PDA

View Full Version : Ποιο ζώδιο θα διαλέγατε?



Pages : [1] 2

panther
19-12-2005, 03:29 PM
Καλημέρα και καλές γιορτές σε όλους!!!
Είπα να βάλω και εγώ ένα θεματάκι έτσι για να πούμε τις απόψεις μας.
Θα σας επηρρέαζε το ζώδιο του ερωτικού συντρόφου για να ξεκινήσετε σχέση μαζί του/της?

Fotini Christodoulou
19-12-2005, 05:52 PM
Χμμ,Ιουλια μου ξερεις οτι η απαντηση δεν ειναι απλη,διοτι η αστρολογια ειναι πολλα περισσοτερα απο το ηλιακο ζωδιο,οπως πολυ καλα πλεον ξερεις!
Σιγουρα δεν θα εκρινα καποιον απο το ζωδιο του παντως!Υπαρχουν απειροι συνδυασμοι ,οποτε...τι να απαντησω;

Ισως να με προιδεαζε αρνητικα,καποιος Υδροχοος.(λογω κακου παρελθοντος)
Αν παλι ρωτας ποιος θα ηταν ο "ιδανικος"συνδυασμος για μένα,θα σου ελεγα,ηλιακο ζωδιο Ταυρος ,Αιγοκερος ,Λεων ή Ζυγος, σεληνη στον Καρκινο ή Σκορπιο και ωροσκοπος..χμμ στη γη ή στο νερο και παλι ολα αυτα ειναι υποκειμενικα και σαφως ανατρεπονται!

Αγγελικη
19-12-2005, 06:29 PM
Κι εγω, οπωσδηποτε δεν θα επηρεαζομουν απο το ηλιακο ζωδιο.
Θα εσπευδα ομως αμεσως (εξεταζοντας το χαρτη του και τη συναστρια μας), να ερευνησω τι ειναι αυτο που μας εφερε κοντα :blink1: :cheesy:
Στα πλαισια των δυνατοτητων μου βεβαια!

Dell Piero
19-12-2005, 06:35 PM
ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ
Συνεχίστε έτσι....
Φαντάζομαι ότι καμία από τις 3 δεν είναι παντρεμένη έτσι;;;;; (ΚΑΙ ΟΥΤΕ προβλέπεται). Από την πολύ μελέτη των χαρτών θα ασπρίσει το μαλλί :toung:

Αγγελικη
19-12-2005, 07:12 PM
να ερευνησω τι ειναι αυτο που μας εφερε κοντα

Τα καλα κοιταζουμε.
Για τα υπολοιπα...αγωνιζομαστε :blink1: :bigsmile:

Υ.Γ.
Λογω κληρονομικης προδιαθεσης, τα μαλλια μου δεν προκειται
να ασπρισουν ποτε :bigsmile: :bigsmile:

fillenia
19-12-2005, 07:23 PM
Οταν σου έρχεται η κεραμίδα κατακέφαλα, αυτό που δεν σκέφτεσαι είναι
το ζώδιο του!!!! Υποθέτω πως ανακατώνουν την τράπουλα ο Ουρανός με την Αφροδίτη και μοιράζουν χαρτί στον Ποσειδώνα, για να μην πω οτι παίζουν και ζάρια!

Μετά το πρώτο σοκ, και για χάρη της αμηχανίας, το ρωτάς αλλά είναι
πια πολυ αργά για συνδυασμούς, συνθέσεις, συνειρμούς κλπ.... Εδώ μάλλον έχει ο Ποσειδώνας τη μπάνκα ή τέλος πάντων φέρνει εξάρες...

Πολύ αργότερα, στις επόμενες κεραμίδες που θα ακολουθήσουν την πρώτη, ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ είσαι υποψιασμένος/μενη, ζητάς περισσότερες πληροφορίες...
Πλουτώνιες υποθέσεις, σκοτεινές... 31 και κάηκες αλλά μπορεί και να ρεφάρεις στο τέλος ! Είναι η ώρα της αστρολογίας να λύσει τα μυστήρια της συναστρίας σου...:blink:

Αγγελικη
19-12-2005, 07:46 PM
Οταν σου έρχεται η κεραμίδα κατακέφαλα

Δυστυχως ή ευτυχως, μονο τοτε μπορω να ριξω νερο στο...κρασι μου:notrust: :notrust:
Συμφωνω μαζι σου Φυλλενια!
Οταν ερχονται ομως τα δυσκολα...το ριχνεις σε Αστρολογικοφιλοσοφικες
αναζητησεις.

friary
19-12-2005, 09:39 PM
Χα!! Ποιο ζώδιο πλέον!!!!!! Κατευθείαν μιλάμε......ανοίγω το βιβλίο με τις πλανητικές θέσεις και ρίχνω την πρώτη ματιά! (πώρωση το βιβλίο!) μετά βάζω ημερομηνίες στο αστρολογικό πρόγραμμα που έχω! (αγοράσει έτσι????) Και να σου η ανάλυση έτοιμη! Κοιτάζω ποσοστό συμβατότητας και μετά διαβάζω την ανάλυση της συναστρίας , επικεντρώνοντας στα...αδύναμα σημεία του υποψηφίου!
Ε, και μετά του κάνω την έξυπνη!!!!!
Αν αντέξει και υπάρξει συνέχεια και δεν το βάλει στα πόδια, ανοίγω Θ.Ντάκου "Άστρολογία".Απο εκεί.... δεν ξεφεύγει κανείς!

Υ.Γ.Μετά βέβαια έχω οσο καιρό χρειάζομαι στη διάθεσή μου για διάβασμα, μιας και δεν υπάρχει άνθρωπος που να με έχει αντέξει!!!:noworry:

Dell Piero
19-12-2005, 09:45 PM
μετά βάζω ημερομηνίες στο αστρολογικό πρόγραμμα που έχω! (αγοράσει έτσι????)
Έτσι μπράβο. Δεν σκοτώνει μόνο η πειρατεία τη μουσική. Με το φόβο να ζεις από εδώ και πέρα και να δίνεις και αποδείξεις :toung:

Αγγελικη
19-12-2005, 10:17 PM
Και αν η προτεραιοτητα μας, δεν ειναι τελικα ο γαμος;
Αν ειναι απλως η αναγκη να εισαι με καποιον, να παιρνεις δυναμη απο την σχεση, χωρις περαιτερω δεσμευσεις;

Μαργαρίτα!
20-12-2005, 12:00 AM
Μπα, εγώ μάλλον δεν επηρεάζομαι από το ζώδιο... Ότι και να μου λένε πως τα Καρκινάκια δεν ταιριάζουν με Λιονταράκια, εκεί εγώ!! Μάλλον, δεν είναι κ τόσο αξιόπιστος ο έλεγχος μόνο του ζωδίου:wacko: Για παράδειγμα, εγώ με το Λιοντάρι που προανέφερα έχω διαφορά μόνο 7 μέρες!
Πάντως, γενικά, αν ήξερα την ημερομηνία γέννησης και έβλεπα ότι ο αστρολογικός του χάρτης είναι πολύ "ξένος" για τα δικά μου γούστα, θα ήταν πιο εύκολο να χωρίσω μαζί του... Δηλαδή, δύσκολο να μην τα φτιάξεις με κάποιον λόγω του ζωδίου, αλλά εύκολο να χωρίσεις μαζί του! ("Μα είχατε τόσες αντιθέσεις, πώς να αντέξετε!!!"):toung:

dungarees
20-12-2005, 08:50 AM
τι λέτε πως αν σου έρθει η κεραμίδα δεν κοιτάς ζωδιο;το κοιτάζεις για να ξέρεις από που σου ήρθε!"πόθεν έσχες" οεο;

tza
20-12-2005, 08:58 AM
Καλή ερώτηση! Πάντα με προβλημάτιζε αυτό το θέμα. Και θα συμφωνήσω με όλους σε γενικές γραμμές και κυρίως με τη fillenia. Απλά, μεγαλώνοντας και μαζεύοντας εμπειρίες, βγάζει ο καθένας τα δικά του συμπεράσματα, με το περιθώριο πάντα του στατιστικού λάθους. Και όπως έχει ήδη αναφερθεί, δεν έχει νόημα να γενικεύουμε, με τη γνώση μόνο του ζωδίου. Είναι και η ...κακιά στιγμή που παίζει ρόλο. Εγώ θα έπρεπε να έχω σκοτώσει όλους τους Διδύμους και τους Καρκίνους που βλέπω μπροστά μου.

panther
20-12-2005, 10:23 AM
Φωτεινούλα μου,

Έχω ακούσει πολλούς - ές που ουσιαστικά "κρέμονται" ή "εξαρτιόνται" από τι ζώδιο είναι ο ερωτικός σύντροφος για αυτό και ήθελα να μάθω την άποψή σας.

Πάντως, ήμουν απόλυτα σίγουρη για την απάντησή σου. Και εννοείται ότι συμφωνώ με τα ζώδια που ανέφερες μιας και τυγχάνει να είμαστε το ίδιο ζώδιο (δηλαδή έχουμε ίδια βάση).

panther
20-12-2005, 10:33 AM
Συνεχίστε έτσι....
Φαντάζομαι ότι καμία από τις 3 δεν είναι παντρεμένη έτσι;;;;; (ΚΑΙ ΟΥΤΕ προβλέπεται). Από την πολύ μελέτη των χαρτών θα ασπρίσει το μαλλί :toung:


Αγαπητέ Dell Piero,

Απλά, ακολουθούμε την κοινή σε όλους παροιμία "Συν Αθηνά και χείρα κίνει" (κάπως έτσι γράφεται).

Και θα συμφωνήσω με την Αγγελική ότι ο γάμος δεν είναι αυτοσκοπός!!!
Απλά, έχεις την ανάγκη να μοιράζεσαι συναισθήματα και "πράγματα" με τον άνθρωπό σου.

Fotini Christodoulou
20-12-2005, 10:35 AM
Πιστευω οτι τα ατομα που ουσιαστικα "κρεμονται"απο το ηλιακο ζωδιο και μονο,δεν ξέρουν απο αστρολογια!
Εχουμε δει στην πραξη οι περισσοτεροι, οτι οι παραγοντες που συνθετουν τον χαρακτηρα ενος ανθρωπου ειναι απειροι και μαλιστα ξεφευγουν και απο τα ορια της τεχνης της αστρολογιας.
Διοτι το περιβαλλον,οι γονεις,οι φιλοι,οι συγκυριες,"βγαζουν"κατι διαφορετικο στον καθένα μας!

Παντως μοιραια και μιλωντας παντα προσωπικα ,αφου εχω ασχοληθει με το θέμα και παρολο που ειμαι αρχαρια,εξεταζω γενεθλιο,περισσοτερο για να αποκτησω στατιστικη εμπειρια,αλλα και για να επαληθευσω αν αυτα που βλεπω και ζω,αποτυπωνονται και στον χάρτη!Ενω ταυτοχρονα θεωρω οτι βοηθαει να κατανοησω καποιες συμπεριφορες(και την δικη μου βεβαια)!

starfish
20-12-2005, 01:08 PM
Καλημερα σας!
Πολυ θα ηθελα να τολμουσα να ρωτω το ζωδιο, για να εχω εναν γενικο χαρτη πλευσης, αλλα οταν ερωτευομαι καποιον, ντρεπομαι να ρωτησω!!
Το οτι θελω να μαθαινω το ζωδιο του, εχει να κανει κυριως με αρκετες ατυχεις περιστασεις που με οδηγησαν να ειμαι πολυ επιφυλακτικη [για να μην πω απορριπτικη], απεναντι στους ανδρες Τοξοτες με εντονο Σκορπιο!! Παρ' οτι ξερω οτι το ηλιακο ζωδιο, δεν λεει και πολλα [κρινω και απο τον εαυτο μου], ωστοσο ...πως να το κανουμε... οι Τοξοτες, μου προκαλουν ενα ειδος αλλεργιας, ως ερωτικοι συντροφοι τουλαχιστον!

panther
20-12-2005, 02:06 PM
Πολυ θα ηθελα να τολμουσα να ρωτω το ζωδιο, για να εχω εναν γενικο χαρτη πλευσης, αλλα οταν ερωτευομαι καποιον, ντρεπομαι να ρωτησω!!

Εάν δεν μπορείς να ρωτήσεις "τι ζώδιο είναι" ρώτα πότε γεννήθηκε. Είναι πολύ πιο εύκολο!!

starfish
20-12-2005, 02:11 PM
Εχω ειδικοτητα στο να με δυσκολευουντα απλα και τα ευκολα, καλη μου!!

*Astropeleki*
21-12-2005, 01:10 PM
Ενδιαφέρον το θεματάκι αυτό!
Ομολογώ πως ένα από τα πρώτα πράγματα που θέλω να μαθαίνω για ένα άτομο είναι το ζώδιο του. Θα ήταν ψέματα αν έλεγα πως δεν με ενδιαφέρει καθόλου ή δεν κατσουφιάζω όταν μαθαίνω ότι είναι σε ζώδιο που δεν ταιριάζει με το δικό μου. Αλλά αυτό είναι σχετικά επιφανειακό, γιατί σημασία έχουν και τα υπόλοιπα στοιχεία πέραν του ζωδίου. Μπορεί εκείνη την στιγμή να έρχεται ένα συναίσθημα λύπης :sad2: αλλά δεν τα παρατάω γιατί ποτέ δεν ξέρεις πως θα εξελιχθεί μία σχέση:bigsmile: ! Αν βέβαια στην πορεία επιβεβαιωθεί η ασυμβατότητα των ζωδίων, απλά θα μας έρχεται στο μυαλό η γνωστή φράση "και το ξερα από την αρχή ότι δεν πάει αυτή η σχέση"!:toung:

Kouneli
21-12-2005, 06:06 PM
Δεν ντρέπομαι να ρωτήσω αλλά δεν αποτελεί κριτήριο!! Μ'αρέσουν οι προκλήσεις !!

Πάντως κορίτσια χαίρομαι που δεν έχετε αυτοσκοπό το γάμο!!! Μην ακούτε τι σας λένε οι γύρω!!!

Σταθερές και ακλόνητες εσείς.

Όχι ότι εμείς οι παντρεμένοι περνάμε άσχημα αλλά η ελευθερία είναι ελευθερία πως να το κάνουμε!!!!!

Προσοχή μην σας τουμπάρουν!!!

may
23-12-2005, 11:16 AM
Λοιπόοοοοον....

σίγουρα θα με επηρέαζε το ζώδιο..

Για τον πρώτο καιρό της γνωριμίας δε, θα έκανα μελέτες πάνω στους αστρολογικούς χάρτες μας!!

Πάντα βεβαια θα κράταγα επιφύλαξη μηπως η ώρα του "υποψηφίου" είναι λάθος!! (Μη γελάτε, μου έχει τύχει και έχω πάθει τρελλή πλάκα!!)

Φιλικά και Γιορτινά..

:love:

KTHEO
26-01-2006, 04:59 PM
Δεν ξέρω τι λέτε εσείς, εγώ παθαίνω το εξής κακό: όπου σκορπιός και εγώ πιασμένη στα δίχτυα του!!!! Τους μαγνήτες τους ξέρετε; Ε κάτι τέτοιο παθαίνω! Δεν προλαβαίνω να διαλέξω ζώδιο λοιπόν, διότι καθε που τρελαίνομαι με κάποιον ανακαλύπτω ότι τελικά είναι σκορπιός! :love:

hionati
26-01-2006, 07:42 PM
ενα ψηλό μελαχρινό με θεληματικό πιγούνι και τριχωτό στήθος
Μήπως ξέρει κανείς το ζώδιο είναι?
(λίγη πλακα κανω μη φωνάζετε) :toung:

leila
26-01-2006, 09:07 PM
Σίγουρα θα το έψαχνα στην αρχή ειδικά τώρα που αρχίζω και μαθαίνω περι αστρολογιας αλλα σιγουρα πρωταρχικό ρόλο θα έπαιζε στο αν θα με κάλυπτε ο χαρακτήρας ή όχι.Θα ήταν τρομακτικό να σταθώ μόνο στο ζώδιο!Με Κριούς τα πάω αρκετά καλά πάντως ίσως γιατί έχω ωροσκόπο Κριό!

Sol_Luna
27-01-2006, 11:44 AM
Μπα, εγώ μάλλον δεν επηρεάζομαι από το ζώδιο... Ότι και να μου λένε πως τα Καρκινάκια δεν ταιριάζουν με Λιονταράκια, εκεί εγώ!!

Κι εγω φίλη μου Μαργαριτα, μια ακριβως απο τα ίδια! Παντα επλεκα και εμπλεξα με ζωδιο που ηταν/ειναι Καρκινος! Παντου λενε οτι ο Λεων και ο Καρκινος δεν πολυ ταιριαζουν! Σε 2 σχεσεις μου ειλικρινα ΔΕΝ ταιριαζα με τιποτα. Στις 2 αλλες μου σχεσεις ταιριαζαμε καταπληκτικα αλλα μας χωρισαν τριτοι! Τωρα ειμαι σε μια σχεση και ειναι και παλι Καρκινος! Χτυπα ξύλα, (φτου φτου μην ματιαστω μονη μου) ειμαι πολυ ευτυχισμενη μαζι του! Βρηκα το αλλο μου μισο με αυτον τον ανδρα-Καρκινο! Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να κρατησει για παντα και να ειμαστε για παντα μαζι, ευτυχισμενοι και αγαπημενοι!!!!!

Τι εχω βρε παιδι μου και τραβαω ΜΟΝΟ τους Καρκινους? Ισως και το αντιθετο, εκεινοι με τραβάνε σε αυτους!!!!!

moutro28
01-02-2006, 10:45 PM
Οταν δω σελήνη ή αφροδίτη να βρίσκεται σε ζώδιο της γη και ιδιαίτερα σε Παρθένο φεύγω τρέχοντας και ας είμαι Αιγόκερως. Ξέρω ότι πολύ δύσκολα θα ταιριάξω μαζί τους γιατί έχω Σελήνη στον Ζυγό και Αφροδίτη στον Τοξότη. Τα Καρκινάκια πάντως (στο ηλιακό) είναι τα αγαπημένα μου και ας μου έχουν βγάλει την πίστη ανάποδα. Δεύτεροι στη λίστα οι Σκορπιοί για τους οποίους έχω την καλύτερη γνώμη. Γενικώς προτιμώ τους "υδάτινους" τύπους.

bian
02-02-2006, 09:52 AM
Εμπειρικά και μόνο στη μαύρη λίστα μιας γυναίκας-Καρκίνου (από ότι ακούω και από άλλες Καρκίνους) υπάρχουν τα ακόλουθα ζώδια:
1. Δίδυμος
2. Λέων
3. Τοξότης
4. Αιγόκερως

Ελπίζω λοιπόν ότι κάπου στα υπόλοιπα 8 ζώδια θα υπάρχει αυτός που θα ταιριάξω!!! 8/12= 66.6%....όχι κακό!:bigsmile:

Fotini Christodoulou
02-02-2006, 10:02 AM
Πρεπει να εχεις πολυ αισιοδοξο ωροσκόπο bian!:idea: :toung:XEXE!
Δεν θα προσθεσω στην λιστα τον Υδροχοο,να μην σε προιδεάσω αρνητικα!

