PDA

View Full Version : myHoroscope Κουίζ



Dell Piero
20-12-2005, 03:01 PM
Μια νέα εφαρμογή με τίτλο Αστρο-Κουίζ προστέθηκε για την αξιολόγηση των αστρολογικών μας γνώσεων αλλά και τη δημιουργική αξιοποίηση του ελεύθερου χρόνου μας.
Φυσικά είναι διαθέσιμη μόνο για τα μέλη μας.

Αναζητήστε στην μπάρα πλοήγησης (navigation bar) την επιλογή Extras - Fun και κατόπιν πατήστε Αστρο-Κουίζ ή εναλλακτικά πατήστε εδώ (http://myhoroscope.gr/quiz.php).

Η εφαρμογή προς το παρών περιέχει μόνο κουίζ αστρολογίας αλλά με τον καιρό θα προστεθούν και άλλα γενικού ενδιαφέροντος. Κάποια από αυτά έχουν χρονικό περιορισμό για να τα τελειώσουν όσοι επιθυμούν να "παίξουν" και κάποια άλλα όχι.

Παρακαλώ αφιερώστε 1-2 λεπτά για να κατανοήσετε που δουλεύει η εφαρμογή και βεβαιωθείτε πριν πατήσετε το κουμπάκι "Καταχώρηση" ότι απαντήσατε όσες περισσότερες ερωτήσεις μπορείτε διαφορετικά θα εμφανιστείτε στον πίνακα των Νικητών με χαμηλή βαθμολογία :cheesy:
Τα αποτελέσματα με τις σωστές απαντήσεις θα τα λαμβάνετε με προσωπικό μήνυμα.
Το Σκορ των Νικητών θα εμφανίζεται σε όσους έχουν ολοκληρώσει ένα Κουίζ όπου θα μπορείτε να ενημερώνεστε με πλούσια στατιστικά και να βλέπετε και την αξιολόγηση όσων συμμετείχαν.


Καλή επιτυχία και Καλή διασκέδαση!



Όλα τα εγγεγραμμένα Μέλη του myHoroscope μπορούν να προσθέσουν τα δικά τους Κουίζ. Θα αξιολογούνται από τους Συντονιστές και κατόπιν θα εμφανίζονται.
Οποιοδήποτε στιγμή θελήσετε βοήθεια ή οδηγίες για να καταχωρήσετε τα δικά σας κουίζ μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.

dungarees
20-12-2005, 03:12 PM
θα δινονται και οι απαντησεις μετα;

Dell Piero
20-12-2005, 03:21 PM
Τα αποτελέσματα με τις σωστές απαντήσεις θα τα λαμβάνετε με προσωπικό μήνυμα.

Αμέ. Αφού το έγραψα πιο πάνω

dungarees
20-12-2005, 03:37 PM
εμενα δεν το δεχτηκε όταν εκανα υποβολή, μου έβγαλε μήνυμα σφαλματος!μηπως δεν του αρεσαν οι απαντησεις μου;:cry:

Dell Piero
20-12-2005, 03:43 PM
Το πιο πιθανό είναι να το στεναχώρησες,
Όμως αν είχα και το μήνυμα σφάλματος να το διάβαζα ακριβώς τι καλά που θα ήτανε :bigsmile:

Fotini Christodoulou
20-12-2005, 03:44 PM
Fatal error: Unable to proceed with save while $errors array is not empty in class vb_datamanager_pm in /includes/class_dm.php on line 758

dungarees
20-12-2005, 03:47 PM
διόρθωσε το να προλάβουμε εμείς να μελετήσουμε λίγο:bigsmile:

ScP
20-12-2005, 03:53 PM
Φαίνεται ότι τα 2 από τα 5 κουιζ που είχαν χρονικό περιορισμό δεν δουλεύουν. Τα υπόλοιπα που δεν έχουν είναι οκ.
Μπήκαν όλα χωρίς time limit και είναι εντάξει.

Αγγελικη
20-12-2005, 04:58 PM
Ενταξει με το κουιζ ΙΙΙ.
Τα υπολοιπα 4 πως μπορω να τα βρω;:wacko:

Dell Piero
20-12-2005, 05:31 PM
Έλα μου ντε. Ψάξε ψάξε δεν θα το βρεις

Υπό κανονικές συνθήκες στη σελίδα του http://myhoroscope.gr/quiz.php? Λέει Όνομα Κατηγορίας και από κάτω Αστρολογία.
Εκεί και πάλι υπό κανονικές συνθήκες πρέπει να υπάρχουν 4. Το Νο 3 το δοκίμασες όπως και εγώ και μάλιστα δουλεύει.

