PDA

View Full Version : Εξωτερικη εμφανιση



Αγγελικη
08-01-2006, 03:57 PM
Κοιταζοντας ενα χαρτη, ποια στοιχεια θα μας οδηγουσαν να βγαλουμε
καποια συμπερασματα για την εξωτερικη εμφανιση ενος ατομου (αγνωστου);
'Η παρατηρωντας τους γνωστους μας και γνωριζοντας
τα αστρολογικα τους στοιχεια, απο ποιες επιρροες θα εξηγουσαμε την εξωτερικη τους εμφανιση;
Τι χαρακτηριστικα προσθετουν τα ζωδια και οι πλανητες;

tannia
13-01-2006, 12:40 AM
Απ' 'οτι ξέρω παίζουν μεγάλο ρόλο ο ωροσκόπος και ο 1ος οίκος..

Αυτό που έχω όντως παρατηρήσει είναι ότι οι ωροσκόποι σε ζώδια του νερού και γενικά έντονο στοιχείο νερού στο χάρτη κάνουν ένα πρόσωπο που δεν έχει έντονα μήλα προσώπου, τα μήλα τους είναι επίπεδα. Τώρα για το ποιοί έχουν έντονα μήλα θα σας γελάσω, ίσως αυτοί που έχουν στοιχεία φωτιάς:unsure: :suspiciou
-Οι λέοντες έχουν σχέση με το ξανθό χρώμα μαλλιών. Επίσης ο ισχυρός ήλιος δίνει μάτια έντονα και φρύδια κάπως εκφραστικά-θεατρικά
-εεε, νομίζω ότι οι γώνίες είναι στοιχείο γήινο, αλλά δεν είμαι καθόλου σίγουρη γι΄αυτο
Αυτά προς το παρόν:smile1:

panther
13-01-2006, 09:42 AM
Καλημέρα σε όλους.

Νομίζω ότι βρήκα κάτι που αναφέρει και στοιχεία χαρακτηριστικών Στοιχεία προσωπικότητας βάση του Ωροσκόπου (http://myhoroscope.gr/showthread.php?t=120)

Fotini Christodoulou
13-01-2006, 11:29 AM
Ως ένα σημειο το συγκεκριμένο αρθρο βοηθα,αλλα μην το πάρουμε και μετρητοις!Για παράδειγμα,εχω Ταυρο ωροσκοπο,αλλα παρουσιαζω ελαχιστες ομοιότητες με την περιγραφή που δίδεται.Βεβαια οπως αναφέρεται και στο αρθρο,κάνουμε μια σύνθεση και με τα χαρακτηριστικα του ηλιακού ζωδίου.

Γενικά,κρινοντας απο τον δικο μου χαρτη,η αποψη μου ειναι πως περα απο τον ωροσκοπο-ηλιακο ζωδιο,παιζει μεγάλο ρόλο αν το ατομο έχει αρκετους πλανήτες σε ένα ζωδιο(οποτε τα χαρακτηριστικά του θα ειναι σε μεγάλο ποσοστο αυτού του ζωδιου).
Επίσης οταν οι λεγομενοι προσωπικοι πλανήτες,αλλα και οι πιο αργοι πλανήτες ,ερθουν σε επαφή(σύνοδος) με ωροσκόπο ή ηλιο ή 1ο οικο,πιστευω επηρεάζουν και δίνουν καποια χαρακτηριστικα του ζωδιου που κυβερνούν.

Δεν εχω περισσότερες γνώσεις δυστηχώς,αλλα θα έλεγα οτι ο "οδηγος"αυτος είναι χρήσιμο εργαλείο ,οταν χρησιμοποιηθεί για να αποδόσουμε γενικού ύφους χαρακτηριστικά.

panther
13-01-2006, 11:43 AM
οταν οι λεγομενοι προσωπικοι πλανήτες,αλλα και οι πιο αργοι πλανήτες


Ποιοί είναι οι προσωπικοί πλανήτες & οι πιο αργοί πλανήτες?

Αγγελικη
13-01-2006, 12:10 PM
Προσωπικοι πλανητες: Ερμης, Αφροδιτη, Αρης (συν τα φωτα: Ηλιος-Σεληνη)
Αργοι πλανητες: Διας, Κρονος, Ουρανος, Ποσειδωνας, Πλουτωνας).

aries engineer
23-07-2006, 11:03 AM
'Exω ακούσει οτι όσοι έχουν Αφροδίτη στον Ταύρο,όσο μεγαλώνουν ,γίνονται πιο όμορφοι γενικότερα:bigsmile:.Χωρίς ιατρική παρέμβαση:toung:

tannia
26-07-2006, 07:24 PM
'Exω ακούσει οτι όσοι έχουν Αφροδίτη στον Ταύρο,όσο μεγαλώνουν ,γίνονται πιο όμορφοι γενικότερα:bigsmile:.Χωρίς ιατρική παρέμβαση:toung:

Με Αφροδίτη στον Ταύρο πιστεύω ίσως να αποζητήσουν την ιατρική παρέμβαση:bigsmile:. Συγνώμη, αλλά έτσι μου φαίνεται:embarrest. 'Εχω Αφροδίτη στο Ζυγό που είναι παρόμοιο:bigsmile:.

