PDA

View Full Version : Απορίες



vickius
20-01-2006, 03:47 PM
Παιδιά. πρέπει να σας πω πως σαν newbe στα αστρολογικά, 1α από όλα διασκεδάζω πάρα πάρα πολύ... έχει πολύ πλάκα να ψάχνεις τον ερμή σου και την αφροδίτη σου και να βγάζεις συμπεράσματα τύπου στα ερωτικά είσαι έτσι, στις σχέσεις αλλιώς κλπ...
Το μεγαλύτερο γέλιο πάντως το έριξα όταν πήγα να βγάλω συμπεράσματα από το δικό μου γεννέθλιο χάρτη... με ηλιο. αφροδίτη, σελήνη και άρη στους ιχθύς θα είμαι και καλά εσωστρεφής, ανικανοποίητη από τις σχέσεις μου ανήσυχο και αδύναμο πνέυμα. Με κρόνο, δία και πλούτωνα στο ζυγό αλλά και ωροσκόπο επίσης ζυγό δεν πολυκατάλαβα τι θέλει να πεί ο ποιητής, αλλά μάλλον το ότι είμαι καλή στα κοινωνικά-καλλιτεχνικά, με λίγα λόγια εξωστρεφής και αδυναμία στο να στηριχθώ μόνη μου χωρίς μπαστούνι κάποιον άλλο, εξαρτητικό άτομο. Και μετά, μου πετάει και ένα ερμή στον υδροχόο και λέει αυτό είναι σημαντικό πολύ, και δείχνει ότι σκέφτομαι σαν υδροχόος, δηλαδή με νοιάζει πολύ η ανεξαρτησία μου...:weird:
Είμαι λοιπόν μια εσωστρεφής-εξωστρεφής, εξαρτητική-ανεξάρτητη κοπέλα?????:wacko:

Επίσης βρε παιδιά, τι σημαίνουν αυτά τα τεραγωνάκια , τριγωνακια, βελάκια για τον κάθε πλανήτη στο κάτω αριστερά μέρος???

Dell Piero
20-01-2006, 04:04 PM
Ώπα!! Εδώ είμαστε. Και εγώ διασκεδάζω αφάνταστα με όλα αυτά άρα είμαστε 2. Με την αστρολογία αν την δεις σαν παιχνίδι καλά περνάς. Όλη την ώρα κάνεις πλάκα σε όσους την βλέπουν σαν επιστήμη όταν δεν έχουν να σου απαντήσουν 1+1 πόσο κάνει.
Καλό είναι να μη την γελοιοποιούμαι βεβαίως απλώς να διασκεδάζουμε. Σίγουρα κάτι υπάρχει πίσω της (πάρα πολύ πίσω της) που προφανώς ο καθένας το αναλύει όπως θέλει.

Για σένα έχω να πω το εξής: Είσαι εσωστρεφής πολλές φορές αλλά και εξωστρεφής άλλες τόσες.
Είσαι ευαίσθητη αλλά είσαι και λογική.
Κάνεις σχέσεις με βλάκες αλά και καμιά φορά με λιγότερο βλάκες.
Είσαι καλλιτεχνική φύση, βλέπεις κινηματογράφο, ακούς μουσική.
Είσαι ανεξάρτητη φύση αλλά σου αρέσει και η σιγουριά ενός άντρα πιο λογικού.

Έπεσα μέσα; Αν ναι να συνεχίσω τις προβλέψεις

Fotini Christodoulou
20-01-2006, 04:19 PM
Επίσης βρε παιδιά, τι σημαίνουν αυτά τα τεραγωνάκια , τριγωνακια, βελάκια για τον κάθε πλανήτη στο κάτω αριστερά μέρος???

Οι όψεις τροποποιουν τις αρχικες ιδιοτητες των πλανητων.Δειτε εδώ (http://www.myhoroscope.gr/index.php?page=astrology)και επίσης εδω (http://myhoroscope.gr/forumdisplay.php?f=17)

vickius
20-01-2006, 11:39 PM
Οχι βρε Del Pierro, δεν κοροιδεύω ούτε γελοιοποιώ τίποτα... απλά λέω ότι αν δεν ξέρεις... έχει τρελή πλάκα όλο αυτό που βγάζεις για συμπέρασμα, όπως το δικό μου, όπως ΚΑΙ το δικο σου...:bigsmile: Αστρολογικά καμμένη δηλαδή....:toung: