PDA

View Full Version : Τι ζητάει το κάθε ζώδιο από μία σχέση ;



space
10-11-2005, 07:51 PM
Τι ζητάει το κάθε ζώδιο από μία σχέση ;


Ας δούμε εδώ μερικές προτάσεις...

Ο Κριός κάνει σχέσεις για να ξεχωρίζει (για να «τρέφει» και το «εγώ» του) !

Ο Ταύρος για να νιώθει ασφαλής !

Ο Δίδυμος για να «τρέφει» το μπλα - μπλα του (και για να βρει επιτέλους το άλλο του μισό, άσχετα αν το βρει μετά από 100 σχέσεις ή ποτέ) !

Ο Καρκίνος για να έχει μαμά - μπαμπά !

Ο Λέων για να τον θαυμάζουν…!

Η Παρθένος για να την εξυπηρετούν !

Ο Ζυγός ; Απλά δεν μπορεί να μένει μόνος !

Ο Σκορπιός ; Απλά του αρέσει να παιδεύει !

Ο Τοξότης για να έχει σύντροφο στα ταξίδια του !

Ο Αιγόκερως για να είναι αποδεκτός στην κοινωνία !

Ο Υδροχόος διατηρεί αισθηματικές φιλίες !

Οι Ιχθείς, συνήθως, κάνουν ιδεατές σχέσεις !

Φιλικά<O:p</O:p

leila
11-11-2005, 02:48 AM
Αν και γενικευμένο, με κάποια ζώδια συμφωνώ!

tza
11-11-2005, 09:53 AM
Το τι ζητάει ο καθένας μας από μια σχέση εξαρτάται μόνο από τη θέση του ήλιου μας? Δηλαδή ο ωροσκόπος, η θέση της Αφροδίτης, της Σελήνης και του Άρη δεν επηρεάζουν αυτόν τον τομέα?
Εγώ που είμαι Κριός (τελευταία μέρα του και μάλιστα απόγευμα-δηλαδή κοντά στον Ταύρο, με ωροσκόπο Παρθένο, Αφροδίτη Ταύρο, Άρη Υδροχόο και Σελήνη στο Σκορπιό) τι ζητάω? Ή είναι τόσο μπερδεμένα που δεν ξέρω τι ζητάω και γι' αυτό έχω και πρόβλημα?

Αλέξης
11-11-2005, 10:07 AM
Νομίζω ότι η space έθεσε το θέμα για φιλική κουβέντα και χιούμορ. Αστρολογικά είναι αστήριχτο σίγουρα. Είναι από αυτά που διαβάζουμε στα περιοδικά και συζητάμε στις παρέες για να πειράζουμε τους φίλους μας. Είναι μια καλή προσπάθεια γιατί ας μη ξεχνάμε ότι η αστρολογία εμπεριέχει και στοιχεία που μπορούν να χρησιμοποιηθούν διασκεδαστικά.

magikadespell
11-11-2005, 10:14 AM
Καλημέρα ο Αλέξης έχει δίκιο αν και εδώ που τα λέμε εμένα σαν Δίδυμο μου πάει γάντι! Το μόνιμο παράπονο μου στα αισθηματικά είναι ότι δεν βρίσκω το άλλο μου μισό:mad: άσε που επειδή σιτεύω σιγά σιγά είμαι πλέον σίγουρη ότι δεν θα το βρω (μετά από 500 σχέσεις!!:( )

tza
11-11-2005, 12:33 PM
ΟΚ, λοιπόν. Και σε μενα ταιριάζει αυτό που λέει για τον Κριό. Φανταστείτε απογοήτευση τώρα για το καημένο το κριαράκι που είναι μόνο και έρημο. Ούτε ξεχωρίζει, ούτε το "εγώ" του τρέφεται. Αποκτά καταθλιπτικές τάσεις, για να μην πω αυτοκτονικές...