Μεγαλώνουν καλύτερα αυτοί που έχουν Κρόνο σε σημαντική θέση νομίζω, όπως στον ωροσκόπο ή το μεσουράνημα.

moutro28
26-07-2006, 08:56 PM
λένε ότι οι αιγόκεροι είναι σαν το κρασί. Όσο μεγαλώνουν γίνονται καλύτεροι (μέχρι να γίνουν ξύδι). Επειδή με συμφέρει αυτή η θεωριά νομίζω ότι είναι ολόσωστη.

apn3a
26-07-2006, 11:03 PM
λένε ότι οι αιγόκεροι είναι σαν το κρασί. Όσο μεγαλώνουν γίνονται καλύτεροι (μέχρι να γίνουν ξύδι). Επειδή με συμφέρει αυτή η θεωριά νομίζω ότι είναι ολόσωστη.

κ γω αιγόκερως είμαι.. τώρα κατά πόσο θα'θελα να γίνω ξύδι, δεν ξέρω..:blink:

Pisces girl
27-07-2006, 12:37 PM
'Exω ακούσει οτι όσοι έχουν Αφροδίτη στον Ταύρο,όσο μεγαλώνουν ,γίνονται πιο όμορφοι γενικότερα:bigsmile:.Χωρίς ιατρική παρέμβαση:toung:

Εγω εχω Αφροδιτη στον Ταυρο. Θα σου πω σε μερικα χρονια αν ισχυει αυτο που γραφεις... Ελπιζω παντως...

stardustpv
27-07-2006, 09:38 PM
Ποτέ δεν έχουν βρει το ζώδιό μου από την εμφάνισή μου. Άλλες φορές με περνάνε για Κριό που είναι ο ωροσκόπος μου και κάποιες άλλες για Λέοντα που βρίσκεται η Αφροδίτη μου. Για Καρκίνο πάντως που είναι το ζώδιό μου... ΠΟΤΕ! Καλό ή κακό αυτό; Δεν έχω ιδέα!

sagimoon
28-07-2006, 09:48 AM
Φίλη μας,

Δεν υπάρχει κακό ή καλό στην αστρολογία. Τί θα άλλαζε δηλ αν κάποιος σου έλεγε ότι είσαι καρκίνος από την εξωτ. εμφάνιση??? Συνήθως ζώδιο και ωροσκόπος φαίνονται από τον χαραχτήρα, το πως μιλάει κανείς, τι λέει, πως αντιδράει, ποιά γνώμη έχει για συγκεκριμένα πράγματα κλπ. Η όψη του απλά μπορεί να επιβεβαιώσει μια σωστή ήδη κρίση.

Βασιλης Παπαδολιας
28-07-2006, 11:18 AM
Ποτέ δεν έχουν βρει το ζώδιό μου από την εμφάνισή μου. Άλλες φορές με περνάνε για Κριό που είναι ο ωροσκόπος μου και κάποιες άλλες για Λέοντα που βρίσκεται η Αφροδίτη μου. Για Καρκίνο πάντως που είναι το ζώδιό μου... ΠΟΤΕ! Καλό ή κακό αυτό; Δεν έχω ιδέα!

Με έμμεσο τρόπο η συνάδελφος έβαλε και τα σημεία που δείχνουν κυρίως την εμφάνιση. Ο ωροσκόπος και η Αφροδίτη. Ωστόσο ρόλο παίζει και η Σελήνη, γιατί δημιουργεί συνήθειες που επηρεάζουν την εμφάνιση. Για παράδειγμα πολλοί άνθρωποι (περισσότεροι του μέσου όρου) με Σελήνη στο Λέοντα είναι ευτραφείς, γιατί η σελήνη αυτή τείνει λίγο στην τεμπελιά και την καλοπέραση. Άρα έμμεσα και η Σελήνη μέσω των συνηθειών που αναπτύσσει επηρεάζει την εμφάνιση...

βήτα
28-07-2006, 11:36 AM
Ο ωροσκόπος και η Αφροδίτη. Ωστόσο ρόλο παίζει και η Σελήνη, γιατί δημιουργεί συνήθειες που επηρεάζουν την εμφάνιση. Για παράδειγμα πολλοί άνθρωποι (περισσότεροι του μέσου όρου) με Σελήνη στο Λέοντα είναι ευτραφείς, γιατί η σελήνη αυτή τείνει λίγο στην τεμπελιά και την καλοπέραση. Άρα έμμεσα και η Σελήνη μέσω των συνηθειών που αναπτύσσει επηρεάζει την εμφάνιση...


Ωστόσο θα έλεγα ,κατόπιν προσωπικής παρατήρησης,ότι κυρίως παρουσιάζουν μυώδες και δυνατό ,κυριολεκτικά, σώμα καθώς αρέσκονται τόσο στη δράση όσο και στο... να αρέσουν συνήθως.
Επίσης ,όταν η Αφροδίτη βρίσκεται στο ίδιο ζώδιο με τη Σελήνη,μπορούμε ευκολότερα να το εντοπίσουμε στην εμφάνιση του ατόμου.

