PDA

View Full Version : Γενεθλιος χαρτης-παιδια απο προηγουμενο γαμο



JOSE
18-02-2012, 11:58 PM
Καλησπέρα αγαπητά μου μέλη θα ήθελα να σας ρωτησω ποιες ενδειξεις υπάρχουν στο γενεθλιο ωροσκοπιο αν κάποιος προκειται να παντρευτεί ατομο το οποιο εχει ήδη ξαναπαντρευτεί και υπάρχουν παιδια απο προηγουμενο γαμο;;;!!!!
Σας ευχαριστώ:confused::confused::confused:

Carola
19-02-2012, 02:02 AM
Καλησπέρα. Δεν είμαι σίγουρη για την απάντησή μου, αλλά εγώ θα ερμήνευα την υπόθεση με τη βοήθεια παράγωγων οίκων. Άρα σε προσωπικό χάρτη θα έβλεπα τον 5ο οίκο(παιδιά) του 7ου οίκου (σύντροφος), δηλαδή τον 11ο. Εφόσον οι ερωτήσεις που θέτουμε στο σύμπαν εξαρτούνται από το χρόνο (νόμος συγχρονικότητας) θα παρατηρούσα στη συνέχεια τις διελεύσεις και τις όψεις που δέχεται η ακμή του 11ου οίκου τη συγκεκριμένη στιγμή.

JOSE
19-02-2012, 10:29 PM
Καλησπέρα. Δεν είμαι σίγουρη για την απάντησή μου, αλλά εγώ θα ερμήνευα την υπόθεση με τη βοήθεια παράγωγων οίκων. Άρα σε προσωπικό χάρτη θα έβλεπα τον 5ο οίκο(παιδιά) του 7ου οίκου (σύντροφος), δηλαδή τον 11ο. Εφόσον οι ερωτήσεις που θέτουμε στο σύμπαν εξαρτούνται από το χρόνο (νόμος συγχρονικότητας) θα παρατηρούσα στη συνέχεια τις διελεύσεις και τις όψεις που δέχεται η ακμή του 11ου οίκου τη συγκεκριμένη στιγμή.

Σ' ευχαρισστώ πολύ για την απάντησή σου!Δηλ. κοιτάω τον 11ο οίκο τον δικό μου; Υπάρχει κάποιο άρθρο στο side για τους παράγωγους οίκους;:confused::confused::confused:

Carola
19-02-2012, 10:49 PM
Καλησπέρα! Δεν θυμάμαι καλά που το έχω διαβάσει, αλλά ψάξε μια φορά στη βιβλιοθήκη του site. :)

joanna1975
19-02-2012, 10:59 PM
Καλησπέρα!Για να δουμε ομως πρωτα αν όντως υπαρχει γαμος με ατομο που εχει διαζευτεί κοιτάμε τον δικο μας 7ο οίκο αν είναι σε διπλό ζωδιο που μπορεί να σημαινει ή οτι θα κανουμε εμεις δευτερο γαμο ή ο συντροφός μας θα έχει ήδη ενα γαμο στο ενεργητικό του!π.χ. 7ος οικος στους ιχθείς.
οσο για τους παραγωγους κοιτάμε τον 11ο οίκο και τις όψεις του.
Μακαρι να ηξερα περισσοτερα να σε βοηθούσα:)

Carola
19-02-2012, 11:06 PM
Εύρηκα! Βρίσκεις το άρθρο στο χάρτη πλοήγησης του site κάνε κλικ στη προγνωστική αστρολογία και μετά στο '' Παράγωγοι οίκοι'' νρ. 71.

Carola
19-02-2012, 11:13 PM
Νομίζω αν έχει κάποιος 7ο σε διπλό θα έχει ο ίδιος δεύτερο γάμο. Αλλά για να παντρευτεί κάποιος για δεύτερη φορά κάποιον που επίσης το έχει για δεύτερη φορά (τρίτη,τέταρτη κτλ), θα έχουν και οι δύο 7ο σε διπλό. Τότε θα είναι και οι δύο τόσο μεταβλητοί, που τελικά η σχέση θα λήξει και θα έχουν πάλι γάμο! Αστιεύομαι!

joanna1975
19-02-2012, 11:31 PM
Εύρηκα! Βρίσκεις το άρθρο στο χάρτη πλοήγησης του site κάνε κλικ στη προγνωστική αστρολογία και μετά στο '' Παράγωγοι οίκοι'' νρ. 71.

