PDA

View Full Version : Πολλοί πλανήτες στο ζυγό και τοξότη. τί σημαίνει;



Maroulita
07-02-2006, 10:15 PM
Καλησπέρα!
θα ήθελα να ρωτήσω κάτι, το οποίο εδώ και καιρό μου έχει κάνει εντύπωση στον χάρτη μου, και θα ήθελα τη γνώμη σας! Είμαι τοξότης με ωροσκόπο καρκίνο, αλλά παρατηρώ ότι έχω πολλούς πλανήτες και πλανητοειδείς (Δία, Κρόνο, Πλούτωνα, Ήρα και μαύρη σελήνη) στο Ζυγό, και μάλιστα όλοι στον 4ο οίκο, και αρκετούς πάλι στον τοξότη (ερμής (6ος), αφροδίτη (5ος), ποσειδώνας (5ος) και vertex). Επειδή διάβασα σε μια συζήτηση εδώ (μου φαίνεται στο "νέα γυναίκα μόνη ψάχνει") ότι αν έχεις πολλούς πλανήτες σε ορισμένο ζώδιο, ο ωροσκόπος δεν παίζει τόσο ρόλο, ισχύει κάτι τέτοιο εδώ; Αν τυχόν κάνω λάθος, συγχωρέστε με, αλλά και γω τώρα ως νέα γυναίκα... ψάχνομαι!!!
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!! :)

Fotini Christodoulou
08-02-2006, 09:06 AM
Είμαι τοξότης με ωροσκόπο καρκίνο, αλλά παρατηρώ ότι έχω πολλούς πλανήτες και πλανητοειδείς (Δία, Κρόνο, Πλούτωνα, στο Ζυγό, και μάλιστα όλοι στον 4ο οίκο, και αρκετούς πάλι στον τοξότη (ερμής (6ος), αφροδίτη (5ος), ποσειδώνας (5ος)

Ο ωροσκοπος παιζει παντα σημαντικό ρολο.Ειναι το σημειο που μας χαρακτηριζει(σωμα)σε συναρτηση με την θέση των φώτων.
(Οσο για τα καποια σημεια/πλανητοειδείς, στην προκειμένη περιπτωση ,δεν παιζουν ιδιαιτερο ρολο,οσο οι πλανήτες )

Τωρα οταν παρουσιαζουμε,πολλους πλανήτες σε συγκεκριμένο ζωδιο και οικο,
σημαινει καταρχας οτι θα φέρουμε πολλα χαρακτηριστικά των ζωδιων αυτών,θα μας επηρεάζει το στοιχειο στο οποιο βρισκονται(φωτια,αερας απο οτι μας λες-αρα ελλειψη νερου και γής) και επίσης οτι στην ζωή μας θα ασχοληθούμε σε μεγαλο βαθμο με τα θέματα του οικου στον οποιο βρισκονται(4ος κυριως απο τα στοιχεια που δινεις,5ος και 6ος).Παρ'ολα αυτα θα θελεις/ή θα φαινεσαι,θα θέλεις να γίνεις,ο ωροσκόπος σου.

Ελπιζω να βοηθησα,
Φωτεινή

Maroulita
08-02-2006, 09:39 AM
Ευχαριστώ πολύ roadrunner!
Αυτό που με παραξένεωε είναι ότι η μόνη παρουσία καρκίνου στον χάρτη μου είναι στον ωροσκόπο, γι'αυτό νόμισα ότι ίσως υποσκελίζεται από τα υπόλοιπα! Ευχαριστώ πάντως πολύ!!!

Fotini Christodoulou
08-02-2006, 09:48 AM
Απλα νομίζω,πως μια και ο ωροσκοπος ειναι το μοναδικο σημειο σε νερο ισως τονίζεται η σημασία του.Θα προτεινα
α)Να μελετήσεις την σχέση του Ηλιου σου με τον ωροσκόπο σου.Επισης την θέση της Σεληνης.
β)να κοιτάξεις τις τυχον οψεις που σχηματιζει ο ωροσκοπος,όπως επισης και η Σελήνη, που είναι κυβερνητης του Καρκίνου.

Ετσι θα δείς πως συνδεονται τα στοιχεια του Ζυγού και Τοξοτη με τον Καρκίνο.

Maroulita
08-02-2006, 04:27 PM
Ευχαριστώ πολυ!!! Θα το κοιτάξω! Σελήνη έχω στον Ταύρο, όπως παρατηρώ τώρα και θα κοιτάξω και τις όψεις για να κάνω τις ανάλογες συνδέσεις! Ευχαριστώ πάντως!!! :) :)