PDA

View Full Version : [Συζήτηση] Η αιωνόβια γιαγιά-Δείκτες μακρο-ημέρευσης.



taurine
13-03-2012, 02:45 PM
Καλησπέρα σε όλους.

Με αφορμή το "ταξίδι" μιας μακρινής συγγενούς μου, εχω κάποιες απορίες.

Η γιαγια, την Παρασκευή 2/3/2012 και ώρα 17.30, έφυγε για τη γειτονιά των αγγέλων.

Ηταν ήδη 98 ετων, γερή σαν άλογο, γυαλιά δεν φορούσε, ετρωγε τα πάντα, περπατούσε κάθε πρωί από το σπίτι της μέχρι το βουνό, αγόγγυστα, και εκτός αυτού ...τα είχε 400! Το μόνο προβληματάκι ήταν η ακοή της. Είχε 11 εγγόνια και 7 δισέγγονα, το μεγαλύτερο εκ των οποίων ειναι σήμερα 24!
Εχασε το σύζυγό της στη γερμανική κατοχή, το 1942, και η ίδια έκανε τη δική της αντίσταση, καθως μπορούσε να χειριστεί πυροβόλο όπλο, ούσα ήδη εγκυος τότε στο 3ο παιδί της.

Ήξερε ακριβώς τα γενέθλιά της, (4/12/2012) καθως όταν ερωτήθηκε, είπε πως γεννήθηκε ανήμερα της Αγίας Βαρβάρας, όταν χτυπούσε η καμπάνα το πρωί για τη λειτουργία. Λογικά, η θεία λειτουργία ξεκινά στις 8 το πρωί και σύμφωνα με αυτά τα στοιχεία, εφτιαξα το χάρτη της.

Αν αυτό δεν σας κάνει να νιώσετε άβολα, ή αν δεν θεωρείται "άκομψο" από τη διαχείριση, μήπως κάποιος θα μπορούσε να μου πεί τη γνώμη του για τους δείκτες μακροζωίας και μακροημέρευσης σε αυτό το χάρτη? Ευχαριστω.

4096

Τίνα Ζαχαριάδου
13-03-2012, 02:55 PM
Ταυρίνα υποψιάζομαι πως η γιαγιά πρέπει να είχε γεννηθεί λίγο νωρίτερα και να είχε Ήλιο/Άρη στον 1ο και όχι στον 12ο.

taurine
13-03-2012, 03:08 PM
Ταυρίνα υποψιάζομαι πως η γιαγιά πρέπει να είχε γεννηθεί λίγο νωρίτερα και να είχε Ήλιο/Άρη στον 1ο και όχι στον 12ο.

Αν έχεις "βάσιμες" υποψίες, τότε να κανω μια διόρθωση?
Ποια ωρα θα πρότεινες?;)

Τίνα Ζαχαριάδου
13-03-2012, 03:19 PM
Απλώς μου κάνει εντύπωση ένας τόσο ζωντανός οργανισμός και με τόσο καλή υγεία να έχει τους Ήλιους/Άρη στον 12ο και όχι στον 1ο που σχετίζεται με το φυσικό σώμα. Αυτοί οι πλανήτες δείχνουν ζωτικότητα, να βρίσκονται στον 12ο και όχι μέσα στον 1ο ή έστω επάνω στον ωροσκόπο; Βέβαια ο Άρης απέχει 4 μοίρες και πάλι όμως μου φαίνεται κάπως... Σε γενικές γραμμές πάντως φαίνεται η μακροζωία της γιαγιάς αλλά αυτή τη φορά (με προσοχή βεβαίως βεβαίως) ας μιλήσουν τα μέλη.

lindaf
13-03-2012, 04:00 PM
Ταυρίνα συμφωνώ με την Τίνα.

Ο Άρης δίνει τρομερή ζωτικότητα και δύναμη στον Ήλιο,αλλά ΄στον 12ο ίσως να μην εκδηλωνόταν άμεσα και χωρίς καμία δυσκολία. Πρακτικά τώρα , η καμπάνα εκείνες τις εποχές χτυπούσε και τότε στις οχτώ? Θυμάμαι τους δικούς μου παππούδες παλιά που ήταν σχεδόν νυχτοπούλια, από τις 6 στην εκκλησία.

jungle
13-03-2012, 04:53 PM
Γεια σας κοριτσια!!!!

