PDA

View Full Version : Ήλιος-Δίας σε 9ο..



ellielli
10-03-2012, 12:30 AM
Πραγματικά βρίσκομαι σε ένα κομβικό σημείο της ζωής μου..Έκεινο το σημείο λίγο πριν τα 25 σου που πήρες ενα παραιατρικό πτυχίο και που στην αγόρα εργασίας την παρούσα φάση δεν πιάνει μια..Στεναχωριέμαι γιατί με έχουν πιάσει τα υπαρξιακά μου απο την μια οτι αυτό που σπούδασα δεν μου αρέσει και δεν ξέρω τι να κάνω απο την άλλη που θα με κάνει ευτυχισμένη,ναι θέλω αυτή την πολυτέλεια!Βλέποντας δε το γενέθλιο χάρτη με ήλιο και δία στον 9ο δεν ξέρω πότε θα ρθει η στιγμή που θα τα παρατήσω όλα(και όχι δεν θα γίνω πριγκήπισσα,γιατί δεν μπορώ):p αλλά θα φυγώ να βρώ την τύχη σε μέρη αλλούτερα..:cool:(30/4/88,13:46)

Χρυσάνθη Σπίγγου
10-03-2012, 12:53 PM
Καλημερούδια σου,

Το παραιατρικό σου έκατσε λόγω Βορείου Δεσμού! Το ότι δεν σου αρέσει σου έκατσε λόγω της 150ο όψης με Ωροσκόπο. Το ότι βάλλεσαι από τα υπαρξιακά σου, οφείλεται επίσης στον Β/Δ/Ι, αλλά ειδικότερα τώρα λόγω ανάδρομου Αρη στην Παρθένο που πάει πέρα δώθε και μας ταλανίζει σχεδόν άπαντες της γης!

Το ότι φρίκαρες, επίσης οφείλεται μεταξύ όλων των άλλων, στο Β/Δ/Ι και τον ωρο. αλλά φυσικά και στην όψη 150ο μεταξύ Ερμη και Σελήνης! Το ότι η σύγκρουση Ωρ/Βορείου σε κάνει να θες πριγκηπικά πράγματα δεν είναι τυχαίο. Οπως δεν είναι και τυχαίο ότι θες να πάρεις τα όρη και τα βουνά.

Φυσικά μην λάβεις τα παραπάνω ως εμπεριστατωμένη ερμηνεία - μιας και δεν θα μπορούσε να είναι έτσι ή αλλιώς, καθώς δεν μας λες που γεννήθηκες - αλλά και γιατί γενικώς από τα λίγα που εξέλαβα από τον χάρτη σου καλό μου κορίτσι, η σύγκρουση σου δεν έγκειται μόνο στα προαναφερθέντα.

Να ένας γενέθλιος Αρη, μία γενέθλια Αφροδίτη -κυβερνήτη του 2ου/9ου10ου - και γιατί εγώ με τα ολίγα περί αστρολογίας που σκαμπάζω θα σε προόριζα εντελώς προς άλλη κατεύθυνση από αυτήν που σπούδασες. Π.χ. θα σου έλεγα να σπουδάσεις ξεναγός -αν πήγαινες τις ξένες γλώσσες, ή παρεμφερείς τομείς του ταξιωτικού κλάδου............τόσοι και τόσοι υπάρχουν.

Λάβε όμως υπόψη σου πως ποτέ δεν είναι αργά για τίποτε, και ότι - ως άτομο που ασχολείται αποκλειστικά με την καρμική-συστημική αστρολογία - γνωρίζω από πρώτο χέρι, ότι πολλοί είναι εκείνοι που με Β/Δ/Ι, συχνά πυκνά τυγχάνει να περνάνε από τον παρα ή και τον ιατρικό χώρο αλλά μετά ανοίγουν πανιά για αλλού.

Είσαι νέα, ωραία, και δυνατή όμως για να απελπίζεσαι. Είναι επίσης πολύ κρίμα να μην βλέπεις έστω και νοερά φως στην άλλη άκρια του τουνελ. Και με τέτοιο 9ο, ντροπή! χε,χε,χε......

Εγω πάντως με αυτο το γενέθλιο και παρά τις διάφορες δύσκολες όψεις θα είχα λόγους να χαίρομαι μιας και αυτός ο χάρτης κρύβει τους καλούς θησαυρούς του! Αρκεί να ξέρεις να τους ανακαλύπτεις

Στάσου σε αυτό, και μην το βάζεις κάτω.

Φιλ-Χρ -Σπ

ellielli
12-03-2012, 01:57 AM
wow!Εχώ μείνει αντικειμενικά άφωνη..χαχα,βεβαία δεν εχώ τις γνώσεις που κατέχεται στην αστρολογία αλλα πραγματικά μου φτιάξατε την διάθεση μεσά απο αυτή την ανάλυση!Ευχαρίστω πολύ για αυτό λοίπον:D

Χρυσάνθη Σπίγγου
12-03-2012, 07:59 AM
Be alway happy,

Με τέτοι χάρτη έχεις κάθε λόγο να απογειώνεσαι! Αρκεί μόνο κάποια στιγμή, να λάβεις μία γενναία και βαθιά ανάλυση του!

Καλή εβδομάδα σου εύχομαι, και είπαμε, εσύ με τέτοιο χάρτη δεν το βάζεις με τίποτε κάτω.

Φιλ Χρ - Σπ