρδες περί χηρείας!!!
Ένα μικρό "συνοπτικό ιστορικό" της σχέσης θα βοηθήσει και εμάς τους μαθητές και τους αστρολόγους που θα μας αξιολογήσουν. Κατ' επέκταση ίσως και εσένα για να έχεις όσο το δυνατόν καλύτερες πληροφορίες.

TEO
24-02-2006, 03:30 PM
Είναι μια σχέσηση 10 μηνών με πολλές εντάσεις και πολλές συγκρούσεις εσωτερικές και μη!Έχω εντοπίσει αρκετά τετράγωνα στην συναστρία μας και πολλόυς ανάδρομους πλανήτες στο χάρτη του που εξηγεί κατάένα μέρος την αλλοπρόσαλλη συμπεριφορά του( έχει το φόβο της δέσμευσης, καθότι έναν αποτυχημένο γάμο στο ιστορικό του-Αφροδίτη Ανάδρομη στο Κριό!)Ενηρωτικά εγώ έχω γεννηθεί 17-6-77 Αθήνα,12.00 μεσημέρι.

Αγγελικη
24-02-2006, 03:55 PM
Παραθετω τις οψεις τις συναστριας και θα επανελθω...

http://img85.imageshack.us/img85/8726/sfpage5xy.gif

Αγγελικη
24-02-2006, 06:39 PM
Θα ηθελα αρχικα να επισημανω, οτι τα τετραγωνα σε μια συναστρια, δηλωνουν ελξη οπως και οι αντιθεσεις.
Στα τετραγωνα ομως, υπαρχει διαφορετικη αντιληψη των πραγματων, διαφορετικη προσεγγιση των καταστασεων, προτεραιοτητα αξιων (χωρις να θεωρουνται βεβαια καταστροφικα). Ειναι στο χερι των μελων της σχεσης να αντιμετωπισουν να διορθωσουν και να κατανοησουν τις οποιες διαφορες.
Οι αντιθεσεις, παρολη την τριβη που δημιουργουν, λειτουργουν περισσοτερο συμπληρωματικα.
Απο την αλλη, εαν υπαρχουν πολλες ευνοικες οψεις σε μια συναστρια, ισως η σχεση αυτη καταληξει μονοτονη και κουραστικη.
Παν μετρον αριστον.;)

Εννοειται, οτι περιμενω να με διορθωσετε.:)

Dell Piero
24-02-2006, 07:01 PM
Είναι μια σχέσηση 10 μηνών με πολλές εντάσεις και πολλές συγκρούσεις εσωτερικές και μη!Έχω εντοπίσει αρκετά τετράγωνα στην συναστρία μας και πολλόυς ανάδρομους πλανήτες στο χάρτη του που εξηγεί κατάένα μέρος την αλλοπρόσαλλη συμπεριφορά του( έχει το φόβο της δέσμευσης, καθότι έναν αποτυχημένο γάμο στο ιστορικό του-Αφροδίτη Ανάδρομη στο Κριό!)Ενηρωτικά εγώ έχω γεννηθεί 17-6-77 Αθήνα,12.00 μεσημέρι.

Δεν θα σταθώ στο αστρολογικό κομμάτι αλλά σε δυο ανθρώπινα σημεία. Κόλησες ταμπέλες "αλλοπρόσαλη συμπεριφορά" (άρα γιατί δεν φεύγεις αμέσως; ) και "αποτυχημένος γάμος".
Δεν υπάρχουν πετυχημένοι ή αποτυχημένοι γάμοι. Υπάρχουν 2 άνθρωποι μέσα σε μια σχέση. Άρα δυο συμπεριφορές. Την "επιτυχία" δεν είναι σίγουρο ότι τη φέρνει σε μια σχέση το εγώ ούτε το εσύ. Την φέρνει το και οι δυο μαζί.
Αν υποθέσουμε ότι σκέφτεσαι ..."αλλοπρόσαλλος... αλλά τον αγαπώ" τότε ναι υπάρχει πρόβλημα (δικό σου) και επιβάλλεται να αναζητήσεις τη λύση ίσως όχι στην αστρολογία και μάλιστα των σπουδαστών αλλά αλλού.
Όλα αυτά τα γράφω ανθρώπινα χωρίς να σε κρίνω και παίρνοντας αναφορά τις λίγες γραμμές που έγραψες. Έχοντας μια εμπειρία ετών σε έναν γάμο "πετυχημένο" μέχρι σήμερα δικαιούμαι να εκφέρω γνώμη.

stabie
25-02-2006, 11:27 AM
εγω να δειτε μπερδεμα!!!!
να προσπαθω να του δειξω πραγματα και εκεινος να δειχνει οτι δεν καταλαβαινει και να μην ξερω τελικα.... με βλεπει σαν φιλη και ειναι τοσο ανετος και "ανοιχτος"? ή το εχει καταλαβει και παιζει?

ειμαι 13/6/85 και αυτος 2/11/80...καλα ζωδιακα μαλλον δεν ταιριαζουμε...
εγω εχω ωροσκοπο ιχθυ και αυτος τοξοτη!

venus2
27-02-2006, 09:54 AM
αγαπητή φίλη,

μην το παλεύεις άλλο, η καλή μέρα από το πρωί φαίνεται
εχεις το χρονικό περιθώριο να βρεις κάτι πολύ καλύτερο
είναι ανάγκη να κολλήσεις μαζί του;;;;;;
και οσο τα περί αγάπης είναι απαραίτητο να υπάρχει και από τους δύο !!