Ακομα κ τωρα η καμπανα χτυπα στις 7.30 το χειμωνα (κ στις 7.00 το καλοκαιρι)
Παντως εγω ειδα το χαρτη κ εβαλα ωρα γεννησης 7.00, γιατι μπορει να γεννηθηκε η γιαγια
κ μετα απο λιγη ωρα να χτυπησε η καμπανα,.......
Ετσι με αυτην την ωρα, ηλιος κ αρης ειναι στον 1ο κ κοντα στον ωροσκοπο
κ ο κυβερνητης του 4ου που απ οτι ξερω δειχνει το τελος της ζωης μας, ειναι
στον 8ο στο σπιτι του πλουτωνα που δειχνει τα βαθια γεραματα, κ σε τριγωνο
ακριβειας με αφροδιτη κυβερνητη 6ου.
Αν κανω λαθος........

taurine
13-03-2012, 04:55 PM
Σ'ευχαριστώ.
Μισό λεπτό να κάνω μια διόρθωση στο χάρτη.

Έτοιμος!4097

Atrapos
13-03-2012, 05:46 PM
Φοβάμαι Ταυρίνα ότι θα πρέπει να κάνεις κι άλλη διόρθωση. Η γιαγιά πράγματι γεννήθηκε 4 Δεκεμβρίου αλλά με το παλιό ημερολόγιο.

Που σημαίνει ότι με το σημερινό είναι 17 Δεκεμβρίου, δηλαδή προς το τέλος του Τοξότη.

jungle
13-03-2012, 06:09 PM
Φοβάμαι Ταυρίνα ότι θα πρέπει να κάνεις κι άλλη διόρθωση. Η γιαγιά πράγματι γεννήθηκε 4 Δεκεμβρίου αλλά με το παλιό ημερολόγιο.

Που σημαίνει ότι με το σημερινό είναι 17 Δεκεμβρίου, δηλαδή προς το τέλος του Τοξότη.




Δεν γινονται αυτες οι διορθωσεις αυτοματα στο προγραμμα...???

taurine
13-03-2012, 06:16 PM
Σ'ευχαριστω.
Να κατι που δεν σκέφτηκα καν...:lost:

Είχα όμως την εντύπωση πως το σύστημα "αναγνωρίζει" και μετατρέπει αυτόματα.


4098

Ξαναπροσπαθω λοιπόν, τρίτη και φαρμακερή!:lol:


(Υ.Γ Προς γνωση και συμμόρφωση, να μην ανεβάζουμε χαρτες με ανάδρομο Ερμή!!!!!!!!)

jungle
13-03-2012, 06:27 PM
Ακομα κ ετσι ταυρινα,
ο κυβερνητης του 4ου που παει στον 1ο σε στενη συνοδο με σεληνη κυβερνητη 8ου κ ηλιο
συγκυβερνητη 8ου, δεν ειναι ενδειξη μακροζωιας?
αλλα κ αυτη η στενη επισης συνοδος πλουτωνα-κρονου
δεν θεωρειται αλλη μια ενδειξη?
ισως....??????

taurine
13-03-2012, 07:00 PM
Ακομα κ ετσι ταυρινα,
ο κυβερνητης του 4ου που παει στον 1ο σε στενη συνοδο με σεληνη κυβερνητη 8ου κ ηλιο
συγκυβερνητη 8ου, δεν ειναι ενδειξη μακροζωιας?
αλλα κ αυτη η στενη επισης συνοδος πλουτωνα-κρονου
δεν θεωρειται αλλη μια ενδειξη?
ισως....??????

Πραγματικά δεν ξέρω.
Ο 8ος οίκος για μένα είναι δίκοπο μαχαίρι, καθως δεν είμαι και σίγουρη αν η μακροζωία ενός ανθρωπου εξαρτάται από εκεί ή από τον 4ο ή από τον Κρόνο ή από τον ωροσκόπο και τον κυβ. γενικότερα. Η περίπτωση της γιαγιάς ήταν αξιοθαύμαστη πάντως..

Ο κυβ. του 8ου στον 4ο (με καλές όψεις) θεωρείται ένδειξη μακροημέρευσης ή φωτογραφίζει "θέματα" ακίνητης περιουσίας?

Χρυσάνθη
13-03-2012, 11:03 PM
έχω σπάσει το κεφάλι μου...
Θα σημειώσω τα εξής:
Οι περισσότεροι δεκανοί της κυβερνώνται από τον Ουρανό ο οποίος είναι στη θέση του.
Επικρατέστερο στοιχείο η Φωτιά που δείχνει τη ζωτικότητα, την ισχυρή θέληση και μαζί με τον Άρη τον ηρωισμό της , Μεταβλητή φύση (πως αλλιώς θα προσαρμοζόταν στις δύσκολες καταστάσεις που πέρασε??).