Fotini Christodoulou
11-11-2005, 02:28 PM
ΟΚ, λοιπόν. Και σε μενα ταιριάζει αυτό που λέει για τον Κριό. Φανταστείτε απογοήτευση τώρα για το καημένο το κριαράκι που είναι μόνο και έρημο. Ούτε ξεχωρίζει, ούτε το "εγώ" του τρέφεται. Αποκτά καταθλιπτικές τάσεις, για να μην πω αυτοκτονικές...


Αγαπητη μου tza προτεινω να διαβασεις το πολυ ωραιο του chiron:
Παρτε την τυχη στα χερια σας (http://myhoroscope.gr/showthread.php?t=121&highlight=%F0%E1%F1%E1%EC%E5%DF%ED%E5%F4%E5)


Φιλικα,
Φωτεινή

space
11-11-2005, 03:12 PM
Νομίζω ότι η space έθεσε το θέμα για φιλική κουβέντα και χιούμορ. Αστρολογικά είναι αστήριχτο σίγουρα. Είναι από αυτά που διαβάζουμε στα περιοδικά και συζητάμε στις παρέες για να πειράζουμε τους φίλους μας. Είναι μια καλή προσπάθεια γιατί ας μη ξεχνάμε ότι η αστρολογία εμπεριέχει και στοιχεία που μπορούν να χρησιμοποιηθούν διασκεδαστικά.
Αγαπητέ Αλέξη

Συμφωνώ απόλυτα ! Νομίζω, ότι θέλει και λίγο αλατοπίπερο η ζωή !!! :) :p :rolleyes:

Φιλικά

βαντυ
16-11-2005, 04:27 PM
τί ζητάει ο υδροχόος από μία σχέση;

Fotini Christodoulou
16-11-2005, 04:40 PM
Καλησπερα βαντυ!

Ριξε μια ματια:
Υδροχοος-Τα χαρακτηριστικα του ζωδιου (http://myhoroscope.gr/showthread.php?t=251).

duke21
16-01-2006, 11:51 AM
Δεν ξέρω ρε παιδία τι ζητάει κάθε ζώδιο από μια σχέση εγώ ξέρω πως μια σχέση βασίζετε καθαρά σε τρία πράγματα
1 : Εμπιστοσύνη
2 : Επικοινωνία
3 : SEX
Αν έχεις αυτά και τελείως ανόμοια ζώδια πιστεύω ότι μπορούν να κρατήσουν τι σχέση σε καλά επίπεδα ίσως και σε κάτι πιο σοβαρό.
αυτή είναι η προσωπική μου άποψη μπορεί να μην συμφωνεί κανείς αλλά εγώ αυτό πιστεύω.
Θα είναι μεγάλη μου χαρά να με κάνει κάποιος να πιστέψω κάτι άλλο είμαι γενικά σαν άτομο ανοιχτό στις συζητήσεις.
Ευχαριστώ.

panther
16-01-2006, 11:56 AM
Αγαπητέ Duke21,

Όπως σίγουρα έχεις κατανοήσει, το "άρθρο" αυτό είναι καθαρά χιουμοριστικό.
Δεν σημαίνει τίποτα το ζώδιο από μόνο του, πάιζουν πολύ σημαντικό ρόλο οι γύρω πλανήτες των δύο ατόμων (Αφροδίτη, Άρης, Κρόνος κλπ) και η Σελήνη.

Φιλικά
Ιουλία

tazmaniaki
31-01-2006, 03:55 PM
αχ ....παρα πολυ καλο θα ελεγα........ευθυμησαμε παλι......!ωραιο θεμα!γρηγορο απλο και διασκεδαστικο!