Συμφωνω σε γενικες γραμμες πάντως,αν και ειπαμε πως η αστρολογια ειναι πολλα περισσοτερα απο το ηλιακο ζωδιο!

bian
02-02-2006, 10:37 AM
Πρεπει να εχεις πολυ αισιοδοξο ωροσκόπο bian! XEXE!

Roadrunner, ο ωροσκόπος μου είναι ο ΥΔΡΟΧΟΟΣ!!, για αυτό είπα να μην τον συμπεριλάβω στη λίστα, αν και από αυτά που έχω δει...χμμμμμμμ, μάλλον απαισιόδοξα τα πράγματα!!:blink1:

Coconut
02-02-2006, 06:31 PM
Ταύρος, κύριοι, και πάλι ταύρος!!

Ζώδια σταθερά, με τη ρουτίνα τους, την αισθαντικότητά τους, χαίρονται με απλά πράγματα...

Ως τοξότης, πολύ μ' αρέσει η στάση και οι απόψεις τους, γιατί είναι τελείως διαφορετικές απ'τη δική μου! (Ισως βέβαια να φταίει και το ότι έχω κατερχόμενο στον ταύρο) :blink1:

panther
03-02-2006, 10:00 AM
Ταύρος, κύριοι, και πάλι ταύρος!!

Ζώδια σταθερά, με τη ρουτίνα τους, την αισθαντικότητά τους, χαίρονται με απλά πράγματα...

Ως τοξότης, πολύ μ' αρέσει η στάση και οι απόψεις τους, γιατί είναι τελείως διαφορετικές απ'τη δική μου! (Ισως βέβαια να φταίει και το ότι έχω κατερχόμενο στον ταύρο) :blink1:

Δεν μπορώ να πω! Σταθεροί οι Ταύροι, αλλά εσύ ως Τοξότης πως ανέχεσαι την κτητικότητά τους. Εγώ Δεν μπορώ με τίποτα!!;);)

vickynaf2004
03-02-2006, 07:55 PM
Εγώ πάντως θα διάλεγα έναν με στοιχεία κριού για την ενεργητικότητα και ζωντάνια που έχουν. Εχουν την ικανότητα να μη βαριέσαι μαζί τους.

stabie
05-03-2006, 12:55 PM
ειμαι διδυμακι...
το ιδανικό για μένα είναι ή λιονταρακι ή κριαράκι!!! δεν ξέρω γιατί απλά με τραβανε!!
εξάλλου το πάθημα γίνεται μάθημα! ποτε πια με σκορπιο!!!!!!!!!!!!!!!!! φτου φτου φτου!!!!
για φίλους(εξακριβωμένο)προτιμ ω διδυμακια και τοξοτακια!
γενικα δεν τα παω καλα με το νερο!!!! και δεν μπορω τους παρθενους με τις ιδιοτροπιες τους! ολοι οι αλλοι τρωγονται!:bigsmile: :bigsmile: :bigsmile:

moutro28
06-03-2006, 04:03 PM
Πάλι με υδάτινο τύπο πήγα και έμπλεξα. Κακό πράγμα ο μαζοχισμός. Μυαλό δεν βάζω.
Ένα πράγμα συνειδητοποιώ. Όταν σε βαράει ο έρωτας κατά κούτελα όσο και να μελετάς τους χάρτες, όσα "στραβά" και "ανάποδα" κι αν υπάρχουν δεν τα βλέπεις.
Όι άντρες, ανεξαρτήτως ζωδίου, είναι μυστήρια τρένα. Λένε με εξαιρετική ευκολία "σ' αγαπώ" ενώ θέλουν να πουν "μ' αρέσεις", "σε θέλω" και δεν αναλογίζονται ποτέ τη βαρύτητα των λόγων τους στην ψυχή και στο μυαλό του συντρόφου τους, του αντικειμένου του πόθου τους. Και γι' αυτό ζορίζονται να κάνουν το λόγο τους πράξη.
Συνεπώς δεν είναι θέμα αστρολογικού χάρτη είναι θέμα ανδρικής συμπεριφοράς και λογικής γενικότερα. Απλά ο καθένας εκδηλώνεται διαφορετικά και διαχειρίζεται διαφορετικά τις καταστάσεις.

*Astropeleki*
07-03-2006, 10:34 PM
Δεν θα μπορούσα να διαλέξω κάποιο άλλο ζώδιο πέρα από αυτό που είμαι...ΕΙΜΑΙ ΥΔΡΟΧΟΑΚΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ!!! Άλλωστε έχω τόσα στοιχεία και από άλλα ζώδια (βάση ωροσκόπου και πλανητών) και δεν θα με άλλαζα με τίποτα;)

panther
09-03-2006, 11:04 AM
Δεν θα μπορούσα να διαλέξω κάποιο άλλο ζώδιο πέρα από αυτό που είμαι...ΕΙΜΑΙ ΥΔΡΟΧΟΑΚΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ!!! Άλλωστε έχω τόσα στοιχεία και από άλλα ζώδια (βάση ωροσκόπου και πλανητών) και δεν θα με άλλαζα με τίποτα;)

Αγαπητή KIA,

Η ερώτηση μου ήταν "εάν θα σας επηρρέαζε το ζώδιο του ερωτικού σας συντρόφου".
:)

Φιλικά
Ιουλία

panther
09-03-2006, 11:04 AM
Πάλι με υδάτινο τύπο πήγα και έμπλεξα. Κακό πράγμα ο μαζοχισμός. Μυαλό δεν βάζω.
Ένα πράγμα συνειδητοποιώ. Όταν σε βαράει ο έρωτας κατά κούτελα όσο και να μελετάς τους χάρτες, όσα "στραβά" και "ανάποδα" κι αν υπάρχουν δεν τα βλέπεις.
Όι άντρες, ανεξαρτήτως ζωδίου, είναι μυστήρια τρένα. Λένε με εξαιρετική ευκολία "σ' αγαπώ" ενώ θέλουν να πουν "μ' αρέσεις", "σε θέλω" και δεν αναλογίζονται ποτέ τη βαρύτητα των λόγων τους στην ψυχή και στο μυαλό του συντρόφου τους, του αντικειμένου του πόθου τους. Και γι' αυτό ζορίζονται να κάνουν το λόγο τους πράξη.
Συνεπώς δεν είναι θέμα αστρολογικού χάρτη είναι θέμα ανδρικής συμπεριφοράς και λογικής γενικότερα. Απλά ο καθένας εκδηλώνεται διαφορετικά και διαχειρίζεται διαφορετικά τις καταστάσεις.

Σκορπιός είσαι ή Αιγόκερως?

katrin82
09-03-2006, 11:28 AM
Σαν αφθεντικό ψαράκι που είμαι κι εγώ και από προσωπική εμπιρία τολμώ να πω πως η επιλογή του Σκορπίου ως συντρόφου είναι πολυ καλή!!!! Παρ'όλ'αυτά η ζωή μου αποδεικνύει πως και ο Δίδυμοσ με αμιβαίες υποχωρήσεις δεν είναι καθόλου άσχημος συνδιασμός:unsure:
Τώρα για το αν παίζει ρόλο το ζώδιο κάποιου πριν προχωρήσω σε σχέση μαζί του, είναι αρκετο να σας πω πως οταν γνωρίζω κάποιον κάνω τις ακόλουθες ερωτήσεις
Πως σε λένε?
Τί δουλεία κάνεις?
Τί ζώδιο είσαι?
Αρα καταλαβαίνετε πως συνδέεται άμεσα πλέον με την πρωτη εικόνα που σχηματίζεις για έναν άνθρωπο.
Πάντως ενα έχω να πω....ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΥΔΡΟΧΟΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rinoula
09-03-2006, 11:51 AM
Εγώ σαν ψαράκι που είμαι δεν νομίζω να ήθελα να είμαι κάποιο άλλο ζώδιο.
Μου αρέσει αυτό που είμαι σε όποιον αρέσουμε για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε.......:cheesy:

*Astropeleki*
09-03-2006, 10:41 PM
Αγαπητή KIA,

Η ερώτηση μου ήταν "εάν θα σας επηρρέαζε το ζώδιο του ερωτικού σας συντρόφου".
:)

Φιλικά
Ιουλία

Ναι συγνώμη Ιουλία μου...μπερδεύτικα λιγάκι!!!
Πάντως μέχρι στιγμής μπορώ να πω ότι τους αιγόκερους τους είχα λίγο παραπεταμένους και αποδείχτηκε να ταιριάζω απίστευτα μαζί τους! Οπότε κοιτάζω τελευταία να πέφτω πάνω σε γη και αέρα μιας και είμαι του αέρα!

Markella78
11-03-2006, 06:29 PM
Για ένα είμαι σίγουρη για τουσ Υδροχόους και τουσ Λέοντες (sorry κιόλας) αλλά με αυτούσ τουσ ανθρώπουσ δεν πάει με τίποτα..........

Αγγελικη
11-03-2006, 06:34 PM
Παρε μια ανασα βρε παιδι μου...
Κουραστηκα:toung: :toung:

ScP
11-03-2006, 06:46 PM
Παρε μια ανασα βρε παιδι μου...
Κουραστηκα:toung: :toung:

Να μην κουράζεσαι Αγγελική. Είναι πολύ ωραίο πράγμα ο ζήλος και ο κόπος για να επιτύχεις τα υψηλά ιδανικά της ερώτησης και της γνώσης :cheesy:

Αγγελικη
11-03-2006, 06:54 PM
Και ειδικα οταν δεν ερωτευεσαι συχνα, αλλα διαθετεις την απαραιτητη εμπειρια για να απορριψεις 2 κατηγοριες ανθρωπων-ζωδιων...

Dell Piero
11-03-2006, 09:52 PM
Τόπιασε το 15αρι πάντως. Ο ΖΗΛΟΣ απέδωσε

SONIA64
11-03-2006, 10:01 PM
Όι άντρες, ανεξαρτήτως ζωδίου, είναι μυστήρια τρένα. Λένε με εξαιρετική ευκολία "σ' αγαπώ" ενώ θέλουν να πουν "μ' αρέσεις", "σε θέλω" και δεν αναλογίζονται ποτέ τη βαρύτητα των λόγων τους στην ψυχή και στο μυαλό του συντρόφου τους, του αντικειμένου του πόθου τους. Και γι' αυτό ζορίζονται να κάνουν το λόγο τους πράξη.
Συνεπώς δεν είναι θέμα αστρολογικού χάρτη είναι θέμα ανδρικής συμπεριφοράς και λογικής γενικότερα. Απλά ο καθένας εκδηλώνεται διαφορετικά και διαχειρίζεται διαφορετικά τις καταστάσεις.

Συμφωνώ μαζί σου moutro28 εκτός απο ένα σημείο:Οι άντρες δεν λένε εύκολα σαγαπώ.Τα αγοράκια ναί;)

Αγγελικη
12-03-2006, 03:07 PM
Το λενε (ή δεν το λενε), και οι αντρες και τα "αγορακια".
Εσενα σου απομενει να καταλαβεις πότε το εννοουνε...:blink1:

ScP
12-03-2006, 05:18 PM
ποτε δεν το εννοουν;

Τελικά ωραίο είναι να μην τονίζεις τις λέξεις. :cheesy:

fillenia
12-03-2006, 05:29 PM
Διασκεδαστικό πράγμα η ασάφεια στην επικοινωνία!
Το ίδιο έκανε και η Πυθία...

panther
13-03-2006, 09:40 AM
Το λενε (ή δεν το λενε), και οι αντρες και τα "αγορακια".
Εσενα σου απομενει να καταλαβεις πότε το εννοουνε...:blink1:

Επειδή αυτό δεν μπορούμε να το καταλάβουμε... εύκολα, ας αρκεστούμε στο να μας σέβονται και να μας περιποιούνται και εάν είμαστε ευτυχισμένες (λέμε τώρα) τι σημασία έχει εάν μας αγαπάνε ή όχι? :cheesy::cheesy::cheesy:
Καλή καρδιά βρε :wacko::wacko::wacko::wacko:

moutro28
13-03-2006, 01:48 PM
Σκορπιός είσαι ή Αιγόκερως?

Αιγόκερως, αλλά έχω Άρη στον Σκορπιό

moutro28
13-03-2006, 01:52 PM
Συμφωνώ μαζί σου moutro28 εκτός απο ένα σημείο:Οι άντρες δεν λένε εύκολα σαγαπώ.Τα αγοράκια ναί;)


Οι άντρες δεν μεγαλώνουν ποτέ. Συνεπώς ....

Dell Piero
13-03-2006, 02:04 PM
Συνεπώς... αφού έχουμε αυτό το δεδομένο ας παραδειγματισμούμε και να διαθέτουμε τα χρήματά μας είτε στα μπουζούκια είτε σε κρέμες με πλακούντα (σύνοψη πολλών ποστ) και όχι σε χαρτομάντεις και αστρολογους τσαρλατάνους για να μας τον "επαναφέρουν" το νεαρό μας μονίμως ανώριμο.

SONIA64
17-03-2006, 12:18 AM
Συνεπώς... αφού έχουμε αυτό το δεδομένο ας παραδειγματισμούμε και να διαθέτουμε τα χρήματά μας είτε στα μπουζούκια είτε σε κρέμες με πλακούντα (σύνοψη πολλών ποστ) και όχι σε χαρτομάντεις και αστρολογους τσαρλατάνους για να μας τον "επαναφέρουν" το νεαρό μας μονίμως ανώριμο.

Μας την ειπες για τα καλά προς το παρόν αλλά αυτή τη στιγμή δεν έχω έμπνευση;)
Θα σκεφτώ όμως και θα σου απαντήσω....

Marlene
17-03-2006, 02:02 AM
Όταν ερωτεύεσαι,πάει,την έχεις πάθει την ζημιά:nuts: .Η αστρολογία έρχεται έπειτα.Εάν δεν ταιριάζω με το συγκεκριμενο άτομο,απλά κοιτάω τον χάρτη του και προσπαθώ να διατηρήσω κάποιες ισορροπίες.
Ο θεός βοηθός.
Το κακό είναι ότι όλο πέφτω πάνω σε ψάρακλε:nuts: .. εμμμ.. σόρυ Ιχθύες,που καταλήγουν να μου ραγίζουν την καρδιά :cry:

moutro28
17-03-2006, 01:26 PM
Είναι καταπληκτικό πως τα ευαίσθητα, εύθραυστα ψαράκια καταφέρνουν να ραγίζουν τόσο βίαια τις καρδιές των άλλων.
Για να μην πούμε για τους Καρκίνους που μπορούν να γίνουν τα πιο σκληρά πλάσματα του πλανήτη.
Φαντάσου να έχεις να κάνεις με τον συνδιασμό (ζώδιο - ωροσκόπος). Κουρέλια η καρδιά, τα νεύρα, η ψυχή, το μυαλό.

Marlene
17-03-2006, 07:29 PM
Μα το βρίσκω σχεδόν αδύνατο να ραγίσω την καρδιά κάποιου:cry: (επίτηδες,τουλάχιστον)
(είμαι Καρκινάκι με ωροσκόπο Λέων και σελήνη στον Καρκίνο):wondering

moutro28
18-03-2006, 03:42 PM
Αναφερόμουν στα αγοράκια, κυρίως.

skorpion
20-03-2006, 11:11 PM
εγω παντα ρωτουσα το ζωδιο πιστευοντας οτι ενας κριος ας πουμε δε θα μου ταιριαζε αλλα ανακαλυψα οτι σημασια δεν εχει μονο το ζωδιο αλλα και που βρισκονται οι υπολοιποι πλανητες και για να το μαθεις αυτο χρειαζεσαι ακριβη ημερομηνια γεννησης πραγμα το οποιο δυστυχως δεν ξερουν πολλοι.Οσο για το οτι οι ανδρες λενε ευκολα σ αγαπω χωρις να το εννουν τελικα σε βαθος χρονου ας μην ξεχναμε οτι και πολλες γυναικες το κανουν.και τελος δεν εχει σημασια απλα να αγαπας αλλα και αν η αγαπη σου θα αντεξει στο χρονο:unsure:

sagita
22-03-2006, 12:27 AM
Λοιπόν, έχουμε και λέμε:
Την πρώτη μέρα τον γνώρισα και κεραυνοβολήθηκα.
Την δεύτερη έμαθα ζώδιο και ώρα γέννησης.
Την τρίτη μέρα τηλεφώνησα στη δασκάλα μου (της αστρολογίας) για να μου βγάλει τη συναστρία.
Την τέταρτη μέρα μου απάντησε να φύγω τρέχοντας.
Σε λίγες μέρες της έστειλα...το προσκλητήριο του γάμου μου!
( ΑΛΗΘΙΝΟ ΓΕΓΟΝΟΣ!!!!)
Υ.Γ. Για να τα λέμε όλα, μου είχε προηγουμένως διδάξει πως οι σοβαρές σχέσεις είναι καρμικές, έχουν κάτι να μας δώσουν, οπότε είναι και αναπόφευκτες...Λίγα χρόνια μετά χώρισα. Όσο κι αν έψαξα τους χάρτες μας, όσο κι αν έβλεπα ότι δεν ταίριαζα, κάτι μ' έσπρωχνε εκεί. Σκορπιός ο νέος, Τοξοτίνα εγώ, κολλήσαμε στον κοινό ωροσκόπο, Παρθένο...Παρθενογέννεση;;;Α ν ναι, Τοξοτοθάνατος, μιας και ο Τοξότης επαναστάτησε.:blink1: :blink1:

ScP
22-03-2006, 09:41 AM
Υ.Γ. Για να τα λέμε όλα, μου είχε προηγουμένως διδάξει πως οι σοβαρές σχέσεις είναι καρμικές
Οι σχέσεις που ΔΕΝ είναι καρμικές δεν είναι σοβαρές; Και αυτό έχει εφαρμογή σε όλες τις ανθρώπινες σχέσεις ή μόνο στις ερωτικές;

fillenia
22-03-2006, 01:35 PM
Γιατί δεν ρωτάς την αυθεντία του myHoroscope Αγγελική που έχει κάνει διατριβή στην Ψυχολολογία για την χρήση του χάρτη ως αστρολογικού εργαλείου στη διαλεύκανση των ερωτικών εμμονών και την ψυχοθεραπεία τους με γάμο...