Β Δεσμό στον Κριό = πήρε όντως τα όπλα!!! χαχα έτσι μπράβο! ΚΑΙ σε τρίγωνο με τον Άρη.. ε!

ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΤΙ ΒΡΗΚΑ! Αμοιβαία υποδοχή κυβερνητών 8ου και 4ου ΚΑΙ σε οίκο ΚΑΙ σε ζώδιο! Αυτά με βάση ότι ο Άρης είναι περίπου στον 1 οίκο και η ακμή 4ου οίκου στα Ψάρια. Επίσης σχηματίζουν ένα ωραιότατο Τρίγωνο!!!

Επίσης ο Πλούτωνας είναι σε κρίσιμη μοίρα... όχι ότι αυτές οι γενιές δεν είχαν ένα θέμα με το θάνατο... Και αντίθεση Ήλιου Δία με Πλούτωνα,...αλλά νομίζω ότι η Γιαγιά έβαλε σε ισχύ τη Φωτιά της και ερχόμενη κοντά με το θάνατο ή πιο σωστά ερχόμενη αντιμέτωπη με αυτόν (όψη αντίθεσης) τον νίκησε. Με ΒΔ επίσης περίπου στον 4.... νομίζω ότι η τρίτη ηλικία την ευνόησε και κράτησε πολύυυυ!

Τα χρόνια της να πάρετε Taurine!!!!! Και εσύ και οι κορούλες σου!!
Εάν βρω κάτι άλλο θα επανέλθω!

taurine
14-03-2012, 12:41 AM
Σ' ευχαριστω πάρα πολύ για τις παρατηρήσεις σου,ομολογω πως ακόμη έχω άγνοια σε κάποια θέματα, αλλά όσο μπορω το προσπαθώ,αν και ο χρόνος μου περιορισμένος.

Η αλήθεια είναι πως η συγκεκριμένη γιαγιά ήταν 2η εξαδέλφη της δικής μου γιαγιάς, και η εγγονή της, (4η εξαδέλφη μου) ειναι και αυτή Τοξοτίνα, αλέγκρα και έξω καρδιά.

Η γιαγιά ήταν αθυρόστομη, ζωηρή και φωνακλού, και με τους παπάδες δεν είχε καλή σχέση.

Επιπλέον, νομίζω πως πλησιάσαμε αρκετά το ωροσκόπιο, αναφορικά με την ώρα γέννησης, δεδομένου πως οι δύο δίδυμοι γιοι της -και θείοι μου- είναι Ταύροι α΄δεκαημέρου (ακμη 5ου οίκου της)

Και κάτι άλλο: ο σύζυγός της σκοτώθηκε το 1942 σε ενέδρα από γερμανική περίπολο,επάνω σε άλογο (ακμή 7ου σε Διδυμους, κυβ. 7ου σε 12ο, σε αδυναμία, από οίκο και ζώδιο, και σε ζωώδες ζώδιο).

Αυτάααααααααααααααα...
Γειά σου Γιαγιά λεβέντισσα!

Χρυσάνθη Σπίγγου
14-03-2012, 10:00 AM
Μήπως Ταυρινάκι μου λέγοντας,

"Η γιαγιά ήταν αθυρόστομη, ζωηρή και φωνακλού, και με τους παπάδες δεν είχε καλή σχέση". περιγράφεις την δική μου γιαγιά και βρεθούμε και συγγενείς στο τέλος;

Πλάκα κάνω αλλά ανάλογη ήταν και έως ετών 106 που έφτασε και η δική μου γιαγιά.

Πάντως η δική σου που ήταν αθυρό..... φωνακλού αλλά ιδίως δεν πήγαινε τους παπάδες, είναι μετά βεβαιότητας και η δική μου συμπαντική γιαγιά.

Μην δω παπά - αν και ο δικός μου παππούς ήταν άψογος και χιλιοσπουδαγμένος παπάς και αστρολογία και όλα τα μεταφυσικά τα έχει στο τσεπάκι - γιατί με πιάνει σύγκρυο.

Ου ολίγοι εξ'αυτών στην έπεφταν ή σε έστελναν νοερά στον εω από εδώ με τις ανήθικες προτάσεις τους ή έως και τις αισχρές τους και ανοιχτές σεξουαλικές παρενοχλήσεις.