Marlene
28-07-2006, 12:37 PM
Εγώ για εξωτερική εμφάνιση κοιτάω Σελήνη

moutro28
28-07-2006, 01:05 PM
Νομίζω ότι ο όρος εξωτερική εμφάνιση είναι πολύ σχετικός.
Στη δουλειά ντύνομαι ως Αιγόκερως, αλλά στην προσωπική μου ζωή είμαι ολίγον Ζυγός (σελήνη) αλλά και Κριάρι (κόκκινο χρώμα, σπορτίφ, πιο νεανικό ντύσιμο (ωροσκόπος).
Όσον αφορά την έκφραση του προσώπου στις καλές μου και ήρεμη είμαι Ζυγός, στις συζητήσεις μου Τοξότης (Ερμής και Αφροδίτη) και όταν "στραβώσω" μου βγαίνει ο Σκορπιός (Άρης).
Στα πολύ χαλαρά μου, δηλαδή στις διακοπές απλώς χύμα!

Βασιλης Παπαδολιας
28-07-2006, 01:46 PM
Νομίζω ότι ο όρος εξωτερική εμφάνιση είναι πολύ σχετικός.
Στη δουλειά ντύνομαι ως Αιγόκερως, αλλά στην προσωπική μου ζωή είμαι ολίγον Ζυγός (σελήνη) αλλά και Κριάρι (κόκκινο χρώμα, σπορτίφ, πιο νεανικό ντύσιμο (ωροσκόπος).
Όσον αφορά την έκφραση του προσώπου στις καλές μου και ήρεμη είμαι Ζυγός, στις συζητήσεις μου Τοξότης (Ερμής και Αφροδίτη) και όταν "στραβώσω" μου βγαίνει ο Σκορπιός (Άρης).
Στα πολύ χαλαρά μου, δηλαδή στις διακοπές απλώς χύμα!

Σωστή τοποθέτηση. Πρέπει τελικά να τα κοιτάμε όλα. Τουλάχιστον σε ό,τι αφορά τους προσωπικούς πλανήτες...

Λευκή
07-08-2006, 12:55 AM
Εγώ πάντως για την εξωτερική εμφάνιση επιμένω κυρίως στον ωροσκόπο...Μερικοί είναι πολύ χαρακτηριστικοί πχ ο αιγόκερως δίνει συνήθως κάπως "ξερακιανή " φιγούρα ή τουλάχιστον αδύνατο σώμα,ο καρκίνος κάποια κιλάκια παραπάνω και συγκεκριμένα στις γυναίκες μεγάλο στήθος,ο σκορπιός σκουρομελάχροινο δέρμα και "διεισδυτική" σκοτεινή ματιά,ο υδροχόος κάνει λίγο τον...ατσούμπαλο (τρομάρα μας!:toung: ) ο δίδυμος τον λεπτό και νευρώδη τύπο ενώ η παρθένος δίνει γενικά λεπτά χαρακτηριστικά.Ο τελευταίος ωροσκόπος μοιάζει κάπως με του λέοντα αλλά αν είμαστε τυχεροί μπορούμε ίσως να τον ξεχωρίσουμε απ τα μαλλιά που στον λέοντα πιθανόν να είναι πιο φουντωτά ενώ της παρθένου ίσια και ...ατσαλάκωτα :cheesy:
φυσικά όπως προαναφέρθηκε παίζουν ρόλο και άλλοι παράγοντες όπως μια καλά τοποθετημένη αφροδίτη ή ένας πλανήτης όπως ο δίας ή ο κρόνος στον πρώτο οίκο.

Maroulita
07-08-2006, 07:24 AM
Το συγκεκριμένο άρθρο: Στοιχεία προσωπικότητας βάσει ωροσκόπου (http://myhoroscope.gr/showthread.php?t=120) πιστεύω είναι ιδιαίτερα κατατοπιστικό για τη συζήτηση! :bigsmile:

(αλλά όπως παρατήρησα μόλις τώρα, το είχε ήδη προτείνει η Ιουλία!)

SONIA64
11-08-2006, 07:49 PM
Ωστόσο θα έλεγα ,κατόπιν προσωπικής παρατήρησης,ότι κυρίως παρουσιάζουν μυώδες και δυνατό ,κυριολεκτικά, σώμα καθώς αρέσκονται τόσο στη δράση όσο και στο... να αρέσουν συνήθως.
Επίσης ,όταν η Αφροδίτη βρίσκεται στο ίδιο ζώδιο με τη Σελήνη,μπορούμε ευκολότερα να το εντοπίσουμε στην εμφάνιση του ατόμου.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου βήτα

starfish
17-08-2006, 01:53 PM
Διαβαζοντας για το ποσο επηρρεαζει ο ωροσκοπος τα χαρακτηριστικα μας, απορουσα που δεν εβρισκα τιποτα - μα τιποτα!- απο τα χαρακτηριστικα του Καρκινου στην εμφανιση μου. Μεχρι που ειδα σε ενα αρθρο οτι η Σεληνη εχει την ιδιοτητα να αντανακλα τα χαρακτηριστικα του ζωδιου στο οποιο βρισκεται. Οντως, φερνω πιο πολυ σε Σκορπιο που μαλακωνει καπως απο την Αφροδιτη μου στον Ζυγο και απο τον Ηλιο μου στην Παρθενο. Συνηθως βλεποντας με, με περνανε για Σκορπιο. Οταν μιλανε ομως μαζι μου Βρισκουν ευκολα την Παρθενο......