:toung:

sagita
22-03-2006, 04:19 PM
Οι σχέσεις που ΔΕΝ είναι καρμικές δεν είναι σοβαρές; Και αυτό έχει εφαρμογή σε όλες τις ανθρώπινες σχέσεις ή μόνο στις ερωτικές;

Από αυτά τα λίγα που πρόλαβα να μάθω, αγαπητέ ScP, έχω μείνει με την εντύπωση πως όλες οι σχέσεις μας, τόσο οι φιλικές, οι ερωτικές όσο και οι συγγενικές είναι καρμικές. Ότι δηλαδή, μια οντότητα κάνει κύκλους ζωής με σκοπό να ολοκληρωθεί. Σ αυτή την πορεία μοιραία συναναστρέφεται ξανά και ξανά ανθρώπους με τους οποίους είχε ξαναζήσει. Συγχωρήστε με αν εμφανίζομαι ημιμαθής. Είμαι κοντά σας για να εμπλουτίσω τις γνώσεις μου στην αστρολογία,και είμαι δεκτική στις παρατηρήσεις σας, αν κάπου έχω καταλάβει λάθος. Μια καλή τακτική ίσως θα ήταν να πάψω να απαντώ στα θέματα, μέχρι να αποκτήσω περισσότερες γνώσεις. Κι αυτό δεν το λέω θιγμένη,ειλικρινά. Απλά, ίσως κάνω κακό στο forum . Θα ήθελα να μου απαντήσετε, να με συμβουλεύσετε.:worried:

ScP
22-03-2006, 04:38 PM
Κανένας Τοξότης δεν έκανε ποτέ κακό σε κανένα φόρουμ. :cheesy:

sagimoon
22-03-2006, 04:47 PM
Κανένας Τοξότης δεν έκανε ποτέ κακό σε κανένα φόρουμ. :cheesy:
__________________


Αρκεί να μην βάλει σημάδι τον Ήλιο του κάθε admin..

(εξαιρούνται οι ατζαμήδες) :)

aries engineer
09-06-2006, 11:45 PM
Καλημερα σας!
Mεταξυ μας τωρα........αν το μελετησετε στατιστικα καθε ψαγμενο ατομο θα ελεγε κριος.....ειμαστε τα πιο ενδιαφεροντα και εξυπνα ατομα.....που περναμε πολλα μεν αλλα τους θαβουμε ολους και πεθαινουμε τελευταιοι........





Σαν βγεις στο πηγαιμο για την Ιθακη να ευχεσαι να ειναι μακρυς ο δρομος
Κ.Π Καβαφης
Y.Σ και η χειροτερη καταρα που θα μπορουσες να παντρευτεις ειναι να εισαι παρθενος η ταυρος....ανεραστοι και χοντροι........:toung:

Αγγελικη
10-06-2006, 12:02 AM
Τι λε ρε παιδι!!!

kiaRRa
10-06-2006, 12:40 AM
Y.Σ και η χειροτερη καταρα που θα μπορουσες να παντρευτεις ειναι να εισαι παρθενος η ταυρος....ανεραστοι και χοντροι........:toung:

διαφωνω καθετα για τους ταυρους!Ξερω εναν...σκετο μοντελο!:love:

aries engineer
10-06-2006, 01:50 AM
giati aggeliki diafwneis ????????????ehume bgalei enan kasanova enan brandon enan da vinci enan van gogh enan raphael enan goya!!!!!!!!!!!!o mozart kai o einstein mas ksefige !

Αγγελικη
10-06-2006, 02:20 AM
Αλλοι διασημοι και εξυπνοι που δεν ειναι Κριοι, υπαρχουν;
Και απο που και που ο Κριος συνδεεται με την εξυπναδα (σαν ηλιακο, απλως ζωδιο);!!

aries engineer
10-06-2006, 10:41 AM
χμ.........να υποθεσω οτι ανηκεις σε ζωδιο της γης......μονο τα γηινα δεν μπορουν να αντιληφθουν το χιουμορ μας!!!!!!!:idea:

kiaRRa
10-06-2006, 10:44 AM
χμ.........να υποθεσω οτι ανηκεις σε ζωδιο της γης......μονο τα γηινα δεν μπορουν να αντιληφθουν το χιουμορ μας!!!!!!!:idea:

φρονιμα με τα γηινα ζωδια!:suspiciou :suspiciou :suspiciou :suspiciou

weiβheit
10-06-2006, 12:12 PM
θα διαλεγα σκορπιο εκπεμπει κατι απο μυστηριο..:unsure:

Marlene
10-06-2006, 02:34 PM
Καλημερα σας!
Mεταξυ μας τωρα........αν το μελετησετε στατιστικα καθε ψαγμενο ατομο θα ελεγε κριος.....ειμαστε τα πιο ενδιαφεροντα και εξυπνα ατομα.....που περναμε πολλα μεν αλλα τους θαβουμε ολους και πεθαινουμε τελευταιοι........


Μπππααααα...χωρίς παρεξήγηση,όσους Κριούς γνώρισα ήταν πολύ μπλα μπλα και έργο τίποτα,είχαν μεγάλο στόμα και ήταν απερίσκεπτοι και ξεροκέφαλοι.
(άσε που μου έρχεται και ο Ψινάκης στο μυαλό:weird: )



Σαν βγεις στο πηγαιμο για την Ιθακη να ευχεσαι να ειναι μακρυς ο δρομος
Κ.Π Καβαφης
Y.Σ και η χειροτερη καταρα που θα μπορουσες να παντρευτεις ειναι να εισαι παρθενος η ταυρος....ανεραστοι και χοντροι........:toung:
Μη το λες...ξέρω κάτι απίστευτα κούκλους Παρθένους και Ταύρους,μπουκιά και συχώριο :embarrest :nuts: :love: (άσε που οι Παρθένοι σύμφωνα με τα λεγόμενα αρκετών,είναι και......kinky:worried: :amuse: :love: )

aries engineer
10-06-2006, 04:42 PM
oi parthenoi kinky????????????ti na sas pw den ehw proswpikh empeiria......kai den nomizw oti tha apokthsw pote.....tus parthenous tus psihanemizomai kai apomakrinomai kateftheian ...........kinky pistevw paidia einai oi zygoi pou einai odws siganopapadies.....alla an thelete na perasete kala prepei na gnwrizete krius.....h alhtheia einai oti milame poli alla ohi kai san tous didimus!!!!!!!alla milame poli giati apla ehume na poume polla .....:bigsmile:

kiaRRa
10-06-2006, 05:11 PM
oi parthenoi kinky????????????ti na sas pw den ehw proswpikh empeiria......kai den nomizw oti tha apokthsw pote.....tus parthenous tus psihanemizomai kai apomakrinomai kateftheian ...........kinky pistevw paidia einai oi zygoi pou einai odws siganopapadies.....alla an thelete na perasete kala prepei na gnwrizete krius.....h alhtheia einai oti milame poli alla ohi kai san tous didimus!!!!!!!alla milame poli giati apla ehume na poume polla .....:bigsmile:

Εχω παθει πολλα εγκαυματα απο ζυγους,οποτε στελνω ταξιδιωτικη οδηγια να απομακρυνθειτε!:idea:

Marlene
10-06-2006, 06:52 PM
oi parthenoi kinky????????????ti na sas pw den ehw proswpikh empeiria......kai den nomizw oti tha apokthsw pote.....tus parthenous tus psihanemizomai kai apomakrinomai kateftheian ...........kinky pistevw paidia einai oi zygoi pou einai odws siganopapadies.....alla an thelete na perasete kala prepei na gnwrizete krius.....h alhtheia einai oti milame poli alla ohi kai san tous didimus!!!!!!!alla milame poli giati apla ehume na poume polla .....:bigsmile:
Εγώ προσωπικά πρέπει να μένω μακριά από ζώδια του αέρα:push: :notrust:
Αλλά οι Ζυγοί kinky?Με τίιιιιποτα :blink:

*παρακαλώ μπορείς να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες,αν δεν είναι πρόβλημα - δεν το λέω εγώ,αλλά οι κανονισμοί του φόρουμ:embarrest *

Αγγελικη
10-06-2006, 07:00 PM
Τι σημαινει kinky;;;:unsure:

*Astropeleki*
10-06-2006, 07:04 PM
Τι σημαινει kinky;;;:unsure:

Εκκεντρικοί, ιδιόρρυθμοι...

Αγγελικη
10-06-2006, 07:13 PM
Ευχαριστω Κια!!:)

skorpion
10-06-2006, 08:13 PM
οι ταυροι ειναι πολυ ερωτικοι, αισθησιακοι, σε καλομαθαινουν και συνηθως ξερουν να μαγειρευουν κιολας και πολυ ωραια μαλιστα-2 πρωην μου. Με κριο εχω δεσμο αλλα επειδη δεν ειναι απο τους αντιπροσωπευτικους του ζωδιου παραμονο στο να βαζει στοχους και να τους πετυχαινει παση θυσια και στο παθος οσον αφορα το σεξ δεν μπορω να πω πολλα για τους κριους. Και για να πω την αληθεια με γυναικες κριους δεν τα πηγενα ιδιαιτερα καλα αλλα μπορει απλα να ετυχε:amuse:

blueyes
11-06-2006, 11:06 PM
Λοιπόν, αφού γενικολογούμε να πω κι εγώ την εμπειρία μου. Είμαι Λέων με ωροσκόπο Ζυγό και ο 1ος άντρας μου ήταν (ζει ο χριστιανός) Ταύρος με ωροσκόπο Υδροχόο. ...οεο??? Είχε ολα τα καλά του Ταύρου: το ψυγείο να είναι τίγκα, η ντουλάπα τίγκα, το σπίτι... τίγκα, το αυτοκίνητό ΤΟΥ, η γυναίκα ΤΟΥ, τα λεφτά ΤΟΥ. Όταν αποφάσισα να... διαχωρίσω τη θέση μου... έχασε το γλυκό προσωπείο του Ταύρου κι έγινε Red Bull σε υαλοπολείο...
Ο τωρινός (γιατί ο άνθρωπος δεν μαθαίνει) είναι Λέων με ωροσκόπο....(τα, ρα, τα, τα, τα,ταααα) Λέων! Το μόνο σίγουρο είναι πως δεν πλήττω ποτέ...Περαστικά....

kritsinaki
12-06-2006, 09:52 AM
Εδω θα πρέπει να συμφωνήσω με... ''όλα τα καλά του Ταύρου'' ! Είναι ακριβώς όπως τα περιγράφεις!!! Τώρα αν αναφερθώ και στα Καρκινάκια... τι να πω! Για φανταστείτε Τοξότη με Καρκίνο??? Βαρύ και κοντό το λουρί....
Θα προτιμούσα έναν Ζυγό ή ένα Κριαράκι...

Maroulita
12-06-2006, 09:59 AM
Για φανταστείτε Τοξότη με Καρκίνο??? Βαρύ και κοντό το λουρί....

:amazed: :blink: και σφίγγει το άτιμο... άστα!:toung:

stabie
12-06-2006, 10:01 AM
εγω σαν αερας,δεν μπορω με τιποτα το νερο και τη γη...
προτιμω τη φωτια...δενουμε πως το λένε?
εμπειριες και δικες μου αλλα και φιλων μου εχουν δειξει οτι το νερο δεν προκειται τουλαχιστον εγω να το καταλαβω ΠΟΤΕ! δεν μπαινω και στη διαδιασια...σαν διδυμος κουραζομαι. Τώρα με τη γη...το κακο ειναι οτι δεν ταιριαζουν οι ρυθμοι μας αλλα ειναι ενα συγκεκριμμενο ζωδιο που με προσγειωνει...και ειναι και γοητευτικοι οι ατιμοι...αφηστε...ολο στοργη και προδερμ...ΤΕΛΕΙΑ!
ωστοσο επιμένω πως με τη φωτια θα έδενα...δεν ξέρω πως μου έχει κάτσει έτσι...δεν μου έχει τύχει περίπτωση με φωτια ποτε...

kiaRRa
12-06-2006, 03:55 PM
Eγω παλι εχω περασει απο ολα τα στοιχεια,οποτε καλο θα ηταν να ανακαλυφθει και ενα πεμπτο στοιχειο για να μπορεσω να ησυχασω.Ειμαι λιιιιγο ιδιοτροπη,αλλα δεν φταιω εγω!Ο χαρτης μου φταει!:embarrest :embarrest

Η ευθυνοφοβη!:amazed: :amazed:

Αγγελικη
17-06-2006, 05:14 PM
Καλημέρα και καλές γιορτές σε όλους!!!
Είπα να βάλω και εγώ ένα θεματάκι έτσι για να πούμε τις απόψεις μας.
Θα σας επηρρέαζε το ζώδιο του ερωτικού συντρόφου για να ξεκινήσετε σχέση μαζί του/της?

Δεν αντεχω τους Κριους και τους Ταυρους ακομη και αν ολοι οι αλλοι πλανητες τους ειναι σε ασχετα ζωδια! Και μονο το ηλιακο ζωδιο μου φτανει!:bigsmile:

blueyes
17-06-2006, 05:52 PM
Δεν αντεχω τους Κριους και τους Ταυρους ακομη και αν ολοι οι αλλοι πλανητες τους ειναι σε ασχετα ζωδια! Και μονο το ηλιακο ζωδιο μου φτανει!:bigsmile:

Αγγελική μαζί σου all the way!!!
Δεν αντέχω τους Κριούς γιατί δεν ξέρουν τις έννοιες "τακτ" και "διαλλακτικότητα". Είναι... πως να το πω... ατσούμπαλοι κοινωνικά και μπορούν να σε προσβάλλουν χωρίς να το πάρουν χαμπάρι. Ελαφρώς παχύδερμοι και μονίμως γκαζομένοι... Όσο για τους Ταύρους.... χα... Αντιλαμβάνονται τον κόσμο και τη ζωή μέσα απο ένα υλιστικό πρίσμα. Έτσι συχνά όταν τους λες κάτι πέρα απο αυτά που χαμπαριάζουν, είναι σαν να μιλάς σε τοίχο....
Ξου, φτου και μακριά.....

kiaRRa
17-06-2006, 05:54 PM
και τι τοιχο.Με κισσο.ειναι λιγο "σκαλωμενοι" οι ταυροι:suspiciou :suspiciou :suspiciou

Dell Piero
17-06-2006, 10:28 PM
Συνεχίστε! Ξέρω τουλάχιστον από τι ζώδιο ανδρικό είστε καμένες και όταν ενεργοποιηθεί η στήλη ΜΟΥ των επιτυχιών θα έχω δεδομένα να επεξεργαστώ.

DIANA77
17-06-2006, 10:49 PM
Συνεχίστε! Ξέρω τουλάχιστον από τι ζώδιο ανδρικό είστε καμένες και όταν ενεργοποιηθεί η στήλη ΜΟΥ των επιτυχιών θα έχω δεδομένα να επεξεργαστώ.

εσύ δηλαδή τι ζώδιο είσαι?

blueyes
17-06-2006, 11:06 PM
εσύ δηλαδή τι ζώδιο είσαι?

Ναι, αλήθεια τι ζώδιο είσαι Dell Piero, για να σε βάλουμε κι εμείς στη δική μας λίστα;:cheesy: :cheesy: :toung:

DIANA77
17-06-2006, 11:10 PM
Ναι, αλήθεια τι ζώδιο είσαι Dell Piero, για να σε βάλουμε κι εμείς στη δική μας λίστα;:cheesy: :cheesy: :toung:

μα και εγώ για τη λίστα ρωταω..:toung:

Dell Piero
17-06-2006, 11:14 PM
μαντέψτε ή ρωτήστε στα τόπικ με τις χαρτούδες ;)

DIANA77
18-06-2006, 12:09 AM
μαντέψτε ή ρωτήστε στα τόπικ με τις χαρτούδες ;)

τοξοτης μήπως?

DIANA77
18-06-2006, 12:10 AM
τοξοτης μήπως?

καλού κακου θα πάω και στις χαρτούδες..

silka
18-06-2006, 12:15 AM
:laugh: εγω νομιζω οτι ο PIERO ειναι Υδροχοοοοοοοος

blueyes
18-06-2006, 12:17 AM
Ε αφού παίζουμε την κολοκυθιά, τότε να πω κι εγώ αυτό που κατεβάζει η κούτρα μου. Είναι.... :idea: Δίδυμος... σωστά :toung:

DIANA77
18-06-2006, 12:19 AM
Ε αφού παίζουμε την κολοκυθιά, τότε να πω κι εγώ αυτό που κατεβάζει η κούτρα μου. Είναι.... :idea: Δίδυμος... σωστά :toung:

ναι αυτή θα ήταν η επόμενη ερώτηση!

Dell Piero
18-06-2006, 12:23 AM
Πήρατε το περιοδικό ζωή και ζώδια του μηνός; Με έχει φωτογραφία γιατί έχει αφιέρωμα στο σάιτ μας.
Λέει και ζώδιο. Τσιγγούνεςςςςςςςςςςςςςςςς :love:

kiaRRa
18-06-2006, 12:23 AM
μαλλον ζυγος ειναι.τουλαχιστον ενας ζυγος που ξερω του μοιαζει πολυ!:cry: Δυστυχως για κεινον.:cheesy: :cheesy: :cheesy:

DIANA77
18-06-2006, 12:37 AM
Πήρατε το περιοδικό ζωή και ζώδια του μηνός; Με έχει φωτογραφία γιατί έχει αφιέρωμα στο σάιτ μας.
Λέει και ζώδιο. Τσιγγούνεςςςςςςςςςςςςςςςς :love:

α.., συμπαθάτε μας δεν το γνωρίζαμε... δεν έφταναν οι χαρτούδες τώρα πρέπει να πάρω σβάρνα και τα περίπτερα? Μου φαγες όλα τα δαχτυλίδια (που λέει και το άσμα)

blueyes
18-06-2006, 12:45 AM
Πήρατε το περιοδικό ζωή και ζώδια του μηνός; Με έχει φωτογραφία γιατί έχει αφιέρωμα στο σάιτ μας.
Λέει και ζώδιο. Τσιγγούνεςςςςςςςςςςςςςςςς :love:

Κάτι μου λέει πως με τέτοια φιλαρέσκεια, παιχνιδιάρικη και "θέλω-να-ασχολούνται-μονίμως- μαζί-μου" διάθεση και πρέπει είσαι :cheesy: :cheesy: Λιοντάρι... Ετσι?

Αγγελικη
18-06-2006, 01:02 PM
Πήρατε το περιοδικό ζωή και ζώδια του μηνός; Με έχει φωτογραφία γιατί έχει αφιέρωμα στο σάιτ μας.
Λέει και ζώδιο. Τσιγγούνεςςςςςςςςςςςςςςςς :love:

Απο το πρωι σκεφτομουν να το αγορασω!
Ευτυχως που προλαβα και ειδα το ποστ!:notrust:
Μαλλον θα πω του ψιλικατζη να σχισει την εν λογω σελιδα πριν το ανοιξω.
Μεσημεριατικα δεν μπορω να βλεπω φωτο-θριλλερ!:cry:

kiaRRa
18-06-2006, 01:05 PM
περασε το περιοδικο απο ειδικη διαδικασια εξαγνισμου!Ξερεις αγιασμο,σκορδα κ.α.:cheesy: :cheesy: :cheesy:

Αγγελικη
18-06-2006, 05:14 PM
Συγχαρητηρια και παλι στο περιοδικο "Ζωη και Ζωδια".
Βρε Κωστη, μου αρεσει η τσαντα που ειναι ασορτι με τα παπουτσια!!:bigsmile:

Ζωή και Ζώδια
18-06-2006, 06:28 PM
Eυχαριστούμε, Αγγελική, και ανταποδίδουμε.