Παπά καλύτερα λοιπόν ας μην βλέπω και ας μην ακούω. Κρίμα, αλλά τα παραπάνω δεν είναι μόνον δικές μου εντυπώσεις οι εκτιμήσεις. Δίχως όμως όλα αυτά να αποκλείουν ακόμα και σήμερα, σεμνούς και εξαιρετικά ενάρετους της ψυχής πρώτα από όλα, αλλά και του αξιωμάτος τους.

Φιλ - Χρ

Atrapos
14-03-2012, 11:07 AM
Νομίζω το χαρακτηριστικό στοιχείο του χάρτη είναι η πολυαστρία στον Τοξότη, γύρω από τον Ωροσκόπο της. Είναι στοιχείο που δίνει αισιοδοξία και όραμα. Αυτό ενισχύεται και από την φάση της Σελήνης, στην αρχή του κύκλου της, που δείχνει άνθρωπο με προσανατολισμό στο μέλλον. Προχωράει δηλαδή χωρίς να κοιτάει πίσω.

Το γεγονός ότι τα δύο Φώτα και ο Ωροσκόπος βρίσκονται στο ίδιο ζώδιο, δείχνει νομίζω άνθρωπο που δεν έχει να κρύψει κάτι. Αυτό που είναι, αυτό που αισθάνεται, αυτό που χρειάζεται, δεν έχει κανένα πρόβλημα να το δείξει.

Φυσικά η σύνοδος του Άρη με τα δύο Φώτα στον 1ο οίκο δείχνει και μια γερή κράση.

Οι πλανήτες στον Τοξότη, κυβερνούνε τον 4ο, 7ο, 8ο και 9ο οίκο. Δείχνουν δηλαδή στοιχεία της προσωπικότητας της που όμως τα μοιράζεται εύκολα με τους άλλους, αφού στους οίκους αυτούς το ζητούμενο είναι να βρεθούμε με τους άλλους, να γίνουμε κοινωνοί στις ανάγκες, στις ιδέες, στις αξίες, στη ζωή τους.

Αυτό το μοίρασμα με τους άλλους ενισχύεται και από την παρουσία του Δία (κυβερνήτη της πολυαστρίας στον Τοξότη) στον Υδροχόο / 2ο οίκο μαζί με τον Ουρανό που βρίσκεται σε κυριαρχία. Μπορούμε να πούμε ότι ήταν ανοιχτόκαρδος και ελεύθερος άνθρωπος.

Η σύνοδος Κρόνου / Πλούτωνα στον 7ο οίκο μάλλον δείχνει τη βίαιη διάλυση του γάμου της.

Αν λοιπόν είναι να βγάλουμε κάποια συμπεράσματα, θα λέγαμε ότι στοιχεία του χαρακτήρα που βοηθάνε στη μακροζωία είναι η αισιοδοξία, η απλότητα, η αφοσίωση σε κάτι που θεωρούμε σημαντικό, να μην κολλάμε σε περασμένα και να μοιραζόμαστε με τους άλλους αυτά που πιστεύουμε ότι αξίζουν.

jungle
14-03-2012, 11:13 AM
Τελικα κοριτσια ποια μερα κραταμε για τα γενεθλια?
4 ή 17 Δεκεμβριου...????

taurine
14-03-2012, 01:55 PM
Τελικά δουλέψαμε το χάρτη με 17/12/1914.

Χρυσάνθη Σπίγγου
14-03-2012, 02:08 PM
Δεν μου λες Ατραπότατε ( ας μου επιτραπεί η εν λόγω αναφώνηση ) αλλά μιας και είσαι και η συμπάθεια μου φυσικά, εγώ δηλαδή που και αθυρο......είμαι και έξω καρδιά, και που μοιράζομαι και σπέσιαλ Δία/Ουρανό Ουρανότατο έχω, και σούπερ ελεύθερη έως οικτρά φιλελεύθερη είμαι, και βίαια χώρισα, και ιδέες, και κοινωνική κ.λ.π, για πόσο με κόβεις να τραβάω την ανηφόρα;

Φυσικά μην με ακούσει ο Σώκρατος γιατί με καθαίρεσε εννοείται επί τόπου!