stabie
05-03-2006, 01:04 PM
χιουμοριστικο ξε-χιουμοριστικο....
έχει μια βάση!!!
οι δίδυμοι θέλουμε να τρέφουμε το μπλα μπλα μας...:bigsmile: :bigsmile: :cheesy:
και συμφωνω και για άλλα...
μα θα με πειτε προκατελειμμένη οπότε σιωπώ...:wondering

hionati
05-03-2006, 08:46 PM
το θεμα δεν ειναι τι ζηταει αλλα..που θα το βρει!
θελω να ζησω χιλια χρονια μηπως και το βρω!:)
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

skorpion
13-06-2006, 10:18 PM
οχι εγω συμφωνω απολυτα οι σκορπιοι αν δε παιδεψουν και λιγο δε γινεται βαριουνται να μη πω οτι πεφτουν σε καταθλιψη:toung: :laugh:

panther
14-06-2006, 11:39 AM
χιουμοριστικο ξε-χιουμοριστικο....
έχει μια βάση!!!
οι δίδυμοι θέλουμε να τρέφουμε το μπλα μπλα μας...:bigsmile: :bigsmile: :cheesy:
και συμφωνω και για άλλα...
μα θα με πειτε προκατελειμμένη οπότε σιωπώ...:wondering

Δεν θα σε πω προκατελειμμένη, απλά το σωστό είναι να κοιτάμε όχι τους πλανήτες αλλά και τις όψεις.
Για παράδειγμα: ότι εγώ που είμαι Καρκίνος, κινούμαι πιο πολύ ως ταύρος που είναι ο ωροσκόπος μου. Υπάρχει η βάση του καρκίνου αλλά με πολλές διαφοροποιήσεις λόγω των όψεων.
Και στο λέω με κάθε καλή διάθεση.:)

mpiskoto
05-03-2007, 05:12 PM
Ο Ταύρος για να νιώθει ασφαλής

Ο Τοξότης για να έχει σύντροφο στα ταξίδια του

όντας Ταύρος με ωροσκόπο Τοξότη δεν μπορώ να πω ότι πέφτεις και πολύ έξω...

gia_pep
05-03-2007, 06:05 PM
Eντάξει δεν είναι και τόσο έγκυρο βασικά. Πχ ο Σκορπιός δε σε παιδεύει χωρίς λόγο και αιτία. Κάτι πρέπει να του'χεις κάνει πρώτα. Είναι σκληροί, όχι τρελοί. Απλά ένας μαζοχιστής είναι λογικό να ξυπνήσει το σαδιστή που κρύβει ένας Σκορπιός μέσα του...χεχεχεχε! ;)

omo
05-03-2007, 07:37 PM
χαριτωμένο!

Dell Piero
05-03-2007, 08:26 PM
μήπως ψιλομάπα;

mpiskoto
06-03-2007, 06:01 PM
ψιλομάπα ποιό πράγμα?!?(είμαι και λιγάκι ξανθιά)

SKYLOROCK
06-03-2007, 07:49 PM
Πάντως έχει πλάκα :bigsmile: Ακούς εκέι να θέλω να με θαυμάζουν...Μα με θαυμάζουν εκτός σχέσης,πρέπει και εντός...;;;:toung: :laugh:

*Astropeleki*
06-03-2007, 07:52 PM
Πάντως έχει πλάκα :bigsmile: Ακούς εκέι να θέλω να με θαυμάζουν...Μα με θαυμάζουν εκτός σχέσης,πρέπει και εντός...;;;:toung: :laugh:

Λέων δεν είσαι...;;;;; Τι άλλο θα έλεγες.......... :laugh: :laugh:

SKYLOROCK
06-03-2007, 08:02 PM
Λέων δεν είσαι...;;;;; Τι άλλο θα έλεγες.......... :laugh: :laugh:

Κοίτα να δεις που θα είσαι η πρώτη Υδροχόος που θα συννενοηθώ μια χαρά μαζί της...:laugh:
Κανείς δε με καταλαβαίνει πια...:toung:

kiaRRa
06-03-2007, 08:07 PM
Κοίτα να δεις που θα είσαι η πρώτη Υδροχόος που θα συννενοηθώ μια χαρά μαζί της...:laugh:
Κανείς δε με καταλαβαίνει πια...:toung:

Kαι γιατί ανησυχείς? Ούτε εμένα με καταλαβαίνουν, αλλά τελικά μάλλον οφείλεται στο μεγαλείο(μην το σχολιάσει κανείς:evil: ) της διάνοιας μου.
Και για να μην κατηγορηθώ ως :offtopic: το καλό είναι ότι οι αιγόκεροι δείχνουμε να ξέρουμε τί θέλουμε(επίσης αφηστε το ασχολίαστο) και τελικά εκπέμπουμε κύρος!:bigsmile:

*Astropeleki*
06-03-2007, 08:10 PM
ΔΕΝ ΣΧΟΛΙΑΖΩ....................

