PDA

View Full Version : Επιρροή της έκλειψης στο χάρτη του γιου μου



Ρένα
22-12-2005, 06:51 AM
Ευχαριστώ που με το site αυτό έχω την δυνατότητα να μαθαίνω αρκετά πράγματα που με ενδιαφέρουν.
Βέβαια είμαι λίγο άσχετη με την αστρολογία, δηλαδή γνωρίζω βασικά πράγματα μόνο αλλά παρακολουθώ τον κύριο Παϊζη στον αστρολόγο και μου αρέσουν τα άρθρα του.
Θέλω να ρωτήσω για τον γιό μου γιατί έχω άγχος, επειδή γεννήθηκε κοντά
σε έκλειψη Ηλίου και πόσο επηρεάζει αυτό το γεγονός την ζωή του.
Γεννήθηκε 4 Απριλίου 2005 και ώρα 12:35μ.μ.
Τόπος γέννησης Πάτρα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Λίλιαν Σίμου
22-12-2005, 11:20 PM
Αγαπητή φίλη

Οι εκλείψεις όπως ήδη έχει γραφεί σε σχετικά άρθρα δεν σημαίνει πως δημιουργούν προβλήματα ανυπέρβλητα στους ανθρώπους. Ακόμη κι αν δεν είχε γεννηθεί κοντά σε έκλειψη, θα υπήρχαν εκλείψεις που θα έπαιζαν ρόλο στη ζωή του.
Γενικά, μία έκλειψη έχει κάποια ευαισθησία να προκαλέσει στο άτομο, αν συνηγορεί στο σύνολό του το ωροσκόπιο, όταν επαναλαμβάνεται στην ίδια μοίρα. Κι αυτό συμβαίνει σχεδόν κάθε 19 χρόνια. Δεν είναι όμως από μόνο επιβαρυντικό, καθώς για ένα γεγονός χρειάζονται πολλοί παράγοντες να συμπίπτουν, περισσότερα του ενός προοδευτικά, ετήσιο ωροσκόπιο, διελεύσεις κι εκλείψεις κι άλλα συμπληρωματικά (πχ μεσοδιαστήματα κλπ). Δεν είναι λοιπόν μία εύκολη υπόθεση.
Ίσως θα ήταν καλό, να συζητήσετε με ένα αστρολόγο της επιλογής σας, όλο το γενέθλιο του παιδιού σας κι εκεί θα διαπιστώσετε πού έχει αδυναμίες και πού χαρίσματα. Αυτό μόνο θα σας βοηθήσει πραγματικά.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

Ρένα
23-12-2005, 11:36 PM
Ευχαριστώ ιδιαίτερα την κυρία Σίμου που μου απάντησε.
Είμαι επηρεασμένη από διάφορα άρθρα που έχω διαβάσει και προσπαθώ να κατανοήσω.
Σίγουρα είναι καλύτερα να μου κάνει κάποιος αστρολόγος επιστημονική ανάλυση.




Ευχαριστώ
Καλά Χριστούγεννα