Αλλά να είπα και εγώ να κάνω και λίγο πλακίτσα γιατί έτσι και αλλιώς η μέχρι τώρα ζωή μου απέδειξε πως μάλλον και μέχρι εδώ που έφτασα θα πρέπει και εγώ να έχω κάπως γερή κράση.

Καλά να είναι όλοι εύχομαι και σαν τα ψηλά βουνά - αρκεί φυσικά να είναι υγιείς - να γίνονται.

maria76
14-03-2012, 10:59 PM
Αν λοιπόν είναι να βγάλουμε κάποια συμπεράσματα, θα λέγαμε ότι στοιχεία του χαρακτήρα που βοηθάνε στη μακροζωία είναι η αισιοδοξία, η απλότητα, η αφοσίωση σε κάτι που θεωρούμε σημαντικό, να μην κολλάμε σε περασμένα και να μοιραζόμαστε με τους άλλους αυτά που πιστεύουμε ότι αξίζουν.[/QUOTE]

Τι είπες τώρα...πολύ καλό.:lol:

Atrapos
14-03-2012, 11:37 PM
Τι είπες τώρα...πολύ καλό.:lol:

Το να το λέμε είναι εύκολο. Στην πράξη είναι η δυσκολία.:(


Δεν μου λες Ατραπότατε ( ας μου επιτραπεί η εν λόγω αναφώνηση ) αλλά μιας και είσαι και η συμπάθεια μου φυσικά, εγώ δηλαδή που και αθυρο......είμαι και έξω καρδιά, και που μοιράζομαι και σπέσιαλ Δία/Ουρανό Ουρανότατο έχω, και σούπερ ελεύθερη έως οικτρά φιλελεύθερη είμαι, και βίαια χώρισα, και ιδέες, και κοινωνική κ.λ.π, για πόσο με κόβεις να τραβάω την ανηφόρα;


Χρυσάνθη, δεν έχεις ανάγκη εσύ από προγνώσεις. Τα ξέρεις καλύτερα. (Πάντως εγώ δεν είπα ότι η αθυροστομία και ο βίαιος χωρισμός βοηθάνε στην μακροζωία:lol:).

katiakiss
14-03-2012, 11:53 PM
Έχω την εντύπωση ότι στη μακροζωία συμβάλει και το καλό σεξ.

Οι μελέτες το λένε, όχι εγώ...:o:lol::o

Atrapos
15-03-2012, 12:00 AM
Έχω την εντύπωση ότι στη μακροζωία συμβάλει και το καλό σεξ.

Οι μελέτες το λένε, όχι εγώ...:o:lol::o

Μπορείς να μας το αναλύσεις με βάση τον χάρτη; Εδώ είμαστε αστρολογικό φόρουμ.:D

Χρυσάνθη Σπίγγου
15-03-2012, 12:03 AM
Ευχαριστώ katiakissara! για την επισήμανση!

Τα ίδια είπαν και στην αφεντιά μου οι γιατροί τριών διαφορετικών ειδικοτήτων, ο ανοιχτόμυαλος γιός μου, η κουνιάδα μου και πλήθος άλλων φίλων.

Ομως το καλό σεξ θέλει και το ανάλογο best other person, και ας μην γελιόμαστε, με αναλογία 6 γυναίκες για κάθε άντρα, ε πως να το κάνουμε, κάποιες πρέπει να κάνουν την υπόθεση κανονική γαργάρα.................

Διαφωνείς; Αμ έλα που δεν διαφωνείς. Χα,χα,χα,χα...........

Φιλάρες!

Χρυσάνθη Σπίγγου
15-03-2012, 12:13 AM
Ως προς τις προγνώσεις κάνεις οικρότατο λάθος!

Και μιας που τα λέμε έξω από τα δόντια να πούμε πως γενικότερα οι Ιχθείς και η κούτρα που κουβαλάνε, αλλά και γενικώς τα μεταβλητά ζώδια, χρειάζονται πάντα έναν καθοδηγητή ακόμα και όταν οι ίδιοι γνωρίζουν να προγνώσκουνμ, να διαβάζουν άστρα, και γενικώς να κατανοούν τα της αντίπερας όχθης.

Αυτό γιατί οπως όλοι γνωρίζουμε, τουλάχιστον ο συναισθηματικός κόσμος των Ιχθύων -άμα δεν έχουν τουλάχιστον και λίγη γη να τους γειώνει - είναι σαν σε θαλασσοφουρτούνα χωρίς καπετάνιο!