Αγαπητή μου Σκυλορρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ ροκ, απέναντι ζώδια είμαστε..... αν δε συννενοούμασταν κιόλας.... :toung:

SKYLOROCK
06-03-2007, 08:18 PM
ΔΕΝ ΣΧΟΛΙΑΖΩ....................

Αγαπητή μου Σκυλορρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ ροκ, απέναντι ζώδια είμαστε..... αν δε συννενοούμασταν κιόλας.... :toung:

Μην το λες..Και η μαμά μου Υδροχόος είναι αλλά δε συνεννοούμαστε...:love:
Όσο για τους Αιγώκερους πέρα της πλάκας το ιστεύω ότι είναι πιο λογικά ζώδια και ξέρουν τι ζητάνε από μια σχέση...

kiaRRa
06-03-2007, 08:23 PM
Ξέρουμε ξέρουμε! Να αναγνωρίζουν οι άλλοι την υπεροχή μας!

Αντικειμενικά, λόγω σοβαρότητας ειμαστε από τα πιο σταθερά άτομα, και προσηλωμένοι στους στοχους μας!

*Astropeleki*
06-03-2007, 08:53 PM
Μην το λες..Και η μαμά μου Υδροχόος είναι αλλά δε συνεννοούμαστε...:love:


Οι μαμάδες είναι μαμάδες! Σπάνια συμφωνούν με τα παιδιά τους! Και γω Υδροχόα μαμά έχω αλλά άσπρο εκείνη, μαύρο εγώ! Πάντα πνεύμα αντιλογίας στην σχέση μας :bigsmile: :embarrest


Ξέρουμε ξέρουμε! Να αναγνωρίζουν οι άλλοι την υπεροχή μας!

Αντικειμενικά, λόγω σοβαρότητας ειμαστε από τα πιο σταθερά άτομα, και προσηλωμένοι στους στοχους μας!

Ναι αυτό είναι αλήθεια... με τόσο Αιγόκερω και γω στο ωροσκόπιο μου αυτή η σοβαρότητα μου βγαίνει έντονα. Δεν το λέω εγώ... οι άλλοι το λένε! :suspiciou
Πολύ γη βρε παιδί μου... :blink:

mpiskoto
06-03-2007, 09:55 PM
Kαι γιατί ανησυχείς? Ούτε εμένα με καταλαβαίνουν, αλλά τελικά μάλλον οφείλεται στο μεγαλείο(μην το σχολιάσει κανείς:evil: ) της διάνοιας μου.
Και για να μην κατηγορηθώ ως :offtopic: το καλό είναι ότι οι αιγόκεροι δείχνουμε να ξέρουμε τί θέλουμε(επίσης αφηστε το ασχολίαστο) και τελικά εκπέμπουμε κύρος!:bigsmile:

Αντικειμενικά, λόγω σοβαρότητας ειμαστε από τα πιο σταθερά άτομα, και προσηλωμένοι στους στοχους μας!

μπορώ να πω ότι πράγματι οι Αιγόκεροι είναι οι μόνοι άνθρωποι που κατά ένα περίεργο τρόπο ξέρουν τι θέλουν..μήπως να μας πούνε το μυστικό?!?

*Astropeleki*
06-03-2007, 10:43 PM
μπορώ να πω ότι πράγματι οι Αιγόκεροι είναι οι μόνοι άνθρωποι που κατά ένα περίεργο τρόπο ξέρουν τι θέλουν..μήπως να μας πούνε το μυστικό?!?

