PDA

View Full Version : Ποιος είμαι..; Προοπτικές εξέλιξης;



apn3a
19-11-2005, 11:00 PM
Καλησπέρα σας,

θα θέλα να ρωτήσω αν μπορεί κάποιος να ασχοληθεί λίγο με τον χάρτη μου.. δεν έχω ιδέα από αστρολογία, οπότε μην μου απαντήσετε με κινέζικους όρους.. Γεννήθηκα στις 17/01/84, ώρα 13:30 ή 2 παρα στην Αθήνα..

Φιλικά,

Μηνάς

Υ.Γ. Αν χρειάζεστε το όνομα του μαιευτήριου κ αριθμό δωματίου ενημερώστε με..

ScP
19-11-2005, 11:02 PM
Τι θα πει αν μπορούμε. Λένε ποτέ σε admin ΟΧΙ; :toung:

Θα σας παρακαλέσω να είστε επιεικείς στους χαρακτηρισμούς μην τον πληγώσουμε και μας φύγει γιατί η παρουσία του μας είναι πολύτιμη. Παρόλα αυτά υπάρχει και η τεχνική σφαγής με το βαμβάκι. Προτιμήστε την.


Και μετά το χιούμορ αν και οι αστρολόγοι μας δεν έχουν πρόσβαση στη συγκεκριμένη ενότητα θα παρακαλούσα θερμά να ρίξουν μια ματιά στο ετήσιο του Μηνά διότι βρίσκεται σε μια σκληρή εξεταστική περίοδο στις σπουδές του στην Αμερική και οποιαδήποτε συμβουλή θα ήταν πιστεύω ένας καλός τρόπος να εστιάσει ή να προβληματιστεί.

fillenia
20-11-2005, 02:10 AM
Aν προτιμά το σφάξιμο με μπαμπάκι, για να μην πληγωθεί, καλύτερα να παρατήσει από τώρα τις εξετάσεις. Θα φοβάται πάντα την αξιολόγηση και θα πληγώνεται από συγκυριακούς, ίσως, φελλούς.

Ας προσπαθήσουμε να του ανεβάσουμε το ηθικό... δύσκολη περίπτωση!

Καλή τύχη!

fillenia
20-11-2005, 02:17 AM
Με Ηλιο στον 9ο και στον Αιγόκερω και Δία Τοξότη στον 8ο τι να φοβηθεί????
Τις σπουδές, τους δασκάλους του ή τα κέρδη γενικώς από τρίτους???
Καλή πρόοδο Μηνά μου!

sagimoon
21-11-2005, 10:15 AM
Κάτσε να βάλω στο μπρίκι το αυγό....και αν δεν το ξεχάσω και καεί κι αυτό και το μπρίκι-ναι ναι μου έχει συμβεί- θα το σπάσουμε να δούμε τι σόι ρωγμές
κάνει....και δούμε αν σε πέρνει να γλύψεις καμιά καθηγήτρια, ώστε να περάσεις τις εξετάσεις....ή όχι....

Fotini Christodoulou
23-11-2005, 01:43 PM
Μια χαρα σε βρισκω φιλτατε Μηνά!
{Σου ταιριαζει το τραγουδι Freedom (..’s just another word, for nothing left to lose!)}

Ηλιος στον Αιγ.και ωρ.στον Διδυμο,Ο πρωτος σου δινει την επιμονη και υπομονη για να πετυχεις και ο ωροσκοπος σου δινει λιγο αερα,ναι στα μυαλα,ή να το πω απλα,σου δινει ευστροφια και σε κανει και κοινωνικο.

Στον 6ο οικο σου –της εργασιας-στον Σκορπιο, υπαρχει mini- πλανητοσυναξη.Κρονος,Αρης και Πλουτωνας.Προσεχε λιγο τον Αρη ,που σε αυτην την θεση –ναι μεν σε κανει δυναμικο και όλα τα καλα(είναι συγκυβερνητης του Σκορπιου )αλλα σε κανει και λιγο ευερεθιστο/ευθικτο.Ο Κρονος σε κανει σοβαρο στα θεματα εργασιας-πολύ σοβαρο & υπευθυνο για την ηλικια σου .Οταν λοιπον καποιος συνεργατης κανει το λαθος ,να κανει λαθος,σου βγαινει ο Αρης και Οιμέ ατυχε συνεργατη!

Κρονος κυβερνητης του ηλιακου σου ζωδιου (θελει να πει ο ποιητης-εγω δηλαδη-ότι μαλλον εισαι σοβαρος,μετρημενος,αυταρκη ς,όχι ιδιαιτερα αισθηματιας,αλλα περισσοτερο ανθρωπος του καθηκοντος και της σκληρης εργασιας) δουλευει αρμονικα με το αφθονο συναισθημα του Καρκινου(τριγωνο).Να το ερμηνευσω στη πιο θετικη του πλευρα:Βαζει φρενο στα ατελειωτα mood-swings (…οπως λεμε εδώ στην Ελλαδα )του Καρκινου,που είναι πιστεψε με ,πολύ καλο!!!Απ’την άλλη ,τοση πειθαρχια ,στο συναισθημα ;Ασε που και που τον εαυτο σου ελευθερο!