Οσο για το βίαιο χωρισμό, ή την αθυροστομία, με πνεύμα αστειότητος διακείμενη και μόνο, το είπα γιατί είναι πράγματι ώρες -ώρες να απορεί κανείς το πως κάποιοι άνθρωποι παρά τα μύρια όσα τραβάνε το σχοινί του πεπρωμένου τους τραβάει μέχρι του απύθμενου, ενώ άλλοι που τα έχουν κάπως πιο εύκολα, μας αποχαιρετούν εκεί που δεν το περιμένει κανείς.

katiakiss
15-03-2012, 12:31 AM
Μπορείς να μας το αναλύσεις με βάση τον χάρτη; Εδώ είμαστε αστρολογικό φόρουμ.:DΑφού σου λέμε η γιαγιά έμεινε χήρα το 42. Δεν είναι κομψό να λέμε τέτοια πράγματα. :o
Αλλά αφού το πας έτσι, ας το δούμε και αστρολογικώς, τα hilights.

Κυβερνήτης 5ου Ο Άρης στον Τοξότη και στον 1ο , σύνοδο με Ήλιο και εξάγωνο με Δία. Μια χαρά από αυτή την άποψη η γιαγιά.
Αφροδίτη ανάδρομη μεν, στον Τοξότη δε και σε τρίγωνο με τον Ποσειδώνα από τον 8ο παρακαλώ. Δεν το λες και πολύ καλό…. Το ότι η Αφροδίτη ήταν στον 12ο … Τα χρόνια εκείνα και χήρα γυναίκα… Καλά ήταν στον 12ο. Πάντως, τον ρομαντισμό και το αίσθημα τα είχε ανάγκη για να λειτουργήσει και σίγουρα έκρυβε στην ψυχή της κάποιο μεγάλο έρωτα. Ωστόσο, αρκετά Πλατωνική την βλέπω την ζωή της.
Και πάμε στον κυβερνήτη του 8ου που είναι η Σελήνη στον Καρκίνο και κάνει σύνοδο με Κρόνο και Πλούτωνα. Τι να πει κανείς; Είναι σαν το τραγούδι: «…κι αν είναι η μοίρα μου σακατεμένη…»

Χρυσάνθη διαφωνώ. Μπορεί η αναλογία να είναι 1 προς 6, αλλά αυτό είναι να το έχεις. Υπάρχουν περιπτώσεις που θα έμεναν άπραγες και με αναλογία 1 προς 156, καθώς επίσης και περιπτώσεις που θα διέπρεπαν όσο οι 156 γυναίκες μαζί! Είναι θέμα ταπεραμέντου.

Atrapos
15-03-2012, 12:45 AM
Συγνώμη Κάτια αλλά έχεις χάσει επεισόδια (η πολλή δουλειά τρώει τον αφέντη:lol:).

Άλλο χάρτη κοιτάμε. Ρίξε μια ματιά σε όλη τη συζήτηση και δεν θα χάσεις: Κυβερνήτης 5ου η Αφροδίτη στον Σκορπιό σε τετράγωνο με τους Δεσμούς και τρίγωνο με Ποσειδώνα.

taurine
15-03-2012, 01:31 AM
Συγνωμη, αλλα για ποιο σεξ μιλάμε?
Η γιαγια εμεινε χήρα από τα 28 σε ενα χωριό που οι άνδρες είτε είχαν παρει τα βουνά είτε ειχαν σκοτωθεί από τους Γερμανούς.

Μάλλον ο 1ος, ο 5ος και ο 8ος μαρτυρησαν τα μυστικά της μακροζωίας.:lol:

katiakiss
15-03-2012, 01:41 AM
Συγνώμη Κάτια αλλά έχεις χάσει επεισόδια (η πολλή δουλειά τρώει τον αφέντη:lol:).

Άλλο χάρτη κοιτάμε. Ρίξε μια ματιά σε όλη τη συζήτηση και δεν θα χάσεις: Κυβερνήτης 5ου η Αφροδίτη στον Σκορπιό σε τετράγωνο με τους Δεσμούς και τρίγωνο με Ποσειδώνα.Τι με αφήνετε και ξεφτιλίζομαι καλέ; Έχει δίκιο ο atrapotatos άλλο χάρτη κοιτάζω...:wacko:
Πείτε τα εσείς κι εγώ θα σας καμαρώνω. Η αλήθεια είναι πως έχω δουλειά και η συμμετοχή μου στην κουβέντα , μόνο σε τσαπατσουλιές θα οδηγήσει.:o:o:o