Marlene
11-09-2006, 12:23 PM
Τι ωροσκοπο ή άλλες πλανητικες θεσεις θα ειχε καποιος που μοιαζει να εχει καταπιει αγγουρι (απο τον τροπο που κινειται και εκφραζεται)??

Prince_Marcab
11-09-2006, 02:47 PM
Από την εμπειρία μου ο Ωροσκόπος στον Αιγόκερω (αν δεν κάνει ταυτόχρονα γωνίες με άλλους πλανήτες) ή ο Κρόνος στον Ωροσκόπο. Το απόλυτο ''ψυγείο''.

panther
11-09-2006, 04:24 PM
Μόνο εξωτερικά ή και εσωτερικά?

Marlene
12-09-2006, 09:28 AM
Μόνο εξωτερικά ή και εσωτερικά?Εξωτερικα :)

Toksotaki
19-09-2007, 11:45 PM
διαβασα οτι πλανητες μεσα στον 1 οικο δινουν πολλες πληροφοριες οπως επισης και οψεις ωροσκοπου...

panther
20-09-2007, 12:27 AM
διαβασα οτι πλανητες μεσα στον 1 οικο δινουν πολλες πληροφοριες οπως επισης και οψεις ωροσκοπου...

Παρόλο που νομίζω το έχω ξαναπροτείνει στο συγκεκριμένο θέμα, μπορείς να διαβάσεις αυτό το άρθρο Στοιχεία προσωπικότητας βάση του Ωροσκόπου (http://myhoroscope.gr/showthread.php?t=120)

zeta1987
25-09-2007, 01:42 AM
Σε εμένα τα πράγματα είναι λίγο περίεργα! Δηλαδή από το σχήμα του προσώπου μου λένε ότι φαίνομαι για σκορπιός, και μάλιστα από το δειϊσδυτικό βλέμμα μου! Τώρα από το ντύσιμο μου λένε ότι μοιάζω για Ζυγό (έχω τον ¶ρη εκεί). Βέβαια από τον τοξότη που εχω σελήνη και αφροδίτη μάλλον δεν πήρα κάτι,γιατί το σπόρ ντύσιμο που λένε ότι ταιριάζει στον τοξότη δεν μαρέσει πολύ!
Έχω παρατηρήσει όμως κάποια χαρ/κα για κάποια ζώδια που συνήθως δεν πέφτουν έξω:
Καταρχάς μερικοί καρκίνοι έχουν περιέργο περπάτημα.Οι αιγόκεροι είναι πολύ συντηρητικοί, οι λέοντες έχουν πάντα μαλλί άψογο και οι δίδυμοι έχουν παιδικά χαρακτηριστικά, δηλαδή παιχνιδιάρικα μάτια και χαμόγελο κλπ.

starfish
25-09-2007, 01:11 PM
...Και οι Λεοντες εχουν κατι στο προσωπο [περιοχη ματιων-φρυδιων-μυτης] που τους κανει να μοιαζουν με τα λιονταρια! Το εχω παρατηρησει σε πολλους/ες.
Συν το οτι και : 1. το μαλλι τους συνηθως μοιαζει με χαιτη, εχει εναν αερα....

starfish
25-09-2007, 01:13 PM
...Και οι Λεοντες εχουν κατι στο προσωπο [περιοχη ματιων-φρυδιων-μυτης] που τους κανει να μοιαζουν με τα λιονταρια! Το εχω παρατηρησει σε πολλους/ες.
Συν το οτι και : 1. το μαλλι τους συνηθως μοιαζει με χαιτη, εχει εναν αερα....

...Και οι Λεοντες εχουν κατι στο προσωπο [περιοχη ματιων-φρυδιων-μυτης] που τους κανει να μοιαζουν με τα λιονταρια! Το εχω παρατηρησει σε πολλους/ες.
Συν το ο,τι το μαλλι τους συνηθως μοιαζει με χαιτη, εχει εναν αερα....

Προφανως για καποιον λογο πολλαπλασιαστηκε το ποστ μου!!! Ειδατε εναν καλο τροπο να αυξανεις τις δημοσιευσεις σου με τον λιοτερο δυνατο τροπο;!!!

Toksotaki
25-09-2007, 07:01 PM
...Και οι Λεοντες εχουν κατι στο προσωπο [περιοχη ματιων-φρυδιων-μυτης] που τους κανει να μοιαζουν με τα λιονταρια! Το εχω παρατηρησει σε πολλους/ες.
Συν το οτι και : 1. το μαλλι τους συνηθως μοιαζει με χαιτη, εχει εναν αερα....