Ο Κρόνος είναι καλός...
Όσοι τον εχουν στο κεφάλι τους δεν τον θελουν και όσοι δεν τον έχουν τον επιθυμούν κατά βάθος!

kiaRRa
06-03-2007, 10:48 PM
Συγγνώμη αλλά εγώ τον Κρόνο τον υπεραγαπώ! Δεν δίνει φρούδες ελπίδες, αλλά ξεμπροστιάζει αδυναμίες και ανθρώπους.

mpiskoto
07-03-2007, 06:27 PM
Συγγνώμη αλλά εγώ τον Κρόνο τον υπεραγαπώ! Δεν δίνει φρούδες ελπίδες, αλλά ξεμπροστιάζει αδυναμίες και ανθρώπους.


Ο Κρόνος είναι καλός...
Όσοι τον εχουν στο κεφάλι τους δεν τον θελουν και όσοι δεν τον έχουν τον επιθυμούν κατά βάθος!


(χμμ μετά από όσα διάβασε πάει να βρει που έχει τον Κρόνο ...):cheesy:

kiaRRa
07-03-2007, 07:14 PM
Αφού mpiskoto ψάχνεις μιας και ειδα ότι ζήτησες τις θέσεις των πλανητών σου, σου εγγυώμαι ότι οι αξιόλογοι αστρολόγοι μας θα σου τον βρουν άμεσα............ τον Κρόνο.

mpiskoto
07-03-2007, 07:21 PM
Αφού mpiskoto ψάχνεις μιας και ειδα ότι ζήτησες τις θέσεις των πλανητών σου, σου εγγυώμαι ότι οι αξιόλογοι αστρολόγοι μας θα σου τον βρουν άμεσα............ τον Κρόνο.

άμα τον έψαχνα εγώ τον Κρόνο δεν νομίζω να τον έβρισκα ποτέ μου...εδώ μετά βίας κατάλαβα πριν λίγο καιρό ότι όταν λέμε "ο ήλιος είναι στο τάδε ζώδιο" αναφερόμαστε στο γενέθλιο ζώδιο...:embarrest

kiaRRa
07-03-2007, 07:36 PM
Καλώς ήλθες στον πληρέστερο αστρολογικό χώρο.
Με μια μικρή πλοήγηση θα ανακαλύψεις έναν πραγματικό θησαυρό γνώσης, ακόμα και για εσένα που είσαι αρχάρια;)



Τέρμα όμως τα :offtopic: , ας επανέλθουμε στο θέμα!

gia_pep
08-03-2007, 05:18 PM
Eγώ τον Κρόνο τον μισώ! Πειράζειιιι? Όοοοοχι δεν πειράάάζειιιι! :toung:

*Astropeleki*
08-03-2007, 05:47 PM
Πειράζει που είσαι και μεγάλη φίρμα;;; Πειράζει;;;
Όχι δεν πειράζει....

Και γω στην αρχή δεν τον πολυσυμπαθούσα τον Κρονούλη αλλά έμαθα να ζω με αυτόν! Δεν μπορώ να του ξεφύγω...

gia_pep
08-03-2007, 09:59 PM
E, καλά τώρα...κρύβε λόγια κρύβε λόγια λέμε με πιάνει το μάτι!!!:laugh: :toung: Στο θέμα μας: ΜΙΣΩ ΤΟΝ ΚΡΟΝΟΟΟ!!! :sick:

mpiskoto
13-03-2007, 12:09 AM
το καταλάβαμε μισείς τον κρόνο...!!

laziali
13-03-2007, 12:24 AM
Ναι, νομίζω το αποσαφήνισε όταν είπε ότι μισεί τον Κρόνο. :blink:

ioni
13-03-2007, 09:59 PM
έναν σύντροφο στης αναζητήσεις μου προπάντως να με καλύπτη στο πνευματικό τομέα μα και στης αναζητήσεις μου:bigsmile: :love:

Basilakis
13-03-2007, 10:01 PM
Το ιδανικό είναι όλα σε ένα-σωματική, πνευματική, ψυχική επαφή:love: :embarrest

skorpion
21-03-2007, 05:21 PM
Αυτο ειναι παραδεισος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mpiskoto
24-03-2007, 01:50 PM
ή κόλαση μαζί....