Fotini Christodoulou
27-02-2006, 11:23 AM
Είναι μια σχέσηση 10 μηνών με πολλές εντάσεις και πολλές συγκρούσεις εσωτερικές και μη!Έχω εντοπίσει αρκετά τετράγωνα στην συναστρία μας και πολλόυς ανάδρομους πλανήτες στο χάρτη του που εξηγεί κατάένα μέρος την αλλοπρόσαλλη συμπεριφορά του( έχει το φόβο της δέσμευσης, καθότι έναν αποτυχημένο γάμο στο ιστορικό του-Αφροδίτη Ανάδρομη στο Κριό!)Ενηρωτικά εγώ έχω γεννηθεί 17-6-77 Αθήνα,12.00 μεσημέρι.


Αγαπητή TEO,

πράγματι προκειται για μια συναστρία με πολλες προκλήσεις,πολύ πάθος.

Να πώ οτι σε πολλες(αν οχι στις περισσοτερες) συναστρίες υπάρχουν δυσκολιες,αλλα τελικά πάντα το θέμα καταληγει σ'εμας,τι θέλουμε,τι ανάγκες καλύπτουμε και σε τί ποσοστο και τελικά αν θέλουμε να προσπαθησουμε για το καλύτερο!Και θα πρέπει να ειναι πρόθυμοι και οι δύο να προσπαθήσουν.

Να προτεινω να ριξεις μια ματια στο άρθρο της κας Κόντη,στο οποιο θίγονται αρκετές απο τις συναστριακές σας όψεις.(άρθρο) (http://myhoroscope.gr/showthread.php?t=1173).

Επιπλέον σε έναν ανδρικό χάρτη(πριν εξετασουμε τον συναστριακο),κοιτάζουμε την Σελήνη οικο/ζωδιο/οψεις,η οποια δείχνει ποια συντροφος τον καλύπτει συναισθηματικα.Τον Άρη για να δουμε πως εκφράζεται ερωτικά,την Αφροδίτη που δείχνει κατα καποιο τροπο το ιδανικο που εχει στο μυαλο του,την ακμή του 7ου ή dc,που δείχνει τα χαρακτηριστικά που τον "μαγνητίζουν" και κατ'επεκτασιν πως συνδεεται -συνεργάζεται.Το Βέρτεξ του,επισης,που υποδεικνύει τι αναζητά(ενστικτο) & πως θελει να τον προσεγγιζουν, ασυνείδητα .
Μια και θέτεις θέμα επικοινωνιας,κοιτάζεις και τον Ερμή του.
Και κοιτάζεις αν κατι απο τα παραπάνω εχει οψη με τον Κρονο.

Αυτά,ελπιζοντας οτι δεν κάνω λάθος!:embarrest
Θα επανέλθω,με οτι θεωρώ σημαντικο.

Φιλικα,
Φωτεινή

TEO
27-02-2006, 12:26 PM
Ευχαριστώ πολύ, με κατατοπίζεις σε ότι υποψιαζόμουν ότι έπρεπε να διευκρινήσω.Θα προσπαθήσω αν και δεν είμαι πολύ έμπειρη στην αποκωδικοποίηση όψεων και οίκων.Ωστόσω θα ήθελα κάποιος να μου εξηγήσει, αν και τι μπορεί να σημαίνει όψη χιαστί ωροσκόπου(Παρθένος) με αφροδίτη (Κριό) !

Αγγελικη
27-02-2006, 04:26 PM
Η συμπεριφορα, η προσωπικοτητα σου, ο τροπος που εκφραζεσαι, δημιουργει συγχυση και ερχεται σε συγκρουση με τον τροπο που ο συντροφος σου εκδηλωνει την αγαπη του και τα συναισθηματα του.

tannia
05-03-2006, 03:13 AM
Τι; Ο ΤΕΟ είναι γυναίκα; Α, γιατί μπερδεύτηκα ..

Αγγελικη
06-03-2006, 12:37 AM
Σιγα βρε κοριτσι μου!
Δεν εχουμε μυωπια!
Για πρεσβυωπια, ισως μας πιασει το οριο ηλικιας!:bigsmile: :bigsmile:

kiaRRa
12-03-2006, 03:36 PM
Εγω τι να υποθεσω για μενα και τον φιλο μου?Οι πλανητες μας απο τον Δια ως τον Πλουτωνα ειναι στα ιδια ζωδια

Αγγελικη
12-03-2006, 03:52 PM
Θα υποθεσω οτι ειστε συνομηλικοι ή εχετε 12 χρονια διαφορα ή 24 (πανω κατω)
Το τελευταιο τραβηγμενο...αλλα συμβαινουν κι αυτα...:toung:

kiaRRa
12-03-2006, 04:02 PM
Αγγελικη μου,
αν αναφερθηκες σε μενα οφειλω να πω, πως επειδη ειναι περιεργο το παραθεσα.Μηπως να αρχισω να ανησυχω?

Αγγελικη
12-03-2006, 04:06 PM
Εκανα λαθος στο προηγουμενο ποστ.
Το διορθωνω:
Ειστε συνομηλικοι (σκεφτηκα μονο το Δια).
Ειναι κακο να ειστε συνομηλικοι;
Γιατι ανησυχεις;

kiaRRa
13-03-2006, 11:52 AM
καθολου κακο.εμενα ομως οι τοσες "πλανητικες" συμπτωσεις με ανησυχουν.Αλλα το μελλον θα δειξει