Αγγελικη
18-06-2006, 06:52 PM
Eυχαριστούμε, Αγγελική, και ανταποδίδουμε.

Εγω ευχαριστω, οχι εσεις!!:)

kritsinaki
19-06-2006, 10:12 AM
Μήπως πρέπει να ρωτήσουμε τη στήλη Αλάνθαστες Προβλέψεις για να μας πουν το ζώδιο του αγαπητού Dell Piero? Ποιός τρέχει τώρα στο περίπτερο?

Marlene
04-07-2006, 04:27 PM
μαντέψτε ή ρωτήστε στα τόπικ με τις χαρτούδες ;)Ιχθείς :suspiciou

tannia
07-07-2006, 02:56 PM
Θα με επηρέαζε λίγο αν το σύνθετο ωροσκόπιο είχε έντονο 8ο ή 12ο οίκο ή αν στη συναστρία έπεφταν πολλοί πλανήτες στον 8ο ή 12ο μου κλπ
Γιατί μιλάτε όλοι για τον Dell Piero; Τόσο κούκλος είναι; :bigsmile:

Κασσιόπη
07-07-2006, 03:02 PM
Μετά από αρκετές εμπειρίες, έχω συνειδητοποιήσει πλέον πως δεν μπορώ χωρίς αυτούς τους...Καρκίνους...

ScP
07-07-2006, 03:24 PM
Γιατί μιλάτε όλοι για τον Dell Piero; Τόσο κούκλος είναι; :bigsmile:

Αντικειμενικά είναι. Αλλά επίσης αντικειμενικά είναι και ανισσόροπος.

Βασιλης Παπαδολιας
07-07-2006, 03:32 PM
Μετά από αρκετές εμπειρίες, έχω συνειδητοποιήσει πλέον πως δεν μπορώ χωρίς αυτούς τους...Καρκίνους...

Με εκλήσσει ευχάριστα αυτό... Συνήθως για τους Καρκίνους θα ακούσει κανείς ότι είναι μαμάκηδες, γκρινιάρηδες και το μόνο καλό ότι είναι πιστοί (αν δε βρεις κάτι άλλο δηλαδή...). Τι είναι αυτό που βρίσκεις ακαταμάχητο, Κασσιόπη και δεν μπορείς χωρίς αυτούς; Θα μας ανεβάσεις λίγο το ηθικό, όσους (αν υπάρχουν κι άλλοι) εκπροσωπούμε το ζώδιο;

Κασσιόπη
07-07-2006, 03:58 PM
Με εκλήσσει ευχάριστα αυτό... Συνήθως για τους Καρκίνους θα ακούσει κανείς ότι είναι μαμάκηδες, γκρινιάρηδες και το μόνο καλό ότι είναι πιστοί (αν δε βρεις κάτι άλλο δηλαδή...). Τι είναι αυτό που βρίσκεις ακαταμάχητο, Κασσιόπη και δεν μπορείς χωρίς αυτούς; Θα μας ανεβάσεις λίγο το ηθικό, όσους (αν υπάρχουν κι άλλοι) εκπροσωπούμε το ζώδιο;

Θα μπορούσα να γράψω πολλές σελίδες, αλλά ας επικεντρωθώ σε κάτι που νομίζω τα περιγράφει συνοπτικά όλα, για όποιον έχει σκύψει πάνω από έναν Καρκίνο και έχει προσπαθήσει να τον καταλάβει: Σχεδόν σε όλα τα ζώδια θα συναντήσεις ανθρώπους πολύπλοκους, γεγονός που έχει πολύ ενδιαφέρον. Οι Καρκίνοι όμως είναι περίπλοκοι, κάτι που εκτός από ενδιαφέρον τους δίνει και υψηλή ποιότητα... Αρκεί να μην το ξεχνάνε... ;)

Βασιλης Παπαδολιας
07-07-2006, 04:01 PM
Θα μπορούσα να γράψω πολλές σελίδες, αλλά ας επικεντρωθώ σε κάτι που νομίζω τα περιγράφει συνοπτικά όλα, για όποιον έχει σκύψει πάνω από έναν Καρκίνο και έχει προσπαθήσει να τον καταλάβει: Σχεδόν σε όλα τα ζώδια θα συναντήσεις ανθρώπους πολύπλοκους, γεγονός που έχει πολύ ενδιαφέρον. Οι Καρκίνοι όμως είναι περίπλοκοι, κάτι που εκτός από ενδιαφέρον τους δίνει και υψηλή ποιότητα... Αρκεί να μην το ξεχνάνε... ;)

Χμ, να σιγοντάρω λίγο λέγοντας ότι κάποιοι πιστεύουν ότι ζώο σύμβολο του Καρκίνου δε θα έπρεπε να είναι το καβούρι, αλλά η γάτα. Η γάτα, η απροσδιόριστη, η περίπλοκη, η όχι δεδομένη, η χαδιάρα, η γυναίκα (με τη συμπαντική έννοια του όρου γυναίκα - σελήνη - απροσδιόριστη και κυκλοθυμική)...

Κασσιόπη
07-07-2006, 04:18 PM
Χμ, να σιγοντάρω λίγο λέγοντας ότι κάποιοι πιστεύουν ότι ζώο σύμβολο του Καρκίνου δε θα έπρεπε να είναι το καβούρι, αλλά η γάτα. Η γάτα, η απροσδιόριστη, η περίπλοκη, η όχι δεδομένη, η χαδιάρα, η γυναίκα (με τη συμπαντική έννοια του όρου γυναίκα - σελήνη - απροσδιόριστη και κυκλοθυμική)...

Μμμ, η γάτα όμως δεν είναι πιστή, ενώ οι Καρκίνοι είναι. Όσο για το "όχι δεδομένη" έχω την εντύπωση πως ο Καρκίνος καταβάθος δεν
έχει κανένα πρόβλημα να είναι δεδομένος. Το να θεωρείται δεδομένος είναι αυτό που φοβάται.

Και νομίζω πως ο ιδανικός συνδυασμός για έναν Καρκίνο είναι να βρεί κάποιον στο οποίο να είναι δεδομένος, αλλά να μη φοβάται πως τον θεωρεί δεδομένο και τον αντιμετωπίζει ως τέτοιον.

Αλλά ας μην επεκταθούμε περαιτέρω, γιατί ως γνωστόν οι Καρκίνοι δεν θέλουν να αποκαλύπτονται οι αδυναμίες και τα εσώψυχά τους.

Επιπλέον, θα βγούμε και εκτός θέματος... :bigsmile:

panther
07-07-2006, 04:55 PM
Χμ, να σιγοντάρω λίγο λέγοντας ότι κάποιοι πιστεύουν ότι ζώο σύμβολο του Καρκίνου δε θα έπρεπε να είναι το καβούρι, αλλά η γάτα. Η γάτα, η απροσδιόριστη, η περίπλοκη, η όχι δεδομένη, η χαδιάρα, η γυναίκα (με τη συμπαντική έννοια του όρου γυναίκα - σελήνη - απροσδιόριστη και κυκλοθυμική)...

Ε!!! όχι γάτα ... Πάνθηρας ... μαύρος πάνθηρας:toung::toung::toung:

Dell Piero
07-07-2006, 11:14 PM
Αντικειμενικά είναι. Αλλά επίσης αντικειμενικά είναι και ανισσόροπος.

Μερσί για το 1 τον κακό σου το καιρό για το 2 :offtopic:

*Astropeleki*
08-07-2006, 12:30 AM
:offtopic:

Έεεεεετσι αυτό θα πει κλίμα αγάπης και ομόνοιας....πλατείας :toung: :w00t: :laugh: :laugh: :laugh:

mirellia
08-07-2006, 12:32 AM
Καλημέρα σε όλους..
Περασμένες 12 και τυχαίνει να διαβάζω το όμορφο άρθρο σας..
Λοιπόν ένα έχω να σας πω.. Μακριά απΌ ΖΥΓΟΥΣ και ΚΡΙΟΥΣ και ΔΙΔΥΜΟΥΣ..
Τουλάχιστον εγώ έχω καεί από τα παραπάνω ζώδια..
Ο πρώην άντρας μου Ζυγός με ωροσκόπο ΣΚΟΡΠΙΟ..
Εγώ Καρκίνος με ωροσκόπο ΖΥΓΟ...
Ο φίλος μου τωρα είναι Λέων με ωροσκόπο ΠΑΡΘΕΝΟ..
Πως σας φαίνεται?
Καλά να περνάτε και να προσέχετε τους εαυτούς σας

Ο άλογος θυμός είναι χαρακτηριστικό του αδύνατου .....

Αγγελικη
08-07-2006, 12:44 AM
Εγω θα συμβουλευα μακρυα απο Καρκινους με ωροσκοπο Ζυγο!!:suspiciou

mirellia
08-07-2006, 04:38 PM
Καλημέρα Αγγελική
Γιατι το λες αυτό και με στεναχωρείς?
Τοσο χάλια είμαστε?:sad:
Με προβλημάτισες....
Anyway καλά να περνάς..

Αγγελικη
08-07-2006, 04:51 PM
Γιατι καλη μου;:bigsmile:

Εσυ η ιδια δηλωνεις οτι εχεις ωροσκοπο στο Ζυγο και μας συμβουλευεις να αποφευγουμε τους Ζυγους!:cheesy:

Κασσιόπη
09-07-2006, 01:32 PM
Καλημέρα σε όλους..
Περασμένες 12 και τυχαίνει να διαβάζω το όμορφο άρθρο σας..
Λοιπόν ένα έχω να σας πω.. Μακριά απΌ ΖΥΓΟΥΣ και ΚΡΙΟΥΣ και ΔΙΔΥΜΟΥΣ..
Τουλάχιστον εγώ έχω καεί από τα παραπάνω ζώδια..
Ο πρώην άντρας μου Ζυγός με ωροσκόπο ΣΚΟΡΠΙΟ..
Εγώ Καρκίνος με ωροσκόπο ΖΥΓΟ...
Ο φίλος μου τωρα είναι Λέων με ωροσκόπο ΠΑΡΘΕΝΟ..
Πως σας φαίνεται?
Καλά να περνάτε και να προσέχετε τους εαυτούς σας

Ο άλογος θυμός είναι χαρακτηριστικό του αδύνατου .....

Μην ανησυχείς, κι άλλοι το έχουμε το πρόβλημα με τους Ζυγούς. Θα συμφωνήσω με τα 2/3 της τριάδας, καθώς εγώ θα τη συμπλήρωνα με τους Ιχθείς και όχι με τους Κριούς.

Επίσης, τα καημένα τα καρκινάκια καλά είναι. Ακόμη και με ωροσκόπο Κριό ή Ζυγό...

Αγγελικη
09-07-2006, 02:15 PM
Υπαρχουν και συνδυασμοι ζωδιων και πλανητων που δειχνουν ατομα που γενικα εχουν προβλημα με ολους...Να το πω στενομυαλα; μιζερα; με πολλα απωθημενα; με υπερτροφικο εγωισμο (εστω κι αν δεν ξερουν που παν τα τεσσερα); με υπερβολικα παθη;

nora
09-07-2006, 04:38 PM
Έχω μια μεγάλη, θα μπορούσα να πω τεράστια, αδυναμία στους Κριούς (τέτοιο είμαι κι εγώ) :love: Αν έχει και κάποια στοιχεία νερού στο χάρτη του ακόμα καλύτερα. Επίσης συμπαθώ αρκετά και τους σκορπιούς, τόσο άντρες όσο και γυναίκες.
Αυτό που δεν αντέχω με τίποτα είναι οι ταύροι και πολυ περισσότερο οι αιγόκεροι:cheesy:

skorpion
09-07-2006, 06:06 PM
ολοι καλοι ειναι μωρε! αυτους που βαριεμαι ειναι τους παρθενους με ωροσκοπο αιγοκαιρι ή κατι παρεμφερες αυτοι που με κουραζουν ειναι κατι ιχθυς με πολυ νερο στο χαρτη αυτοι που παρα ειναι κανω οτι θελω και δε με νοιαζει για αλλους λεων με ωροσκοπο ζυγο ή κατι τετοιο και αυτοι που λενε πολλα αλλα λιγα κανουν κατι τοξοτες με διδυμο ή το αναποδο και πολυ αερα

ScP
09-07-2006, 06:20 PM
αυτους που βαριεμαι ειναι τους παρθενους με ωροσκοπο αιγοκαιρι ή κατι παρεμφερες

Αυτό μπορεί να ξεπλυθεί ΜΟΝΟ με αίμα :toung:

skorpion
09-07-2006, 06:25 PM
Ουπς!!! συγνωμη:bigsmile:

ScP
09-07-2006, 06:28 PM
χεχε και όμως όπως θα έλεγε και η Λουσίλ (άσχετο) ο επίλογος πρέπει να γραφτεί με αίμα. Ήταν να μην γράψεις πολεμικό πρόλογο. Τώρα είναι αργά και οι ασκοί άνοιξαν :bigsmile:

skorpion
09-07-2006, 06:39 PM
Θα αρχισω να μελετω ιστορικα βιβλια για τους Σπαρτιατες και τους πολεμους για να ειμαι ετοιμη:nuts: αλλα μια χαρη γινεται? Να μη χυθει αιμα γιατι θα λυποθημησω πριν αρχισει ο πολεμος:laugh: :laugh: :laugh:

:love::love:

Λευκή
09-07-2006, 06:50 PM
Μακριά απ αυτούς που η σελήνη τους κάνει όψη τετραγώνου με τη δικιά σας... :)

blueyes
10-07-2006, 01:37 AM
.... αυτοι που με κουραζουν ειναι......αυτοι που παρα ειναι κανω οτι θελω και δε με νοιαζει για αλλους λεων με ωροσκοπο ζυγο....

Ψςςςτ, Σκορπιδάκι.... με στεναχώρησες και είμαι σε επικίνδυνη ηλικία... Λέων με ωροσκόπο Ζυγό μεν, αλλά έχω Σελήνη στον Ταύρο και Άρη στον Τοξότη... γίνεται τίποτα ή θα μπω στη μαύρη λίστα; :laugh: :laugh: :toung: :toung:

skorpion
10-07-2006, 05:12 PM
δεν ξαναμιλαω (ξαναγραφω εννοω)!!! :nuts: :nuts:
ειστε πολλοι!!!:laugh: :laugh:
ενταξει δεν ισχυει παντα :embarrest
και πως να βαλω στη μαυρη λιστα τα μπλε ματια θα φωτισει ο τοπος και δεν θα ειναι πια μαυρη η λιστα!!!:love:

skorpion
10-07-2006, 05:15 PM
Α! και για να μην υπαρχουν διαμαρτυριες δηλωνω ενοχη και ανακαλω την καταθεση μου:laugh: :laugh: :laugh:

blueyes
10-07-2006, 11:18 PM
δεν ξαναμιλαω (ξαναγραφω εννοω)!!! :nuts: :nuts:
ειστε πολλοι!!!:laugh: :laugh:
ενταξει δεν ισχυει παντα :embarrest
και πως να βαλω στη μαυρη λιστα τα μπλε ματια θα φωτισει ο τοπος και δεν θα ειναι πια μαυρη η λιστα!!!:love:

Σκορπίνα, είσαι μεγάλη γαλίφισσα... και κόφτρα:toung: :toung: :laugh: :laugh: ... Ως μεγαλόψυχη λιονταρίνα... σε συγχωρώ... :love: :love:

aries engineer
23-07-2006, 11:21 AM
Μάλλον έχετε παρεξηγήσει τους άντρες Κριούς..Απλά τα παιδια θέλουν να εξειδανικεύουν τις συντρόφους τους...Είναι πολύ καλοί και τρυφεροί ...αρκεί να μην απομυθοποιηθείτε...σας πετύχει ατημέλητες,με τα μπικουτι στα κεφάλι.?.....εκεί απλα έχετε χάσει το παιχνίδι

panther
24-07-2006, 10:29 AM
Μάλλον έχετε παρεξηγήσει τους άντρες Κριούς..Απλά τα παιδια θέλουν να εξειδανικεύουν τις συντρόφους τους...Είναι πολύ καλοί και τρυφεροί ...αρκεί να μην απομυθοποιηθείτε...σας πετύχει ατημέλητες,με τα μπικουτι στα κεφάλι.?.....εκεί απλα έχετε χάσει το παιχνίδι

Για τους Κριούς μιλάμε? Είσαι σίγουρη? Γιατί ξέρω ότι είναι απόλυτοι, ισχυρογνώμονες και ανυπόμονοι!!!

*Astropeleki*
24-07-2006, 10:35 AM
Για τους Κριούς μιλάμε? Είσαι σίγουρη? Γιατί ξέρω ότι είναι απόλυτοι, ισχυρογνώμονες και ανυπόμονοι!!!