...Και οι Λεοντες εχουν κατι στο προσωπο [περιοχη ματιων-φρυδιων-μυτης] που τους κανει να μοιαζουν με τα λιονταρια! Το εχω παρατηρησει σε πολλους/ες.
Συν το ο,τι το μαλλι τους συνηθως μοιαζει με χαιτη, εχει εναν αερα....

Προφανως για καποιον λογο πολλαπλασιαστηκε το ποστ μου!!! Ειδατε εναν καλο τροπο να αυξανεις τις δημοσιευσεις σου με τον λιοτερο δυνατο τροπο;!!!
εχω ωροσκοπο λεοντα και σημα κατατεθεν μου ειναι το μαλλι,φουσκωτο,σπαστο και καταμαυρο...σαν χαιτη λιονταριου(ελπιζω για καλο!!)...οσο για το σημειο ματιου-φρυδιου μου εχουν πει χωρις να ξερουν ζωδια και ωροσκοπους οτι θυμιζω λιονταρι!ενας ιχθυς απο τι φαινεται?

starfish
27-09-2007, 01:49 PM
εχω ωροσκοπο λεοντα και σημα κατατεθεν μου ειναι το μαλλι,φουσκωτο,σπαστο και καταμαυρο...σαν χαιτη λιονταριου(ελπιζω για καλο!!)...οσο για το σημειο ματιου-φρυδιου μου εχουν πει χωρις να ξερουν ζωδια και ωροσκοπους οτι θυμιζω λιονταρι!ενας ιχθυς απο τι φαινεται?

Δεν εχω ιδεα για τους Ιχθεις. Για τα λιονταρια απλως ηταν απο καποιο σημειο κι επειτα πολυ ξεκαθαρο. Οπως και οι Σκορπιοι [κυριως οι αντρες εχουν ξεχωριστα χαρακτηριστικα]
** off topic: Εισαι το αντιστροφο της κορης μου η οποια ειναι Λεων με ωρ. Τοξοτη!!

Λευκή
01-10-2007, 12:37 AM
ενας ιχθυς απο τι φαινεται?
Για το ζώδιο μιλάς ή για τον ωροσκόπο ;Γιατί το ζώδιο γενικώς δε πολυφαίνεται,μπορεί να μοιάζει με οποιοδήποτε απ τα άλλα 11.Αυτό που έχω παρατηρήσει πάντως είναι πως συνήθως οι άντρες ιχθείς είναι μάλλον ωραίοι.:bigsmile:

*Astropeleki*
01-10-2007, 01:20 AM
Ε το ωραίος στον άντρα είναι υποκειμενικό... Πόσο μάλλον για έναν Ιχθύ άντρα :toung:
Για ωροσκόπο Ιχθύ λέει το Toksotaki

Λευκή
01-10-2007, 01:32 AM
Έστω ,εμένα μ αρέσουν εμφανισιακά:bigsmile: Και το πιο ωραίο (αρσενικό) πλάσμα που έχω δει είναι ιχθύς...:blink:Ο ωροσκόπος υποτίθεται δίνει μεγάλα μάτια και σαρκώδη χείλη ,γενικά ...αισθησιακό τύπο:toung:αν και έχω δεί άτομα που δεν είναι έτσι.Σίγουρα όμως έχει μια...θολούρα.

Κασσιόπη
01-10-2007, 01:34 AM
Ε το ωραίος στον άντρα είναι υποκειμενικό... Πόσο μάλλον για έναν Ιχθύ άντρα :toung:
Για ωροσκόπο Ιχθύ λέει το Toksotaki

Θα συμφωνήσω.

Ο ωροσκόπος ιχθείς συνήθως έχει μεγάλα, υγρά και ίσως λίγο θολά μάτια (εκτός κι αν το ηλιακό ζώδιο είναι σκορπιός), βαρείς γλουτούς, σαρκώδη χείλη. Κυρίως αυτά, νομίζω.

Κασσιόπη
01-10-2007, 01:41 AM
Έστω ,εμένα μ αρέσουν εμφανισιακά:bigsmile: Και το πιο ωραίο (αρσενικό) πλάσμα που έχω δει είναι ιχθύς...:blink:Ο ωροσκόπος υποτίθεται δίνει μεγάλα μάτια και σαρκώδη χείλη ,γενικά ...αισθησιακό τύπο:toung:αν και έχω δεί άτομα που δεν είναι έτσι.Σίγουρα όμως έχει μια...θολούρα.

Με πρόλαβες, μικρό... :bigsmile:

skorpion
01-10-2007, 02:58 AM
Εγω εχω μια εφεση στους ταυρους και τους κριους (ηλιακο ζωδιο) , δε ξερω γιατι μπορει και να τυχαινει

*Astropeleki*
01-10-2007, 06:32 AM
Θα συμφωνήσω.