Εννοείς το αρθρο παραγωγοι οικοι στην ωριαία;Το διαβασα λίγο βιαστικά!τελικά τα παιδιά του συζύγου φαινονται απο τον 11ο οίκο;:)

katiakiss
19-02-2012, 11:55 PM
Καρολίνα πολύ σωστά τα λες. Ο 11ος είναι ο οίκος που κοιτάζουμε για να δούμε τα παιδιά του συντρόφου ή την κατάσταση εκείνη που θα μας πληροφορεί για κάτι τέτοιο.
Πολλές φορές μπορούμε να έχουμε συμπληρωματικές πληροφορίες από την κατάσταση του 8ου οίκου, που είναι τα αποκτήματα μέσα από τον σύντροφο (αν και βασικά ο 8ος συνδέεται και με τις αξίες των άλλων, όχι μόνο τα υλικά αποκτήματα), πάντως μπορεί να δείχνει και παιδιά που αποκτάς από τον σύντροφο. Σε αυτή την περίπτωση μπορείτε να σκεφτείτε κάποιον που έχει χάσει την γυναίκα του και το παιδί το μεγαλώνει η καινούργια σύντροφος , την οποία αναγνωρίζει σαν μητέρα.
Στην πραγματικότητα η συναστρία των δύο ατόμων μπορεί να μας πει τα περισσότερα. Αν για παράδειγμα κάποιος πλανήτης στου Α ατόμου , τοποθετείται μέσα στον 5ο οίκο του Β ατόμου και από εκεί δέχεται αρνητικές όψεις του Α προς κάποιους άλλους πλανήτες του Β, πιθανόν να σημαίνει ότι κάποιο θέμα υπάρχει που σχετίζεται με τα παιδιά.
Ακόμα ένα παράδειγμα , αν ένα άτομο Α, έχει Κρόνο που τοποθετείται στον 5ο οίκο του ατόμου Β, τότε αυτό μπορεί να σημαίνει ότι είναι πιθανό το άτομο Α να έχει παιδιά, τα οποία να κάνουν την σχέση λιγότερο διασκεδαστική, λόγω των ευθυνών. Σκεφτείτε μια σχέση όπου ο ένας από τους δύο έχει παιδιά που τα παίρνει το Σαββατοκύριακο , τις μέρες που ο άλλος τις περιμένει πως και πως για να ξεκουραστεί και να περάσει λίγο ποιοτικό χρόνο με τον σύντροφό του.
Οι τρόποι για να το δει κανείς αυτό είναι πολλοί. Πάντως, ένα πλούσιος η τονισμένος 11ος δίνει συχνά έναν χαρακτήρα που έχει αρκετή άπλα ψυχής και σκεπτικού ώστε να δέχεται άνετα τα παιδιά του άλλου. Μην ξεχνάμε ότι μιλάμε για τον 11ο του Υδροχόου, με φυσικό κυβερνήτη τον Ουρανό.:)

Carola
19-02-2012, 11:59 PM
Ναι αυτό το άρθρο εννοώ. Νομίζω πως με αυτή τη λογική ο 11ος οίκος αντιστοιχεί στα παιδιά του συντρόφου και η ερώτηση που θέτουμε συνδέεται άμεσα με τη στιγμή.

Carola
20-02-2012, 12:08 AM
Ναι πράγματι! Ώντας οίκος υδροχόου, οι πλανήτες σε 11ο φανερώνουν πως το άτομο αφήνει περιθώρια, είναι ουμανιστής και η ελπίδα πεθαίνει τελευταία σ'αυτόν. Πολύ τον σέβομαι τον υδροχόο ως ζώδιο (ακόμη και στην μεγάλη αρκάνα αντιπροσωπείται από την κάρτα αστέρι, πηγή ελπίδας και γνώσης). Επίσης ο 11ος θεωρείται και οίκος Θεού, άρα φανταστείτε τι θετικός που είναι ο υδροχόος!