Αυτό ξαναπέστο! Όχι απλά ισχυρογνώμονες...παρωπίδες φοράνε! Και άδικο να έχουν, αυτοί εκεί...αυτό που θα πουν- αυτό είναι και το σωστό, αυτό ισχύει και ποτέ μα ποτέ δεν παραδέχονται ότι ο άλλος έχει δίκιο, αφού ούτε καν δίνουν ευκαιρία να το ψάξουν ή απλά να πουν ναι μπορεί να ισχύει και το αυτό που υποστηρίζει ο άλλος... (απαπαπα :wacko: )

panther
24-07-2006, 10:47 AM
Αυτό ξαναπέστο! Όχι απλά ισχυρογνώμονες...παρωπίδες φοράνε! Και άδικο να έχουν, αυτοί εκεί...αυτό που θα πουν- αυτό είναι και το σωστό, αυτό ισχύει και ποτέ μα ποτέ δεν παραδέχονται ότι ο άλλος έχει δίκιο, αφού ούτε καν δίνουν ευκαιρία να το ψάξουν ή απλά να πουν ναι μπορεί να ισχύει και το αυτό που υποστηρίζει ο άλλος... (απαπαπα :wacko: )

Τι λες τώρα??? Πλάκα μας κάνεις??? Αφού οι Κριοί τα ξέρουν όλα!!! Αλλά, ακόμα και να τολμήσεις να τους αντικρούσεις, δεν θα τα καταφέρεις. Είναι ετοιμοπόλεμοι (Άρης είναι αυτός!!!) Σε πήρε και σε σήκωσε!!!:toung::toung::toung::toung:

*Astropeleki*
24-07-2006, 10:57 AM
Τι λες τώρα??? Πλάκα μας κάνεις??? Αφού οι Κριοί τα ξέρουν όλα!!! Αλλά, ακόμα και να τολμήσεις να τους αντικρούσεις, δεν θα τα καταφέρεις. Είναι ετοιμοπόλεμοι (Άρης είναι αυτός!!!) Σε πήρε και σε σήκωσε!!!:toung::toung::toung::toung:

Τα ξέρουν ΟΛΑ! Και αποδείξεις να τους δώσεις, αυτοί τον χαβά τους. Ακόμη και σε θέματα που ο άλλος τα ξέρει ΣΑΦΩΣ καλύτερα απ' ότι εκείνοι (οι Κρίοι μπορεί και να μην έχουν ιδέα, τώρα που το σκέφτομαι) θα σου επιβάλλουν την γνώμη τους και δεν θα μπορέσεις να ξεφύγεις ούτε να τους πείσεις για το αντίθετο.
Αποτέλεσμα;;; Τους αφήνεις να νομίζουν ότι αυτοί έχουν δίκιο (ακόμη και αν δεν έχουν- πράγμα σίγουρο) γιατί δεν αντέχεις άλλο την επιμονή τους και τα ΑΤΡΑΝΤΑΧΤΑ στοιχεία τους (επιχειρήματά τους :toung: ) :wacko:

Υπάρχει όμως και η περίπτωση μετά από διάστημα να έρθουν στα δικά σου τα λόγια και να υποστηρίξουν αυτό που εσύ προσπαθούσες να τους πείσεις ως σωστό....ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ!!! Όχι μόνο δεν πρόκειται να παραδεχτούν ότι πριν καιρό είχαν αντίθετη άποψη αλλά ούτε και θα δεχτούν ότι το ΣΩΣΤΟ τους το λέγαμε εμείς αρχικά! :nuts: :wacko:

Deodonus
24-07-2006, 01:29 PM
Μετά από μια τραυματική εμπειρία με έναν Ιχθύ, "ορκίστικα" στον εαυτό μου να μην ξαναμπλέξω με τέτοια άτομα. Και όταν την πρώτη μέρα γνωριμίας μας με τον τωρηνό μου σύντροφο έμαθα ότι είναι Ιχθύς, το είδα πολύ αρνητικά (όπως και αυτός το ότι εγώ είμαι Καρκήνος). Αλλά παρ'όλ'αυτα συνεχίσαμε. Παρ'όλο που "μοιράζονται" κοινά στοιχεία με τον "πρώην" Ιχθύ, αποτελούν δύο τελείως διαφορετικά άτομα, με τελείως διαφορετικούς χαρακτήρες κλπ. Και το συμαντικότερο είναι ότι σε αυτήν την σχέση "γίνεται δουλειά" με τους εαυτούς μας, καθώς ο ένας βοηθάει τον άλλον να βελτιώσουμε "αρνητικές" ποιότητες των ζωδίων και του χαρακτήρα μας γενικότερα. Π.χ., η "αφωνία" του Ιχθύ, που μαζεύει-μαζεύει-μαζεύει και υποχωρεί μέχρι "να σκάσει" στο τέλος έχει σιγά-σιγά εκλήψει, καθώς και η δικιά μου "ανάγκη για κοντρόλ" (νομίζω αυτό είναι του ωροσκόπου μου - Σκορπιός).

Τέλος πάντων, εν ολήγοις, ουδέποτε θα έκρινα τον άλλον άνθρωπο ή την σχέση μου μαζί του (φιλική ή παραπάνω), από το ζώδιό του. Δεν είναι αυτός σκοπός της αστρολογίας. Εγώ κοιτάω τον χαρακτήρα του άλλου και εάν μ'αρέσει "κάνω παρέα" μαζί του, αλλιώς "σταματάω". Βέβαια, πολλές φορές ρωτάω το ζώδιο του άλλου και αυτό γιατί με βοηθάει στο να καταλάβω πώς σκέφτεται και να μπορέσω να επικοινωνίσω καλύτερα μαζί του.



Οκ, το παραδέχομαι! Αγαπώ τους Σκορπιούς ενώ οι Ζυγοί μ'αφήνουν αδιάφορο! :laugh: :toung:

friary
31-07-2006, 01:34 PM
Μετά από μια τραυματική εμπειρία με έναν Ιχθύ, "ορκίστικα" στον εαυτό μου να μην ξαναμπλέξω με τέτοια άτομα. Και όταν την πρώτη μέρα γνωριμίας μας με τον τωρηνό μου σύντροφο έμαθα ότι είναι Ιχθύς, το είδα πολύ αρνητικά (όπως και αυτός το ότι εγώ είμαι Καρκήνος). Αλλά παρ'όλ'αυτα συνεχίσαμε. Παρ'όλο που "μοιράζονται" κοινά στοιχεία με τον "πρώην" Ιχθύ, αποτελούν δύο τελείως διαφορετικά άτομα, με τελείως διαφορετικούς χαρακτήρες κλπ. Και το συμαντικότερο είναι ότι σε αυτήν την σχέση "γίνεται δουλειά" με τους εαυτούς μας, καθώς ο ένας βοηθάει τον άλλον να βελτιώσουμε "αρνητικές" ποιότητες των ζωδίων και του χαρακτήρα μας γενικότερα. Π.χ., η "αφωνία" του Ιχθύ, που μαζεύει-μαζεύει-μαζεύει και υποχωρεί μέχρι "να σκάσει" στο τέλος έχει σιγά-σιγά εκλήψει, καθώς και η δικιά μου "ανάγκη για κοντρόλ" (νομίζω αυτό είναι του ωροσκόπου μου - Σκορπιός).

Τέλος πάντων, εν ολήγοις, ουδέποτε θα έκρινα τον άλλον άνθρωπο ή την σχέση μου μαζί του (φιλική ή παραπάνω), από το ζώδιό του. Δεν είναι αυτός σκοπός της αστρολογίας. Εγώ κοιτάω τον χαρακτήρα του άλλου και εάν μ'αρέσει "κάνω παρέα" μαζί του, αλλιώς "σταματάω". Βέβαια, πολλές φορές ρωτάω το ζώδιο του άλλου και αυτό γιατί με βοηθάει στο να καταλάβω πώς σκέφτεται και να μπορέσω να επικοινωνίσω καλύτερα μαζί του.



Οκ, το παραδέχομαι! Αγαπώ τους Σκορπιούς ενώ οι Ζυγοί μ'αφήνουν αδιάφορο! :laugh: :toung:


Εγω κατάλαβα οτι τους Ιχθείς αγαπάς τελικά. :toung:

victoriageras
31-07-2006, 06:49 PM
Μόνο εάν ήταν Λέων!Μπορεί να μου έπεσε εμένα τέτοιος αλλά είχε και ωροσκόπο Λέων.Είμαι τοξότης με ταύρο!πέντε μήνες μείναμε μαζί παίζει και να γλίτωσα το Δρομοκαϊτειο από καθαρή τύχη!
Όταν λέμε ότι ο άνθρωπος δεν άκουγε τίποτα(απίστευτο πράγμα ειλικρινά)και μόνο εκείνος είχε δίκιο και πάλι λίγα λέω!!!!!
Οπότε χωρίς να θέλω να θίξω τα λιονταράκια το παιδί αυτο δεν παιζόταν απλά!!!!!!!!

sissi
02-08-2006, 01:09 PM
Εγω ως υδροχοος με ωροσκοπο κ ενα σωρο αλλους πλανητες στο τοξοτη δε θα ξανακανα σχεση με Καρκινο κ γενικα νερο..Μπορει να μου εδινε την αγαπη που θελω αλλα πολυ ζηλια,ψεματα κ κομπλεξ..

mapal
12-08-2006, 04:55 AM
Κι εμένα δε μ'αρέσουν οι Καρκίνοι :suspiciou ... Και οι Κριοί, πάντα είτε γυναίκες, είτε άντρες, μου φαίνονται πολύ κρύοι και ψεύτικοι, δεν ξέρω γιατί... Εκτός από έναν! :love: :love: :love:

Αν και κανονικά δε θα έπρεπε να δίνω σημασία στην αστρολογία όσον αφορά στα ερωτικά, γιατί με εκνεύρισε σήμερα! :toung: Είναι δυνατόν μετά από 2 χρόνια και δεν ξέρω πόσους καυγάδες και λίγο ακριβώς πριν έρθει ο ένας τεράστιος καυγάς, που θα μας αναγκάσει να ξεκαθαρίσουμε την κατάσταση (μέχρι και πρόβες στον καθρέφτη έκανα η δόλια :cry: ) και ενώ όλοι λένε να προχωρήσω, να έρχεται αυτή και να μου λέει "πολύ έντονο πάθος, αλλά καταστροφικό" και καλύτερα να τον αποφύγω εντελώς αν γίνεται?? Και να το λέει αυτό σ'εμένα, την ανώμαλη? Ε, ΟΧΙ! Δε γίνεται! Εγώ πορώθηκα κι άλλο τώρα... :cry: Τουλάχιστον ήταν τσάμπα... :cheesy:

BrokenRainbow
13-08-2006, 12:50 AM
Αν και αισθάνομαι... κάργα-βαθιά-προσβεβλημένη :mad: για τα όσα διαβάζω για τους Κριούς (επειδή είμαι Κριός) θα... καταθέσω την άποψή μου!

Δεν έχω ρωτήσει ποτέ να μάθω τι ζώδιο είναι ο άλλος (πριν) -το θέμα είναι ότι... το πρωί καταλαβαίνεις τη διαφορά! (Που έλεγε και μια παλιά διαφήμιση).
Για να τα πάρω με τη σειρά...
Με Κριό - τα έχουμε πάει άψογα, αλλά κάποια στιγμή ήρθε μια ώρα δύσκολη - του χωρισμού η ώρα.
Με Ταύρο - είχα έναν κολλητό και τα πηγαίναμε ζάχαρη. Ως σχέση, ένας άλλος Ταύρος μου ψιλομπαστακώθηκε και... βαρέθηκα.
Με Δίδυμο - μου προέκυψε psycho ο τύπος! Ξουτ, μακριά!:eek:
Με Καρκίνο - ο πρώτος... πρώην σύζυγός μου! Πάντως, σε πείσμα όσων έλεγαν ότι τα δύο ζώδια... ούτε με σφαίρες, εμείς καλά τα πηγαίναμε!
Με Λέοντα - μάπα το καρπούζι!:sick:
Με Παρθένο - βαρέθηκα!
Με Ζυγό - κι αυτός psycho μου προέκυψε!
Με Σκορπιό - No comment... Η ιστορία γράφεται ακόμη!;)
Με Τοξότη - δεν έτυχε (πώς κι έτσι;!)
Με Αιγόκερο - α, πα, πα, πα, πα, πα, πα!:protest:
Με Υδροχόο - ο... δεύτερος πρώην σύζυγός μου! ¶λλ'αντ'άλλα, της Παρασκευής το γάλα!:σφύριγμα
Με Ιχθείς - χάλια, χάλια!

gia_pep
17-08-2006, 03:40 AM
1.Αιγόκερω (για το κύρος του κ το καλό του σεξ), 2.Ταύρο (για το τέλειο σεξ), 3,Σκορπιό ,αν και βγάζει ο ένας την ψυχή του άλλου (για το πνεύμα του), 4,Λέων (δεν ξέρω γιατί,αλλά είναι μεγαλοπρεπής άντρας συνήθως), και τέλος 5.Τοξότη (για την ίδια τρέλα που κουβαλάμε) Σταθερότατη με βρίσκω for once more! Σχεδόν τα μισά ζώδια ανάφερα! :toung:

ALEJANDRA
14-11-2006, 11:44 AM
Δεν ξερω γιατι κι αν αυτο ειναι τυχαίο στη ζωή μου αλλα θα σας πω κατι που τυχαίνει σε μενα . οι περισσοτερες σχεσεις μου κ οι πιο μακροχρονες, οι πιο εντονες ειναι με ταυρους Perfect (ειμαι ιχθεις). χωρις καν να το επιδιωκω δεν ξερω πως γινεται τους τραβαω με τραβουν σαν μαγνητης. εχουμε απιστευτη χημεια αλλα παντα στο τελος επειδη ακριβως ειναι πολυ κτητικοι σε ολα αυτο με κουραζει.....
Απο την αλλη δε, με παρθένους δεν μπορω να πω οτι τρελλαθηκα, κανουν καλο σεξ .
τους κριους ομως τους παιζω στα δαχτυλα δεν ξερω γιατι αλλα αυτα τα πλασματα μ αρεσουν ειναι γλυκα κι ας ειναι νευρικα η πεισματαρικα ... ειναι αθωα...;) :σφύριγμα

Marlene
14-11-2006, 12:24 PM
Τα ξέρουν ΟΛΑ! Και αποδείξεις να τους δώσεις, αυτοί τον χαβά τους. Ακόμη και σε θέματα που ο άλλος τα ξέρει ΣΑΦΩΣ καλύτερα απ' ότι εκείνοι (οι Κρίοι μπορεί και να μην έχουν ιδέα, τώρα που το σκέφτομαι) θα σου επιβάλλουν την γνώμη τους και δεν θα μπορέσεις να ξεφύγεις ούτε να τους πείσεις για το αντίθετο.
Αποτέλεσμα;;; Τους αφήνεις να νομίζουν ότι αυτοί έχουν δίκιο (ακόμη και αν δεν έχουν- πράγμα σίγουρο) γιατί δεν αντέχεις άλλο την επιμονή τους και τα ΑΤΡΑΝΤΑΧΤΑ στοιχεία τους (επιχειρήματά τους :toung: ) :wacko:

Υπάρχει όμως και η περίπτωση μετά από διάστημα να έρθουν στα δικά σου τα λόγια και να υποστηρίξουν αυτό που εσύ προσπαθούσες να τους πείσεις ως σωστό....ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ!!! Όχι μόνο δεν πρόκειται να παραδεχτούν ότι πριν καιρό είχαν αντίθετη άποψη αλλά ούτε και θα δεχτούν ότι το ΣΩΣΤΟ τους το λέγαμε εμείς αρχικά! :nuts: :wacko:

Καλέ,φτυστή η περιγραφή ενός μαθητή μου,Κριού στο ζώδιο.
Να κοπανιέται κάτω πως έχει εκείνος μόνο δίκιο και να με βγάζει και τρελή από πάνω (εμέ την δασκάλα του το ^$^$^&%&$%@@:suspiciou )

Πάντως εγώ τους Ιχθείς τους τραβάω σαν μαγνήτης.Αλλά καταλήγουν να μου κάνουν τα νεύρα κουρέλια.οεο:cry:

*Astropeleki*
14-11-2006, 12:45 PM
Καλέ,φτυστή η περιγραφή ενός μαθητή μου,Κριού στο ζώδιο.
Να κοπανιέται κάτω πως έχει εκείνος μόνο δίκιο και να με βγάζει και τρελή από πάνω (εμέ την δασκάλα του το ^$^$^&%&$%@@:suspiciou )


Είναι να μην σου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι;;;;;;
Σε καταλαβαίνω ΑΠΟΛΥΤΑ :nuts:
Όσο πας κόντρα στον Κριό τόσο τσιτώνεται και ο ίδιος...
Δεν θα το αφήσουμε όμως να περάσει έτσι :toung:

panther
14-11-2006, 12:56 PM
Είναι να μην σου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι;;;;;;
Σε καταλαβαίνω ΑΠΟΛΥΤΑ :nuts:
Όσο πας κόντρα στον Κριό τόσο τσιτώνεται και ο ίδιος...
Δεν θα το αφήσουμε όμως να περάσει έτσι :toung:

Δεν ξέρω για τον Κριό!
Αλλά, οι Ιχθείς μου την δίνουν στα νεύρα, με την τόση ευαισθησία τους!
Και σκεφτήκε, ότι είμαι καρκίνος:toung:

Deodonus
14-11-2006, 01:00 PM
Ιδαινό ζώδιο για συντροφο...χμμ...καλά, ποτέ δεν κρίνεις τους ανθρώπους από τα ζώδια! Όταν σου έρθει, θα σου έρθει...

Αλλά θα επιθυμούσα ίσως κάποιον Σκορπιό ή Λέωντα ή και κάναν Ιχθύ. Και κάνα Δίδυμο, γιατί όχι. Ενώ θα απέφευγα Ζυγούς, Παρθένους, Τοξότες και Υδροχόους. Δεν ξέρω, νομίζω δεν θα τα "καταφέρναμε"!

Βέβαια, όλα αυτά αντρέποντε. Ξέρεις, μόλις πεις "αχ, δεν μπορώ άλλο τους Κριούς" τσουπ! ερωτεύεσε ένα κριαράκι, μέχρι να πάρεις πίσω αυτό που είπες! :)

panther
14-11-2006, 01:05 PM
Ιδαινό ζώδιο για συντροφο...χμμ...καλά, ποτέ δεν κρίνεις τους ανθρώπους από τα ζώδια! Όταν σου έρθει, θα σου έρθει...

Αλλά θα επιθυμούσα ίσως κάποιον Σκορπιό ή Λέωντα ή και κάναν Ιχθύ. Και κάνα Δίδυμο, γιατί όχι. Ενώ θα απέφευγα Ζυγούς, Παρθένους, Τοξότες και Υδροχόους. Δεν ξέρω, νομίζω δεν θα τα "καταφέρναμε"!

Βέβαια, όλα αυτά αντρέποντε. Ξέρεις, μόλις πεις "αχ, δεν μπορώ άλλο τους Κριούς" τσουπ! ερωτεύεσε ένα κριαράκι, μέχρι να πάρεις πίσω αυτό που είπες! :)

Για αυτό προσέχουμε τι λέμε, ώστε μετά να μην τα λουζόμαστε!!!:toung:

Ζυγος??? Μακρυάαααααα:scared::scared:

*Astropeleki*
14-11-2006, 01:05 PM
Αλλά, οι Ιχθείς μου την δίνουν στα νεύρα, με την τόση ευαισθησία τους!
Και σκεφτήκε, ότι είμαι καρκίνος:toung:

Μα γι' αυτό ακριβώς σου τη δίνουν. Έχεις που έχεις την ευαισθησία σου σαν Καρκινούλα. Πόση παραπάνω να αντέξεις;;; Χρειάζεσαι κάποιο ζώδιο που να έρθει να ισορροπήσει την κατάσταση :bigsmile:

panther
14-11-2006, 01:07 PM
Μα γι' αυτό ακριβώς σου τη δίνουν. Έχεις που έχεις την ευαισθησία σου σαν Καρκινούλα. Πόση παραπάνω να αντέξεις;;; Χρειάζεσαι κάποιο ζώδιο που να έρθει να ισορροπήσει την κατάσταση :bigsmile:

Δώσε στίγμα. Σαν ποιό δηλαδή?
(Πρόσεξε τι θα πεις)

*Astropeleki*
14-11-2006, 01:10 PM
Βέβαια, όλα αυτά αντρέποντε. Ξέρεις, μόλις πεις "αχ, δεν μπορώ άλλο τους Κριούς" τσουπ! ερωτεύεσε ένα κριαράκι, μέχρι να πάρεις πίσω αυτό που είπες! :)

Ακριβώς...
Στην αρχή σε εντυπωσιάζει το διαφορετικό, αυτό που σου την σπάει σε ένα άτομο. Σε εξιτάρει και για κάποιο διάστημα σου φαίνεται τόσο γοητευτικό που δε του δίνεις τόση σημασία............μέχρι να ανοίξεις τα μάτια σου και να καταλάβεις το λάθος που έχεις κάνει και πόσο δίκιο είχες στην αρχή!
Πάντα η πρώτη εντύπωση τελικά παίζει μεγάλο ρόλο :embarrest

Fotini Christodoulou
14-11-2006, 01:11 PM
Μα γι' αυτό ακριβώς σου τη δίνουν. Έχεις που έχεις την ευαισθησία σου σαν Καρκινούλα. Πόση παραπάνω να αντέξεις;;; Χρειάζεσαι κάποιο ζώδιο που να έρθει να ισορροπήσει την κατάσταση :bigsmile:

Ευτυχώς έχω πάντα μαζί χαρτομάντηλα!Ιουλία θέλεις;;!!!