Τώρα τα άλλα 1ο 2ο 4ο είναι μια πονεμένη και δακρύβρεχτη ιστορία αν δουλεύουν και γιατί με παιδεύουν.
Μήπως το κοσμικό παραλληλόγραμο σε συνδυασμό με το κάρμα που έχω με τη βόρεια μοδίστρα;

Αγγελικη
20-12-2005, 06:20 PM
Κουιζ ΙV:

Fatal error: Unable to proceed with save while $errors array is not empty in class vb_datamanager_pm in /includes/class_dm.php on line 758

karmen1
21-12-2005, 12:53 AM
Εγω τελειωσα και τα τεσσερα χωρις κανενα προβλημα

Μαργαρίτα!
21-12-2005, 12:57 AM
Del Pieroooooo, να σου πω κάτι;;;;:sad: Εγώ, έκανα κάποια Κουίζ και μερικές απαντήσεις μου που ήταν σωστές μου τις έβγαλε λάθος.... :sad2: Απλά, στο λέω να ξέρεις !

karmen1
21-12-2005, 01:04 AM
Επισης καποιες απαντησεις που ηταν σωστες τις εβγαλε λαθος:wacko:

Αγγελικη
21-12-2005, 01:20 AM
Μηπως θα μπορουσατε να παραθεσετε απο ποιες ερωτοαπαντησεις, βγαλατε αυτο το συμπερασμα; :)

karmen1
21-12-2005, 01:39 AM
Στο πρωτο κουιζ ερωτηση 3, του δινω την απαντηση Καρκινος και απαντα 0% correct και η απαντηση που δινει ειναι Καρκινος οπως και στην 5,7,8,10κ.λπ:smile1:

Αγγελικη
21-12-2005, 02:09 AM
Εκανα μεγαλο σφαλμα που εθεσα αυτη την ερωτηση (δικο μου λαθος),
θα την παρω πισω, μην δημοσιευετε ερωτοαπαντησεις.

Αλλα για να σου απαντησω, πως συμπερανες οτι οι απαντησεις σου ηταν σωστες;

Αγγελικη
21-12-2005, 02:29 AM
Karmen1,
τωρα το ειδα!!!
Απαντησες στο Astro-κουιζ, με χιουμορ!!!:) :)

starfish
21-12-2005, 09:53 AM
Καλημερα σας!
Κι εγω εκανα το 1ο και μου εβγαλε 7 σωστες απαντησεις ως λαθος! Del Pierro, ευτυχως, που μας δινει και την σωστη απαντηση, οποτε συγκρινουμε και δεν μας παιρνει απο κατω το επιπεδο γνωσεων/χιουμορ μας!! :toung:

starfish
21-12-2005, 10:20 AM
Καλημερα σας!
Κι εγω εκανα το 1ο και μου εβγαλε 7 σωστες απαντησεις ως λαθος! Del Pierro, ευτυχως, που μας δινει και την σωστη απαντηση, οποτε συγκρινουμε και δεν μας παιρνει απο κατω το επιπεδο γνωσεων/χιουμορ μας!! :toung:
Υ.Γ.
Και στο 2ο παρομοιως, ενω στο 3ο και 4ο παρουσιασε απο μια φορα αυτο το φαινομενο

Dell Piero
21-12-2005, 10:39 AM
Ναι παιδιά έχετε όλοι δίκιο.
Το λάθος είναι απλό και θα το διορθώσω. Ευτυχώς δεν φταίει η εφαρμογή αλλά εγώ που αντέγραψα τις ερωτήσεις.
Για παράδειγμα

Question 4: Τι έννοια έχει το στοιχείο του νερού στην αστρολογία;
You Answered: Συναισθήματος.
This was 0% Correct. (Actual Answer(s): συναισθήματος)

Ενώ είναι η σωστή απάντηση την βαθμολογεί ως λανθασμένη διότι σαν ερώτηση δόθηκε Συναισθήματος. και σαν απάντηση συναισθήματος
Ευτυχώς είναι ένα απλό τυπογραφικό λάθος που έγινε σε πολλές ερωτήσεις

Ευχαριστώ για τις παρατηρήσεις

sagimoon
21-12-2005, 10:41 AM
Ναί, παιδιά, θέλει λίγο χρόνο για να τακτοποιηθούν ορισμένα σφάλματα.

Ενώ απαντάς σωστά σου βγάζει 0% σωστό, και δίπλα έχει την ...παρηγοριά...χεχε

εντωμεταξύ μία ερώτηση θέλει την σωστή απάντησή της γιατί δεν την έχει.
Ένα μικρό μπέρδεμα προέκυψε.

:)