Ο ωροσκόπος ιχθείς συνήθως έχει μεγάλα, υγρά και ίσως λίγο θολά μάτια (εκτός κι αν το ηλιακό ζώδιο είναι σκορπιός), βαρείς γλουτούς, σαρκώδη χείλη. Κυρίως αυτά, νομίζω.
Ξέρω να ξεχωρίζω τον ωροσκόπο Ζυγό, Σκορπιό.... τώρα έμαθα και τον Ιχθύ!
Not bad at all:bigsmile:

Θενκς Κασσιόπη!

Toksotaki
04-10-2007, 11:24 PM
για ζωδιο μιλουσα!το συγκεκρενο ατομο που ειχα υποψη μου εχει αυτα τα χαρακτηριστικα που αναφερατε..ο ωροσκοπος ειναι διδυμος νομιζω...παντος γενικα τα ζωδια του νερου ειναι απιαστα,ειδικα οι ιχθυς.. η λατρεια μου!!

Λευκή
04-10-2007, 11:31 PM
για ζωδιο μιλουσα!το συγκεκρενο ατομο που ειχα υποψη μου εχει αυτα τα χαρακτηριστικα που αναφερατε..ο ωροσκοπος ειναι διδυμος νομιζω...παντος γενικα τα ζωδια του νερου ειναι απιαστα,ειδικα οι ιχθυς.. η λατρεια μου!!
ο ωροσκόπος δίδυμος πάντως κάνει το άτομο μάλλον λεπτό (ως αδύνατο)και με του δίνει νευρικότητα στις κινήσεις.Δεν μπορούν αυτά τα άτομα να κάτσουν πάνω από 15 λεπτά κάπου:toung:

*Astropeleki*
04-10-2007, 11:40 PM
Έχω την εντύπωση πως ο ωροσκόπος Δίδυμος φαίνεται και στα μάτια. Δεν ξέρω γιατί, αλλά νομίζω πως τα μάτια τους σα να λάμπουν ένα πράγμα.
Θα συμφωνήσω ότι στον σωματότυπο είναι του αδυνάτου :toung:

skorpion
05-10-2007, 12:06 AM
Εχω ωροσκοπο διδυμο ρωτηστε με οτι θελετε! Αδυνατοι ειμαστε ναι αλλα εγω τουλαχιστον μια χαρα στρογγυλοκαθομαι! Τωρα για τη λαμψη στα ματια δεν ξερω...

friary
05-10-2007, 09:17 PM
Να σας απαντήσω κι εγώ που χω ωροσκόπο Δίδυμο.
Θα συμφωνήσω με τη Λευκή μόνο στο σημείο που λέει οτι δεν μπορούμε να κάτσουμε πολύ ώρα σε ένα μέρος.

Η εμφάνιση εξαρτάται και απο το που είναι ο Κυβερνήτης του Ωροσκόπου. Εγώ π.χ. που έχω τον ρημαδοκυβερνήτη στους Ιχθύς (ναι ναι κλαψ κλαψ στους Ιχθύς), ΔΕΝ είμαι αδύνατη :cry:

skorpion
05-10-2007, 10:47 PM
Α παιζει ρολο και που ειναι ο κυβερνητης? τι να πω εγω τον ερμη τον εχω στον τοξοτη αλλα ο ωροσκοπος μου κανει συνοδο και με τη σεληνη μου που ειναι επισης στους διδυμους οποτε αυτο μαλλον συνηγορει και με το αδυνατο καλουπι, τωρα για το στρογγυλοκαθισμα δεν ξερω τι φταιει

friary
05-10-2007, 10:50 PM
E ναι αμέ. Επίσης παίζει ρόλο και η μαμα σου κι ο μπαμπάς σου, τα ψυχολογικά σου και διαφορα άλλα τέτΟΙα :laugh:

skorpion
05-10-2007, 11:20 PM
ναι ναι...ο μεταβολισμος κτλ..

Λευκή
06-10-2007, 12:54 AM
Βασικά τώρα που το είπε η Friary θυμήθηκα πως όντως ξέρω μια κοπέλα με ωροσκόπο και σελήνη στους διδύμους,η οποία σίγουρα δεν είναι αδύνατη,την αποκαλώ όμως συνέχεια "νευρόσπαστο" :toung: επειδή όλη την ώρα πάει πάνω κάτω,δε κάθεται ούτε λεπτό και γενικώς μου προκαλεί ανησυχία:toung:

skorpion
06-10-2007, 01:12 AM
Δεν ξερω τοτε μαλλον δεν ευθυνεται ο ωροσκοπος και η σεληνη για το γεγονος οτι εχω καλο μεταβολισμο και για το γεγονος οτι μια χαρα αραζω και μαλιστα πολλες φορες βαριεμαι και να σηκωθω:bigsmile:

:laugh::laugh::laugh:

friary
06-10-2007, 12:21 PM
Να σε πω. Κι εγώ της αραχτής είμαι. Μάσα, ξάπλα και καλή ζωή. Αλλα όταν είμαι σε κίνηση... είμαι σε κίνηση :toung:

skorpion
06-10-2007, 03:16 PM
Τωρα συννενοηθηκαμε:bigsmile:

Toksotaki
06-10-2007, 05:15 PM
ο κυβερνητης του ωροσκοπου ειναι στον ζωδιο του ιχθυ!αλλα ειναι αδυνατο παιδι!τωρα friary ξερεις τι λενε για τα πιασιματα!μπορει το προτυπο να ειναι οι αδυνατες αλλα πρακτικα αλλες κανουν τα θαυματα(προς θεου δεν ειμαι κατα των αδυνατων!!) ...