Ένας λόγος που δεν τα πάω καλά με τα ψάρια αντρες είναι η σχετικά με εμένα υπερβολικά παθητική και γκρινιάρικη φύση τους!Τουλαχιστον αυτών που έχω συναντησει εγώ!:bigsmile:

*Astropeleki*
14-11-2006, 01:21 PM
Δώσε στίγμα. Σαν ποιό δηλαδή?
(Πρόσεξε τι θα πεις)

Νομίζω σε αυτή την περίπτωση ένα Κριαράκι :nuts: θα έρθει και θα ζυγιάσει την κατάσταση με τον παρορμητισμό του. Αν δε παίξετε ξύλο στο τέλος........:laugh:

panther
14-11-2006, 01:22 PM
Ευτυχώς έχω πάντα μαζί χαρτομάντηλα!Ιουλία θέλεις;;!!!

Ένας λόγος που δεν τα πάω καλά με τα ψάρια αντρες είναι η σχετικά με εμένα υπερβολικά παθητική και γκρινιάρικη φύση τους!Τουλαχιστον αυτών που έχω συναντησει εγώ!:bigsmile:

Ναι πέτα κανένα, γιατί θα με πάρουν τα ζουμιά τώρα:toung:

panther
14-11-2006, 01:23 PM
Νομίζω σε αυτή την περίπτωση ένα Κριαράκι :nuts: θα έρθει και θα ζυγιάσει την κατάσταση με τον παρορμητισμό του. Αν δε παίξετε ξύλο στο τέλος........:laugh:


Κοπελιά, μεθυσμένη είσαι???:bigsmile:
Καρκίνος με ωροσκόπο ταύρο είσαι σίγουρη ότι ταιριάζει με Κριό?:wacko:

Marina 7771
14-11-2006, 01:24 PM
Νομίζω σε αυτή την περίπτωση ένα Κριαράκι :nuts: θα έρθει και θα ζυγιάσει την κατάσταση με τον παρορμητισμό του. Αν δε παίξετε ξύλο στο τέλος........:laugh:
Εγώ θα πρότεινα έναν Ταύρο με ωροσκόπο κάτι σε νερό....:cheesy:

kiaRRa
14-11-2006, 01:25 PM
τρέχοντας απομακρύνομαι απο ζυγό πια.Πολλά εγκαύματα τρίτου βαθμού έπαθε η γούνα μου.:cry: :cry:
Νομίζω πως αν δούμε όλα τα ποστ θα ανακαλύψουμε πως εξορίσαμε όλα τα ζωδια στο πυρ το εξώτερο. Ανασυνταχθείτε να βρούμε ποια ζώδια είναι και λίγο νορμάλ.:weird:

Fotini Christodoulou
14-11-2006, 01:29 PM
Κοπελιά, μεθυσμένη είσαι???:bigsmile:
Καρκίνος με ωροσκόπο ταύρο είσαι σίγουρη ότι ταιριάζει με Κριό?:wacko:

Μιά χαρά τα λέει η Kia!Με Κριό τα ηλιακά σας θα βγάζουν πάθος.Αν έιχε ωροσκόπο στην γή ή στο νερό θα μπορουσε να έχει και διαρκεια!

panther
14-11-2006, 01:33 PM
Μιά χαρά τα λέει η Kia!Με Κριό τα ηλιακά σας θα βγάζουν πάθος.Αν έιχε ωροσκόπο στην γή ή στο νερό θα μπορουσε να έχει και διαρκεια!

Πάντως, δεν έχω γνωρίσει ποτέ μου Κριό!!!
Φαίνεται αντιπαθιόμαστε από μακρυά!

Marlene
14-11-2006, 01:48 PM
Για αυτό προσέχουμε τι λέμε, ώστε μετά να μην τα λουζόμαστε!!!:toung:

Ζυγος??? Μακρυάαααααα:scared::scared:

Ποοοοοοοοοολλλυυυυύ μακριά..στο πυρ το εξώτερον:cheesy:


Μιά χαρά τα λέει η Kia!Με Κριό τα ηλιακά σας θα βγάζουν πάθος.Αν έιχε ωροσκόπο στην γή ή στο νερό θα μπορουσε να έχει και διαρκεια!Εχω κατι σε Κριο με ωροσκοπο/Σεληνη Ταυρο ή Σκορπιό (κρίνωντας πάντα από την εξωτερική εμφάνιση).Να τ'αφήσω?:cheesy:

*Astropeleki*
14-11-2006, 02:02 PM
Πάντως, δεν έχω γνωρίσει ποτέ μου Κριό!!!
Φαίνεται αντιπαθιόμαστε από μακρυά!

Καιρός να γνωρίσεις :toung: Παρακαλούνται όσοι έχουν γνωστούς Κριούς να αρχίσουν να φτιάχτουν λίστα............. και μετά να τους ρίξουμε στο καζάνι :laugh:


Εγώ θα πρότεινα έναν Ταύρο με ωροσκόπο κάτι σε νερό....:cheesy:

Νομίζω πως και στον ωροσκόπο καλό θα ήταν να μην υπάρχει ζώδιο νερού. Όπως και να το κάνουμε, και πάλι θα έβγαζε πολύ ευαισθησία... (ωροσκόπος=προσωπικότητα.... ...εκεί να δεις κλάμα και οδυρμός και γκρίνια- φαντάζομαι τώρα! :embarrest )

Marina 7771
14-11-2006, 02:09 PM
Νομίζω πως και στον ωροσκόπο καλό θα ήταν να μην υπάρχει ζώδιο νερού. Όπως και να το κάνουμε, και πάλι θα έβγαζε πολύ ευαισθησία... (ωροσκόπος=προσωπικότητα.... ...εκεί να δεις κλάμα και οδυρμός και γκρίνια- φαντάζομαι τώρα! :embarrest )
Μπορεί να έχεις δίκιο:love: Βιάστηκα να μιλήσω από προσωπική πείρα (καθότι κάβουρας και γω), και μια και οι Ταύροι γλυκαίνουν με νερό στον ωροσκόπο, και έχω διαπιστώσει ότι ταιριάζουμε αρκετά:cheesy:Αλλά είπαμε όλα σχετικά είναι εεεε?:toung:

*Astropeleki*
14-11-2006, 02:19 PM
Μπορεί να έχεις δίκιο:love: Βιάστηκα να μιλήσω από προσωπική πείρα (καθότι κάβουρας και γω), και μια και οι Ταύροι γλυκαίνουν με νερό στον ωροσκόπο, και έχω διαπιστώσει ότι ταιριάζουμε αρκετά:cheesy:Αλλά είπαμε όλα σχετικά είναι εεεε?:toung:

Πάντα γενικά μιλώντας! Αν είναι δυνατόν να καταδικάσουμε κάποιον για το ηλιακό του ζώδιο ή του ωρσοκόπου. Και η εμπειρία παίζει μεγάλο ρόλο.... γιατί με βάση αυτή κρίνουμε τις περισσότερες φορές ;)

Για τα παραπάνω με τους Κριούς και τα καζάνια, κατά βάθος αστιεύομαι... είμαστε εδώ Αστρολογία με χιούμορ :-) Η Αστρολογία στη διασκεδαστική της μορφή ή αλλιώς τα "χαζοποστάκια". Χώρος χιούμορ για τον ελεύθερο χρόνο μας.

kiaRRa
14-11-2006, 02:24 PM
Πάντα γενικά μιλώντας! Αν είναι δυνατόν να καταδικάσουμε κάποιον για το ηλιακό του ζώδιο ή του ωρσοκόπου. Και η εμπειρία παίζει μεγάλο ρόλο.... γιατί με βάση αυτή κρίνουμε τις περισσότερες φορές ;)

Για τα παραπάνω με τους Κριούς και τα καζάνια, κατά βάθος αστιεύομαι... είμαστε εδώ Αστρολογία με χιούμορ :-) Η Αστρολογία στη διασκεδαστική της μορφή ή αλλιώς τα "χαζοποστάκια". Χώρος χιούμορ για τον ελεύθερο χρόνο μας.

Στους κριούς πες το που ακονίζουν μαχαίρια.:nuts: :nuts: :nuts:

Προλαβαίνεις, δεν προλαβαίνεις!
Κύριοι δικασταί,
δεν την γνωρίζω την κατηγορούμενη(είναι και ΥΔΡΟΧΟΑ)!:toung: :toung: :toung: :toung:

*Astropeleki*
14-11-2006, 02:31 PM
Στους κριούς πες το που ακονίζουν μαχαίρια.:nuts: :nuts: :nuts:

Προλαβαίνεις, δεν προλαβαίνεις!
Κύριοι δικασταί,
δεν την γνωρίζω την κατηγορούμενη(είναι και ΥΔΡΟΧΟΑ)!:toung: :toung: :toung: :toung:


Κύριοι δικασταί,
είμαι ΑΘΩΑ.

Εξ' άλλου είδα Κριούς που επιβεβαιώνουν τα λεγόμενά μου και πολλούς άλλους (όχι Κριούς) να καταθέτουν την μαρτυρία τους! :laugh:
Επομένως στηρίζομαι σε στοιχεία :nuts: και οι "κατηγορίες" μου δεν είναι ψευδείς! :toung:

giorgosb71
15-11-2006, 03:43 PM
Στην κατάσταση που είμαι εγώ το 2006 με τετράγωνα αντιθέσεις και τα τοιαύτα έχω να δηλώσω τούτο!

ΚΑΝΩ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ...ΟΛΑ ΤΑ ΖΩΔΙΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΩΡΟΣΚΟΠΟΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΡΟΝΟΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΣΥΝΑΣΤΡΙΕΣ:bigsmile:

panther
15-11-2006, 03:44 PM
Στην κατάσταση που είμαι εγώ το 2006 με τετράγωνα αντιθέσεις και τα τοιαύτα έχω να δηλώσω τούτο!

ΚΑΝΩ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ...ΟΛΑ ΤΑ ΖΩΔΙΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΩΡΟΣΚΟΠΟΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΡΟΝΟΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΣΥΝΑΣΤΡΙΕΣ:bigsmile:

Κοινώς, ο καλός ο μύλος τα αλέθει όλα:toung:

giorgosb71
15-11-2006, 03:46 PM
Κοινώς, ο καλός ο μύλος τα αλέθει όλα:toung:

Ειδικα με αυτό το συνοθύλευμα των πλανητών στον Σκορπίο σιγά μην επιλέξεις κιόλας .......Βουρ στο ψητό κατευθείαν....:bigsmile:

kiaRRa
15-11-2006, 03:49 PM
Και μετά θα καεί η γούνα σου και θα παριστάνεις εσύ το ψητό!:toung: :toung:

Τελικά το αποφάσισα δεν αλλάζω με τίποτα το ζώδιο μου.Τόσες μέρες άκουσα τα πάντα για τους πάντες, οπότε αποφάσισα να παραμείνω μια χαρούμενη αιγόκερως που μικροδείχνει.....!;) ;) ;)

*Astropeleki*
15-11-2006, 03:52 PM
Και μετά θα καεί η γούνα σου και θα παριστάνεις εσύ το ψητό!:toung: :toung:

Τελικά το αποφάσισα δεν αλλάζω με τίποτα το ζώδιο μου.Τόσες μέρες άκουσα τα πάντα για τους πάντες, οπότε αποφάσισα να παραμείνω μια χαρούμενη αιγόκερως που μικροδείχνει.....!;) ;) ;)

Σπόντα ήταν αυτό;;;;;;;;;;;;;; :ban:

giorgosb71
15-11-2006, 03:52 PM
Κοινώς, ο καλός ο μύλος τα αλέθει όλα:toung:

Ελπίζω να μην έρθει κανα τετραγωνάκι και ...............κάνει τον μύλο να μην λειτουργεί:embarrest :embarrest :bigsmile: :bigsmile:

Μόνο αυτό μας έχει απομείνει

panther
15-11-2006, 03:55 PM
Ελπίζω να μην έρθει κανα τετραγωνάκι και ...............κάνει τον μύλο να μην λειτουργεί:embarrest :embarrest :bigsmile: :bigsmile:

Μόνο αυτό μας έχει απομείνει


Συνήθως έρχεται ένα περιποιημένο τριγωνάκι να μας φτιάξει καλά - καλά και μόλις χαρούμε έρχετε μια επίσης περιποιημένη αντίθεση για να τα ισοπεδώσει όλα!

giorgosb71
15-11-2006, 03:56 PM
Και μετά θα καεί η γούνα σου και θα παριστάνεις εσύ το ψητό!:toung: :toung:

Τελικά το αποφάσισα δεν αλλάζω με τίποτα το ζώδιο μου.Τόσες μέρες άκουσα τα πάντα για τους πάντες, οπότε αποφάσισα να παραμείνω μια χαρούμενη αιγόκερως που μικροδείχνει.....!;) ;) ;)

Μην μασάς καθόλου.Εγώ σαν ταυράκι που είμαι ξέρω τι καλά παιδιά είστε οι Αιγόκεροι!!!

panther
15-11-2006, 03:57 PM
Μην μασάς καθόλου.Εγώ σαν ταυράκι που είμαι ξέρω τι καλά παιδιά είστε οι Αιγόκεροι!!!

Προδότη:cry:

giorgosb71
15-11-2006, 03:58 PM
Προδότη:cry:

και οι Καρκίνοι με ωροσκόπο Ταύρο:bigsmile:

kiaRRa
15-11-2006, 04:03 PM
Αφηστε τον να εκφραστεί ελεύθερα!:toung: :toung:

Πάντως τώρα που το σκέφτομαι ενας φίλος μου που είναι ταύρος είναι καταπληκτικό παιδί. Και τον ξέρω 6 χρόνια, φαντάζομαι αν ήταν θα είχα δει τα "ελαττώματα" του ζωδίου του.

panther
15-11-2006, 04:05 PM
Αφηστε τον να εκφραστεί ελεύθερα!:toung: :toung:

Πάντως τώρα που το σκέφτομαι ενας φίλος μου που είναι ταύρος είναι καταπληκτικό παιδί. Και τον ξέρω 6 χρόνια, φαντάζομαι αν ήταν θα είχα δει τα "ελαττώματα" του ζωδίου του.

Ναι, Γιώργο, μίλα ελεύθερα:pain::dizzy:

kiaRRa
15-11-2006, 04:07 PM
Μην ανησυχείς θα σε προστατέψω εγώ!

Εχω αυτοανακυρηχθεί σε ΘΕΙΑ ΔΙΚΗ του σαιτ!:toung: :toung:
Δεν τρομάζουμε εμείς οι αιγόκεροι(και οι ταύροι)!

giorgosb71
15-11-2006, 04:12 PM
Αφηστε τον να εκφραστεί ελεύθερα!:toung: :toung:

Πάντως τώρα που το σκέφτομαι ενας φίλος μου που είναι ταύρος είναι καταπληκτικό παιδί. Και τον ξέρω 6 χρόνια, φαντάζομαι αν ήταν θα είχα δει τα "ελαττώματα" του ζωδίου του.

Κάτι θέλεις να πεις εσυ αλλά δεν σε πολυπιάνω .Εξηγήσου μην αναιρέσω και χάσεις και τον τελευταίο σου θαυμαστή:bigsmile:

kiaRRa
15-11-2006, 04:15 PM
Αχ όχι μη σε χασω και εσένα!:cry: :cry: :cry:
Απλά όλοι σας κατηγορούν πως αντι για ταύροι είστε λίγο αγελάδες, αλλά (νομίζω ότι) διαφωνώ!

Πάντα για τους θαυμαστές μου!!!

panther
15-11-2006, 04:17 PM
Αχ όχι μη σε χασω και εσένα!:cry: :cry: :cry:
Απλά όλοι σας κατηγορούν πως αντι για ταύροι είστε λίγο αγελάδες, αλλά (νομίζω ότι) διαφωνώ!

Πάντα για τους θαυμαστές μου!!!

Ποιός το είπε αυτό?

giorgosb71
15-11-2006, 04:20 PM
Αχ όχι μη σε χασω και εσένα!:cry: :cry: :cry:
Απλά όλοι σας κατηγορούν πως αντι για ταύροι είστε λίγο αγελάδες, αλλά (νομίζω ότι) διαφωνώ!

Πάντα για τους θαυμαστές μου!!!

και εγω διαφωνω με την αποψη οτι ειστε "κρι κρι" και ¨"αγριοκάτσικα"
Πιστεύω οτι είστε και ευαίσθητοι και όμορφοι(για τις θαυμάστριες μου πάντα)
και οτι αγαπάτε την προισταμένη σας και δεν θέλετε να της φάτε την θέση.
Το να πάθει ένα ατύχημα είναι άλλο πράγμα.....

kiaRRa
15-11-2006, 04:23 PM
Το να πάθει ένα ατύχημα είναι άλλο πράγμα..... Συμφωνώ απόλυτα. Panther έκανα μία γενικήηηηηηηηηηηηη σούμα όλων!!!!:embarrest :embarrest :embarrest

Fotini Christodoulou
15-11-2006, 04:27 PM
kiaRRa:ΘΕΙΑ ΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑ(ΔΙΚΗ) :toung: ο Καρκίνος που κρύβω σκιάχτηκε και μαζί και η αγελάδα ωροσκόπος!Μη μας ταράζεις μεσημεριάτικααα!:nuts:


Συμφωνω με τον φίλτατο Γεωργιο!Ολα τα ζωδια καλά είναι.Μεχρι να αποδειχτεί το αντιθετο!:toung:

kiaRRa
15-11-2006, 04:33 PM
kiaRRa:ΘΕΙΑ ΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑ(ΔΙΚΗ) :toung: ο Καρκίνος που κρύβω σκιάχτηκε και μαζί και η αγελάδα ωροσκόπος!Μη μας ταράζεις μεσημεριάτικααα!:nuts:


Συμφωνω με τον φίλτατο Γεωργιο!Ολα τα ζωδια καλά είναι.Μεχρι να αποδειχτεί το αντιθετο!:toung:

Για τον καρκίνο σου στέλνω μία σφουγγαρίστρα μην μου κλάψεις,:cry: :cry: :cry: και την αγελάδα γρήγορα στο βοσκοτόπι(έχει και ωραία μέρα)!!!!
Όσιο για το ότι όλα τα ζώδια είναι οκ δεν χρειάζεται να το λέμε, εννοείται!