Carola
20-02-2012, 12:28 AM
Και πολύ ωραίο το παράδειγμα με τον κρόνο! Όπου επεμβαίνει τούτος ο κακεργέτης, χαλάνε τα πράγματα.

joanna1975
20-02-2012, 07:13 PM
Επειδή προβληματιστηκα τωρα,δηλαδή εγω οσον αφορά το συγκεκριμένο θέμα, που εχω κρονο στον 11ο οίκο και Δια στον 8ο πως θα μπορουσε να ερμηνευτεί;

Carola
20-02-2012, 11:03 PM
Εγώ θα το ερμήνευα κάπως έτσι. Ο δίας σε 8ο δηλώνει τύχη και εύνοια σε θέματα κληρονομιάς, πιθανό λαχείο και μια γενική επωφέληση από τα χρήματα άλλων,όπως είναι και η λέξη κλειδί για τούτο τον οίκο. Ίσως επίσης να βλέπεις αισιόδοξα και φιλοσοφικά θέματα ταμπού όπως ο θάνατος, το σεξ και ό,τι μεταφυσικό. Ο κρόνος σε 11 πιθανών να φανερώνει λίγες αλλά αληθινές φιλίες. Επίσης, δηλώνει μια επιφυλακτικότητα στις ελπίδες και στα μακρόπνοα σχέδια καθώς και ωριμότητα στην προσέγγισή τους.

joanna1975
21-02-2012, 07:55 PM
Εγώ θα το ερμήνευα κάπως έτσι. Ο δίας σε 8ο δηλώνει τύχη και εύνοια σε θέματα κληρονομιάς, πιθανό λαχείο και μια γενική επωφέληση από τα χρήματα άλλων,όπως είναι και η λέξη κλειδί για τούτο τον οίκο. Ίσως επίσης να βλέπεις αισιόδοξα και φιλοσοφικά θέματα ταμπού όπως ο θάνατος, το σεξ και ό,τι μεταφυσικό. Ο κρόνος σε 11 πιθανών να φανερώνει λίγες αλλά αληθινές φιλίες. Επίσης, δηλώνει μια επιφυλακτικότητα στις ελπίδες και στα μακρόπνοα σχέδια καθώς και ωριμότητα στην προσέγγισή τους.

Γλυκιά μου carola οσον αφορα τον 8ο οίκο πρφανώς βλέπω αισιοδοξα και φιλοσικα τα παραπάνω θέματα γιατί απο ευνοια απο χρηματα άλλων που;!!! τετοια τυχη!!!:)

JOSE
21-02-2012, 09:20 PM
Σας ευχαριστώ πολύ για την συμμετοχή σας!Ομως οι γνωσεις μου ειναι περιορισμένες για να φθασω στην ωριαια αστρολογια!
Απο τον γενεθλιο χαρτη ποιες αλλες ενδειξεις υπαρχουν;
Αν θα ηθελαν θα μπορουσαν και μέλη να αναφερουν τις ενδειξεις τους για το συγκεκριμένο θεμα!!! ή ενδειξεις που αφορουσαν ηλιακη επιστροφη οταν γνωρισαν συντροφους διαζευμενους με παιδια!;)

Carola
21-02-2012, 10:56 PM
Ο χρόνος θα δείξει! Ο δίας κάνει τα δώρα του εκεί που δεν το περιμένεις. Σας εύχομαι με όλη τη ψυχή να σας αποδείξει τη γενναιοδωρία του!

Carola
21-02-2012, 11:03 PM
Δεν είμαι σίγουρη, αλλά ίσως θα σας βοηθούσε ο 5ος οίκος του άλλου ατόμου. Πάντως δε μπορώ να απαντήσω σε τέτοιο θέμα, είναι σοβαρό και ζητά γνώμη ειδικού. Άλλωστε, έχω και πυρετό τώρα που αλλοιώνει τις απαντήσεις!

joanna1975
22-02-2012, 10:00 PM
Ο χρόνος θα δείξει! Ο δίας κάνει τα δώρα του εκεί που δεν το περιμένεις. Σας εύχομαι με όλη τη ψυχή να σας αποδείξει τη γενναιοδωρία του!