Εκει στον Τοξοτη γινεται κανονικο παρτυ!
Στο πε και η Φυλλενια!Τυχερε!Διας στον Τοξοτη;Φιλοσοφεις,εχεις δικη σου αποψη από πολύ μικρη ηλικια.Καλες σχεσεις με δασκαλους,καθηγητες.
Βεβαια σε συνοδο με τον Ποσειδωνα και στον οικο της μεταμορφωσης ,παλι θετικα σκεπτομενη,γινεσαι και ιδεαλιστης και θελεις να κανεις ΤΗΝ αλλαγη και η αληθεια είναι πως από ότι καταλαβαινω,εχεις όλα τα προσοντα να πετυχεις ότι βαλεις στο μυαλο σου.

Και μια και μιλησα για ελευθερια πριν,βλεπω τον Ουρανο σε περιοπτη θεση στον 7ο οικο.Αγαπας την ελευθερια,σε ελκυουν οι πρωτοτυποι/περιεργοι και εξισου ανεξαρτητοι,ανθρωποι ως συνεργατες/ταιρια. Κακο δεν είναι φυσικα,αλλα μια και εχεις εντονη την αναγκη για ανεξαρτησια,ελευθερια και αλλαγη(τα’παμε αυτά) και μαλλον προτιμας να εκτελεις εργασιες σολο(και τα καταφερνεις μια χαρα),δυσκολα θα αραξεις σε έναν ανθρωπο, ειτε προκειται για συνεργασια,ειτε για αισθ.σχεση.Μπορει βεβαια ,απλα να δημιουργησεις ένα νέο «ρευμα»,έναν τελειως πρωροποριακο τροπο,να συνδεθεις.

Εχεις και την Αφροδιτη στον Τοξοτη(σε συνοδο μαλιστα με τον Ουρανο & τον Ν.Δεσμο)!Και γοητευτικος ανθρωπος αλλα και σουπερ φιλελευθερος!Ελκυεις φιλους πολλους, αλλα και το άλλο φυλο και εισαι τοσο γενναιοδωρος που δεν θελεις να κακοκαρδισεις κανεναν και…καμια!Η συμπεριφορα ανυπαντρου /εργενη θα σε συντροφευει,ακομα κι όταν (και εάν)βρεθεις δεσμευμενος(τροπος του λεγειν!).

Το μονο,κατα την γνωμη μου, που πρεπει να προσεξεις είναι ο Ν. Δεσμος σου. Σου παραθετω τα σχετικα κομματια,από τα αρθρα του site,για τους δεσμους στα ζωδια/οικους,προς γνωση και συμμορφωση(!):

{“ Κατά πάσα πιθανότητα το άτομο θα διαθέσει το μεγαλύτερο μέρος της ενεργητικότητας του στην προσπάθεια να μάθει την τέχνη της συνδιαλλαγής, αισθανόμενο την ανάγκη να σπουδάσει για να αποκτήσει κοινωνική ταυτότητα. ..Πρέπει να μάθει να σέβεται τη γνώμη και τα δικαιώματα των άλλων. Συχνά το σώμα του μπορεί να επιζητά την φυσική άσκηση, αλλά το μυαλό τον οδηγεί σταδιακά στη μελέτη. Παλιά μπορεί να είχε αποκτήσει την κατανόηση του κόσμου (της εκδήλωσης ) σε σχέση με τον εαυτό του. Τώρα πρέπει να κατανοήσει και τον εαυτό του και όλους τους ανθρώπους που περνούν από τη ζωή του.”}

{ “Τώρα, η κυριότερη προοπτική προόδου του, είναι να σταθεροποιήσει την αίσθηση του Εγώ του, χωρίς ν' αποκλείσει τελείως τα οφέλη του γάμου και της συνεργασίας.
Πολύ συχνά, όταν διαπιστώσει όλα αυτά που έχει θυσιάσει με το Νότιο δεσμό του, γίνεται εξτρεμιστικός, αισθανόμενος πως η μια κατάσταση ύπαρξης απαγορεύει την άλλη. Αρχίζει να βλέπει το κάθε τι με τη ζωτική ενέργεια του να καθοδηγήσει παρά να καθοδηγηθεί.”}

{“Για να βρει την ευτυχία στη τωρινή ζωή, πρέπει να μάθει να εξισορροπεί τις δικές του ανάγκες με αυτές των άλλων.
Να μην εκβιάσει τη πρόοδο του και ανεξαρτησία του, γνωρίζοντας πως και το ωραιότερο λουλούδι χρειάζεται καιρό για ν' ανθίσει, ενώ μόνο τα παράσιτα μεγαλώνουν γρήγορα.”}

Αυτ(ι)αααα από μένα :embarrest !

apn3a
28-07-2006, 02:29 AM
roadrunner σε βρίσκω αρκετά εύστοχη στα περισσότερα που παρατήρησες.. Τώρα αν αυτό είναι καλό (για μένα) δεν ξέρω.. Όπως κ επίσης δεν ξέρω αν αυτά αφορούσαν μόνο το τότε ή ισχύουν κ σήμερα.. (Όπως βλέπεις είμαι παντελώς άσχετος..:cheesy: )