Maroulita
15-11-2006, 04:36 PM
:embarrest :embarrest το καλύτερο όμως ανάμεσα στα καλά ποιο είναι;;; :embarrest :embarrest αντικειμενικά πάντως μιλώντας... :embarrest :embarrest πιστεύω ο Τοξότης... :embarrest :embarrest μιλάμε για ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ.

Fotini Christodoulou
15-11-2006, 04:39 PM
:embarrest :embarrest το καλύτερο όμως ανάμεσα στα καλά ποιο είναι;;; :embarrest :embarrest αντικειμενικά πάντως μιλώντας... :embarrest :embarrest πιστεύω ο Τοξότης... :embarrest :embarrest μιλάμε για ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ.

Σε σώζει ο ωροσκόπος!Καλάααα παιδιάααααααααααααααααα!:to ung:

giorgosb71
15-11-2006, 04:42 PM
:laugh:
Για τον καρκίνο σου στέλνω μία σφουγγαρίστρα μην μου κλάψεις,:cry: :cry: :cry: και την αγελάδα γρήγορα στο βοσκοτόπι(έχει και ωραία μέρα)!!!!
Όσιο για το ότι όλα τα ζώδια είναι οκ δεν χρειάζεται να το λέμε, εννοείται!

Πάντως για τα κρι κρι.....επ συγνώμη τους Αιγόκερους εννοώ δεν θα δεχτώ άλλες σπόντες και κακίες ...καθότι τους αγαπώ πολύ.....και με αγαπούν και αυτοί....με αγαπουν και αυτοί λέω ,,,,,,,,,,,,,,το ξαναλέω για να γίνω κατανοητός με αγαπούν και δεν με λεν αγελάδα.....λέω!
Απο σήμερα θα γίνων η εγω η θεία Δίκη και θα την λέω σε όσους προσβάλλουν τα αιγοκρικράκια....ουπς αιγοκεράκια!!

Εσύ roadrunner δέξου με ευγνωμοσύνη τα δώρα του γενναιόδωρου αιγόκερου(σφουγγαρίστρα).κ ι ανταπέδωσε μι μια χρυσή πιστωτική.θΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΉΣΕΙ:laugh:

panther
15-11-2006, 04:44 PM
:laugh:

Πάντως για τα κρι κρι.....επ συγνώμη τους Αιγόκερους εννοώ δεν θα δεχτώ άλλες σπόντες και κακίες ...καθότι τους αγαπώ πολύ.....και με αγαπούν και αυτοί....με αγαπουν και αυτοί λέω ,,,,,,,,,,,,,,το ξαναλέω για να γίνω κατανοητός με αγαπούν και δεν με λεν αγελάδα.....λέω!
Απο σήμερα θα γίνων η εγω η θεία Δίκη και θα την λέω σε όσους προσβάλλουν τα αιγοκρικράκια....ουπς αιγοκεράκια!!

Εσύ roadrunner δέξου με ευγνωμοσύνη τα δώρα του γενναιόδωρου αιγόκερου(σφουγγαρίστρα).κ ι ανταπέδωσε μι μια χρυσή πιστωτική.θΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΉΣΕΙ:laugh:

Παρακαλώ πολύ να ανακαλέσετε για την φίλτατη roadrunner!

kiaRRa
15-11-2006, 04:47 PM
:laugh:

Πάντως για τα κρι κρι.....επ συγνώμη τους Αιγόκερους εννοώ δεν θα δεχτώ άλλες σπόντες και κακίες ...καθότι τους αγαπώ πολύ.....και με αγαπούν και αυτοί....με αγαπουν και αυτοί λέω ,,,,,,,,,,,,,,το ξαναλέω για να γίνω κατανοητός με αγαπούν και δεν με λεν αγελάδα.....λέω!
Απο σήμερα θα γίνων η εγω η θεία Δίκη και θα την λέω σε όσους προσβάλλουν τα αιγοκρικράκια....ουπς αιγοκεράκια!!

Εσύ roadrunner δέξου με ευγνωμοσύνη τα δώρα του γενναιόδωρου αιγόκερου(σφουγγαρίστρα).κ ι ανταπέδωσε μι μια χρυσή πιστωτική.θΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΉΣΕΙ:laugh:

Μα πώς με καταλαβαίνεις. Αντε να βλέπω την πιστωτική και γρήγορααααααα!:laugh: :laugh:
Και εγώ τους αγαπώ τους ταύρους, τουλάχιστον όσους ξέρω. Αλλά το θηλυκό του ταύρου είναι αγελάδα, όχι ταυρίνα!:love:
Αρα ο ωροσκόπος της roadrunner είναι αγελάδα!:embarrest

giorgosb71
15-11-2006, 04:49 PM
:embarrest :embarrest το καλύτερο όμως ανάμεσα στα καλά ποιο είναι;;; :embarrest :embarrest αντικειμενικά πάντως μιλώντας... :embarrest :embarrest πιστεύω ο Τοξότης... :embarrest :embarrest μιλάμε για ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ.

Καταρχήν πως τολμάς και σφηνώνεσαι σε συζήτηση μεταξύ αιγίκερου και ταύρου.Τέλος πάντων είμαι ψυχάρα και σε συγχωρω.Ελπίζω να το εκτιμάς αυτό.

Πέραν τούτου νομίζω οτι έχει μια βάση αυτό που λες ,πράγματιο οι Τοξότες είναι ψυχάρες.

Μετα απο αυτα και αφου προκαταβολικα έχω δεχθεί την συγνώμη σου σε διαβεβαιώνω οτι είσαι καλο καρίτσι και θα προχωρησεις στην ζωή σου

Δείξε την αγάπη σου στα ΄ζώδια της γης και ο θεός θα σε ανταμέιψει:bigsmile:

Fotini Christodoulou
15-11-2006, 04:50 PM
Μα πώς με καταλαβαίνεις. Αντε να βλέπω την πιστωτική και γρήγορααααααα!:laugh: :laugh:
Και εγώ τους αγαπώ τους ταύρους, τουλάχιστον όσους ξέρω. Αλλά το θηλυκό του ταύρου είναι αγελάδα, όχι ταυρίνα!:love:
Αρα ο ωροσκόπος της roadrunner είναι αγελάδα!:embarrest

Μοσχαράκι για την ακρίβεια!:laugh: Ειμαι μικρό ακόμα!:embarrest

Λυπάμαι αλλά οι Καρκίνοι στέλνουν ευχαριστίες μετά φαγητού!Να στείλω ένα κοκκινιστό,ένα ρεβανί χμμμ μία πανακότα ίσως;;;

Maroulita
15-11-2006, 04:50 PM
Σε σώζει ο ωροσκόπος!Καλάααα παιδιάααααααααααααααααα!:to ung:

Αν δεν είχα το ηλιακό μου ζώδιο, που είναι θετικό, αισιόδοξο και πάνω απ' όλα καλόοοοοοοοοοοο, να δίνει στον ωροσκόπο μου μυξομάντηλα;;;; Τί θα γινόταν;;;; Θα' χα πήξει... :sick: Ααααααχ... όπως και να το κάνουμε, εμείς είμαστε τα καλύτερα... :wacko:

kiaRRa
15-11-2006, 04:52 PM
Αν δεν είχα το ηλιακό μου ζώδιο, που είναι θετικό, αισιόδοξο και πάνω απ' όλα καλόοοοοοοοοοοο, να δίνει στον ωροσκόπο μου μυξομάντηλα;;;; Τί θα γινόταν;;;; Θα' χα πήξει... :sick: Ααααααχ... όπως και να το κάνουμε, εμείς είμαστε τα καλύτερα... :wacko:

Ναι έτσι σας είπαν για να μην κλάψετε :cry: :cry: :cry: και πλημμυρίσουμε οι υπόλοιποι!

giorgosb71
15-11-2006, 04:53 PM
Μα πώς με καταλαβαίνεις. Αντε να βλέπω την πιστωτική και γρήγορααααααα!:laugh: :laugh:
Και εγώ τους αγαπώ τους ταύρους, τουλάχιστον όσους ξέρω. Αλλά το θηλυκό του ταύρου είναι αγελάδα, όχι ταυρίνα!:love:
Αρα ο ωροσκόπος της roadrunner είναι αγελάδα!:embarrest

Kiarra τώρα που τα βρήκαμε επιτέλους να σε ρωτήσω κάτι?
Είσαι η Θεία Δίκη.....................ή ...............η Θεία απο το Σικάγο?:laugh: :laugh: :laugh:

kiaRRa
15-11-2006, 04:53 PM
Μοσχαράκι για την ακρίβεια!:laugh: Ειμαι μικρό ακόμα!:embarrest

Λυπάμαι αλλά οι Καρκίνοι στέλνουν ευχαριστίες μετά φαγητού!Να στείλω ένα κοκκινιστό,ένα ρεβανί χμμμ μία πανακότα ίσως;;;

Καζαν ντιπί να θυμηθώ και τις ρίζες μου!

Οκ διόρθωση, μοσχαράκι!:toung:

kiaRRa
15-11-2006, 04:55 PM
Kiarra τώρα που τα βρήκαμε επιτέλους να σε ρωτήσω κάτι?
Είσαι η Θεία Δίκη.....................ή ...............η Θεία απο το Σικάγο?:laugh: :laugh: :laugh:

η Θεία Δίκη σκέτο!:mad:
γυρεύοντας πας να χάσουμε αυτά που βρήκαμε!!!!!:wacko: :wacko: :wacko:

Maroulita
15-11-2006, 04:58 PM
Καταρχήν πως τολμάς και σφηνώνεσαι σε συζήτηση μεταξύ αιγίκερου και ταύρου.Τέλος πάντων είμαι ψυχάρα και σε συγχωρω.Ελπίζω να το εκτιμάς αυτό.

Πέραν τούτου νομίζω οτι έχει μια βάση αυτό που λες ,πράγματιο οι Τοξότες είναι ψυχάρες.

Μετα απο αυτα και αφου προκαταβολικα έχω δεχθεί την συγνώμη σου σε διαβεβαιώνω οτι είσαι καλο καρίτσι και θα προχωρησεις στην ζωή σου

Δείξε την αγάπη σου στα ΄ζώδια της γης και ο θεός θα σε ανταμέιψει:bigsmile:

Πρώτα απ' όλα, ένα λεπτό να βάλω τον ωροσκόπο μου να κλαψουριστεί... :cry: :cry: :cry:
Γιώργο :cry: , εκ μέρους του ωροσκόπου μου, δηλώνω πως τον πλήγωσες σε πλείστο βαθμό... :cry: :cry: ... Αλλά τέλος πάντων, επειδή το ηλιακό μου μιλά αυτή τη στιγμή, άντε πάμε παρακάτω! :w00t:
Εγώ την αγάπη μου τη δείχνω παντού, σε όλους! Εχω περίσσευμα και όπου βρίσκω διέξοδο αμολάω αγάπη και όποιον πάρει ο χάρος!!! :nuts: :nuts:
Επίσης, εκ μέρους της εξηρμένης μου Σελήνης στον Ταύρο και του εξηρμένου μου ¶ρη στον Αιγόκερω... δηλώνω συμπαράσταση στα γήινα. (τέρμα διαγγέλματος)

Fotini Christodoulou
15-11-2006, 04:59 PM
KiaRRA:καζάν ντιπί it is!Έτσι μπράβο!Μην λεμε και ανακρίβειες!Τόσο δά βοοειδές να το κάνουμε αρκούδα;!:laugh: :toung:
drMaroulita:Σου είπα ότι μετά τα 35 θα γίνεις ΤΕΛΕΙΩΣ Καρκίνος;;;:laugh: ότι προλάβει να δωσει ο Τοξότης μέχρι τότε!:laugh:

panther
15-11-2006, 05:00 PM
Ένα πράγμα θα πω :offtopic::offtopic::offtopic:

kiaRRa
15-11-2006, 05:01 PM
Επίσης, εκ μέρους της εξηρμένης μου Σελήνης στον Ταύρο και του εξηρμένου μου ¶ρη στον Αιγόκερω... δηλώνω συμπαράσταση στα γήινα. (τέρμα διαγγέλματος)

Οφείλω να πω, πως μόλις απέκτησες ξανά γαλάζια αύρα και ελαφρύ κάρμα!

Α κια δωρεάν δικηγόρο αν χρειαστείς!:w00t: :w00t: :w00t: :w00t:

Maroulita
15-11-2006, 05:04 PM
drMaroulita:Σου είπα ότι μετά τα 35 θα γίνεις ΤΕΛΕΙΩΣ Καρκίνος;;;:laugh: ότι προλάβει να δωσει ο Τοξότης μέχρι τότε!:laugh:

Φωτεινή μου, καλό μου παιδί,
γιατί με πληγώνεις;;;; :cry: Το ξέρεις ότι μόνο γι' αυτό το λόγο κάθε μέρα κάνω τάμα να μη δουλέψει η αστρολογία πάνω μου;;;;; Μετράω χρόνια λέμεεεεεεεεεεεε!!!! :laugh: Μου έχει μείνει μια δεκαετία... ό,τι φάω, ό,τι πιω και ό,τι ό,τι ό,τι.... :embarrest :embarrest


kiaRRa: αυτό είναι δέσμευση....

panther
15-11-2006, 05:05 PM
:offtopic:

*Astropeleki*
15-11-2006, 09:38 PM
Kiarra τώρα που τα βρήκαμε επιτέλους να σε ρωτήσω κάτι?
Είσαι η Θεία Δίκη.....................ή ...............η Θεία απο το Σικάγο?:laugh: :laugh: :laugh:

Εδώ της τα χάλασες!!!! Και γήινη (όχι εξω-γήινη) και νέα και όμορφη παρόλο που έχει ολόκληρό Κρόνο κυβερνήτη πάνω από την κεφάλα της :nuts:

Εγώ πάντως δηλώνω συμπαράσταση στα γήινα..... έχω τέσσερις, ζωή να χουνε, πλανήτες στον Κρι Κρι :toung:

kiaRRa
15-11-2006, 11:10 PM
Εδώ της τα χάλασες!!!! Και γήινη (όχι εξω-γήινη) και νέα και όμορφη παρόλο που έχει ολόκληρό Κρόνο κυβερνήτη πάνω από την κεφάλα της :nuts:

Εγώ πάντως δηλώνω συμπαράσταση στα γήινα..... έχω τέσσερις, ζωή να χουνε, πλανήτες στον Κρι Κρι :toung:

kia μου κοιτα απέναντι από το παράθυρο σου! :love:
Το γήινο σου έστησε αδριάντα χρυσελεφάντινο!!!:bigsmile: :bigsmile: :bigsmile:

Είμαστε και γενναιόδοροι οι αιγόκεροι!

ALEJANDRA
20-11-2006, 12:43 PM
Ευτυχώς έχω πάντα μαζί χαρτομάντηλα!Ιουλία θέλεις;;!!!

Ένας λόγος που δεν τα πάω καλά με τα ψάρια αντρες είναι η σχετικά με εμένα υπερβολικά παθητική και γκρινιάρικη φύση τους!Τουλαχιστον αυτών που έχω συναντησει εγώ!:bigsmile:

συμφωνω με τα παραπανω .αν και ειμαι ιχθυς οι ανδρες ειναι καλυτερα μακρυα.. κουραστηκα ατομα .ησυχα μεν αλλα δυσκολα δε..

Anastasy
09-12-2006, 05:38 PM
Καλησπερα σε ολους!!
Βλεπω εχει πεσει ενα ελαφρυ "κραξιμο" για τα ολα τα ζωδια!! Εγω προσωπικα αποφευγω Κριους (πολυ "βαρβατιλα" και κακο...), Ταυρους (ειναι λιγουλακι "σπαγγοι"), Διδυμους (Με κουραζει η πολυλογια τους), Καρκινους (πρεπει να μοιαζεις στην μαμα τους, αλλιως... μεχρι και σιλικονη θα σε βαλουν να κανεις), Λεοντες (ειναι λιγο κολλημενοι με την "εικονα"), Παρθενους (γιατι δεν αντεχουν την ακαταστασια στο σπιτι μου), Ζυγους (γιατι ειναι αναβλητικοι σε σημειο αηδιας), Σκορπιους (δεν ξερουν τι θελουν και ζητουν και τα ρεστα απο πανω), Τοξοτες (γιατι μπορει να τον βλεπεις μια φορα την βδομαδα και αυτη μαζι με τους κολλητους του), Αιγοκερους (γιατι απλα ειμαι Υδροχοος και δεν ταιριαζουμε), Υδροχοους (μεγαλα "ψωνια" και ας το κρυβουν) και τελος τα Ψαρια (γιατι "ποιος αντεχει την κρεβατομουρμουρα?").
Οποτε ειτε ψαχνω τις εξαιρεσεις στον κανονα ειτε απλα τους αγαπαω με τα ελλατωματα τους (ιδιως αν εχουν το προτερημα να ανεχονται τα δικα μου υδροχοοικα ελλατωματα!).
Προς το παρον παντως χαιρομαι την ανεξαρτησια μου!!! :clapping:
Καλες γιορτες σε ολους!!
:xmas-smiley-032:

Marlene
10-12-2006, 08:40 PM
συμφωνω με τα παραπανω .αν και ειμαι ιχθυς οι ανδρες ειναι καλυτερα μακρυα.. κουραστηκα ατομα .ησυχα μεν αλλα δυσκολα δε..

