PDA

View Full Version : Κλήρος της τύχης



magikadespell
05-12-2005, 03:32 PM
Καλησπέρα σε όλους. Ελπίζω να γράφω στη σωστή ενότητα για ερωτήσεις προς τους αστρολόγους μας. Πρόσφατα έμαθα ότι ο κλήρος της τύχης στο δικό μου γενέθλιο χάρτη είναι στον Τοξότη στις 2 59' μοίρες στο δεύτερο οίκο. Διάβασα τα σχετικά στο άρθρο που αναφέρεται στους κλήρους σε κάθε ζώδιο αλλά σας παρακαλώ μια και ξέρω τα ακριβή στοιχεία του δικού μου κλήρου μήπως θα μπορούσατε να μου εξειδικεύσετε την ανάλυση σε λίγες γραμμές; Δηλαδή ειδικά αυτή η θέση τι ακριβώς δείχνει; (έχω και ωροσκόπο στον Τοξότη και Δία στον Τοξότη και Ποσειδώνα στον Τοξότη αν έχει κάποια σημασία αυτό)

Λίλιαν Σίμου
06-12-2005, 01:14 AM
Αγαπητή φίλη

Την ειδικότερη ανάλυση, δεν θα τη βγάλει ένας αστρολόγος, παρά από το σύνολο ενός χάρτη.
Αλλά αυτό που φαίνεται από τα στοιχεία που μας λέτε, είναι πως ο Κλήρος της Τύχης είναι αρκετά ευνοημένος. Το ζώδιο του Τοξότη είναι ζώδιο της κυριαρχίας του Δία, επομένως ενός ευεργέτη πλανήτη σε πρώτο επίπεδο. Η Σελήνη και ο Ήλιος εκφράζονται θετικά στον Τοξότη. Ο Κλήρος της Τύχης είναι σύνθεση Ήλιου, Σελήνης και Ωροσκόπου, και μας δηλώνουν στο συγκεκριμένο ζώδιο δύναμη. Το ότι το έχετε τονισμένο και με άλλα σώματα της αστρολογίας, εκφράζει πως λειτουργείτε έντονα ως Τοξότης και εκεί είναι πιο ενεργοποιημένος ο Κλήρος σας. Αλλά η εύνοιά του, δεν είναι απαραίτητο να είναι υλικής φύσης. Δεν σημαίνει μόνο χρήμα, όπως συχνά μεταφράζουμε την τύχη μας. Επίσης, για να λειτουργήσει, δεν πρέπει να δέχεται άσχημες όψεις.

φιλικά
Λίλιαν Σίμου

magikadespell
06-12-2005, 09:36 AM
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και το χρόνο σας κα Σίμου