PDA

View Full Version : Η Αφροδίτη στα ζώδια και στη συναστρία



physiks
04-12-2005, 01:35 AM
H Αφροδίτη βρίσκεται σε κατοικία στον Ταύρο και το Ζυγό, σε πτώση στην Παρθένο και τον Κριό και σε έξαρση στους Ιχθύες.

Διόρθωση ScP: Το θέμα διαγράφεται όπως έγινε και με όλα τα άλλα του μέλους physiks που όπως δήλωσε τα αντιγράφει/συρράπτει από "κάπου" αλλά δεν θυμάται από που. Μέχρι να παραθέσει τους συγγραφείς και να τους ευχαριστήσει είναι αδύνατο να φιλεξενούμε δημοσιεύσεις της!

SONIA64
04-12-2005, 11:45 PM
Mπράβο!Πολύ όμορφο και κατανοητό άρθρο.Συγχαρητήρια

*Astropeleki*
08-12-2005, 02:37 PM
Πολύ ωραίο το άρθρο σας και κατανοητό! Έχω αφροδίτη στον αιγόκερω και πραγματικά αυτά που λέτε ισχύουν σε μένα. Δυσκολεύομαι να εκφραστώ συναισθηματικά γιατι φοβάμαι μήπως λάβω απόρριψη. :sad2:
Με βοηθάει πολύ η ανάλυση αυτή για να μπορέσω να διορθώσω αυτό το ελλάτωμα και να αρχίσω να παίρνω ρίσκα άσχετα από το αποτέλεσμα που μπορεί να έχουν. Η ερμηνεία που δίνω: τουλάχιστον θα δίνω την μάχη μου και αν είναι να "πέσω" στο πεδίο της μάχης, θα το κάνω ηρωικά! Ενώ αν δεν προσπαθώ καθόλου, θα είναι σαν να δειλιάζω!
Να είστε καλα!;)

ZELAJ TE
11-12-2005, 12:28 PM
ΤΕΛΕΙΟ ΤΟ ΑΡΘΡΟ,ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ!!!ΕΧΩ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΣΤΟ ΛΕΟΝΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ!!ΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ?

fillenia
11-12-2005, 12:40 PM
Για να το διαπιστώσετε αυτό θα πρέπει να κάνετε ολοκληρωμένη ανάλυση της συναστρίας σας και του σύνθετου χάρτη σας. Να μην εξετάσετε αποσπασματικά μόνο την συναστριακή αφροδίτη που δείχνει μονάχα τον τρόπο που αγαπάτε, αλλά τις όψεις της, τον 5ο, 7ο, 4ο οίκο, τον Ηλιο, τη Σελήνη, τον Ερμή, τον Αρη, τις θέσεις και όψεις των βαρέων πλανητών, το MC σας, τους Ωροσκόπους και ένα σωρό άλλα στοιχεία, που δείχνουν τη φύση και τη λειτουργία της σχέσης.

Φιλικά
Φυλλένια

Kouneli
11-12-2005, 06:39 PM
Τέλειο άρθρο αν είναι αλήθεια αυτό που λέτε για όσους έχουν Αφροδίτη στους Ιχθύς, θα το κορνιζάρω και θα το δώσω στον άνδρα μου να συνειδητοποιήσει την έννοια της πραγματικής αγάπης ενός κουνελιού!!!

Kouneli
11-12-2005, 06:43 PM
Ώχ και ο άνδρας μου έχει αφροδίτη στους Ιχθύς, καλέ τι σημαίνει αυτό;

fillenia
11-12-2005, 09:48 PM
Αγαπητό Kouneli

Το βασικό της χαρακτηριστικό είναι πως δύσκολα βιώνεται και γίνεται αντιληπτή με τα ανθρώπινα μέτρα... κάτι σαν την αγάπη του Χριστού με την έννοια της αυτοθυσίας. Σε μια ερωτική σχέση λοιπόν που οι παράγοντες που τη διαμορφώνουν είναι πολλοί, καταλαβαίνεις γιατί δεν βιώνεται σε όλη την έκτασή της. Είναι σε έξαρση, συνεπώς μπορεί να βγάλει και τα αρνητικά της. Γι αυτό μην περιμένεις και πολλά πράγματα. Είναι μια αγάπη ουτοπιστική. Με τέτοια αφροδίτη συνήθως αγαπάμε και αφοσιωνόμαστε σε ανθρώπους που έχουν κάποια αδυναμία φυσική, ψυχολογική, αδυναμία πρακτικού προσανατολισμού κλπ. Εξιδανικεύουμε το ταίρι μας, όσο στραβό κι αν είναι και πολύ συχνά δεν ζούμε στην πραγματικότητα. Και καλό και κακό. Και γι αυτόν που τη δέχεται και για εκείνον που την προσφέρει. Θα έχεις ακούσει πχ να λένε για κάποιον... μα τι της βρίσκει, δεν βλέπει πόσο άσχημα του συμπεριφέρεται, πόσο κακό του κάνει; Πόσο αταίριαστοι είναι ; Μπορεί να κρατήσει μια σχέση ή τον γάμο από συμπόνοια και μόνο.