Aααα γεια σου:clapping: :suspiciou

panther
11-12-2006, 09:51 AM
Καλησπερα σε ολους!!
Βλεπω εχει πεσει ενα ελαφρυ "κραξιμο" για τα ολα τα ζωδια!! Εγω προσωπικα αποφευγω Κριους (πολυ "βαρβατιλα" και κακο...), Ταυρους (ειναι λιγουλακι "σπαγγοι"), Διδυμους (Με κουραζει η πολυλογια τους), Καρκινους (πρεπει να μοιαζεις στην μαμα τους, αλλιως... μεχρι και σιλικονη θα σε βαλουν να κανεις), Λεοντες (ειναι λιγο κολλημενοι με την "εικονα"), Παρθενους (γιατι δεν αντεχουν την ακαταστασια στο σπιτι μου), Ζυγους (γιατι ειναι αναβλητικοι σε σημειο αηδιας), Σκορπιους (δεν ξερουν τι θελουν και ζητουν και τα ρεστα απο πανω), Τοξοτες (γιατι μπορει να τον βλεπεις μια φορα την βδομαδα και αυτη μαζι με τους κολλητους του), Αιγοκερους (γιατι απλα ειμαι Υδροχοος και δεν ταιριαζουμε), Υδροχοους (μεγαλα "ψωνια" και ας το κρυβουν) και τελος τα Ψαρια (γιατι "ποιος αντεχει την κρεβατομουρμουρα?").
Οποτε ειτε ψαχνω τις εξαιρεσεις στον κανονα ειτε απλα τους αγαπαω με τα ελλατωματα τους (ιδιως αν εχουν το προτερημα να ανεχονται τα δικα μου υδροχοοικα ελλατωματα!).
Προς το παρον παντως χαιρομαι την ανεξαρτησια μου!!! :clapping:
Καλες γιορτες σε ολους!!
:xmas-smiley-032:

Σε όλους κάτι κακό βρίσκεις:laugh:
Μάλλον, θα πρέπει να δεχόμαστε τους συνανθρώπους μας με τα ελαττώματά τους:toung:

gwrgina25
11-12-2006, 12:14 PM
Εμείς οι ταύροι σπάγγοι? Πρώτη φορά το ακούω! :blink:
Εγώ ψηφίζω καρκινάκια δαγκωτό!!!:love:
Ταιριάζουν απίστευτα με τον ταύρο:bigsmile:
:Santa1:

giorgosb71
11-12-2006, 04:07 PM
Εμείς οι ταύροι σπάγγοι? Πρώτη φορά το ακούω! :blink:
Εγώ ψηφίζω καρκινάκια δαγκωτό!!!:love:
Ταιριάζουν απίστευτα με τον ταύρο:bigsmile:
:Santa1:


Οπα ταυρούλα μου.....4 πλανήτες στον ταύρο έχω .....κάτι ξέρω:toung:
Ειμαστε ικανοί να κάνουμε την μεγαλύτεροι σπατάλη αλλά .....μόνο όταν στην απόλαυση θα συμμετέχουμε και εμείς.Δηλαδή μπορεί να δώσεις 500 ευρώ για να πάρεις το καλύτερο κρασί για να πιείς μα τον καλό σου......αποκλείεται όμως να του πάρεις μια γραβάτα 500 ευρώ

gwrgina25
20-12-2006, 02:25 PM
Οπα ταυρούλα μου.....4 πλανήτες στον ταύρο έχω .....κάτι ξέρω:toung:
Ειμαστε ικανοί να κάνουμε την μεγαλύτεροι σπατάλη αλλά .....μόνο όταν στην απόλαυση θα συμμετέχουμε και εμείς.Δηλαδή μπορεί να δώσεις 500 ευρώ για να πάρεις το καλύτερο κρασί για να πιείς μα τον καλό σου......αποκλείεται όμως να του πάρεις μια γραβάτα 500 ευρώ

Tότε μάλλον αποτελώ εξαίρεση! :bigsmile:
Μου αρέσει να κάνω πολλά και ακριβά δώρα στους ανθρώπους που ενδιαφέρομαι(κυρίως ρούχα και κοσμήματα) :love:
Δεν με ενδιαφέρει αν συμμετέχω η όχι...Ούτε περιμένω αντάλλαγμα!
Βέβαια μπορεί και να παίζει ρόλο και το φύλο..

getzaki
20-12-2006, 02:41 PM
Σωστή σε βρίσκω...
Κάνεις δώρα γιατί το θέλεις και όχι για να περιμένεις αντάλλαγμα..

Εγώ προτιμώ τους Καρκίνους... Αν έχουν και λίγη φωτιά μέσα τους είναι το ιδανικότερο ζώδιο..
Τρυφεροί στοργικοί και με τη φωτιά, γλεντζέδες...
Λίγο τους χαλάνε τα ψεμματάκια, αλλά μήπως κι εγώ δεν έχω ελαττώματα?
Δεν είμαι τέλεια....
Τι θέλουμε από τους άντρες βρε κορίτσια???
Στοργή τρυφερότητα και λίγο ενδιαφέρον...
Όχι υπερβολές...

ΚΑΡΚΙΝΟΣ!!!
Ο ΤΕΛΕΙΟΣ σύντροφος...

panther
21-12-2006, 11:09 AM
Tότε μάλλον αποτελώ εξαίρεση! :bigsmile:
Μου αρέσει να κάνω πολλά και ακριβά δώρα στους ανθρώπους που ενδιαφέρομαι(κυρίως ρούχα και κοσμήματα) :love:
Δεν με ενδιαφέρει αν συμμετέχω η όχι...Ούτε περιμένω αντάλλαγμα!
Βέβαια μπορεί και να παίζει ρόλο και το φύλο..

Τα δώρα εκτός από ακριβά είναι και πρακτικά?:unsure:

panther
21-12-2006, 11:10 AM
Σωστή σε βρίσκω...
Κάνεις δώρα γιατί το θέλεις και όχι για να περιμένεις αντάλλαγμα..

Εγώ προτιμώ τους Καρκίνους... Αν έχουν και λίγη φωτιά μέσα τους είναι το ιδανικότερο ζώδιο..
Τρυφεροί στοργικοί και με τη φωτιά, γλεντζέδες...
Λίγο τους χαλάνε τα ψεμματάκια, αλλά μήπως κι εγώ δεν έχω ελαττώματα?
Δεν είμαι τέλεια....
Τι θέλουμε από τους άντρες βρε κορίτσια???
Στοργή τρυφερότητα και λίγο ενδιαφέρον...
Όχι υπερβολές...

ΚΑΡΚΙΝΟΣ!!!
Ο ΤΕΛΕΙΟΣ σύντροφος...

:wacko::wacko: Είσαι σίγουρη?

e k
21-12-2006, 11:14 AM
:wacko::wacko: Είσαι σίγουρη?

Επ ...
Θα μας πάρεις τη δουλειά ??? !:bigsmile:

Κρύβε λόγια...

gwrgina25
21-12-2006, 11:24 AM
Τα δώρα εκτός από ακριβά είναι και πρακτικά?:unsure:

Είναι πάντα κάτι που ξέρω ότι χρειάζονται και που θα χαρούν αν τους το προσφέρω... Εάν αυτό σημαίνει ότι είναι πρακτικά τότε ναι!:bigsmile:

:xmas-smiley-024: :icon_biggrin:

gwrgina25
21-12-2006, 12:08 PM
Σωστή σε βρίσκω...
Κάνεις δώρα γιατί το θέλεις και όχι για να περιμένεις αντάλλαγμα..

Εγώ προτιμώ τους Καρκίνους... Αν έχουν και λίγη φωτιά μέσα τους είναι το ιδανικότερο ζώδιο..
Τρυφεροί στοργικοί και με τη φωτιά, γλεντζέδες...
Λίγο τους χαλάνε τα ψεμματάκια, αλλά μήπως κι εγώ δεν έχω ελαττώματα?
Δεν είμαι τέλεια....
Τι θέλουμε από τους άντρες βρε κορίτσια???
Στοργή τρυφερότητα και λίγο ενδιαφέρον...
Όχι υπερβολές...

ΚΑΡΚΙΝΟΣ!!!
Ο ΤΕΛΕΙΟΣ σύντροφος...

Συμφωνώ απόλυτα για τους καρκίνους!
Αποτελει τον τέλειο σύντροφο τουλάχιστον για μένα! :love:
Υστερούν λίγο βέβαια στο να κάνουν δώρα αλλά πιστεύω ότι δεν το κάνουν από τσιγγουνιά αλλά από ''παράλειψη'':bigsmile:

Marlene
21-12-2006, 05:56 PM
Συμφωνώ απόλυτα για τους καρκίνους!
Αποτελει τον τέλειο σύντροφο τουλάχιστον για μένα! :love:
Υστερούν λίγο βέβαια στο να κάνουν δώρα αλλά πιστεύω ότι δεν το κάνουν από τσιγγουνιά αλλά από ''παράλειψη'':bigsmile:
Ακόμα δεν έχω καταλάβει από που έχει βγει ότι οι Καρκίνοι είναι τσιγκούνηδες:worried: :unsure: :wacko:

friary
21-12-2006, 10:24 PM
Ακόμα δεν έχω καταλάβει από που έχει βγει ότι οι Καρκίνοι είναι τσιγκούνηδες:worried: :unsure: :wacko:

Απο το "καβούρια έχεις στις τσέπες σου???" :laugh:

panther
22-12-2006, 09:46 AM
Απο το "καβούρια έχεις στις τσέπες σου???" :laugh:

Εγώ πάντως που είμαι Καρκίνα, γιατί είμαι σπάταλη?:unsure:

Marlene
23-12-2006, 01:25 PM
Εγώ πάντως που είμαι Καρκίνα, γιατί είμαι σπάταλη?:unsure:

Εμ εγώ που έχω κι ωροσκόπο Παρθένο,και είμαι "αυθόρμητη στις αγορές μου"?:toung:

zour
26-12-2006, 08:23 PM
Αν είναι δύο άνθρωποι να είναι μαζί για το καλό τους και δεν προκαλούν κακό σε άλλους ανθρώπους με τις επιλογές τους θα είναι.Απλά δεν ήμαστε σε θέση να κρίνουμε εμείς.Γίνεται από "μόνο του".

getzaki
27-12-2006, 09:04 AM
Επ ...
Θα μας πάρεις τη δουλειά ??? !:bigsmile:

Κρύβε λόγια...

Δεν κρύβω τίποτα..

Ότι έχω να πω θα το πω..

Χωρίς αναστολές και κόμπλεξ..

Θέλω τρυφερό σύντροφο και μόνο από καρκίνο έχω εισπράξει τόση πολλή

τρυφερότητα... Και δεν ήταν και εραστής...

Φανταστείτε να ήταν, τι θα γινόταν...

ΜΠΑΚΛΑΒΑΔΟΣΙΡΟΠΑΔΙΚΟ!!!!

panther
27-12-2006, 09:44 AM
Επ ...
Θα μας πάρεις τη δουλειά ??? !:bigsmile:

Κρύβε λόγια...

Συγνώμηηηηη ... δεν ξαναμιλάω:cry:

e k
27-12-2006, 09:45 AM
...ΜΠΑΚΛΑΒΑΔΟΣΙΡΟΠΑΔΙΚΟ!!!!

Ε σίγουρα …. καλύτερα να πας από χοληστερόλη, παρά από συναισθηματική δίαιτα :toung:

Υ.Γ το κρύβε λόγια... πήγαινε για τους τυχόν θάφτες των καρκίνων (people like me) ;)

e k
27-12-2006, 10:42 AM
Συγνώμηηηηη ... δεν ξαναμιλάω:cry:

Όχι όχι .... πες !
Ελεύθερα! :clapping:

Αν έκανα (ή είπα) κάτι ανάρμοστο παρακαλώ να μου την πεις. :embarrest
Δηλώνω ανθεκτικός στα τσιμπήματα έχω και καβούκι ;)

getzaki
29-12-2006, 10:53 AM
Όχι όχι .... πες !
Ελεύθερα! :clapping:

Αν έκανα (ή είπα) κάτι ανάρμοστο παρακαλώ να μου την πεις. :embarrest
Δηλώνω ανθεκτικός στα τσιμπήματα έχω και καβούκι ;)

ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΕΙΣΑΙ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΒΟΥΚΙ Η ΚΑΒΟΥΡΑΣ?????

e k
29-12-2006, 11:11 AM
ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΕΙΣΑΙ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΒΟΥΚΙ Η ΚΑΒΟΥΡΑΣ?????

Ού βέβαια ... και καβούκι και κράνος και ομπρέλα!

Αντισεισμική θωράκισις πλήρης :bigsmile:

... μα καλά, δεν έμαθες τα νέα?
http://myhoroscope.gr/showpost.php?p=21667&postcount=950

;)

getzaki
29-12-2006, 11:16 AM
Ού βέβαια ... και καβούκι και κράνος και ομπρέλα!

Αντισεισμική θωράκισις πλήρης :bigsmile:

... μα καλά, δεν έμαθες τα νέα?
http://myhoroscope.gr/showpost.php?p=21667&postcount=950

;)

τρέχω τρέχω να τα μάθω...

getzaki
29-12-2006, 11:20 AM
Με τέτοια συναισθηματική αντιμετώπιση που έχεις για πολλα θέματα(αν και δείχνεις αφάνταστη ψυχραιμία), δεν περίμενα με τίποτα να ήσουν Λέων..
Κάνεις ΜΠΑΜ από μακριά ότι είσαι Καρκίνος..
Τι κι αν έχεις θωρακιστεί πλήρως???
Πάλι ευάλωτος είσαι..
Μήπως δεν το ξέρεις???

e k
29-12-2006, 11:36 AM
... Πάλι ευάλωτος είσαι..
Μήπως δεν το ξέρεις???

Μεταξύ μας ... Μεταξά

ε ... είναι ζήτημα αυθυποβολής :embarrest

Πάντως έχει και τα καλά του αυτό: Ξέρεις πως είναι να βλέπεις μαζί με άλλους το "Όσα παίρνει ο άνεμος" και αυτοί να κοιτούν το ρολόϊ τους. Είναι να τους λυπάσαι:sad:

getzaki
29-12-2006, 11:53 AM
Απολαμβάνεις την "ταινία" και άσε τους άλλους να απολαμβάνουν βλέποντας τους λεπτοδείκτες του ρολογιού τους να κινούνται αργά..

Ούτως ή άλλως σε έχει ήδη απορροφήσει η υπόθεση και δεν έχεις μάτια και αυτιά για τίποτε άλλο..

Το ζείς βρε παιδί μου... Η δεν είναι έτσι???

Εμένα πάντως μου αρέσει έτσι.

Απολαμβάνω οτιδήποτε κάνω και αν δεν τους αρέσει η "ταινία", ας πάνε να δούν καμμιά επιστημονικής φαντασίας μήπως και χαθούν στο διάστημα και γλυτώσουμε..

e k
29-12-2006, 11:58 AM
... Απολαμβάνω οτιδήποτε κάνω και αν δεν τους αρέσει η "ταινία", ας πάνε να δούν καμμιά επιστημονικής φαντασίας μήπως και χαθούν στο διάστημα και γλυτώσουμε..

όχι να μη φύγουν, κι'αυτοί κάπου θα είναι χρήσιμοι: χαρομάντηλα κόκακόλες...

κλείνω (logout) και τα λέμε αύριο;)

getzaki
29-12-2006, 12:00 PM
Μάλλον θα τα πόμε στις 8 του μήμα..
Από σήμερα παίρνω άδεια..
Τώρα περιμένουν τα ποτηράκια στο ποσειδώνιο για ουζάκι..
"Καλη Χρονιά" με υγεία αγάπη χαμόγελο και ΧΑΡΑ!!!

storm
31-12-2006, 12:43 AM
Δεν έψαξα για να διαλέξω, βρήκα....κι όταν το βρήκα...ήταν αργά για να το ψάξω...την είχα φάει κατακούτελα!!! :love::love: Τώρα πως γίνεται ένας Υδροχόος κι' ένας Ταύρος να κάνουν χωριό μαζί... αυτό ακόμη δεν το έχω καταλάβει κι' ας έχουν περάσει τόόόσα χρόνια!! :cheesy: :cheesy:

mpiskoto
05-03-2007, 04:18 PM
Εγώ προσωπικά θα ρώταγα το αντίθετο...Ποιο ζώδιο νομίζετε πως αντέχει να είναι μαζί σας?!?Και θα απαντήσω ευθύς αμέσως...ως Ταύρος που είμαι κανένα...

SKYLOROCK
06-03-2007, 11:17 AM
Σίγουρα το ζώδιο είναι από τις πρώτες ερωτήσεις που κάνω όταν γνωρίζω κάποιον (με ωραίο τρόπο πάντα) αλλά δε νομίζω να με επηρέαζε στην απόφαση για το αν θα ξεκινούσα κάτι μαζί του ή οχι.Εξάλλου μην ξεχνάμε ότι δεν έχει σημασία μόνο το ηλιακό ζώδιο ;)
Τώρα βέβαια που την έχω πάθει άσχημα με Ζυγό αν άκουγα κι από τον επόμενο ότι ήταν Ζυγός θα πρόσεχα λίγο παραπάνω...:toung:

*Astropeleki*
06-03-2007, 11:55 AM
Σίγουρα το ζώδιο είναι από τις πρώτες ερωτήσεις που κάνω όταν γνωρίζω κάποιον (με ωραίο τρόπο πάντα) αλλά δε νομίζω να με επηρέαζε στην απόφαση για το αν θα ξεκινούσα κάτι μαζί του ή οχι.Εξάλλου μην ξεχνάμε ότι δεν έχει σημασία μόνο το ηλιακό ζώδιο ;)
Τώρα βέβαια που την έχω πάθει άσχημα με Ζυγό αν άκουγα κι από τον επόμενο ότι ήταν Ζυγός θα πρόσεχα λίγο παραπάνω...:toung:

Ναι η αλήθεια είναι αυτή.... Υπάρχει μια κάποια προκατάληψη σε αυτό που λες... αλλά νομιζω είναι παροδικό. Μπορεί να σκορτσάρεις στην αρχή και να προσέχεις μην συναντήσεις πάλι τα ίδια αλλά μετά όταν τον γνωρίζεις παραπάνω τον άνθρωπο είναι πιο άνετα.

Εμένα πάλι δεν ήταν ποτέ από τις πρώτες μου ερωτήσεις το "τι ζώδιο είσαι"... τώρα όμως άλλαξαν τα πράγματα καθ' ότι μυ αρέσει το αντικείμενο και προσπαθώ να καταλάβω μόνη μου τι ζώδιο ή τί ωροσκόπο μπορεί να έχει ο άλλος.

mpiskoto
06-03-2007, 05:58 PM
Τώρα βέβαια που την έχω πάθει άσχημα με Ζυγό αν άκουγα κι από τον επόμενο ότι ήταν Ζυγός θα πρόσεχα λίγο παραπάνω...:toung:


γιατί τα περισσότερα άτομα την έχουν πατήσει με ζυγό?!?!?!?

SKYLOROCK
06-03-2007, 07:57 PM
γιατί τα περισσότερα άτομα την έχουν πατήσει με ζυγό?!?!?!?

Να ξέρεις κάτι...Τίποτα δεν είναι τυχαίο...:laugh: :laugh: :laugh:

mpiskoto
06-03-2007, 10:01 PM
Να ξέρεις κάτι...Τίποτα δεν είναι τυχαίο...:laugh: :laugh: :laugh:


το λέει άλλωστε και η Μαρινέλα...(αν δεν με απατάει η μνήμη μου)