Γλυκιά μου carola ειμαι 36 ετών και τα δωρα του Δια δεν τα εχω δει ακομα!!!!βεβαια μια και μοναδικη θετική οψη εχω που και αυτή δεν πρεπει να μετρα γιατί νομιζω ότι συνδέεται με το καρμα!!!Με εχει απογοητευσει πληρως ο διας!!!Εκτος και αν επειδή τον εχω αναδρομο και τα δωρα του τα δω μετά τα 50!!!Γιατί κάτι τετοιο εχω διαβασει για τον αναδρομο δια!!!;););)

katiakiss
22-02-2012, 10:35 PM
Καλησπέρα αγαπητά μου μέλη θα ήθελα να σας ρωτησω ποιες ενδειξεις υπάρχουν στο γενεθλιο ωροσκοπιο αν κάποιος προκειται να παντρευτεί ατομο το οποιο εχει ήδη ξαναπαντρευτεί και υπάρχουν παιδια απο προηγουμενο γαμο;;;!!!!
Σας ευχαριστώ:confused::confused::confused:

Η ερώτηση που έκανες παραμένει επί της ουσίας αναπάντητη, λόγω του ασαφούς της σκοπού. Πριν δοθεί μια απάντηση ας δούμε τα επί μέρους σημεία της ερώτησης:

1) Αν φαίνεται στον γενέθλιο χάρτη ο γάμος

2) Αν φαίνεται στον γενέθλιο χάρτη γάμος με άτομο που έχει παιδιά.

Τελικά ο σκοπός είναι να δεις αν το άτομο αυτό που τώρα υπάρχει γνωριμία μαζί του και που έχει προφανώς παιδιά, είναι και το άτομο με το οποίο θα κάνεις γάμο εσύ ή όποιος \ όποια είναι ο \ η ενδιαφερόμενος \ ενδιαφερόμενη.

Για να κάνουμε πιο εύκολη την συζήτηση θα θεωρήσω ότι η ενδιαφερόμενη είσαι εσύ, «έστω ότι» λοιπόν.

Σου απαντώ ότι σε έναν γενέθλιο χάρτη μπορούμε να δούμε:

1) Αν υπάρχει η τάση να κάνει το άτομο έναν γάμο ή να μην κάνει. Να έχει έναν ευτυχισμένο γάμο ή έναν γάμο με δυσκολίες κτλ.

2) Αν υπάρχει κάποια γενέθλια ένδειξη ότι μπορεί το άτομο να έχει την τάση να υπάρχουν στη ζωή του τα παιδιά του συντρόφου.

Για την περίπτωση 2 , έχουν ήδη ειπωθεί κάποια πράγματα στο θέμα που άνοιξες.
Για την περίπτωση 1, μπορείς να διαβάσεις πολλά σχετικά άρθρα από την βιβλιοθήκη του site.

Αν επιθυμία σου είναι να μάθεις αν η σχέση με το συγκεκριμένο άτομο που έχει παιδιά θα οδηγήσει σε γάμο, τότε πρέπει να δεις την συναστρία των ατόμων και όλα τα προγνωστικά συστήματα ώστε να διασφαλίσεις ότι πέρα από το αν υπόσχετε η συναστρία αυτή μακροχρόνια δέσμευση, είναι και οι προσωπικοί χάρτες των ατόμων ταυτόχρονα ενεργοποιημένοι για ένα τέτοιο γεγονός.
Τι θέλω να πω με αυτό; Ότι ακόμα κι αν το άτομο Α ταιριάζει απόλυτα για μακροχρόνια δέσμευση με το άτομο Β, αν τα προγνωστικά συστήματα για το πρόσωπο Α δείχνουν πιθανό γάμο , αλλά για το πρόσωπο Β όχι, τότε δεν μπορούμε να μιλάμε για γάμο, τουλάχιστον όχι για το διάστημα που εξετάζουμε. :)

Carola
22-02-2012, 10:45 PM
Νομίζω πως ο ανάδρομος δίας δεν δηλώνει τίποτα αρνητικό, αντίθετα δηλώνει άτομο με βαθιά γνώση αποθηκευμένη από την πείρα από των προηγούμενων ζωών. Ένα είδος πνευματικού ηγέτη και δασκάλου. Δεν είναι όμως έλλειψη τύχης, μην ανυσηχείς! :)

joanna1975
23-02-2012, 09:27 PM
Σ' ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου carola!Να σαι καλα!:):):)