Ιφιγένεια
06-10-2007, 06:16 PM
Εγώ αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι: είπαμε οτι ένα από τα πραγματα που δείχνουν την εμφάνιση είναι ο ωροσκόπος...
Αν κάποιος πλανήτης κάνει γωνία με τον ωροσκόπο(πχ τριγωνο τετράγωνο...) αλλά δεν είναι στο πρώτο οίκο σου,επηρρεάζει κι αυτός την εμφάνιση σου??
Ειδικά αν είναι τετράγωνο με τον ωροσκόπο, τι συμπεράσματα βγάζουμε??? (συμφωνώ παντως με όσα λέχθηκαν πριν, οτι δηλαδή, πέρα από τον ωροσκόπο και η σελήνη και η αφροδίτη παίζουν ρόλο...)

Επίσης, αν μιλάμε για τον χάρτη ενός άνδρα, η σελήνη και η αφροδίτ του, επηρεάζουν την εμφάνιση του, οπως σίγουρα γίνεται αυτό σε χάρτη γυναίκας???

taurus_24
10-10-2007, 06:14 AM
εχω αφροδίτη στον Καρκινο και διαβασα παραπάνω ότι οι γυναίκες έχουν κιλακια περιττα.Σε άλλο άρθρο διάβασα για την αφροδίτη στον 1 οίκο ότι προσδίδει τάσεις πάχους και τέλος είμαι ταύρος ζώδιο του οποίου οι γυναίκες είναι ''πληθωρικές''.
Ο ωροσκόπος μου είναι δίδύμος λέτε να με γλιτώσει??:cry::cry::cry:

Μητσάκος
10-10-2007, 07:23 AM
εχω αφροδίτη στον Καρκινο και διαβασα παραπάνω ότι οι γυναίκες έχουν κιλακια περιττα.Σε άλλο άρθρο διάβασα για την αφροδίτη στον 1 οίκο ότι προσδίδει τάσεις πάχους και τέλος είμαι ταύρος ζώδιο του οποίου οι γυναίκες είναι ''πληθωρικές''.
Ο ωροσκόπος μου είναι δίδύμος λέτε να με γλιτώσει??:cry::cry::cry:

Λόγια του αέρα :bigsmile:

chandramani
10-10-2007, 12:18 PM
Ενώ έχω αναγνωρίσει εύκολα σε άλλους τον ωροσκόπο μου. αιγόκερο, σε μένα δεν υπάρχει ούτε ένα-μα ούτε ένα- εξωτερικό αιγοκερίσιο φυσικό χαρακτηριστικό. Μπορεί να φταίει το ότι στον πρώτο μου οίκο συγκατοικεί και ο ανάδρομός μου άρης στον υδροχόο ;;:bigsmile:

Toksotaki
11-10-2007, 08:02 PM
Εγώ αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι: είπαμε οτι ένα από τα πραγματα που δείχνουν την εμφάνιση είναι ο ωροσκόπος...
Αν κάποιος πλανήτης κάνει γωνία με τον ωροσκόπο(πχ τριγωνο τετράγωνο...) αλλά δεν είναι στο πρώτο οίκο σου,επηρρεάζει κι αυτός την εμφάνιση σου??
Ειδικά αν είναι τετράγωνο με τον ωροσκόπο, τι συμπεράσματα βγάζουμε??? (συμφωνώ παντως με όσα λέχθηκαν πριν, οτι δηλαδή, πέρα από τον ωροσκόπο και η σελήνη και η αφροδίτη παίζουν ρόλο...)

Επίσης, αν μιλάμε για τον χάρτη ενός άνδρα, η σελήνη και η αφροδίτ του, επηρεάζουν την εμφάνιση του, οπως σίγουρα γίνεται αυτό σε χάρτη γυναίκας???
ιφιγενεια εχω ακριβως την ιδια απορια...λογικα καποιο ρολο θα παιζει αλλα απο εκει και περα....

Marlene
02-01-2008, 07:41 PM
Ενώ έχω αναγνωρίσει εύκολα σε άλλους τον ωροσκόπο μου. αιγόκερο, σε μένα δεν υπάρχει ούτε ένα-μα ούτε ένα- εξωτερικό αιγοκερίσιο φυσικό χαρακτηριστικό. Μπορεί να φταίει το ότι στον πρώτο μου οίκο συγκατοικεί και ο ανάδρομός μου άρης στον υδροχόο ;;:bigsmile:

1]Που βρίσκεται ο Κρόνος σου [πλανήτη/οίκο];
2]Ναι, ο ¶ρης αυτός θα έχει κάποια επίδραση. Έχεις διαβάσει τις περιγραφές του ωροσκόπου σε Κριό και Υδροχόο; Ίσως βρεις κάτι εκεί.
3]Tι όψεις κάνει ο ωροσκόπος σου;
4]Πού βρίσκεται η Σελήνη και η Αφροδίτη σου;

panther
02-01-2008, 07:49 PM
Ενώ έχω αναγνωρίσει εύκολα σε άλλους τον ωροσκόπο μου. αιγόκερο, σε μένα δεν υπάρχει ούτε ένα-μα ούτε ένα- εξωτερικό αιγοκερίσιο φυσικό χαρακτηριστικό. Μπορεί να φταίει το ότι στον πρώτο μου οίκο συγκατοικεί και ο ανάδρομός μου άρης στον υδροχόο ;;:bigsmile:

Ίσως και να ισχύει αυτό. Αλλά, ένας πλανήτης στον 1ο οίκο χρωματίζει την προσωπικότητα μας με τις ιδιότητες του και όχι τόσο πολύ την εξωτερική μας εμφάνιση. Πιστεύω ότι ο Ήλιος σου, επειδή βρίσκεται στον Λέοντα (σε καλή θέση) και είναι ο κυβερνήτης του, τονίζει τα εξωτερικά χαρακτηριστικά του Λέοντα, για αυτό ίσως να μην αναγνωρίζεις αιγοκερίσια χαρακτηριστικά.:bigsmile:

chandramani
03-01-2008, 10:58 AM
Ο κρόνος μου βρίσκεται στον 5ο οίκο στους διδύμους , η αφροδίτη μου στον 7ο στο λιοντάρι και ο ωροσκόπος μου κάνει όψεις σχεδόν με όλους τους πλανήτες εξαιρουμένου του άρη. Θα έλεγα πάντως πως έχω χαρακτηριστικά "στρογγυλά" αλλά και έντονα ζυγωματικά ίσως το μόνο "κατσικίσιο" χαρακτηριστικό. Η σελήνη τον ταύρο. :bigsmile:

καιτουλι
03-01-2008, 06:20 PM
απ αυτα που εχω παρατηρησει εγω.οι κριοι βγαζουν παντα κατι αρρενωπο ακομα και οι γυναικες κριοι, οι ταυροι νομιζω ειναι οι πιο ευκολοι για να τους ξεχωρισεις ειναι συνηθως κοντουληδες γεματουληδες με ματια πολλες φορες σε αποχρωσεις του πρασινου και μια γλυκητητα στο προσωπο αλλα εχω δει και ταυρους με αναστημα, οι διδυμοι συνηθως κοντουληδες καλοφτιαγμενοι παντα απο κατασκευης σωματος κι αυτοι σε αποχρωσεις του πρασινου η μπλε, καρκινοι ειτε στρογγυλοπροσωποι αποχρωσεις του μπλε ανοιχτοχρωμα μαλλια και ισως προβλημα ακμης πεταχτουτσικα δοντια η φινο προσωπακι με καλες αναλογιες, λιονταρια μετριου αναστηματος συνηθως λεμε παντα ε, με μεγαλη ραχη μακρια πλατη σαν του λιονταριου παρουσιαστικο που βγαζει κατι φινο οπως και στους ζυγους εννοειται με χαιτη παντα συνηθως παλι ανοιχτα χρωματα, παρθενοι καλοφτιαγμενοι στο σωμα οπως οι διδυμοι καπως ανεκφραστοι στην οψη με καλο αναστημα ομορφοι ανθρωποι συνηθως οπως και οι ζυγοι, σκορπιοι συνηθως οι γυναικες ειναι μικροκαμωμενες με μικρουλι πιγουνι εντονο βλεμμα ολοι ωραια ματια καπως ψυχροι δεν ειναι ιδιαιτερα εκφραστικοι, τοξοτες καλοφτιαγμενοι στο καστανο χρωμα συνηθως μαλλια συνηθως μακρια οι γυναικες με ιδιορρυθμο στυλακι αθλητικο πιο πολυ, αιγοκεροι μακροστενοι εντονα ζυγωματικα γωνιες καπως ψυχροι σου βγαζει κατι το υφος τους, υδροχοοι καλοφτιαγμενοι ψηλοι αποχρωσεις του μπλε συχνα καπως απροσιτοι και ξυλινοι οπως ολα τα ζωδια του αερα, ιχθεις συνηθως ανομιομορφο σωμα ωραιο προσωπο ομως αναστημα και χρωματα οτι να ναι!αλλα νομιζω οτι μπορουμε να παρουμε στοιχεια απ το αναλογο ζωο, δηλαδη οι ταυροι παιρνουν η πανω στους ωμους μπρατσα πλατη στομαχι οπως το ιδιο το ζωο που ειναι δυνατο στο σωμα με πιο μικρα ποδαρακια η παιρνουν κατω απ τη μεση. ολα αυτα στο περιπου ειπαμε και βαση αυτων που εχω παρατηρησει εγω:wink2: